العبادی: فرقه رجوی معضلی تحمیل شده – لاریجانی: عراق منافقین را سریعتر تحویل دهد

العبادی: فرقه رجوی معضلی تحمیل شده – لاریجانی: عراق منافقین را سریعتر تحویل دهد

العبادی لاریجانیخبرگزاری تسنیم (و ایسنا)، تهران، بیست و سوم اکتبر 2014: …  وی همچنین با توجه به حضور شماری از اعضای گروهک منافقین در عراق، گفت: منافقین فقط جرایمی را علیه مردم ایران مرتکب نشدند بلکه در زمان حکومت صدام به بسیاری از عراقی‌ها نیز ظلم کردند و ما خواستار اخراج آنان از عراق هستیم؛ همچنین از مسئولان عراقی می‌خواهیم کسانی را که دستشان به خون مردم ما آلوده است، برای محاکمه به ایران باز …

العبادی روحانیحیدر العبادی: منافقین (فرقه رجوی) تروریست و جنایتکاراند. اقدام لازم را انجام میدهیم

لینک به منبع

نخست‌وزیر عراق: منافقین معضلی تحمیل شده به عراق هستند

خبرگزاری تسنیم: نخست وزیر عراق حضور منافقین در عراق را معضلی تحمیل شده به این کشور دانست.

العبادی لاریجانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی قوه‌قضاییه، حیدر العبادی با ابراز خرسندی از حضور در تهران انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان مقصد نخستین سفر پس از تصدی سمت نخست وزیری را نشانه‌ای بر تأکید بغداد بر گسترش و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه‌ها ارزیابی کرد.

وی با قدردانی از اینکه جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در کنار عراق ایستاده است، تروریسم را بیگانه با فکر و دین دو ملت ایران و عراق خواند و گفت: گروه‌های تروریستی به اسلام ضربه می‌زنند و در حالی که داعیه حمایت از اهل سنت دارند، بیشترین کشتار را در میان اهل تسنن به راه انداخته‌اند. ما می‌دانیم نیروهایی پشت پرده هستند که برای بدنام کردن اسلام و مسلمانان از تروریسم حمایت می‌کنند.

حیدر العبادی تشکیل دولت عراق را نشانه‌ای از «تلاش یکپارچه» همه گروه‌های عراقی اعم از شیعه، سنی، کرد و سایر اقوام برای ایستادگی در برابر داعش دانست.

نخست وزیر عراق همچنین در پاسخ به موضوعات مطرح شده از سوی آیت الله آملی لاریجانی، قول مساعد داد تخفیف مجازات یا عفو ایرانیانی را که به دلیل ورود غیرمجاز به عراق بازداشت شده‌اند، پیگیری کند.

وی همچنین حضور منافقین در عراق را معضلی تحمیل شده به این کشور دانست.

.

دیدار نخست‌وزیر عراق با رییس قوه قضاییه

آملی‌لاریجانی: ایران در حمایت از عراق کوتاهی نمی‌کند

ایسنا، تهران، بیست و سوم اکتبر 2014
لینک به منبع

رییس قوه قضاییه با تاکید بر روابط «عمیق و ریشه‌دار» دو ملت ایران و عراق، حمایت از عراق به عنوان کشوری «مقتدر، مستقل و با ثبات» را سیاست مورد تأکید جمهوری اسلامی ایران خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در دیدار حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق و هیأت همراه افزود: جمهوری اسلامی ایران در حمایت قوی، معنوی و مادی از عراق کوتاهی نخواهد کرد و مجموعه تلاش ما پس از سقوط رژیم صدام در این زمینه کاملاً روشن و آشکار است.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به سخنان نخست وزیر عراق درباره تحرکات گروه‌های تروریستی در این کشور گفت: تصور ما بر این است که خطر تروریسم فقط مربوط به عراق نیست و معتقدیم در پشت پرده طرح فراگیرتری برای ناامن کردن کل منطقه وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه گروه تروریستی- تکفیری داعش نسبتی با اسلام ندارد، اظهار کرد: کشتن افراد بی‌گناه و دیگر اعمالی که این گروه انجام می‌دهد، هیچ ربطی به شیعه و سنی ندارد؛ در واقع یکی از سیاست‌های استعماری آمریکا و اروپا این است که می‌خواهند با معرفی اعمال داعش به نام اسلام، چهره اسلام را مشوش کنند.

رییس قوه قضاییه با ابراز امیدواری به محو شدن این «لکه سیاه» از جهان اسلام، گفت: برادران عراقی ما اکنون در صحنه جهاد با تروریسم قرار دارند و ما اطمینان داریم مردم غیور عراق خودشان می‌توانند این مشکل را حل کنند.

آملی‌لاریجانی تشکیل دولت جدید عراق، همچنین انتخاب رئیس مجلس و رئیس جمهوری این کشور را «خبری خوش» برای ملت عراق و دوستداران این کشور دانست و گفت: این تحولات عراق را وارد مرحله جدیدی می‌کند تا به کشوری مستقل و قوی تبدیل شود.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری سفر رئیس قوه قضاییه عراق به تهران و تنظیم 4 توافقنامه در این سفر، افزود: مراحل قانونی این توافق‌ها طی شده است و آماده اجرا هستند؛ ما از جانب قوه قضاییه ایران آمادگی خود را برای اجرایی شدن این توافقنامه‌ها که می‌تواند باب جدیدی را در روابط دو کشور در حوزه همکاری‌های حقوقی و قضایی، استرداد مجرمین و انتقال محکومین باز کند، اعلام می‌کنیم.

آملی لاریجانی در ادامه موضوع ایرانیانی که به دلیل عبور غیرمجاز از مرز در عراق دستگیر شده در زندان بسر می‌برند را یادآور شد و گفت: ورود غیرمجاز در هیچ کشوری قابل قبول نیست و هر کشوری حق دارد متخلفین را بر حسب قوانین خودش مجازات کند، اما می‌دانیم که بسیاری از این اشخاص به عشق زیارت مشاهد شریفه وارد عراق می‌شوند و قصد نادیده گرفتن قانون کشور عراق را ندارند بلکه گاهی حتی متوجه ممنوعیت‌های قانونی و تبعات آن نیستند.

وی از مسئولان عراقی خواست که تمهیداتی بیندیشند که در صدور حکم علیه این دسته از زندانیان تخفیف در نظر گرفته شود.

رئیس دستگاه قضا افزود: ظاهراً قوانین کشور برادر ما در این زمینه بسیار سخت‌گیرانه است در حالیکه در کشور ما این چنین نیست. درخواست ما این است که در صورت امکان قوانین در این زمینه اصلاح شود؛ زیرا فرق است میان کسی که با انگیزه مجرمانه و پیروی از هوای نفس مرتکب تخلف می‌شود و کسی که به عشق زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از مرز عبور می‌کند.

وی همچنین با توجه به حضور شماری از اعضای گروهک منافقین در عراق، گفت: منافقین فقط جرایمی را علیه مردم ایران مرتکب نشدند بلکه در زمان حکومت صدام به بسیاری از عراقی‌ها نیز ظلم کردند و ما خواستار اخراج آنان از عراق هستیم؛ همچنین از مسئولان عراقی می‌خواهیم کسانی را که دستشان به خون مردم ما آلوده است، برای محاکمه به ایران باز گردانند.

رییس قوه قضاییه در پایان از آمادگی قوه قضاییه ایران بر همکاری‌های حقوقی و قضایی با عراق و در اختیار نهادن تجارب و دستاوردهای 35 ساله از جمله در حوزه به کارگیری فناوری‌های نوین در دستگاه قضایی خبر داد.

در ابتدای این دیدار حیدر العبادی با ابراز خرسندی از حضور در تهران انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان مقصد نخستین سفر پس از تصدی سمت نخست وزیری را نشانه‌ای بر تأکید بغداد بر گسترش و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه‌ها ارزیابی کرد.

وی با قدردانی از اینکه جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در کنار عراق ایستاده است، تروریسم را بیگانه با فکر و دین دو ملت ایران و عراق خواند و گفت: گروه‌های تروریستی به اسلام ضربه می‌زنند و در حالی که داعیه حمایت از اهل سنت دارند، بیشترین کشتار را در میان اهل تسنن به راه انداخته‌اند. ما می‌دانیم نیروهایی پشت پرده هستند که برای بدنام کردن اسلام و مسلمانان از تروریسم حمایت می‌کنند.

حیدر العبادی تشکیل دولت عراق را نشانه‌ای از «تلاش یکپارچه» همه گروه‌های عراقی اعم از شیعه، سنی، کرد و سایر اقوام برای ایستادگی در برابر داعش دانست.

نخست وزیر عراق همچنین در پاسخ به موضوعات مطرح شده از سوی آیت الله آملی لاریجانی، قول مساعد داد تخفیف مجازات یا عفو ایرانیانی را که به دلیل ورود غیرمجاز به عراق بازداشت شده‌اند، پیگیری کند.

وی همچنین حضور منافقین در عراق را معضلی تحمیل شده به این کشور دانست.

حیدر العبادی ظریف بغداددرد اصلی رهبری مجاهدین چیست؟ رفتن مالکی هم بحران تشکیلات رجوی را حل نکرد

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=13696

باند رجوی یک فاز عقب تر از تحولات جهان و منطقه

 مریم رجوی صدامیان داعش تروریسمایران دیدبان، بیستم اکتبر ۲۰۱۴: …  دوران ایران هراسی نه تنها به پایان رسیده است، بلکه ادامه تبلیغات ضدایرانی هرچه بیشتر ابعاد اقتدار کشورمان را به نمایش می‌گذارد. واقعیت این است که رقبا و دشمنان ایران در منطقه بازی را واگذار کرده و حتی روی کار آمدن یک دولت تندرو در آمریکا که تنها روزنه امید دار و دسته به گل نشسته رجوی می باشد نیز این وضع را تغییر …

لینک به منبع

دوران ایران هراسی به پایان رسیده است؛

باند رجوی یک فاز عقب تر از تحولات جهان و منطقه

دکتر فوادمعصوم رئیس جمهور جدید عراق پس از پیروزی انقلاب ایران، وی نماینده حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران بود و ارتباطات بسیار خوبی با ایران داشت و دارد.

ابراهیم جعفری وزیر خارجه جدید عراق در اجلاس بین المللی پاریس که در شهریور ماه پیرامون تهدید گروه تروریستی داعش برگزار شد از دعوت نشدن ایران انتقاد کرد و گفت این تصمیم «قابل تاسف»است.

حیدر العبادی نخست وزیر شیعه عراق هم حزبی آقای نوری المالکی است که در حال انجام نخستین سفر دو جانبه خود به ایران است.« این که نخست وزیر عراق اولین سفر دو جانبه خود را به ایران اختصاص می‌دهد، نشان از میزان نفوذ و جایگاه بالای ایران در عراق دارد. این مساله نشان می‌دهد که عراق به عنوان دومین کشوری که شیعیان در آن اکثریت را در تقسیم قدرت دارند تا چه اندازه به ایرانی که نخستین کشور شیعی جهان محسوب می‌شود، تکیه دارد و اعتماد کرده است. با وجود این که امریکا در عراق نفوذ بسیاری دارد و بر کسی پوشیده نیست که این نفوذ تا چه اندازه گسترده و عمیق است و با وجود این که امریکا نسبت به تحولات عراق مسئول است چرا که به این کشور حمله نظامی انجام داده و با حکومت جدید آن توافق نامه امنیتی امضا کرده است و حتی در بحث مبارزه با داعش برای دفاع از عراق پیمان عریض و طویل بین المللی تشکیل داده است، اما حیدر العبادی به جای این که نخستین سفر خود را به واشنگتن انجام دهد و بر اساس پروتکل های کشورهای دوست در کنگره این کشور برای نمایندگان امریکایی سخنرانی کند، نخستین مقصد خود را به تهران انجام می دهد و دیدار با مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران که احتمالا دیدار با مقام معظم رهبری نیز در دستور کار آن است، در اولویت دستورالعمل های دیپلماتیک خود قرار می دهد. این مساله نشان می‌دهد که اهمیت ایران برای عراق اگر بیشتر از اهمیت امریکا برای آن نباشد (که در عمل ثابت شده که هست) در آن سطح است.»*

در یمن اوضاع آنگونه که جریان ضد ایرانی می‌خواست پیش نرفت و جریان قدرتمند الحوثی اثرگذاری خود را بر صحنه سیاسی این کشور تثبیت کرده است.

با هرچه برجسته تر شدن نقش و قدرت ایران و متعاقب این تحولات، بقایای منگول رجوی منفعلانه دست و پا می زنند و هنوز به زعم خود می پندارند که اگر راجع به اثرگذاری ایران در منطقه تبلیغات کنند، هدف شکسته خورده صهیونیستها با مضمون نگرانی از ایران را محقق خواهند کرد. در حالی که رهبری عقب مانده مجاهدین نمی‌فهمد این نحو تبلیغات در حقیقت بلندگویی برای اقتدار ایران در منطقه است.

دوران ایران هراسی نه تنها به پایان رسیده است، بلکه ادامه تبلیغات ضدایرانی هرچه بیشتر ابعاد اقتدار کشورمان را به نمایش می‌گذارد. واقعیت این است که رقبا و دشمنان ایران در منطقه بازی را واگذار کرده و حتی روی کار آمدن یک دولت تندرو در آمریکا که تنها روزنه امید دار و دسته به گل نشسته رجوی می باشد نیز این وضع را تغییر نخواهد داد و برفرض آن که قدرت منطقه ای ایران را نپذیرد آمریکا به جنگی کشیده خواهد شد که صدها بار زیانبارتر از تحمل ایران خواهد بود، اینها واقعیاتی است که شکل موضع‌گیری رهبری منگول مجاهدین نشان می‌دهد که قادر به درک آن نیستند و معتادوار به روشهای نخ نمایی آویزان شده اند که صرفاً جهت خالی نبودن عریضه صادر می شود!

ــــــــــــــــــــــــــــــــ

* چرا سفر العبادی به تهران مهم است؟ – دیپلماسی ایرانی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=13541

«ترتیبات اجرایی استعفا» یا پیشگیری از ریزش !

باستان سیر استعفاایران دیدبان، دهم اکتبر ۲۰۱۴:… هدف‌گذاری برای «تحکیم» مبانی وحدت و انسجام شورا، آشکار می‌سازد که استعفا از شورا موجبات نگرانی شدید رهبری مجاهدین را فراهم آورده است و عزم جدی دارند که در مقابل آن، همانند درخواستهای جدایی افراد مستقر در عراق مقاومت نمایند، به این منظور از افراد درخواست شده است در یک جلسه شورا شرکت نمایند و دلائل خود …

باستان سیر استعفاسکوت شورای جور و جهل و جنایت رجوی دو هفته بعد از اعلام استعفای شاهپور باستان سیر

لینک به منبع

استعفا از شورا, مبطل اتهامات رجوی علیه جداشدگان؛

«ترتیبات اجرایی استعفا» یا پیشگیری از ریزش !

موج جدایی از شورای ملی مقاومت، بخش اروپایی گروه تروریستی مجاهدین، که با استعفای آقایان قصیم و روحانی آغاز شد، گسترده تر شده و سه تن دیگر نیز به این طریق از شورا جداشدند و یقینا اشخاص دیگری هم دیر یا زود به آنان ملحق خواهند شد.

واکنش بقایای رجوی به این شکل از جداشدن که حق طبیعی هر فرد است، نشان از آن دارد که علاوه بر خشم شدید، به دنبال راه‌هایی برای کنترل و مهار پدیده استعفا در آینده برآمدند و از آنجا که برخلاف اعضای ناراضی محصور در اردوگاههای این گروه، نمی‌شود آنان را تحت هجوم جمعی قرار داد و یا آنها را زندانی و محدود کرد، تلاش دارند شیوه‌های دیگری را به عنوان اهرم کنترلی جایگزین نمایند. لذا در آخرین واکنش دار و دسته رجوی به استعفا، مقدمه‌چینی برای اعمال این شیوه‌ها به وضوح دیده می شود:

«اجلاس میاندوره‌یی به‌منظور تحکیم “مبانی وحدت و انسجام شورا و پیشبرد اهداف آن” که در آیین‌نامه داخلی مورد تأکید قرار گرفته است، در تکمیل اطلاعیه ۱۷خرداد ۹۲ و بیانیه تفصیلی ۷تیر ۹۲ به‌خاطر حداکثر شفافیت در مناسبات درونی خود و تمایز استعفای طبیعی و شرافتمندانه از چنگ انداختن رژیم بر متشکل‌ترین مقاومت تاریخی سازمان‌یافته ایران و تنها جایگزین دموکراتیک، یک ماده افزوده به آیین‌نامه داخلی شورا به شرح زیر تصویب کرد:

«ترتیبات اجرایی استعفا از عضویت در شورا، به شرح زیر است:

الف-اگر علت استعفا شخصی است، طبق ماده ۷ آیین‌نامه با دبیر ارشد حل و فصل می‌شود.

ب-اگر استعفا انگیزه و داعیه سیاسی دارد، عضو مستعفی در اجلاس شورا شرکت و دلایل خود را توضیح می‌دهد. گفتگوها ثبت و جهت اطلاع عموم منتشر می‌شود. فرد ذیربط همچنین می‌تواند طبق ماده ۷ آیین‌نامه داخلی متقاضی جلسات محدود شود.

ج-همزمان عضو مستعفی مسئولیتها و وظایفی را که به عهده داشت به دبیرخانه شورا تحویل می‌دهد و طبق ماده ۱۰ اساسنامه تسویه‌حساب مالی می‌کند.»

هدف‌گذاری برای «تحکیم» مبانی وحدت و انسجام شورا، آشکار می‌سازد که استعفا از شورا موجبات نگرانی شدید رهبری مجاهدین را فراهم آورده است و عزم جدی دارند که در مقابل آن، همانند درخواستهای جدایی افراد مستقر در عراق مقاومت نمایند، به این منظور از افراد درخواست شده است در یک جلسه شورا شرکت نمایند و دلائل خود برای استعفا را ارائه دهند. این راه کار که برای اجرایی شدن آن پیشاپیش ادعا شده است هر کس چنان نکند بی‌شرف است و راه را برای چنگ انداختن رژیم به شورا باز کرده است، با هدف جلوگیری از غافلگیری رهبری مجاهدین و نیز داشتن فرصت برای اقدامات مقابله‌ای و امکان پرونده‌سازی علیه فرد مستعفی گنجانده شده است.

این که کنترل کنندگان مجاهدین تا چه میزان موفق شوند با این شگرد که به زودی تبدیل به راه‌کاری برای خروج اکثر اعضای مجاهد شورا نیز خواهد شد، راه جداشدن اعضای شورا را ببندند را آینده مشخص خواهد کرد. اما در حال حاضر می توان گفت که این جریان نتیجه بلافصل «پیروزیهای مشعشع و درخشان» رجوی در اروپا و از جمله مختومه شدن پرونده ۱۷ ژوئن است!

نکته قابل تأمل در این باره اما این است که با نگاهی به انگیزه جدایی افرادی که در خارج کشور به سر می‌برند و تحت هیچ فشار و مضیقه‌ای نیز قرار ندارند و حتی بعضاً زندگی شخصی و کار حرفه ای خود را نیز دارند نشان می‌دهد که عربده کشی های چندساله رجوی و دارو دسته اش علیه جداشدگان و وانمودن اینکه آنها افرادی ترسو و کم ظرفیت بودند که توان تحمل سختی‌های مبارزه را نداشتند، ادعای واهی بیش نیست و عیان می‌سازد که علت اصلی ریزش نیروی این گروه بطلان راه و باطل بودن عقیده و مرام و هدف این فرقه است.

***

مسعود رجوی قبل از فرارمسعود رجوی یازده سال قبل  با نزدیک شدن سقوط ولینعمتش صدام حسین از قرارگاه اشرف فرار کرد و مخفی شد

زهره قائمی کمپ اشرف 2زهره قائمی بصورتی مشکوک در کنار بیش از پنجاه تن دیگر در قرارگاه اشرف به ضرب گلوله گشته شد. رجوی هنوز اجازه دسترسی و تحقیق از ۴۲ تن باقی مانده از این واقعه را نمی دهد

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیمسعود و مریم رجوی زهره قائمی مسئول ترور شهید صیاد شیرازی را به همراه دیگران در قرارگاه اشرف باقی گذاشت تا کشته شوند

سازمان ملل در مورد نقش رجوی در کشتار ۵۳ تن از قربانیان مجاهدین خلق در کمپ اشرف تحقیق کند

همچنین:

مجاهدین برای ایران ارزش هیچ معامله ای را ندارند؛ پرونده ۱۷ ژوئن، سرمایه گذاری بی منفعت فرانسه

ایران دیدبان، بیست و یکم سپتامبر ۲۰۱۴: … قبض و بسط مجاهدین توسط فرانسه را فقط نباید مرتبط با امنیت داخلی فرانسه و یا در رابطه با ایران دانست، بلکه موضوعی است که به سیاست خارجی این کشور در قبال آمریکا نیز ربط دارد. کافی است به یاد بیاوریم که دستگیری مریم رجوی در زمانی صورت گرفت که نئوکانهای آمریکایی در عراق

 

لیستی از اضطرابها و نگرانی های گروه تروریستی مجاهدین – توسری غرب به بقایای رجوی

ایران دیدبان، دهم سپتامبر ۲۰۱۴: … تشکیل دولت عراق با نخست وزیر و وزیر خارجه شیعه، بعد از آن همه سعایت و بدخواهی علیه دولت مالکی، عمیقاً مجاهدین را در خود فروبرد. برباد رفتن سرمایه‌گذاری‌هایی که روی عراق بعد از مالکی کرده بودند آنچنان آنها را آشفته و پریشان کرده است که حتی قدرت موضع گیری در این باره را ندارند. این برای �

ایران چگونه در شکستن محاصره «آمرلی» نقش ایفا کرد؟ (عجز و لابه رجوی از شکست داعش)

مسعود رجوی مریم رجوی داعش حزب بعث صدام حسینایران دیدبان، سوم سپتامبر ۲۰۱۴: … به باور رویترز، تحولات رخ داده در آمرلی و منطقه «سلیمان بیک» در حوالی این شهر، نشانگر انجام یک کار تیمی و هماهنگ از سوی مبارزان کرد، ارتش عراق و مبارزان شیعه بود و ایران نیز ضمن حمایت از این ائ

عجز و لابه رجوی از پیروزیهای عراق تحت حمایت ایران علیه داعش

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1ایران دیدبان، دوم سپتامبر ۲۰۱۴: … تا امروز شاهد عجز و لابه رهبری گروه تروریستی مجاهدین علیه دولت مالکی به بهانه «تکیه گاه رژیم» بودیم، اما بعد از این مواضع بقایای رجوی با چرخشی گسترده از داخل عراق به سمت جامعه جهانی و گلایه از «سهیم

مریم رجوی صدامیان داعش تروریسمWhat makes Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) and ISIS brothers