انسانها را به انتخابشان میشناسند نه به حماقتشان

انسانها را به انتخابشان میشناسند نه به حماقتشان

بخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، ششم دسامبر 2018:… در فرقه رجوی این طرز تفکر در ذهن هر فرد کاشته و همواره در درون او زنده نگه داشته میشود که او یعنی خودش یک “قهرمان” است. قهرمانی از هزاران قهرمان خلق، و در راه مسعود رجوی و مریم رجوی میجنگد که نماد قهرمانان خلق هستند. اما در کنار چنین اندیشه ای یک اندیشه دیگر همواره وجود داشت و وجود دارد که … 

مسعود رجوی مریم رجوی صدام حسین مزدوری خیانتSaddam’s Private Army: How Rajavi Changed Iran’s Mojahedin from Armed Revolutionaries to an Armed Cult

لینک به منبع

انسانها را به انتخابشان میشناسند نه به حماقتشان

توسط انجمن نجات مرکز تهران در 15 آذر 1397

بخشعلی علیزاده

بخشعلی علیزاده

 در فرقه رجوی این طرز تفکر در ذهن هر فرد کاشته و همواره در درون او زنده نگه داشته میشود که او یعنی خودش یک “قهرمان” است. قهرمانی از هزاران قهرمان خلق، و در راه مسعود رجوی و مریم رجوی میجنگد که نماد قهرمانان خلق هستند.

اما در کنار چنین اندیشه ای یک اندیشه دیگر همواره وجود داشت و وجود دارد که این تفکر (قهرمان پروری) نه تنها تفکر انقلابی نیست بلکه تفکر بغایت ارتجاعی است، زیرا فریبی برای مغزشویی بیش نیست. شاخص های قهرمان پروری بعد از سالها کماکان همان مسعود و مریم هستند. تناقض اینجاست که اگر سازمان با تمام اصول و اعتقاداتش پویا و در حال تحولات شگرف است چرا شاخص هایش مثل آب راکد شده و در حال گندیدن و بو گرفتن است؟

همین یک قلم برای کسی که اندکی تعقل و تفکر داشته باشد کم تناقضی نیست. خیلی از کسانیکه توانسته اند از شر فرقه رجوی رها شوند به این تناقض پاسخ گفته اند، نه اینکه با آن کنار بیابند یا بی خیالش شوند یا تسلیم تمایلات سازمان شوند، بلکه مسئولانه برخورد کرده اند و در گذر زمان به حقیقت انکارناپذیر در درون خود دست یافته اند.

این چنین افرادی دیگر خود را گول نزده اند. آنان در درون خودشان بخود گفته اند که در درون فرقه و سازمان چکار میکنند؟ کسانیکه اطرافشان را گرفته اند بطور واقعی چه کسانی هستند؟ حرفها و شعارهایشان چقدر واقعی هستند؟ آیا مثل آب جاری هستند و مستمر تازه می شوند و رو به رشد هستند یا که همچون آب راکد در حال گندیدن میباشند؟
اینجاست که به انتخاب خود باید شک کرد و روی آن نه یک بار بلکه دهها بار فکر نمود و جمع بندی کرده و نتیجه گرفت. قطعا و بدون شک این نتیجه جدایی از سازمان میباشد. کما اینکه دیدیم و می بینیم که افراد زیادی در طی این سالها راه خود را جدا کرده و خط مشی سیاسی خود را از خط مشی سیاسی سازمان جدا کردند.

برخی دنبال زندگی مطلوب خود رفتند و برخی نیز به جبهه مخالف رفتند و تلاش کردند تا نسل جدید و جوان را آگاه سازند و مانع از اشتباهات دیگران در انتخابشان گردند. این ها در واقع بیشتر دلشان برای نسلهای جدید میسوخت که اشتباهاتی که اینان مرتکب شدند را مرتکب نشوند. جا دارد در همین جا به تک تک این افراد مسئول در جامعه جداشدگان تبریک گفت که یک بار دیگر در طرف درست تاریخ قرار گرفتند و اجازه تکرار اشتباه را ندادند.

اما ببینیم در سازمان چه کارهایی میکنند که فرد به این تناقضات برنخورد یا اگر خورد ذهنش را درگیر نکند. در سازمان مجاهدین خلق همواره به این می اندیشند و راه حل در می آورند، اولین و قدیمی ترین راه کار، راه حل تشکیلاتی است که فرد بعد از انتخاب تشکیلات، حق فکر کردن به سایر تفکرات را ندارد و در صورت مواجه شدن با هر نوع تفکر غیر سازمانی باید سریعا آنرا به سران فرقه به عنوان خطای ذهن گزارش کرده و خود را رها سازد. اسم این نقطه، “رهایی” از طرز تفکرات شیطانی در تشکیلات است تا فرد خود را با تشکیلات هر چه بیشتر همسو نماید و سرسپردگیش را به اثبات برساند و راههای بالا کشیدن در مناسبات فرقه را بخوبی بپیماید.

در طی تجاربی که سازمان بدست آورد و جمع بندی کرد به این نتیجه رسیدند که دیگر راه حل تشکیلاتی پاسخگوی این معظل بزرگ نیست که بتوانند افراد را کاملا کنترل نمایند، لذا مبادرت به یافتن راه حل های دیگری کردند و آن راه حل ها را در چارچوب ایدئولوژیک دنبال میکردند، زیرا اغلب افراد گرایشات مذهبی داشتند و تعصبات مذهبی، آنها را وادار به رعایت یکسری مسائل می کرد و حتی طرز تفکرشان را تغییر میداد. این فرایند طی روزها و هفته ها و ماهها و بعضا سالها طول میکشید تا شکل بگیرد و برای همه جا بیفتد و تبدیل به قانون گردد.

مهمترین این قوانین که دقیقا در رابطه با کنترل ذهن افراد میباشد که آنها دست از پا خطا نکنند، دو پدیده مهم به نام نشست های “عملیات جاری” و “غسل” است که در همین زمان با شدت و حدت در حال برگذاری آن هستند تا ذهن افراد را هر چه بیشتر و بهتر کنترل کنند. در واقع این دو ابزار فواید زیادی برای مسعود رجوی و مریم رجوی داشته است. آنها توانسته اند مثل دوربین مدار بسته با این دو ابزار بر ذهن افراد کنترل بیشتری پیدا کنند. این دو ابزار که از سال های گذشته ابداع شد و وارد مناسبات گردید جلوی فروپاشی با سرعت بالای سازمان را گرفت و مستمرا ارتقا یافت و تصحیحات به آنها داده شد و اصطلاحا بروز گردید.

افراد تشکیلات در دو دایره تنگ گرفتار هستند، یا در دایره عملیات جاری هستند یا در دایره غسل. (قبلا نشست های غسل هفتگی انجام می شد اما اکنون ظاهرا روزانه و حتی اصطلاحا در صحنه انجام می گردد).

هر دو پدیده اکنون تبدیل به مهمترین وسایل شستشوی مغزی افراد، کنترل روانی ذهن افراد، مهمترین وسیله و ابزار جاسوسی افراد نسبت به یکدیگر، مهمترین وسیله سرکوب احساسات و عواطف انسانی، مهمترین وسیله برای کنترل عادات روزانه افراد مثل خوابیدن و خواب دیدن و خوردن و نوشیدن و حرف زدن و ساده ترین کارهای روزانه هر فرد است. باورش برای افرادی که در فرقه نبودند و تجربه ای از مناسبات آنرا ندادند سخت است و گاه باورنکردنی.

اما در حقیقت اینها واقعیتهای همین الان فرقه رجوی است که به این شیوه های کثیف و ضد انسانی افراد را در چنبره خود دارند. خود عناصر فرقه وقیحانه از این شیوه ها بعنوان مترقی ترین شیوه های موجود در مناسبات تشکیلاتی نام میبرند ولی غافل از اینکه اگر این راه حل ها درست و حق بودند چرا در جامعه بشری و پیشرفته عصر حاضر پا نمیگیرند و گسترش پیدا نمیکنند؟ پاسخ بسیار ساده و روشن است، چونکه ناحق هستند، چونکه وارد مهمترین اسرار زندگی افراد میشوند و چیزی به اسم “حریم خصوصی” را برسمیت نمی شناسند. در واقع سالهاست که چیزی به اسم حریم خصوصی افراد معنا و مفهوم ندارد. دقیقا بخاطر نکاتی که خدمت شما بصورت بسیار فشرده عرض کردم، کنترل افراد تا که ماندن در مناسبات جهنمی فرقه را بر زندگی در دنیای آزاد را ترجیح دهند.

در مقالات دیگری راجع به دو پدیده سرکوب ذهن افراد در مناسبات فرقه یعنی نشست های “عملیات جاری” و “غسل” به صورت مبسوط توضیح خواهم داد تا ببینید که چطور بشکل غیر انسانی ذهن افراد در کنترل سران فرقه است.

بخشعلی علیزاده

*** 

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/از-تعیین-تاریخ-سرنگونی-توسط-مرحوم-مسعو/

از تعیین تاریخ سرنگونی توسط مرحوم مسعود رجوی تا مدعوین مریم رجوی وحشت زده در کمپ آلبانی

بخشعلی علیزاده و هادی شبانی، انجمن نجات، مراکز تهران و مازندران، بیست و هفتم نوامبر ۲۰۱۸:…  آیا مسعود و مریم رجوی دیواری کوتاه تر از دیوار اعضای سازمان پیدا نمی کنند؟ همین امر دستاویزی میشود تا مدتی طی نشستهای متعدد، نیروهای سازمان را وادار کنند تا توی سر خودشان بزنند و طی گزارش نویسی ها و گزارش خوانی های مکرر خود را سرزنش نمایند و با هزار دلیل و برهان … 

کمپ اشرف 3 زندان گروگانهای مریم رجوی در تیرانا آلبانیTHe Guardian: Terrorists, cultists – or champions of Iranian democracy? The wild wild story of the MEK

تعیین زمان و تاریخ سرنگونی توسط مسعود رجوی

توسط انجمن نجات مرکز تهران در ۶ آذر ۱۳۹۷
لینک به منبع

تردید ندارم تمام کسانیکه به میزانی وقایع سازمان مجاهدین خلق را دنبال میکنند با پدیده تعیین زمان و تاریخ توسط مسعود رجوی در رابطه با سرنگونی جمهوری اسلامی آشنایی دارند. تاریخ هایی که هر ساله تحت عناوین مختلفی برای زمان های مختلف از جمله بهمن ماه آن سال مطرح میگردد.

حتما دیده اید که برعکس پیش پینی های جناب مسعود رجوی هیچ اتفاق خاصی هم نمی افتد و بر عکس مردم بفکر خریدهای عیدشان هستند تا اینکه وقعی به حرف مسعود رجوی بنهند.

راستی چرا مسعود رجوی اینکار را هر ساله انجام میدهد؟ یعنی او بفکر آبروی نداشته خودش نیست؟ یعنی آیا او نمیداند که سرنگونی فقط یک شعار نیست و نمیتوان آنرا همینطوری گفت و بعد به روی مبارک هم نیاورد؟

چرا او خیلی خوب اینها را میداند. ولی از آنجا که یک حس زیرکی در خود می بیند هر ساله با دادن یک زمان و تاریخ برای سرنگونی یک هدف عمده را دنبال میکند. آن هدف حفظ و نگهداری نیروهای فعلی سازمان است تا بدین وسیله مستمر بگوید که نیروها به وی وفادار هستند و تا پای جان ایستاده اند. اما نیروها را چه میشود که بعد از این همه وعده و وعیدهای کذب کماکان دل به تاریخهای موهوم خوش میکنند در حالیکه می بینند که همیشه دروغ از آب در می آید.

واقعیت این است که یکی از سیاستهای ضد انسانی و ضد بشری مسعود و مریم رجوی و سایر سردمداران سازمان مجاهدین خلق همواره این بوده که به نیروها بگویند که شما ها تا زمانی بدرد میخورید که در سازمان هستید و بمحض خروج از سازمان از طرف خانواده و آشنایانتان مطرود هستید و بمثابه تف سربالا میباشید، مگر اینکه در رکاب مسعود و مریم رجوی باشید و به آنها وفادار بمانید. یک نیروی سازمان در این شرایط چه باید بکند. عضو سازمان بخود تلقین میکند که شاید این بار تاریخ داده شده و درست از آب در بیاید و جمهوری اسلامی سرنگون شود. ولی از آنجا که با شگردهای مغزشویی قدرت تفکر منطقی از افراد گرفته شده به این نمی اندیشند که آخر مگر سرنگونی یک نظام به این سادگی است؟ مگر با شعار می شود این کار را انجام داد؟ مگر با دعا می شود کار پیش برد؟ طبعا نمی شود.

اما در سالهای قبل، بعد از هر بار مفتضح شدن زمان ها و تاریخ های اعلام شده از جانب مسعود رجوی، مریم هم به یاری او می آمد و علت تحقق نیافتن وعده شوهرش را طی نشستهایی مفصل خود نیروها می دانست و النهایه به این نتیجه میرسید که باعث و بانی تحقق نیافتن وعده سرنگونی همچون همیشه کوتاهی نیروها و اعضای سازمان بوده است.

آیا مسعود و مریم رجوی دیواری کوتاه تر از دیوار اعضای سازمان پیدا نمی کنند؟ همین امر دستاویزی میشود تا مدتی طی نشستهای متعدد، نیروهای سازمان را وادار کنند تا توی سر خودشان بزنند و طی گزارش نویسی ها و گزارش خوانی های مکرر خود را سرزنش نمایند و با هزار دلیل و برهان ساختگی مسعود و مریم را تبرئه کنند و خود را مقصر قلمداد نمایند.

این شیوه سالهاست که ادامه دارد و تکرار میشود و زیر فشارهای مغزشویی جواب داشته و همیشه عامل تمامی شکستهای این سالها هیچ کسی جز نفرات خود سازمان منهای رجوی ها نبوده است.

از طرفی تعیین زمان و تاریخ برای سرنگونی توسط مسعود رجوی، یک مصرف خارجی نیز دارد و آن این است که هواداران ساده را نیز فریب داده و با فرصت طلبی و طی برنامه هایی تحت عنوان “همیاری” پولهای آنان را گرفته و به جیب میزند. البته نه اینکه رجوی به این پول ها نیازی داشته باشد بلکه تظاهری است برای اینکه مشخص نشود پول های اصلی از کجا می رسند.

اگر هواداران پول بدهند بیشتر وابسته می شوند و بیشتر دروغ های رجوی را قبول می کنند و اگر هم پولی ندهند حتما خودشان را مقصر خواهند دانست که کمک نکرده اند. همه می دانند که سازمان واسطه رساندن پول به امثال بولتون و جولیانی و مک کین است تا خواسته های سعودی و اسرائیل را در میتینگ مریم رجوی فریاد کنند.

از هر طرفی که می چرخیم می بینیم که این زن و شوهر حقه باز برای حفظ و بقای خود دست به چه مزدوری ها و شارلاتان بازی ها می زنند.

البته اینها شغل مزدوری خودشان را انجام میدهند. زمانی به اجاره صدام حسین در آمده بودند و حالا جایگزین دیگری پیدا کرده اند. روی سخن با کسانی هست که نمیخواهند چشم بر واقعیات بگشایند و امیال خود را به جای واقعیت می پذیرند.

مگر همین مجاهدین خلق نبودند که در تحلیلهایشان کردهای عراقی را بویژه شخص جلال طالبانی را مورد بدترین تهمت ها و هتاکیها قرار دادند و گفتند که آنها سوار بر تانک های آمریکایی وارد بغداد شدند. حال طنز تاریخ را بنگرید که سرزنش کنندگان آن روزگار، خود اکنون به دامان آمریکا آویخته اند و مستمر مجیز اسرائیل و سعودی را می گویند تا بلکه بتوانند آب را آنقدر گل آلود کنند که موقعیت ماهیگیری برایشان فراهم شود قافل از اینکه توان ماهی گرفتن از آب گل آلود را هم ندارند.

در این وانفسا و در میان درگیریهای آمریکا با ایران، مجددا مسعود رجوی زمان و تاریخ برای سرنگونی تعیین کرد و بدون اینکه خودش طرح و برنامه ای ارائه دهد نیروها را موظف به سرنگون کردن نظام نمود. موعود مقرر مثل سالهای قبل بهمن ماه است، پس قرار من و شما بعد از بهمن ماه تا جمع بندی بکنیم که چه شد و چه حوادثی رخ داد.

بخشعلی علیزاده

راه اندازی شوی مسخره بازدید هیئت های اروپایی از اشرف سه

توسط انجمن نجات مرکز مازندران آخرین بروزرسانی ۵ آذر ۱۳۹۷
لینک به منبع

هادی شبانی

هادی شبانی

سرکار گذاشتن افراد از طرف سران فرقه تروریستی رجوی کار همیشگی آنها می باشد چون وقتی فضای تشکیلات به نقطه انفجار می رسید رجوی ها با آوردن چند فرد از لابی هایشان از اروپا یا آمریکا سعی می کردند فضا را طوری جلوه دهند که انگار همه چیز بر وفق مراد است و نیروهای نگون بخت به گفته های مسخره رجوی شیاد ایمان بیاورند که سرنگونی خیالی وی در چشم انداز است .

وقتی در اشرف بودیم مدتی رجوی نفراتی از لابی آمریکایی خود را به اشرف می آورد و با راه اندازی برنامه ای از یک طرف سعی داشتند فرد مزبور را گول بزنند و از طرف دیگر به نیروها می قبولاندند که سازمان از حمایت زیادی برخوردار است البته شیوه کار همیشه یکی بود بدین شکل که ابتدا لابی مورد نظر را به خوبی تحویل می گرفتند به طوری که انگار فرد فکر می کرد که واقعاٌ فرد مهمی است و بعد برایش مراسمی مانند بازدید از مزار کشته هایشان و بردن به نانوایی و اطاق کامپیوتر و بعد زمین فوتبال و کارگاه نجاری و بعد هم با ترتیب دادن برنامه نهار یا شام و پر کردن شکم شان برنامه را به پایان برده و در این میان نیز بودند دختران جوانی که اگر مسلط به زبان انگلیسی بودند در آن پروژه به کار می گرفتند تا نشان دهند که واقعاٌ انسانهای آگاهی هستند!!!. در این پروژه کسانی که با سازمان مشکل داشتند و یا سطح پایین بودند حق حضور در مراسم مسخره شان را نداشتند تا مبادا چهره سازمان همانگونه که خودشان انتظار داشتند نزد لابی ها خراب جلوه داده شود .

چند روز قبل تلویزیون سران فرقه رجوی در برنامه ای از سفر لابی های آلمانی سازمان به کشور آلبانی و اشرف سه رونمایی نمود البته باید به این نکته اشاره نمود که همه نفرات از حقوق بگیران فرقه رجوی در آلمان بودند که در مراسم مریم قجر در فرانسه همیشه سنگ آزادی خواهی به سینه می زنند .

برنامه ای که سازمان بعد از کلی سانسور کردن سعی نمود آنرا بیرونی کند آنقدر افتضاح بود که ما را به خنده انداخت چرا وقتی صحنه بازی فوتبال را نشان می داد خبری از پیرو پاتالهای فرقه نبود و حتماٌ به آنها گفته شده بود که بر روی تخت هایشان ورزش کنند و از آسایشگاه خارج نشوند .

وقتی این گروه به اطاق کامپیوتر رفتند جز چند نفر جوان خبری از بقیه افراد نبود !!! معلوم بود استفاده از آن اطاق هم برای نفرات کاسه لیس تشکیلات می باشد . در ادامه این گشت زنی در اشرف سه به کارگاه نجاری رسیدند که تعدادی مشغول کار بودند و برای سرکار گذاشتن هیئت مشغول به کار بودند ولی این کار خوب است چون حداقل وقت نفرات بیکار و مسئله دار در اشرف سه پر می شود . نشان دادن نانوایی و آشپزخانه و دادن گل هیچ مسئله ای از فرقه رجوی حل نخواهد کرد .

در ادامه هم تونلی برای دوستان آلمانی تشکیل دادند و شروع به دست زدن کردند که انگار چه شخصیت مهمی وارد اشرف سه شده است. ولی آن نگون بختان نمی دانند که این کارها برای سرکار گذاشتن افراد می باشد . چیزی که نمود زیادی داشت و سعی شده بود در این برنامه مسخره و تکراری از افرادی کاسه لیس شان استفاده و بسیار مشمئز کننده بود خنده های بی محتوای زنان شورای رهبری بود که با دیدن هر کدام از لابی ها انگار به سرنگونی خیالی رجوی دست پیدا کردند و باید گفت که چقدر بد بخت هستند که با وجود دیدن یک نماینده در پیتی آنقدر آنان خوشحال می شوند .

ولی چیزی که بسیار قابل مشهود است آوردن هیئت های بی مصرف از کشورهای اروپایی به اشرف سه هرگز نمی تواند مایع امیدواری برای اعضای نگون بخت فرقه رجوی در آلبانی باشد چون همین نفرات به محض اینکه پولهای آنان دیر شود دیگر سخنی از آزادی خواهی و مریم قجر داعشی نخواهند آورد و اگر آنان این قدر دلشان برای آزادی مردم ایران و … می زند چرا به فکر مردم خودشان نیستند . شعار دادن برای آزادی خواهی البته از جیب دیگران خرجی ندارد و مریم قجر هم به این خاطر سعی می کند با دادن پول آنان را به شوهای مسخره خود آورده تا جلوی ریزش نیرو در آلبانی را بگیرد .

چیزی که در میان این دیدارها می توان فهمید تمام حرکات نفرات و خنده هایشان و دست زدنهایشان همش صوری است و هیچ کدام محتوا و عمق ندارد چون نفرات از بس در تناقضات خود درگیر هستند آوردن و ترتیب دادن این گونه برنامه ها فقط برای چند روز می توان مسکن درد بی درمان مریم قجر داعشی باشد البته برای ترتیب دادن این شو افراد باید یک ماه قبل شروع به تمیز کردن محل ها و اینکه افراد چه باید بگویند و … کار می شود و به همین خاطر بعد از رفتن هیئت ها همه نفرات تناقضات شان بیرون می زند که همه این کار برای آن چند نفر بوده است .

هادی شبانی

*** 

Mojahedin_Khalq_MEK_Ch_4_News_AlbaniaThe shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

MEK_MKO_Maryam_Rajavi_Cult_Faking_Social_Media_Aljazeera_2018Mojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, Rajavi cult) keyboard warriors target journalists, Academics, activists

al_Ahwaz_Arab_People_Democratic_Front_Mojahedin_Khalq_Rajavi_Cult_Terrorists_2018Iran: US masters responsible for today terror attack in Ahvaz. (Joint “al-Ahwaz” and “MEK” terror attack)The MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

سعدالله سیفیسعدالله سیفی در دامان پرمهر خانواده

MEK_troll_factory_in_Albania_modern_slavesSecret MEK troll factory in Albania uses modern slaves (aka Mojahedin Khalq, MKO, NCRI ,Rajavi cult)

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/از-توزیع-آق-بانو-و-چادر-سفید-توسط-زهرا-م/

از توزیع آق بانو و چادر سفید توسط زهرا مریخی تا وحشت رجوی از شکایت حقوقی

بخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، چهاردهم نوامبر ۲۰۱۸:…  پیام اخیر آماده باش مسعود رجوی تلاشی دیگر برای فائق آمدن بر بحران بهمن (فقدان چشم انداز روشن برای وعده بولتون – رجوی) بود که علی الظاهر مشکلی حل نکرده است. آن طور که مشخص است سازمان مجاهدین خلق بر اساس ضرب المثل معروف عربی که “الغرِیقُ یتشبَّثُ بکُلّ حَشیش- غریق، به هر خاشاکی … 

انتخاب مسئول اول در سازمان مجاهدین خلق ایران فرقه رجویکانون های شورشی علیه مریم رجوی

توزیع آق بانو و چادر سفید توسط زهرا مریخی

وسط انجمن نجات مرکز تهران آخرین بروزرسانی ۲۲ آبان ۱۳۹۷
لینک به منبع

بخشعلی علیزاده انجمن نجات مرکز تهرانخبرهای رسیده از درون فرقه رجوی در آلبانی حاکی است که زهرا مریخی، مسئول اول سازمان مجاهدین خلق، به مناسبت ۳۰ مهر، سالروز انتصاب مریم رجوی به سمت ریاست جمهوری برگزیده شورای ملی مقاومت، نشستی با مسئولین زن سازمان برگزار نموده و به هر یک از زنان حاضر در نشست یک عدد آق بانو (چفیه) و یک قواره چادر سفید از جانب مریم رجوی هدیه داده است.

این عمل، یعنی هدیه دادن آق بانو و چادر به زنان در سازمان مجاهدین خلق تاکنون مسبوق به سابقه نبوده و دلیل آن هم برای حاضران در نشست معلوم نگشته است. البته این تنها اقدام مجاهدین خلق در روزهای اخیر نیست که دلیل آن بر کسی روشن نیست.

از جزئیات بیشتر برگزاری این نشست و سخنان زهرا مریخی در آن اطلاعی در دست نمی باشد ولی جالب توجه اینست که خبر برگزاری آن و خصوصاً هدیه های عجیب مریم رجوی به زنان شرکت کننده، از اعضای سازمان پنهان نگاه داشته شده است.

این مدت خبرهای زیادی در خصوص به هم ریختگی تشکیلاتی، حتی در میان مسئولین بالا، دریافت می شد که حاکی از عمق مسأله داری بود. شنیده ها حاکی است که مریم رجوی غیرعلنی به آلبانی رفته و نشست های متعددی برای حل مسائل عدیده خصوصاً مسئولین سازمان برگزار کرده است.

پیام اخیر آماده باش مسعود رجوی تلاشی دیگر برای فائق آمدن بر بحران بهمن (فقدان چشم انداز روشن برای وعده بولتون – رجوی برای سرنگونی رژیم در بهمن ماه امسال) بود که علی الظاهر مشکلی حل نکرده است.

آن طور که مشخص است سازمان مجاهدین خلق بر اساس ضرب المثل معروف عربی که “الغرِیقُ یتشبَّثُ بکُلّ حَشیش- غریق، به هر خاشاکی چنگ می زند (تا خود را نجات دهد)”، به هر وسیله ای متوسل می گردد تا بلکه مانع از فروپاشی درونی فرقه شود، البته این موارد نه تنها مشکلی حل نمی کند بلکه بر  ابهامات و مسائل درونی می افزاید و فعلا اعمال فرقه مضحکه ی عام و خاص شده است.

وحشت فرقه رجوی از شکایت های حقوقی

توسط انجمن نجات مرکز تهران آخرین بروزرسانی ۱۹ آبان ۱۳۹۷
لینک به منبع

قبلا در مطلبی خدمت شما عرض کردم که خانواده اولین و مهمترین عاملی است که سران فرقه رجوی یا همان سازمان مجاهدین خلق از آن فراری بوده و بشدت هراس دارند. توضیح دادم که برای هر موضوعی در تشکیلات سازمان آموزش گذاشته میشود تا بعنوان پدافند عمل نماید و بقول خودشان از آن بعنوان سکوی پرش استفاده می نمایند و از آن ضربه یک پیروزی بدست می آورند، البته به غیر از بحث خانواده که تماما ضربه مهلک تلقی می شود.

اما موضوع دومی که در تشکیلات سازمان و فرقه از آن فراری هستند و به شدت وحشت دارند شکایت های حقوقی میباشد. در رابطه با این موضوع متأسفانه بحث های زیادی نشده است. اما یکی از موضوعات بسیار حساس و داغی که در مناسبات فرقه از آن بعد از بحث خانواده فراری هستند مباحث حقوقی و شکایتهای حقوقی در دادگاههای اروپایی و بین المللی میباشد.

دوستانی که مدتی در مناسبات فرقه بودند حتما بیاد دارند که مسعود رجوی در چندین نشست تحت عنوان جنگ سیاسی بسیار خود را از دادگاه های حقوقی در اروپا هراسان نشان میداد. علت را هم بقول خودش هزینه های بسیار بالا در اروپا میدانست.

رجوی میگفت ما به این نتیجه رسیدیم که اگر به جداشدگان پول بدهیم تا آنها دنبال زندگی خودشان باشند مشکلات ما بمراتب کمتر خواهد بود. ولی اگر آنها را یعنی جداشدگان را تامین مالی نکنیم باید مابه ازای آنرا به وکیل و دادگاه بدهیم که هزینه های آنان برای سازمان بسیار سنگین است و از طرفی تمام وقت سازمان را هم میبرد.
لذا یک پیشنهاد برای دوستان در اروپا دارم. اگر شکایتی در رابطه با مسائل خود زمانی که در سازمان بودند دارند، می توانند آن را از طریق کانالهای مشخص به مراجع قضایی در فرانسه یا اروپا ارائه دهند تا بتوانند حقوق پایمال شده خود طی این سالیان را از سازمان بگیرند.

همان زمان هم همه ما متوجه شدیم که پس پولهایی که سازمان در آلبانی به جداشدگان میدهد، اصلا از سر خیر خواهی نیست و بین بد و بدتر را برای خود انتخاب میکند.

بخشعلی علیزاده

***

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/خانواده؛-کابوس-مرگباری-برای-فرقه-رجوی/

خانواده؛ کابوس مرگباری برای فرقه رجوی

 Bakhshali_Alizadeh_Tirana_Albaniaبخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و نهم اکتبر ۲۰۱۸:… لجن پراکنی های مشمئز کننده علیه خانواده در چند سال اخیر از طرف فرقه رجوی کم نبود. از جمله می گفتند که خانواده ها همه مزدور وزارت اطلاعات هستند و شعار می دادند که: “ننگ ما، ننگ ما، فامیل الدنگ ما” و میگفتند که خانواده ها برای جاسوسی و ترور به اشرف آمده اند. در زمانی که سازمان مجاهدین … 

دیدار زینب و مونا حسین نژاد بعد از سی و شش سال اسارت در فرقه رجویMona And Zeinab Hosseinnejad Meet Each Other After 36 Years

لینک به منبع

خانواده؛ کابوس مرگباری برای فرقه رجوی

توسط انجمن نجات مرکز تهران آخرین بروزرسانی ۶ آبان ۱۳۹۷

شما هر چقدر شنیده باشید یا حتی اگر دیده باشید که پدیده ای به نام خانواده چگونه تشکیلات به اصطلاح آهنین سازمان مجاهدین خلق را بلرزه در میآورد باز کم است.
بله عنصر خانواده یک زهر کشنده به تار و پود فرقه رجوی بوده و هست. برخلاف خیلی از مسائل دیگر که تاکنون دیده اید خانواده عملکرد دیگری در مناسبات فرقه رجوی دارد.
مثال: اگر مسئولین فرقه در معرض شدیدترین مشکلات و فشارها باشند. تلاش میکنند از آن یک سکوی پرش و جهش ترتیب بدهند و محرک ایجاد نمایند، حتی در قبال کشتار و حمله و هجوم! اما کجا به زانو در می آیند؟ بورژوازی؟ نه، دقیقا در نقطه خانواده، بله درست در نقطه خانواده متحمل شکست میشوند.

حتی برای عبور از بورژوازی و ارزشهای دنیای سرمایه داری که بسیار قوی هستند و میتوانند حرکت ها و جنبش های زیادی را از پا در بیاورند، فرقه رجوی در مقابله با این پدیده همیشه آمادگی داشته و آموزش های لازم را به کادرهایش میدهد، اما در مقابل خانواده علیرغم انبوهی آموزش و ترفند توان مقابله ندارد.

راستی چرا گفتم “ترفند”؟ بدلیل اینکه برای مقابله با عنصر خانواده آنها متوسل به قرآن و ائمه اطهار میشوند و از آنها شواهد تاریخی می آورند که خانواده نه تنها بد است بلکه از ارزشهای خداگونه انسان را بدور نگه میدارد.

داستان خانواده در سازمان مجاهدین خلق از سال شصت و هشت شمسی که وارد انقلاب ایدئولوژیک شدیم تبدیل شد به یک وسیله بسیار متناقض. زیرا هم توانستند خود را از برخی بحرانهای سیاسی و اجتماعی و منطقه ای نجات بدهند و هم بالعکس، در بسیاری مقاطع هم مثل تیغ دو لبه عمل کرد. بنابراین خانواده در تشکیلات مسعود و مریم رجوی داستانی است بی پایان.

لجن پراکنی های مشمئز کننده علیه خانواده در چند سال اخیر از طرف فرقه رجوی کم نبود. از جمله می گفتند که خانواده ها همه مزدور وزارت اطلاعات هستند و شعار می دادند که: “ننگ ما، ننگ ما، فامیل الدنگ ما” و میگفتند که خانواده ها برای جاسوسی و ترور به اشرف آمده اند.

در زمانی که سازمان مجاهدین خلق در عراق بود، در مراجعه خانواده ها برای کسب اطلاع از سلامتی فرزندانشان، مورد هتاکی ها و حتی ضرب و شتم شدید قرار گرفتند که قطعا برخی فیلم های آن صحنه های زشت را در فضای مجازی دیده اید.

علت دشمنی مسعود و مریم رجوی با خانواده چیست؟

طبعا اگر مطالعه کرده باشید ای بسا پی برده باشید. اما من خدمت شما بصورت خیلی ساده و کوتاه بیان کنم که خانواده یعنی چه؟

خانواده در یک کلام یعنی پاکترین عشق و عواطف همسر و فرزندان و پدر و مادر و خواهر و برادر و سایر عزیزان. خانواده اولین جامعه ای است که هر انسانی آنرا میشناسد و در آن بزرگ شده و تربیت می شود و بعد وارد جامعه بزرگتر میگردد تا نقش ایفا کند. خانواده همان جایی است که تمامی عشق و عواطف به صورت بی دریغ و بی چشمداشت و یک جانبه نثار می گردد. اما علاقه و عاطفه خانوادگی پادزهر مغزشویی است.

بنابراین هر خانواده ای در مناسبات سازمان مجاهدین خلق دشمن تلقی میگردد. زیرا حضور خانواده عواطف را زنده می کند و آثار مغزشویی را از بین می برد و تفکر آزاد و مستقل را موجب می شود که به هیچ عنوان مورد پسند فرقه نیست.

مسعود رجوی خود را مالک اعضای خود می داند و می خواهد آنان را مغزشویی کرده و از آنها مانند ربات استفاده نماید. در این میان خانواده را رغیب خود می داند و آنرا مزاحم و موجب دردسر می بیند و لذا تمام تلاش خود را می کند تا این مانع را از سر راه بردارد و نگذارد اعضا با خانواده هایشان در ارتباط باشند.

بنابراین دعوای اصلی بین رجوی و خانواده هاست. خانواده ها از آنجا که عشق و علاقه شان واقعی است هرگز کوتاه نمی آیند و به کمک عزیزان خود می شتابند و از هیچ فداکاری فروگذار نخواهند کرد.

در این جنگ قطعا خانواده پیروز است چون برحق است و عضو مربوط نهایتا بین رجوی مردم فریب و خانواده دارای عشق پاک، خانواده را انتخاب می کند و این سالیان چه در عراق و چه در آلبانی این موضوع به کرات ثابت شده است.

مرحله بعد از جدا شدن فرد از سازمان، رفتن فرد پی زندگیش است تا مجددا شروع تازه ای داشته باشد و از آنطرف سازمان ول کن معامله نیست و با تبلیغات منزجر کننده و تهوع آور تلاش میکند صحنه را مخدوش کرده و بهم بریزد. بنابراین لجن پراکنی می نماید و آب را گل آلود میکند. اما براستی هدف فرقه از این ترفند ها چیست؟ پاسخ ساده است، برای جلوگیری از ورود سایر خانواده ها جهت نجات فرزندانشان است که نتیجه اش جدا شدن از بدنه سازمان می باشد. جدا شدن هر فرد یعنی یک ضربه سنگین بر پیکره فرسوده و بی جان سازمان.

بله دوستان در یک بیان ساده تلاش کردم برسانم که هرگاه خانواده ای قصد کرد تا فرزندش را بدست بیاورد در اغلب موارد موفق بوده است، زیرا مغزشویی از طرف فرقه بشدت ادامه دارد و خانواده می تواند این جادو را باطل کند. هرگاه خانواده ای وارد شده دقیقا بمثابه آب به لانه مورچه ریختن بوده و کل دستگاه سازمان را بر هم ریخته است. پس بر هر خانواده ای که نگران فرزندش است لازم و ضروری است که لحظه ای آرام و قرار نگیرد و دست بکار شود. این جنگی است که زمان و مکان نمی شناسد و برنده کسی است که بیکار ننشیند و پیگیر باشد و افق های دور را نگاه کند. در افق جز پیروزی تصویر دیگری مشاهده نمی شود.

بخشعلی علیزاده

*** 

Maryam_Rajavi_Cult_MEK_MKO_NCRI_Tirana_Albania_TRT_World_2018The MEK: a group looking to overthrow the Iranian regime

Mojahedin_Khalq_MEK_Ch_4_News_AlbaniaThe shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government 

Albanian_Police_No_Match_For_MEK_Rajavi_Cult_ Saddam_MukhabaratThe fortified headquarters of Iranian Mojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, …) in Albania

MEK_MKO_Mojahedin_Khalq_Maryam_Rajavi_facility_AlbaniaA Tiny Group on a Compound in Albania are Being Groomed to Destabilize Iran

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=33867

“از “ابراز نگرانی مقامات امنیتی از مستقر شدن مریم رجوی در هتل ناشنال تیرانا” تا “عمق وابستگی فرقه مجاهدین خلق به شیوخ سعودی 

Bakhshali_Alizadeh_Tirana_Albaniaبخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و سوم اکتبر ۲۰۱۸:… مریم رجوی حدود یک هفته است که در هتل ناشنال تیرانا با تعداد زیادی از همراهان مستقر شده و دیدارهایی داشته است که این موضوع عدم رضایت مقامات امنیتی آلبانی را به دنبال داشته که به مقامات سیاسی در این خصوص معترض بوده اند.ظاهرا سازمان مجاهدین خلق قصد دارد افراد خیلی بیشتری را از سراسر اروپا … 

عادل اعظمی بهمن اعظمی سعدالله سیفی نجات یافتگان فرقه رجوی مجاهدین خلق در آلبانی 1من و بهمن و سعدالله، کردستان و دیالی و تیرانا

ابراز نگرانی مقامات امنیتی آلبانی از تمرکز جدید فرقه رجوی در این کشور

توسط انجمن نجات مرکز تهران در ۱ آبان ۱۳۹۷
لینک به منبع

یکی از نجات یافتگان از فرقه رجوی در تیرانا که با انجمن نجات در تماس است از قول یکی از مسئولین امنیتی آلبانی که با وی در ارتباط می باشد بیان نموده است که:

“مریم رجوی حدود یک هفته است که در هتل ناشنال تیرانا با تعداد زیادی از همراهان مستقر شده و دیدارهایی داشته است که این موضوع عدم رضایت مقامات امنیتی آلبانی را به دنبال داشته که به مقامات سیاسی در این خصوص معترض بوده اند.

ظاهرا سازمان مجاهدین خلق قصد دارد افراد خیلی بیشتری را از سراسر اروپا در آلبانی متمرکز کند و یک قلم رقم بالایی کامپیوتر، شاید حدود ۱۰۰۰ دستگاه، سفارش داده و وارد کرده و از گمرک ترخیص نموده است که برای کشور کوچکی مثل آلبانی رقم فوق العاده بالایی است و معلوم نیست این تعداد کامپیوتر چه استفاده ای دارد.

حضور مجاهدین خلق در کشور آلبانی همیشه با اعتراض مقامات امنیتی و پلیس همراه بوده که ظاهرا الان افراد مستقر در اروپا را هم در آلبانی متمرکز می کنند که این بی توجهی مقامات سیاسی به امور امنیتی بخاطر منافع مقطعی عواقب ناخوشایندی را در آینده برای این کشور بدنبال خواهد داشت.”

خبرهای دیگر همچنین حاکی است که اوضاع درونی فرقه رجوی در آلبانی به شدت نابسامان است و مستقر شدن مریم رجوی در یک هتل در تیرانا که خود مقری مستقل در اردوگاه سوم فرقه در آلبانی دارد تأییدی بر این موضوع می باشد.

اخیرا بسیاری از اعضا علنا به مسئولین خود گفته اند که از وعده های مکرر دروغین در خصوص سرنگونی رژیم خسته شده اند و مسئولین هم در پاسخ آب پاکی را روی دستشان ریخته و گفته اند که هیچکس نمی تواند تاریخ دقیقی برای سرنگونی بدهد که همین موضوع اعتراضات و بهم ریختگی ها را تشدید کرده است.

همسویی فرقه رجوی با حکام سعودی تا کجا؟

توسط انجمن نجات مرکز تهران در ۲۹ مهر ۱۳۹۷
لینک به منبع

بخشعلی علیزاده نجات یافته از مجاهدین خلق فرقه مریم رجوی در آلبانیبی گمان یکی از مهمترین اخبار این ایام مفقودالاثر شدن روزنامه نگار و فعال سیاسی عربستان، آقای جمال خاشقچی میباشد که چند روز پیش با نامزد خود به کنسولگری سعودی در استامبول مراجعه می نماید تا مدارک خود را تکمیل کند. ظاهرا قصد ازدواج با یک زن ترکیه ای را داشته است. نامزد وی بعد از ساعت‌ها انتظار در بیرون کنسولگری که خبری از آقای خاشقچی نمیشود به پلیس اطلاع داده و داستان شروع می گردد.

بعد از چندین روز از مفقودالاثری جناب خاشقچی، تمام ظن ها متوجه دولت سعودی و شخص بن سلمان ولیعهد عربستان میگردد. اغلب دولتهای غربی در این خصوص موضع گیری می نمایند. دولت آمریکا وزیر خارجه خود را روانه ریاض مینماید تا حکام سعودی را متوجه عواقب کارشان نماید. برخی دیدارهای رسمی کنسل شده و ادامه روابط با ریاض موکول به روشن شدن نتایج تحقیقات می گردد، که قطعا اخبار را در این خصوص دنبال کرده اید.

اما آنچه همه را متعجب کرده رویکرد فرقه رجوی در این خصوص است. البته خیلی هم جای تعجب ندارد و این انتظاری بیهوده و عبث است که موضعگیری علیه سعودی از جانب فرقه رجوی مشاهده گردد.

چرا فرقه رجوی در این خصوص کلا سکوت کرده است؟ اگر به جای سعودی مثلا سوریه یا عراق بود آیا تابحال گوش فلک را کر نکرده بود؟

فکر می کنم پاسخ واضح باشد. نباید مریم رجوی علیه ولی نعمت خود در ریاض حرفی بزند و یا موضعی بگیرد یا حتی اخبار روز آنها را که در همه رسانه ها هست در رسانه های خود منعکس نماید.

فضاحت این جنایت و بوی تعفن آن بقدری زیاد است که سکوت مریم رجوی و فرقه اش محلی از اعراب ندارد. اما دست آنها برای همه رو میشود که چقدر وابسته به شیوخ سعودی و دلارهای آنان هستند و مهر صحتی است بر سخنان آقای مسعود خدابنده که چندی پیش افشاگری کرد که طلاهای هدیه داده شده از طرف سلطان سعودی را با چند کامیون از ریاض به بغداد منتقل کرده بودند.

واقعا وقتی پایبندی به اصول در کار نباشد کار به کجا میکشد؟

وقتی منافع روز، سیاست یک فرقه تروریستی را مشخص می کند آنوقت امپریالیسم و جهانخوار و ببر کاغذی متحد استراتژیک میشود. یا رژیمی مثل سعودی که بدلیل فقط یک قلم کشتار مردم بی دفاع یمن زیر ضرب بین المللی است و اکنون هم بدلیل سلاخی کردن منتقد خودش زیر سنگین ترین اتهامات است، ولی نعمت میشود. ظاهرا این اقدامات مشمئز کننده و تهوع آور فرقه رجوی سر باز ایستادن ندارد و این فرقه با سرعت زیاد ریل سقوط و انحطاط را طی میکند.

بخشعلی علیزاده

*** 

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=33626

از صلح و عشق تا قتل در خونسردی کامل نگاهی به فرقه مانسون 

Manson_Film_Logo_Rajavi_Cult_MEKابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و هفتم سپتامبر ۲۰۱۸:… مستند دو ساعته ‘Inside The Manson Cult: The Lost Tapes’ “درون فرقه مانسون: نوارهای گمشده” که در سال جاری میلادی به صورت استفاده از فیلم های مستند همراه با بازسازی برخی صحنه ها توسط بازیگران بر مبنای حقایق اتفاق افتاده تهیه شده، پرده از جنایات هولناکی بر می دارد که در درون یک فرقه مخرب … 

ابراهیم خدابنده مشهد مجاهدین خلق فرقه رجوی تروریسم خیانت وطن فروشیMothers, the forgotten victims of ISIS and the MEK (Rajavi cult)

لینک به منبع

از صلح و عشق تا قتل در خونسردی کامل

نگاهی به “فرقه مانسون”

توسط ابراهیم خدابنده در ۵ مهر ۱۳۹۷

مستند دو ساعته ‘Inside The Manson Cult: The Lost Tapes’ “درون فرقه مانسون: نوارهای گمشده” که در سال جاری میلادی به صورت استفاده از فیلم های مستند همراه با بازسازی برخی صحنه ها توسط بازیگران بر مبنای حقایق اتفاق افتاده تهیه شده، پرده از جنایات هولناکی بر می دارد که در درون یک فرقه مخرب کنترل ذهن که ظاهری آرام داشت به وقوع پیوسته است. این فیلم با استفاده از حدود ۱۰۰ ساعت فیلم های تهیه شده در این خصوص تولید گردیده است.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

این مستند به زندگی رهبر فرقه Charles Manson “چارلز مانسون” که در سن ۸۳ سالگی مرد، فردی که ابتدا فوق العاده موجه می نمود و اعتماد بسیاری را جلب کرده بود، پرداخته و به درون Spahn’s Ranch “مزرعه اسپان” جایی که مانسون و پیروانش در آن در ایزولاسیون کامل زندگی می کردند می رود.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

در این فیلم مصاحبه هایی با اعضای سابق این فرقه که حالا سن و سالی از آن ها گذشته نیز به نمایش در می آید که بعضاً برای اولین بار بعد از سالیان پرده از برخی حقایق که تاکنون در خصوص آن ها سکوت کرده بودند بر می دارند.

مانسون به شدت ادعای دفاع از حقوق زنان داشت و خود را پدر تمامی دختران می دانست. او می گفت که: “هر دختری باید پدری مانند چارلز داشته باشد، یعنی کسی که قدر گوهری به نام دختر را بداند، کسی که به زنان اجازه دهد آزاد باشند و هر کاری که بخواهند انجام دهند”.

اما در این فیلم به خوبی نشان داده می شود که چگونه مانسون از تمامی دختران و زنان سوء استفاده می کرد و به اسم رهایی آنان را استثمار می نمود و چگونه این رهبر ظاهرا آزادی خواه و صلح طلب دست به مخوف ترین جنایات و قتل ها و شکنجه ها و تجاوزها زده بود.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

همچنین در این فیلم اطاعت کورکورانه و اعتماد بی دلیل هواداران نشان داده می شود که تعجب همگان را برمی انگیزد که چگونه این افراد قدرت تفکر منطقی را از دست داده و به روبات تبدیل گشته اند. برخی بعد از سالیان هنوز نفهمیده اند که چه مکانیزمی بر روی آنان عمل کرده است.

پنجاه سال قبل چارلز مانسون یک گروه از جوانان آرمان گرا و صادق و البته بی تجربه را در یک کمون در جنوب کالیفرنیا جمع کرد. مانسون یک موسیقی دان دارای نفوذ کلام بود که صرفاً از صلح و عشق سخن می گفت و افراد ناآگاه را به خود جذب می نمود و افراد مستعد را به درون حلقه خصوصی خود وارد می کرد. هیچ کس تصور نمی کرد که این فرد آرام با آن هنر لطیف موسیقی که داشت یکی از جانی ترین انسان های تاریخ آمریکا باشد.

این مستند در روز ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸، یعنی ۱۰ ماه بعد از مرگ مانسون، از شبکه تلویزیونی Fox فوکس (این شبکه با Fox News “فوکس نیوز” متفاوت است) پخش گردید. قتل منتقدان و مخالفان از جمله خبرنگارانی که به دنبال تحقیق در خصوص این فرقه بودند در پرونده مانسون ثبت گردیده است.

مشخصاً یک فیلمساز جوان به طور ویژه اجازه فیلم برداری از درون فرقه را یافت که بلافاصله به طرز مشکوکی درگذشت و فیلم ها و عکس ها و مصاحبه های بسیاری از وی به جا ماند. این نوارهای گمشده ۴۰ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۶ یافت گردیده و در مستند فعلی به کار گرفته شد.

چارلز مانسون در ۱۲ نوامبر ۱۹۳۴ متولد شد و در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷ در زندان ایالتی Corcoran “کوکوران” مرد. نام اصلی او Charles Milles Maddox “چارلز میلز مادوکس” بود. او به عنوان یک رهبر فرقه ای و مخوف ترین جنایتکار آمریکا شناخته می شود. او فرقه “خانواده مانسون” را پایه ریزی کرد و افرادی را در مکانی با عنوان “خانه مانسون” گرد هم آورد.
در ژوئیه و اوت ۱۹۶۹ هواداران مانسون ۹ قتل در ۴ مکان را مرتکب شدند. در سال ۱۹۷۱ او به اتهام قتل و توطئه به قتل ۷ نفر محکوم شد که همگی آنان از اعضای خود فرقه بودند که به دستور وی کشته شده بودند. او بعداً به قتل دو نفر دیگر هم محکوم شد.

بعداً معلوم شد که وی جنایتکار با سابقه و دارای سوابق کیفری بوده که نام خود را تغییر داده است. او پدر خود را نمی شناخت و مادرش اغلب در زندان بود که چارلز هم از نوجوانی زندان را تجربه می نمود. این که او چگونه اعتماد بسیاری را جلب کرده بود به طوری که چشم بسته فرامین او، حتی ارتکاب به قتل، را اجرا می کردند هنوز مورد بحث است. او اکنون سمبل فریب، تجاوز، قتل، شکنجه و انواع جرم و جنایت در آمریکا شناخته می شود.

مانسون ابتدا به اعدام محکوم شد اما حکم او بعداً با یک درجه تخفیف به دلیل مخالف های آن زمان در کالیفرنیا با مجازات اعدام که به برداشتن این نوع مجازات در آن ایالت در سال ۱۹۷۲ منجر گردید به حبس ابد تقلیل یافت.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

تماشای این فیلم برای کسانی که تجربه ای با فرقه مخرب کنترل ذهن رجوی دارند بلافاصله مسعود رجوی و فرقه اش را در ذهن تداعی می کند. راستی چگونه این شیاد زمان توانست اعتماد عده ای جوانان صادق و فداکار را جلب نماید و آنان را از یک عده جوانان پرشور ضد امپریالیست و استقلال طلب به مزدورانی برای دشمنان ایران و ایرانی و جنگ طلبان آمریکایی بدل نماید؟

*** 

همچنین
http://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24219

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۱۰) – قسمت پایانی 

 ابراهیم خدابنده، ایران اینترلینک، شانزدهم مارس ۲۰۱۶:… ما حق داریم رهبر یا گروه خود را امتحان کنیم و قبل از اعتماد به دنبال شاهد و دلیل باشیم. یک گروه سالم همیشه بردبار است و به تصمیم اعضای خود، حتی اگر خواهان جدائی باشند، احترام میگذارد. اگر یک رهبر یا گروه در برابر نظرات داده شده عصبانی میشود یا از اینکه اطلاعاتی خواسته شده به خشم می آید باید نسبت به پیوستن به آن تجدید نظر کرد. هوشیار باشیم … 

ابراهیم خدابنده دسامبر 2014ترجمه کتاب فرقه ها درمیان ما
(مهندس ابراهیم خدابنده، انتشارات دانشگاه اصفهان)

http://iran-interlink.org

لینک به قسمت اول
لینک به قسمت دوم
لینک به قسمت سوم
لینک به قسمت چهارم
لینک به قسمت پنجم
لینک به قسمت ششم
لینک به قسمت هفتم
لینک به قسمت هشتم
لینک به قسمت نهم

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۱۰) – قسمت پایانی

در قسمت های قبل از این سلسله مطالب، به فرقه های خطرناک زیر اشاره کردیم که هر کدام به نوبه خود با روش های اغلب مشابه، هر کدام به بهانه ای، به کنترل ذهن مخرب فرقه ای پرداخته و پیروان خود را استثمار نموده اند.

معبد خلق به رهبری جیم جونز

داودیه به رهبری دیوید کورش

آخر الزمان به رهبری مایکل تراوسر

فرزندان خدا (خانواده) به رهبری دیوید برگ

مزرعه به رهبری استفن گاسکین

منبع خانواده به رهبری پدر ید

کو کلاکس کلان

ساینتولوژی

هاره کریشنا

کلیسای متحده (مونی ها)

فرزندان خدا

خانواده منسون

دروازه بهشت

معبد خورشید

مؤسسه کارگران به رهبری رفیق بالا  

فرقه اوم شینریکیو به رهبری شوکو آساهارا  

این فرقه ها با استفاده از تکنیک های مانیپولاسیون ذهن یا همان مغزشوئی افراد مستعد و آسیب پذیر را جذب و حفظ می نمایند و آنان را وادار میکنند تا مغایر با میل خود دست به کارهائی بزنند که در شرایط عادی تن به انجام آنها نمیدهند.

فرقه های مخرب کنترل ذهن نوعی برده داری نوین را براه انداخته اند و به مغزشوئی مبادرت می ورزند به همین دلیل این پدیده به تهدید اصلی هزاره سوم و بدترین نوع آسیب اجتماعی معروف گردیده است. فرقه ها بنیاد خانواده و در نتیجه جامعه را تخریب میکنند و مخرب ترین پدیده در عصر حاضر به شمار میروند.

در خلال این سلسله مقالات مدام سؤال میشد که چه زمانی به فرقه مجاهدین خلق به رهبری مسعود رجوی و داستان پادگان اشرف پرداخته خواهد شد که البته از ابتدا هم قصد بر ورود به این موضوع نبود چرا که هدف یک بررسی کلی و نتیجه گیری کلی است و قطعا هر کس میتواند هر گروه یا سازمان دیگری را با این جمعبندی بسنجد و نتیجه گیری نماید.

در زیر جمعبندی که برخی دانشمندان در خصوص فرقه های مخرب کنترل ذهن، که نمونه های متعدد آنها طی این سلسله مقالات از نظرتان گذشت، انجام داده اند آورده میشود. نتیجه گیری نهائی البته به عهده خود خوانندگان است. پیشنهاد میشود که خصوصا جداشدگان فرقه رجوی و خانواده های اعضای این فرقه بیشتر در این خصوص مطالعه نموده و به جمعبندی مستقل برسند.

در خصوص تمامی این گروه ها و مشخصا رهبران آن ها ۱۰ نشانه خطرناک مشاهده میشود که به صورت زیر است:

۱٫     خودکامگی مطلق بدون حساب پس دادن به کسی یا جائی

۲٫     نداشتن تحمل سؤال و انتقاد از جانب اعضا

۳٫     نداشتن وضعیت درآمد و بودجه مشخص، و ارائه ندادن بیلان دخل و خرج به اعضا

۴٫     ایجاد ترس غیر منطقی نسبت به دنیای خارج از فرقه، مانند شیطانی دانستن دنیای خارج یا مثلا دخالت دادن نقش اف بی آی در همه امور  

۵٫     هیچ دلیل منطقی برای ترک گروه نمی تواند وجود داشته باشد، اعضای سابق همیشه کاری شیطانی کرده یا به مثلا اف بی آی وابسته بوده اند.

۶٫     اعضای سابق اغلب همیشه افرادی خبیث و حریص و فاسد معرفی میشوند.

۷٫     مدارکی دال بر نقض حقوق انسانی در درون فرقه توسط اعضای سابق ارائه شده است.

۸٫     پیروان همیشه بر این باور نگاه داشته میشوند که خطاکار و گناه کار هستند.

۹٫     رهبر گروه هرگز اشتباه نمیکند و همیشه حق با اوست.

۱۰٫   رهبر گروه به طور خاص قابلیتی دارد که حقایق را میداند و هیچ کس دیگری چنین قابلیتی ندارد و او بهتر از همه می فهمد.

همچنین ۱۰ نشانه خطر در خصوص افرادی که درگیر یک فرقه خطرناک میشوند وجود دارد که به شرح زیر است:

۱٫     اعتماد و باور مطلق نسبت به رهبر و گروه که هر اقدامی پیشاپیش درست تلقی میشود.

۲٫     فرعی تلقی شدن اعتقادات مذهبی، ملی و اجتماعی در برابر وابستگی روحی و عاطفی نسبت به رهبر و اینکه رهبر عملا به جای خدا می نشیند و همان تنظیم رابطه با وی صورت می پذیرد.

۳٫     هرگونه سؤال یا انتقاد از رهبر خطا تلقی شده و تقبیح میگردد. 

۴٫     هر گونه نحوه صحبت کردن یا تفکر و رفتار شخصی کنار گذاشته میشود. حریم شخصی کاملا از دست میرود.

۵٫     وابستگی مطلق نسبت به گروه و رهبر برای حل هر مشکلی و گرفتن هر تصمیمی صورت میگیرد.

۶٫     دوروئی و استانداردهای دوگانه درون و بیرون فرقه برای فرد تئوریزه میشود. فریب بیرونی ها توجیه پذیر است.

۷٫     حس های عادی جامعه از جمله عواطف خانوادگی و میهنی از بین میرود. عشق در هر صورت آن مگر به سوی رهبر حرام است.

۸٫     ایزوله شدن از خانواده و دوستان قدیمی مگر اینکه مورد توجه فرقه باشند صورت میگیرد.

۹٫     هر کاری که گروه و رهبر انجام بدهد، هر چقدر هم غیر اخلاقی یا غیر منطقی باشد، مشروع دانسته میشود. 

۱۰٫    اعضای سابق افرادی پست و حقیر و شیطانی تلقی میشوند که قابل اعتماد نیستند و با دشمن، مثلا اف بی آی، همکاری میکنند .

اما در مقابل گروه های فرقه ای گروه های سالم و مشروع و مردمی هم هستند که ۱۰ نشانه شناخت آنان به این ترتیب است:

۱٫     یک گروه غیر مخرب همیشه به سؤالات پاسخ داده و خود را مشتاقانه در معرض قضاوت دیگران قرار میدهد.

۲٫     اطلاعاتی مانند امور مالی و بودجه و هزینه ها از اعضا مخفی نگاه داشته نمیشود. گروه های سالم همیشه بیش از آنچه که می خواهید اطلاعات در اختیارتان قرار میدهند.

۳٫     رهبر یک گروه سالم دموکراتیک عمل کرده و جمعی تصمیم گیری میکند و حسابرسی و انتقاد را مورد تشویق قرار میدهد

۴٫     ممکن است رهبر یک گروه سالم اعضای سابق را مورد سرزنش و انتقاد قرار دهد ولی هرگز ارتباط با آنان را ممنوع نمیکند.

۵٫     یک گروه سالم هرگز نسبت به اعضای سابق رفتار خصمانه ندارد و علیه آنها پرونده سازی نمیکند و جوسازی و ناسزاگوئی پیش نمی گیرد.

۶٫     یک گروه سالم روابط خانوادگی را نه تنها مجاز دانسته بلکه مورد تشویق قرار میدهد و هرگز مانع دیدار با دوستان و آشنایان نمیشود.

۷٫     یک گروه سالم به حدود و حریم شخصی هر فرد احترام میگذارد.

۸٫     انتقاد در گروه هائی که مخرب نیستند تشویق میشود و به عقاید و نظرات افراد احترام گذاشته میشود.

۹٫     رهبر یک گروه غیر مخرب به اشتباهات خود اعتراف میکند و به نصایح دیگران گوش میدهد.

۱۰٫   رهبر یک گروه سالم خود را تنها منبع دانش و خیر نمی داند و تلاش میکند تا از دیگران نیز بیاموزد و تبادل نظرات را مهم میداند.

ساده نباشیم، قدرت تشخیص خود را بالا ببریم، سنجیده و حساب شده اعتماد کنیم.  

ما میتوانیم خود را در برابر رهبران و گروه های ناسالم محافظت کنیم. ما حق داریم رهبر یا گروه خود را امتحان کنیم و قبل از اعتماد به دنبال شاهد و دلیل باشیم. یک گروه سالم همیشه بردبار است و به تصمیم اعضای خود، حتی اگر خواهان جدائی باشند، احترام میگذارد. اگر یک رهبر یا گروه در برابر نظرات داده شده عصبانی میشود یا از اینکه اطلاعاتی خواسته شده به خشم می آید باید نسبت به پیوستن به آن تجدید نظر کرد.

هوشیار باشیم.  

ابراهیم خدابنده – اسفند ۹۴

***

جیم جونز، همسر و فرزند خوانده هایشمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۱)

دیوید کورش در مقابل کلیسایشمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۲)

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۳)

مجاهدین خلق فرقه رجوی فرقه هامروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۴)

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن ابراهیم خدابندهمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۵)

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۶)

ابراهیم خدابنده: مروری مختصر بر فرقه های مخرب - مجاهدین خلق فرقه رجوی مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۷)

ابراهیم خدابنده: مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (8)مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۸)

ابراهیم خدابنده فرقه رجوی مجاهدین خلقمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۹)

داستان کمپ اشرف مجاهدین خلق قربانیان اربابانی بی شمار تقدیم به خانواده های تمامی قربانیان فرقه رجوی

ابراهیم خدابنده مشهد مرگ فرقه رجوی مجاهدین خلق شورای ملی مقاومت ایرانخدابنده در نشست رویش فرهنگ: امروز گروهک تروریستی منافقین، سازمانی ورشکسته است

کالکان اینترپل انجمن نجات علیه تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجویNejat Society representatives in Interpol’s Project Kalkan meeting

ابراهیم خدابندهEbrahim Khodabandeh: Daesh, MKO (Mojahedin Khalq, Rajavi cult) fed by the same source

ابراهیم خدابنده جشنواره فجرEbrahim Khodabandeh gave an speech about the films talked about the internal situation of the MEK as a terrorist cult

همچنین:

 • زهرا سادات میرباقری، انجمن نجات، مرکز تهران، سوم دسامبر 2018:… چه جالب، خودشان با خودشان ملاقات کردند و آنرا فیلم ملاقات جا زدند! عجب! رجوی میگوید: این هیات متشکل از نایب رئیس گروهِ دوستان ایران آزاد (انجمن پوششی سازمان مجاهدین خلق)، یارومیر اشته تینا Jaromir Stetina و ا

  بخشعلی علیزاده و هادی شبانی، انجمن نجات، مراکز تهران و مازندران، بیست و هفتم نوامبر 2018:…  آیا مسعود و مریم رجوی دیواری کوتاه تر از دیوار اعضای سازمان پیدا نمی کنند؟ همین امر دستاویزی میشود تا مدتی طی نشستهای متعدد، نیروهای سازمان را وادار کنند تا توی سر خودشان بزنند و طی گزارش نویسی ها و گزار

  ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، مرکز تهران، پانزدهم نوامبر 2018:…  پایگاه خبری ناشنال پست به تاریخ 9 نوامبر 2018 نوشت که وکیل همسر سوم رودی جولیانی در جریان دادگاه طلاقش مدارکی را ارائه نمود که نشان می دهد جولیانی 286532 دلار برای معشوقه اش در حالی که دارای همسر بوده هزینه کرده است. این منبع خبری افزود که جول

  بخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، چهاردهم نوامبر 2018:…  پیام اخیر آماده باش مسعود رجوی تلاشی دیگر برای فائق آمدن بر بحران بهمن (فقدان چشم انداز روشن برای وعده بولتون – رجوی) بود که علی الظاهر مشکلی حل نکرده است. آن طور که مشخص است سازمان مجاهدین خلق بر اساس ضرب المثل معروف عربی که “الغرِ

  2018/11/07 پیام آماده باش مسعود رجوی و بحران بهمن

  Death_of_massoud_rajavi_MEKابراهیم خدابنده، انجمن نجات، مرکز تهران، هفتم نوامبر 2018:…  پیامی از جانب رهبر ممنوع التصویر، ممنوع الصدا و مجهول المکان مجاهدین خلق که هنوز مرده یا زنده بودنش تعیین تکلیف نشده، خطاب به ارتش آزادی بخش ملی در رسانه های فرقه رجوی قرائت گردید که صرفاً مصرف مقطعی و داخلی دارد و ه

  mojahedin_khalq_zahra_merikhi_terrorism_Albania_2ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، سی و یکم اکتبر 2018:… در حالی که حاضران از شنیدن سخنان زهرا مریخی با خنده ای تمسخر آمیز به یکدیگر نگاه می کردند؛ یکی از خانم های حاضر در جلسه پرسیده است: “یعنی اگر ما در صحنه، لحظات جیم (نمونه های مربوط به موارد جنسی) خود را 

   Bakhshali_Alizadeh_Tirana_Albaniaبخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و نهم اکتبر 2018:… لجن پراکنی های مشمئز کننده علیه خانواده در چند سال اخیر از طرف فرقه رجوی کم نبود. از جمله می گفتند که خانواده ها همه مزدور وزارت اطلاعات هستند و شعار می دادند که: “ننگ ما، ننگ ما، فامیل الدنگ ما” و میگفتند که خانواده ها برای جاسوسی و 

   Mirbaqeri_Zahra_2017_1زهرا سادات میرباقری، انجمن نجات، مرکز تهران، اول اوت 2018:… 30 تیر1331 سالگرد تاریخی قیام ملی مردم ایران می باشد که درآن روز به حمایت ازدکترمحمد مصدق بزرگ ، سردارملی ایران انجام شد. و با درود به شهدای آن روز که برای تحقق استقلال ، دموکراسی ، آزادی و عدالت اجتماعی جان باختند . من ترجیح میدهم موضوع شورای ملی مقاومت

  Maryam_Rajavi_Mercenary_MEK_Saddam's_Private_Army_MEK_1حسینی، انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و سوم ژوئیه 2018:… گری سیک مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران جیمی کارتر، درمصاحبه ای که با بی بی سی فارسی داشت دررابطه با حضور برخی از نزدیکان ترامپ در میتینگ مجاهدین در پاریس چنین گفت : ممکن است حضور برخی از شخصی

   Mirbaqeri_Zahra_2017_1زهرا سادات میرباقری، انجمن نجات، مرکز تهران، نوزدهم ژوئیه 2018:… زهرا در قسمت ستاد و در رده شورای رهبری بود، وی همیشه معترض و خواهری شوخ طبع و مهربان بود. وی با هر برخوردی و صحبتی اعتراضش را نسبت به تشکیلات رجوی بیان می کرد و به این دلیل مورد کینه و دشمنی شدید فرماندهی قرارگاه اشرف بود. فرشته هدایتی در ادامه مص

   Mirbaqeri_Zahra_2017_1زهرا سادات میرباقری، انجمن نجات، مرکز تهران، پنجم دسامبر 2017:…  به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان، مریم رجوی، رهبر فرقه مجاهدین خلق، پیامی برای زنان ایران منتشر کرده است! من به عنوان یک عضو سابق شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق ایران با ۲۳ سال سابقه تشکیلاتی، بعد از فرارم از فرقه مجاهدین خلق و قرارگاه اش

  Khodabandeh_Ebrahim_Tehran_29112017انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و نهم نوامبر 2017:… مسئله اساسی مورد بحث در طی نشست های دو روزه اجلاس موضوع تروریسم در منطقه و ارتباط آن با مسئله تکفیری ها و سوء استفاده آنان از دین مبین اسلام بود. خدابنده و میرباقری با بسیاری از شرکت کنندگان از کشورهای مختلف در خصوص تجر

   Mirbaqeri_Zahra_2017_1زهرا سادات میرباقری، انجمن نجات، مرکز تهران، پنجم نوامبر 2017:… آنان همچنین از خود اعضا نیز می خواستند که با نامهای جعلی به استودیو سیمای آزادی فرقه تماس بگیرند و به دروغ بگویند تصمیم به کمک مالی دارند و مبالغی را هم تعیین کنند. لذا از سر استیصال و درماندگی از درگـِل ماندن استراتژی مسعود رجوی برای سرنگونی، بگ

  عاطفه نادعلیان، انجمن نجات، مرکز تهران، بیست وششم اکتبر 2017:… این مسأله باز برمی گردد به چهارچوب کلی سازمان و دید آن نسبت به انسان که در ماهیت اصلی ایدئولوژی سازمان، ملاک ارزشِ انسان میزانِ بندگ