المالکی سخنان ژنرال سابق امریکا، لابی امروز مجاهدین خلق، جورج کیسی در مراسم رجوی در پاریس را تکذیب کرد

المالکی سخنان ژنرال سابق امریکا، لابی امروز مجاهدین خلق، جورج کیسی در مراسم رجوی در پاریس را تکذیب کرد

تلویزیون السومریه، بغداد، دوم ژوئیه 2013: … در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است که مالکی ادعای کیسی را که طی مراسم جشن اعضای گروهک تروریستی منافقین در پاریس طرح شد، تکذیب کرد. وی در این مراسم مدعی شده بود که مالکی به وی خبر داده است که سپاه قدس ایران در پشت انفجارهای عراق است. در این بیانیه تاکید شده است: تحقیقات ویژه نشان داده است که القاعده در پشت پرده انفجار حرمین عسکریین در سال 2206 بوده و …


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

لینک به منبع (ترجمه خبرگزاری فارس)
لینک به متن اصلی (عربی)
لینک به متن انگلیسی

پس از «مقتدا صدر» ، «مالکی» ادعای «جرج کیسی» علیه ایران را تکذیب کرد

نخست‌وزیر عراق اتهام‌زنی فرمانده اسبق نیروهای آمریکایی در عراق مبنی بر نقش ایران در انفجار حرمین عسکریین در سال 2006 را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عراقی «الصباح»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق، ادعای «جرج کیسی» فرمانده اسبق نیروهای آمریکایی در عراق، مبنی بر دخالت ایران در جنایت انفجار حرمین عسکریین «سامرا» در سال 2006 را تکذیب و اعلام کرد که تحقیقات رسمی انجام شده ثابت کرد که القاعده این جنایت را مرتکب شده است ضمن اینکه این شبکه تروریستی، در همان زمان نیز با صدور بیانیه‌ای، مسئولیت این انفجار تروریستی را برعهده گرفته بود.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است که مالکی ادعای کیسی را که طی مراسم جشن اعضای گروهک تروریستی منافقین در پاریس طرح شد، تکذیب کرد. وی در این مراسم مدعی شده بود که مالکی به وی خبر داده است که سپاه قدس ایران در پشت انفجارهای عراق است.

در این بیانیه تاکید شده است: تحقیقات ویژه نشان داده است که القاعده در پشت پرده انفجار حرمین عسکریین در سال 2206 بوده و در بیانیه القاعده نیز در همان زمان این امر تایید شده بود.

در بیانیه نخست‌وزیری عراق از دولت آمریکا خواسته است تا مقامات مسئول کنونی و سابق خود در عراق را ملزم کند که از چارچوب صداقت و فعالیت حرفه‌ای خارج نشوند.

جمعه گذشته نیز، «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر، در واکنش به این اظهارات کیسی علیه ایران اظهار داشت: آمریکا ایران را به مثابه یک چوب‌لباسی برای خود در نظر می‌گیرد و تمام اقدامات شرم‌آور خود را به این چوب لباسی آویزان می‌کند.

رهبر جریان صدر تاکید کرد که این ادعا بیانگر ناکامی آمریکا در اداره کشور عراق در طول اشغال این کشور است.

وی در پاسخ به سوال یکی از طرفدارانش درباره اتهام‌زنی کیسی به ایران با فاسق خواندن وی گفت: من دلیلی برای این اقدام آمریکا نمی‌بینم که اقدامات شرم آور خود را به میخ ایران آویزان می‌کند.

رهبر جریان صدر افزود: اظهارات کیسی، صرفا بیانگر ناکامی آمریکا در اداره عراق طی دوران اشغال این کشور است.

وی همچنین ابراز شگفتی کرد که چگونه ایران توانسته حرمین عسکریین را در سایه ادعای آمریکا مبنی بر حمایتش از عراق منفجر کند؟

مقتدا صدر خواستار لعنت فرستادن علیه آمریکایی‌ها در نمازها و خروج آنها از عراق به طور کامل شد و گفت که ما می‌خواهیم با تمام همسایگانمان در صلح و سلامت زندگی کنیم.

خطبای نماز جمعه گذشته در تکریت و سامرا خواستار بین‌المللی کردن مسئله انفجار حرمین عسکریین در سال 2006 و محاکمه تمام عاملان آن شده بودند.

المالكي يكذب “إدعاءات” كيسي بشأن تورط إيران بتفجير المرقدين العسكريين

السومرية نيوز/ بغداد

كذب رئيس الوزراء نوري المالكي، الاثنين، “إدعاءات” قائد القوات الأمريكية السابق الجنرال جورج كيسي بشأن تورط فيلق القدس الإيراني بتفجير المرقدين العسكريين في سامراء، مؤكدا أن التحقيقات الخاصة بالتفجير أثبتت تورط القاعدة به.

وقال بيان صدر عن مكتب المالكي، تلقت “السومرية نيوز”، نسخة منه، إن “قائد القوات الأمريكية السابق الجنرال كيسي تحدث في حفل خاص لمنظمة مجاهدي خلق الإيرانية المعارضة في باريس مدعيا بأن رئيس الوزراء قد اخبره بأن فيلق القدس الإيراني يقف وراء التفجيرات في العراق”.

وأوضح البيان أن “كيسي ادعى بان الأدلة المتوفرة لديه عن تفجير مرقد الامامين العسكريين في سامراء تشير الى تورط ايران في الجريمة”، مضيفا أنه “في الوقت الذي يكذب فيه رئيس الوزراء ما ادعاه كيسي، فإننا نؤكد بان التحقيقات الخاصة بشان التفجير المذكور قد أثبتت بان تنظيم القاعدة الارهابي هو من ارتكب هذه الجريمة”.

وتابع البيان أن “القاعدة أصدرت في حينها بيانا اعترفت فيه بارتكابها الجريمة”، داعيا الإدارة الأمريكية الى “ضرورة الزام المسؤولين الامريكيين ممن يعملون في العراق او سبق لهم العمل فيه ان لا يخرجوا عن مقتضيات الصدق و المهنية”.

وتعرضت قبة الامامين العسكريين علي الهادي والحسن العسكري، في شباط 2006، لتدمير شبه كامل اثر تفجيرهما بعبوات ناسفة، لتدخل البلاد بعدها في توتر طائفي ودوامة عنف راح ضحيتها الالاف من العراقيين.

وأكد زعيم التيار الصدري مقتدى الصدر في رد له على خطاب كيسي، في (28 حزيران الماضي)، أن أمريكا جعلت من إيران “شماعة” تعلق عليها “أفعالها المشينة”، معتبرا تصريح كيسي”دليل على فشل أمريكا بإدارة العراق خلال احتلالها البغيض”.

يذكر أن خطباء صلاة الجمعة في تكريت وسامراء، طالبوا، اليوم (28 حزيران 2013)، بتدويل قضية تفجير الإمامين العسكريين في سامراء، ومحاكمة كل شخص تثبت إدانته في الحادث الذي راح ضحيته المئات من العراقيين الأبرياء، وخاصة إيران وفيلق القدس

همچنین:

جمع آوری مقامات سابق و اسبق آمریکایی با صرف هزینه های میلیون دلاری بدیل نداشتن حامی اصیل و ایرانی است

2013/06/30 by

خانم مریم سنجابی (عضو سابق شورای رهبری مجاهدین و شورای ملی مقاومت)، نیم نگاه، سی ام ژوئن ۲۰۱۳: …  آنانکه با تمام هستی و زندگی خود  سال ها این فرقه را یاری دادند  شما و درونتان را دیدند و با آنها چه کردید.جزپستی و رذالت … و درحالیکه می گفتید سر درمکتب مجاهدین نوشته صداقت […]

شو مجاهدین خلق به سبک آمریکایی

2013/06/28 by

لوموند (ترجمه زنان ایران)، پاریس، بیست و هشتم ژوئن ۲۰۱۳: …  دهها هزار نفر ایرانی، که از سراسر اروپا آمده بودند و همچنین مهاجرین روس و لهستانی تبار که شاید خیلی هم در جریان مبارزه ای که انجام میشود نیستند با استفاده از سفر رایگان با اتوبوس از آلمان در این تجمع حضور یافتند تا […]

سفر به پاریس، از جیب سازمان مجاهدین خلق؟

2013/06/27 by

محمد ضرغامی، رادیو فردا، بیست و هفتم ژوئن ۲۰۱۳: …  آلینا سپس ادامه می‌دهد که برگزارکننده تور برایش توضیح داده است که او باید در یک تظاهرات سیاسی در پاریس هم شرکت کند. پرچم در دست بگیرد و شعارهایی به زبان فارسی بدهد. برگزارکننده تور که خانم آلیمکووا تلاش دارد نام او محفوظ بماند به […]