اتحاد علیه ایران هسته ای یا دور همی تشنگان به خون ملت ایران

اتحاد علیه ایران هسته ای یا دور همی تشنگان به خون ملت ایران

اتحاد علیه ایران هسته ای انجمن نجات، مرکز فارس، دوم اکتبر 2019:… «مرکز همکاری احزاب کردستان ایران» که چتر فعالیت و هماهنگی چهار حزب کردستانی به نام‌های: «حزب دموکرات کردستان»، «حزب دموکرات کردستان ایران»، «حزب کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران» و «حزب کومله زحمتکشان کردستان» است، اعلام کرد که این احزاب از مشارکت در نشستی که از سوی سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌اکه در نیویورک در جریان است، خودداری کردند. علاوه برچهار حزب کردستانی ایرانی، هواداران شاهزاده رضا پهلوی و مشروطه‌طلبان نیز از شرکت در این نشست خودداری کردند. «کمپین فعالان بلوچ» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این نشست شرکت نمی کنند. اتحاد علیه ایران هسته ای یا دور همی تشنگان به خون ملت ایران 

اتحاد علیه ایران هسته ای اتحاد علیه ایران هسته ای ، رجوی در جمع دلبران چهره برافروخته

اتحاد علیه ایران هسته ای یا دور همی تشنگان به خون ملت ایران

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی 9 مهر 1398

در اخبار حاشیه های نشست سالانه سازمان ملل در هفته گذشته خبر های مربوط به گروه موسوم به «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، بیشتر از هر سال مورد توجه قرار گرفت. مطابق معمول، امسال نیز همزمان با هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این گروه در نشستی خواستار ادامه فشار بر ایران و تلاش برای جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای شد.

چنانچه می دانیم، فعالیت های این گروه پدیده تازه ای نیست. این سازمان در سال 2008 برپا شد و تا کنون چندین نشست با حضور برخی چهره ها و گروه های مخالف ایران برگزار کرده است. ماموریت اصلی این گروه این است که با همکاری لابی های مخالف جمهوری اسلامی تلاش ‌کند شرکت‌ها و دولت‌ها را زیر فشار بگذارد تا از تجارت با ایران به عنوان ابزاری برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران خودداری کنند.

شاید دلیل پر سر و صدا جلوه کردن نشست اخیر گروه اتحاد علیه ایران هسته ای، حضور نمایندگانی از ویترین سیاسی سازمان فرقه ای و تروریستی مجاهدین خلق، موسوم به شورای ملی مقاومت در این جلسه و متعاقب آن اعلام انصراف چند گروه سیاسی دیگر، از شرکت در جلسه باشد.

«مرکز همکاری احزاب کردستان ایران» که چتر فعالیت و هماهنگی چهار حزب کردستانی به نام‌های: «حزب دموکرات کردستان»، «حزب دموکرات کردستان ایران»، «حزب کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران» و «حزب کومله زحمتکشان کردستان» است، اعلام کرد که این احزاب از مشارکت در نشستی که از سوی سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌اکه در نیویورک در جریان است، خودداری کردند. علاوه برچهار حزب کردستانی ایرانی، هواداران شاهزاده رضا پهلوی و مشروطه‌طلبان نیز از شرکت در این نشست خودداری کردند. «کمپین فعالان بلوچ» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این نشست شرکت نمی کنند.

سخنرانی پامپئو در نشست حامیان مجاهدین خلق ، نابخردانه است

«مرکز همکاری احزاب کردستان ایران» که چتر فعالیت و هماهنگی چهار حزب کردستانی به نام‌های: «حزب دموکرات کردستان»، «حزب دموکرات کردستان ایران»، «حزب کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران» و «حزب کومله زحمتکشان کردستان» است، اعلام کرد که این احزاب از مشارکت در نشستی که از سوی سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌اکه در نیویورک در جریان است، خودداری کردند. علاوه برچهار حزب کردستانی ایرانی، هواداران شاهزاده رضا پهلوی و مشروطه‌طلبان نیز از شرکت در این نشست خودداری کردند. «کمپین فعالان بلوچ» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این نشست شرکت نمی کنند.

از سوی دیگر، برخی تحلیل گران حضور وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو و سخنرانی او –که تکرار حرف های دانلد ترامپ در سازمان ملل بود—را پدیده جالب توجهی دانستند در حالی که پمپئو سال گذشته نیز در کنار جان بولتون در این جلسه شرکت کرد و  اظهاراتی مشابه داشت.

از جمله سخنان مایک پمپئو در این نشست ها این است که «آمریکا از مردم ایران حمایت می‌کند» و وقت آن است که «رژیم»ایران، مردم خود را در «اولویت» قرار دهد. نکته کلیدی و مشترک در سخنان و ادعاهای این افراد، «مردم» است، همانطور که شورای ملی مقاومت خود را نماینده «خلق» ایران معرفی می کند و مریم رجوی خود را رییس جمهور تبعیدی برای «خلق» ایران می خواند. همه این گروه ها برای حمایت از ملت ایران خواستار تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران و گرسنگی کشیدن و بیماری و مرگ آن ها بر اثر کمبود دارو و امکانات هستند!

شاید بتوان رابط این اشتراک فکری را در رفتارهای سناتور سابق دمکرات جو لیبرمن یافت. لیبرمن که از سال 2015 به عنوان رییس هیئت مدیره  «اتحاد علیه ایران هسته ای» انتخاب شد، در دو دهه اخیر عضو ثابت فهرست دستمزد بگیران کمپین میلیون دلاری مجاهدین خلق است. او تقریبا در همه گردهمایی های مجاهدین خلق در داخل و خارج از آمریکا حضور دارد و پررنگ ترین حضور او در مراسم افتتاحیه قرارگاه اشرف سه در آلبانی بود که در کنار رودی جیولیانی مورد استقبال گرم و مشتاقانه مریم رجوی و دیگر سران مجاهدین خلق قرار گرفت. تشکیلات مجاهدین خلق سالانه هزینه پرواز درجه یک و اقامت او در هتل های لوکس اروپایی را به همراه دستمزد چند هزار دلاری برای ده دقیقه سخنرانی را می پردازد تا اودر پاریس یا تیرانا برای تشکیلات بازارگرمی کند.

احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق

علی غریب، روزنامه نگار ایرانی-آمریکایی در سال 2015 زمانی که لیبرمن به سمت رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته ای» منصوب شد، در مقاله ای در پایگاه لوب لوگ نوشت: «تنها چند کلمه برای مخالفت با انتصاب سناتور لیبرمن باید گفت: مجاهدین خلق. گروه اپوزیسیون ایرانی سابقا تروریست که سال هاست برای سرنگونی حکومت ایران تلاش می کند و لیبرمن یکی از حامیان مورد علاقه آن ها در واشنگتن است.» او در ادامه می نویسد: « ولی خصومت با ایران موضوعی مجزا از حمایت از مجاهدین خلق است. این گروه مورد تنفر مردم ایران است؛ در آن جا حملات تروریستی انجام داده است؛ بسیاری از تحلیگران بی طرف آن را فرقه می دانند.»

علی غریب که پیش تر نیز در مقاله ای با همکاری الی کلیفتون اقدامات گروه «اتحاد علیه ایران هسته ای» را، هدف قرار دادن تجارت انسان دوستانه با ایران توصیف کرده بود، حضور یک حامی مجاهدین خلق به عنوان ریاست این گروه را در راستای رسیدن به همین هدف می داند.

به هر روی، وقوع چنین نشست هایی به ریاست چهره هایی چون لیبرمن که پیش از این بر لزوم حمله آمریکا به مواضع سپاه پاسداران در ایران تاکید کرده است، یا بولتون که تنها راه متوقف کردن ایران را بمباران این کشور می داند، در کنار تشکیلاتی با سوابق بیشمار تروریستی چون مجاهدین خلق، به خوبی ثابت می کند که در سیاست فشار حداکثری که ترامپ و پمپئو پیش گرفته اند، آنچه «اولویت» ندارد «مردم» ایران است.

مجاهدین خلق در طول سوابق خود نشان داده اند که دشمنی با «خلق» دستور کار همیشگی آن هاست و هر جا سخن از دشمنی با ملت ایران از جنگ و تحریم و حمله تروریستی گرفته تا قتل دانشمندان هسته ای و جاسوسی علیه امنیت ملی کشور باشد، آن ها آماده ارائه خدمات به کارفرما هستند.  کارفرما می تواند صدام حسین، موساد، جان بولتون یا بن سلمان باشد.

مزدا پارسی

اتحاد علیه ایران هسته ای یا دور همی تشنگان به خون ملت ایران

لینک به منبع

***

شورای ملی مقاومت ایران اتمیادعای تازه شورای ملی مقاومت در مورد برنامه اتمی ایران شورای ملی مقاومت خواستار سختگیری بیشتر درباره پرونده هسته‌ای ایران است

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/گروهک-منافقین؛-دست-پشت-پرده-اقدامات-ضد/

گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

الی کلیفتن و علی غریب، لوبلاگ، ترجمه خبرگزاری فارس،  بیست و نهم ژوئیه 2015:…  نویسندگان این گزارش خاطرنشان کردند: فیلم تبلیغاتی «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» که توسط مجاهدین خلق تهیه شده، در تمامی برنامه های تلویزیونی کل کشور مشاهده می شود. در این فیلم، علیرضا جعفرزاده یکی از اعضای قدیمی این سازمان در واشنگتن …

Massoud Khodabandeh: The Iranian Mojahedin-e Khalq (MEK)Massoud Khodabandeh: The Iranian Mojahedin-e Khalq (MEK) and Its Media Strategy:
Methods of Information Manufacture

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

لوب لاگ گزارش داد

گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

Mojahedin Khalq APAC Alireza Jafarzadeh Rajavi cult

وبگاه تحلیلی «لوب لاگ» در گزارشی نوشت: تشکیل گروهی تحت عنوان «50c4» که شهروندان آمریکایی را برای «ایرانی فاقد برنامه هسته‌ای» دعوت می‌کند، بخشی از مبارزات کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) علیه توافق هسته‌ای به شمار می‌آید.

خبرگزاری فارس: گروهک منافقین؛ دست پشت پرده اقدامات ضدایرانی «آیپک»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه خبری لوب لاگ در تحلیلی به قلم نویسندگان «الی کلیفتن و علی قریب» نوشت: «هنگامی که کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) علیه توافق هسته ای ایران و 5+1 که هفته گذشته در وین محقق شد، اعلان جنگ کرد از هزینه 20 میلیون دلاری این لابی اسرائیلی طی دو ماه آینده برای اعمال نظر در رای کنگره علیه این معامله خبر داد. اما این اقدامات برای مواجهه ای کامل با توافق (هسته ای) امضا شده توسط گروه 5+1 و ایران منجر به ایجاد برخی اتحادهای ناشیانه سیاسی شده است.»

در ادامه این گزارش آمده است: تشکیل گروهی تحت عنوان «50c4» که شهروندان را برای «ایرانی فاقد برنامه هسته ای» دعوت می کند، بخشی از مبارزات آیپک علیه توافق هسته ای به شمار می آید. به نوشته نیویورک تایمز، این گروه صرفا با هدف اجرای این ماموریت شکل گرفته که آموزش هایی عمومی درباره «خطرات ناشی از معامله پیشنهادشده با ایران» به مردم ارائه دهد. به گزارش تایمز، 20 میلیون دلار (هزینه شده توسط آیپک) به انجام تبلیغات در این زمینه در 40 ایالت آمریکا و سایر اقدامات حمایتی اختصاص داده شده است.

به نظر می رسد در حال حاضر آیپک تمرکز اصلی خود را بر اتحاد میان اشخاص و گروه های آمریکایی مخالف دیپلماسی با ایران قرار داده که استفاده از سازمان مجاهدین خلق (منافقین) نیز از جمله آنها می باشد. این سازمان در تبلیغات تلویزیونی ساخته شده توسط گروه «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» که از سوی آیپک تغذیه مالی می شود، حضور برجسته دارد.

UANI MEK terrorist Organizations ; Iranian Gov.

* فیلم «مجاهدین خلق» در تبلیغاتی تلویزیونی

نویسندگان این گزارش خاطرنشان کردند: فیلم تبلیغاتی «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» که توسط مجاهدین خلق تهیه شده، در تمامی برنامه های تلویزیونی کل کشور مشاهده می شود. در این فیلم، علیرضا جعفرزاده یکی از اعضای قدیمی این سازمان در واشنگتن در باشگاه ملی مطبوعات به تصویری ماهواره ای اشاره می کند.

مانند بسیاری از ویدئوهای متعلق به مجاهدین خلق، دراین فیلم نیز مشخص نیست که این تحلیل برگرفته شده از کدام کنفرانس مطبوعاتی است. هنگامی که جعفرزاده در حال توضیح روی تصاویر ماهواره ای است، صدایی بیرونی می گوید: “50 سایت نظامی (ایران) می تواند بدون بازرسی به کار خود ادامه دهد.” و نوشته “بیش از 50 سایت نظامی” بر روی صفحه نقش می بندد.»

برجسته ترین اقدام منافقین پس از بمب گذاری در ساختمان حزب جمهوری اسلامی در سال 1981 _که در آن 73 تن از اعضای حزب کشته شدند_ افشای عمومی این سخن (ادعایی) در سال 2002 بود که تاسیسات غنی سازی اورانیوم در نطنز و کارخانه تولید آب سنگین اراک برای استخراج پلوتونیوم مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه منافقین ادعا کرده بودند که شبکه مخفی این سازمان به چنین اطلاعاتی دست پیدا کرده اما در سال 2006، نیویورکر گزارش داد که این سرویس های جاسوسی اسرائیلی بوده که برای منافقین اطلاعات جمع آوری می کرده است.

لوب لاگ با اشاره به هجمه وسیع تبلیغات تلویزیونی گروه «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای»، رهاورد تبلیغات سیاسی (مسموم) این گروه وابسته به آیپک را امضای 247 قرارداد دریافت کمک دانست که بخشی از آن در جمعه گذشته محقق شد.

MEK Killed Americans – U.S. Secretary of State Should Not Meet Them

* تزریق دیدگاه منافقین در توافق ایران

در بخش انتهایی این گزارش آمده است: بازی آیپک با منافقین به پخش همین فیلم ختم نشد. «عاروتص شوع» بعنوان یک رسانه اسرائیلی به انتشار دیدگاه های مسعود رجوی، رهبر مجاهدین خلق پرداخته و وب سایت «شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای» نیز عنوان این مقاله (رهبر گروه مخالفان در تبعید ایران: معامله ای بد برای مردم ایران) را در صفحه اصلی خود قرار می دهد. این وب سایت روز یکشنبه مقاله «رجوی» را بدون هیچ توضیحی از صفحه «اتاق مطبوعات» خود حذف می کند.

حذف مصاحبه می تواند نشان دهنده این مساله باشد که گروه (شهروندان برای ایرانی فاقد برنامه هسته ای) دردسرهای احتمالی ارتباط با گروهک منافقین را دریافته است. مجاهدین خلق سالها در لیست گروه های تروریستی ایالات متحده قرار داشت اما در سال 2012 ازاین لیست حذف شد. کمپین لابی گری چند میلیون دلاری منافقین از ترور به رویکردی جدید در واشنگتن تغییر ماهیت داد: موضع گیری های سرسخت ضدنظام ایران، اجرای عملیات های لابی گری قوی و کمک های مالی سنگین که روابط مطلوب آنها را با جنگ افروزان ضدایران در کاپیتول هیل تداوم بخشیده است.

Designating UANI MEK Terrorists

تمامی این اقدامات در حالی است که رفتارهای فرقه گرایانه و موارد متعدد نقض حقوق بشر توسط رهبران ارشد این سازمان علیه اعضای آن اثبات شده است. رجوی و هوادارانش از ارتباطات خود در واشنگتن برای اعمال فشارهای بی پایان به منظور براندازی حکومت در ایران استفاده کرده و آن را به هدف اصلی سیاست ایالات متحده تبدیل کرده اند.

***

دولت ترامپ فرقه تروریستی رجوی را از انحلال نجات داددولت ترامپ فرقه تروریستی رجوی را از انحلال نجات داد

*

مواضع خائنانه فرقه رجوی در تنش ایران و امریکااز کمین مجاهدین سر کوچه ها برای کشتار مستشاران امریکائی تا گماشتگی برای جنگ طلبان امریکائی

BBC: Who are the Iranian dissident group MEK? (Mojahedin Khalq, MKO, PMOI, …) BBC: Who are the Iranian dissident group MEK? (Mojahedin Khalq, MKO, PMOI, …) 

Ex members accuse Maryam Rajavi of coordinating routine sexual abuseEx members accuse Maryam Rajavi of coordinating routine sexual abuse

همچنین: