استفاده چندجانبه رجوی از واقعه اشرف (تهاجم 10شهریور- اعتصاب غذای 18روزه – گزارش مستند واقعه)

استفاده چندجانبه رجوی از واقعه اشرف (تهاجم 10شهریور- اعتصاب غذای 18روزه – گزارش مستند واقعه)

جمیل، انجمن نجات مرکز تهران، چهارم ژانویه 2014: … اگر واقعا این فرد مسعود دلیلی است، و به گفته خود فرقه رجوی از افراد گارد حفاظت قرارگاه بدیع‌زادگان و اشرف بوده است حتما اطلاعات زیادی داشته است و سایت مشرق در 24تیر 1391 درست گفته است که: «به دنبال جدایی و پناهندگی مسعود دلیلی سرتیم حفاظتی مسعود رجوی سرکرده‌ منافقین، موجی از نگرانی در سران این گروهک نسبت به افشای روابط درونی آنان …

Mojahedin Khalq_Rajavi cult_June20سازمان ملل در مورد نقش رجوی در کشتار ۵۳ تن از قربانیان مجاهدین خلق در کمپ اشرف تحقیق کند

لینک به منبع

استفاده چندجانبه رجوی از واقعه اشرف

تهاجم 10شهریور- اعتصاب غذای 18روزه – گزارش مستند واقعه

وجود جسد یک نفر جدا شده در صحنه که علیرغم سوختگی شدید صورت، مسعود دلیلی نامیده شده و مقداری پول ایرانی کنار او ریخته شده مسئله را غامضتر ساخته است. این چهره‌شناسی را کدام موسسه رسمی تایید می‌کند. این پولها را در وسط این درگیریها چه کسی کنار جسد انداخته است. آیا دشمن خواسته به نوعی رد بگذارد که این حمله کار ایرانیها بوده است. آیا خود سازمان این کار را کرده که بعدا بتواند با آن مانور بیشتری داشته باشد.

اگر واقعا این فرد مسعود دلیلی است، و به گفته خود فرقه رجوی از افراد گارد حفاظت قرارگاه بدیع‌زادگان و اشرف بوده است حتما اطلاعات زیادی داشته است و سایت مشرق در 24تیر 1391 درست گفته است که: «به دنبال جدایی و پناهندگی مسعود دلیلی سرتیم حفاظتی مسعود رجوی سرکرده‌ منافقین، موجی از نگرانی در سران این گروهک نسبت به افشای روابط درونی آنان به راه افتاده است به گونه‌ای که در روزهای اخیر تماس‌های متعددی با داخل کشور جهت ورود احتمالی وی گرفته شده است. دلیلی در تیم ترور منافقین در استان گیلان عضویت داشت که جنایاتی از جمله ترور فرمانده سپاه لاهیجان توسط این تیم انجام شد. وی در سال 63 از زندان فرار و پس از خروج از کشور به عضویت شورای مرکزی منافقین درآمد و سپس مسئول تیم حفاظت، اسکورت و چک و خنثی مسعود رجوی درآمد».

به هر حال چیزی که مهم است رجوی می‌خواهد از این واقعه حداکثر استفاده خود را در چندین بعد ببرد. اول این که با اهرم‌های دادگاه اسپانیا، گزارش مستند از تهاجم 10شهریور، اعتصاب غذای 108روزه، 42شاهد باقیمانده در صحنه و … پای هر کس را که دشمنی با آنها دارد به وسط می‌کشد و بهره‌برداری تبلیغی سیاسی خود را از آنها می‌برد.

اما اینگونه وقایع به هر حال از آنجا که زیر ذره‌بین خیلی‌های دیگر هم هست، نهایتاً روشن خواهند شد و دست دروغگویان برملا می‌گردد. بنابراین اقدام یک گروه تحقیق مستقل بین‌المللی در این مورد می‌تواند اذهان بسیاری را روشن و بر روی حکم‌های دادگاه‌ها چه در اسپانیا و یا چه در جاهای دیگری اگر در جریان است اثر بگذارد.

واقعیت این است که پس از 108 روز اعتصاب غذا توسط اعضا و هواداران فرقه رجوی که تا آن موقع تعداد زیادی از آنها را در اردوگاه لیبرتی و چندین شهر اروپایی و آمریکایی به سر حد مرگ رسانده و روانه بیمارستان نموده بود، دادگاهی در اسپانیا فالح فیاض را مقصر اصلی واقعه اشرف معرفی کرد و او را تحت تعقیب قرار داد. رجوی هم که دیگر از تداوم اعتصاب غذا نفعی حاصلش نمی‌شد و به اندازه کافی فضا را به حد اشباع تبلیغی و مظلوم‌نمایی رسانده بود و بیشتر از آن امکان داشت به موجی علیه خودش تبدیل شود. همین حکم دادگاه اسپانیا را ولو وزن حقوقی یا سیاسی زیادی هم نداشت به عنوان ثمره سیاسی این به اصطلاح کارزار تبلیغاتی-سیاسی به غنیمت گرفت. واقعیت این بود علیرغم این که شخصیت‌های بازنشسته و از دور خارج، لابی‌های سهمگینی به خصوص در آمریکا برای این موضوع به راه انداخته بودند، تا آن زمان هنوز هیچ مقام، دولت و جریان حاکم سیاسی در جهان موضعی قاطع در حمایت از خواسته‌های اعتصاب غذا کنندگان اتخاذ نکرد و دست کمکی به سوی آنها دراز ننمود.

اما مضمون این حکم دادگاه اسپانیا چه بود؟ خبرگزاری فرانسه: تحقيقات عدالت اسپانيا در مورد نزديکان مالکی فالح فياض به اتهام جنايت عليه جامعه بين المللی مورد تحقيق قرار می گيرد.

مادريد ـ 17دسامبر 2013_18آذر92 ـ دادگاه اسپانيا تصميم گرفت تحقيقات در مورد حملات کشنده در سالهای 2009، 2011 و 2013 عليه اشرف را به مشاور امنيتی نخست وزير عراق، فالح الفياض گسترش دهد.

بر اساس تصميم دادگاه مرکزی تحقيق مادريد مورخ 21نوامبر، فالح فياض «به اتهام جنايت عليه جامعه بين المللی» به عنوان رئيس «کميته اشرف» وابسته به نخست وزير عراق، مورد تحقيق قرار می گيرد.

حکم دادگاه می گويد که اين تحقيقات به دنبال شکايت از وی «به عنوان شخص مسئول نقض وخيم کنوانسيون چهارم ژنو» و «اتهام وی شرکت در کشتار افراد حفاظت شده طبق کنوانسيون چهارم ژنو در شهر اشرف در 8آوريل 2011 و اول سپتامبر 2013» است.

قاضی فرناندو آندرو که رسيدگی به اين پرونده را برعهده دارد، در ژانويه 2011 تصميم به تحقيق در مورد خشونتهای اعمال شده توسط نظاميان و مأموران پليس عراقی در کمپ اشرف در شمال بغداد گرفت که اعضای اپوزيسيون ايران در آن مستقر هستند و منجر به يازده کشته در سال 2009 شد… .

شاکيان گفتند که در 8آوريل، 2500تن از نيروهای عراق همراه با 140 خودرو «به ساکنان اشرف حمله کردند و از زرهی و نيروی زرهی و پياده نظام و نيروهای دخالت سريع و گردانهای ضدشورش» استفاده کردند.

بر اساس تصميم 21نوامبر دادگاه، در اول سپتامبر 2013 نيز «نيروهای نظامی عراقی که اشرف را محاصره و اشغال کرده اند، اجازه دادند که 52تن از ساکنان به قتل برسند».

از پیام‌ها و مطالب زیادی که درباره‌ای واقعه اشرف گفته شد. همواره رجوی بر همین زاویه، دولت مالکی را مورد حمله قرار می‌داد. چرا که نیروهای حمله کننده را نیز نیروهای ویژه دفتر مالکی معرفی کردند.

اما اخیراً در برنامه‌هایی تحت عنوان گزارش ارتش آزادی قسمت نهم، اشاره به یکی از نیروهای جدا شده سازمان به نام مسعود دلیلی می‌کند که هدایت و راهنمایی نیروهای مهاجم را به عهده داشته است.

اما طرف مقابل نیز تحلیل‌های خودش را از این واقعه چنین عنوان کرد که تهاجم شهریور در اساس یک تسویه حساب درون سازمانی بوده است. و این عده که قربانی شده‌اند نتیجه همین درگیریهای درونی بوده و نیروهای عراقی هم صرفا برای پا در میانی وارد شده‌اند.

و چند روز بعد گروهی که خود را انتفاضه معرفی می‌کرد این حمله را به خود نسبت داد و گفت در انتقام به کردکشی‌های مجاهدین در گذشته دست به این انتقام‌گیری زده است.

رجوی سپاه پاسداران، سپاه قدس و دولت عراق را متناوباً مورد حمله قرار می‌داد که دست به دست هم داده و این حمله را عملی ساخته‌اند.

اکنون با گذشت زمان و عملکردهای طرف‌های درگیر این وقایع، رجوی به مانورهایش ادامه می‌دهد و همچنان سعی دارد استفاده‌های سیاسی- تبلیغی خود را بیشتر کند. به گفته خبرگزاریها یک سخنگوی دولت عراق اعلام کرده است که نیروهای امنیتی این کشور فرمانده گروه جیش المختار به نام واثق البطاط را دستگیر کرده است. این فردی بوده است که شخصاً در پیام ویدیویی مسئولیت تهاجم اخیر به لیبرتی را قبول کرده بود. اعترافات این فرد که فالح فیاض نقشی در این تهاجم داشته است یا خیر، می‌تواند موجب پنبه کردن تمام رشته‌هایی باشد که رجوی تا کنون بافته بود. کافیست این فرد در اختیار یک کمیته بی‌طرف بین‌المللی قرار گیرد تا بعداً مورد اما و اگرهای دیگر واقع نشود و دست رجوی را در این رابطه کاملاً ببندد.

جمیل

همچنین:

حربه اعتصاب غذا: پاسخ رجوی به بی‌اعتنایی دولت‌ها

2013/11/11 by

انجمن نجات مرکز تهران، یازدهم نوامبر ۲۰۱۳: … حامیان MEK مثل رندل برای هر سخنرانی ۳۰هزار دلار دریافت می‌کنند که این بدین معناست، صدها هزار دلار توسط این گروه به تعداد زیادی پرداخت شده است. رندل در یک مصاحبه گفت خالصانه به جنبش گروه اعتقاد دارد و طرفداریش به خاطر پول نیست. او گفت که […]

پایان اعتصاب غذا: آزادی ۷ گروگان یا باز هم فاجعه‌ای دیگر

2013/10/15 by

جمیل بصام، انجمن نجات مرکز تهران، پانزدهم اکتبر ۲۰۱۳: … چیزی که مشخص است مسلماً نباید فکر کرد که این اعتصاب غذا نمایشی است و لزوماً خوش و خرم به پایان خواهد رسید. نفرات اعتصابی در این مسیر خود را هر چه بیشتر و بیشتر راحت‌تر احساس می‌کنند چون در کادر و چارچوبی که تربیت […]

پاسخ رجوی به وضعیت کنونی چیست؟

2013/09/18 by

جمیل بصام، انجمن نجات مرکز تهران، هجدهم سپتامبر ۲۰۱۳: … با سپری شدن دو هفته از واقعه اشرف، هنوز اظهارنظرهای زیادی در این باب شنیده می‌شود که اهمیت این قرارگاه برای رجوی چقدر بود که حاضر شد برای حفظش ۵۲ تن از با ارزشترین کادرهای سابقه‌دار خود را با این که می‌دانست دیر یا زود […]