سخنگوی وزارت خارجه ایران: امریکا حامی تروریسم مجاهدین ، صلاحیت قضاوت ندارد 

سخنگوی وزارت خارجه ایران: امریکا حامی تروریسم مجاهدین ، صلاحیت قضاوت ندارد 

امریکا حامی تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجوی خبرگزاری مهر، تهران، بیست و ششم می 2020:… موسوی، آمریکا را یکی از دولت‌های حامی تروریسم و مهم‌تر از آن، دولتی تروریستی خواند که بر اساس اطلاعات موجود، از دهه ۱۹۶۰ میلادی، حداقل ۸ گروه تروریستی شناسنامه دار با کارنامه سنگین و خونین در غرب آسیا، اروپا و آمریکای لاتین را مورد حمایت قرار داده که از جمله آنها می‌توان به حمایت همه جانبه از سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) نام برد که مسئول ترور ۱۷ هزار شهروند و مقام ایرانی در طول چهار دهه اخیر بوده است. ایجاد و حمایت از گروه وحشی و خونخوار داعش از دیگر جنایات تاریخی آمریکایی‌ها در سالهای نزدیک است. امریکا حامی تروریسم مجاهدین ، صلاحیت قضاوت ندارد  

US Supporting MEK Terrorists

سخنگوی وزارت خارجه ایران: امریکا حامی تروریسم مجاهدین ، صلاحیت قضاوت ندارد

با رد گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا؛

موسوی: آمریکا صلاحیت قضاوت درباره کشورهای جهان را ندارد

لینک به متن انگلیسی گزارش:

US Supporting MEK Terrorists Not Qualified To Judge Others ; Iran

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا با سابقه پلید و سیاه، به هیچ وجه صلاحیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای قضاوت درباره سایر کشورهای جهان ندارد.

Ministry of Foreign Affairs Iran

Iran’s Ministry of Foreign Affairs strongly condemned a recent anti-Iranian report issued by the US State Department

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارداشت: آمریکا با آن سابقه پلید و سیاه در اقدامات تروریستی، اعدام‌های فراقضایی، رسوایی‌های جاسوسی، حمایت از نظام‌های فاشیستی و دیکتاتوری و قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر، ۷۹ کودتا و تغییر نظام در کشورهای مستقل، جنگ افروزی بی سابقه در تاریخ با ۱۳۵ جنگ، تحریم و تروریسم اقتصادی علیه ۳۳ کشور و دهها جرم و جنایت علیه بشریت، به هیچ وجه صلاحیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای قضاوت درباره سایر کشورهای جهان ندارد.

موسوی در ادامه با رد گزارش بی پایه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا، اتهامات وارده را ناشی از جعل، توطئه و توهم با هدف جنگ روانی و ایجاد فشار خواند و تصریح کرد: این به اصطلاح گزارش طبق رویه مالوف، ملغمه ای از تخیل و اتهام‌های واهی است که هیچگاه سندی برای اثبات آنها ارائه نشده و از جانب کسانی مطرح می‌شود که در یک قرن اخیر حداقل در ۵۵ کشور مستقل دنیا به بهانه‌های واهی دخالت کرده که فهرست بلند بالایی از اقدامات غیر قانونی آنها علیه مردم جهان وجود دارد و تحلیلگران و محققان با انتشار صدها کتاب در این رابطه تنها بخشی از آنها را بر ملأ ساخته اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تنها در فقره تحریم و تروریسم اقتصادی و بر اساس آمار وزارت خزانه داری آمریکا صرفاً از سال ۲۰۱۷ تاکنون، ۳۳ کشور جهان مورد تحریم قرار گرفته اند که بسیاری از این تحریم‌های یکجانبه و فراسرزمینی، تأثیراتی سنگین و مخرب بر مردم آن کشورها داشته است.

مسعود خدابنده در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی

موسوی همچنین نظامی گری ایالات متحده در تاریخ کوتاه پیدایش و حیات خود را از بسیاری از امپراطوری های خونریز و متجاوز تاریخ بیشتر خواند و افزود: این نظامی گری بقدری بی سابقه بوده که این کشور ۱۳۵ جنگ بزرگ در تاریخ خود ثبت کرده و تنها ۱۶ سال از عمر ۲۴۳ ساله اش را در جنگ و کشتار و خونریزی و استفاده از همه سلاح‌های متعارف و غیر متعارف، نگذرانده است.

وی با اشاره به دخالت مستقیم و غیر مستقیم آمریکا در کودتا، تغییر نظام و انقلاب‌های رنگی از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون خاطر نشان کرد: آمریکا بصورت مستقیم و از طریق سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) اقدام به اجرای ۷۹ مورد کودتا و تغییر نظام در کشورهای جهان کرده است که شماری از آنها نیز ناموفق بوده است. علاوه بر این، آمریکا در کشورهای مختلف اقدام به حمایت مستقیم و غیرمستقیم از آشوب و هرج و مرج ضددولتی کرده است که برخی از آنها منتج به روی کار آمدن افراد و دولتهای دست نشانده شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین به حمایت آمریکا از نظام‌های فاشیستی و نیز قاچاقچی مواد مخدر در دهه‌های گذشته اشاره کرد که از ۳۵ حکومت مبتنی بر فاشیسم و قاچاق مواد مخدر، فراتر رفته است.

وی افزود: رسوایی جاسوسی آمریکا از رهبران جهان که عمدتاً از متحدان آمریکا بوده از دیگر کارنامه سیاه و هولناک این دولت یاغی است.

موسوی، آمریکا را یکی از دولت‌های حامی تروریسم و مهم‌تر از آن، دولتی تروریستی خواند که بر اساس اطلاعات موجود، از دهه ۱۹۶۰ میلادی، حداقل ۸ گروه تروریستی شناسنامه دار با کارنامه سنگین و خونین در غرب آسیا، اروپا و آمریکای لاتین را مورد حمایت قرار داده که از جمله آنها می‌توان به حمایت همه جانبه از سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) نام برد که مسئول ترور ۱۷ هزار شهروند و مقام ایرانی در طول چهار دهه اخیر بوده است. ایجاد و حمایت از گروه وحشی و خونخوار داعش از دیگر جنایات تاریخی آمریکایی‌ها در سالهای نزدیک است.

امریکا حامی تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجوی 

موسوی، آمریکا را یکی از دولت‌های حامی تروریسم و مهم‌تر از آن، دولتی تروریستی خواند که بر اساس اطلاعات موجود، از دهه ۱۹۶۰ میلادی، حداقل ۸ گروه تروریستی شناسنامه دار با کارنامه سنگین و خونین در غرب آسیا، اروپا و آمریکای لاتین را مورد حمایت قرار داده که از جمله آنها می‌توان به حمایت همه جانبه از سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) نام برد که مسئول ترور ۱۷ هزار شهروند و مقام ایرانی در طول چهار دهه اخیر بوده است. ایجاد و حمایت از گروه وحشی و خونخوار داعش از دیگر جنایات تاریخی آمریکایی‌ها در سالهای نزدیک است.

وی به تلفات غیرنظامیان در عملیات‌های نظامی پهپادی در حداقل ۵ کشور افغانستان، عراق، پاکستان، سومالی، لیبی و یمن اشاره کرد که در این عملیات‌ها که به اسم جنگ علیه تروریسم بوده و همچنان دارد، شمار زیادی از اهداف و افراد غیرنظامی عامدانه مورد حمله قرار گرفتند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: فهرست جنایات تروریستی و ضد بشری آمریکایی‌ها بسیار طولانی و کریه است؛ اما خوب است دولتمردان آمریکایی به یاد بیاورند کدام قوانین حتی در داخل آمریکا در پس اقدامات تروریستی، قتل‌های هدفمند (Targeted killing)، ترورهای سیاسی (Political Assassinations) و اعدام‌های فراقضائی (Extrajudicial Execution) توسط کنگره برای سرپوش گذاشتن بر این فجایع در افکارعمومی رسماً تصویب شده است!؟ کافی است این واژگان را جستجو کنند تا دریابند “خلاقانه ترین تکنیک‌ها در کشتن افراد بی گناه” توسط کدام کشور به کار گرفته می‌شود!؟

موسوی در پایان تاکید کرد: با توجه به آنچه که در بالا گذشت آمریکا به هیچ وجه صلاحیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای قضاوت دیگر کشورها را ندارد و بهتر است اول به سابقه پلید و سیاه خود بپردازد؛ بویژه اینکه مدیریت وزارت امور خارجه آمریکا در حال حاضر با افتخار دروغ را عامل پیشرفت خود می‌داند.

لینک به منبع

سخنگوی وزارت خارجه ایران: امریکا حامی تروریسم مجاهدین ، صلاحیت قضاوت ندارد

***

Iran Interlink

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/تفاوت-برانداز-و-ویرانی%e2%80%8cطلب-وطن-پرستی/

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب – مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی استراه نو، بیست و نهم آوریل 2020:… با این اوصاف باید گفت: مهمترین صف‌بندی سیاسی در گذشته و امروز و آینده ایران ما مرز بین وطن ‌پرستی و وطن ‌فروشی است. بدون تعهد به وطن، حاصل چپ‌روی حزب توده است و سرسپردگی شوروی؛ حاصل اسلامگرایی «مجاهدین» خلق است و مزدوری عربستان؛ حاصل لیبرالیسم هم، پادوهای ارزان قیمت ترامپیست و پیچ و مهره‌های ماشین ایران ستیزی است. امثال رضا پهلوی و «مجاهدین» پادویی تحریم‌گران را می‌کنند. این تفاوت برانداز با ویرانی‌طلب است. ویرانی‌طلبی انتخاب سیاسی نیست. بیماری تفاله‌های جامعه است که زندگی حقیرانه‌شان را از راه مزدوری برای دشمن خارجی پیش می‌برند. تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب – مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است 

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی استویروس کرونا و تحریم دارویی . مسعود رجوی و آپوزیسیون جعلی

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب – مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

امثال رضا پهلوی و «مجاهدین» پادویی تحریم‌گران را می‌کنند. این تفاوت برانداز با ویرانی‌طلب است. ویرانی‌طلبی انتخاب سیاسی نیست. بیماری تفاله‌های جامعه است که زندگی حقیرانه‌شان را از راه مزدوری برای دشمن خارجی پیش می‌برند. کنش ملی نه «کاسبی تحریم» است، نه «پروژه اقتصادی» و نه چنانکه دولت آمریکا میگوید «کلاهبرداری». بنابراین آنهایی که ایرانِ تحریم شده‌ی ضعیف می‌خواهند بی وطن اند و البته بی‌شرف.

بدون تعهد به وطن، حاصل چپ‌روی حزب توده است و سرسپردگی شوروی؛ حاصل اسلامگرایی «مجاهدین» خلق است و مزدوری عربستان؛ حاصل لیبرالیسم هم، پادوهای ارزان قیمت ترامپیست و پیچ و مهره‌های ماشین ایران ستیزی است.

شاید هیچ گروهی به اندازه «مجاهدین» بی وطن از پیروزی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ (سال ۱۳۹۵) خوشحال نشد، چون اکثر سناتورها و سیاستمداران آمریکایی که پای ثابت همایش های این سازمان بودند، در دولت ترامپ نقش موثری داشتند.

پس از پیروزی ترامپ و باز شدن پای «مجاهدین» به سالن های کنگره و مجلس نمایندگان آمریکا، از نقش این اپوزیسیون ایرانی نما برای تنظیم تحریم های جدید و قرار دادن سپاه در «لیست سازمان های تروریستی آمریکا» حکایت داشت.

در تاریخ نوزدهم جولای ۲۰۱۷ برابر با چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ سایت خبری اسپوتنیک فارسی زبان روسیه گزارش داد: مریم رجوی از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی افراد و نهادهای ایرانی استقبال کرد و مدعی شد از آنجا که ایران، حامی تروریسم و افراط گرایی است و برای ساخت موشک های بالستیک تلاش می کند گزینه اعمال تحریم علیه این کشور انتخاب درستی است.

مریم رجوی در ادامه مدعی شد، . . .  این حرکت ترامپ زمانی شکل کامل به خود می گیرد که نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در فهرست تروریسم ثبت شود و از منطقه بیرون رانده شود.

در اواخر مهر ماه سال ۱۳۹۶ پس از سخنرانی ترامپ درباره توافق هسته ای و حمله به سپاه پاسداران، وزارت دارایی آمریکا در اطلاعیه ای، این نهاد انقلاب اسلامی را به دلیل حمایت از «گروه های تروریستی» در فهرست تحریم ها قرار داد.

در همین رابطه یکی از کاربران توئیتر در حساب کاربری اش می نویسد: ترامپ «حشمت علوی» را کوت می‌کند. (ریتوئیت با کامنت گذاری).

یادتان هست که حشمت علوی یکی از مشهورترین شخصیت‌های فیک توییتر است. اکانت قلابی «مجاهدین» خلق که رسانه‌های دنیا افشایش کردند.

این یعنی کف‌گیر ویرانی‌طلبان به ته دیگ خورده. نه هیچ آدم با اصالتی در مسیر مانده نه حرف حساب دارند. الغریق یتشبث بکل حشیش.» یعنی رانَش به هر علف هرز می چسبد.

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

در بيست و سوم آذر ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم دسامبر ۲۰۱۹ رضا پهلوی در گفتگو با مجله آمریکایی نیوزویک در واشینگتن گفت: مردم ایران قدردان تحریم‌های آمریکا هستن!

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

با این اوصاف باید گفت: مهمترین صف‌بندی سیاسی در گذشته و امروز و آینده ایران ما مرز بین وطن ‌پرستی و وطن ‌فروشی است. بدون تعهد به وطن، حاصل چپ‌روی حزب توده است و سرسپردگی شوروی؛ حاصل اسلامگرایی «مجاهدین» خلق است و مزدوری عربستان؛ حاصل لیبرالیسم هم، پادوهای ارزان قیمت ترامپیست و پیچ و مهره‌های ماشین ایران ستیزی است.

«وطن ‌فروش» از دور ریختنی‌هاست، برای ذهن‌های توسعه نیافته و جهان ندیده هاست.

تروریسم‌اقتصادی جنایت علیه همه ایرانیان است و یک وطن ‌پرست صرفنظر از گرایش سیاسی و بلاشرط با آن مخالفت می‌کند، آنچنانکه اکنون اردشیر زاهدی و بنی‌صدر نیز به کمپین ضدتحریم پیوسته‌اند.

اردشیر زاهدی که وزیر خارجه و آخرین سفیر ایران در ایالات متحده آمریکا در دورهٔ محمدرضا شاه پهلوی بود، در مصاحبه ۲۶ آوریل ۲۰۲۰ برابر با ششم اردیبهشت ۹۹ خود با بی بی سی فارسی با سربلندی تمام گفت:  « . . . ما که گذاشتیم رفتیم، پول هم بردیم، حق نداریم از اینجا بگیم لنگش کن . . . هر ایرانی از خارجی پول بگیره بی‌شرفه . . . »

بدین ترتیب اردشیر زاهدی مرزبندی اصلی این روزهای ایرانِ ما را به روشنی تشریح کرد. یعنی وطن پرستانی مثل اردشیر زاهدی و امثال ایشان یکطرف و همه آنهایی که از تحریم و تروریسم آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی علیه ایرانیان حمایت و یا با طرح دوگانه «استبداد/تحریم» آن را توجیه می‌کنند یک طرف.

امثال اردشیر زاهدی انسانهایی هستند که به درجه ای از خودانتقادی رسیده اند. آنها ابایی از نقد گذشته و عملکرد خود و حلقه های هویتی انتسابی شان ندارند. دفاع زاهدی از حاج قاسم و جوانان ایران، او را در حافظه ایرانیان ثبت خواهد کرد.

برای مخالف بودن با تحریم هایی که جنایت علیه بشریت است آدمی می تواند اپوزیسیون باشد،  اما منافع ملت را مقدم بر شکل حاکمیت و دعوا های سیاسی خود بداند.

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

اما امثال رضا پهلوی و «مجاهدین» پادویی تحریم‌گران را می‌کنند. این تفاوت برانداز با ویرانی‌طلب است. ویرانی‌طلبی انتخاب سیاسی نیست. بیماری تفاله‌های جامعه است که زندگی حقیرانه‌شان را از راه مزدوری برای دشمن خارجی پیش می‌برند.

کنش ملی نه «کاسبی تحریم» است، نه «پروژه اقتصادی» و نه چنانکه دولت آمریکا میگوید «کلاهبرداری».

بنابراین آنهایی که ایرانِ تحریم شده‌ی ضعیف می‌خواهند بی وطن اند و البته بی‌شرف.

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

نکته جالب توجه اینجاست آدم‌های معلوم الحالی مثل رهبران «مجاهدین» و رضا پهلوی از کسانی خواستار ادامه تحریم‌ها علیه ایران می شوند، که شخص مخاطب یعنی رئیس جمهور آمریکا، به مردم خودش پیشنهاد کرده برای مبارزه با کرونا وایتکس به خودشون تزریق کنند تا ریه‌شون تمییز بمونه. حال سوال اینجاست؛ این ویرانی طلبان بدبخت برای آزادی در ایران دل به کی بستند؟!

در رابطه با تحریم های آمریکا علیه ایران کاربری در حساب توئیتری خود نوشت: «جالبه همون دولتی که ایران رو تحریم می‌کنه، همون دولت پول می‌ده به یه عده که  از تحریم‌ها حمایت بکنند و بگند تحریم‌ها رو مردم تاثیر نداشته، همون دولت باز پول می‌ده یه عده دیگه که  از فقر مردم کاریکاتور بکشند!»

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب - مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

کاربر دیگری نیز در ادامه می نویسد:

«و همون دولت دست و پای حکومت ایران را می بندد و بعد از آن در باره تنشهای اقتصادی و فقر مردم ایران هزاران برنامه تحلیلی و میزگرد درست میکند، خوب تو دست و پای حکومت را باز کن و ببین که چطور مردمش را در رفاه نسبی و رشد آرام و پیوسته اقتصادی خواهد برد، همانند دهه ۸۰ شمسی.»

اما در ورای همه این سیاهی ها، و وطن فروشانی که مسیر تحریم ها را برای دشمنان این مرز و بوم هموار می کنند، باید گفت شب شنبه مورخه ۹۹/۰۲/۰۶ بر کوه ماترن هورن سویس پرچم ایران نقش بست پیامی برای امید آفرینی، استقامت و قدرت در برابر ویروس کرونا.

اما آمریکا بهمراه ایادی وطن فروش و ویران طلب خود از جمله «مجاهدین» همچنان معتقدند اپیدمی کرونا فرصت مناسبی برای فشار حداکثری به ایران و استمرار تحریم‌هاست!

تفاوت برانداز و ویرانی‌طلب – مهمترین صف‌بندی مرز بین وطن پرستی و وطن‌ فروشی است

***

After Soleimani’s Assassination, There Will Be No Regime Change in TehranAfter Soleimani’s Assassination, There Will Be No Regime Change in Tehran

اراجیف رجوی و انتخابات دوره جدید مجلس در ایرانمشکل مریم رجوی با کلمه “انتخابات” است. خواه در سازمان مجاهدین باشد، خواه در ایران و یا آلبانی


برنامه کلید واژه، بررسی آینده محور مقاومت پس از سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراین

COVID-19 and Mojahedin-e-Khalq (MEK) , Tools of a Pariah State of AmericaCOVID-19 and Mojahedin-e-Khalq (MEK) , Tools of a Pariah State of America

همچنین: