افتتاح دفتر برای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) سمبلیک و بیانگر عمق خصومت امریکا با ایرانیان است

افتتاح دفتر برای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) سمبلیک و بیانگر عمق خصومت امریکا با ایرانیان است

خبر آنلاین، تهران، هفدهم آوریل 2013: … محمدحسن آصفری عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرآنلاین در واکنش به تاسیس دفتر منافقین در واشنگتن گفت: پس از آنکه منافقین از پایگاه اشرف و لیبرتی اخراج شدند آمریکایی ها خیلی تلاش کردند که کشوری را برای حضور آنها پیدا کنند اما هیچ کشوری آنها را نپذیرفت. نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به این که هیچ کشوری آنها را نپذیرفت آمریکایی ها ناچار شدند به آنها پناه بدهند.وی ادامه داد: اینگونه اقدامات آمریکا در برخورد با گروهک منافقین که به عنوان گروه مسلح علیه جمهوری اسلامی ایران است دره بی اعتمادی ملت ایران به امریکا را عمیق تر می کند و آن موانعی که می تواند در جهت عدم ارتباط و خصومت آمریکا با ما بیشتر باشد را بیشتر در اذهان عمومی نشان دهد …


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )

لینک به منبع
http://khabaronline.ir/detail/287057/politics/parliament#Scene_1

واکنش عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی به تاسیس دفتر منافقین در واشنگتن/دره بی اعتمادی ملت ایران به امریکا عمیق تر می شود

مجلس – نماینده مردم اراک در مجلس می گوید دلیل اصلی تاسیس دفتر منافقین در واشنگتن خصومت آمریکا با ملت ایران است.

محمدحسن آصفری عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرآنلاین در واکنش به تاسیس دفتر منافقین در واشنگتن گفت: پس از آنکه منافقین از پایگاه اشرف و لیبرتی اخراج شدند آمریکایی ها خیلی تلاش کردند که کشوری را برای حضور آنها پیدا کنند اما هیچ کشوری آنها را نپذیرفت.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به این که هیچ کشوری آنها را نپذیرفت آمریکایی ها ناچار شدند به آنها پناه بدهند.

وی ادامه داد: اینگونه اقدامات آمریکا در برخورد با گروهک منافقین که به عنوان گروه مسلح علیه جمهوری اسلامی ایران است دره بی اعتمادی ملت ایران به امریکا را عمیق تر می کند و آن موانعی که می تواند در جهت عدم ارتباط و خصومت آمریکا با ما بیشتر باشد را بیشتر در اذهان عمومی نشان دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکا از یک طرف حرف از رابطه می زند و از یک طرف اینگونه به تشکیلاتی تروریستی پناه می دهد و لذا اینگونه اقدامات آمریکایی ها نمی تواند گروهک منافقین را بازسازی کند.

آصفری تاکید کرد: دلیل اصلی این کار آمریکا خصومت آنها با ملت ایران است.

افتتاح دفتر منافقین در واشنگتن یک حرکت سمبلیک است

خبر آنلاین، تهران، هفدهم آوریل 2013:
http://khabaronline.ir/detail/287047/politics/diplomacy#Scene_1

دیپلماسی – سید جواد هاشمی نژاد

افتتاح دفتر گروهک منافقین با عنوان سازمان مجاهدین خلق ( شورای ملی مقاومت) در واشنگتن یک حرکت نمادین و سمبلیک همانند خروج نام این گروهک از فهرست گروه‌های تروریستی است.

اساسا آمریکا و کشورهای غربی حامیان اصلی منافقین بوده و هستند. نباید فراموش کنیم که در سال 1360 کشور فرانسه به این گروهک اجازه داد که مقر اصلی خود را در این کشور قرار دهند. اگرچه اتحادیه اروپا هم چند سالی نام این گروهک را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار داده بود اما در عمل تمام امکانات رسانه‌ای و سیستم‌های اطلاعاتی خود را در اختیار آن‌ها قرار داده بود.

در آمریکا نیز با وجود اینکه زمان زیادی از خروج نام این سازمان از فهرست گروه‌های تروریستی نمی‌گذرد اما از سال‌ها پیش اعضای نشاندار این سازمان در کنگره رفت و آمد داشته و با اعضای کنگره و مسئولان آمریکا در ارتباط بودند و از فضای رسانه ای آمریکا استفاده می‌کردند. در همان زمانی که نامشان در فهرست تروریست‌ها بود این گروهک با پرچم رسمی خود اقدام به برگزاری مراسم در خاک آمریکا می‌کردند.

افتتاح دفتر سازمان مجاهدین خلق در خاک آمریکا در حقیقت نشان دادن نوع دیگری از دشمنی دولت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران و نیز ملت ایران است چراکه سازمان مجاهدین با قرار گرفتن در کنار صدام در جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ملت ایران در حقیقت خائن به کشور و ملت ایران هستند. اکنون نیز آن‌ها در کنار رژیم صهیونیستی و شریک وی در دشمنی با ملت ایران هستند.

به نظر نمی‌رسد افتتاح این دفتر تغییر چندانی در فعالیت‌های این سازمان تروریستی داشته باشد. باید به یاد داشته باشیم که هیچ زمان و شرائطی برای این سازمان بهتر از زمان صدام حسین و حمایتی که او از این سازمان می‌کرد نبود. با وجود پشتیبانی همه جانبه وی از این گروهک و با وجود جنگ تمام عیاری که دولت بعث عراق علیه ایران به راه انداخته بود این ها نتوانستند در ایران کاری از پیش ببرند. امروز که جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت خود است افتتاح این دفتر نمی‌تواند نقش ویژه‌ای بازی کند. به نظر می‌رسد تنها تاثیر آن بیشتر برد تبلیغاتی‌ای خواهد بود که افتتاح این دفتر برای خود این‌ها و برای نیروهای این‌ها در درون سازمانشان داشته باشد.

همچنین