اعتراضات عراق و لبنان و فتوشاپ های مجاهدین

اعتراضات عراق و لبنان و فتوشاپ های مجاهدین

اعتراضات عراق و لبنان و فتوشاپ های مجاهدینخبرگزاری فارس و بولتن نیوز، دوم نوامبر 2019:… چه آن زمان که در مقابل مردم خود ایستادند و دست بوسی صدام حسین را می کردند و چه اکنون که برای گذران عمر و زنده ماندن مجبور هستند به خم و راست شدن در مقابل سران سعودی، مشکلی برایشان پیش نیامد که در مقابل بدترین حکام عرب کرنش کردند؟! مشکل تنها اسلام از نوع شیعی و ایرانی و انقلابی است و حکام مست و زن باره سعودی که ادعای مسلمانی دارند، به این دلیل که به پای این دریوزگان پول می ریزند، مشکلی ندارند؟! اعتراضات عراق و لبنان و فتوشاپ های مجاهدین

چهره کریه رجوی ها آرایش پذیر نیستچهره کریه رجوی ها آرایش پذیر نیست

اعتراضات عراق و لبنان و فتوشاپ های مجاهدین

1- حضور منافقین در عراق و فعالیت علیه جمهوری اسلامی در میانه اعراضات مردمی

(بولتن نیوز، دوم نوامبر 2019)

منافقین و اعتراضات مردم عراق؛ بهترین فرصت بردگی برای آمریکا و عربستان سعودی

سعودی و آمریکا برده های منافق به ملت ایران را همچون سگ های دست آموز به جان مردم عراق انداختند تا با کشتار معترضان و فریاد به زبان فارسی، اینگونه جا بیندازند که حکومت ایران دستش به خون مردم عراق آلوده است و در سرکوب مردم این کشور نقشی اساسی ایفا می کند.

گروه سیاسی_سید محسن عبدالهی: در میانه اعتراضات به حق مردم عراق به وضعیت اقتصادی و سیستم اداری معیوب این کشور، فتنه گرانی که از بازماندگان رژیم بعث و داعش هستند و در ارتباط با سفارت آمریکا در این کشور، مسیر اعتراضات را به سمت آشوب های خیابانی بردند و با هزینه سعودی و خبرپراکنی رسانه های این کشور و سایر رسانه هایی که در کنترل دول غربی است، خیابان های عراق را به صحنه آشوب های خیابانی تبدیل کردند.

وعده سرنگونی . این بار از طریق قیام ملت عراق و لبنان

به گزارش بولتن نیوز، اما در همین بین به علت کینه ای که حکام عربستان سعودی و آمریکا و اسرائیل از ایران و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی دارند، باعث شد تا از این شلوغی ها برای تخریب وجهه و رابطه میان حکومت و ملت ایران با ملت عراق استفاده نمایند. به همین جهت برده های منافق به ملت ایران را همچون سگ های دست آموز به جان مردم عراق انداختند تا با کشتار معترضان و فریاد به زبان فارسی، اینگونه جا بیندازند که حکومت ایران دستش به خون مردم عراق آلوده است و در سرکوب مردم این کشور نقشی اساسی ایفا می کند.

آمریکا و سعودی و کینه ای که از ایران دارند کاملا مشخص است. هزینه های هنگفت برای کنترل خاورمیانه و به آشوب کشیدن آن توسط این ها صورت گرفت اما نتیجه به دست آمده افزایش قدرت و نفوذ منطقه ای ایران و مفتضح شدن آمریکا و عربستان بود. اما باید از وطن فروشان بی هویتی که ادعا می کنند حکومت ایران، حکومتی غیر ایرانی است و خود را فرزندان کوروش می دانند و به قول خودشان ضد اعراب هستند، سوال کرد چگونه می شود که از همان اعراب پول می گیرند تا برایشان بردگی و مزدوری کنند؟!

چه آن زمان که در مقابل مردم خود ایستادند و دست بوسی صدام حسین را می کردند و چه اکنون که برای گذران عمر و زنده ماندن مجبور هستند به خم و راست شدن در مقابل سران سعودی، مشکلی برایشان پیش نیامد که در مقابل بدترین حکام عرب کرنش کردند؟! مشکل تنها اسلام از نوع شیعی و ایرانی و انقلابی است و حکام مست و زن باره سعودی که ادعای مسلمانی دارند، به این دلیل که به پای این دریوزگان پول می ریزند، مشکلی ندارند؟!

سازمان مجاهدین خلق، منفورترین در طول تاریخ ایران

اینکه تفاله های رجوی شرافت ندارند، بی شک امری است اثبات شده اما حداقل اگر قرار است مزدوری کنند، آن گونه که خود مدعی هستند و اسمشان را فدایی خلق گذاشته اند، علیه همان خلق حرکت و نام ایران و ایرانی را آلوده نکنند. جیره و مواجب دو روز دنیا نمی ارزد که علاوه بر خیانت به وطن، مردم کشور خودشان را هم در نظر دیگران اینگونه جلوه دهند و برای حکام سعودی و آمریکا و اسرائیل دم تکام بدهند.

لینک به منبع

2- شایعات عراق و لبنان؛ از مقصر کردن ایران تا تضعیف روحانیت

(خبرگزاری فارس، دوم نوامبر 2019)

اعتراضات اخیر در عراق و لبنان فرصت مناسبی برای سوءاستفاده و ساخت شایعات به وجود آورده است.

اعتراضات عراق و لبنان 1

از شایعه تا واقعیت: برخی کشورهای منطقه از جمله عراق و لبنان روزهای ملتهبی را پشت سر می‌گذارند و مردم این دو کشور چند روزی است در اعتراض به وضعیت اقتصادی کشورشان به خیابان‌ها آمده‌اند.

اما در این میان دست‌هایی پشت پرده است تا اتفاقات اخیر منطقه را به اسم ایران تمام کنند آن ها به همین منظور دست به انتشار شایعاتی زیادی زده اند.

* حضور تک‌تیرانداز ایرانی در اعتراضات عراق

 به تازگی کلیپی در فضای مجازی با ادعای حضور تک تیرانداز ایرانی در اعتراضات عراق در شبکه‌های اجتماعی به خصوص عرب زبان منتشر شد.

در این کلیپ با نشان دادن تعدادی از مدارک ادعا شده که یک جوان مشهدی از ایران برای سرکوب معترضان عراقی به این کشور رفته است.

اما بررسی‌های خبرنگار ما نشان داد که صاحب مدارک داخل فیلم، جوانی به نام آرمین نوری اهل شهرستان رشت استان گیلان است که چند وقتی است برای کار در ساختمانی در بغداد مشغول کار بوده و با شدت اعتراضات در عراق تصمیم به بازگشت گرفته که تعدادی از مدارکش ازجمله چند کارت‌بانکی و کارت ملی خود و نیز کارت فروشگاهی که از آن خرید می‌کرده در بغداد جامانده.

 آرمین نوری در همین رابطه به خبرنگار فارس در گیلان می‌گوید: اگر من برای دلیلی غیر از کار در ساختمان رفته بودم و طبق ادعای برخی‌ها، یک نیروی نظامی بودم که تمامی مدارک و مشخصات اصلی خود را همراه خود نمی‌بردم.

* فوتوشاپ تصویر لبنان

به تازگی «الحدث» وابسته به عربستان سعودی تصویری که ادعا می‌کند روی حاشیه پرچم لبنان که در دست یکی از تظاهرات کنندگان نوشته شده «لبنان، عراق و یمن عربی هستند نه ایرانی… از اینجا برید» را منتشر کرده و سپس نوشته این خلاصه بحران‌های عراق، لبنان و یمن است!

اعتراضات عراق و لبنان 2

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این تصویر دستکاری شده (فوتوشاپی) است و در نسخه اصلی چنین نوشته‌ای روی پرچم لبنان  دست این معترض وجود ندارد. اصل تصویر چند روز پیش در این سایت منتشر شده است. (اینجا)

اعتراضات عراق و لبنان 3

* پایین کشیدن پرچم ایران از کنسولگری ایران

البته بسیاری از رسانه‌ها و کاربران برای برهم زدن آرامش ایرانیان شایعاتی را هم منتشر کردند؛ شایعه‌ای مانند پایین کشیدن پرچم ایران از  ساختمان نمایندگی ایران در کربلا را مطرح کردند.

اما میرمسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلای معلی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: هیچ‌گونه تعرضی به نمایندگی کشورمان وارد نشده است. معترضان فقط پرچم عراق را در دیوار پشتی ساختمان آویزان کردند و پایین کشیده شدن پرچم ایران از ساختمان نمایندگی ایران در کربلا صحت ندارد.

* آتش زدن پرچم ایران

در این میان تصویری از آتش زدن پرچم ایران در اعتراضات بغداد هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

اعتراضات عراق و لبنان 4

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این تصویر مربوط به اعتراضات سال گذشته (۲۰۱۸) است و ارتباطی به اعتراضات روزهای اخیر ندارد.

اعتراضات عراق و لبنان 5

* شایعه علیه مراجع

این دست رسانه‌ها حتی برای تضعیف مرجعیت، حشد الشعبی و بسیج مردمی عراق شایعاتی را علیه آنان منتشر کردند؛ یکی از پرتکرارترین شایعات که سعی می‌کند اعتراضات منطقه را به مراجع ربط دهد، این تصویر بود.

اعتراضات عراق و لبنان 6

اما بررسی‌ها نشان داد که این تصویر هم جعلی است و مربوط به اعتراضات عراقی‌ها به  پارلمان عراق در سال‌های گذشته است.

اعتراضات عراق و لبنان 7

*  دستگیری یک روحانی‌ قلابی

در این بین و در اعتراضات لبنان نیز فردی که در لباس یک روحانی اقدام به پخش پول میکرد، توسط اطلاعات ارتش این کشور دستگیر شد، این روحانی قلابی،  «محمد علی ترشیشی» نام داشت.

* شایعه کشته شدن ابوعزرائیل

شایعه کشته شدن ابوعزرائیل در اعتراضات روزهای اخیر هم از این دست شایعاتی بود که برای تضعیف جبهه مقاومت منتشر شد.

اما ابوعزرائیل پس از انتشار این شایعه ویدئویی منتشر کرد و از زنده بودن خودش خبر داد.

اعتراضات عراق و لبنان و فتوشاپ های مجاهدین

لینک به منبع

***

همچنین: