انعکاس مراجعه خانواده ها به لیبرتی در رسانه های عراقی

انعکاس مراجعه خانواده ها به لیبرتی در رسانه های عراقی

بنیاد خانواده سحر، بغداد، شانزدهم سپتامبر 2015:…  تعدادی از سازمانهای جامعۀ مدنی عراق و خانواده های ایرانیانی که توسط سازمان تروریستی مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی بغداد زندانی هستند خواستار ترتیب دادن دیداری بین آنان و فرزندان این خانواده ها شدند. این سازمانها از دولت عراق خواستند بر پایۀ ارزشهای انسانی هر چه زودتر دیدار این خانواده ها با فرزندانشان را که از سالها پیش زندانی هستند ترتیب دهد …

خانواده های مجاهدین خلق بغداد سپتامبر 2015گزارش پنجم از حضور خانواده ها (دروغ شاخدار)

خانواده ها کمپ لیبرتی سپتامبر 2015دیدار با عزیزان حق مسلم خانواده هاست (گزارش چهارم)

لینک به منبع

انعکاس مراجعه خانواده ها به لیبرتی در رسانه های عراقی

همانطور که مطلع هستید خانواده های دردمند و رنج کشیده افراد گرفتار در فرقه رجوی مستقر در اردوگاه لیبرتی به دفعات جهت دیداری هرچند کوتاه به این اردوگاه مراجعه کرده و خواسته خود را مطرح نمودند که با تحقیر و توهین و تهمت سران فرقه رجوی مواجه شدند.

صرفا کسانی که نسبت خانوادگی آنان با ساکنان لیبرتی مسجل شد اجازه حضور در پشت دیوارهای اردوگاه را داشتند و به خبرنگاران و عکاسان هم اجازه داده نشد تا به محل بروند. با این وجود خبر این مراجعه در برخی رسانه های عراقی منعکس گردید.

از جمله روزنامه کل الاخبار در صفحه اول خود به تاریخ دوشنبه 7 سپتامبر اقدام به درج عکس و خبر از این تلاش نمود که تصاویر روزنامه مربوطه همراه با ترجمه مطلب در زیر می آید:

کل الاخبار خانواده ها لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجوی

کل الاخبار خانواده ها لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجوی

کل الاخبار خانواده ها لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجوی

کل الاخبار خانواده ها لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجوی

کل الاخبار خانواده ها لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجوی

روزنامۀ عراقی کل الاخبار (صفحۀ اول) – دوشنبه 7 سپتامبر 2015

بر پایۀ ارزشهای انسانی

خانواده های زندانیان ایرانی در اردوگاه لیبرتی خواستار دیدار با فرزندانشان شدند

بغداد – کل الاخبار:

تعدادی از سازمانهای جامعۀ مدنی عراق و خانواده های ایرانیانی که توسط سازمان تروریستی مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی بغداد زندانی هستند خواستار ترتیب دادن دیداری بین آنان و فرزندان این خانواده ها شدند. این سازمانها از دولت عراق خواستند بر پایۀ ارزشهای انسانی هر چه زودتر دیدار این خانواده ها با فرزندانشان را که از سالها پیش زندانی هستند ترتیب دهد.

یادآوری می شود که سازمان تروریستی مجاهدین خلق طی دهه های گذشته در جنایاتی تروریستی علیه دو ملت عراق و ایران دست داشته بطوریکه این سازمان به آلت دست رژیم سابق (صدام حسین) تبدیل شده بود و آن رژیم هر طور و هر وقت می خواست این سازمان را به حرکت در می آورد.

روزنامۀ کل الاخبار که این درخواست انسانی را منتشر می کند از دولت عراق خواستار اتخاد یک موضع جدی انساندوستانه برای انجام دیدار بین این خانواده ها و فرزندان زندانی شان می باشد.

(پایان)

اولین شب تحصن خانواده ها کمپ لیبرتی دهم ژوئن 2015کیهان لندن: لیبرتی: سودای ارتش آزادی و ماجراجویی رهبرانش

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20863

خانواده ها مصمم، رجوی در وحشت (استمرار مراجعات خانواده ها به اردوگاه لیبرتی)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  خبرهای رسیده حاکی است که سران فرقه رجوی تمامی پتانسیل روابط دیپلماتیک خود در سراسر جهان را بکار گرفته اند تا مانع حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی شوند. برخی مسئولین بین المللی و عراقی نسبت به تلاش بی اندازه دستگاه فرقه ای رجوی در این رابطه ابراز تعجب کرده و می پرسند که مگر تعدادی غیر نظامی که حتی اجازه حمل موبایل و دوربین هم نداشته …

خانواده ها مصمم، رجوی در وحشت

لینک به منبع

خبرهای رسیده حاکی است که سران فرقه رجوی تمامی پتانسیل روابط دیپلماتیک خود در سراسر جهان را بکار گرفته اند تا مانع حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی شوند. برخی مسئولین بین المللی و عراقی نسبت به تلاش بی اندازه دستگاه فرقه ای رجوی در این رابطه ابراز تعجب کرده و می پرسند که مگر تعدادی غیر نظامی که حتی اجازه حمل موبایل و دوربین هم نداشته و اغلب مسن هستند چه تهدیدی می توانند برای امنیت اردوگاه لیبرتی و ساکنان آن داشته باشند که رجوی اینقدر از حضور آنان در پشت دیوارهای اردوگاه وحشت کرده است.

ما در گذشته در مقابل پادگان بدنام اشرف هم عزم و اراده خانواده ها از یک طرف و ضعف و هراس رجوی از طرف دیگر را به خوبی مشاهده کرده ایم. اراده ای که تحصن چندین ساله را رقم زد و نهایتا به بسته شدن این قلعه مخوف فرقه ای منجر گردید و ترسی که در نهایت رفتن به اردوگاه لیبرتی و ترک پادگان اشرف را به شرط عدم حضور خانواده ها پذیرا شد.

وقتی به مسئولین عراقی و ملل متحد و صلیب سرخ گفته میشود که حتی تبهکارترین زندانی ها حق ملاقات با بستگان درجه یک خود را دارند صرفا سکوت کرده و سر می جنبانند. واضح است که شرایط سیاسی بین المللی این دست باز را به رجوی داده تا همچنان به مغزشوئی در محیط ایزوله لیبرتی مشغول باشد و قربانیان خود را از طبیعی ترین حق انسانی محروم نماید. اما این شرایط به زودی تغییر خواهد کرد و تنگناهای رجوی بیشتر و بیشتر خواهند شد.

مصطفی محمدی و قربانعلی حسین نژاد در پاریس و خانواده ها در بغداد صرفا طبیعی ترین حق هر انسانی را طلب میکنند. دیدار با عزیزان حتی به مدت کوتاه که رجوی سالهای سال است آنان را به بهانه های مختلف از این حق محروم کرده تنها خواسته آنان می باشد.

اطلاع یافته ایم که رجوی در یک تلاش مذبوحانه و یک اقدام شتابزده سخنان اسیر خود سمیه محمدی را به صورت سی دی با زیر نویس فرانسوی در اختیار همسایگان و اهالی اوور و همچنین رسانه ها قرار داده است. کسانی که این سی دی ها به دستشان رسیده است به ماهیت کثیف فرقه ای رجوی پی برده و نسبت به این عمل شنیع ابراز انزجار کرده اند.

“اگر رجوی راست میگوید چرا اجازه نمی دهد که سمیه چند روزی به دیدن خانواده اش برود؟”. این سؤالی است که دریافت کنندگان سی دی های مربوطه در اولین واکنش خود پرسیده اند و فرقه جواب قانع کننده ای برای آنان ندارد و صرفا همان ترفندهای کهنه نخ نما که “این توطئه وزارت اطلاعات ایران است” را تکرار مینماید که دیگر کسی را فریب نمیدهد.

در زیر تعدادی عکس از حضور دیروز خانواده ها آورده میشود

 

بنیاد خانواده سحر

۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵

استمرار مراجعات خانواده ها به اردوگاه لیبرتی

لینک به منبع

امروز پنجشنبه ۱۰ سپتامبر، خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای فرقه رجوی که در اردوگاه لیبرتی گرفتار هستند مجددا به مقابل این اردوگاه مراجعه کرده و مصرانه خواهان دیدار با عزیزان خود بعد از بعضا سه دهه شدند. خانواده ها از صبح مقابل دروازه اردوگاه تجمع کرده اند.

فرقه رجوی مدعی است که تمامی ساکنان لیبرتی بلا استثناء از دیدار با خانواده های خود امتناع می ورزند و آنان را مأموران وزارت اطلاعات ایران و دشمنان خود می دانند که وضعیت روحی و بی خبری ساکنان گرفتار در چنگال رجوی را به خوبی نشان میدهد.

شرایط به وجود آمده برای هیچ کس شکی باقی نگذاشته است که سازمان مجاهدین خلق یک فرقه مخرب کنترل ذهن است که توسط یک رهبر خود انتصابی، مادام العمر، و تام الاختیار یعنی مسعود رجوی به صورت برده داری نوین اداره میگردد. مقامات محلی دولت عراق و ملل متحد در این امر متفق القول هستند که ساکنان لیبرتی مغزشوئی شده اند.

بنیاد خانواده سحر از ابتدا تلاش داشت تا این مسائل آنتنی و علنی نشوند بلکه خانواده ها بتوانند خودشان با زبان خوش سران فرقه را متقاعد کنند تا خبری از عزیزان خود بگیرند. اما واکنش سازمان فوق العاده خصمانه است و امروز مجددا تهدید کرد که اگر خانواده ها بر ماندن در محل اصرار بورزند اعزام افراد به آلبانی را متوقف خواهد کرد. رجوی حتی از حضور خانواده ها در بیرون از محدوده اردوگاه لیبرتی هم وحشت دارد.

هم اکنون که این سطور را می نویسیم خانواده ها با تمام خشم خود شعار میدهند و عزیزان خود را می خوانند. خانواده ها با فریاد اقدام سران فرقه مبنی بر محروم نمودن آنان برای دیدار با عزیزانشان به بهانه های واهی را محکوم میکنند. در چند مورد حتی خانواده ها تلاش کردند تا به زور وارد اردوگاه شوند که مسئولان محلی مانع گردیدند.

مراجعه روز دوشنبه خانواده ها و تحصن تمام روز آنان رجوی را به وحشت و تکاپو انداخته و تلاش میکند به هر قیمت شده از مراجعات بعدی خانواده ها جلوگیری نماید. اما خانواده ها مصمم هستند تا مراجعه به اردوگاه را استمرار بخشند.

در ضمن امروز خانواده های مستقر در مقابل اردوگاه لیبرتی با خانواده های محمدی و حسین نژاد و دوستانشان که اخیرا به پادگان مریم رجوی در اوورسورواز مراجعه کرده و خواهان دیدار با دخترانشان سمیه محمدی و زینب حسین نژاد شده اند اعلام همدردی و همبستگی نموده و اقدام شنیع فرقه رجوی برای به تلویزیون آوردن آنان را به شدت محکوم کردند.

چند عکس از حضور امروز خانواده ها که با زحمت زیاد توسط مسئولین محلی تهیه شده و رجوی آنان را مأموران اعزامی وزارت اطلاعات می نامد در زیر آورده میشود.

بنیاد خانواده سحر

۱۰ سپتامبر ۲۰۱۵ – ساعت ۱۴:۰۰

(پایان)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20764

خانواده ها در لیبرتی: ملاقات با جگرگوشگانمان پایه ای ترین حق انسانی ماست

ایران اینترلینک، کمپ لیبرتی، عراق، هفتم سپتامبر ۲۰۱۵:… خانواده های جدید الورود به عراق امروز در ورودی کمپ لیبرتی حضور یافتند و با در دست گرفتن پلاکارد و نشان دادن نام جگرگشگانشان درخواست ملاقات حضوری کردند. آنها شعار میدادند که ملاقات حق مسلم و از اولیه ترین حقوق بشری است. بسیاری از این خانواده ها بیش از دو دهه است که ملاقاتی نداشته اند چرا که فرقه رجوی اجازه دیدار با اعضای خود را نمیدهد …

لینک به متن انگلیسی

خانواده ها در لیبرتی: ملاقات با جگرگوشگانمان پایه ای ترین حق انسانی ماست

خانواده های جدید الورود به عراق امروز در ورودی کمپ لیبرتی حضور یافتند و با در دست گرفتن پلاکارد و نشان دادن نام جگرگشگانشان درخواست ملاقات حضوری کردند. آنها شعار میدادند که ملاقات حق مسلم و از اولیه ترین حقوق بشری است. بسیاری از این خانواده ها بیش از دو دهه است که ملاقاتی نداشته اند چرا که فرقه رجوی اجازه دیدار با اعضای خود را نمیدهد. خانواده ها نگران وضعیت جسمی و روحی بستگانشان هستند. آنها نگرانند که این افراد بدون یک ملاقات ساده و بدون خبر به کشور آلبانی منتقل گردند. آنها از سازمان ملل و مقامات عراق میخواهند تا شرایط یک ملاقات ساده بین آنها و اعضای خانواده شان را محیا کنند.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20751

خانواده های سکنه کمپ لیبرتی وارد بغداد شده و برای ملاقات تقاضای کمک دارند

ایران اینترلینک، بغداد، ششم سپتامبر ۲۰۱۵:… امروز بیست و چهار تن از خانواده ها از استانهای خراسان رضوی، خوزستان و یزد وارد بغداد شدند. آنها فردا صبح عازم کمپ لیبرتی هستند و امیدوارند تا بتوانند تماس کوتاهی با جگرگوشگان خود داشته باشند. این خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی میگویند که با شنیدن اخبار جدید و نگران کننده در مورد کمپ لیبرتی، وضعیت آلبانی و احتمال انتقال بدون خبر جگرگوشگانشان …

لینک به متن انگلیسی گزارش

خانواده های سکنه کمپ لیبرتی وارد بغداد شده و برای ملاقات تقاضای کمک دارند

امروز بیست و چهار تن از خانواده ها از استانهای خراسان رضوی، خوزستان و یزد وارد بغداد شدند. آنها فردا صبح عازم کمپ لیبرتی هستند و امیدوارند تا بتوانند تماس کوتاهی با جگرگوشگان خود داشته باشند. این خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی میگویند که با شنیدن اخبار جدید و نگران کننده در مورد کمپ لیبرتی، وضعیت آلبانی و احتمال انتقال بدون خبر جگرگوشگانشان به آلبانی صرفا خواستار یک ملاقات کوتاه با آنها هستند. آنها تاکید دارند که هیچ موضع سیاسی ای در این رابطه ندارند و به هیچ وجه مخالف یا موافق هیچ گروه و دسته ای نیستند. آنها همچنین تاکید دارند که به هیچ وجه قصد راضی کردن جگرگوشگانشان به پیگیری حرکت یا منظوری خاص را نداشته و ندارند. آنها فقط و فقط خواستار یک ملاقات کوتاه و مطمئن شدن از سلامتی اعضای خانواده خود می باشند.

خانواده ها از تمامی افرادی که به نحوی بتوانند در این زمینه کمکی بکنند و بخصوص حامیان سازمان مجاهدین خلق ایران و همکاران غربی آن تقاضای وساطت و کمک می کنند تا بتوانند در اولین فرصت ملاقاتی کوتاه داشته و متعاقبا به خانه های خود برگردند.

خانواده های مجاهدین خلق بغداد سپتامبر 2015

***

همچنین:

داعش و برگ سوخته مجاهدین خلق در عراق (+رجوی بدنبال ساختن قرارگاه در آلبانی است)

الصباح الجدید، ترجمه بنیاد خانواده سحر، بغداد، پنجم ژوئیه 2015:… منابع آگاه در پایتخت فرانسه به الصباح الجدید گفتند که یک مشکل یا طوفانی سیاسی در آلبانی در حال شکل گرفتن می باشد زیرا سازمان مجاهدین خلق می خواهد اعضایش را در یک پادگان واحد جای بدهد و به این منظور زمینهایی را

خانواده ها در عراق، پایدار و مصمم (گزارشی کوتاه از اردوگاه لیبرتی)

بنیاد خانواده سحر، کمپ لیبرتی، عراق، نوزدهم ژوئن 2015:…  خانواده ها در تمامی ملاقات ها و گفتگوی های خود تأکید کردند که تنها دیدار با عزیزانشان، حتی از فاصله 10 متری، را میخواهند و هیچ برنامه سیاسی ندارند، که ظاهرا سران فرقه رجوی از همین میزان درخواست هم وحشت دارند و طوری با

خانواده های ایرانی از وزارت حقوق بشر خواستار دخالت برای دیدار با عزیزانشان در اردوگاه لیبرتی شدند

صوت العراق، بغداد، نوزدهم ژوئن 2015:…  مهدی گفت: «خانواده های این افراد قبلا نیز بارها به عراق آمده اند تا آنها را ببینند ولی آنان همیشه با مخالفت سازمان روبرو بوده اند. سازمان بهانه اش این است که افرادش نمی خواهند خانواده هایشان را که از ایران می آیند ببینند». مهدی ادامه د

گفتگوی روزنامۀ عراقی البینة با خانم مریم سنجابی عضو جداشده شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق

بنیاد خانواده سحر، بغداد، اول ژوئن 2015:… مسعود رجوی خودش را رهبر ابدی این سازمان می شمارد و می کوشد همه را متقاعد کند که حرفش حرف خداوند است و ادعا می کند که با پیامبران ارتباط دارد. از این رو خودش به تنهایی خط و خطوط و سیاستهای استراتژیک سازمان را ترسیم می کند ولی در صورت وقوع اشتباه مسئولیت