اتاق اینترنت کمپ مجاهدین – ورود مطلقا ممنوع

اتاق اینترنت کمپ مجاهدین – ورود مطلقا ممنوع

اتاق اینترنت کمپ مجاهدینمزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، هفتم ژانویه 2022:… به گفته بخشعلی علیزاده، در کمپ مجاهدین مکانی به نام اتاق اینترنت وجود دارد که تنها افراد خاصی به آن رفت و آمد دارند و روی در ورودی آن به روش‌‎های مختلف نوشته شده است: ورود مطلقا ممنوع! حتی پرده‌ای پشت در نصب شده است که در صورت باز شدن در، درون اتاق پیدا نباشد. در ساختار فرقه‌ای مسعود رجوی، برای افراد معدودی که اجازه ورود به این اتاق را دارند، تمهیداتی در نظر گرفته شده است. جلسات غسل هفتگی و عملیات جاری آن‌ها سوای از دیگر افراد ساکن در پایگاه برگزار می‌شود و به آن‌ها سفارش می‌شود که فاکت ها (تناقض ها، سوال ها) یی که در این اتاق پیش می‌آید را نباید در جای دیگر بخوانید. اتاق اینترنت کمپ مجاهدین 

مجاهدین خلق: پایان سی سال حضور در عراق بولتون در برابر ظریفمجاهدین خلق: پایان سی سال حضور در عراق

ورود مطلقا ممنوع ! اتاق اینترنت کمپ مجاهدین

انجمن نجات مرکز فارس چهارشنبه 15 دی 1400

صفحه‌های غول‌آسای نمایش و مانیتورهای بی‌شماری که ظاهرا ارتباط زنده اینترنتی بین سخنرانی مریم رجوی با نقاط مختلف جهان را از کمپ اشرف در آلبانی فراهم می‌کند، نیازمند ساز و کارهای ارتباطی پیشرفته و گران قیمت است اما شاید کمتر کسی باور کند که اعضای مجاهدین خلق ساکن در همان کمپ اشرف، حتی روش کار کردن با یک تلفن همراه هوشمند را نمی‌دانند و اینترنت برای آن‌ها پدیده‌ای غیر قابل دسترس است.

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های اینکه یک جامعه ساختار فرقه‌ای دارد، این است که در آن اعضای جامعه را در انزوا نگه دارند، خروج از آن را ممنوع کنند و در قبال تقاضای خروج فرد را مجازات کنند. این نشانه در تشکیلات مجاهدین خلق بسیار پر رنگ است. به نوعی که خروج از آن برای اعضای سابق به نوعی فرار محسوب می‌شود. یکی از تاکتیک‌های فرقه رجوی برای حفظ اعضا در انزوا و آماده شدن بستر کنترل ذهن، بستن همه راه‌های ارتباطی به جهان بیرون است. در حالی که همواره از دوران معاصر با عنوان «عصر ارتباطات» یاد می‌شود، اعضای مجاهدین خلق از ساده ترین ابزارهای ارتباطی محروم هستند.

در بخشی از مصاحبه مسعود خدابنده با بخشعلی علیزاده در پادکست خاطرات، علیزاده به تشریح وضعیت دسترسی به اینترنت در کمپ مجاهدین در آلبانی می‌پردازد. علیزاده نقل می‌کند که در زمان حضورش در پایگاه مجاهدین وقتی در اخبار مجاهدین از محدودیت اینترنت در ایران انتقاد می‌شد، برای اعضا تناقض پیش می‌آمد که «ما که خودمان هم به اینترنت دسترسی نداریم» و پاسخ سران فرقه به این مسئله این بود که «ما با مردم عادی فرق داریم. ما مجاهدیم و انتخاب کرده‌ایم که عنصر مجاهد مبارز باشیم!». اما پس از انتقال به آلبانی، دیدن زندگی عادی مردم کوچه و بازار در آلبانی و کودکانی که گوشی‌های هوشمند در دست داشتند این نتاقض را در ذهن اعضای فرقه رجوی قوت می‌بخشید.

خاطرات آقای بخشعلی علیزاده اسیر جنگی مجاهدین خلق – قسمت هفتم

به گفته بخشعلی علیزاده، در کمپ مجاهدین مکانی به نام اتاق اینترنت وجود دارد که تنها افراد خاصی به آن رفت و آمد دارند و روی در ورودی آن به روش‌‎های مختلف نوشته شده است: ورود مطلقا ممنوع! حتی پرده‌ای پشت در نصب شده است که در صورت باز شدن در، درون اتاق پیدا نباشد.

اتاق اینترنت کمپ مجاهدین

اتاق اینترنت کمپ مجاهدین

در ساختار فرقه‌ای مسعود رجوی، برای افراد معدودی که اجازه ورود به این اتاق را دارند، تمهیداتی در نظر گرفته شده است. جلسات غسل هفتگی و عملیات جاری آن‌ها سوای از دیگر افراد ساکن در پایگاه برگزار می‌شود و به آن‌ها سفارش می‌شود که فاکت ها (تناقض ها، سوال ها) یی که در این اتاق پیش می‌آید را نباید در جای دیگر بخوانید.

مریم رجوی حشمت علوی ، اقدام علیه مصالح عالیه امریکا 

به گفته علیزاده، از جمله فعالیت‌هایی که مسئولین مربوطه هر روز در این اتاق انجام می‌دهند چک کردن سایت انجمن نجات است. بنابراین آن‌ها می‌دانند که خانواده‌های کدام یک از اعضا چه فعالیت‌هایی در جهت ارتباط با عزیزان‌شان انجام داده‌اند که از طریق انجمن نجات رسانه‌ای شده است. اما این مطالب به بیرون اتاق اینترنت درز نمی‌کند چراکه خانواده پاشنه آشیل فرقه رجوی است و اگر فرد بداند که خانواده‌اش در پی او هستند، قطعا مشتاق ارتباط با آنها و نهایتا خروج از تشکیلات می‌شود. تنها در صورتی به فرد گفته می‌شود که خانوده‌اش فعالیتی در جهت دیدار با او داشته‌اند که بخواهند به او ثابت کنند که خانواده‌اش مامور حکومت ایران است و او را مجبور کنند که علیه خانوده خود موضع بگیرد.

چنانچه از اظهارات بخشعلی علیزاده بر می‌آید، اینکه افراد موفق بشوند که خود را به این اتاق برسانند و به یکی از مسلم‌ترین رسانه‌ ارتباطی دنیا یعنی اینترنت دسترسی پیدا کنند اگر چه بسی بعید است اما امکان پذیر است. بنظر می‌رسد که موفقیت در دسترسی به وسایل ارتباطی به میزان اراده و جسارت فرد برای دسترسی یافتن به جهان بیرون بستگی دارد. بخشعلی علیزاده که چند ماه پیش از خروجش از کمپ مجاهدین با ترفندی موفق شد به این اتاق راه پیدا کند، در اولین گام اقدام به راه اندازی صفحه فیس بوک خود کرد و از آن طریق تلاش کرد خبر سلامتی‌اش را به خانواده چشم انتظارش برساند.

مزرعه ترول‌ها مجاهدین آلبانی در گزارش فیسبوک

مسعود خدابنده به درستی بیان می‌کند که ممنوعیت دسترسی به اینترنت می‌تواند از مصادیق نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین خلق باشد، چراکه امروزه عدم دسترسی به اینترنت به معنای قطع ارتباط با خانواده است و در حوزه اتحادیه اروپا این موضوع نقض حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

همچنین، بر اساس سندی که در آوریل 2021 دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد منتشر کرده است، قطع اینترنت ناقض حق آزادی بیان و حق اجتماع مسالمت آمیز و آزادی ارتباطات تحت مفاد شماره 19 و 21 و 22 از «توافق بین المللی حقوق سیاسی و شهروندی» است. به موجب این سند، دولت‌ها و نهاد‌های بین المللی باید به گزارش‌ها و شواهدی که درباره عدم دسترسی به اینترنت در برخی جوامع وجود دارد، توجه کنند و مراتب را به اطلاع مراجع ذیربط برسانند.

انتظار می‌رود که با توجه به وجود گزارش‌ها و شواهد فراوان درباره عدم دسترسی اعضای تشکیلات رجوی به وسایل ارتباطی به ویژه اینترنت، دولت آلبانی و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره عدم دسترسی ساکنان کمپ اشرف به اینترنت در قلب یک کشور اروپایی، پیگیری‌ها و اقدامات لازم را انجام دهند.

مزدا پارسی

لینک به منبع

Mojahedin Khalq (MEK,MKO Rajavi cult) cyber terrorism from Albania

ورود مطلقا ممنوع ! اتاق اینترنت کمپ مجاهدین 

***

وبگاه البوابه از حمایت مالی عربستان سعودی از گروهک تروریستی منافقین که شامل اهدای سه تُن شمش طلا می‌شود، خبر داد.وبگاه البوابه به نقل از مسعود خدابنده از حمایت مالی عربستان سعودی از  مجاهدین خلق خبر داد.

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/اتاق-پژواک-در-مزرعه-ترول-های-مجاهدین-خل/

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلقمزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و سوم اکتبر 2019:…  با نگاهی به اکانت های حامیان مجاهدین خلق در این شبکه ها به روشنی معنای اتاق پژواک را متوجه می شویم. اتاق پژواک رسانه ای در واقع فضایی است که در آن فرد تنها با عقاید و باور هایی که با عقاید و باورهای خودش موافق است روبرو می شود به طوری که این عقاید و باور ها دائما تقویت می شوند و نظرات جایگزینی برای آن ها متصور نمی شوند. در دنیای رسانه امروز کاربران در نوعی اتاق پژواک رسانه ای گرفتار شده‌اند که نظرات مخالف در آن پذیرفته نمی‌شود و ایده‌های همسو با جریان اصلی مدام در حال تکرار و تقویت هستند. اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق 

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلقمریم رجوی حشمت علوی ، اقدام علیه مصالح عالیه امریکا 

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی 29 مهر 1398

شبکه های اجتماعی می توانند سلاح قدرتمندی برای افشای حقیقت باشند اما در عین حال می توانند ابزاری برای پوشاندن و حتی آسیب زدن به آن باشند. هلن بوینسیکی از راشا تودی، بر این باور است که توئیتر و فیس بوک برای دور از دسترس نگه داشتن حقیقت نهایت تلاش خود را کرده اند. با این حال او معتقد است که مردم این موضوع را درک کرده اند و در حال بازخواست از این شبکه ها برای خسارت هایی که بر حقایق وارد کرده اند، هستند.

او می نویسد:

« اگر به حجم تنفر، تفرقه و خصومتی که امروزه معمول است نگاه کنید، می بینید که ده سال پیش چنین نبود. توئیتر اصلی ترین عامل این مسائل است.» وی در شرح چگونگی عملکرد توئیتر و فیس بوک برای ایجاد این شرایط می نویسد: « توئیتر و فیس بوک، بسته به اینکه کاربرانشان تا چه اندازه با عقاید نا آشنا راحت هستند، روی پلت فرم هایشان به آن ها آنچه را دوست دارند ارائه می دهند و یک اتاق پژواک برای آن ها ایجاد می کنند که می تواند غیر قابل نفوذ باشد. اگر فردی به تعامل با کاربران دیگر طیف های سیاسی اهمیت ندهد، به سادگی می توان باور کرد که همه کشور خواستار برکناری ترامپ یا میانگین جمعیت ایران تشنه تغییر رژیم هستند.»

نویسنده این مطلب به ترول های مجاهدین خلق به عنوان نمونه ای از کاربرانی که پلت فرم های توئیتر و فیس بوک «اتاق پژواک» در اختیار آن ها قرار داده است، اشاره می کند: « هزاران حساب کاربری توئیتری مجاهدین خلق –فرقه تبعیدی ایرانی که بدلیل همدستی با عراق مورد تنفر هموطنانشان هستند— در حال فعالیت هستند و (معمولا به انگلیسی) درباره آرزویشان برای آنکه آمریکا رژیم را سرنگون کند، توئیت می کنند.»

بوینیسکی در ادامه می نویسد: « مطالعات نشان می دهد که پدیده اتاق پژواک در مورد محتوای سیاسی قدرتمند تر عمل می کند، و کاربران با ساکت کردن و مسدود کردن کسانی که با آن ها مخالف هستند وضع را بدتر می کنند.»

با نگاهی به اکانت های حامیان مجاهدین خلق در این شبکه ها به روشنی معنای اتاق پژواک را متوجه می شویم. اتاق پژواک رسانه ای در واقع فضایی است که در آن فرد تنها با عقاید و باور هایی که با عقاید و باورهای خودش موافق است روبرو می شود به طوری که این عقاید و باور ها دائما تقویت می شوند و نظرات جایگزینی برای آن ها متصور نمی شوند. در دنیای رسانه امروز کاربران در نوعی اتاق پژواک رسانه ای گرفتار شده‌اند که نظرات مخالف در آن پذیرفته نمی‌شود و ایده‌های همسو با جریان اصلی مدام در حال تکرار و تقویت هستند. در واقع در این فضاها کاربران تشویق می‌شوند که عقاید مشابه به تفکر غالب را بیان کنند و جرات مخالفت و یا ابزار عقاید غیرهمسو را نداشته باشند. اما اینکه مجاهدین خلق تا چه حد در این کار موفق بوده اند قابل بررسی است.

برای درک بهتر مطلب کافی است در فضای توئیتر #مریم_رجوی را جستجو کنید تا به انبوهی از توئیت ها برسید که در هواداری از او جملاتی نوشته و فیلم ها و عکس هایی منتشر کرده اند. برای نمونه با جملاتی این چنینی درباره مریم رجوی رهبر کیش شخصیتی مجاهدین خلق با سوابق طولانی از نقض حقوق بشر مواجه می شوید: «شاخصی برای #اسلام دموکراتیک ضد زن‌ستیزی و آنتی‌تز بنیادگرایی » یا مریم رجوی را در حال سخنرانی درباره حقوق زنان و برابری زن و مرد ببینید. تا اینجا می توان عملکرد ترول های مجاهدین خلق برای ماندن در صدر الگوریتم رسانه ای را دید.

همه این انبوه توئیت ها در اتاق پژواک رسانه ای منتشر می شوند. هر اکانت مرتبط با مجاهدین خلق دنبال کننده های بسیار اندکی دارد و معمولا تعداد لایک ها و ریت های هر پیام از شمار انگشتان دست فراتر نمی رود. در صورتی که در پاسخ به توئیت های این افراد نظر مخالفی ابراز کنید بالافاصله با پرخاش و فحاشی مواجه می شوید و نهایتا ممکن است اکانت شما مسدود شود.

اتاق پژواک مجازی برای دو هزار عضو مجاهدین خلق در کمپ اشرف سه در آلبانی تنها منحصر به رسانه نیست بلکه بازتابی است از اتاق پژواک حقیقی هر عضو مجاهدین خلق با تمام پوست و گوشت و استخوانش آن را درک می کند. در فضای درون قرارگاه های مجاهدین خلق تنها یک صدا وجود دارد و همه باید تنها به آن گوش بدهند، صدای رهبر که همواره در حال پژواک در ذهن و روح افراد است. مهم نیست که حقوق انسانی اعضا همواره در حال نقض شدن است، مهم نیست که اعضا از خواب و خوراک کافی، زندگی خانوادگی، عشق و ازدواج محروم هستند.

مزدا پارسی

لینک به منبع

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مجاهدین-خلق-حشمت-علوی-،-نفوذی-ها-و-اهداف/

مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده

مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده فرامرز دادرس، سایت خبری ایرانیان کانادا و امریکا، هفدهم ژوئن 2019:… یکی از اهداف مجاهدین جلوگیری از وجود یک آلترناتیو برای ایرانیان است. مثلا نگاه کنید به همین آقای رضا پهلوی که بخشی از تخریب هایی که علیه ایشون انجام می شود توسط مجاهدین است. مجاهدین دو سه نفر را وارد رسانه ها کردند با این هدف که رسانه های ایرانی را به تسخیر دربیاورند. این افراد ادعا می کنند از این سازمان جدا شده اند اما در اهداف و نظرات آنها با مجاهدین هیچ اختلاف نظری موجود نیست و مانند آنها اسرائیل را به عنوان تنها دموکراسی خاورمیانه می شناسند و طرفداری از 12 فرمان پمپئو می کنند و یا طرفداران بن سلمان و بن زاید هستند. مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده 

White House MEK Trolls and the Iran Case MEK Cult Operatives Undermining American Democracy

فرامرز دادرس: مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده 

فرامرز دادرس-حشمت علوی کسی که در تصمیم گیری ترامپ دخیل بود ساخت مجاهدین است-مخالفت با ج.ا با خیانت متفاوت است

فرامرز دادرس: مجاهدین مخفی کسانی هستند که زمانی مجاهد بوده اند و ظاهرا جداشده هستند که اهداف خاصی را دنبال می کنند و به شیوه ای خاص هدایت می شوند.

-یادم است در زمان شاه هم هر اتفاقی می افتاد مخالفان شاه به شاه و ساواک نسبت میدادند و ما باید متوجه بشیم این دوران تمام شده است. در بحث پژوهش و تحلیل ما باید واقعیات و مستندات را بررسی کنیم و بدانیم دیگر اخبار طبقه بندی شده ی محرمانه ای مثل سابق وجود ندارد. ما باید تفاوت قائل شویم میان مخالفان با خائنانی که تمامیت ارضی یک کشور را تهدید می کنند.

-کیهان لندن شاخه ای از رادیو اسرائیل است که عده ای از ایرانیان برای آنکه مطالبشان منتشر شود مجیز آن را می گویند. این نشریه با پول اشرف خواهر شاه راه اندازی شد و که بعد از انقلاب چند دست گشت که توسط خریداران برای تسویه حساب های شخصی و انتقام های حزبی و جناحی مورد استفاده قرار میگرفت و حالا هم زیر دست اسرائیل است. به همین دلیل است که این قلم به دستان به خود اجازه می دهند چنین مطالبی را بنویسند و چنین اظهار نظرهای عجولانه ای کنند.

-این تقصیر مایی است که می نشینیم پای سخنان امثال مناشه امیر -رادیو پیام اسرائیل- که این فرد بخودش اجازه میدهد برود و خود را نماینده 80 میلیون ایرانی معرفی کند و نسخه تحریم و جنگ برای ایران بپیچد. این تقصیر کسانی ست که به این آشپزخونه ها (رسانه ها) زنگ میزنند و از آنها تشکر می کنند. این رسانه ها مجریانی دارند که یک مشت لات و لمپن و اراذل هستند. ایرانیان به رادیو اسرائیل چکار باید داشته باشند؟! مخالفت با ج.ا اشکالی ندارد اما این رسانه ها قصدشان مخالفت با ج.ا نیست و اهداف دیگری را دنبال می کنند.

مقالات حشمت علوی در خیلی روزنامه های معتبر منتشر شده بود. ده ها مقاله در فوربس در صدای آمریکا در برخی نشریات فرانسوی در نشریات عربی و … جالب این است که کاخ سفید بارها به نوشته های این شخص استناد کرده بود… کسی که یک عکس بیشتر نداشت و مصاحبه های وی نوشتاری بود…

مسعود خدابنده که از جداشدگان است و سالها محافظ رجوی بوده است و بصورت اکتیو در حال مبارزه با مجاهدین است به نکته ای اشاره کرد: از آنجا که هیچ ارزشی مردم برای اعضا مجاهدین قائل نیستند و مخاطب ندارند و سالها عضو گروه تروریستی شناخته می شدند کسی به انها تریبون نمیداد خصوصا که ممکن بود از آنها شکایت شود. بنابراین مجاهدین نقشه ای کشیدند و مجاهدین را در رسانه ها نفوذ دادند که با کمک مالی یهودی ها اینکار را کردند.

آنگونه که امروز با خبر شدم آقای علوی حتی در تصمیم گیری ترامپ در خروج از برجام موثر بوده است که نشان میدهد این نفوذ تا کجا صورت گرفته است و کاخ سفید نیز به گفته های این شخص استناد می کرده است.

من نامه ای به دادستان فرانسه نوشتم و گفتم : به نظر من با توجه به سابقه ای که مجاهدین خلق دارد و هنوز در برخی کشورها به عنوان سازمان تروریستی شناخته می شود شاید چنین شخصی وجود داشته است و شاید مجاهدین این شخص را کشته و از نام او استفاده کرده باشند.

هدف من از طرح این مسئله این بود که به هرحال از سمت دادستان کسی مامور پیگیری می شود و در نهایت مجاهدین ناچار هستند بگویند حشمت علوی موجود بوده است یا خیر. اگر مجازی بوده است که بسیار غیر اخلاقی ست و مجازات هم دارد. و مردم باید کسانی را که با این شخص مصاحبه کرده اند زیر سوال ببرند و مواخذه کنند. و اگر این شخص وجود داشته است و توسط مجاهدین از میان رفته است مبحث دیگری باز می شود.

به هر حال برای ما مشخص شد که مجاهدین شبکه های مجازی متفاوت راه اندازی کرده اند که با زبانهای مختلف و در کشورهای مختلف است و قصه حشمت علوی نشان میدهد در نفوذ موفق بوده اند.

یکی از اهداف مجاهدین جلوگیری از وجود یک آلترناتیو برای ایرانیان است تا خودشان تنها آلترناتیو باشند. مثلا نگاه کنید به همین آقای رضا پهلوی که بخشی از تخریب هایی که علیه ایشون انجام می شود توسط مجاهدین است. من هم نقد می کنم اما مستند که با اینگونه تخریب ها و حملات متفاوت است.

مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده

-مجاهدین دو سه نفر را وارد رسانه ها کردند با این هدف که رسانه های ایرانی را به تسخیر دربیاورند. البته کسانی که این هدف را دارند فقط مجاهدین نیستند. این افراد ادعا می کنند از این سازمان جدا شده اند اما در اهداف و نظرات آنها با مجاهدین هیچ اختلاف نظری موجود نیست و مانند آنها اسرائیل را به عنوان تنها دموکراسی خاورمیانه می شناسند و طرفداری از 12 فرمان پمپئو می کنند و یا طرفداران بن سلمان و بن زاید هستند و …

اخیرا صدای آمریکا هم همان اهداف مجاهدین را پیش گرفته است. حشمت علوی به عنوان کسی بود که اینها را تغذیه خبری و اطلاعاتی می کرد. به انها خط میداد. در حقیقت حکم مرجع تقلید را ایفا می کرد تا بتوانند آلترناتیوها را از میان ببرد. در مورد حشمت علوی یک بحرالعلوم ساختند. یک سوپر دانشمند و سوپر کارشناس ساختند که کاخ سفید هم به حرفهای این استناد می کند.

زمانیکه مجاهدین به فرانسه فرار کردند شورای ملی مقاومت را بنا کردند که آدمهایی که موسس این شورا بودند اغلب دارای سواد بودند. مسعود رجوی میخواست از نام این افراد سواستفاده کند و زمانیکه این افراد متوجه شدند خب این شورا دیگر مثل اول نشد و به هم ریخته شد. و الان هم آخرین نقشه آنها که ساختن یک مرجعی مثل حشمت علوی بود نیز اینچنین بهم ریخت.

مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده 

لینک به منبع

*** 

همچنین: