احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق

احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق

احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلقدویچه وله آلمان و العالم ایران، بیست و ششم سپتامبر 2019:… مرکز همکاری احزاب کردستان ایران، متشکل از دو حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران و دو حزب کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران و کومله زحمتکشان کردستان روز دوشنبه ۲۳ سپتامبر، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که در این نشست حاضر نخواهند شد. این نشست از سوی سازمانی آمریکایی به نام “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” (United Against Nuclear Iran) برگزار می‌شود که ریاست آن را در حال حاضر جوزف لیبرمن، سناتور پیشین حزب دموکرات برعهده دارد. احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق 

Pompeo Support for MEK and UANIPompeo Support for MEK and UANI

احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق

1- نشست “اتحاد علیه ایران هسته‌ای”؛ واکنش تند ایران و انصراف احزاب کرد

دویچه وله آلمان، بیست و ششم سپتامبر 2019:

جمهوری اسلامی می‌گوید سازمان آمریکایی “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” را به فهرست گروه‌های تروریستی خود خواهد افزود. این اظهارات در واکنش به برگزاری نشستی با حضور برخی گروه‌های مخالف حکومت ایران در نیویورک عنوان شده است.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گفت:« ایران روند بررسی افزودن سازمان آمریکایی”اتحاد علیه ایران هسته‌ای” ( UANI )  را به فهرست گروه‌های تروریستی خود به زودی آغاز خواهد کرد.»

احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق

او علت این اقدام را “روابط و همکاری نزدیک این سازمان با گروهک‌های تروریستی” عنوان کرد.

این اظهارات در واکنش به برگزاری جلسه‌ای با مشارکت برخی گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در نیویورک همزمان با سفر حسن روحانی به این شهر صورت گرفته است.

عباس موسوی روز سه‌شنبه گفت:« قرار است گروهک‌های تروریست و جدایی‌طلب در یک نمایش مضحک توسط یک سازمان پوششی به نام “اتحاد علیه ایران هسته ای” گرد هم آمده و بازیگر اصلی این مضحکه نیز پمپئو وزیر خارجه آمریکا باشد.»

این نشست از سوی سازمانی آمریکایی به نام “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” (United Against Nuclear Iran) برگزار می‌شود که ریاست آن را در حال حاضر جوزف لیبرمن، سناتور پیشین حزب دموکرات برعهده دارد.

بنابر اعلام این سازمان، قرار است در این نشست، شماری از چهره‌های شاخص آمریکایی، اروپایی و عرب سخنرانی کنند.

Pompeo attends meeting linked to MEK cult that murdered 6 Americans

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، شیخ عبدالله بن رشید بن عبدالله آل خلیفه سفیر بحرین در آمریکا، ثامر سبهان وزیر مشاور در امور خلیج فارس در وزارت امور خارجه عربستان سعودی، رون درمر، سفیر اسرائیل در آمریکا، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان، باری روزن از دیپلمات‌های آمریکایی به گروگان گرفته شده در سال ۱۳۵۸در تهران، رادک سیکورسی وزیر پیشین امور خارجه لهستان و نزار زاکا شهروند لبنانی- آمریکایی که اخیرا پس از چند سال زندان در ایران آزاد شد، از جمله سخنرانان این نشست هستند.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای پیشتر نیز همزمان با نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اقدام به برگزاری نشست‌های مشابه کرده بود.

اکنون سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، ضمن محکوم کردن شدید این اقدام آمریکا و بخصوص وزیر امور خارجه این کشور، گفته است:« آمریکا با فریبکاری و نیرنگ از یک سو سخن از مذاکره و مصالحه سر می‌دهد و از سوی دیگر گروه‌های تروریستی و جنایتکاری که دستشان به خون هزاران تن از ملت ایران آغشته است و مزدوران صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران بودند و یا برخی تجزیه‌طلبان مزدور بیگانگان را که در صدد خدشه به تمامیت ارضی ایران هستند سازماندهی، تامین مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی می‌کند.»

پیشتر اعلام شده بود که نشست برخی گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی از جمله سازمان مجاهدین خلق، شورای ملی مقاومت، سازمان چریک‌های فدایی خلق و چهار حزب کردستان ایران، روز سه‌شنبه در ساختمانی در نزدیکی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می‌شود.

ڕاگه‌یاندنی ناوه‌ندی هاوكاری حیزبه‌كانی كوردستانی ئێران سه‌باره‌ت به‌ به‌شداری نه‌كردن له‌ كۆنفرانسی نیۆیۆرك …

Posted by Foad Khakibaigi on Sunday, September 22, 2019

با این همه، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران، متشکل از دو حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران و دو حزب کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران و کومله زحمتکشان کردستان روز دوشنبه ۲۳ سپتامبر، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که در این نشست حاضر نخواهند شد.

MEK Trashing American Foreign Policy

در این بیانیه گفته شده که این مرکز، پس از بررسی‌های همه‌جانبه تصمیم گرفته است در این نشست شرکت نکند، اما ارایه توضیحات بیشتر در این زمینه را به آینده موکول کرده است.

لینک به منبع

2- موسوی: سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» را به زودی در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهیم

العالم، ایران، بیست و ششم سپتامبر 2019:

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت جمهوری اسلامی سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» را به زودی در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به اینکه طبق اخبار منتشره قرار است گروهک‌های تروریست و جدایی طلب در یک نمایش مضحک توسط یک سازمان پوششی به نام «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گرد هم آمده و بازیگر اصلی این مضحکه نیز مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا باشد، گفت: آمریکا با فریبکاری و نیرنگ از یک سو سخن از مذاکره و مصالحه سر می‌دهد و از سوی دیگر گروه‌های تروریستی و جنایتکاری که دستشان به خون هزاران تن از ملت ایران آغشته است و مزدوران صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران بودند و یا برخی تجزیه طلبان مزدور بیگانگان را که درصدد خدشه به تمامیت ارضی ایران هستند، سازماندهی، تامین مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی می‌کند.

Designating UANI MEK Terrorists

موسوی ضمن محکوم کردن شدید این اقدامات آمریکا و به خصوص وزیر خارجه این رژیم افزود: صد البته عِرض خود می‌برند، چرا که میهن عزیز ما هزاران سال است سربلند و استوار و ماندگار بوده و هزاران سال دیگر هم همچنان پرقدرت و استوار خواهد ماند و دشمنان و مزدوران قادر نخواهند بود کوچکترین خدشه ای بر ساحت آن وارد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: این تقلاهای بی حاصل با همبستگی ملت و دولت ایران همچنان که در جنگ تحمیلی و حوادث گوناگون اثبات شده است، در هم شکسته خواهد شد.

سخنرانی پامپئو در نشست حامیان مجاهدین خلق ، نابخردانه است

موسوی همچنین تصریح کرد: ایران روند بررسی افزودن سازمان پوششی آمریکایی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» ( UANI ) را به علت روابط و همکاری نزدیک با گروهک‌های تروریستی، به فهرست گروه‌های تروریستی خود به زودی آغاز خواهد کرد.

لینک به منبع

احزاب کرد بایکوت کردند . نشست اتحاد علیه ایران هسته ای و مجاهدین خلق

(پایان)

*** 

S State Department Terrorism Report 2007State Department Terrorism Report 2007

Heshmat Alavi Gate , Trump and MEK” Heshmat Alavi Gate ” , Trump and MEK

Ali Safavi NCRIRemember: MEK was an American excuse to invade Iraq

The Many Faces of the MEK, Explained By Its Former Top Spy Massoud KhodabandehThe Many Faces of the MEK, Explained By Its Former Top Spy Massoud Khodabandeh

Heshmat Alavi and MEK MEK Impunity Undermining Democracy

همچنین: