مریم رجوی در اجلاسیه ورشو! (+ اجلاس لهستان، مجاهدین خلق در هر جبهه ای علیه ملت ایران)ا

مریم رجوی در اجلاسیه ورشو! (+ اجلاس لهستان، مجاهدین خلق در هر جبهه ای علیه ملت ایران)ا

حامد صرافپور و مزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و ششم ژانویه 2019:… از زمان اخراج مجاهدین خلق، فرقه رجوی از عراق، آلبانی هم تمام عیار در خدمت سیاستهای ضدایرانی جناح های جنگ طلب آمریکایی علیه ایران قرار گرفت که تاکنون گام به گام در همین مسیر پیش رفته است. اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور در ماه گذشته بخشی از فعالیت های لابی های صهیونیست در آلبانی … 

دکتر اولسی یازچیگروه تروریستی مجاهدین خلق رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران آلبانیایی را تهدید و تطمیع می‌کند

1- مریم رجوی در اجلاسیه ورشو! 

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی 6 بهمن 1397
لینک به منبع

کمتر از 3 هفته دیگر نشست ضدایرانی مایک پمپئو در ورشو لهستان برگزار می شود!. برگزاری این نشست مورد استقبال شدید مریم رجوی قرار گرفته است. نگاهی گذرا به برخی رخدادها می تواند دلایل استقبال فرقه تروریستی مجاهدین خلق از این نشست را بیشتر روشن سازد.

یکم- آنچه این اجلاس را بیش از هرچیز برای ایرانیان برجسته نمود، ورود بالغ بر 150 هزار پناهجو و مهاجر لهستانی در جنگ دوم جهانی به ایران است. در این مهاجرت بخش قابل توجهی از آوارگان در ایران ماندگار شدند و این موضوع با توجه به شرایط بسیار بد اقتصادی و معیشتی مردم ایران، یک اقدام بسیار انسانی را تداعی می کند که طبعاً مردم لهستان هرگز نمی باید آنرا فراموش کنند. اما در سالهای اخیر، وضعیت بشدت نابسامان اقتصادی دول اروپای شرقی و بخصوص کشورهایی چون آلبانی، بلغارستان و لهستان باعث شده که این کشورها احتیاج زیادی به کمک های مالی آمریکا داشته باشند، که این کمک ها طبعاً وابستگی زیادی را در خط و مشی سیاسی دولتمردان شان به آمریکا ایجاد کرده است.

دوم- در طی دورانی که عراق تحت اشغال کامل نیروهای آمریکایی قرار داشت، حدود 480 سرباز بلغاری به عراق اعزام شدند که عمدتاً برای حفاظت از قرارگاه مجاهدین استفاده می شدند. این سربازان با حقوق ماهیانه 2000 دلار (که برایشان یک موهبت بود) پس از یک دوره 6 ماهه به کشورشان بازمی گشتند تا با 12 هزار دلار کسب کرده زندگی حداقل خود را تشکیل دهند. در همان زمان سربازان آمریکایی ماهیانه حداقل 5.5 هزار دلار حقوق بدون مالیات می گرفتند و در پایان خدمت یکساله نیز تا 50 هزار دلار پاداش شامل آنان می شد. تا پایان حضور نیروهای بلغار در عراق 13 نظامی و 6 غیرنظامی کشته شدند. همزمان کشور استونی نیز تعدادی سرباز به عراق منتقل کرد. در مجموع حضور همه این کشورهای کوچک و بی تأثیر، صرفاً دادن مشروعیت به حضور نیروهای آمریکایی در عراق بود.

سوم- چند سال پس از آن، برنامه انتقال اعضای فرقه رجوی به کشور آلبانی انجام گرفت که هزینه آنرا که بالغ بر میلیونها دلار می شد دولت آمریکا تقبل کرد. از آن پس آلبانی هم تمام عیار در خدمت سیاستهای ضدایرانی جناح های جنگ طلب آمریکایی علیه ایران قرار گرفت که تاکنون گام به گام در همین مسیر پیش رفته است. اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور در ماه گذشته بخشی از فعالیت های لابی های صهیونیست در آلبانی بود. کثرت تردد شخصیت های جنگ افروز آمریکایی (از جمله جان مک کین معدوم، جان بولتون، رودی جولیانی) که عمدتاً از جناح نئوکان ها بودند به مقر مجاهدین خلق در آلبانی به دعوت مریم قجرعضدانلو، خود نمایانگر کنش و واکنش هایی است که در این کشور علیه ایران انجام گرفته است. نقش کلیدی مجاهدین در اثرگذاری روی ارگان های امنیتی و سیاسی این کشور غیر قابل کتمان است و مریم رجوی نیز بخوبی از وضعیت نابسامان اقتصادی مردم این کشور بهره برداری کرده است.

کنفرانس ورشو لهستان امریکا اروپا ایران و مزدوران مجاهدین خلق مریم رجوی

چهارم- در دور جدید ایران ستیزی، قرعه آمریکا به نام لهستان رقم خورده است. مایک پمپئو که در مسیر فعالیت های ضدایرانی خود نتوانسته بود هیچ کشور دیگری را در اروپای غربی و یا حتی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس وادار به تقبل چنین ریسکی نماید، لهستان را به این دلیل برگزید که از یکسو رهبری کشور در دست راست ترین جناح های افراطی است و از سوی دیگر نیاز شدید به بازسازی اقتصاد درهم پاشیده دارد. طبعاً آمریکا با دوشیدن عربستان هزینه برگزاری اجلاس و نیز کمک مالی به دولت لهستان را خواهد پرداخت. از منظر نظامی، شکست پی در پی آمریکا در سوریه، عراق و یمن برای تسلیم و به زانو در آوردن ایران و متحدین اش، و آنگاه شکست در عرصه سیاسی با وجود انواع اجلاسیه ها که به دستور آمریکایی ها توسط عربستان برگزار گردید، باعث شد که اینبار آمریکا خود مستقیم وارد میدان شود و راه چاره را در یک اجلاس بین المللی جستجو نماید. بازی جدیدی که از همین الان طلیعه شکست آن با عدم پذیرش خانم موگیرنی برای شرکت در آن و انتقاد شدید روسیه از برگزاری اجلاس پدیدار شده است. پمپئو زمان برگزاری این اجلاسیه را دو روز پس از 22 بهمن گذاشته است که طبعاً برآوردهای مختلفی از آن دارد و از جمله علت های مهم آن می تواند برآورد چگونگی حضور کمی و کیفی مردم در گردهمایی سالروز انقلاب 57 باشد. هدف “زمانی” آن هرچه که باشد، به مانند هدف “مکانی” آن که می دانیم چرا ورشو را برگزیده است (طبعاً با یک تیر دو نشان زدن و هدف گیری همزمان ایران و روسیه می باشد)، نخواهد توانست جلوی شکست این کنفرانس را بگیرد.

کنفرانس ورشو لهستان امریکا اروپا ایران و مزدوران مجاهدین خلق مریم رجوی

نکته قابل توجه در کنفرانس ورشو حضور هیئتی از فرقه مجاهدین خلق در این کنفرانس است که زمزمه های آن به گوش می رسد. طبعاً مریم رجوی تلاش می کند شخصاً در این نشست حضور داشته باشد اما بنا به برآوردهای مختلف ممکن است مقامات آمریکایی ریسک آنرا بیش از حد بالا ببینند و از این حضور مستقیم جلوگیری کنند و ماکزیمم به حضور یک هیئت دست چندم بسنده نمایند. اما این هم نمی تواند صورت مسئله را تغییر دهد. واقعیت این است که برخی کشورهای اروپای شرقی، بازیچه سیاست های آمریکا برای بازی با مجاهدین خلق شده اند که خود سالهاست بازیچه است. همانطور که اشاره شد، از سربازان بلغاری برای حفاظت از قرارگاه مجاهدین خلق در عراق، از سرزمین آلبانی برای ایجاد مقر و اسکان مجاهدین خلق و اینک هم از ضعف لهستان برای بازی تبلیغی مجاهدین خلق استفاده شده است.

مریم رجوی سالهاست برای تشدید تحریم ها و ایجاد جنگی جهانی علیه ایران در تکاپو و فعالیت شدید است. برای اینکار نزدیک به دو دهه از صدام حسین بهره جست و پس از آن چند سال آویزان پنتاگون و ارتش آمریکا بود، در سالیان اخیر نیز دست به دامان نیروهای تروریستی “داعش در عراق و ارتش آزاد در سوریه” شده بود که بخشی از پروژه همکاری با بن سلمان و نتانیاهو بود و طبعاً همراهی با گروهکهای تروریستی شرق کشور همچون گروهک جیش العدل را هم باید در نظر گرفت. در دوران ریاست جمهوری اوباما، رهبران مجاهدین تا حد زیادی از آمریکا ناامید شده بودند اما با آمدن ترامپ و ورود جان بولتون به کاخ سفید و تشدید فعالیت جان مک کین در سنای آمریکا علیه ایران و به دفاع از مجاهدین که با همکاری سرهنگ بازنشسته و جنایتکاری چون وسلی مارتین انجام می گرفت، جان تازه ای در کالبد بی روح مریم رجوی دمیده شد. وی مدتها چشم امید به مثلث شیطانی “مک کین-بولتون-جولیانی” دوخته بود که با مرگ پیر جنایتکار جهانی (مک کین) راس این هرم فروپاشید و اینک چشم مریم قجرعضدانلو به اجلاسیه پمپئو در لهستان دوخته شده است. در هفته های اخیر مجاهدین با تمام امکانات اجلاس ورشو و سخنان مایک پمپئو در این زمینه را پوشش داده و به تبلیغ آن مشغول هستند.

در سال گذشته ترامپ، بولتون و مک کین وعده های زیادی در رویاهای دور خود به جهانیان و بخصوص آمریکاییها و اپوزیسیون وارفته ایرانی می دادند، وعده هایی که نه تنها تحقق نیافت که با مرگ مک کین به تاریخ پیوست. قرار بود سال جدید میلادی را در تهران جشن بگیرند، قرار بود با پاره کردن برجام، “تابستان داغ” و جهنمی را برای ایران مهیا سازند و آنگاه وعده “ضربه سخت زمستانی” را دادند، وعده ای که به شکست سنگینی برای جنگ افروزان و اضداد ایران منجر خواهد شد و چیزی برای رقص رهایی مریم رجوی در برابر اسرائیل و سعودی باقی نخواهد گذاشت!.

پنجم- پمپئو تاکنون نتوانسته حمایت زیادی را بخصوص در کشورهای مهم اروپایی و حتی عربی برای حضور در اجلاس جمع آوری نماید و زمزمه های پایان پیش از شروع این اجلاسیه نیز بر زبانهاست، و حتی در صورت برگزاری، احتمالاً هیچ کشور مهم غربی و عربی جز چند نماینده دست چندم در این کنفرانس شرکت ندهند و تنها موفقیت وی می تواند گرفتن امتیازاتی از عربستان برای دوشیدن مدل 2019، و به دست آوردن دل گروهک های برانداز و در رآس آنان فرقه مریم رجوی باشد. گفته می شود مریم قجرعضدانلو در ماه جاری سفری به افغانستان داشته اند تا با کمک آمریکایی ها محل مناسبی برای آموزش و استقرار نیروهای تروریستی برگزیند. اقدامی که طبعاً نمی تواند 90 درصد اعضای مجاهدین را شامل شود چرا که جز گروهی سالمند از آنان باقی نمانده است و اگر این مسئله درصدی واقعیت داشته باشد تنها برای آموزش نیروهای تروریستی است که مجاهدین در آن کار مجرب هستند.

علاوه بر آن، برای شازده رضا پهلوی نیز دلگرمی خوبی است که این روزها عنان حقوق بشر از کف بدهد و مشغول بازی با فرشگردی ها باشد!. بازی ای که طبعاً برای جمع آوری دوباره دلارهای بادآورده برای خوشگذرانی دوران بازنشستگی است.

کنفرانس ورشو لهستان امریکا اروپا ایران و مزدوران مجاهدین خلق مریم رجوی

باید دید مریم رجوی در پایان بهمن ماه چگونه شکست ورشو را توجیه خواهد کرد!. از یاد نبرده ایم که زمستان سال 1381 مسعود رجوی از پروژه “بهمن عظیم” یاد کرد که اشاره به حمله احتمالی آمریکا به عراق و حرکت مجاهدین به سمت مرزهای ایران برای تسخیر تهران بود!. امری که نه تنها محقق نشد بلکه کمتر از 6 ماه بعد منجر به خلع سلاح مجاهدین و قرار گرفتن تمام عیار مسعود رجوی در خدمت پنتاگون و دستگیری مفتضح مریم قجرعضدانلو در فرانسه شد. و اینک نیز “بهمن عظیم” دیگری در شرف فرود آمدن بر سر تشکل مجاهدین، شیوخ تبهکار حوزه خلیج فارس و اجلاس مایک پمپئو است!

حامد صرافپور
6 بهمن ماه 1397

2- اجلاس لهستان، مجاهدین خلق در هر جبهه ای علیه ملت ایران

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی 3 بهمن 1397
لینک به منبع

وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو چندی پیش از برگزاری اجلاسی در لهستان خبر داد برای آنچه «مقابله با نفوذ ایران در خاورمیانه خواند». این روزها رسانه های تبلیغاتی مجاهدین خلق در اشتیاق این نشست، شور و حرارت بسیاری نشان می دهند. این تشکیلات ورشکسته، به هر اقدام دشمنانه ای علیه ایران امید می بندد. این بار نیز این گروه امید دارد که این نشست — چنانچه در سایت تبلیغاتی آن آمده است– «به احتمال خیلی زیاد خط مشی های قدرتمندی علیه جنگ طلبی های رژیم و حمایت آن از تروریسم» اعلام کند.

در حالی که رسانه های تبلیغاتی گروه ادعا می کنند که « کشورهای زیادی در نشست ورشو شرکت خواهند کرد»، در روزهای اخیر گزارش هایی مبنی بر عدم شرکت مقامات بلند پایه اروپایی در این اجلاس منتشر شده است. در گزارش نشنال آمده است: «تلاش آمریکا برای فشار آوردن بر ایران با عقب نشینی وزرای خارجه چندین کشور عضو اتحادیه اروپا مواجه شده است». 

بنا به گزارش رسانه های ایران و آمریکا رییس کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی گفته است که در اجلاسی که مسئولینش آن را کنفرانسی ضد ایرانی توصیف می کنند شرکت نخواهد کرد. بنا به همین گزارش ها، فرانسه نیز به احتمال زیاد وزیر امورخارجه خود را نمی فرستد. وزیر امورخارجه لوکزامبورگ گفت که به دلیل برنامه های از پیش تعیین شده به این اجلاس نخواهد رسید. انگلستان و آلمان هنوز در این باره موضع گیری رسمی نکرده اند.

به نوشته نشنال، اتحادیه اروپا بر سر برجام با آمریکا اختلافات زیادی دارد و علی رغم تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، به دنبال برقراری روابط اقتصادی با ایران است. 
بایکوت کردن اجلاس لهستان از سوی اروپایی ها و در همان حال حمایت پرشور فرقه رجوی از آن، نشان دهنده ابعاد ضد ایرانی این نشست است. مهدی حسن روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی در اینترسپت، معتقد است که جنگ طلبان ضد ایران، در حال طراحی جنگی علیه ایران هستند. به ویژه، مهدی حسن به جان بولتون مشاور امنیت ملی دانلد ترامپ، به عنوان عامل کلیدی راه اندازی جنگ علیه ایران می پردازد و به سوابق او در به راه انداختن جنگ علیه عراق در سال 2003 اشاره می کند.

مهدی حسن با اشاره به اظهارات جان بولتون به درستی نتیجه گیری می کند که بولتون سیاستمداری غیر منطقی است که به سادگی اعتراف می کند که حاضر است برای منافع بلند مدت آمریکا قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد. حسن هشدار می دهد: « بولتون فتنه جو بیشتر سال 2019 را در حال پرداختن به موضوع جنگ با ایران در محافل خصوص و عمومی خواهد بود –جنگی که در برابر آن، جنگ عراق به قدم زدن در پارک می ماند. این همان چیزی است که این سیاستمدار سیبیلو را تبدیل به خطرناک ترین عضو دولت بی ملاحظه ترامپ می کند.»

رسانه های غربی بارها روابط بولتون با مجاهدین خلق را به نحو رسوا کننده ای پوشش داده اند.این گزارش ها افشا کردند که بولتون مبالغ هنگفتی از مجاهدین خلق دریافت کرده تا در نشست هایشان از آن ها حمایت کند. سال گذشته گاردین اعلام کرد که بولتون برای شرکت در گردهمایی های مجاهدین خلق تنها در یک سال 180 هزار دلار از آن ها دریافت کرده است. او برای یک سخنرانی پنج دقیقه ای در حمایت از مجاهدین خلق چهل هزار دلار دستمزد گرفته است.

رابرت زولدا یکی از اساتید دانشگاه لودز لهستان می نویسد، کنفرانس ورشو می تواند تهدیدی برای شهرت لهستان در میان همسایگان اروپایی اش باشد، به ویژه که نماینده روسیه و بسیاری کشورهای اروپایی مایل به شرکت در برنامه های جنگ طلبانه آمریکا نیستند. وی می نویسد: « اگر فرانسه، انگلستان وآلمان مقامات بلند پایه شان را به این اجلاس نفرستند نتایج مثبت کمتر خواهد شد. بدتر زمانی است که اجلاس تک محوری شود و تنها بر کوبیدن ایران متمرکز شود و به گفته وزیر امور خارجه ایران تبدیل به اجلاسی «ضد ایران» شود. در این صورت لهستان دیگر نه تنها در روابط دیپلماتیکش موفق نخواهد بود بلکه شهرتش را به عنوان کشوری نسبتا خنثی از دست می دهد. سیاست فراتر لهستان در خاورمیانه –که هنوز پا نگرفته است— نیز به مانند شهرتش در منطقه، متضرر خواهد شد. صراحتا، نشست جنگ طلبانه ای که به دنبال سازمان دهی ائتلاف نظامی برعلیه ایران است برای لهستان فاجعه به همراه خواهد داشت. در حال حاضر، باید امیدوار باشیم که افکار پشت پرده این نشست چنین نباشد.»

به اظهارات پروفسور زولدا باید افزود که حمایت مجاهدین خلق از این اجلاس کار را برای آمریکا و لهستان وخیم تر هم می کند چراکه کنفرانس «ضد ایران» تبدیل به کنفرانس «ضد ایرانی» می شود. مجاهدین خلق تنها گروه مخالف ایرانی است که مورد تنفر اکثریت ایرانیان با هر دیدگاه سیاسی است. این گروه هزاران ایرانی را در عملیات های تروریستی خونبار در طول نیم قرن فعالیتش قربانی کرده است و همواره در جبهه مخالف ملت ایران بوده است. در زمان جنگ ایران و عراق در خدمت صدام حسین، وظیفه جاسوسی و عملیات تروریستی علیه ملت خود را در قبال پول و سلاحی که صدام اعطا کرده بود، به عهده گرفتند. پس از سرنگونی صدام بازوی عملیاتی اسرائیل برای قتل دانشمندان هسته ای ایران و عملیات های جاسوسی در سایت های فناوری ایران شدند و به عنوان نیروی وکالتی آمریکا برای بی ثبات کردن منطقه، مورد حمایت آمریکا قرار گرفتند. 

مزدا پارسی

(پایان)

*** 

OLSI JAZEXHI AlbaniaDr Olsi Jazexhi: Double standards in Albania’s fight against terrorism 

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیBBC: Who are the Iranian dissident group MEK? (Mojahedin Khalq, MKO, PMOI, …) 

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/کانون-های-شورشی-مریم-رجوی-مجاهدین-خلق،/

کانون های شورشی مریم رجوی (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) در ۳۰ دی

حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، بیست و دوم ژانویه ۲۰۱۹:… دستپاچگی مسعود برای خروج هر چه سریعتر از زندان، به سال های گذشته باز می گشت. مسعود به تازگی زندانی شده بود و برای رهایی خود دست به هر اقدامی می زد که از جمله لو دادن بنیانگزاران و کادر رهبری سازمان مجاهدین بود. اقدامی که با همکاری و هماهنگی برادرش کاظم رجوی که در سوئیس به عضویت ساواک درآمده بود … 

مزدور مسعود رجوی و تقی شهران قتل و جنایت سالروز آزادی بریده مزدور ساواک مسعود رجوی- بیانیه ای که ساواک برای مسعود رجوی نوشت

لینک به منبع (فیسبوک)

کانون های شورشی مریم رجوی (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) در ۳۰ دی

چهار روز پس از فرار شاه از ایران، (۳۰ دیماه ۱۳۵۷) آخرین دسته از زندانیان سیاسی که تعداد آنان ۱۸۵ نفر بود از زندان قصر آزاد شدند. از روز قبل اسامی ۱۲۵ نفر (که نام مسعود رجوی، موسی خیابانی و اشرف ربیعی در میان آنان به چشم می خورد) اعلام شده بود. ساعاتی قبل از باز شدن درب زندان، اعضای زندانی مجاهدین در سلول موسی خیابانی گرد آمده بودند تا برنامه بیرون زندان را با هم مرور کنند. در این جمع از مسعود رجوی خبری نبود، به نظر می رسید که مسعود پیش از همه برای خروج از زندان به جنب و جوش افتاده بود تا هرچه سریعتر به میان مردمی که بیرون زندان جمع شده بودند رفته و با یک سخنرانی کوتاه خود را در بین مردم مطرح نماید. به همین خاطر موسی خیابانی در غیاب وی زندانیان مجاهد را توجیه و علت نبودن مسعود را “گرفتاری وی” ذکر می کند.

دستپاچگی مسعود برای خروج هر چه سریعتر از زندان، به سال های گذشته باز می گشت. به روزهایی که مسعود به تازگی زندانی شده بود و برای رهایی خود دست به هر اقدامی می زد که از جمله لو دادن بنیانگزاران و کادر رهبری سازمان مجاهدین بود. اقدامی که با همکاری و هماهنگی برادرش کاظم رجوی که در سوئیس به عضویت ساواک درآمده بود انجام می گرفت و نهایتاً به برون رفت وی از حکم اعدام به حبس ابد انجامید، اما وی باز هم برای خروج از زندان تقلا می کرد تا بالاخره ۳۰ دی فرا رسید!.

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-2زندان قصر، ۳۰ دی ۵۷ آزادی زندانیان سیاسی

آنگونه که روزنامه کیهان در مقاله کوتاه خود در همین روز (۳۰ دی ۵۷) شرح می دهد، قرعه سخنرانی به نام مسعود رجوی افتاده بود و او اولین خطابه پرشور خود را خطاب به مردم حاضر در محل ایراد می کند و این اولین حرکت جاه طلبانه مسعود رجوی در راستای بدست آوردن شهرت و قدرت است!. فردای آنروز، مسعود در خانه رضایی های شهید حضور به هم می رساند و با توجه به شهرت این خانواده، باز هم خود را در بین مردم مطرح می کند بخصوص که آیت الله طالقانی نیز در این جلسات حاضر است و مسعود تمام تلاش خود را برای گرم گرفتن و بیرون کشیدن یک جمله از زبان ایشان در تمجید از خودش بکار می برد. اگرچه آیت الله طالقانی بناچار برای رضایت خاطر مسعود این جمله که “زندانبان ها از اسم مسعود رجوی وحشت داشتند” را بکار برد، اما هرگز از افکار جاه طلبانه رجوی تمجید نکرد!.

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-2آیت الله طالقانی، مسعود رجوی، موسی خیابانی در منزل رضایی ها

چند روز پس از آزادی از زندان (۴ بهمن ۱۳۵۷)، مسعود رجوی که کنترل تشکل مجاهدین در بیرون زندان را به دست گرفته، نخستین جلسه سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران را برگزار می کند. به دلیل موقعیت و شرایط سیاسی-اجتماعی آن روزگار، شور و هیجان بسیاری در میان دانشجویان در می گیرد که سرآغاز جذب صدها هزار میلیشیای نوجوان در سراسر ایران است.

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-2سخنرانی ۴ بهمن ۵۷ دانشگاه تهران

درست یکسال بعد در سالروز آزادی آخرین گروه از زندانیان سیاسی، شاهد سخنرانی دوباره مسعود رجوی هستیم. دیماه ۱۳۵۸ که کاندیداهای اولین دور ریاست جمهوری مشغول فعالیت تبلیغی بودند، دانشگاه تهران محل برگزاری تجمع تبلیغاتی مجاهدین خلق برای شناساندن مسعود رجوی به دانشجویان بود. در این گردهمایی موسی خیابانی (مرد شماره ۲ سازمان مجاهدین) به سخنرانی پرداخت و مسعود را به عنوان کاندید سازمان معرفی نمود. انتخابی که چندان دوام نداشت و آیت الله خمینی کاندیدایی او را به دلیل رای ندادن به قانون اساسی، غیرقانونی و ملغی اعلام نمود، که این رخداد ضربه سنگینی به مسعود رجوی وارد کرد و حس حسادت و کینه توزی وی را بشدت برانگیخت، حسی برآمده از جاه طلبی افسارگسیخته وی که اینک خود را برای همیشه در آسمان سیاست ایران بی آینده می دید و البته بلافاصله با حضور در انتخابات مجلس، تلاش کرد آنرا جبران نماید که این بار مردم تهران با عدم انتخاب وی، ضربه نهایی را وارد نمودند و از آن پس بود که مسعود رجوی زمینه سازی جنگ مسلحانه و اقدامات تروریستی را کلید زد.

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-5دانشگاه تهران، فعالیت های تبلیغی انتخابات ریاست جمهوری

درست ۳ سال پس از آزادی مسعود از زندان، هزاران ترور به دستور وی انجام گرفت که آغاز ماجرایی دیگر بود. شکنجه مردم کوچه بازار به جرم هواداری از جمهوری اسلامی که در راستای ایجاد رعب و وحشت در جامعه صورت می گرفت تماماً به دستور رجوی انجام شد ولی بلافاصله پس از شکست سنگینی که متحمل گردید، نوبت به شکنجه اعضای معترض رسید. برای شکنجه کردن نیاز به تأسیس زندان در مقرهای مجاهدین بود. مقرهایی که ابتدا در نوار مرزی ایران و عراق و بعد ها در دل خاک عراق از شهرهای بغداد تا خالص و سلیمانیه و از ابوغریب تا کوت و بصره ادامه داشت. 
ربع قرن بعد، یک قلم چند زندان رسمی توسط مسعود رجوی در قرارگاه اشرف بنیانگزاری شده بود که خطرناک ترین و بدنام ترین آنها زندان قلعه مروارید و مجموعه اسکان بود. جایی که فقط در سال ۱۳۷۳ صدها نفر زندانی و شکنجه شدند و حداقل دو نفر آنان به قتل رسیدند. بعد از اشغال عراق توسط آمریکایی ها، زندان قلعه مروارید واقع در خیابان ۴۰۰ قرارگاه اشرف بکلی با خاک یکسان شد تا اثری از آن برجای نماند. شرح مفصل همه این زندانها در دهها مقاله مختلف منتشر شده است که هنوز در سایت های مختلف قابل دسترسی است.

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-5زندان قلعه مروارید پس از تخریب و بازسازی ساختمان جدید

این روزها، فرقه تروریستی مریم قجرعضدانلو، پی در پی با انتشار عکس ها و کلیپ های متعدد در تلاش است تا آزادی مسعود رجوی از زندان را برجسته نماید و در عین حال مدعی شود که “کانون های شورشی” داخل ایران سازمان یافته و آماده قیام برای برپایی دولتی برای ایشان می باشند. طبعاً این اقدام در اولین وهله جهت روحیه بخشیدن به صدها نیروی پیر و از کار افتاده ای است که سالهاست در انتظار مرگ خود روزشماری می کنند و در دومین گام برای دلخوش کردن جمعی از هواداران خارجه نشین است که نقش سیاهی لشکر در جلسات سخنرانی وی را برعهده دارند. شاید مریم رجوی با چنین کلیپ هایی حتی چند لابی غربی خود را هم قانع کند که همچنان هوادارانی در ایران دارد، اما واضح است که این بازی ها برای مردم و کسانی که مجاهدین را بخوبی می شناسند رنگی ندارد، بویژه که دودهه قبل نیز همین فرقه با ادعای داشتن “ستاد داخله” انبوهی ترور در ایران را از خاک عراق سازماندهی می کرد و کلیه اعضای مجاهدین می دانستند که این ستاد داخله در خود عراق است و هیچ پایگاهی در ایران ندارد و کلیه نیروها نیز از عراق به داخل ایران اعزام می شوند.

هم اکنون نیز بسیاری از کلیپ ها در داخل مقر مجاهدین در خاک آلبانی تولید و به اسم داخل ایران نمایش داده می شود. ناگفته نماند که مجاهدین با فریب برخی افراد ناآگاه و اغفال آنان، و یا با دادن پول به قاچاقچی ها، از آنان می خواهد که چند عکس را در نقاط دورافتاده و یا در حاشیه شهرها نصب کرده و از آن عکس و کلیپ تهیه کنند. و آنگاه آن تولیدی ها را تحت عنوان عملیات انجام شده توسط “کانون های شورشی” به نمایش می گذارند.

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-5فعالیت های نمایشی مجاهدین

طبیعی است که این اقدامات به حدی کودکانه و بی اهمیت شده که توجه کسی را جلب نمی کند اما از آن طرف نشان می دهد که مجاهدین تا چه حد به استیصال و درماندگی رسیده اند که می خواند کاریکاتوری از فعالیت های چهل سال پیش میلیشیای خود را تکرار کنند. در طی سالهای ۵۸-۶۰ هزاران میلیشیای نوجوان مجاهد که با سادگی و ناآگاهی سیاسی و تاریخی خود در دام رجوی افتاده بودند، همه روزه با ابتدایی ترین امکانات موجود موظف می شدند نیمه شبها و در تاریکی شب، دیوارهای کوچه خیابانها و حتی مدارس را با ماژیک و اسپری شعارنویسی کنند. کاری که از روی احساسات کودکانه و با هزینه از جسم و جان و با ایمان و اعتقاد به یک راه به ظاهر والا بود. امروز از آن نوجوانان و جوانان احساساتی و پرشور که انگیزه آنها مادی نبود هیچ خبری نیست، و مریم رجوی اینرا به خوبی می داند و دلیل دور شدن او از مردم و دل سپردن به لابی های صهیونیست و سعودی چیزی جز این واقعیت تلخ برای او نیست. به همین دلیل بشدت نیازمند همان قاچاقچیانی است که تحت عنوان کانون شورشی، برای چسباندن یک عکس در کوه و بیابان هم درخواست پول دارند. و این همان پایان خفیف و ذلت بار یک مستبد خیانتکار است.

حامد صرافپور
۳۰ دیماه ۱۳۹۷

(پایان)

*** 

مسعود رجوی دادگاه شاه همکاریهای رجوی با ساواک و تنفر حنیف نژاد از او از زبان یک مقام سابق ساواک

مدارک خیانت مسعود رجوی به سازمان مجاهدین خلق بدون شرح!‌ آیا مسعود رجوی پاسخی برای این اسناد دارد؟

مدارک خیانت مسعود رجوی به سازمان مجاهدین خلق بتول سلطانی: ۳۰ فروردین ۱۳۵۱، یادآور چهل و چهارمین سال خیانت مسعود رجوی به بنیاگذاران سازمان  

گزارش کمپ لیبرتی 6تبعیض کینه توزانه مریم و مسعود رجوی در رابطه با قربانیان «از مهین افضلی ها تا میرزا آقا پاک نیت»

sarrafpour03012015حمله مستأصلانه رجوی به منتقدان همزمان با درخواست سلاح

همچنین:

 • حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، بیست و دوم ژانویه 2019:… دستپاچگی مسعود برای خروج هر چه سریعتر از زندان، به سال های گذشته باز می گشت. مسعود به تازگی زندانی شده بود و برای رهایی خود دست به هر اقدامی می زد که از جمله لو دادن بنیانگزاران و کادر رهبری سازمان مجاهدین بود. اقدامی که با همکا

  Read More….


 •  حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، هشتم نوامبر 2017:… در آنجا، شخصاً دوبار مورد محاکمه قرار گرفتم که در یک مورد قاضی القضات آن “ژیلا دیهیم” فرمانده وقت قرارگاه هفتم بود که با حضور بیش از 200 تن از اعضا و فرماندهان مجاهدین برگزار گردید. در این محاکمه که حدود 3 ساعت به طول انجامید، به صورت یکطرفه زیر ضرب انواع فشارهای روحی و دهها مورد

  Read More….


 • Mojahedin_Khalq_MEK_Rajavi_Cult_Glorifying_Terrorism_In_Tirana_Albania_1حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، هشتم سپتامبر 2017:… در بازی جدید 12 نفر کاندید (آمار مورد علاقه مریم رجوی و متناسب با بخش های مختلفی تشکیلات) معرفی شده است. اقدامی که صرفاً جنبه تشریفاتی داشته و هیچگونه رقابتی در آن به چشم نمی خورد. 

  Read More….


 • Mojahedin_Khalq_Rajavi_Cult_MEK_MKO_Terrorism_Historyحامد صرافپور، صفحه فیسبوک، بیست و هشتم ژوئن 2017:…  روزهای 6-7-8 تیرماه، سالگرد ترور آقای خامنه ای، انفجار حزب جمهوری اسلامی و ترور محمد کچویی توسط مجاهدین_خلق می باشد. 36 سال قبل در چنین روزهایی (پس از شورش 30 خرداد 60 توسط #مسعود_رجوی و اعلام جنگ مسلحا

  Read More….


 • حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، هشتم ژوئن 2017:… مریم رجوی حتی اشاره ای به هموطنان شهید و مجروح نکرده و حاضر نشده به ملت ایران و به خانواده های شهدا تسلیت بگوید که خود حاکی از خوشحالی بی حد و حساب این بانوی جنگ و ترور است. او در ادامه بیانیه طینت اصلی خود را هم به نمایش گذاشته و به جای محکوم کردن داعش (که وی آنها را

  Read More….


 • حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، اول ژوئن 2017:…  از همان ایام، این سرهنگ جنایتکار فشار را بر نیروهای جداشده از مجاهدین در اسارتگاه تیف تشدید نمود و طی مدت زمامداری خود بیشترین شکنجه های جسمانی و روحی را به اشکال مختلف بر آنان روا داشت تا دیگر کسی جرأت جدا شدن از مجاهدین را پیدا نکند. و

  Read More….


 • حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، پانزدهم سپتامبر 2016:… البته داستان بی پایان سرنگونی چیز جدیدی در دستگاه این فرقه مافیایی نیست، از سال 1360 که مسعود رجوی عملیات تروریستی خود را کلید زد و به نزد صدام حسین نقل مکان کرد، تا همین امروز حداقل 7 بار به طور رسمی و هرساله به صورت غیررسمی ادعای سرنگونی کرده است و امسال نیز 

  Read More….


 • حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، بیست و سوم اوت 2016:… دو روز قبل فردی که چندین دختر جوان شهرستان جهرم را به ضرب چاقو زخمی کرده بود، پس از نزدیک به دوسال محاکمه، به جرم ایجاد ارعاب و وحشت در جامعه به دار مجازات آویخته شد. پرداختن به کم و کیف قضیه اتلاف وقت است اما بد نیست از همین یک نمونه به شناخت بیشت

  Read More….


 • حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، سیزدهم اوت 2016:… اینکه چرا سران این فرقه تروریستی با وجود دارا بودن یک تلویزیون ماهواره ای که روی آن دو دهه انرژی گذاشته اند دست به دامان یک تلویزیون حاشیه ای مجازی شده اند خود حکایت دیگری است که باید آنرا در اثربخشی تلویزیون Mardom TV دنبال نمود که طی 5 سال گذشته تنها دو ساعت در هفته 

  Read More….


 • Prince Turki Faisal حامد صرافپور، صفحه فیسبوک، سیزدهم ژوئیه 2016:… حالا خانم مریم رجوی باید حساب کار دستش باشد که به قول شیر تمام خفته، این شیوخ تبهکار او را جدی نمی گیرند و اگر جدی می گرفتند اول از همه برای زنان حرمسرای خود ارزش انسانی قائل بودند. تنها وجه تشابه این شیوخ سعودی با مسعود رجو

  Read More….


 • Arjang_Davoodiحامد صرافپور، صفحه فیسبوک، بیست و نهم ژوئن 2016:… اولاً این چه سلول تنگ و تاریکی است که در آن هواداران فرقه “تروریستی!” رجوی آزادانه مطلب می نویسند و فیلم تهیه می کنند و مستقیماً برای تلویزیون و سایت های مریم قجرعضدانلو ارسال می کنند؟ خودتان را مسخره کرده اید یا مردم را احمق تصور کرده اید؟ د

  Read More….


 • Nourizad_Maleki_Tehranحامد صرافپور، صفحه فیسبوک، نوزدهم آوریل 2016:… مدت هاست که آقایان محمد نوریزاد و محمد ملکی به همراه تعدادی از مادران در دام سیاست بازی های حقوق بشری مریم قجرعضدانلو افتاده اند و سخنان و فعالیت های آنان دستاویزی برای تبلیغات فرقه مجاهدین شده است و همچنان کم و بیش ادامه دارد که در 

  Read More….


 • Abbass Davari Mojahedin Khalq Rajavi cultحامد صرافپور، صفحه فیسبوک، سی ام مارس 2016:… در چنین وضعیتی می بینیم که عباس داوری روی آکران آمده و دم از حقوق کارگران ایرانی می زند. از چنین شخصیتی باید پرسید که اگر حقوق کارگران برای شما مهم است چرا در کنار شما صدها نفر به بیگاری مشغول بوده و در سنین سالمندی به

  Read More….


 • حامد صرافپور، بیست و نهم فوریه 2016:… طلاع از حضور گسترده مردم در انتخابات، مریم رجوی را برآن داشت که چاره ای بیندیشد و نتیجه آن برگزاری نمایش روز جهانی زن ده روز قبل از موعد مقرر بود. وی با انبوهی تناقضات از سوی هواداران و اعضای خویش مواجه بود که از خود و تشکیلات می پرسیدند چطور با اینهمه تبلیغات گسترده جهت تحریم

  Read More….


 • حامد صرافپور، اول ژانویه 2016:… بار دیگر به مسئولین کشورهای اروپایی و بخصوص دولت فرانسه هشدار می دهم که اگر جلوی تحرکات این فرقه خطرناک تروریستی در اروپا گرفته نشود، باز هم شاهد موج دیگری از ترور خواهیم بود. دولت فرانسه باید چنین تهدیداتی را جدی گرفته و برای مریم رجوی و سران فرقه اش محدودیت های جدی اعمال

  Read More….