احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند  2اگزیت نیوز آلبانی (ترجمه راه نو)، هجدهم اوت 2020:.. نماینده ای از جانب بیدی در گفتگو با اگزیت Exit News گفت که او مأمور ایران نیست و اقدام به اخراج و در نتیجه “به خطر انداختن جانش” به این خاطر است که وی از اردوگاه مجاهدین خلق خارج شده است. اگزیت قادر نبود صحت این مطلب را به هیچ طریقی مورد بررسی قرار دهد. بیدی قرار بود امروز ساعت 11:00 در هتل بین المللی تیرانا کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند تا تلاش نماید از خود رفع اتهام کند، اما این هتل در آخرین دقیقه با استناد به دستور پلیس برنامه را لغو کرد. (آقای بیدی کنفرانس مطبوعاتی را به همراه خبرنگاران حاضر در جلوی درب هتل برقرار کرد)  احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ تاثیر آزادی احسان بیدی بر روابط دولت آلبانی با مجاهدین خلق

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

لینک به متن انگلیسی:

Ehsan Bidi Exposing MEK . Press Conference Went Ahead In Open Air

1- عضو سابق مجاهدین خلق که متهم گردیده مأمور ایران است در معرض اخراج از کشور قرار دارد.

اگزیت نیوز – تیرانا –  17 اوت 2020

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند  2

یک شهروند ایرانی و عضو سابق مجاهدین خلق، به این اتهام که مأمور یک کشور خارجی است، در معرض اخراج از کشور می باشد.

احسان بیدی همراه با بیش از 2000 عضو مجاهدین خلق از اردوگاه لیبرتی در عراق به آلبانی آمد. به وی حق پناهندگی اعطا شد كه ظاهراً تا سال 2023 معتبر است. وی در مدت اقامت در آلبانی، از مجاهدین خلق جدا شد و لذا وضعیت پناهندگی وی باطل گردید. وی سپس به مدت یک سال در بازداشتگاه کارك Karrec  با تعداد دیگری از جداشدگان زندانی شد.

بازگشت آقای بیدی به آلبانی، شکست خفتبار برای فرقه رجوی

در 13 اوت امسال، رسانه ها گزارش دادند كه وی از آلبانی به یونان تبعید می شود زیرا او مأمور ایران است. مجاهدین خلق ادعا می کنند که “پناهجو، طبق قوانین بین المللی، شخصی است که جان وی در کشور مبداء در خطر است”، ولی بیدی با این معیار مطابقت ندارد.

سپس بیدی به مرز یونان در کاپشتیکا Kapshtica منتقل شد اما مقامات یونانی اجازه ندادند او وارد آنجا شود. گزارش شده است که طرف یونانی مایل به تکمیل مراحل اخراج نیست.

نماینده ای از جانب بیدی در گفتگو با اگزیت Exit News گفت که او مأمور ایران نیست و اقدام به اخراج و در نتیجه “به خطر انداختن جانش” به این خاطر است که وی از اردوگاه مجاهدین خلق خارج شده است. اگزیت قادر نبود صحت این مطلب را به هیچ طریقی مورد بررسی قرار دهد.

بیدی قرار بود امروز ساعت 11:00 در هتل بین المللی تیرانا کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند تا تلاش نماید از خود رفع اتهام کند، اما این هتل در آخرین دقیقه با استناد به دستور پلیس برنامه را لغو کرد.

اگزیت با هتل تماس گرفت و پرسید که پلیس چه دلیلی برای لغو برنامه کنفرانس مطبوعاتی ارائه داد، و آنها گفتند که این امر به دلیل پروتکل های مربوط به کوید – 19 بوده است.

احسان بیدی مریم رجوی را سر جایش نشاند

توضیحات:

۱ – پروتکل Kapshtica همچنین به عنوان پروتکل Kapshtica یا توافق Kapshtica نیز شناخته می شود ، توافق نامه ای بین نمایندگان آلبانی و یونان است که در شهر مرزی Kapshticë در ۲۸ مه ۱۹۲۰ به امضا رسید. براساس این توافق نامه ، هر دو طرف وضعیت مرزی یونان و آلبانی را قبل از جنگ جهانی اول پذیرفتند. و همچنین تعدادی از مفاد حمایت از جمعیت یونانی محلی ولسوالی کورچه و حقوق آموزشی و مذهبی آن.

۲ – کنفرانس در بیرون از هتل و در فضای باز انجام شده است. در این کنفرانس آقایان حسن حیرانی، دکتر اولسی یازچی، احسان بیدی، کوجتیم جوزی نماینده پارلمان آلبانی و رئیس حزب محافظه کار ملی آلبانی و جرجی تاناسی شرکت داشتند.

مترجم: سحر نیامنش

لینک به  منبع

2- احسان بیدی تمامیت فرقه بدنام رجوی را به چالش کشید.

مقاومت شجاعانه آقای احسان بیدی در برابر فشارهای فرقه رجوی و دولت آلبانی ستودنی است. چرا که هرگز حاضر نشد داوطلبانه این کشور را ترک کند. و طرح های فرقه رجوی همراه با بخش فاسد دولت آلبانی را عقیم گذاشت.

مسلما این دستاورد مهم نه یک روزه بلکه طی سالیان و با تلاش های خستگی ناپذیر تمامی جداشدگان از فرقه رجوی در آلبانی محقق شده است. بنحویکه دیگر شرایط به روال سابق باز نخواهد گشت. حال باید با رساندن این خبر به داخل فرقه گام بعدی را برداشت. و به کسانی که قصد خروج از این فرقه را دارند گفت آنها تنها نیستند و حامیان شان در بیرون از حصارهای فرقه قوی تر از همیشه در انتظارشان هستند.

آقای احسان در سال ۱۳۸۱ در خاک عراق به مجاهدین پیوست و در سال ۱۳۹۱ از جهنم رجوی در لیبرتی فرار کرد و خود را به کشور آلبانی رساند. آقای بیدی یکی از منتقدین جدی فرقه بدنام مجاهدین است.

اگر مجاهدین سالهای سال در عراق تلاش می کردند مخالفان و متقدین داخل تشکیلات را با سرکوب و شکنجه و نهایتا با سپردن آنان بدست دستگاه اطلاعاتی عراق سربه نیست کنند.

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

اگر روزی روزگاری رجوی با کد « زندان ابوغریب » اعضای ناراضی و منتقد سازمان را  تهدید و آنان را به تمکین و سکوت وادار می کرد ، اکنون در کشور آلبانی هم  تلاش می کند با همین شیوه و با زد و بند با جناح های فاسد حکومتی از جمله پلیس این کشور مخالفین و منتقدین این فرقه رفتار کند.

اما تناقض اینجاست گروهی که تلاش می کند در هیبت یک « اپوزیسیون و آلترناتیو » برای جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی ظاهر شده و ایفای نقش کند، حال چگونه اعتراض و انتقاد یک عضو جدا شده را بر نتافته و تلاش می کند با انواع و اقسام توطئه ها و با تطمیع پلیس فاسد آلبانی او را از این کشور اخراج و حتی در صورت امکان اقدام به حذف فیزیکی وی کند؟

احسان بیدی یکی از منتقدین جدی فرقه بدنام رجوی است.  ایشان قلمی ساده  ولی گیرا دارد و با انتشار مطالبی در فضای مجازی با صراحت تمام مناسبات فرقه ای و کارکرد رهبران فاسد آنرا در مدت ۶ سالی که در این کشور حضور دارد به نقد بکشد. او از هر فرصتی استفاده می کند تا ماهیت واقعی این گروه بدنام و تروریستی را در نزد افکار عمومی جهانیان برملا کند.

حقوق انسانی احسان بیدی . تسلیم نامه اعتراضی به سفارت آلبانی در پاریس

آقای احسان بیدی از هیچ کوششی در راستای احقاق حقوق خود و سایر جداشدگان هم فروگذار نمی کرد و همیشه در خط مقدم اعتراضات قانونی و بحق بر علیه فرقه حضور دارد.

در همین رابطه گفتنی است آقای بیدی از اول ماه اوریل در سال ۲۰۱۶ به همراه دیگر دوستان جداشده شان در آلبانی به خاطر اعتراض به قطع شدن مزایایشان توسط کمیساریای عالی پناهندگان که در پشت پرده دست سران بدنام مجاهدین در کار بود، دست به تحصن زد.

ایشان همان موقع شجاعانه در مطلبی نوشت: « . . . من همچنان در آلبانیا در تیرانا هستم و برای تحقق حق و حقوق خودم و برای آرامش روح دوستانم که با دستان تو (رجوی) کشته شده اند و برای انسانیت همچنان هستم و دست اخر روسیاهی برای توست . . . ».

اما مریم رجوی که بشدت از تلاش ها و فعالیت های احسان بیدی و دوستانش در آلبانی به ستوده آمده بود در یک  زد و بند سیاسی با بخش فاسد اداری و امنیتی آلبانی بواسطه پولهای کثیف، ترتیبی داد تا ایشان  توسط پلیس این کشور دستگیر و روانه زندان شود.

بنابراین به گفته فرقه ایشان « از مرداد ۹۸ برای مدت یک سال در یک کمپ بسته (در آلبانی) در وضعیت بازداشت خانگی قرار گرفت. »

بی شک آقای احسان بیدی حق داشت بعنوان یک انسان بداند چرا و با اجازه کدام مرجع قانونی و به چه جرمی دستگیر شده است. ضمن اینکه حضور در یک دادگاه عادلانه و دفاع از خود نیز حق مشروع ایشان است.

بدین ترتیب از زمانیکه آقای بیدی دستگیر و روانه زندان شد یک جنگ جدی بین فرقه بدنام رجوی از یک سو و آقای احسان بیدی و تمامی جداشدگان و خانواده های دردمند و حامیان حقوق بشر از سوی دیگر شروع گردید.

آنچه که خواست حداقلی فرقه رجوی به حساب می آمد خروج داوطلبانه آقای بیدی از کشور آلبانی بود تا با دور کردن ایشان از این کشور  صدای او را خاموش کنند.

مقاومت شجاعانه ایشان در برابر فشارهای فرقه رجوی و دولت آلبانی ستودنی است. چرا که هرگز حاضر نشد داوطلبانه این کشور را ترک کند. و طرح های فرقه رجوی همراه با بخش فاسد دولت آلبانی را عقیم گذاشت.

احسان بیدی در آلبانی – اعتراض خانواده ها به نقض حقوق بشر

اما فرقه رجوی همچنان بدنبال اجرای توطئه های کثیف خود بر علیه احسان به طرق غیر قانونی بوده و  مدام در تلاش بودند تا او را وادار به ترک آلبانی نمایند.

نهایتا در تاریخ سیزدهم اوت ۲۰۲۰  (23 مرداد ۹۹) پلیس آلبانی به زور آقای احسان بیدی را به مرز یونان برده و ایشان را در محلی خالی از سکنه رها کردند.

فرقه رجوی که فکر می کرد طرح شان بر علیه آقای احسان بیدی موفق بوده است خیلی زود دست به قلم برده و در تاریخ ۲۴/۰۵/۹۹ در سایت موسوم به « ایران افشاگر » در مطلبی تحت عنوان  « تصمیم به اخراج مزدور احسان بیدی از آلبانی پس از یک سال بازداشت » نوشت: « کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۲۰ مرداد ۹۹ اعلام کرد مزدور احسان بیدی مأمور اطلاعات آخوندها که ۷ سال پیش در آذر ۱۳۹۲ توسط این کمیسیون افشاشده بود «از مرداد ۹۸ برای مدت یک سال در یک کمپ بسته (در آلبانی) در وضعیت بازداشت خانگی قرار گرفت. به گزارش رسانه‌های آلبانی در خاتمه این‌یک سال پلیس این کشور برای اخراج این مزدور از خاک آلبانی اقدام کرد. »

اما خیلی زود حیله های مریم رجوی همچون تف سربالایی بر صورت نامبارک این روباه پیر بازگشت و پس از آبروریزی های فراوان و اعتراض دولت یونان به اقدامات غیر قانون کشور آلبانی، آقای احسان بیدی سرفرازانه به کشور آلبانی بازگشت.

عذرخواهی مقامات آلبانی از آقای احسان بیدی و آزادی عمل ایشان در این کشور یک سرفصل مهم در احقاق حق جداشدگان و شکست توطئه های فرقه رجوی در کشور آلبانی است، که باید آن را پاس داشت.

مسلما این دستاورد مهم نه یک روزه بلکه طی سالیان و با تلاش های خستگی ناپذیر تمامی جداشدگان از فرقه رجوی در آلبانی محقق شده است. بنحویکه دیگر شرایط به روال سابق باز نخواهد گشت. حال باید با رساندن این خبر به داخل فرقه گام بعدی را برداشت. و به کسانی که قصد خروج از این فرقه را دارند گفت آنها تنها نیستند و حامیان شان در بیرون از حصارهای فرقه قوی تر از همیشه در انتظارشان هستند.

بنابراین جدایی هر عضوی از این فرقه می تواند ثمره شیرین تلاش ستودنی تمامی جداشدگان و خانواده های دردمند برای آزادی فرزندانشان از دست فرقه بدنام رجوی باشد.

توضیحات: احسان بیدی  در سال ۱۳۸۱ و بر اثر فریبکاری های مجاهدین به عراق رفت و سپس سر از قرارگاه اشرف درآورد. بعد از سقوط صدام حسین در اوایل سال ۱۳۸۲ و شکستن شاخ مجاهدین، خانواده ها توانستند به عراق رفته و فرزندانشان در قرارگاه اشرف را ببینند. مادر و برادر احسان نیز از جمله خانواده هایی بودند که که موفق شدند احسان را در قرارگاه اشرف ملاقات کنند.

احسان که در مدت کوتاه حضورش در قرارگاه اشرف به ماهیت فرقه ای و وطن فروشانه رجوی پی برده بود قاطعنانه تصمیم به خروج از این گروه بدنام می گیرد.

تعریف رجوی از بیدی غلط از آب در آمد

احسان که به اهداف پشت پرده سران بدنام مجاهدین پی برده بود در پی فرصتی بود که از این گروه تروریستی خارج شود. مجاهدین تلاش کردند احسان را بعنوان یک عضو ناراضی و منتقد که تاب تحمل وی را نداشتند، در حوادث روزهای ششم و هفتم مرداد ۸۸ و ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ در درگیری هایشان با نیروهای عراقی سربه نیست کنند که موفق به آوردن وی به قتلگاه نشدند.

احسان بیدی در فروردین سال ۱۳۹۱ پس از انتقال ساکنان اشرف به لیبرتی توانست جان خود را از دست این فرقه بدنام و وطن فروش نجات دهد. وی در سال ۱۳۹۲ و پس از تحمل مشقات و سختی های فراوان توانست خود را به کشور آلبانی رسانده و در این کشور اجازه اقامت ده ساله  و کار دریافت کند.

آقای احسان بیدی از لحظه ورود به کشور آلبانی در افشای ماهیت فرقه ای و جنایتکارانه و وطن فروشانه فرقه رجوی چیزی کم نگذاشت. و مطالب زیادی را منتشر کرد که به مزاق فرقه خوش نیامد.

لینک به منبع

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

*** 

Maryam Rajavi AlbaniaOpen Letter to the Negotiators for Albania’s Accession to the EU

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/احسان-بیدی-قربانی-دسیسه-های-مجاهدین-خل/

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانیایران اینترلینک، سیزدهم اوت 2020:… اگر چه رسما احسان بیدی آزاد بود اما عواملی در دستگاه مافیایی دولت آلبانی و سفارت های آمریکا و اسرائیل و سعودی که فرقه رجوی دست به دامان آنها شده بود مانع از این کار می شدند و مدام در تلاش بودند تا او را وادار به ترک آلبانی نمایند. بالاخر امروز او را همراه با تعدادی دیگر از پناهجویان سوار خودرو کرده و به مرز یونان بردند. مرزبانان یونانی مانع از ورود آنها شده و مرز را بطور کامل بستند و عوامل دولت آلبانی این افراد را در محلی کاملا خالی از سکنه به حال خود رها کردند. این آخرین نقطه ایست که خبری از احسان بیدی بوده است. احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی 

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانیگامی فراتر از صدام حسین!

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

فرقه رجوی در همدستی با عناصر فاسد در دولت آلبانی علیه یک پناهجوی ایرانی

چرا سازمان مجاهدین خلق و دولت آلبانی تا این اندازه از احسان بیدی وحشت دارند؟

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی 1

احسان بیدی به مدت یکسال است که در بازداشت غیر قانونی بدون طرح اتهام و بدون محاکمه و بدون حق ملاقات به سر میبرد. این در حالی است که او به عنوان پناهنده در کشور آلبانی پذیرفته شده بود و حتی اجازه اقامت و اجازه کار داشت.

از زمان که احسان بیدی، عضو جدا شده از فرقه تروریستی رجوی، بازداشت گردید فشارهای بالایی روی او قرار گرفت تا به صورت داوطلبانه آلبانی را ترک نماید اما او مقاومت کرد و حاضر به امضای هیچ اقرارنامه ای نشد. فشارهای دولت آلبانی، در همدستی کامل با فرقه تروریستی رجوی، از یک سو و تلاش وکلا و تعدادی از شهروندان آلبانی که مدام مورد تهدید عوامل فرقه قرار می گرفتند از سوی دیگر نبرد اسارت در برابر آزادی را رقم طی این یکسال می زد.

جالب است که همان مسئولینی که احسان بیدی را بازداشت کرده و به صورت غیر قانونی در زندان نگاه داشته اند در حال حاضر خود متهم به فساد و رشوه گیری و اقدامات غیر قانونی در موارد متعدد هستند. این مسئولین فاسد در همدستی کامل با فرقه تروریستی رجوی فعالیت می کردند.

بالاخره حکم بر این شد که احسان بیدی بعد از یکسال بازداشت غیر قانونی آزاد گردد. در این خصوص فرقه رجوی که خود را بازنده اصلی می دید تحت عنوان “کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت” ضعف و زبونی خود را آشکار نمود و هر آنکس را که در این خصوص از وی حمایت نموده بود را تحت عنوان عوامل اطلاعات ایران تهدید کرد.

اگر چه رسما احسان بیدی آزاد بود اما عواملی در دستگاه مافیایی دولت آلبانی و سفارت های آمریکا و اسرائیل و سعودی که فرقه رجوی دست به دامان آنها شده بود مانع از این کار می شدند و مدام در تلاش بودند تا او را وادار به ترک آلبانی نمایند. بالاخر امروز او را همراه با تعدادی دیگر از پناهجویان سوار خودرو کرده و به مرز یونان بردند.

مرزبانان یونانی مانع از ورود آنها شده و مرز را بطور کامل بستند و عوامل دولت آلبانی این افراد را در محلی کاملا خالی از سکنه به حال خود رها کردند. این آخرین نقطه ایست که خبری از احسان بیدی بوده است.

https://www.google.com/maps/place/40%C2%B034’26.4%22N+21%C2%B002’50.1%22E/@40.5739868,21.0450614,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d40.5739868!4d21.0472501?hl=en

احسان بیدی در منطقه بی طرف بین آلبانی و یونان بدون کمترین امکان، بدون آب و غذا رها شده است. عملا ثابت شد که عناصر فاسد در دولت ادی راما و حامیان سعودی و صهیونیست آن بهتر از فرقه رجوی نیستند و همه در ارتکاب به جنایت سهیم می باشند.

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی 2

مقامات یونان اطلاع داده اند که مرز را بسته اند و از ورود وی جلوگیری به عمل می آورند. وکلا و جداشدگان در آلبانی و در اروپا و حتی نمایندگان مجلس آلبانی و تعدادی از خبرنگاران به دنبال یافتن احسان و بازگرداندن وی به آلبانی می باشند و تعدادی به سمت مرز حرکت کرده اند.

وحشت سرتاپای وجود کاخ عنکبوتی رجوی را فرا گرفته است. هر زمان این فرقه جنایتکار و خیانتکار صحبت از توطئه تروریستی می کند مشخص است که خود در حال توطئه تروریستی می باشد. سازمانی که با عضو بی پناه خود صرفا به دلیل اینکه ابراز نارضایتی کرده چنین می کند، با مخالفان و منتقدان جدی چه خواهد کرد. هر روز که می گذرد دست این عناصر پلید که هر زمان به اجاره یکی از دشمنان ایران و ایرانی در می آیند بیشتر رو می شود.

Iran Interlink

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/جرجی-تاناسی-محقق-آلبانیایی-من-عاشق-کشو/

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

جرجی تاناسی محقق آلبانیاییبالکان پست (ترجمه راه نو)، دوازدهم می 2020:…  وزارت بهداشت آلبانی یا دبیرخانه های آن در دورس هیچ ارتباطی (با مجاهدین) ندارند. این اردوگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ زندانی، به راحتی از لیست وزارت بهداشت ما حذف شده است. من می توانم  ثابت کنم پزشکان آلبانی حتی یک بار هم از اردوگاه مجاهدین خلق بازرسی نکرده اند… جرجی تاناسی، ساکن استان دورس در نزدیکی اردوگاه مجاهدین خلق گفت: «من تصمیم گرفتم که برای کشورم در مورد تهدید مجاهدین خلق برای آلبانی و آلبانیایی ها کار کنم. من به خودم افتخار می کنم، زیرا آنچه که من به انجام آن ادامه می دهم، صرفاً روزنامه نگاری نیست. این میهن پرستی نیز هست.» جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم 

طومار درخواست خانواده ها - اطلاع رسانی به مشاور نخست وزیر آلبانیخواسته خانواده ها حق است . زیر علم مرزبندی با رژیم از نقض حقوق بشر در فرقه رجوی دفاع نکنید

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

بالکان پست، مصاحبه، ۹ مه ۲۰۲۰: خبرنگار آلبانیایی می گوید، من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی می دانم

اردوگاه مجاهدین خلق که به میزان بالایی از نقض قوانین آلبانی برخوردار است، همانند اردوگاه خلیج گوانتانامو در برابر قانون کوبا می باشد.

وزارت بهداشت آلبانی یا دبیرخانه های آن در دورس هیچ ارتباطی (با مجاهدین) ندارند. این اردوگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ زندانی، به راحتی از لیست وزارت بهداشت ما حذف شده است. من می توانم  ثابت کنم پزشکان آلبانی حتی یک بار هم از اردوگاه مجاهدین خلق بازرسی نکرده اند.

جرجی تاناسی، ساکن استان دورس در نزدیکی اردوگاه مجاهدین خلق گفت: «من تصمیم گرفتم که برای کشورم در مورد تهدید مجاهدین خلق برای آلبانی و آلبانیایی ها کار کنم. من به خودم افتخار می کنم، زیرا آنچه که من به انجام آن ادامه می دهم، صرفاً روزنامه نگاری نیست. این میهن پرستی نیز هست.»

لینک به متن انگلیسی گزارش :

متن مصاحبه در زیر آمده است:

بالكان پست: از مجاهدین خلق از زمان شیوع بیماری كرونا ویروس چه خبر دارید؟

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی

جرجی تاناسی روزنامه نگار و محقق آلبانیایی

جرجی تاناسی: خوب، ارائه یک پاسخ دقیق دشوار است. فرقه بسیار بسته است. بدست آوردن اطلاعات (از منظر روزنامه نگاری، نه جاسوسی) از آنچه در اردوگاه اشرف ۳ می گذرد کار آسانی نیست. قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا، برخی از اعضای رده های پائین مجاز به رفتن به تیرانا (پایتخت) بودند.

(۲۰-۲۵ کیلومتر دور از اردوگاه) برای انجام برخی از خریدها، زیارت قبرهای اعضای کشته شده مجاهدین خلق، برای دیدن یک پزشک و غیره. آنها باید در گروه هایی متشکل از حداقل ۳ نفر سفر کنند. به فرماندهان اجازه داده شده تا آزادانه به تیرانا و شهرهای دیگر مراجعه کنند. اعضای بدنه سازمان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به تیرانا می روند، فرماندهان از اتومبیل های شخصی استفاده می کنند (یک شاسی بلند با رنگ سبز قدیمی، یک شاسی بلند با رنگ سفید و غیره). فرماندهان برای سفر به مرکز شهر کوچک مانز یا برای رسیدن به بزرگراه مجاور که تیرانا را به دورس (بندر اصلی آلبانی) وصل می کند از چند موتور سیکلت استفاده می نمایند. تا پایان سال ۲۰۱۷، اعضای رده پائین هر دو ماه یکبار مجاز به سفر یک روزه تفریحی با اتوبوس (اتوبوس ۵۰-۵۵ صندلی) به شهرهای مختلف آلبانی مانند دورس، برات (یک شهر تحت حمایت یونسکو) و کروجا (پایتخت قرون وسطای آلبانی) و غیره بودند. اعضای بدنه سازمان اجازه داشتند بستنی بخورند، چای را در کافه های محلی بنوشند، در چنین سفرهای تفریحی از مغازه های محلی خرید نمایند.

پس از شیوع بیماری، هیچ یک از اعضای رده پائین مجاز به رفتن به تیرانا نیستند، مگر برای فوریت های پزشکی. اما فرماندهان همچنان از هتل های مجلل تیرانا در میدان اسکندر بیگ استفاده می کنند.

می توان با دیدن صاحبان خودروهایی که وارد اردگاه مجاهدین خلق می شوند و صحبت با آنها یا از طریق سوال کردن از آلبانیایی هایی که برای کار در این اردوگاه استخدام شده اند، در مورد این گروه اطلاعاتی را  کسب کرد.

تعداد آلبانیایی که برای انجام کارهای عجیب در اردوگاه مجاهدین خلق استخدام شده و کار می کنند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به طور کلی، آنها به هیچ وجه صحبت نمی کنند. آنها بسیار مایل به صحبت کردن از تجربه خود در مورد کارهایشان در اردوگاه نیستند. برای انتخاب گفتگو با آنها، باید یک آبجو، یک فنجان چای یا قهوه را به آنها تعارف کرد و با احتیاط سؤالاتی راجع به کارشان در اردوگاه پرسید. آنها پاسخ های بسیار کوتاهی را برای شما ارائه می دهند. آنها همیشه حرفهای خودشان را در رابطه با مجاهدین خلق می زنند مانند: ایرانیان اردوگاه افراد خوبی هستند. آنها افراد بسیار خوبی هستند. آنها به ما خوب پرداخت می كنند (۱۰۰۰ لك در روز حدود ۸ الی ۹ یورو).

در طول شیوع بیماری، جمعیت اردوگاه به طور مرتب مواد غذایی را دریافت می کنند. زباله های تولید شده توسط ساکنان اردوگاه مثل همیشه با کامیون های زباله حمل می شوند. آنها در مقایسه با سال قبل، یک جشن نسبتا کم اهمیت برگزار کردند – آنچه ما در آلبانی روز سلطان نوروزی می نامیم.

البته هر جشن و هرگونه فعالیت مذهبی (عید پاک، ماه رمضان) هنوز در آلبانی به طور رسمی ممنوع است. اما قوانین و مقررات آلبانی با قدرت در دروازه جلوی اردوگاه مجاهدین خلق متوقف می شوند.

اردوگاه مجاهدین خلق که به میزان بالایی از نقض قوانین آلبانی برخوردار است، نزدیک به اردوگاه خلیج گوانتانامو در برابر قانون کوبا می باشد.

بالکان پست: دولت آلبانی در حال حاضر و با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا چگونه با مجاهدین خلق برخورد دارد؟

جرجی ناتاسی: به هیچ وجه سر و کار ندارند. دولت آلبانی، یا بهتر بگویم پلیس ما، به دستور نخست وزیر ادی راما، دوچرخه و اتومبیل را توقیف می کند، جریمه برای افرادی که قوانین و مقررات را نقض می کنند صادر می شود (برخی از آنها به شدت غیرقانونی است)، اما آنچه برای آلبانی ها ارزش دارد، برای ایرانیان اردوگاه اشرف ۳ ارزش ندارد.

وزارت بهداشت آلبانی یا دبیرخانه های آن در دورس هیچ ارتباطی (با مجاهدین) ندارند. این اردوگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ زندانی، به راحتی از لیست وزارت بهداشت ما حذف شده است. من می توانم  ثابت کنم پزشکان آلبانی حتی یک بار هم از اردوگاه مجاهدین خلق بازرسی نکرده اند.

براساس دستورالعمل اخیر دولت ادی راما، شهرداری دورس همه مدارس، مؤسسات بهداشتی، مهد کودک، ارتش، پلیس یا مراکز ارتباطی دورس از جمله دفاتر پست، بندر دورس و ترمینال مسافربری آن و غیره را ضد عفونی کرده است.

آنها از نمایندگان مجاهدین خلق خواستند همین کار را در اردوگاه آنها نیز انجام دهند ولی با روشی بسیار مودبانه پیشنهادشان رد شد. در زیر می توانید عکسهای مربوط به اقدامات ضد عفونی کننده را در منطقه شهرداری مانز مشاهده کنید. اردوگاه اشرف ۳ در منطقه شهرداری مانز است، اما هنوز هیچ کار ضدعفونی توسط شهرداری دورس در اردوگاه مجاهدین خلق انجام نشده است (طبق قانون آلبانی).

خلاصه اینکه، وزارت بهداشت یا شهرداری دورس در اجرای اقدامات ضد شیوع بیماری ویروس کرونا در اردوگاه اشرف ۳ حرفی برای گفتن ندارند. اردوگاه در حیطه اختیارات مقامات مرکزی یا محلی آلبانی نیست.

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

MEK National Security Threat to Albaniaجرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

MEK National Security Threat to Albaniaجرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

بالکان پست: شما گفتید “مجاهدین خلق پزشک، پرستار و دندانپزشک خود را دارند. هنگامی که آنها بیمارانی جدی دارند، آمبولانس های خصوصی را برای انتقال آنها به یک بیمارستان عمومی در تیرانا بکار می گیرند”. آیا می توانید جزئیات بیشتری از درون این گروه فرقه ای برای ما بگویید؟

جرجی تاناسی: ارائه جزئیات بیشتر بسیار دشوار است. آنها در پرداخت پول برای تأمین هزینه خدمات اقتصادی دچار مشکلاتی هستند. بعضی اوقات آنها برای پرداخت هزینه های شرکت های دولتی که به آنها آب (همچنین تصفیه فاضلاب) یا برق را تأمین می کنند، دو ماه عقب افتادگی دارند.

در اواخر ماه اوت آنها از والبونا ساکو (شهردار دورس در آن زمان) از قیمت بالای انرژی برق که به آنها تأمین می شود شکایت کردند. معمولاً آنها برای وسایل نقلیه خود سوخت عمده فروشی می خرند و ترجیح می دهند به صورت نقدی بپردازند، اگرچه از نظر فنی این خلاف قانون پولشویی در آلبانی است.

به تازگی، آنها کنترل بر اعضای بدنه سازمان را سخت تر کرده اند. به عنوان مثال، آنها به دوست (این زن نیز یك عضو مجاهدین خلق بود) یك عضو متوفی مجاهدین خلق اجازه دادند تا به مزار دوستش که در یك قبرستان محلی مانز دفن شده بود برود. او فقط برای چند دقیقه به همراه دو زن مجاهد خلق دیگر به قبرستان شهر کوچک مانز که کمتر از ۳۰۰ متر با دروازه جلوی اردوگاه اشرف ۳ فاصله دارد رفت.

در ابتدای شیوع بیماری، ما در آلبانی کمبود ماسک صورت، الکل و سایر مواد ضد عفونی کننده را تجربه کردیم. هیچ کس نمی داند که آیا چنین اقلامی توسط  فرماندهی اردوگاه اشرف ۳ خریداری شده است یا نه؟ یا آنها در اردوگاه هزاران ماسک تولید کرده اند، یا اینکه آنها به راحتی تعداد ماسک های بسیار محدودی را برای چند نفر از پرسنل منتخب وارد کرده اند و بدین ترتیب آیین نامه را نقض می کنند (حکم نخست وزیر برای استفاده اجباری از ماسک در صورت تجمعات عمومی، در مغازه ها، داروخانه ها، کارخانه های تولید مواد غذایی، پلیس یا پرسنل پزشکی و غیره).

هیچ کس نمی داند که آیا آنها تاکنون ساختمان ها، مسیرها و میادین موجود در اردوگاه خود را ضد عفونی کرده اند یا نه؟ هیچ کس نمی داند (و هرگز مقامات آلبانی از آن مطلع نخواهند شد) که منبع درآمد پولی که برای پرداخت مواد غذایی، آب و برق، اینترنت، سوخت، نگهبانان مسلح خصوصی آلبانیایی اردوگاه اشرف ۳ صرف می شود از کجاست؟ هیچ کس نمی داند فرماندهان مجاهدین خلق از چه نوع مدارک هویتی استفاده می کنند (چه مرجعی برای آنان چنین مجوزهایی صادر کرده اند) حتی اینکه در ساعاتی برای تردد به بیرون از اردوگاه خارج می شوند.

هر زمان که فرماندهان از اردوگاه خود به سمت تیرانا سفر می کنند، ارتش و پلیس در حداقل دو نقطه از بزرگراه در حال بازرسی از معابر هستند و مدارک آنها را بررسی می کنند. حتی به آنها اجازه می دهند در ساعات غیر تردد، در حالی که اکثر آلبانی ها به شدت ممنوع التردد هستند، به بیرون از اردوگاه تردد می کنند.

بالکان پست:  شما اخیراً مورد حمله ی مجاهدین خلق قرار گرفتید که شما را به عنوان “مأمور ایران” توصیف کردند. پاسخ شما چیست؟

جرجی تاناسی:  تا بهار سال ۲۰۱۸، رسانه های مجاهدین خلق برچسب عامل جمهوری اسلامی ایران به من زدند. در پاییز ۲۰۱۸، من به درجه جاسوس ایران ارتقا یافتم. در آوریل ۲۰۱۹، بر اساس ادعای رسانه های مجاهدین خلق، من جرجی تاناسی درگیر “جاسوسی و فعالیت های کثیف علیه اعضای مجاهدین خلق  در آلبانی” بودم.

در آغاز ماه ژوئن، بهزاد صفاری ، یک فرمانده مجاهدین خلق، نامه ای را به سردبیر روزنامه نروژیDB  نوشت و مرا به «جاسوس بدنام رژیم آخوندها و وابسته به سفارت ایران در تیرانا» متهم کرد.  بعداً نامه ای به وزیر دادگستری پادشاهی نروژ ارسال کرد و مرا به «جاسوس بدنام ایران» متهم كرد (به نقل از نامه بهزاد صفری). اواخر اوت ۲۰۱۹، من علیه بهزاد صفری به خاطر افترا (جاسوس ایران) در دادگاه محلی دروس شکایت کردم…

در فوریه ۲۰۲۰، مجاهدین خلق نه تنها من را به عنوان جاسوس ایران متهم كردند، بلكه از مقامات آلبانی خواستند تا مرا تحت تعقیب قرار دهند (كمیته امنیت و مبارزه با تروریسم شورای ملی مقاومت بار دیگر بر دخالت تاناسی در جاسوسی و جرائم تروریستی تأكید می كند و خواستار تعقیب و مجازات وی توسط دادگاههای صالحه آلبانی می باشد).

برای شخص وطن پرستی مثل من بسیار توهین آمیز است که دولت آلبانی از کسانی (مثل مجاهدین خلق) حرف شنوی داشته باشد که به عنوان پناهجو به کشور من آمده اند تا سرپناهی داشته باشند.

اکنون این افراد بدون تابعیت در کشور من به ارگانهای دادگستری کشور من دستور می دهند که گویی آنها یک نیروی اشغالگر هستند و با سیستم قضایی یک کشور اشغال شده سرو کار دارند.

من از مجاهدین خلق (شخصاً فرمانده بهزاد صفاری) شکایت کرده ام. من به تحقیق درباره مجاهدین خلق و فعالیت های آنان در آلبانی ادامه می دهم. وقتی روزنامه نگاران و فیلمبرداران به آلبانی می آیند، من با روزنامه نگاران خارجی در کادر مترجم همکاری می کنم.

من همچنان در مورد مجاهدین خلق . . . می نویسم. من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی برای کشورم می دانم. من تصمیم گرفته ام تا در مورد تهدید مجاهدین خلق برای آلبانی و آلبانیایی ها برای کشورم کاری انجام دهم. من به خودم افتخار می کنم زیرا آنچه که من انجام می دهم صرفاً حرفه روزنامه نگاری نیست. این یک میهن پرستی نیز هست.

مترجم: سحر نیامنش

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

لینک به منبع

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

***

Saddam’s Private ArmySaddam’s Private Army
How Rajavi changed Iran’s Mojahedin from Armed Revolutionaries to an Armed Cult

life of camp AshrafThe Life of Camp Ashraf
Mojahedin-e Khalq – Victims of Many Masters

مسعود خدابندهمسعود خدابنده : منابع مالی سازمان منافقین از کجا تامین می‌شود؟/ دیدار ماموران سیا با رجوی در پاریس/ نظر یکی از بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق درباره فرقه رجوی

همچنین: