خاطرات آقای بخشعلی علیزاده اسیر جنگی مجاهدین خلق – قسمت نهم (آخر)

خاطرات آقای بخشعلی علیزاده اسیر جنگی مجاهدین خلق – قسمت نهم (آخر)

از آلبانی تا آلمان و ایران بخشعلی علیزادهمسعود خدابنده، ساندکلاد، نوزدهم ژانویه 2022:… آقای علیزاده توضیحاتی دادند در مورد – خروج امریکایی ها، ورود سازمان ملل، درگیری های داخلی کمپ اشرف، انتقال نفرات به کمپ موقت لیبرتی و وضعیت آن کمپ – انتقال از عراق به آلبانی – عبور از مرز از آلبانی تا آلمان – گرفتن پناهندگی آلمان، پس دادن پناهندگی آلمان و بازگشت به وطن – شرایط ورود به ایران، روابط، سختی ها و شادی های بازگشت به آغوش خانواده – ازدواج، پدر شدن و شریط امروز. آقای علیزاده این بخش را با پیامی به اسرای کمپ اشرف رجوی در آلبانی به پایان بردند. 

مجاهدین خلق: پایان سی سال حضور در عراق بولتون در برابر ظریفمجاهدین خلق: پایان سی سال حضور در عراق

خاطرات آقای بخشعلی علیزاده اسیر جنگی مجاهدین خلق – قسمت نهم (آخر)

از آلبانی تا آلمان و ایران

با سلام

خدابنده هستم ، مسعود

به نهمین شماره پادکست خاطرات خوش آمدید

امروز بیست و ششم دی ماه 1400، شانزدهم ژانویه 2022 خدمت آقای بخشعلی عیلزاده از تهران هستم.

بخش نهم و آخرین بخش از خاطرات ایشان

از آلبانی تا آلمان و ایران بخشعلی علیزاده

آقای علیزاده در هشت بخش قبلی خاطرات خود از خدت سربازی و اسارت در جبهه شروع کردن. بعد از شکست عملیات مشترک صدام و رجوی و کشته شدن هزاران تن از مجاهدین خلق،  آقای علیزاده برخلاف تمامی قوانین بین المللی تحویل مجاهدین خلق شد. ایشان در خاطرات خود بجز شرح ماوقع اشاره کردند به

– بحثهای ایدئولوژی، طلاقهای اجباری، جدا کردن کودکان

– تفکرات رجوی، تعهد گیری های مکرر، تعطیل و تشکیل های مکرر سازمان مجاهدین خلق

– واکنش رجوی به شکست صدام، ورود امریکا، تسلیم مجاهدین خلق، مخفی شدن مسعود رجوی و فرار مریم رجوی به پاریس

ایشان در ادامه توضیحاتی دادند در مورد

– خروج امریکایی ها، ورود سازمان ملل، درگیری های داخلی کمپ اشرف، انتقال نفرات به کمپ موقت لیبرتی و وضعیت آن کمپ

– انتقال از عراق به آلبانی، نقش سفارت امریکا، بسته شدن دفاتر سازمان ملل و خیریه رمسا و تشدید فشار بر جداشدگان

– مصاحبه های امریکایی ها، آلبانیایی ها،

– تصمیم ایشان به جدا شدن و مشکلات سر راه

– عبور از مرز از آلبانی تا آلمان

– گرفتن پناهندگی آلمان، پس دادن پناهندگی آلمان و بازگشت به وطن

– شرایط ورود به ایران، روابط، سختی ها و شادی های بازگشت به آغوش خانواده

– ازدواج، پدر شدن و شریط امروز

در این بخش، بخش آخر، سعی کردیم با جمعبندی مختصر، به برخی از سوالاتی که در جریان این خاطرات بدستمان رسیده بود پاسخ بدهیم.

آقای علیزاده این بخش را با پیامی به اسرای کمپ اشرف رجوی در آلبانی به پایان بردند

محبت کردید، همراه باشیم

خاطرات آقای بخشعلی علیزاده اسیر جنگی مجاهدین خلق – قسمت نهم

لینک به قسمتهای قبلی:

لینک به منبع (خاطرات – مسعود خدابنده – ساند کلاد)

از آلبانی تا آلمان و ایران

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/خلق-قهرمان-ایران-دقت-کنند/

خلق قهرمان ایران دقت کنند

خلق قهرمان ایران دقت کنندبخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، دوازدهم فوریه 2021:… رجوی از واژگانی همچون “صداقت و فدا”، ” انتقاد و انتقاد از خود”، ” ارزش ها و اصول” و . . . حداکثر سوء استفاده را کرده است. همه این لغات دارای مفاهیم درست و مثبتی هستند، به همین خاطر به محض اینکه به گوش کسی میرسد ناخودآگاه دچار یک حس مثبت در درونش میگردد. رجوی دقیقا روی همین حس ها و واکنش های درونی افراد کار کرده و به  اهداف پلید خود نزدیک می شود. به همین خاطر است که موضوع خیلی جدی شده و خطرناک می گردد و نیازمند توجه بیشتر می باشد. لطفا بعد از برخورد با هر کلمه یا واژه ای از سوی مجاهدین خلق یا همان فرقه رجوی سریعا تصمیم نگیرید که چکار کنید. خلق قهرمان ایران دقت کنند

خلق قهرمان ایران دقت کنندمریم رجوی شکر میخورد از امریکا برای جنگ دعوت می کند

خلق قهرمان ایران دقت کنند

دکانی دو نبش تحت عنوان  خلق قهرمان ایران 

انجمن نجات مرکز تهرانپنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

بخشعلی علیزاده تهران

آقای بخشعلی علیزاده

احتمالا با ترکیب “به نام خدا و به نام خلق قهرمان ایران” برخورد کرده اید. این بساطی است که مسعود رجوی گسترده تا با عوامفریبی افراد و خصوصا جوانان و نوجوانان جامعه که تجربه اجتماعی کمتری دارند را به سمت خود جذب نماید. رجوی تلاش می نماید توجه کسانی که با سوابق مجاهدین خلق آشنایی ندارند را جلب نموده و سپس با تور پهن کردن به شکار طعمه های خویش بپردازد. لذا مهم است که این عوامفریبی را افشا و از ریشه بخشکانیم.

مسعود رجوی در عمل ثابت کرده است که نه به خدا و نه به خلق هیچ اعتقادی ندارد.

بساطی به نام “خدا و خلق قهرمان” و هر آنچیزی که از این دست مشاهده میکنید دکان های دو نبشی هستند که رجوی با شیادی و دجالگری برپا کرده تا با توسل به روش های کنترل ذهن فرقه ای چند روزی بر عمر خیانت بار خود بیفزاید.

اما رجوی هزینه زنده بودن خود را از جان و مال و عمر مردم و جوانان کم اطلاع ایران می گیرد. واژه ها و کلمات در فرهنگ رجوی خیلی خطرناک شده اند. او با کلمات بازی می کند و آنها را از محتوا تهی می سازد و برای حیله گری استفاده می کند.

وقتی کسی که به خدا ایمان دارد این کلمه را می شنود در ضمیر ناخود آگاه او حس مقدسی بوجود آمده و انگیزش و حس اعتماد ایجاد میکند. ایضا با شنیدن کلمه خلق، واژه ای که مقدس است و باید مقدس نگه داشته شود، همین احساس دست می دهد. اما مسعود رجوی سودجو و نان به قیمت روز خور لحظه ای درنگ نمی کند تا از هر چیزی در جهت منافع خودش سوء استفاده نمایند. رجوی استاد سودجویی به هر قیمت است. دست اندازی به مال و جان و ناموس و حتی افکار و اذهان افراد برای رسیدن به مقصود از نظر او کاملا مباح است.

مواضع خائنانه فرقه رجوی در تنش ایران و امریکامواضع خائنانه فرقه رجوی در تنش ایران و امریکا

این فریبکاری و سوء استفاده از مفاهیم توسط رجوی در طی سالیان گذشته که با این فرقه بوده ام کاملا به چشم می خورد. او همواره از واژه ها و کلمات و لغات این چنینی استفاده های نابجا و زشتی کرده و تماما تلاشش بر این استوار بوده تا به هر نحو ممکن مردم را فریب بدهد و منافع خودش را تامین نماید.

بدست آوردن موفقیت البته قیمت سنگینی دارد که رجوی این بها را از کیسه مردم خرج می کند. برای او از دست رفتن عمر و زندگی و جان و مال دیگران هیچ اهمیتی ندارد. در طی این سالیان عملکرد مسعود رجوی نتیجه ای به غیر از کشته شدن افرادی که فریب واژگان او را خورده اند نداشته است.

رجوی از واژگانی همچون “صداقت و فدا”، ” انتقاد و انتقاد از خود”، ” ارزش ها و اصول” و . . . حداکثر سوء استفاده را کرده است. همه این لغات دارای مفاهیم درست و مثبتی هستند، به همین خاطر به محض اینکه به گوش کسی میرسد ناخودآگاه دچار یک حس مثبت در درونش میگردد. رجوی دقیقا روی همین حس ها و واکنش های درونی افراد کار کرده و به اهداف پلید خود نزدیک می شود. به همین خاطر است که موضوع خیلی جدی شده و خطرناک می گردد و نیازمند توجه بیشتر می باشد.

لطفا بعد از برخورد با هر کلمه یا واژه ای از سوی مجاهدین خلق یا همان فرقه رجوی سریعا تصمیم نگیرید که چکار کنید. به افشاگری های جداشدگان از فرقه رجوی مراجعه نمایید تا با ترفند ها و شگردهای جذب مجاهدین خلق آشنا شوید.

بخشعلی علیزاده

لینک به منبع

خلق قهرمان ایران دقت کنند 

***

وقتی که خلق قهرمان باعث آزار و شكنجه روانى مجاهدان اشرف می شوند ؟وقتی که خلق قهرمان باعث آزار و شكنجه روانى مجاهدان اشرف می شوند ؟

همچنین: 
https://iran-interlink.org/wordpressfa/خلق-قهرمان-از-نظر-فرقه-رجوی-چه-کسانی-هست/ 

خلق قهرمان از نظر فرقه رجوی چه کسانی هستند ؟

Ali Jahaniعلی جهانی، وبلاگ آیینه، دهم اوت 2016:… شما به هیچ وجه نمی توانید با ادعای دروغین حمایت از خلق قهرمان و حقوق بشر و آزادی و عدالت اجتماعی و مدره نمایی چهره اصلی ضد خلقی تان را بپوشانید و ما در عصر آگاهی و دوران ارتباطات بسر می بریم و دیگر دوران اینگونه فریب کاری ها بسر رسیده است و همه مردم دنیا و بطور خاص مردم ایران بخوبی می دانند که یک گروه تروریستی و فرقه گرا … 

حمله به خانواده ها اوت 2016مراجعه سوم در سفر ششم (+ گزارش دوم از روز ششم)

لینک به منبع

خلق قهرمان از نظر فرقه رجوی چه کسانی هستند ؟

کلا از نظر فرقه تروریستی رجوی کلیه گروهها و کسانی که از اقدامات تروریستی و فرقه گرایی و اعمال ضد خلقی و ضد انسانی این گروه تروریستی و ضد خلقی حمایت کنند انقلابی هستند و جزو خلق قهرمان محسوب می شوند . لذا با این استدلال سخیف رجوی خلق قهرمان شامل : شیوخ مرتجع حاکم بر عربستان سعودی ؛ دولت اسراییل؛ افراطی ترین جناح های جنگ طلب در حزب جمهوری خواه آمریکا ؛ گروههای تروریستی عراق و سوریه و بقایای حزب بعث؛ گروههای دست ساز رجوی تحت عنوان کمیته ایران آزاد که با صرف هزینه های کلان از بین چند پارلمانتر یاغی در بین کشورهای اروپایی درست شده است و دانشجویان لهستانی و پناهجویان سوری و افغانی و آفریقایی که با انواع و اقسام حیله و نیرنگ و صرف هزینه های کلان به شوی مسخره سالانه مریم رجوی کشانده می شوند همگی جزو خلق قهرمان ایران محسوب می شوند که سازمان به اصطلاح مجاهدین دارد برای رهایی آنها مقاومت می کند . و بقیه افراد ایران و بقیه مردم ایران و جهان نه تنها جزو خلق قهرمان محسوب نمی شوند بلکه ضد خلق هستند و بایستی با آنها مبارزه کرد. بله دوستان عزیز از نظر ذهن بیمار رجوی مردم ایران جزو خلق قهرمان نیستند و بایستی با آنها مبارزه کرد .

ولی بایستی خطاب به رجوی فرقه گرا بگویم که :

خلق قهرمان واقعی مردم ایران هستند که بخاطر اینکه شما خواهان تحریم شدید اقتصادی و جنگ علیه شان هستی و همچنین بخاطر اقدامات تروریستی تان علیه شان نه تنها در بین شان از جایگاه مردمی برخوردار نیستی بلکه به شدت مورد انزجار و تنفر شدید انها قرار دارید .

مردابی به نام فرقه رجوی، مجاهدین خلق ایران

خلق قهرمان خانواده هایی هستند که برای ملاقات با عزیزان شان که در بند تشکیلات استالینی و قرون وسطایی تان هستند ؛ تمامی خطرات جانی را تحمل کرده و به عراق آمده اند و خود را به پشت درب کمپ لیبرتی رسانده اند ولی شما مانع ملاقات شان با عزیزان شان می شوید و آنان را مورد تهمت و افترا قرار داده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهید .

خلق قهرمان سربازانی بودند که برای دفاع از میهن با صدام حسین متجاوز می جنگیدند ولی شما برای خوش خدمتی به صدام و بخاطری اثبات نوکری و مزدوری تمام عیار تان به صدام حسین آنها را در مناطق مرزی تحت عنوان عملیات کشته و یا مجروح و یا اسیر می کردید .

خلق قهرمان کسانی از نیروهای سازمان هستند که مخالف سیاست های ضد خلقی شما هستند و برای رهایی از چنگال شما شکنجه و زندان را تحمل کردند و عده ای از آنان را اعدام کردی و تعدادی هنوز در تشکیلات تار عنکبوتی ات گرفتار هستند و عده ای از آنان که با تحمل مشکلات و سختی های فراوان موفق شدند که رهایی پیدا کنند و به کشورهای اروپایی بروند ؛ انان را بخاطر افشای جنایات و خیانت هایت به سازمان و مردم ایران و بخاطر قعالیت های حقوق بشری و انساندوستانه مورد اذیت و ازار قرار داده و حکم قتل انها را صادر کرده ای .

و سخن آخر اینکه شما به هیچ وجه نمی توانید با ادعای دروغین حمایت از خلق قهرمان و حقوق بشر و آزادی و عدالت اجتماعی و مدره نمایی چهره اصلی ضد خلقی تان را بپوشانید و ما در عصر آگاهی و دوران ارتباطات بسر می بریم و دیگر دوران اینگونه فریب کاری ها بسر رسیده است و همه مردم دنیا و بطور خاص مردم ایران بخوبی می دانند که یک گروه تروریستی و فرقه گرا که دستش به خون فرزندان شان آلوده هست به هیچ وجهی نه تنها نمی تواند خلقی و انقلابی باشد بلکه صد و هشتاد درجه بر خلاف منافع مردم حرکت می کند و کاملا ضد خلقی هست . فرقه رجوی هم در این سالیان ثابت کرده است که ادعای حمایت از خلق قهرمان ایران نه تنها یک ادعای دروغین و پوچ و بی اساس بوده و هست بلکه کاملا در راستای ضد منافع ملی مردم حرکت کرده و می کند .

*** 

همچنین
https://iran-interlink.org/wordpressfa/سالگرد-شهادت-بنیانگذاران-مجاهدین-خلق/

سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانی

سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانیبخشعلی علیزاده، انجمن نجات، مرکز تهران، سوم ژوئن 2019:… اما چرا مسعود رجوی بسته شدن کمیساریا را مترادف با اخراج دیپلمات های ایران از کشور آلبانی می دانست؟ اما سوال بعدی این است که این درب تا به کی روی این پاشنه خواهد چرخید؟ و اما سوال بعدی که چرا آلبانی به این درخواست کثیف و ضد انسانی پاسخ مثبت داد؟ چون ظاهرا و باطنا هیچ چیز خوشایندی نبود؟ پاسخ ساده است. بخاطر اینکه مستمرا به دولت مردان آلبانیایی وعده میدهند . سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانی

سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانیسالگرد شهادت بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق ایران

سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانی

1- شاهد ادعای رجوی چه کسی است؟!

چهار خرداد دیگری هم گذشت

سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانی

با سلام خدمت دوستان و با آرزوی ایامی خوش برای شما عزیزان.

بخشعلی علیزاده

بخشعلی علیزاده

دوستان عزیز همانطور که میدانید چهار خرداد دیگری گذشت و رجوی مثل گذشته به این چهار خرداد هایی که می آید و میرود چنان می پردازد که گویی وی حاکم بلامنازع و جانشین بی همتای بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق بوده است. البته این چیزی است که فقط و فقط خود مسعود رجوی مدعی آن است و کس دیگری چنین ادعایی ندارد. در تمام سالهایی که در مناسبات سازمان مجاهدین خلق بودم یکبار، حتی یکبار، از یکی از اعضای با سابقه سازمان نشنیدم که آنها حرفهای مسعود رجوی درخصوص اینکه محمد حنیف نژاد وی را تائید کرده بگویند، یعنی بیایند و صحه بر این یاوه های رجوی بگذارند که بله ما هم شنیدیم و دیدیم که حنیف نژاد گفت که مسعود تو بعد از من ادامه بده و سازمان را هدایت کن.

تنها کسی که در تمام این سالها مستمر مدعی بوده و گفته که حنیف نژاد او را جانشین قرار داده تا سازمان را هدایت و رهبری نماید فقط و فقط خود مسعود رجوی است و نه کس دیگری. البته بعدها مریم رجوی هم در مقام تملق و چاپلوسی این حرفهای مسعود رجوی را نشخوار میکرد. واضح است که هدف وی چه بوده است. خیلی روشن است. بخاطر اینکه از مقام مادام العمر ریاست جمهوری در دوران انتقال کنار گذاشته نشود.

سوال مقدم این است که این همه تکرار برای چیست؟ دوستان شما می دانید که سالی چند بار این داستان تکرارمی شود (که حنیف نژاد رجوی را جانشین خود کرد). تاجائیکه یادم می آید الان خدمت شما عرض میکنم که چند بار تکرار میشود. یکی در همین چهار خرداد به مناسب اعدام بنیانگذاران سازمان مطرح می شود. یکی در نیمه شهریور بمناسبت سالگرد بنیانگذاری سازمان مجاهدین خلق مطرح میشود. بعد در مجموعه نشستهای ماه رمضان که هر سال برگزار می گردد و دیگری در ایام ماه محرم تکرار می شود. خلاصه در هر مناسبتی و به هر بهانه ای مسعود رجوی می آید و حرفهای تکراری را به خورد اعضا میدهد که آنها باور کنند که حنیف نژاد رجوی را وارث خود کرده بود.

البته بعدا معلوم و مشخص شد و اسناد آن هم بیرون آمد که مسعود رجوی خودش بنیانگذاران و اعضا را لو داد که منجر به ضربه شهریور 50 و اعدام سران سازمان گردید تا خودش جان سالم بدر ببرد.
نگاه کنید که در این موضوع چقدر اهمیت وجود دارد که مسعود رجوی وقت و بی وقت جانشینی خودش را به رخ همه میکشد و مستمر این را گوشزد میکند که کسی اینرا فراموش نکند که من و فقط من هستم که تا دنیا دنیاست رهبر این سازمان مخوف و جنایتکار هستم.

بعد از این همه سال هنوز که هنوز است رجوی ول کن داستان نیست، از سال 1351 که بنیانگذاران سازمان توسط ساواک شاه کشته شدند این داستان بوده و هنوز هم ادامه دارد.
اما رهبری این سازمان که بعد از کشته شدن بنیانگذارانش به بیراهه کشیده شد چیزی را به اثبات نمیرساند به جز اینکه یک موضوع مهمی در میان باشد و آن اینکه که خیلی ها نمیدانند ولی خود شخص رجوی بهتر از همه میداند که زنده ماندن او حاصل خیانت به بنیانگذاران و دوستان خودش بود. وا دادن او در مقابل ساواک شاه حاصلش کشته شدن رقبایش و زنده ماندن رجوی و بقای او و حیات ننگین و ذلت بارش بود.

اینها حقایقی هستند که او تلاش دارد تا روزی که زنده است و نفس میکشد به لاپوشانی آن بپردازد و اجازه برملا شدن این جنایتی که او مرتکب شده است را ندهد، غافل از اینکه وی همچون کبک سرش را زیر برف کرده و فکر میکند که کسی خبر از این حقایق ندارد. زهی خیال باطل.

بخشعلی علیزاده

2- فضاحت بسته شدن کمیساریا در آلبانی چرا و به چه قیمت؟

بعد از بسته شدن کمیساریا در آلبانی که مستقمیا به دستور جان بولتون و به خواست مسعود رجوی و مریم انجام شد، مسعود رجوی طی پیامی داخلی به وارفته های داخل مناسباتش ابراز پیروزی و خوشحالی شدید کرد و این اقدام یعنی بسته شدن کمیساریا در آلبانی را مصادف با بسته شدن سفارت ایران در آلبانی تلقی کرد .

میخواستم سر همین موضوع با شما خوانندگان عزیز کمی صحبت کنم. اولا این اقدام جنایتکارانه چگونه انجام شده است؟ دقیقا از سوی جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید که در حمایت هایش از فرقه رجوی ید طولایی دارد، که به خاطر دلارهای زبان بسته ایست که به ایشان از جانب مریم رجوی هدیه داده میشود، یکی از خصیصه های جهان کنونی این است که با پول میشود افرادی مثل بولتون یا جولیانی یا ژنرالهای چند ستاره را بدنبال خود کشید و خرید و مثل سگ قلاده دور گردن آنها انداخت و به این سو و آن سو کشاند و هدایتشان نمود .

راستی داستان چیست و چرا مقامات آلبانیایی وارد این ماجرای فضاحت بار شدند؟

به نظر بنده، چون که مقامات دولت آلبانی علیرغم اینکه با پول دست به هر کاری میزنند ولی در این یک مورد توانش را نداشتند و نمی توانستند به کمیساریای عالی پناهندگان بگویند که جمع کرده و از کشور بروند زیرا تا مبادرت به این کار کثیف میکردند جیغ و داد کمیساریا عالمی را بر میداشت و “ادی راما” نخست وزیر آلبانی یارای مقاومت را نداشت که بیاید و به افکار کشورش و جهانیان و سازمانهای حقوق بشری توضیح دهد که اصل ماجرا چیست و چه کثافتکاری انجام شده است. پس باید کسانی وارد می شدند که همه در مقابل آنها لنگ می انداختند یعنی آمریکائیها. بنابراین بستن کمیساریا در اختیارات دولت ضعیف و نحیف آلبانی نبوده و نیست، خواست و اراده آمریکا در این بین بوده است .

و اما سوال بعدی که چرا آلبانی به این درخواست کثیف و ضد انسانی پاسخ مثبت داد؟ چون ظاهرا و باطنا هیچ چیز خوشایندی نبود؟ پاسخ ساده است. بخاطر اینکه مستمرا به دولت مردان آلبانیایی وعده میدهند که آلبانی را در اتحادیه اروپا عضو خواهند کرد و این تکه استخوان را هر از چند گاهی جلوی سیاستمداران آلبانیایی می اندازند تا ایشان در مقابل هر خواست ذلت باری تن بدهند و اما آن چه که مسلم است از پیوستن به اتحادیه اروپا فعلا خبری نیست (مثل سالهای گذشته) و باز شما خواهید دید که این درخواست با بهانه های مختلف رد خواهد شد و به بعد موکول خواهد گشت.
حتی جهت اطلاع خوانندگان عزیز که در ابتدای داستان انتقال اعضای فرقه رجوی به آلبانی مهمترین شرط سیاستمداران و دولت مردان آلبانی این بود که در مقابل این عمل باید کشور آنان در اتحادیه اروپا عضو گردد. چیزی که سالها بود بدنبالش بودند و اتحادیه اروپا و مشخصا آلمان و فرانسه که پرچمدار اتحادیه اروپا هستند باید با این قضیه موافقت میکردند. در آن زمان من شخصا در آلبانی بودم و دیدم که خانم آنجلا مرکل یک سفر سه ساعته به آلبانی داشت یعنی بلافاصله بعد از سفر وزیر خارجه وقت آمریکا که او نیز با هدف کسب رضایت دولت مردان آلبانی به این کشور کوچک سفر کرده بود. بعد از او نیز خانم مرکل آمد و وعده پیوستن آلبانی را به آقای ادی راما نخست وزیر آلبانی داد و گفت که برای چرخیدن چرخهای اقتصاد آلبانی اقدامات زیادی انجام خواهند داد. این چنین بود که مقامات آلبانی حاضر به پذیرفتن همه اعضای فرقه رجوی به کشورشان شدند .

اما چرا مسعود رجوی بسته شدن کمیساریا را مترادف با اخراج دیپلمات های ایران از کشور آلبانی می دانست؟

از ابتدای ساکن شدن فرقه رجوی در آلبانی معلوم بود که سفارت ایران در آلبانی استخوانی در گلوی مسعود رجوی و مریم رجوی است و چون چشم دیدن سفارت ایران در آلبانی را نداشتند و ندارند دست به هر کار کثیف و توطئه ای میزنند که تا این سفارت بسته شود. اما چرا؟ مگر سفارت ایران در آلبانی چکار میکند؟ تا آنجاییکه من از نزدیک دیدم این سفارت هیچ کار غیر قانونی انجام نمیدهد که باعث شود آتو دست نیروهای امنیتی آلبانی بیفتد که لاجرم منجر به بسته شدن سفارت ایران گردد.

اما بیائید از دیدگاه رجوی به این موضوع نگاه کنید. دیدگاه متحجر او این است که تا وقتی سفارت ایران در آلبانی هست یعنی که پشت و پناهی برای اعضاء ناراضی در داخل سازمان هست. بنابراین هر کسی در هر لحظه میتواند خودش را به سفارت ایران برساند و خودش را از چنگالهای خونین سازمان رجوی برهاند، لذا نباید این سفارت در آلبانی امکان حیات داشته باشد، حیات سفارت برابر است با احساس خفگی فرقه رجوی در کشور آلبانی.

حالا دقیقا همین احساس در رابطه با سفارت ایران در نزد اعضاء و ناراضیان در داخل سازمان که آنرا خیلی خوب ارزیابی میکنند، در رابطه با کمیساریای عالی پناهندگان نیز بود و ای بسا بمراتب بیشتر، زیرا که برخی بودند که بنا به دلایلی نمی خواستند به سفارت ایران بروند ولی دیگر ماندن در فرقه رجوی را برنمی تافتند و به دنبال خروج از سازمان و رفتن به دنبال زندگی مطلوب خود بودند.

حالا با این احوال که خیلی فشرده خدمت شما عرض کردم متوجه شدید که چرا مسعود رجوی بسته شدن کمیساریای عالی پناهندگان را مساوی با بسته شدن سفارت ایران در آلبانی میدانست؟ دقیقا بخاطر اینکه اعضاء جایی برای پناهنده شدن نداشته باشند و به فکر خروج از سازمان نباشند و مستمر در سیطره و چنگالهای خونین رجوی گرفتار باشند .

اما سوال این است که این درب تا به کی روی این پاشنه خواهد چرخید؟

به نظر من زیاد طول نخواهد کشید زیرا دولت آلبانی با این افتضاحاتی که به بار آورده است باید پاسخگوی این فضاحت ها باشد و همچنین کمیساریای عالی پناهندگان نیز دیر یا زود برملا خواهد کرد که برای چه این خروج را انجام داد و تحت چه فشاری این کار ضد انسانی را انجام داد.

بخشعلی علیزاده

سالگرد شهادت بنیانگذاران مجاهدین خلق مترادف با شادی مریم رجوی از بسته شدن کمیساریا در آلبانی

***

 خیانت مسعود رجوی به بنیاگذاران سازمان مجاهدین خلق ایرانبتول سلطانی: ۳۰ فروردین ۱۳۵۱، یادآور چهل و چهارمین سال خیانت مسعود رجوی به بنیاگذاران سازمان

 خیانت مسعود رجوی به بنیاگذاران سازمان مجاهدین خلق ایرانمیرباقر صداقی: چرا مسعود رجوی در ۳۰ فروردین ۱۳۵۰ همراه با اعضای مرکزیت مجاهدین اعدام نشد

مدارک خیانت مسعود رجوی به سازمان مجاهدین خلق داستان سازی مجاهدین برای فرار از واقعیتها با دستکاری ماجرای دادگاه

تغییر ایدئولوژی مجاهدین خلقپرچمداری که نه کاشف بود و نه فروتن (گفتگوی مهر نامه با سعید شاهسوندی در باره تغییر ایدئولوژی مجاهدین خلق و نقش تقی شهرام در آن )

مهندس میثمی: مسعود رجوی کجاست؟ مسعود رجوی امروز هم آنجاست که پرسش‌ها را پاسخ نگویدمهندس میثمی: مسعود رجوی کجاست؟ مسعود رجوی امروز هم آنجاست که پرسش‌ها را پاسخ نگوید

همچنین: