«ترتیبات اجرایی استعفا» یا پیشگیری از ریزش !

«ترتیبات اجرایی استعفا» یا پیشگیری از ریزش !

باستان سیر استعفاایران دیدبان، دهم اکتبر 2014:… هدف‌گذاری برای «تحکیم» مبانی وحدت و انسجام شورا، آشکار می‌سازد که استعفا از شورا موجبات نگرانی شدید رهبری مجاهدین را فراهم آورده است و عزم جدی دارند که در مقابل آن، همانند درخواستهای جدایی افراد مستقر در عراق مقاومت نمایند، به این منظور از افراد درخواست شده است در یک جلسه شورا شرکت نمایند و دلائل خود …

باستان سیر استعفاسکوت شورای جور و جهل و جنایت رجوی دو هفته بعد از اعلام استعفای شاهپور باستان سیر

لینک به منبع

استعفا از شورا, مبطل اتهامات رجوی علیه جداشدگان؛

«ترتیبات اجرایی استعفا» یا پیشگیری از ریزش !

موج جدایی از شورای ملی مقاومت، بخش اروپایی گروه تروریستی مجاهدین، که با استعفای آقایان قصیم و روحانی آغاز شد، گسترده تر شده و سه تن دیگر نیز به این طریق از شورا جداشدند و یقینا اشخاص دیگری هم دیر یا زود به آنان ملحق خواهند شد.

واکنش بقایای رجوی به این شکل از جداشدن که حق طبیعی هر فرد است، نشان از آن دارد که علاوه بر خشم شدید، به دنبال راه‌هایی برای کنترل و مهار پدیده استعفا در آینده برآمدند و از آنجا که برخلاف اعضای ناراضی محصور در اردوگاههای این گروه، نمی‌شود آنان را تحت هجوم جمعی قرار داد و یا آنها را زندانی و محدود کرد، تلاش دارند شیوه‌های دیگری را به عنوان اهرم کنترلی جایگزین نمایند. لذا در آخرین واکنش دار و دسته رجوی به استعفا، مقدمه‌چینی برای اعمال این شیوه‌ها به وضوح دیده می شود:

«اجلاس میاندوره‌یی به‌منظور تحکیم “مبانی وحدت و انسجام شورا و پیشبرد اهداف آن” که در آیین‌نامه داخلی مورد تأکید قرار گرفته است، در تکمیل اطلاعیه 17خرداد 92 و بیانیه تفصیلی 7تیر 92 به‌خاطر حداکثر شفافیت در مناسبات درونی خود و تمایز استعفای طبیعی و شرافتمندانه از چنگ انداختن رژیم بر متشکل‌ترین مقاومت تاریخی سازمان‌یافته ایران و تنها جایگزین دموکراتیک، یک ماده افزوده به آیین‌نامه داخلی شورا به شرح زیر تصویب کرد:

«ترتیبات اجرایی استعفا از عضویت در شورا، به شرح زیر است:

الف-اگر علت استعفا شخصی است، طبق ماده 7 آیین‌نامه با دبیر ارشد حل و فصل می‌شود.

ب-اگر استعفا انگیزه و داعیه سیاسی دارد، عضو مستعفی در اجلاس شورا شرکت و دلایل خود را توضیح می‌دهد. گفتگوها ثبت و جهت اطلاع عموم منتشر می‌شود. فرد ذیربط همچنین می‌تواند طبق ماده 7 آیین‌نامه داخلی متقاضی جلسات محدود شود.

ج-همزمان عضو مستعفی مسئولیتها و وظایفی را که به عهده داشت به دبیرخانه شورا تحویل می‌دهد و طبق ماده 10 اساسنامه تسویه‌حساب مالی می‌کند.»

هدف‌گذاری برای «تحکیم» مبانی وحدت و انسجام شورا، آشکار می‌سازد که استعفا از شورا موجبات نگرانی شدید رهبری مجاهدین را فراهم آورده است و عزم جدی دارند که در مقابل آن، همانند درخواستهای جدایی افراد مستقر در عراق مقاومت نمایند، به این منظور از افراد درخواست شده است در یک جلسه شورا شرکت نمایند و دلائل خود برای استعفا را ارائه دهند. این راه کار که برای اجرایی شدن آن پیشاپیش ادعا شده است هر کس چنان نکند بی‌شرف است و راه را برای چنگ انداختن رژیم به شورا باز کرده است، با هدف جلوگیری از غافلگیری رهبری مجاهدین و نیز داشتن فرصت برای اقدامات مقابله‌ای و امکان پرونده‌سازی علیه فرد مستعفی گنجانده شده است.

این که کنترل کنندگان مجاهدین تا چه میزان موفق شوند با این شگرد که به زودی تبدیل به راه‌کاری برای خروج اکثر اعضای مجاهد شورا نیز خواهد شد، راه جداشدن اعضای شورا را ببندند را آینده مشخص خواهد کرد. اما در حال حاضر می توان گفت که این جریان نتیجه بلافصل «پیروزیهای مشعشع و درخشان» رجوی در اروپا و از جمله مختومه شدن پرونده 17 ژوئن است!

نکته قابل تأمل در این باره اما این است که با نگاهی به انگیزه جدایی افرادی که در خارج کشور به سر می‌برند و تحت هیچ فشار و مضیقه‌ای نیز قرار ندارند و حتی بعضاً زندگی شخصی و کار حرفه ای خود را نیز دارند نشان می‌دهد که عربده کشی های چندساله رجوی و دارو دسته اش علیه جداشدگان و وانمودن اینکه آنها افرادی ترسو و کم ظرفیت بودند که توان تحمل سختی‌های مبارزه را نداشتند، ادعای واهی بیش نیست و عیان می‌سازد که علت اصلی ریزش نیروی این گروه بطلان راه و باطل بودن عقیده و مرام و هدف این فرقه است.

***

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمباند رجوی توسری خور بین اعراب و غرب؛ قرائت کیفرخواست باندرجوی از شبکه العربیه

کلمه: مجاهدین خلق؛ همچنان نماد وابستگی، خشونت و ترور

کلمه: توصیف منافقین (فرقه رجوی) و رسانه‌های عربستان از اقدامات تروریستی داعش: حرکت انقلابی مردم مظلوم عراق!

 هشدار ۳۷ روشنفکرایرانی و آمریکایی: مجاهدین خلق هیچ ربطی به جنبش سبز ندارند

همچنین:

مجاهدین برای ایران ارزش هیچ معامله ای را ندارند؛ پرونده ۱۷ ژوئن، سرمایه گذاری بی منفعت فرانسه

ایران دیدبان، بیست و یکم سپتامبر 2014: … قبض و بسط مجاهدین توسط فرانسه را فقط نباید مرتبط با امنیت داخلی فرانسه و یا در رابطه با ایران دانست، بلکه موضوعی است که به سیاست خارجی این کشور در قبال آمریکا نیز ربط دارد. کافی است به یاد بیاوریم که دستگیری مریم رجوی در زمانی صورت گرفت که نئوکانهای آمریکایی در عراق

 

لیستی از اضطرابها و نگرانی های گروه تروریستی مجاهدین – توسری غرب به بقایای رجوی

ایران دیدبان، دهم سپتامبر 2014: … تشکیل دولت عراق با نخست وزیر و وزیر خارجه شیعه، بعد از آن همه سعایت و بدخواهی علیه دولت مالکی، عمیقاً مجاهدین را در خود فروبرد. برباد رفتن سرمایه‌گذاری‌هایی که روی عراق بعد از مالکی کرده بودند آنچنان آنها را آشفته و پریشان کرده است که حتی قدرت موضع گیری در این باره را ندارند. این برای �

ایران چگونه در شکستن محاصره «آمرلی» نقش ایفا کرد؟ (عجز و لابه رجوی از شکست داعش)

مسعود رجوی مریم رجوی داعش حزب بعث صدام حسینایران دیدبان، سوم سپتامبر 2014: … به باور رویترز، تحولات رخ داده در آمرلی و منطقه «سلیمان بیک» در حوالی این شهر، نشانگر انجام یک کار تیمی و هماهنگ از سوی مبارزان کرد، ارتش عراق و مبارزان شیعه بود و ایران نیز ضمن حمایت از این ائ

عجز و لابه رجوی از پیروزیهای عراق تحت حمایت ایران علیه داعش

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1ایران دیدبان، دوم سپتامبر 2014: … تا امروز شاهد عجز و لابه رهبری گروه تروریستی مجاهدین علیه دولت مالکی به بهانه «تکیه گاه رژیم» بودیم، اما بعد از این مواضع بقایای رجوی با چرخشی گسترده از داخل عراق به سمت جامعه جهانی و گلایه از «سهیم