اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش 

اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش 

اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش بنیاد هابیلیان، به نقل از پراودا، بیست و هفتم اوت 2019:… از اشرف 3 برای برنامه‌ریزی به منظور نفوذ به داخل ایران و بی‌ثبات‌سازی این کشور استفاده خواهد شد. این برنامه می‌تواند هم تروریست‌های مجاهدین خلق را در بر بگیرد و هم نیروهای داعش و القاعده که از عراق و سوریه به آنجا منتقل شده‌اند. تأسیسات عظیم اشرف 3 یک شهر کامل است که شامل تعدادی پارک، مراکز خرید، مراکز کنفرانس و یک هتل لوکس است. این محل که به شدت از آن محافظت می‌شود، محل زندگی 3000 تروریست مجاهدین خلق خواهد بود. ایالات متحده در سال 1997 این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی نام‌گذاری کرد. اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش 

US-Backed MEK In Albania Akin To Dumping Toxic Waste Without A Decontamination PlanUS-Backed MEK In Albania Akin To Dumping Toxic Waste Without A Decontamination Plan

اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش 

لینک به متن اصلی پراودا (انگلیسی)

نمایندۀ سنای ایالتی ویرجینیا: هدف از افتتاح پایگاه منافقین در آلبانی آموزش به تروریست‌ها برای اقدام علیه ایران است

شهریور 04, 1398

یکی از نمایندگان سنای ایالت ویرجینیای آمریکا در گفتگویی با سایت خبری پراودای روسیه گفت غرب تصمیم‌گرفته است با به‌کارگیری تروریست‌هایی که توسط گروهک منافقین هدایت و رهبری می‌شوند، حکومت منتخب مردم ایران را سرنگون کند.

اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش 

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری-تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، ریچارد بلک، نمایندۀ سنای ایالتی ویرجینیا در این گفتگو به سیاست‌های غرب در برخورد با مردم و کشور سوریه پرداخته و این سیاست‌ها را سزاوار سرزنش دانسته است. در بخشی از این مصاحبه نیز وی به موضوع حمایت برخی از کشورهای غربی از گروهک تروریستی منافقین می‌پردازد و پایگاه منافقین در آلبانی را مقری برای آموزش و تربیت تروریست‌های تازه می‌خواند:

پراودا: به نظر شما آیا این خطر وجود دارد که سازمان مجاهدین خلق علناً در ایران نقشی را بر عهده بگیرد که داعش آن را در سوریه ایفا کرد و در جمهوری اسلامی ایران نیز حمام خون به راه بیاندازد؟

ریچارد بلک: این احتمال دور از ذهن به نظر می‌رسد. به هر حال ایران یک ملت یکپارچه و متحد است. ایرانی‌ها علی‌رغم برخی از اختلافات سیاسی داخلی، کشورشان را دوست دارند و حتی مخالفان سیاسی دولت ایران نیز عموماً تمایلی به بر هم زدن این اتحاد و یکپارچگی ملی ندارند. به این دلیل، گمان نمی‌کنم مجاهدین خلق زمینۀ مساعدی برای انجام آن‌چه که داعش در بیابان‌های عراق و شام انجام داد بیابد. با این وجود، غرب تصمیم‌گرفته با به‌کارگیری تروریست‌هایی که توسط گروهک منافقین هدایت و رهبری می‌شوند، دولت منتخب مردم ایران را سرنگون کند. پایگاه اشرف 3 به تازگی در آلبانی افتتاح شده است. هدف آن هماهنگی آموزش به تروریست‌ها و تسهیل اقدامات نظامی و لجستیکی علیه ایران است. از اشرف 3 برای برنامه‌ریزی به منظور نفوذ به داخل ایران و بی‌ثبات‌سازی این کشور استفاده خواهد شد. این برنامه می‌تواند هم تروریست‌های مجاهدین خلق را در بر بگیرد و هم نیروهای داعش و القاعده که از عراق و سوریه به آنجا منتقل شده‌اند. تأسیسات عظیم اشرف 3 یک شهر کامل است که شامل تعدادی پارک، مراکز خرید، مراکز کنفرانس و یک هتل لوکس است. این محل که به شدت از آن محافظت می‌شود، محل زندگی 3000 تروریست مجاهدین خلق خواهد بود. ایالات متحده در سال 1997 این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی نام‌گذاری کرد. اما متعاقب تلاش آمریکا برای سرنگونی هفت دولت در خاورمیانه از جمله دولت ایران در سال 2011، سازمان مجاهدین خلق نیز در سال 2012 از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شد تا یک تغییر حکومت خشونت‌آمیز را در ایران رقم بزند.

پراودا: آیا غرب از همکاری با سازمان‌هایی مانند مجاهدین خلق یا القاعده در گذشته موفقیت زیادی بدست آورده است؟

ریچارد بلک: استفاده از سلاح تروریسم نتایج خوبی را برای کشورهای غربی به همراه نداشته است. سازمان سیا ارتشی متشکل از 250 هزار تروریست را علیه شوروی در افغانستان شوراند. عربستان سعودی نظام عظیمی از مدرسه‌هایی را تشکیل داد که در آن‌ها وهابیت که شاخه‌ای بسیار افراطی و کشنده از اسلام است را به کودکان آموزش دهد. اگرچه تروریست‌های سیا شوروی را شکست دادند، در عین حال القاعده را بوجود آوردند که حادثه 11 سپتامبر را رغم زد و تروریسم را در سرتاسر جهان گسترش داد. هربار که غرب و متحدین آن در حاشیۀ خلیج فارس از تروریست‌ها استفاده می‌کنند تا دولتی را سرنگون کنند، نتایج آن فاجعه بار است. ما با به‌کارگیری و حمایت از گروه‌های وابسته به القاعده در لیبی و سوریه اروپا را با موجی از مهاجرانی مواجه کردیم که از لحاظ فرهنگی با کشورهای اروپایی ناسازگارند. این موضوع به کشورهای مانند آلمان به شدت آسیب وارد کرد. جرایم و بی‌نظمی‌های اجتماعی حاصل از این مهاجرت‌ها مردم آلمان و تعدادی از کشورهای اسکاندیناوی را به شوک فرو برده است.

پراودا: تحقیقاتی که توسط ایرانی‌ها انجام شده نشان می‌دهد مجاهدین خلق در حملات اخیر به نفتکش‌ها در خلیج فارس نقش داشته است. آیا واشنگتن هنوز به این سازمان اعتماد دارد؟

ریچارد بلک: سازمان مجاهدین خلق مستقل از واشنگتن نیست. تعداد زیادی از مقامات بلندپایۀ آمریکایی در مراسم افتتاح پایگاه اشرف3 حضور داشتند. جان بولتون در سال 2017 در کنفرانس مجاهدین خلق در آلبانی گفته بود “پیش از سال 2019، همۀ ما در تهران جشن خواهیم گرفت”. البته او اشتباه می‌کرد. اما بولتون همچنان قصد دارد حکومت ایران را سرنگون کند. من فکر نمی‌کنم ایران در پس حمله به نفتکش‌ها قرار داشته است. این حملات به نظر دستکاری‌شده و دور از ذهن می‌رسیدند. در یکی از موارد که وزارت خارجۀ آمریکا اصرار داشت ایران با استفاده از مین‌های مغناطیسی یه یکی از نفتکش‌ها آسیب رسانده است، محل آسیب دیدگی کشتی بالاتر از خط آب قرار داشت که این یعنی مین‌ها باید برای رسیدن به محل انفجار پرواز کرده باشند! به نظر می‌رسد مجموعه‌ای از اقدامات محفیانۀ اطلاعاتی منشأ محتمل‌تر این حملات باشند.

اشرف آلبانی اردوگاه مجاهدین القاعده و داعش 

لینک به منبع

*** 

Nobody Can Be “Comfortable” With Regime Change Involving MEKNobody Can Be “Comfortable” With Regime Change Involving MEK

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/فرقه‌ای-با-یک-رهبر-گمشده/

فرقه‌ای با یک رهبر گمشده

فرقه‌ای با یک رهبر گمشدهسیدرضا قزوینی الغرابی ؛ بنیاد هابیلیان، بیست و پنجم اوت 2019:… به نظر می‌آید اظهارات چند سال قبل ترکی الفیصل، رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در جمع اعضای این فرقه که رجوی را مرده خطاب کرده بود از سویی و قرار دادن تصویر مسعود در میان رهبران تاریخی متوفای ایران از سوی دیگر و نیز اعلام نکردن مرگ مسعود به وسیله این فرقه و پیام‌های صوتی وی، بازی آنها برای گیج کردن اعضا و حتی مقامات ایرانی در زمینه وضعیت رهبر این گروه است تا علاوه بر جلوگیری از فروپاشی یا خروج اعضا، تمایل ایرانی‌ها برای تحت تعقیب قرار دادن یا حذف رجوی را کور کنند. فرقه‌ای با یک رهبر گمشده 

فرقه‌ای با یک رهبر گمشدهسازمان مجاهدین خلق، منفورترین در طول تاریخ ایران

فرقه‌ای با یک رهبر گمشده

سیدرضا قزوینی الغرابی؛ بنیاد هابیلیان

شهریور 03, 1398

لینک به متن انگلیسی

همه فرقه‌ها در جهان براساس ساختار خود از یک قاعده و رأس هرم شکل گرفته‌اند. رأس هرم عالی‌ترین جایگاه در یک فرقه است که خود را بی‌نیاز از مشورت می‌بیند و براساس فکر یا تمایلات خود تصمیم می‌گیرد. بندهای این هرم نیز تا ذیل آن یعنی قاعده، مجبور به تبعیت سلسله مراتبی از مافوق خود هستند که در نهایت به رأس هرم می‌رسد.

مجاهدین خلق نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تشکیلاتی سیاسی و چپ‌گرا که در دهه ۶۰ شکل گرفت و به تدریج با تغییر ماهیت، به یک فرقه واقعی تبدیل شد. اکنون ۱۶ سال است که مسعود رجوی رهبر این فرقه مفقوده شده، یعنی درست از زمان جنگ آمریکا علیه عراق در ۲۰۰۳ میلادی که به سرنگونی صدام، دوست و هم‌پیمان رجوی منجر شد.

اینکه چرا رجوی از آن زمان تاکنون ناگهان مفقود شد یا اینکه اکنون کجاست، هر از گاهی ذهن بسیاری از کسانی که این فرقه را می‌شناسند به خود مشغول می‌کند. تردیدی نیست که اعضای این گروه به ویژه آنهایی که در اردوگاه تیرانا در آلبانی زندگی می‌کنند نیز بارها همین سؤال را از خود پرسیده‌اند، سؤالی که تنها می‌توانند آن را از خود بپرسند، زیرا گفتن آن با صدای بلند در تشکیلات فرقه نشانه‌ای از انتقاد است که با سرعت با سرکوبی یا پاسخ تند از سوی رهبران این فرقه مواجه می‌شود.

چرا رجوی ناپدید شد؟

مسعود رجوی برای بیش از دو دهه رهبری مجاهدین خلق را برعهده داشت. او متهم است که در این سال‌ها چند هزار نفر از شهروندان و مقامات ایرانی با دستور وی به جوخه‌های مرگ، ترور شده‌اند. علاوه بر اینکه عراقی‌ها نیز معتقدند گروه وی همکاری مستقیمی با دستگاه‌های نظامی و امنیتی رژیم صدام در سرکوب کردها و ترکمن‌های این کشور پس از جنگ با کویت در ۱۹۹۱ میلادی داشته است. در کنار این اتهامات که به وسیله صدها نفر از جداشدگان از این فرقه تأیید شده است، مهاجرت وی و اعضای فرقه‌اش به عراق در دوران جنگ این کشور با ایران، از نگاه ایرانی‌ها و حتی مخالفان سیاسی دولت ایران، خیانت غیر قابل بخشش تلقی می‌شود.

بنابراین با سرنگونی رژیم صدام و تحت تعقیب قرار گرفتن مقاماتشان و محاکمه بسیاری از آنان، مسعود رجوی به طور جدی می‌توانست به اتهام ارتکاب قتل و جنایات جنگی تحت تعقیب ایران یا عراقی‌ها قرار بگیرد. علاوه بر این، به طور آشکار ترس از حذف فیزیکی نیز باعث ناپدید شدن رجوی شده است. مسعود رجوی در مدت ناپدید شدن، همسر شیک‌پوش خود مریم را که همیشه خنده‌ای تصنعی بر دهانش دیده می‌شود در ظاهر به عنوان رأس هرم قرار داد تا علاوه بر فرار خود از ترور یا تعقیب قضایی، این‌گونه القا کند که فرقه مجاهدین از یک گروه مسلح خشن تغییر فاز داده و به جنبشی سیاسی با مدیریت یک زن تبدیل شده است.

مسعود رجوی در سال‌های پس از ناپدید شدن بارها پیام‌های صوتی برای اعضای این گروه فرستاد تا غیبت طولانی مدتش به ناامیدی اعضا و اشاعه این موضوع که وی مرده است، منجر نشود. هرچند ناپدید شدن وی آن‌چنان طولانی شده که اعضا را به انتقاد و فرار از گروه کشانده است؛ به‌گونه‌ای که بیم از فروپاشی این گروه، مریم رجوی را به طور مکرر از مقر خود در پاریس به تیرانا می‌کشاند تا با سخنرانی اوضاع را تحت کنترل نشان دهد.

به نظر می‌آید اظهارات چند سال قبل ترکی الفیصل، رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در جمع اعضای این فرقه که رجوی را مرده خطاب کرده بود از سویی و قرار دادن تصویر مسعود در میان رهبران تاریخی متوفای ایران از سوی دیگر و نیز اعلام نکردن مرگ مسعود به وسیله این فرقه و پیام‌های صوتی وی، بازی آنها برای گیج کردن اعضا و حتی مقامات ایرانی در زمینه وضعیت رهبر این گروه است تا علاوه بر جلوگیری از فروپاشی یا خروج اعضا، تمایل ایرانی‌ها برای تحت تعقیب قرار دادن یا حذف رجوی را کور کنند.

به نظر می‌آید در اوضاع کنونی، زنده بودن یا نبودن مسعود تأثیر چندانی در وضعیت گروه نخواهد داشت. مجاهدین خلق همچنان یک گروه بدنام با سابقه بد در میان ایرانی‌ها و اپوزیسیون ایران تلقی می‌شوند که برای سال‌ها در لیست‌های تروریستی آمریکا، اتحادیه اروپا و انگلستان قرار داشتند، پایگاه اجتماعی قابل اعتنایی در ایران ندارند، ده‌ها نفر از اعضای آنها از ۲۰۱۴ میلادی که این گروه در آلبانی مستقر شدند، از آن گریخته‌اند، میانگین سنی اعضای این گروه در حال افزایش است و بسیاری از آنان را افراد کهنسال تشکیل می‌دهند. حتی بیم آن می‌رود که این گروه به دلیل استقرار در آلبانی بتواند به یک مانع جدی در مذاکرات پیوستن آلبانی به اتحادیه اروپا تلقی و در نهایت حضور آن در این کشور به موضوعی چالشی تبدیل شود. بنابراین زنده یا مرده بودن سرکرده کهنسال این فرقه در حالی که با حجم بزرگی از چالش‌ها مواجه است، شاید چندان اهمیتی نداشته باشد.

فرقه‌ای با یک رهبر گمشده

لینک به منبع

***

*

The Many Faces of the MEK, Explained By Its Former Top Spy Massoud KhodabandehThe Many Faces of the MEK, Explained By Its Former Top Spy Massoud Khodabandeh

همچنین: