آیا ابریشمچی، در تحلیل جنگ، رجوی را هدف گرفته است؟

آیا ابریشمچی، در تحلیل جنگ، رجوی را هدف گرفته است؟

ایران دیدبان، دهم اکتبر 2015:… پر واضح است که بیان چنین وضعیتی با اشاره به سیاستی که رجوی برگزید بسیار معنادار است، به گونه‌ای که بزرگترین ضربه به مجاهدین را جدایی بنی صدر و نتیجه بلافصل اقدام رجوی در همدستی با رژیم صدام می داند، باید توجه داشت که این همان بنی صدری است که مجاهدین با سرمایه گذاری استراتژیک بروی آن قرار بود با جداکردن وی از حاکمیت بزرگترین ضربه را به جمهوری اسلامی …

ابریشمچی مسعود رجوی قرارگاه صدام حسینامروز ، مهدی ابریشمچی در دادگاه پاریس به اتهام فعالیت های تروریستی محاکمه شد (آکسیون میدان سن میشل)

مهدی ابریشمچی مزدور مریم قجر عضدانلو و مسعود رجوی مهدی ابریشمچی را بیشتر بشناسیم!

لینک به منبع

آیا ابریشمچی، در تحلیل جنگ، رجوی را هدف گرفته است؟

دینامیزم یک تحلیل؛ بیان حماقت رجوی

در مصاحبه ای که اخیراً مهدی ابریشمچی، یکی از پیرمردهای عضو مجاهدین که هر روز توسری بیشتری از رجوی می‌خورند، در تحلیل مسئله جنگ و تهاجم رژیم صدام به ایران، به شکل وارونه‌ای به حماقتهای رجوی برای انتخاب عراق و ماندن در این کشور که موجب فرورفتن این گروه در باتلاق کنونی می باشد، اشاره کرد.

ابریشمچی با اذعان به این که رژیم صدام به خاک ایران تجاوز کرد گفت: باید تأکید کنم، آغازگر جنگ، عراق بود. همان زمان نیز، در آغاز جنگ ما آن را اعلام کردیم؛ این کار عراق را هم به‌شدت محکوم کردیم، چرا که سیاست بسیار غلطی بود. در مقابل تحریکات و دخالت رژیم در امور داخلی عراق، جنگ پاسخ آن نبود. چرا که تنها و تنها به سود رژیم، برنامه‌ها و سیاستهایش تمام شد. بنابراین در این زمینه هم، کار عراق اشتباه بود.

از خلال این موضع گیری دیدگاه و نگرش مجاهدین به قبح جنگ و تجاوز وحشیانه عراق به ایران نیز روشن می شود که فقط از این جنبه است که این جنگ ” به سود رژیم ” تمام شده است و فجایع انسانی که صدام به بار آورد را نادیده می گیرند. اما نکته مهمتری که ابریشمچی برآن تأکید می کند، مضرات سیاست رجوی درهم پیمانی با صدام برای مجاهدین است، وی می‌گوید:

“در این رابطه، یکی از بارزترین نقاط، برافراشته شدن پرچم صلح و پیشتازی در این مسیر توسط برادرمان مسعود بود. پرچم این سیاست را برادرمان مسعود برافراشت و البته قیمت آن را به سنگین‌ترین صورت پرداخت. چرا که خود هدف اصلی حمله و هجوم در این رابطه قرار گرفت. چه در رابطه با ملاقات صلح، رفتن به عراق، مارک ستون پنجم و… همه حرفهایی که زده شد، یکی از موضوعات اصلی جنگ سیاسی و جنگ روانی بر ضداین مقاومت و به‌طور مشخص رهبری آن بود. مارکها و شلیکهای سیاسی که به‌طور واقع، از شلیکهای نظامی سهمگین‌تر بود. نخستین رئیس‌جمهور این شورا، به بهانه همین سیاست صلح، خنجر را بر پیکر شورا وارد آورد و خیانت کرد. او با این کار بزرگترین ضربه را به مقاومت زد.”

پر واضح است که بیان چنین وضعیتی با اشاره به سیاستی که رجوی برگزید بسیار معنادار است، به گونه‌ای که بزرگترین ضربه به مجاهدین را جدایی بنی صدر و نتیجه بلافصل اقدام رجوی در همدستی با رژیم صدام می داند، باید توجه داشت که این همان بنی صدری است که مجاهدین با سرمایه گذاری استراتژیک بر یوی آن قرار بود با جداکردن وی از حاکمیت بزرگترین ضربه را به جمهوری اسلامی وارد کنند و با تکیه به اتحاد با وی برای خود مشروعیت بین المللی دست و پا کنند.

در ادامه ابریشمچی با اشاره به مضرات انتخاب چنین سیاستی از جانب رجوی و این که اساساً مجاهدین را با فقدان تمام عیار مشروعیت سیاسی مواجه ساخت، با زبانی گلایه آمیز اذعان می کند که:

“شما سؤال کردید قیمت این موضوع را چگونه دادیم. قیمت را با انگهایی مانند ستون پنجم، پول گرفتن از دولت عراق، جنگیدن دوشادوش ارتش دشمن، یعنی ارتش عراق، (هنگامیکه ارتش آزادیبخش تأسیس شد) گرا دادن برای موشک زدن به شهرها و… بهایی سهمگین در زمینه سیاسی. البته کسی می‌تواند معنای این قیمت را بفهمد که ببیند رویارویی با این تبلیغات، چه انرژی و وقتی از این مقاومت را به خود اختصاص داد و چه بهایی را طلبید و چه وقتهایی که می‌شد صرف جنگ رودررو با رژیم کرد، صرف خنثی کردن این دروغها، برچسبها، تهمتها، لجن‌پراکنی و این جنگ سیاسی شد.”

سپس ابریشمچی ، در مقابل این سئوال که چرا به رغم ادعای مجاهدین که به وسیله نیرو و تحرکات نظامی آنها، رژیم مجبور شد جام زهر را بنوشد و لذا بر اساس همان ادعاها و وعده ها بایستی نظام سرنگون شده و از بین می رفت، به ذکر شمه‌ای دیگر از نتایج معکوس سیاست همدستی با صدام و رفتن به عراق برای مجاهدین می پردازد و می گوید:

” اما درباره این سؤال که چرا رژیم با وجود خوردن جام زهر، نجات پیدا کرد و هنوز حاکمیتش ادامه دارد، به نظر من، مردم ایران دو بدشانسی آوردند. موضوعاتی که شانسهای بسیار زیادی را به رژیم داد. یکی سیاست بسیار اشتباه و اقدام بسیار غلط از طرف دولت وقت عراق، برای اشغال کویت بود. کاری که در منطقه، شرایط را به نفع رژیم تغییر داد. یکی هم اشغال عراق توسط نیروهای ائتلاف و آمریکا بود. این دو عامل، هدیه‌ها و امتیازهای بسیار بزرگی بود که به تصادف، توسط عراق و آمریکا در سینی نقره‌ای، به رژیم زهرخورده داده شد.”

بی هیچ تأملی گفتمان ابریشمچی در کنه خود گله گذارانه و دینامیزم سخنانش مبتنی بر بیان حماقتهای رجوی در اعتماد کردن به رژیم متجاوزی است که اساساً سیاستهایش در منطقه برضد استراتژی مجاهدین بوده است، هر چند به مدت بیست سال مجاهدین را زیر حمایت خود قرار داد!

مزدور مهدی ابریشمچی  وطن فروشی که در زندانهای صدام و رجوی شکنجه گر بودرمز گشایی از نماد «مهدی ابریشمچی»

محمد سید المحدثین مجاهدین خلق فرقه رجویبازخوانی ارتش اسارت بخش فرقه رجوی – قسمت اول و دوم

نگاهی به گزارش عملیات جاری مهدی ابریشمچی؛ بی‌مسئولیتی، خیانت و جنایت

تاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20373

کمپین حمایت از صلح برای ایران و سکوت ذلت بار مجاهدین

2014-09-16-USIran.jpgسید حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، هجدهم اوت ۲۰۱۵:…  آنچه در خصوص کمپین حمایت از صلح برای ایران و سکوت رسانه‌ای معنی‌دار مجاهدین قابل ذکر است اینکه ؛ مبتکران این کمپین که در فاصله ده روز افراد زیادی از بیش از ۶۰ شهر دنیا به آن ملحق شده اند، بر خلاف مجاهدین که برای برگزاری یک تجمع و یا کنفرانس مجبورند هزاران دلار و البته با شیادی و فریبکاری تمام هزینه کنند و نهایتا هم مجبور می‌شوند …

2014-09-16-USIran.jpgAmerica Must Make Its Underlying Intentions Toward Iran Clear

لینک به منبع

کمپین حمایت از صلح برای ایران و سکوت ذلت بار مجاهدین

سیدحجت سیداسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین

توافقنامه وین در چهاردهم جولای (۲۳تیر) میان ایران و شش قدرت بزرگ ( انگلیس ، فرانسه ، آلمان، روسیه ، چین و آمریکا ) در وین اتریش منعقد شد. و بدنبال آن جمعیت زیادی از مردم ایران که ماهها در انتظار نتایج این مذاکرات بودند، به خیابان‌ها ریخته و به ثمر رسیدن “توافق هسته‌ای” را جشن گرفتند.

در این میان اما، اندک کشورها و گروههایی مثل مجاهدین وطن فروش هم بودند که همچنان در راستای حفظ منافع حقیر خود بر طبل جنگ کوبیدند و زبان به شکوه و شکایت از اربابان خود گشودند.

مسعود رجوی رهبر خود خوانده و کوتوله مجاهدین در پیام ۲۷ تیر خود گفت: چرا آمریکا بر سر تسلحیات عراق به این کشور حمله کرد، مردم آنرا کُشت و خاک آن را به توبره کشید ولی در رابطه با ایران که همان کیس بود به مذاکره نشست و آخر سر هم غنی سازی ایران را به رسمیت شناخت.

رجوی گستاخی خود در حق مردم ایران را بدانجا رساند که بگوید چرا آمریکا به ایران حمله نکرد و سایه جنگ و تحریم از سر مردم ایران دور شد و شکاف جنگ بسته شد؟

ولی دیری نگذشت که ایرانیان خارج از کشور که رجوی در جمع کردن حتی ۱۰ نفر آنان در حمایت از مجاهدین حسرت بدل مانده است، پاسخ یاوه سرایی‌های مجاهدین و دیگر سیاست‌بازان جنگ طلب آمریکا و اسرائیل را دادند و بدنبال فراخوان خودجوش مردمی که اخیراً درشبکه‌های اجتماعی شکل گرفت صدها هزار نفر از طرفداران توافق هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵، عصر شنبه ۲۴ مرداد برابر با ۱۵ اگوست در شهرهای مختلف جهان از جمله واشنگتن، نیویورک، برلین، پاریس و لندن تظاهرات کردند و از گروه های جنگ طلب آمریکا خواستند که به تحرکات خود برای شکست توافق پایان دهند. بدین ترتیب هزاران ایرانی از گوشه و کنار دنیا به این کمپین پیوسته‌ و از دیپلماسی صلح حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها از جمله بی بی سی؛ از اقصی نقاط جهان، طرفداران صلح و حمایت کنندگان از توافقنامه ایران، در مراسمی با عنوان «کمپین حمایت از صلح برای ایران » حمایت خود را از صلح، دیپلماسی و توافقنامه هسته ای با ایران در شهرهای بزرگ آمریکا اعلام داشتند.

این مراسم که با ایده برخی از فعالان اجتماعی و طرفداران صلح و توافقنامه تاریخی ایران شروع شد با تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی، روز به روز گسترش یافت و شهرهای بیشتری از اقصی نقاط جهان آمادگی خود را برای برگزاری این مراسم اعلام داشتند.

در نیویورک کشیش «آل شارپتون» از رهبران جنبش حقوق مدنی آمریکا از همه کلیساهای سیاه پوستان در سراسر آمریکا خواست که روز یکشنبه در مراسم مذهبی خود از توافق اتمی با ایران پشتیبانی کنند.

پیش‌تر نیز گروهی از ایرانیان سرشناس مقیم آمریکا نامه‌ای به مردم آمریکا در حمایت از توافق هسته‌ای و تاکید بر اهمیت صلح بین کشورهای جهان منتشر کرده‌اند. در فهرست امضاکنندگان این نامه، نام افراد برجسته‌ای مانند انوشه ‌انصاری (فضانورد)، امید کردستانی (رئیس بخش تجاری گوگل)، فیروز نادری (مدیر در سازمان فضایی ناسا)، حمید بیگلری (معاون پیشین سیتی گروپ)، آرش فردوسی (از بنیانگذاران دراپ باکس) و سالار کمانگر (مدیر پیشین سایت یوتیوب) نیز به چشم می‌خورد.

بدین ترتیب باید گفت: آنچه که در خصوص این کمپین و سکوت رسانه‌ای معنی‌دار مجاهدین قابل ذکر است اینکه ؛ مبتکران این کمپین که در فاصله ده روز افراد زیادی از بیش از ۶۰ شهر دنیا به آن ملحق شده اند، بر خلاف مجاهدین که برای برگزاری یک تجمع و یا کنفرانس مجبورند هزاران دلار و البته با شیادی و فریبکاری تمام هزینه کنند و نهایتا هم مجبور می‌شوند بی‌خانمان‌های برخی کشورهای اروپای شرقی را بجای ایرانیان جا بزنند، جوانان و دانشجویانی هستند که نه از سرمایه خود بلکه از حس وطن دوستی، خلاقیت و فعالیت داوطلبانه مردم، از سراسر جهان برای پیشبرد این کمپین استفاده کرده و نشان دادند تا کجا مردم ایران از گروههای خشونت‌طلب و وابسته ای مثل مجاهدین متنفر بوده و از آنان دوری می جویند.

***

عربستان سعودی رجوی را بی پشتوانه میداندسازمان اطلاعات عربستان، مجاهدین را گروهی بی اعتباردر داخل ایران می داند+ سند

لرد کارلایل سر لابی جدید مجاهدین خلق در پارلمان انگلستانبریتانیا مجددا تقاضای لرد لابی گر برای ویزای رجوی را رد کرد.
چرا مریم قجررجوی دروغگو ی شیاد و متخصص برگزاری کنفرانس های تقلبی را به انگلیس وامریکا راه نمی دهند؟

بارونس نیکلسون عراقخاموش شدن صدای طبل جنگ طلبان و رجوی (مجاهدین خلق) توسط سفیر تجاری بریتانیا در عراق بارونس نیکلسون

Maryam Rajavi Saddam's private army NCRIمشاور سیاسی پارلمان اروپا: باید به نقش انگلی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در ساختمانهای پارلمان پایان داد

غواصان شهید و جشن مجاهدین خلق فرقه رجویپایکوبی مجاهدین بخاطر شهادت غواصان ایرانی (رجوی: این کارناوال استخوان بود)

تروریست ها شورای ملی مقاومت رجویاعضای ” شورای ملی مقاومت ” بدانند که چه نانی می خورند؟

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=16779

افشاگری یا افتضاح جدید مجاهدین. رشته هایی که خیلی زود پنبه شد (دولت امریکا: هیچ مدرکی وجود ندارد)

سید حچت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و هشتم فوریه ۲۰۱۵:…  اولین واکنش به اظهارات سخنگوی مجاهدین ؛ موضعگیری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بود. خانم جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۰۶/۱۲/۹۳ ادعای مجاهدین درباره برنامه هسته‌ای ایران را رد کرد. خانم ساکی گفت آمریکا در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای تأیید گزارش روز گذشته این گروه درباره برنامه مخفیانه …

جعل رجوی اتمی مزدور مجاهدین خلقBREAKING: Amateur hour at the pro-war media, latest allegations by Mojahedin Khalq (Rajavi cult) FABRICATED.

لینک به منبع

افشاگری یا افتضاح جدید مجاهدین. رشته هایی که خیلی زود پنبه شد

پایگاه دیلی‌کاس در آخر گزارش خود می‌نویسد مشخص نیست چرا دری که قرار است در برابر تشعشعات هسته‌ای مقاوم باشد از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. چنین درب هایی بایدس سرب باشند!

سیدحجت سیداسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین

روز سه شنبه مورخه ۰۵/۱۲/۹۳ سازمان بد نام مجاهدین در پایان دور اخیر مذاکرات ژنو بار دیگر بخت خود را به آزمایش گذاشت تا باصطلاح با یک افشاگری اتمی جدید و همسو با تقلاهای نتانیاهو موضوع ایران هراسی را پیش برده و به زغم خود مانعی در مسیر پیشرفت مذاکرات ایران و ۱+۵ ایجاد کند.

در همین رابطه در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۱۵ روزنامه های واشنگتن پست، نیویورک تایمز، خبرگزاری فرانسه و تلویزیون الحره آنطور که در سایت مجاهدین انعکاس داده شده است افشاگری جدید اتمی این گروه را انعکاس داده اند.

بنا‌ به ادعای مجاهدین ، وجود این تاسیسات و اقدامات جمهوری اسلامی هرگز برای مقامات بین‌المللی فاش نشده است، این تأسیسات که “لویزان ۳″ نام دارد، برای تحقیقات و توسعه مخفیانه برنامه هسته‌ای و همچنین غنی‌سازی با دستگاههای پیشرفته سانتریفوژ IR-2m و IR-4 به‌کار گرفته شده است.

مجاهدین در این کنفرانس بریف متن تنظیم شده ای را در اختیار خبرنگاران دعوت شده قرار دادند که به ادعای آنان حاوی اطلاعات و تصاویر فوق سری از سایت لویزان ۳ میباشد.

در این کنغرانس تأکید شد افشاگری جدید، حاصل “ده سال گردآوری جزئی، پر خطر و پیچیده” اطلاعات توسط اعضای مجاهدین خلق بوده است ؟!

اما گرد و خاکی که مجاهدین راه انداخته بودند خیلی زود و بعد از تنها ۲۴ ساعت فرو نشست و دست مجاهدین رو و دروغگویی این جماعت مزدور و بی وطن بر همگان آشکار گشت.

اولین واکنش به اظهارات سخنگوی مجاهدین ؛ موضعگیری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بود. خانم جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۰۶/۱۲/۹۳ ادعای مجاهدین درباره برنامه هسته‌ای ایران را رد کرد.

خانم ساکی گفت آمریکا در حال حاضر هیچ اطلاعاتی برای تأیید گزارش روز گذشته این گروه درباره برنامه مخفیانه هسته‌ای ایران ندارد.

در این میان جالب تر از همه افشاگری وبگاه خبری «واشنگتن فری بیکن» بود.

این وبگاه گزارش داد: شورای ملی مقاومت (وابسته به مجاهدین) سه‌شنبه اعلام کرد مدارک مستندی را یافته که بر اساس آن مکان فوق سری هسته‌ای تحقیقاتی ایران با سانتریفیوژهای پیشرفته در آنجا قرار گرفته است.

سایت جدید کشف شده بنا به ادعای مجاهدین «لویزان ۳» نام دارد که در شمال شرقی تهران و در اطراف این شهر واقع است.

عکس زیر در صفحه ۱۰ گزارشی که مجاهدین منتشر کرده اند ادعا شده مربوط به درب‌های ضدانفجاری در سایت ادعایی «لویزان ۳» است.

شورای ملی مقاومت دورغ اتمی فوریه 2015

مجاهدین مدعی است این عکس درب یک سایت هسته‌ای تازه کشف‌شده است

اما پایگاه «دیلی‌کاس» می‌نویسد این عکس مربوط به یک شرکت تولیدکننده درب‌های نسوز در ایران است. بنا بر این گزارش، تصویر بالا دقیقاً همان عکسی است که در وب‌سایت شرکت «جی‌ام‌پی» ایران قرار گرفته است که ذیلا آنرا می بینید.

شورای ملی مقاومت دروغ هسته ای اتمی فوریه 2015

عکس مربوط به شرکت جی‌ام‌پی

دیلی‌کاس این گاف را «بسیار ناشیانه» خوانده چرا که تنها یک «جستجو با تصویر» در موتور جستجوی گوگل برای پیدا کردن اصل عکس کافی است.

پایگاه دیلی‌کاس در آخر گزارش خود می‌نویسد مشخص نیست چرا دری که قرار است در برابر تشعشعات هسته‌ای مقاوم باشد از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. چنین درب هایی باید کاملاً از جنس سرب باشند.

بدین ترتیب باید گفت: این افتضاح و دروغگویی آشکار برگ دیگری بر پرونده قطور فریبکاری رهبران مجاهدین اضافه کرد و نشان داد که تا کجا دست رهبران این گروه حتی در وطن فروشی هم خالی است و حاضرند برای بقای ناپاک شان به هر عمل شنیع و ضد انسانی حتی اگر حمایت از بدترین گروههای تروریستی جهان از جمله داعش هم باشد دست بزنند.


Massoud Khodabandeh
Article first published online: 27 JAN 2015
DOI: ۱۰٫۱۱۱۱/aspp.12164

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=13807

مجاهدین، به گل مانده در باتلاق عراق

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و پنجم اکتبر ۲۰۱۴: … حال این رهبران بد نام مجاهدین هستندکه بازهم بدون پایبندی به هرگونه اخلاق سیاسی و فراموش کردن عملکرد اخیرشان در قبال مردم و دولت عراق تلاش میکنند از طریق حامیان استیجاریشان از جمله هیو شلتون آمریکائی پیامهایی را برای ایجاد رابطه با دولت جدید عراق یعنی آقای حیدر العبادی بفرستند؟!! تا شاید در افق تاریک و آینده مبهم این گروه …

العبادی روحانیحیدر العبادی: منافقین (فرقه رجوی) تروریست و جنایتکاراند. اقدام لازم را انجام میدهیم

لینک به منبع

مجاهدین، به گل مانده در باتلاق عراق

حجت سید اسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین

بی شک هرج و مرج های اخیر و هجوم بی سابقه گروه تروریستی داعش به خاک عراق بویژه بعد از انتخابات پارلمانی این کشور مهمترین تحولی بود که مجاهدین تمام عیار به کمک گروه تروریستی داعش برای سرنگونی دولت مالکی شتافته و دستگاه تبلیغاتی وسیع خود را پشت این گروه تروریستی آورده و بطور همه جانبه عملیات داعش را در رسانه های خود تحت عناوین مختلفی همچون ” انقلابیون و عشایر انقلابی عراق ” پوشش دادند. بنحوی که این فعالیتها به خوبی در سیمای آزادی برنامه تلویزیونی مجاهدین، در فضای مجازی و از طریق انواع سایتهای رسمی و غیر رسمی و یا از طریق حامیان سیاسی و همچنین فعالیت برخی از اعضای شورای ملی مقاومت این گروه در قالب مصاحبه، مقاله نویسی و . . . قابل مشاهده بود.

به عبارت دقیق¬تر رهبران مجاهدین به امید سرنگونی دولت مالکی بهای سنگین سیاسی حمایت از گروه تروریستی داعش را به جان خریدند.

مجاهدین که در آرزوی بازگشت بعثیها به قدرت بودند وقتی داعش وارد خاک عراق گردید و تعدادی از شهرهای عراق را به تصرف خود درآورد نوشتند: «این است، داستان امروز عراق در مناطق سنی نشین و سقوط سریع یکی بعد از دیگری شهرها بدست عشایر انقلابی عراق. مردم از دیکتاتوری مالکی و دخالت های رژیم ولایت فقیه به ستوه آمده اند و خواهان یک نظام ضد دیکتاتوری هستند . . . راستی . . . چه کسی فکر می‌کرد که ۵۰ درصد خاک عراق ، ظرف ۳ تا ۴ روز از لوث وجود ارتش مالکی ، آزاد شود ؟»

بدین ترتیب مجاهدین ضمن شادمانی برای پیشروی “انقلابیون عراقی” (داعش) به سمت بغداد تا آخرین لحظه تلاش کردند منکر جنایات داعش علیرغم فیلم هایی که توسط خود آنان در شبکه های اجتماعی منتشر میشود بشوند.

ولی شروع مقاومت مردمی و ورود و پس راندن داعش و تثبیت نسبی اوضاع به نفع دولت و مردم عراق از یک سو و سربریدن یک خبرنگار آمریکایی توسط داعش و گذاشته شدن فیلم آن در اینترنت توسط این گروه و موضعگیری آمریکا در این رابطه از سوی دیگر باعث شد رهبران مجاهدین از ترس مقامات آمریکایی در یک چرخش ۱۸۰ درجه ای از پشتیبانی تبلیغاتی داعش دست کشیده و با تغییر موضع، دیگر از آنچه که “انقلابیون و عشایر انقلابی و ارتشی‌های انقلابی و …” عراق نامیده میشد حرفی نزنند و حتی بتدریج در مخالفت با جنایات داعش اخباری را نیز در سایت¬های رسمی و غیر رسمی خود بیاورند ؟ !!

البته ناگفته نماند در راستای تحولات فوق الذکر مجاهدین برخی کارهای شیطنت آمیز دیگری را نیز در دستور کار خود قرار داده و تلاش کردند آنرا در فضای مجازی بویژه فیسبوک پیش ببرند. بعد از اینکه ایران رسما کمک به دولت عراق در مقابله با داعش را اعلام کرد مجاهدین نیز تلاش کردند با جمع آوری امضا در سایت کاخ سفید آقای نوری المالکی را بعنوان جنایت کار جنگی و نیروی قدس سپاه پاسداران را بعنوان یک گروه تروریستی که در خاک عراق فعالیت می¬کند وارد لیست گروههای تروریستی آمریکا بکنند.

بنابراین مجاهدین برای تحقق هریک از این دو خواسته، نیاز به جمع آوری یکصد هزار امضا داشتند . به همین دلیل کلیه کاربرانشان را در شبکه اجتماعی فیسبوک بسیج این کار کردند تا بتوانند موفقیتی را در این رابطه بدست آورند ولی قرائن و شواهد امر حاکی از شکست افتضاح آمیز مجاهدین در این عرصه نیز میباشد.

در وضعیت فعلی اما،به نظر می رسد سکوت رسانه¬ای یکی دو ماه اخیر و فروکش کردن آتش تهیه سیاسی مجاهدین در قبال تحولات عراق و بطور مشخص دولت این کشور ناشی از سرخوردگی و شکستی باشد که به همراه گروه تروریستی داعش و بقایای حزب بعث صدام نصیب مجاهدین هم شده است.

حال این رهبران بد نام مجاهدین هستندکه بازهم بدون پایبندی به هرگونه اخلاق سیاسی و فراموش کردن عملکرد اخیرشان در قبال مردم و دولت عراق تلاش میکنند از طریق حامیان استیجاریشان از جمله هیو شلتون آمریکائی پیامهایی را برای ایجاد رابطه با دولت جدید عراق یعنی آقای حیدر العبادی بفرستند؟!! تا شاید در افق تاریک و آینده مبهم این گروه روزنه ای برای خلاصی از باتلاقی که خود آنرا بوجود آورده اند پدیدار گشته و امتیازاتی را در راستای ماندن در خاک عراق بگیرند.

در همین رابطه این ژنرال آمریکایی که کلمه به کلمه خط مجاهدین را دنبال میکند در تاریخ ۱۷ مهر ۹۳ در بخشی از مصاحبه خود با خبرنگار تلویزیون «سی اسپن» می گوید ” . . . چیز بعدی که من انجام می‌دادم به نخست‌وزیر العبادی می‌گفتم که به سمت مجاهدین خلق ایران بچرخد مجاهدینی که اکنون در کمپ لیبرتی مستقر هستند. بگذارید با آنها انسانی برخورد کنیم. بگذارید با آنها به‌عنوان شهروندان رفتار کنیم و به آنها اجازه رفت و آمد و رسیدگیهای پزشکی ارائه دهیم . . . “

نتیجه اینکه وضع و حال مجاهدین بازهم به سان همان ضرب المثل ایرانی است که بدون هرگونه نیاز به شرح و توصیف میگوید : «از آنجا مانده، از اینجا رانده.»

***

همچنین:

ریشه تحلیل های آبکی رجوی کجاست

مسعود و مریم رجوی و جیش العدل ترویستهای اسرائیلیحجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و پنجم اوت ۲۰۱۴: … وجود چنین شکاف عمیق برای رجوی آنقدر جدی و ملموس است که او را وادار کند تا با تولید بحران های مجازی و یادآوری آن ها، تشکیلات را همچنان در مواجه با پرسش های کلیدی به سکوت

بازار سیاست مجاهدین خلق (فرقه رجوی) همچنان بوی تعفن میدهد

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقحجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، چهارم اوت ۲۰۱۴: …  بدین ترتیب باید گفت این اطلاعیه بهترین سندی است که نشان میدهد مجاهدین تلاش میکنند جنایات گروه تروریستی داعش و بقایای حزب بعث را تحت عنوان جنگ فرقه یی و جنگ شیعه علیه اهل تسنن که همان

یکی به نعل یکی به میخ

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلحجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۱۴: … اسنودن گفت سرویس‌های اطلاعاتی سه کشور، با استفاده از استراتژی که از آن با نام “لانه زنبور سرخ” یاد می‌شود، این سازمان تروریستی را تشکیل دادند تا قادر باشند تمامی‌افراط گرایان جهان را در یک جا جمع و ب

وقاحت و رذالت سیاسی

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلحجت سیداسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و دوم ژوئیه ۲۰۱۴: … بنظر میرسد علت این همه تاخیر در انتشار اطلاعیه فوق الذکر ، درگیر بودن شبانه روزی این اوباش و سایت ها و وبلاگهای رسمی و غیر رسمی و برنامه تلویزیونی آنان در انعکاس اخبار مربوط به فعالیت گروههای تروریستی د