انعکاس جنایات داعش توسط سازمان، از نمود تا ماهیت

انعکاس جنایات داعش توسط سازمان، از نمود تا ماهیت

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، دوازدهم اوت 2014: … مجاهدین پس از مدت ها دفاع از داعش به عنوان انقلابیون عراقی و سپس سکوت در قبال سربریدن شیعیان و بازی فوتبال با سرهای بریده توسط این گروه اقدام به درج خبر تخریب برخی اماکن مقدس شیعیان از جمله قبر یونس پیامبر در موصل و همچنین تخریب آرامگاه امام ابوالعلی و نیز یک مسجد و یک حسینیه به نقل از سایت تلویزیون عراقی السومریه نمودند. اقدام مجاهدین به …

مجاهدین، داعش؛ دلالت های ماهوی یا شباهت های ناگزیر – ابوبکر بغدادی بمانند برادر مسعود خود را رهبر مسلمانان دانسته است…

لینک به منبع

انعکاس جنایات داعش توسط سازمان، از نمود تا ماهیت

حکومت متقین و صالحین مجاهدین در قرابت ماهوی با خلافت اسلامی داعش…

مولف: بهار ایرانی تاریخ: 93/05/18

مجاهدین پس از مدت ها دفاع از داعش به عنوان انقلابیون عراقی و سپس سکوت در قبال سربریدن شیعیان و بازی فوتبال با سرهای بریده توسط این گروه اقدام به درج خبر تخریب برخی اماکن مقدس شیعیان از جمله قبر یونس پیامبر در موصل و همچنین تخریب آرامگاه امام ابوالعلی و نیز یک مسجد و یک حسینیه به نقل از سایت تلویزیون عراقی السومریه نمودند. اقدام مجاهدین به انعکاس اخبار مربوط به جنایات داعش آن هم پس از گذشت هفته ها جنایت و شقاوت این گروه حتما از سر ضرورت و ناچاری است. یک دلیل اش این که مجاهدین علیرغم داعیه شیعه بودن و اعتقاد به توسل و شفاعت و زیارت قبور ائمه که اتفاقا رجوی اصرار عجیبی در باوراندن این اعتقادات و فراتر بازتاب آن در رسانه ها داشت، اما مدت ها از انعکاس اخبار اینگونه اقدامات توسط داعش خودداری کرد! و حتی آشکارا به انگیزه مخالفت با خرافات و بدعت از اینگونه اقدامات حمایت نمود. نکته دیگر این که مجاهدین علیرغم انتشار این خبر از قول داعش که خانه خدا یعنی مکه را نیز نماد شرک تعبیر نموده و تهدید کرده در صورت دسترسی به تخریب کعبه اقدام خواهد نمود، اما به عنوان یک گروه مسلمان و شیعه هیچ موضع گیری در این رابطه و تخریب امکان مقدس شیعیان ننموده است.

آنچه در خصوص تغییر رویه مجاهدین در قبال داعش می توان اشاره کرد، تنها انعکاس اخبار و اطلاعات مربوط به این گروه و آن هم از موضع بی طرفی و صرفا به جهت التزام به وظیفه اطلاع رسانی است و نه چیزی بیشتر از آن! آن هم پس از مدت ها حمایت های آشکار و علنی از جنایات این گروه! آنچه هم باعث ملاحظه کاری و محافظه کاری مجاهدین در این خصوص شده، انتشار تصاویر اعدام دستجمعی شیعیان و سربریدن آنها و فجیع تر از آن فوتبال بازی کردن انقلابیون داعش با سر قربانیان خود در فضای مجازی و افتخار چنین اقداماتی توسط این گروه است. والا یادمان نرفته مجاهدین تا همین یکی دو هفته پیش اخبار منتشر شده در رابطه با جنایات داعش را به پیوند رسانه های استعماری منظور بی.بی.سی و صدای آمریکا با ارتجاع منظور جمهوری اسلامی منتسب می کردند.

رحمان کریمی در یادداشتی با عنوان واقعیت ها را از زبان استعمار و ارتجاع بشنویم در همین رابطه نوشته بود: (در همه موارد رفرنس ها تاکید روی جملات از جانب ما است)

“چند روزی ست که نگارنده و فرشته مات و مبهوت مثل شما و تمامی انسان های آگاه دیگر، مجذوب و طلسم شده اخبار عراق هستیم!. هر خبری از هر کانال استعماری که می شنویم کاملا منطبق با کانال های ارتجاع های حاکم است. … نگارنده با الهامات قلبی مطمئن است که عقد ارتجاع با استعمار بی برو برگرد در چاه های نفت، منابع دیگر زیر زمینی و رو زمینی و ثروت های ملی و موقعیت های حساس ژئوپلیتیکی بسته بوده و هست. …. استعمار به ارتجاع بعنوان متحد خود نگاه می کند. بر اساس استراتژی پنهان استعمار، هر اندازه که ارتجاع مقبول تر و مناسب تر باشد؛ هوایش را بیشتر دارد. البته یک وقت ارتجاع آنقدر زشت و کریه و فاسد و فتنه انگیز و ناراحت و ماجراجو و زیادی خواه است که استعمار مجبور می شود برای حفظ وجهه و اعتبار خود با طرف، با سیاست بشدت مزورانه و مردم فریب و رفتار و گفتارهای شل کن سفت کن و نعل وارونه زن، برخورد کند….. ما سال هاست شاهد توطئه های مشترک متحدین استعمار و ارتجاع … بوده و هستیم. پس ما به عنوان شاهدان تاریخ از تاریخ عقب ماندگان را باید به هر وسیله و در هر تماس و برخورد آگاهی دهیم. این امر در جوامع غربی هم ضرورت مبرم دارد. استعمار ملل خود را هم اغفال و گمراه می کند و صحنه خبری و تبلیغاتی را چنان مزورانه می چیند و آرایش می دهد که نسبت به مالکی و خامنه یی و روحانی دلسوزی و حس هواداری ایجاد کند.”

پر واضح بود این آسمان و ریسمان بافتن های مجاهدین هدفی جز تطهیر داعش از جنایاتی که امروز به آنها افتخار می کند، دنبال نمی کرد. ساده لوحی است اگر تصور کنیم مجاهدین تا پیش از این نسبت به ارتکاب این جنایات توسط داعش بی اطلاع و یا حداقل شک و تردید داشته باشند. دلیل دیگر برخورد مزورانه مجاهدین این که حتی پس از احراز این جنایات توسط داعش، سایت های سازمان اخبار این جنایات را نه راسا و مستقلا که به نقل از شبکه های غیر منعکس می کنند تا به این ترتیب هم از خود سلب مسئولیت نموده و هم با اتخاذ بی طرفی کماکان راه دررو برای روز مبادا باز نگه دارند. این که مجاهدین به نوعی و بر خلاف ترس و هراسی که داعش در عراق ایجاد کرده از موضعی چنین قرص و محکم با داعش همسویی می کنند، ریشه در قابلیت آداپتاسیونی دارد که مجاهدین قادرند در هر شرایط و موقعیتی خود را با آن وفق بدهند و به قول رجوی گلیم خود را از آن بکشند! والا مجاهدین بطور استراتژیک همزادان و متحدان ایدئولوژیک هستند.

بر خلاف آنچه مجاهدین مبنی بر پذیرش نرم های بین المللی در خصوص ضدیت با تروریسم، حقوق بشر، دموکراسی خواهی، و … ادعا می کنند، اما هر دوی این جریان را بر موضوع بنیادگرایی به اشتراک ماهوی می رساند. حکومت متقین و صالحین مجاهدین در قرابت ماهوی با خلافت اسلامی داعش صرفنظر از پزهای مقطعی و فیگورهای مدره نمایی مهمترین شاخصه بر پیوندهای مرئی و نامرئی این دو جریان است. اگر امروزه داعش مخالفان سیاسی و اعتقادی و حتی افراد را به جرم دگرباوری به مبانی اسلامی و نه الزاما شیعی بدون کمترین اعتنا به حداقل الزامات اخلاقی و دینی که حتی معیارهای عشیره ای و قبیله ای قتل عام می کند، نباید از نظر دور داشت که مجاهدین چنین جنایاتی را به مخالفان عقیدتی – سیاسی خود و بطور یومیه وعده می دهد. آنچه در صورت ظاهر مجاهدین را با جریانات موازی خود از داعش، طالبان، القاعده ، بوکوحرام و … متفاوت می کند، تنها و تنها خصلت آداپتاسیونی است که مجاهدین بطور پایه ای و به مثابه رمز و راز ماندگاری خود بر آن تاکید دارند. این مهم را رجوی کرارا در درس های تبیین جهان و علی الخصوص در موضع گیری های خود طی سه دهه گذشته با تعبیر انعطاف پذیری مورد تاکید قرار داده است.

« آینده متعلق به چیزهایی است که تطبیق می یابند و غلبه می کنند و در برابر تغییرات و دگرگونی های محیط با تغییر دادن خویش مقاومت می ورزند.” تبیین جهان جلد اول.

اما در ماهیت امر حتی چنین پتانسیلی (انعطاف پذیری و تغییر) قادر به جدا و متمایز کردن جریاناتی ماهیتا چنین همسو نیست. نشانه ها و دلالت هایی خارج از اراده ما برای لاپوشانی چنین شباهت هایی وجود دارد که با هر میزان تظاهر اما نهایتا به دلیل تنیدگی شان با برخی مولفه ها امکان استتار آنها میسر نیست. اریک هوفر در کتاب معروف خود مریدان راستین برخی اشتراکات جوهری این جریانات را علیرغم تضادها و تفاوت های ظاهری شان یادآوری می کند. از جمله درباره این اشتراکات معتقد است: (در اینجا واژه متعصب معادل بنیادگرا گرفته شده است. همچنانکه واژه لیبرال و میانه رو و … را در نقطه مقابل بنیادگرا)

هرچند انواع آدم های متعصب ظاهراً در قطب های متضاد قرار دارند، اما مسیر آنان به یک جا و یک نقطه می رسد. این آدم های متعصب و میانه روها هستند که در دو قطب جدا قرار دارند و هرگز به هم نمی رسند. آدم های متعصب رنگارنگ آماده اند گلوی یکدیگر را بدرند. آنان همسایه و اغلب از یک قماش اند. آنان برادرانه از یکدیگر بیزارند. … نزد یک کمونیست متعصب گرویدن به فاشیسم، وطن پرستی افراطی ( شوونیسم ) یا مذهب کاتولیک آسان تر از تبدیل شدن به یک لیبرال معقول است. ….. محل تردید خواهد بود اگر آدم متعصبی که از آرمان مقدس خود روی برمی تابد یا ناگاه تنها گذاشته می شود، بتواند به یک فرد مستقل تبدیل شود. وی به مسافر بی پول و بی خانمان بزرگراه های جهان می ماند که برای سوار شدن در قطارِ هر آرمانی ابدی که پیش آید، دست بلند می کند. از نظر وی وجود فردی، حتی اگر هدفمند باشد، بی مقدار، بیهوده و غیراخلاقی است. زندگی بدون ایثار پرشور به سرگشتگی و لگام گسیختگی راه می برد. وی رواداری را نشانه ی ضعف، سبک سری، و جهل می داند. وی در عطش یقین مطلقی می سوزد که با تسلیم کامل، با چنگ زدن به دامان یک کیش یا آرمان از صمیم قلب، همراه است. آن چه اهمیت دارد نه محتوای آن آرمان، بلکه ایثار کامل و پیوند با یک جمع است. وی حتی آماده است تا به صفوف یک جنگ صلیبی و مقدس برضد آرمان مقدس پیشین خود بپیوندد، اما این نبرد باید یک جنگ صلیبی واقعی، سازش ناپذیرانه، نابردبارانه، با اعلام یک و تنها یک حقیقت، باشد.”

***

همچنین:

مریم رجوی ملکهمصاحبه خانم مریم سنجابی با مسعود خدابنده. وضعیت روحی روانی مسعود و مریم رجوی

آینده مجاهدین خلق پس از عراق

منصور قدرخواه مجاهدین خلق فرقه رجوی Mansour Ghadarkhah, MEK agent run away to US after his
activities were exposed in Germany

ساختار توتالیتاریسم رجوی در مجاهدین!

آریا ایران به نقل از فراخوان مستقل برای خروج انسانی ساکنین لیبرتی از عراق، دوم اوت 2014: … توتالیتاریسم رجوی در واقع با انقلاب ایدئولژیک درون سازمانی رجوی شکل مطلق خود را در درون سازمان گرفت وتمامی ابعاد سازمان را از سیاسی به یک سیستم وساختار توتالیتر ورق زد هرچند پتنانسیل ساختار استالین

سردرگمی مریم رجوی در قبال تعلیق مذاکرات وین – مجاهدین در هر شرایط برای خود پیروزی قائل هستند..!!

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، بیست و دوم ژوئیه 2014: … در حالی که سایت ها و شبکه های مجازی و رسانه های مجاهدین مدت ها است در نشئگی جشن زهرخوران جمهوری اسلامی بر سر آنچه عقب نشینی از مواضع هسته ای می نامند، ساعات پرشماری از برنامه های تلویزیونی و مقالات

تکمله ای بر اظهارات لیبرمن پس از ملاقات با مریم رجوی – ذوق زدگی های مجاهدین و پادویی و تکدی گری آنها برای تضمین و تامین منافع آمریکایی ها در ایران

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، هفدهم ژوئیه 2014: …مجاهدین سالها است آمریکایی ها را به بهانه اتمی شدن ایران و تهدید صلح بین المللی و صدالبته به طمع و وسوسه تأمین منافع آنها در ایران و منطقه به براندازی و تغییر و انتخاب آنها به عنوان گزینه جمهوری اسلامی ترغیب و وسوسه می کنند. این رویکرد البته به