اوج گرفتن نگرانی ها درباره تهدید مجاهدین خلق در رسانه های اروپایی

اوج گرفتن نگرانی ها درباره تهدید مجاهدین خلق در رسانه های اروپایی

مزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و یکم ژانویه 2019:… با گذشت چند سالی از حضور مجاهدین خلق در کشور اروپایی آلبانی، موج نگرانی ها درباره حضور تشکیلاتی که تا چندی پیش در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا و دولت آمریکا بود، در قلب اروپا، فراگیر شده است. به ویژه در ماه های گذشته شهروندان اروپایی مکررا شاهد انتشار مطالب و گزارش هایی درباره مجاهدین خلق بوده اند … 

Zarif says accusing Iran won't absolve EU responsibility for housing terroristsMossad To Use Mercenary MEK For Fatal False Flag Op In Albania

لینک به منبع

اوج گرفتن نگرانی ها درباره تهدید مجاهدین خلق در رسانه های اروپایی

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی 1 بهمن 1397

با گذشت چند سالی از حضور مجاهدین خلق در کشور اروپایی آلبانی، موج نگرانی ها درباره حضور تشکیلاتی که تا چندی پیش در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا و دولت آمریکا بود، در قلب اروپا، فراگیر شده است. به ویژه در ماه های گذشته شهروندان اروپایی مکررا شاهد انتشار مطالب و گزارش هایی درباره مجاهدین خلق بوده اند. در بیشتر این مطالب مجاهدین خلق به عنوان فرقه ای مخرب با سوابق تروریستی و در عین حال دارای ظرفیت های فریبکارانه و گمراه کننده سیاستمداران غربی معرفی شده است.

مجاهدین خلق فرقه مریم رجوی تروریسم در اتحادیه اروپا

در مواردی که رسانه های اروپایی سعی داشته اند به درون تشکیلات مجاهدین در تیرانا وارد شوند و گزارش مستندی از وضعیت آن تهیه کنند از سوی سران تشکیلات با مانع روبرو شدند. تلویزیون کانال چهار انگلستان یکی از این رسانه ها بود که برنامه سازان آن با برخورد خشونت آمیز نگهبانان قرارگاه های مجاهدین خلق روبرو شدند. و بنابراین گزارش های موجود بیشتر مبتنی بر تحقیقات پیشین و گزارش های نهادهای بین المللی و آمریکایی و همچنین اظهارات جدا شده ها هستند. 

کی از تازه ترین این مطالب در نشریه آلمانی زبان سوییسی به نام نیو زوریخ سایتونگ منتشر شد که در آن نویسنده به حمایت های سیاستمداران سرشناس آمریکایی از مجاهدین می پردازد علی رغم آنکه به نوشته او این گروه سوابقی”خونبار، پرآشوب و غم انگیز دارد و عملکردش بحث برانگیز و ایدئولوژی اش سرشار از تناقض است”.
او حمایت برخی سیاستمداران آمریکایی از مجاهدین خلق را تناقضی دیگر می داند. چرا که این گروه مورد تنفرترین گروه اپوزیسیون در میان افکار عمومی ایرانی است. وی می نویسد: “هیچ اپوزیسیون ایرانی مثل آن ها مورد مخالفت نیست، هیچ کس به اندازه آن ها منتقد ندارد، در عین حال هیچ کس این همه حامی سرشناس ندارد.”
تناقضات نویسنده را به مطرح کردن این سوال سوق می دهد که نقش مجاهدین خلق در خط مشی واشنگتن در قبال ایران چیست و آیا واقعا این گروه متحد مناسبی برای حکومت آمریکاست؟

برای یافتن پاسخ این پرسش، نویسنده با چندین سیاستمدار غربی، محقق و روزنامه نگار مصاحبه کرده یا به نقل قول هایی از آن ها ارجاع داده است. از جمله این افراد امید نوری پور نماینده حزب سبز ها در پارلمان آلمان است که پاسخ منصفانه ای می دهد: ” مجاهدین خلق خیلی زجر کشیده اند اما باعث خسارات و تلفات بسیاری هم بوده اند.” نوری پور شدیدا درباره حمایت از این گروه هشدار می دهد زیرا از دید او “مسائل عظیمی درباره ایدئولوژی، ساختار و مشروعیت این گروه وجود دارد و به دلیل سوابقش، در ایران هم از حمایتی برخوردار نیست.”

نهایتا، روزنامه نگار زوریخ سایتونگ از تحقیقاتش به این نتیجه می رسد که “از نظر بسیاری از افراد، تعهد مجاهدین خلق به دمکراسی و حقوق بشر، پس از همدستی هایش با صدام حسین غیرصادقانه است و حتی رهبریت فرقه ای رجوی ها آشکارا به تردید ها درباره عقاید دمکراتیک آن ها دامن می زند.”
نویسنده مطلب با نقل قولی از روزنامه نگار سرشناس آمریکایی دنیل بنجامین به مقاله خود پایان می دهد. بنجامین که کمپین میلیون دلاری مجاهدین خلق برای خریدن حمایت سیاستمداران آمریکا را بارها افشا کرده و به نقد کشیده است، مهم ترین انگیزه حامیان برای حمایت از یک گروه سابقا تروریستی، که دستش به خون شهروندان آمریکایی آلوده است، می داند. وی می گوید: “وقتی کسی پای تلفن به شما پیشنهاد 15 تا 20 هزار دلار می دهد تا در پنلی شرکت کنید چیز خوبی است. این شانسی نیست که هر روز در خانه دیپلمات های سابق را بزند.”

علاوه بر زوریخ سایتونگ، در سایت ها و نشریات ایتالیایی، اسپانیایی و کشورهای حوزه بالکان مکررا مطالبی منتشر می شود که حضور بحث برانگیز مجاهدین خلق در اروپا را به چالش می کشد. وب سایت خبری “گلی اوچی دلا گرا” که پایگاه آن در شهر رم است در اوایل ماه جاری مقاله ای منتشر کرد که تمرکز آن بر ماجرای اخراج دو دیپلمات ایرانی از خاک آلبانی بود. او در این مقاله به نفوذ اسرائیل و آمریکا در حوزه بالکان می پردازد و زنگ های هشدار درباره حضور مجاهدین خلق به عنوان بازوی عملکردی اسرائیل در منطقه را به صدا در می آورد.

نویسنده این مطلب، می نویسد: ” ظاهرا درگیری های میان محور شیعی و ائتلاف سلفی وهابی به همراه نزاع ایران و اسرائیل اکنون در خاک آلبانی در جریان است و احتمالا مجاهدین خلق در این سناریو نقش اصلی را بازی می کند. در عین حال، حضور مجاهدین خلق در حوزه آدریاتیک، خطر افزایش بی ثباتی را در کشورهای بالکان بیشتر می کند، منطقه ای که خود مشهور است به اختلافات قومی-مذهبی و تنش های سیاسی شدید، و همه اینها به ضرر اروپا تمام می شود. آلبانی به نوبه خود از وفادارترین متحدین آمریکا و اسرائیل است.”

همچنین، خطری که از جانب مجاهدین خلق اروپا را تهدید می کند بارها از سوی دکتر اولسی یازجی، تاریخ نگار آلبانیایی کانادایی عنوان شده است. وی در مصاحبه اخیرش با بالکان پست، گفت که آلبانی هیچ سودی از این معامله نمی برد بلکه در نتیجه خدماتی که به مجاهدین خلق می دهد، تنها دردسر، رسوایی و بدنامی نصیبش می شود. دکتر یازجی تایید کرد که “رسانه های حوزه بالکان و منطقه از صربستان تا یونان و مقدونیه و ایتالیا حضور مجاهدین خلق در آلبانی را با نگرانی بسیار تحت پوشش خبری قرار داده اند. اروپایی ها نیز از رفتار آلبانی ناخشنود هستند”. 

او معتقد است که تنها کسانی که از میزبانی مجاهدین خلق سود می برند، جنایتکاران سازمان یافته و سیاستمداران فاسد آلبانیایی هستند که با مافیای قاچاق مواد مخدر مرتبط هستند. او به بالکان پست گفت:” بسیاری از سیاستمداران آلبانیایی، مانند نخست وزیر ادی راما و وزیر مهاجران پاندلی ماجکو و غیره در حال ایجاد ارتباط های شخصی با سیاستمداران آمریکایی مثل جان بولتون، رودی جیولیانی، پاتریک کندی و غیره هستند. در گردهمایی سالانه مجاهدین خلق در پاریس، مریم رجوی شرایط را برای دیدار بسیاری از سیاستمداران فاسد آلبانیای با سیاستمداران سرشناس اروپایی و چهره های نومحافظه کار آمریکایی فراهم می کند.”

او همچنین به نقش مخرب مجاهدین خلق به عنوان جهادی های افراط گرایی که بسیار شبیه به داعش هستند در روابط بین المللی اروپا اشاره می کند. به عقیده او “باید از اتحادیه اروپا، شورای اروپا و سازمان امنیت و همکاری اروپا که با آنچه آلبانی انجام می دهد موافق نیستند، خواست که علیه فعالیت های مجاهدین خلق بپاخیزند. این سه سازمان باید برنامه های افراطی زدایی را برای اعضای مجاهدین خلق اجرا کنند و برنامه هایشان را تنها برای مسلمانان آلبانیایی که می خواهند برای جهاد به سوریه بروند اجرا نکنند.” 

وی در ادامه می گوید: ” نهاد های اروپایی باید از آلبانی و آمریکایی ها بخواهند که برنامه اقدامی ارائه دهند که طی آن از مجاهدین خلق درست مانند هواداران داعش افراط زدایی شود. فرانسه هم باید همین کار را انجام دهد. نباید به مریم رجوی اجازه دهند که از خاک فرانسه یا هر کشور دیگری برای تبلیغات جهادی خشونت آمیزش علیه ایران استفاده کند. اروپایی ها باید از مجاهدین خلق بخواهند که درهای قرارگاهش را باز کند، از اعضایش افراطی زدایی کند، تبلیغات جهادی اش را متوقف کند و به اعضایش اجازه دهد که ازدواج کنند، شغل پیدا کنند و زندگی آزاد شهروندی را آغاز کنند.”

مزدا پارسی

*** 

***
Mojahedin Khalq, MEK, Rajavi cult in Iraq No more
اتمام قائله مجاهدین خلق، فرقه رجوی در عراق
The End of the Path – Teaser 1
پایان یک راه – تیزر اول

Mojahedin Khalq, MEK, Rajavi cult in Iraq No more
اتمام قائله مجاهدین خلق، فرقه رجوی در عراق
The End of the Path – Teaser ۲
پایان یک راه – تیزر دوم 


https://youtu.be/yt-rXbs8014
 

The Iran Protests, Regime Change, And The MEKThe Iran Protests, Regime Change, And The MEK

The MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/در-مثلت-اسرائیل-امریکا-سعودی،-مجاهدین/

در مثلث اسرائیل، آمریکا و سعودی، مجاهدین خلق چه نقشی دارد؟

انجمن نجات، مرکز فارس، اول ژانویه ۲۰۱۹:…  از زمان سقوط صدام حسین دیکتاتور عراق در سال ۲۰۰۳، تشکیلات مجاهدین خلق به نحو عجیبی همبستر ایالات متحده آمریکا و اسرائیل شد. هرچند که پیش از آن حمایت صدام از گروه مجاهدین خلق یکی از بهانه های پرزیدنت جرج دبلیو بوش برای حمله به عراق بود، پس از سقوط صدام، کمپ اشرف تحت حفاظت ارتش آمریکا درآمد. فرماندهی نیروهای آمریکایی … 

اسرائیل امریکا عربستان صدام حسین مجاهدین خلق فرقه رجوی تاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی

در مثلث اسرائیل، آمریکا و سعودی، مجاهدین خلق چه نقشی دارد؟

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی ۱۰ دی ۱۳۹۷

از زمان سقوط صدام حسین دیکتاتور عراق در سال ۲۰۰۳، تشکیلات مجاهدین خلق به نحو عجیبی همبستر ایالات متحده آمریکا و اسرائیل شد. هرچند که پیش از آن حمایت صدام از گروه مجاهدین خلق یکی از بهانه های پرزیدنت جرج دبلیو بوش برای حمله به عراق بود، پس از سقوط صدام، کمپ اشرف تحت حفاظت ارتش آمریکا درآمد.

فرماندهی نیروهای آمریکایی که از کمپ اشرف حفاظت می کردند به عهده کلنل وسلی مارتین بود که هم اکنون از حامیان پرشور مجاهدین خلق در دولت آمریکاست. فیلیپ جیرالدی، مامور سابق سازمان سیا با انتقاد از کلنل مارتین درباره این حمایت ها از گروه تروریستی مجاهدین خلق می نویسد: 

« مجاهدین خلق به لطف لابی های متنفرین از ایران، از گروه تروریستی به “قهرمانان دمکراسی ایران” تبدیل شده اند.».

و چنان شد که نه سال پس از حمله به عراق، مجاهدین خلق از فهرست گروه های تروریستی وزارت امورخارجه آمریکا حذف شدند. 

سپس با کمک مالی آمریکا و تحت نظارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به آلبانی منتقل شدند . همه این اقدامات حمایتگرانه در حالی صورت می گیرد که مرتبا گزارش هایی نیز از نقض حقوق بشر در درون تشکیلات مجاهدین خلق از سوی رسانه ها و نهاد های حقوق بشر غربی منتشر می شود. با این وجود، برای ایالات متحده اهمیت ندارد که واقعیت مجاهدین خلق چیست؛ مجاهدین خلق باید حمایت شوند چون دشمن دشمن آمریکا هستند.

این گروه همچنین بازوی عملیاتی و متحد اصلی آمریکا در منطقه یعنی اسرائیل است. جیرالدی می نویسد: 

« مسئله این است که افرادی چون کلنل وسلی مارتین که متاسفانه تعدادشان در حکومت آمریکا رو به افزایش است، بدلایل بسیار زیادی که هیچکدامشان ربطی به امنیت ملی ندارد از ایران نفرت دارند. اسرائیل و لابی آن قطعا یکی از این دلایل است و همین طور نیاز به داشتن دشمنانی که پارانویایی را تغذیه کند که به رشد مجموعه صنعت نظامی می انجامد. وقتی مارتین از “تلاش های ایران برای خنثی کردن مجاهدین خلق به عنوان تهدید اصلی علیه رژیم” می گوید، در واقع جهالت خود را نشان می دهد. این ادعا کاملا چرند است. مجاهدین خلق برای کشتن ایرانیان با صدام حسین همکاری کردند، درست همانطور که پیش از آن امریکایی ها را کشته بودند. این گروه در ایران مورد انزجار است و از حمایت ناچیزی برخوردار است. گروهی تروریستی است که در حال حاضر برای کشتن ایرانی های بیشتری مورد استفاده سیا و موساد است. به همین دلیل است که روشنفکرانی چون مایک پمپئو و جان بولتون و کلنل مارتین عاشق آن هستند، نه برای آنکه ژست به ارمغان آوردن دمکراسی برای ایران به خود گرفته است. »

نفوذ اسرائیل برا حفظ مجاهدین خلق به عنوان نیرویی وکالتی پس از انتقال تشکیلات به آلبانی کماکان ادامه دارد. برای نمونه عملیات های کذایی تروریستی که هر روز در اروپا به ایران نسبت می دهند یک روز در دانمارک و روز دیگر بلژیک و امروز در آلبانی و هرگز هیچ کدام رخ نداده است. در پی این اتهام زنی ها، علاوه بر وزارت امورخارجه ایران، ژورنالیست ها و دانشگاهیان آلبانیایی نیز به اخراج اخیر دیپلمات های ایرانی از آلبانی واکنش نشان دادند. 

اولسی ژازخی تاریخ نگار آلبانی_کانادایی در پی اخراج دیپلمات های ایرانی از آلبانی در مقاله ای مفصل به نکات مهمی درباره وضعیت مجاهدین خلق در آلبانی پرداخت: 

« همه ماجرای اخراح دیپلمات های ایرانی از آلبانی نشان از تلاش مذبوحانه ترامپ و نتانیاهو برای استفاده از آلبانی فقیر، فاسد و تابع است برای مواجهه جهانی شان با اتحادیه اروپا و دیگر قدرت های جهان علیه ایران. آمریکا و اسرائیل می دانند که ادی راما و حکومت فاسدش جرات نمی کند که به آمریکا نه بگوید. پس از اعلام خبر، نخست وزیر اسرائیل بنجامین نتانیاهو، دانلد ترامپ و دیگرانی در دولت آمریکا به ادی راما برای “اقدام شجاعانه ای” تبریک گفتند.»

ژازخی که کارشناس تاریخ اسلام، ناسیونالیسم و اصلاح مذهبی جنوب شرقی اروپاست به درستی از نخست وزیر آلبانی، ادی راما برای بی ملاحظگی اش و عدم توانایی مقاومت در برابر فشار های آمریکا و اسرائیل انتقاد می کند و معتقد است که راما گویی « مریم رجوی را به عنوان یکی از اعضای کابینه اش پذیرفته است».

وی می نویسد: 

« نخست وزیر ادی راما، که از اینکه اسرائیل و آمریکا و مجاهدین خلق بدین گونه کنترل سیاست خارجی کشورش را بدست گرفته اند بسیار عصبی است تا کنون درباره موضوع اظهار نظر نکرده است. او می فهمد که بانوی تروریست سابقه دار مریم رجوی و سربازان جهادی اش که او در سال ۲۰۱۵ به گرمی از آن ها استقبال کرد، موفق شده است که سیاست خارجی کشورش را به گروگان بگیرد. ادی راما که دولتش در سازمان ملل بر سر مسئله اورشلیم علیه اسرائیل و ترامپ رای داده است تا دل اروپایی ها را بدست بیاورد، می داند که اروپایی ها در باره آنچه در سیاست خارجی کشورش می گذرد عصبانی هستند. اخراج دیپلمات های ایرانی در بروکسل جالب به نظر نخواهد رسید. مجاهدین خلق، آمریکا و اسرائیل در تعارضاتشان با اروپا و ایران در حال سو استفاده از آلبانی به مثابه زنی فاحشه هستند. در عین حال، مادام مریم رجوی، که برای جهادی های افراطی اش ادعای ریاست جمهوری منتخب ایران را دارد، باید اکنون خندان باشد. آمریکایی ها و اسرائیلی ها اکنون او را به سمت وزیر امور خارجه آلبانی گماشته اند حتی با اینکه در سال ۲۰۱۵ ادی راما اورا به عنوان یک پناهنده و نه وزیر امورخارجه اش به کشورش راه داد.»

و در نهایت به اظهارات فعال صلح مدئا بنجامین می پردازیم که عربستان سعودی را نیز به جمع حامیان مجاهدین خلق می افزاید و نقطه اشتراک همه آن ها را دشمنی با ایران می داند. او در مصاحبه اخیرش با بن نورتون در شبکه ریل نیوز گفت: 

« من فکر می کنم که چیزی مثل عبارت ” دشمن دشمن من دوست من است” دلیل آن است. ادر حال حاضر شاهد همکاری عربستان سعودی با اسرائیل در مقابل ایران هستیم و بسیاری از اعضای حزب دمکرات هنوز هم تحت کنترل حکومت اسرائیل و گروه های لابی آن ماند ایپک هستند، حکومت اسرائیل مصم است برای سرنگون کردن حکومت ایران راهی پیدا کند.»

آنچه از اظهارات افرادی چون جیرالدی، بنیامین، ژازخی وبسیاری دیگر از روشنفکرتن غربی بر می آید این است که همه اعتباری که مجاهدین خلق از آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی می گیرد به دلیل قابلیت های دمکراتیک آن –که اساسا فاقد آن است—نیست، بلکه کاملا برعکس، به دلیل سوابق غیردمکراتیک و خشونت آمیز آن بر علیه ملت ایران است که این گروه را تبدیل کرده است به نیروی وکالتی عمل گرا برای خدمت به جاه طلبی های دشمنان ملت ایران. 

مزدا پارسی

*** 

MEK_MKO_Maryam_Rajavi_Cult_Faking_Social_Media_Aljazeera_2018Mojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, Rajavi cult) keyboard warriors target journalists, Academics, activists

Mojahedin_Khalq_MEK_Ch_4_News_AlbaniaThe shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

Rajavi_Mojahedin_Khalq_MEK_Israel_USA_Saoudi_SaddamWhy the US Has Not Won a Real War (Colonel Wesley Martin, MEK and Maryam Rajavi)

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/مادام-مریم-رجوی-اعتراضات-فرانسه-ایران/

مادام رجوی و اعتراضات مردمی در فرانسه، ایران و کمپ مجاهدین خلق در آلبانی

انجمن نجات، مرکز فارس، هفدهم دسامبر ۲۰۱۸:… شواهدی که از درون تشکیلات مجاهدین خلق بدست آمده است نشان می دهد که در پایگاه های این گروه هر گونه مخالفت بلافاصله از سوی رهبران سرکوب می شود. افشاگری های مستند بسیاری از سوی اعضای سابق مجاهدین در این سال ها انجام شده است که حاکی از رفتار بسیار غیر دمکراتیک و حتی غیر انسانی سران این تشکیلات است … 

مادام مریم رجوی مجاهدین خلق اعتراضات مردمی فرانسه ایران آلبانیThe Iran Protests, Regime Change, And The MEK

مادام رجوی و اعتراضات مردمی

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی ۲۴ آذر ۱۳۹۷

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی

در هفته های گذشته، صحنه های اعتراضات مردمی در فرانسه در رسانه ها فراگیر شده بود. تصاویری از معترضان درحال تظاهرات در شانزه لیزه، بزرگترین خیابان پاریس در حالی که به سوی پلیس اشیایی پرتاب می کنند و در عوض پلیس گاز اشک آور به سوی آن ها می پاشد. در یکی از گزارش های نیویورک تایمز از اعتراضات فرانسه آمده است: « شیشه های شکسته و اسپری های خالی شده گاز اشک آور که اینجا و آنجا افتاده اند و گرافیتی هایی که بناهای یابود بزرگ را خراشیده اند و طاق پیروزی یکی از آن هاست.»
خسارات و آسیب های وارده به اماکن عمومی زیاد بوده و بر اساس گزارش نیویورک تایمز تنها هزینه تعمیر طاق پیروزی بالغ بر یک میلیون یورو تخمین زده شده است. بیش از ۲۶۰ نفر در کل کشور زخمی شده اند و دست کم سه نفر جان خود را از دست داده اند. همچنین بیش از ۴۰۰ نفر در این چند هفته توسط پلیس دستگیر شدند.

در همان برهه، در ایران اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد خوزستان در جریان بود. معترضین در پی دریافت دستمزدهای معوقه خود و بهبود وضعیت معیشتی بودند. در این جریانات چهار کارگر معترض دستگیر شدند.

تا این جای کار به نظر طبیعی می رسد که رسانه های تبلیغاتی مجاهدین خلق اعتراضات فرانسه را تقریبا نادیده بگیرند و اعتراضات کارگری درخوزستان را به شدت بزرگنمایی کنند چرا که مریم رجوی در فرانسه پناه گرفته است و تبلیغات خود علیه جمهوری اسلامی را از سرزمین فرانسه منتشر می کند. با این حال، باید از او پرسید که با اعتراضات درون کمپ اشرف ۳ در منطقه دورس آلبانی چگونه مواجه می شود؟

تشکیلات مجاهدین خلق در زمره گروه های اپوزیسون پرجمعیت است، از زمانی که در عراق حدود ۵ هزار نفر عضو داشت تا امروز که پس از شتاب گرفتن روند جدایی اعضا از سازمان در آلبانی حدود ۲ هزار عضو دارد.از این رو، این تشکیلات همواره پایگاه هایی در عراق، فرانسه و اکنون آلبانی داشته است که همه نیروهایش را درآن متمرکز کند.
پایگاه تشکیلات در عراق که سازمان آن را «شهر اشرف» می نامید، بیشتر امکانات یک شهر از قبیل بیمارستان، استخر، پمپ بنزین و زمین زراعت و غیره را داشت به ترتیبی که افراد هیچ نیازی به جهان بیرون نداشته باشند. در فضای منزوی ایجاد شده، شستشوی مغزی و کنترل ذهن اعضا به مراتب کار ساده تری بود.

پس از انتقال کامل تشکیلات به آلبانی، با توجه به شدت گرفتن موج جدایی افراد از تشکیلات، سران سازمان تلاش کرده اند شهری دیگر در منطقه دورس در شمال آلبانی بسازند و آن را اشرف ۳ نامیده اند.

اکنون سوال این است که درتمام این سال های زندگی جمعی و متمرکز، هرگز اعتراض عمومی نسبت به شرایط انزواگر تشکیلات و هر نوع شیوه زندگی که در آنجا مرسوم است صورت نگرفته است؟ یا آنکه همه امور در تشکیلات مجاهدین خلق به شیوه دمکراتیک و مسالمت آمیز اداره می شود؟

پاسخ منفی است. هیچ اعتراض عمومی تا کنون از درون پایگاه های مجاهدین خلق گزارش نشده است اما این موضوع به این معنا نیست که پایگاه های مجاهدین خلق به شیوه ای دمکراتیک اداره می شود و همه افراد در آن جا راضی هستند.

شواهدی که از درون تشکیلات مجاهدین خلق بدست آمده است نشان می دهد که در پایگاه های این گروه هر گونه مخالفت بلافاصله از سوی رهبران سرکوب می شود. افشاگری های مستند بسیاری از سوی اعضای سابق مجاهدین در این سال ها انجام شده است که حاکی از رفتار بسیار غیر دمکراتیک و حتی غیر انسانی سران این تشکیلات است.

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر با عنوان «خروج ممنوع» که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، موارد نقض حقوق بشری که سران مجاهدین خلق علیه اعضای خود مرتکب شده اند شامل حصر طولانی مدت، زندان انفرادی، ضرب و شتم، سو استفاده کلامی و روانی، اعتراف اجباری، تهدید به قتل و شکنجه بوده است که در دو مورد به مرگ انجامیده است.
شهادت های افراد جدا شده بر این است که سازمان از سه نوع امکان حبس در قرارگاه هایش در عراق، استفاده می کرده است. مصاحبه شوندگان یک نوع را به واحد های اقامتی کوچک در درون قرارگاه، تشبیه می کردند که به آن مهمانسرا می گفتند. اعضای مجاهدین خلق که تقاضای ترک سازمان داشتند به مدت طولانی در این اقامتگاه ها زندگی می کردند. به آن ها اجازه داده نمی شد که از محل اقامت خود خارج شوند و با کسی در محوطه کمپ قدم بزنند، یا با خانواده و دوستان خود در دنیای بیرون، تماس بگیرند.

دیدبان حقوق بشر برای تنظیم این گزارش دست کم با هفت نفر از اعضای سابق مجاهدین خلق مصاحبه کرد. چند سال بعد در سال ۲۰۰۹، موسسه پژوهشی آمریکایی «رند» در گزارش مفصل دیگری از آنچه در درون کمپ های مجاهدین خلق می گذرد باردیگر پرده برداشت.

بنا بر این گزارش، خشونت جسمی، زندان، فقدان گزینه ترک سازمان ابزار هایی هستند که سران مجاهدین خلق برای حفظ اعضا در درون ساختار فرقه ای و متعاقب آن سرکوب مخالفت و تقاضای خروج، به کار می برند. در این گزارش آمده است که اعضای جدا شده عنوان کرده اند که بیان مخالفت با استراتژی سیاسی یا نظامی سازمان به تنبیه و مجازات می انجامید. تقاضای خروج، گناهی نا بخشودنی بوده است. «در شواهد اخیر آمده است که مجازات مخالفت با سیاست های مجاهدین خلق، از اعتراف گیری اجباری تا حبس در مکان های مختلف کمپ اشرف را شامل می شده است. اعضای سابق خبر از شکنجه و زندان انفرادی طولانی مدت به عنوان مجازات عدم وفاداری، می دهند.»

هر چند که گزارش های رسمی بالا، بارزترین نمونه های نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین خلق را به تصویر می کشند، شهادت نامه های بی شمار دیگری از کسانی که به تازگی از کمپ مجاهدین در آلبانی فرار کرده اند، وجود دارد. بیشتر جداشدگان از سازمان تجربه های دست اول خود از متحمل شدن خشونت در تشکیلات مجاهدین را منتشر کرده اند. بیشتر آن ها تنها بدلیل آنکه خواستار خروج از تشکیلات بوده اند و یا در مواردی جرات کرده اند که از مواضع تشکیلات انتقاد کنند، متحمل رفتارهای خشونت آمیز هولناکی شده اند.

غلام رضا شکری یکی از همین افرادی است که اخیرا از تشکیلات مجاهدین فرار کرده است. او تنها بیست ساله بود که به امید مهاجرت به اروپا و یافتن شرایط زندگی بهتر در دام مجاهدین خلق افتاد. عوامل سازمان به او وعده دادند که پس از چند ماه شرایط رفتنش به اروپا را فراهم می کنند. به محض اینکه پا به درون تشکیلات گذاشت مدارک او را توقیف کردند و دیگر به او پس ندادند.

او همواره خواستار خروج از تشکیلات بود و همواره به بدترین شکل پاسخ می گرفت. شرح مرارت های او، رنج های روحی و جسمی مانند زندان و شکنجه ای که در سال های حضورش در فرقه بر او رفته است به تازگی در رسانه ها منتشر شده است. شکری هنوز زخم های شکنجه ها را بر تن به یادگار دارد.

علاوه بر شکری، خاطرات دردناک شمار زیادی از جدا شده ها در رسانه های مختلف قابل دسترس است و همه یک نکته مشترک دارند: ما هیچ حق اعتراضی در سازمان مجاهدین خلق نداشتیم. در حالیکه همه افراد جوامع مختلف کم و بیش از فرصت ابراز عقیده یا بیان درخواست هایشان برخوردار می شوند، اعضای مجاهدین خلق اراده آزاد برای انتخاب برای پایه ای ترین امور زندگی خود از قبیل محل زندگی، پوشش، مذهب، روابط به خانواده و دوستان…ندارند.

حمایت امروز مریم رجوی از اعتراضات کارگری در ایران شدیدا با کارنامه چهل ساله اداره اعضا در تشکیلات کیش شخصیتی اش مغایر است.

مزدا پارسی

خفه خون گرفتن رسانه های فرقه رجوی در خصوص اعتراضات فرانسه

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی ۲۶ آذر ۱۳۹۷

لینک به منبع

این روزها چیزی که بیش از هر خبر دیگری در تمامی رسانه ها منعکس و به آن پرداخته میشود، اخبار مربوط به اعتراضات و تظاهرات خیابانی مردم فرانسه در اعتراض به وضعیت معیشت، گرانی، چگونگی پرداخت مالیات و … میباشد. تاکنون میلیون ها یورو خسارت به اماکن و خیابانهای پاریس وارد شده و هزاران تن از مردم، مجروح و حتی تعدادی هم کشته شده اند! مردم معترض، به بسیاری از فروشگاه ها و مغازه های خیابان شانزلیزه هجوم بردند و با شکستن درب و شیشه این مغازه ها، دست به غارت و از بین بردن وسایل این فروشگاه ها زدند. در این اعتراضات، طبق اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاریهای جهان تاکنون بیش از ۴۰۰ تن از معترضین بازداشت شده اند.

مقصود از نوشتن این مطالب بطور خلاصه این بود که در تمامی نقاط جهان چه کشورهای پیشرفته اروپایی مانند فرانسه یا آلمان و … و چه حتی خود ایالات متحده امریکا و چه ایران، از این دست اعتراضات و تظاهرات خیابانی انجام میگیرد و در کل چیز زیاد عجیبی نیست. چرا که توده مردم برای احقاق حقوق خود و برای رساندن صدای خود به گوش دولتمردان کشورشان، بعضا ناگزیر به این چنین اقداماتی هستند. این اعتراضات فرانسه تقریبا همزمان بود با اعتراضات به حق مردم هفت تپه درکشور خودمان.

آنها برای رساندن صدای خود به گوش مسئولین کشور وبرای رسیدن به مطالبات خود، دست به اعتراضات خیابانی و شعار دادن ها و … زدند. اما تفاوت معترضین فرانسوی با معترضین هفت تپه ای به اعتقاد من در این بود که فرانسوی ها دست به غارت و شکستن شیشه های مغازه ها و خراب کردن اماکن عمومی و قدیمی شهرشان زدند و جملگی شعارهایی علیه مکرون، رئیس جمهور کشورشان سر میدادند اما در هفت تپه حتی یک شیشه هم نشکست و کسی شعار ضد حکومتی نمیداد. هر آنچه کارگران هفت تپه ای و مردم آن خطه از کشورمان بدنبال آن بودند، رسیدن به حقوق معوقه شان و احقاق حقوقشان بود.

اما فرقه رجوی که محل استقرارش اینک در کشور فرانسه است، لام تا کام زبان باز نکرد و ترجیح داد مثل همیشه در چنین مواقعی، سیاست سکوت را پیشه کند و اینگونه به حیات خفیف و خائنانه خود ادامه دهد! آنها که سر ماجرای هفت تپه آنچنان از حقوق بشر دفاع میکردند و آنچنان مدافع حقوق کارگر و مردم عادی شده بودند که هرکس آنها را نمی شناخت اینگونه مینمود که این افراد تاکنون آزارشان به مورچه هم نرسیده، اما سر داستان فرانسه و بقول معروف بیخ گوش خودشان بطوریکه شاید حتی صدای تظاهرات کنندگان را هم میشنیدند، کلا خودشان را به خواب مرگ زدند و سکوت کردند تا مبادا صاحب خانه شان از آنها دلخور شود و مانند چند سال پیش به محل استقرار مریم حمله کند و او و دیگر سران سازمان را کت بسته به زندان بیندازد!

این سیاست های متناقض و بقول معروف یک بام و دو هوای سازمان را در مقاطع زیادی شاهد بودیم و کاملا با آن آشنا هستیم. فراموش نکرده ایم که چندی پیش و در مقطع قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار سعودی هم باز مجاهدین سکوت اختیار کردند و هیچ موضعی در این خصوص نگرفتند تا مبادا جیره ماهانه آنها قطع شود و از نون خوردن بیفتند! آنها اساسا بدلیل وابسته بودنشان به کشورها و قدرتهای مختلف، هرگز نمیتوانند مانند یک گروه مستقل و آزاد، مواضع درست و انقلابی اتخاذ کنند. اما این گونه رفتارها، به واقع از عمق ایدئولوژی بسته و فرقه ای بودن آنها سرچشمه میگیرد.

آنها در درون سازمان خودشان هم هرگز به کسی اجازه اعتراض و انتقاد جدی نمیدهند. مرز سرخ غیر قابل بخشش در سازمان اینست که از خط و خطوط سازمان ایراد و اشکالی جدی گرفته شود و سوالی جدی از رهبری فرقه پرسیده شود! رهبری سازمان به هیچکس تحت هیچ عنوانی پاسخگو نبوده و شاید اصلی ترین دلیل غیب شدن مسعود رجوی هم همین باشد که توان و یا بهتر بگویم جرات مواجه شدن با مخالفین خود را ندارد! بهمین دلیل هم هست که هیچیک از مسئولین سازمان هرگز حاضر نیستند که دریک مناظره تلوزیونی با یکی از جداشدگان فرقه خود بنشینند و به سوالات آنها پاسخ درست و منطقی دهند و مردم هم قاضی باشند! پاسخی که جامعه آزاداندیش و آگاه بیرون از مناسبات بسته و شستشوی مغزی داده شده خودشان، آنرا بپذیرد و برایش قابل درک و فهم باشد.

مثلا وقتی از آنها سوال میشود که به چه دلیل و با کدام مجوز به خودتان اجازه دادید که دربهای خروجی سازمانتان را قفل کنید و پاسپورتهای نیروهایتان را از آنها بگیرید و درجواب کسی که قصد جدا شدن از شما را داشت بگویید که تو عنصر نفوذی رژیم هستی و بایستی اعدام شوی؟! به چه دلیل خانواده ها را از هم پاشیدید و باعث جدایی صدها و هزاران زن و شوهر شدید و فرزندانشان را به روز سیاه نشاندید؟ به چه دلیل اجازه ملاقات را از نیروها و والدینشان گرفتید و حتی با سنگ بر سر و صورت پدران ومادرانی زدید که خواسته ای جز دیدن عزیزانشان نداشتند؟ مثلا باین سوال با سند و مدرک جواب دهید که مخارج سازمان و اینهمه ریخت وپاش و مهمانی دادن های پاریس و میتینگ های پر زرق و برق تان از کجا تامین میشود؟ دستمزد آقای بولتون و جولیانی و هزینه آمد و رفتشان از امریکا به فرانسه و سخنرانی هایشان … را چطور تامین و پرداخت میکنید؟ و ده ها و صدها سوال بی جواب دیگر . دریک کلام ژست های انقلابی بودن مریم رجوی در یک کلام فقط یک نمایش است و بس! مریم رجوی هیچ ارزشی برای هیچ انسانی جز خودش قایل نیست، خواه این فرد یک کارگر زحمتکش باشد و یا یکی از نیروهای اسیر در فرقه خودش باشد. اساس و بنای فرقه رجوی بر روی جهل افراد استوار است! البته جهلی که با شستشوی مغزی بوجود آمده باشد. یعنی اینکه برای نیروها ارزش این شده است که نباید پرسید و فقط باید گوش داد و انجام داد! جهلی که گفته میشود منظور اینست که در سازمان ارزش این شده است که نیروها فقط باید خودشان را به مسعود و حرف رهبری بسپارند و عمل کنند. آنها باید که نفهمیده، فقط سر سپرده باشند! در قرن بیست و یکم که عصر آگاهی و ارتباطات است، فرقه ای پیدا میشود که اینگونه مسائلش را حل وفصل میکند! فرقه رجوی در یک کلام یعنی فرقه تاریکی و جهل!

الف عباسی

***

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/نقض-حقوق-بشر-در-تشکیلات-مجاهدین/

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

مزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و یکم نوامبر ۲۰۱۸:…  مرات بر این باور است که این ادعاهای مجاهدین خلق علیه اعضای جدا شده کذب است چراکه «شهادت های افرادی که تازه جدا شده اند، گزارش های پیش از آن، از جمله دیدبان حقوق بشر را تایید می کند. در گزارش دیدبان حقوق بشرآمده است که اعضای جدا شده شاهد “ضرب و شتم، آزار روانی و کلامی، اعتراف اجباری، تهدید به … 

گاردین مطبوعات غربی مجاهدین خلق فرقه رجوی مریم رجویThe MEK (Mojahedin Khalq, Rajavi cult, NCRI …) And The Bankrupt U.S. Policy On Iran

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

توسط انجمن نجات مرکز فارس در ۳۰ آبان ۱۳۹۷

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع بی طرف از روزنامه نگاران و فعالان مستقل درباره تشکیلات مجاهدین خلق دست یابیم. برخی از این افراد تحقیقات جامع و مفصلی درباره این گروه انجام داده اند و ماهیت واقعی آن را به خوبی افشا کرده اند. تازه ترین این مطالب را پل پیلار مامور سابق سازمان سیا در نشریه نشنال اینترست منتشر کرد.

پیلار نیز مقاله خود را در پی انتشار مقاله طولانی و پرجزئیات آرون مرات درباره مجاهدین خلق در گاردین نوشت، مقاله ی شش هزار کلمه ای که به گفته پل پیلار توسط تحلیل گری مجرب در امور ایران نوشته شده بود؛ آرون مرات سال ها مسئول بخش ایران در روزنامه اکونومیست بود. عنوان مقاله مفصل مرات که توجه بسیاری در رسانه های غربی به خود جلب کرد چنین بود: « ترویست ها، فرقه گراها یا قهرمانان دمکراسی ایران؟ داستان فوق وحشتناک مجاهدین خلق».

در میان جزئیات بسیاری که درباره ذات غیر دمکراتیک مجاهدین خلق در مقاله مرات عنوان می شود، جنبه های نقض حقوق بشر در این تشکیلات، گسترده و غیر قابل انکاراند. او گزارشش را با ماجرای سمیه محمدی آغاز می کند و از پدر و مادرش می نویسد که بیش از بیست سال است برای دیدار آزادانه با سمیه از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده اند.
نویسنده گاردین نقض حقوق بشر را محدود به کسانی که درون فرقه گروگان گرفته شده اند، نمی داند؛ افرادی که از تشکیلات جدا شده اند نیز از حقوق اولیه پناهندگان در آلبانی برخوردار نیستند.

مرات اذعان می کند که پس از انتقال اعضای مجاهدین خلق به آلبانی تشکیلات زمینی در آن جا خریده و پایگاه جدیدی ساخته اما انتقال به آلبانی باعث موجی از جدایی ها شده است. وی می نویسد: «کسانی که برایشان مقدور بود توانستند به کشور های اتحادیه اروپا یا آمریکا فرار کنند اما در حدود ۱۲۰ نفری که به تازگی از تشکیلات فرار کرده اند بدون داشتن حق کار یا مهاجرت در آلبانی مانده اند. من نزدیک به دوازده تن از این افراد که نیمی از آن ها هنوز در آلبانی هستند، صحبت کردم. آن ها می گفتند که فرماندهان مجاهدین خلق به طور سیستماتیک اعضا را مورد آزار و اذیت قرار می دهند – با استفاده از شکنجه، زندان انفرادی، ضبط اموال، جدا کردن از خانواده ها اعضا را تحت کنترل خود نگه می دارند تا مخالفت ها را خاموش یا از جدا شدن آن ها جلوگیری کنند. سخنگوی تشکیلات مجاهدین خلق در پاسخ به این اظهارات می گوید: این افرادی که به عنوان عضو سابق معرفی می شوند در بخشی از کمپین دیونمایی علیه مجاهدین خلق به کار گرفته شده اند.»

مرات بر این باور است که این ادعاهای مجاهدین خلق علیه اعضای جدا شده کذب است چراکه «شهادت های افرادی که تازه جدا شده اند، گزارش های پیش از آن، از جمله دیدبان حقوق بشر را تایید می کند. در گزارش دیدبان حقوق بشرآمده است که اعضای جدا شده شاهد “ضرب و شتم، آزار روانی و کلامی، اعتراف اجباری، تهدید به مرگ و شکنجه که در دو مورد به مرگ انجامید، بوده اند.»

روزنامه نگار گاردین فهرستی مفصل و پرجزئیات از موارد نقض حقوق بشری که سران مجاهدین خلق علیه اعضا مرتکب می شوند، ارائه می دهد و در هر مورد نام فردی که شخصا مورد خشونت ورزی از سوی تشکیلات قرار گرفته است، عنوان می کند. این گزارش ها جنبه های گوناگونی از نقض حقوق انسان ها در تشکیلات مجاهدین خلق را روشن می کند از نشست های اعتراف و خودانتقادی، شکنجه های جسمی و روحی گرفته تا طلاق اجباری، سواستفاده جنسی از زنان توسط مسعود رجوی، عمل جراحی بیرون آوردن رحم و عقیم کردن زنان و زندان انفرادی. منوچهر عبدی، بتول سلطانی، زهرا معینی و فرشته هدایتی از جمله کسانی هستند که اظهارت آن ها به عنوان شاهدان عینی در این گزارش تحقیقی آمده است.

پس از ارائه شواهد کافی درباره ساز و کار نقض حقوق افراد در تشکیلات فرقه ای مجاهدین خلق، مرات به داستان سمیه محمدی باز می گردد. از وکیل خانواده محمدی نقل می کند که پلیس و سیستم قضایی آلبانی تحت نفوذ اطلاعات غلطی که مجاهدین خلق به آن ها می دهد، هستند. این وکیل به مرات گفته است: «وقتی که به اداره پلیس رفتم تا شکایت آن ها را ثبت کنم، افسران پلیس در حقیقت فرار کردند. آن ها می ترسند که شغلشان را از دست بدهند.»

او از رفتار خشونت آمیز عوامل مجاهدین خلق با مصطفی و محبوبه محمدی می نویسد: « آن ها مصطفی – و هر عضو سابقی که بر ضدشان صحبت کند— را به مزدوری و جیره خواری “رژیم ملاها” متهم می کنند. در ۲۷ جولای، مصطفی پس از حمله چهار تن از اعضای رده بالای مجاهدین خلق در بیمارستان بستری شد. حمله کنندگان، که بر سر محمدی فریاد می زدند “تروریست” برای مدت کوتاهی بازداشت شدند. اما پس از آنکه گروه بزرگی از افراد مجاهدین خلق در اداره پلیس تجمع کردند، آزادشان کردند.»
و همچنین مرات درباره مصاحبه کذایی با سمیه محمدی که در آن پدر و مادرش را به مزدوری برای اطلاعات جمهوری اسلامی متهم می کند، می نویسد: « سمیه ای که عصبی به نظر می رسید، اخیرا در مصاحبه ای ویدئویی در پایگاه مجاهدین خلق گفت که مایل است در گروه بماند.»

ل پیلار در مقاله خود گزارش آرون مرات رابا مقایسه مریم و مسعود رجوی با رهبران فرقه های بدنامی چون جیم جونز، تکمیل می کند و در ادامه می نویسد: « خانواده ها از هم پاشیدند، همسران مجبور به جدایی شدند، و زنان اگر با مسعود رجوی ازدواج نمی کردند و متحمل تجاوز جنسی او نمی شدند، تهدید به مجازات و تنبیه می شدند. جزئیات تهوع آور در باره پایگاه مجاهدین در آلبانی ادامه دارد، از جمله ماجراهای عقیم کردن اجباری زنان و زندان انفرادی برای کسانی که احتمال فرارشان از تشکیلات وجود دارد. رییس سابق اطلاعات نظامی آلبانی می گوید که اعضای مجاهدین خلق در درون پایگاه آن به مانند گروگان هایی زندگی می کنند که در معرض خشونت روانی بیش از حد و تهدید به مرگ هستند.»

چنانچه شاهد آن هستیم و رسانه های غربی هم دائما در گزارش هایشان تایید می کنند، گزارش هایی که مبتنی بر سرکوب و خشونت در درون پایگاه های مجاهدین خلق است اندک نیستند و وجدان های آگاه باید وظیفه خود بدانند که برای متوقف کردن این خشونت ها اقدامات جدی بکنند.

مزدا پارسی

*** 

Mojahedin Khalq Mek MKO Rajavi cultUSARemember.Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) was one of the excuses of US attacking Iraq

The MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/کانون-های-شورشی-علیه-مریم-رجوی/

کانون های شورشی علیه مریم رجوی

 انجمن نجات، مرکز فارس، پنجم نوامبر ۲۰۱۸:… اخیرا، خبرهایی مبنی بر حضور مریم رجوی در تیرانا منتشر شده است و تحلیل های متنوعی درباره علت سفر دوباره او به تیرانا نوشته شده است. به نظر می رسد که این بار حضور مریم رجوی در مقر تیرانا دلایل تشریفاتی ندارد. او در هتل اینترنشنال تیرانا اقامت دارد و هر روزه با فرماندهان و مقامات ارشد نشست هایی برگزار می کند … 

Maryam Rajavi Tirana Albania cult of RajaviMEK in Albania—Potential Implications and Security Concerns for Albania

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی

کانون های شورشی علیه مریم رجوی

توسط انجمن نجات مرکز فارس در ۱۲ آبان ۱۳۹۷

از زمان انتقال تشکیلات مجاهدین خلق به آلبانی، مریم رجوی چندین بار از پاریس به تیرانا سفر کرده است. سفرهای او معمولا برای مناسبت های خاص از قبیل مراسم نوروز یا پذیرایی های پر زرق و برق از میهمان های آمریکایی اش صورت گرفته است. برای نمونه سناتور مرحوم شده جان مک کین یکی از این چندین مقام آمریکایی بود که مبالغ کلان دریافت کردند و برای حمایت از مجاهدین خلق به مقر تیرانا آمدند و با رییس جمهور خود خوانده مجاهدین خلق دیدار کردند.

اخیرا، خبرهایی مبنی بر حضور مریم رجوی در تیرانا منتشر شده است و تحلیل های متنوعی درباره علت سفر دوباره او به تیرانا نوشته شده است. به نظر می رسد که این بار حضور مریم رجوی در مقر تیرانا دلایل تشریفاتی ندارد. او در هتل اینترنشنال تیرانا اقامت دارد و هر روزه با فرماندهان و مقامات ارشد نشست هایی برگزار می کند. چه چیزی باعث شده است که اقامت رجوی در تیرانا تا این حد طولانی شود؟ احتمالا او لازم دیده است که بر اداره و سازمان دهی تشکیلاتش بازنگری کند.

مهم ترین دلیل حضور او می تواند روند رو به افزایش جدا شدن اعضا از تشکیلات باشد. چنانچه در خبر ها دیدیم، در هفته گذشته دست کم چهار نفر از تشکیلات مجاهدین خلق اعلام جدایی کردند. عظیم میش مست، غلامعلی میرزایی، موسی دامرودی و علی هاجری افرادی هستند که ظرف همین دو هفته گذشته اعلام جدایی کردند. همه آن ها از افراد باسابقه مجاهدین خلق بودند که دست کم سه دهه از عمر خود را در این تشکیلات گذرانده اند.

این ها تنها چند نمونه اندک هستند که از زمان انتقال به آلبانی تا کنون رسما اعلام جدایی کرده اند. مسلما، شمار جدا شده ها بسیار بیشتر از نام هایی است که در رسانه ها منتشر می شود چرا که بسیاری از افراد پس از جدا شدن بیم از آزار و اذیت عوامل مجاهدین خلق دارند. هنگامی که مجاهدین خلق در آلبانی مستقر شدند، چنانچه جدا شده ها خود اذعان می کنند، شرایط برای خروج از سازمان مناسب تر از شرایط حضور در عراق بود – سران سازمان اعضا را بسیار از نفوذ جمهوری اسلامی در عراق می ترساندند. هر چند که در همان دوران نیز، به ویژه پس از سقوط صدام حسین و خلع سلاح مجاهدین خلق توسط ارتش آمریکا، صد ها تن از کمپ اشرف و لیبرتی فرار کردند.

چنانچه گفته شد، پس از انتقال به آلبانی شمار زیادی از اعضا مخفیانه و در سکوت خبری از گروه جدا شدند. برای نمونه، زینب حسین نژاد که پدرش قربان علی چند سال پیش از او، در عراق، از تشکیلات جدا شده بود، موفق شد که گروه را ترک کند و به یونان برود. جدایی او از تشکیلات در زمان خودش رسانه ای نشد تا هفته گذشته که خواهرش مونا به همراه پدر به دیدار او رفتند. ویدئوهای تاثر برانگیز از اشک های شوق دو خواهر در اولین دیدارشان پس از ده ها سال جدایی، در شبکه های اجتماعی با استقبال فراوان روبرو شد.

بدین ترتیب، مبارزه اصلی مریم رجوی در این روزها، حفظ اعضا در درون تشکیلات فرقه است. در حالیکه او برای متقاعد کردن اعضا به ماندن در تشکیلات تلاش می کند، مبارزه کذایی اش برای آزادی و دمکراسی بی معنی است.

درحالی که او از تریبون های تبلیغاتی اش مدعی می شود که کانون های شورشی در شهر های ایران شکل داده است اما به واقع درگیر مقابله با کانون های شورشی و مقاومتی است که اعضا در درون گروه تشکیل داده اند.

از منابع درون گروه خبر می رسد که زهرا مریخی مسئول اول سازمان نیز در مقر اشرف سه، نشست های طولانی مدت برای اعضا برگزار می کند و آن ها را متهم می کند که به اندازه کافی به «غسل در صحنه» متعهد نبوده اند! «غسل در صحنه» یکی از مناسک فرقه است که شامل افشای افکار جنسی، خود انتقادی و سپس اعمال فشار جمعی است. ظاهرا سران سازمان اجرای این فرایند را برای رسیدن به هدفشان که همان سرنگونی جمهوری اسلامی است حیاتی می دانند!

چنانچه می دانیم، حامی سرشناس مجاهدین خلق جان بولتون به آن ها قول داده است که تا پیش از چهلمین سالگرد انقلاب ایران یعنی در سال ۲۰۱۹، جمهوری اسلامی سرنگون خواهد شد و او و تشکیلات مجاهدین خلق در تهران جشن خواهند گرفت. اکنون دو ماه تا لحظه موعود بیشتر باقی نمانده است. نشانی از سرنگونی به چشم نمی خورد، تشکیلات مجاهدین خلق روز بروز بیشتر تحلیل می رود. سران سازمان و در راس آن ها مریم رجوی با چالش بزرگ حفظ تمامیت سازمان روبرو هستند و سرنگونی جمهوری اسلامی در این میان رویایی بسیار دور از دسترس به نظر می رسد.

مزدا پارسی

***

Maryam_Rajavi_Cult_MEK_MKO_NCRI_Tirana_Albania_TRT_World_2018The MEK: a group looking to overthrow the Iranian regime

Mojahedin_Khalq_MEK_Ch_4_News_AlbaniaThe shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government 

Albanian_Police_No_Match_For_MEK_Rajavi_Cult_ Saddam_MukhabaratThe fortified headquarters of Iranian Mojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, …) in Albania

MEK_MKO_Mojahedin_Khalq_Maryam_Rajavi_facility_AlbaniaA Tiny Group on a Compound in Albania are Being Groomed to Destabilize Iran

MEK_troll_factory_in_Albania_modern_slavesSecret MEK troll factory in Albania uses modern slaves (aka Mojahedin Khalq, MKO, NCRI ,Rajavi cult)

همچنین:
http://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=33626

از صلح و عشق تا قتل در خونسردی کامل نگاهی به فرقه مانسون 

Manson_Film_Logo_Rajavi_Cult_MEKابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و هفتم سپتامبر ۲۰۱۸:… مستند دو ساعته ‘Inside The Manson Cult: The Lost Tapes’ “درون فرقه مانسون: نوارهای گمشده” که در سال جاری میلادی به صورت استفاده از فیلم های مستند همراه با بازسازی برخی صحنه ها توسط بازیگران بر مبنای حقایق اتفاق افتاده تهیه شده، پرده از جنایات هولناکی بر می دارد که در درون یک فرقه مخرب … 

ابراهیم خدابنده مشهد مجاهدین خلق فرقه رجوی تروریسم خیانت وطن فروشیMothers, the forgotten victims of ISIS and the MEK (Rajavi cult)

لینک به منبع

از صلح و عشق تا قتل در خونسردی کامل

نگاهی به “فرقه مانسون”

توسط ابراهیم خدابنده در ۵ مهر ۱۳۹۷

مستند دو ساعته ‘Inside The Manson Cult: The Lost Tapes’ “درون فرقه مانسون: نوارهای گمشده” که در سال جاری میلادی به صورت استفاده از فیلم های مستند همراه با بازسازی برخی صحنه ها توسط بازیگران بر مبنای حقایق اتفاق افتاده تهیه شده، پرده از جنایات هولناکی بر می دارد که در درون یک فرقه مخرب کنترل ذهن که ظاهری آرام داشت به وقوع پیوسته است. این فیلم با استفاده از حدود ۱۰۰ ساعت فیلم های تهیه شده در این خصوص تولید گردیده است.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

این مستند به زندگی رهبر فرقه Charles Manson “چارلز مانسون” که در سن ۸۳ سالگی مرد، فردی که ابتدا فوق العاده موجه می نمود و اعتماد بسیاری را جلب کرده بود، پرداخته و به درون Spahn’s Ranch “مزرعه اسپان” جایی که مانسون و پیروانش در آن در ایزولاسیون کامل زندگی می کردند می رود.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

در این فیلم مصاحبه هایی با اعضای سابق این فرقه که حالا سن و سالی از آن ها گذشته نیز به نمایش در می آید که بعضاً برای اولین بار بعد از سالیان پرده از برخی حقایق که تاکنون در خصوص آن ها سکوت کرده بودند بر می دارند.

مانسون به شدت ادعای دفاع از حقوق زنان داشت و خود را پدر تمامی دختران می دانست. او می گفت که: “هر دختری باید پدری مانند چارلز داشته باشد، یعنی کسی که قدر گوهری به نام دختر را بداند، کسی که به زنان اجازه دهد آزاد باشند و هر کاری که بخواهند انجام دهند”.

اما در این فیلم به خوبی نشان داده می شود که چگونه مانسون از تمامی دختران و زنان سوء استفاده می کرد و به اسم رهایی آنان را استثمار می نمود و چگونه این رهبر ظاهرا آزادی خواه و صلح طلب دست به مخوف ترین جنایات و قتل ها و شکنجه ها و تجاوزها زده بود.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

همچنین در این فیلم اطاعت کورکورانه و اعتماد بی دلیل هواداران نشان داده می شود که تعجب همگان را برمی انگیزد که چگونه این افراد قدرت تفکر منطقی را از دست داده و به روبات تبدیل گشته اند. برخی بعد از سالیان هنوز نفهمیده اند که چه مکانیزمی بر روی آنان عمل کرده است.

پنجاه سال قبل چارلز مانسون یک گروه از جوانان آرمان گرا و صادق و البته بی تجربه را در یک کمون در جنوب کالیفرنیا جمع کرد. مانسون یک موسیقی دان دارای نفوذ کلام بود که صرفاً از صلح و عشق سخن می گفت و افراد ناآگاه را به خود جذب می نمود و افراد مستعد را به درون حلقه خصوصی خود وارد می کرد. هیچ کس تصور نمی کرد که این فرد آرام با آن هنر لطیف موسیقی که داشت یکی از جانی ترین انسان های تاریخ آمریکا باشد.

این مستند در روز ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸، یعنی ۱۰ ماه بعد از مرگ مانسون، از شبکه تلویزیونی Fox فوکس (این شبکه با Fox News “فوکس نیوز” متفاوت است) پخش گردید. قتل منتقدان و مخالفان از جمله خبرنگارانی که به دنبال تحقیق در خصوص این فرقه بودند در پرونده مانسون ثبت گردیده است.

مشخصاً یک فیلمساز جوان به طور ویژه اجازه فیلم برداری از درون فرقه را یافت که بلافاصله به طرز مشکوکی درگذشت و فیلم ها و عکس ها و مصاحبه های بسیاری از وی به جا ماند. این نوارهای گمشده ۴۰ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۶ یافت گردیده و در مستند فعلی به کار گرفته شد.

چارلز مانسون در ۱۲ نوامبر ۱۹۳۴ متولد شد و در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷ در زندان ایالتی Corcoran “کوکوران” مرد. نام اصلی او Charles Milles Maddox “چارلز میلز مادوکس” بود. او به عنوان یک رهبر فرقه ای و مخوف ترین جنایتکار آمریکا شناخته می شود. او فرقه “خانواده مانسون” را پایه ریزی کرد و افرادی را در مکانی با عنوان “خانه مانسون” گرد هم آورد.
در ژوئیه و اوت ۱۹۶۹ هواداران مانسون ۹ قتل در ۴ مکان را مرتکب شدند. در سال ۱۹۷۱ او به اتهام قتل و توطئه به قتل ۷ نفر محکوم شد که همگی آنان از اعضای خود فرقه بودند که به دستور وی کشته شده بودند. او بعداً به قتل دو نفر دیگر هم محکوم شد.

بعداً معلوم شد که وی جنایتکار با سابقه و دارای سوابق کیفری بوده که نام خود را تغییر داده است. او پدر خود را نمی شناخت و مادرش اغلب در زندان بود که چارلز هم از نوجوانی زندان را تجربه می نمود. این که او چگونه اعتماد بسیاری را جلب کرده بود به طوری که چشم بسته فرامین او، حتی ارتکاب به قتل، را اجرا می کردند هنوز مورد بحث است. او اکنون سمبل فریب، تجاوز، قتل، شکنجه و انواع جرم و جنایت در آمریکا شناخته می شود.

مانسون ابتدا به اعدام محکوم شد اما حکم او بعداً با یک درجه تخفیف به دلیل مخالف های آن زمان در کالیفرنیا با مجازات اعدام که به برداشتن این نوع مجازات در آن ایالت در سال ۱۹۷۲ منجر گردید به حبس ابد تقلیل یافت.

فرقه مانسون فرقه رجوی مجاهدین خلق

تماشای این فیلم برای کسانی که تجربه ای با فرقه مخرب کنترل ذهن رجوی دارند بلافاصله مسعود رجوی و فرقه اش را در ذهن تداعی می کند. راستی چگونه این شیاد زمان توانست اعتماد عده ای جوانان صادق و فداکار را جلب نماید و آنان را از یک عده جوانان پرشور ضد امپریالیست و استقلال طلب به مزدورانی برای دشمنان ایران و ایرانی و جنگ طلبان آمریکایی بدل نماید؟

***

همچنین
http://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24219

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۱۰) – قسمت پایانی 

 ابراهیم خدابنده، ایران اینترلینک، شانزدهم مارس ۲۰۱۶:… ما حق داریم رهبر یا گروه خود را امتحان کنیم و قبل از اعتماد به دنبال شاهد و دلیل باشیم. یک گروه سالم همیشه بردبار است و به تصمیم اعضای خود، حتی اگر خواهان جدائی باشند، احترام میگذارد. اگر یک رهبر یا گروه در برابر نظرات داده شده عصبانی میشود یا از اینکه اطلاعاتی خواسته شده به خشم می آید باید نسبت به پیوستن به آن تجدید نظر کرد. هوشیار باشیم … 

ابراهیم خدابنده دسامبر 2014ترجمه کتاب فرقه ها درمیان ما
(مهندس ابراهیم خدابنده، انتشارات دانشگاه اصفهان)

http://iran-interlink.org

لینک به قسمت اول
لینک به قسمت دوم
لینک به قسمت سوم
لینک به قسمت چهارم
لینک به قسمت پنجم
لینک به قسمت ششم
لینک به قسمت هفتم
لینک به قسمت هشتم
لینک به قسمت نهم

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۱۰) – قسمت پایانی

در قسمت های قبل از این سلسله مطالب، به فرقه های خطرناک زیر اشاره کردیم که هر کدام به نوبه خود با روش های اغلب مشابه، هر کدام به بهانه ای، به کنترل ذهن مخرب فرقه ای پرداخته و پیروان خود را استثمار نموده اند.

معبد خلق به رهبری جیم جونز

داودیه به رهبری دیوید کورش

آخر الزمان به رهبری مایکل تراوسر

فرزندان خدا (خانواده) به رهبری دیوید برگ

مزرعه به رهبری استفن گاسکین

منبع خانواده به رهبری پدر ید

کو کلاکس کلان

ساینتولوژی

هاره کریشنا

کلیسای متحده (مونی ها)

فرزندان خدا

خانواده منسون

دروازه بهشت

معبد خورشید

مؤسسه کارگران به رهبری رفیق بالا  

فرقه اوم شینریکیو به رهبری شوکو آساهارا  

این فرقه ها با استفاده از تکنیک های مانیپولاسیون ذهن یا همان مغزشوئی افراد مستعد و آسیب پذیر را جذب و حفظ می نمایند و آنان را وادار میکنند تا مغایر با میل خود دست به کارهائی بزنند که در شرایط عادی تن به انجام آنها نمیدهند.

فرقه های مخرب کنترل ذهن نوعی برده داری نوین را براه انداخته اند و به مغزشوئی مبادرت می ورزند به همین دلیل این پدیده به تهدید اصلی هزاره سوم و بدترین نوع آسیب اجتماعی معروف گردیده است. فرقه ها بنیاد خانواده و در نتیجه جامعه را تخریب میکنند و مخرب ترین پدیده در عصر حاضر به شمار میروند.

در خلال این سلسله مقالات مدام سؤال میشد که چه زمانی به فرقه مجاهدین خلق به رهبری مسعود رجوی و داستان پادگان اشرف پرداخته خواهد شد که البته از ابتدا هم قصد بر ورود به این موضوع نبود چرا که هدف یک بررسی کلی و نتیجه گیری کلی است و قطعا هر کس میتواند هر گروه یا سازمان دیگری را با این جمعبندی بسنجد و نتیجه گیری نماید.

در زیر جمعبندی که برخی دانشمندان در خصوص فرقه های مخرب کنترل ذهن، که نمونه های متعدد آنها طی این سلسله مقالات از نظرتان گذشت، انجام داده اند آورده میشود. نتیجه گیری نهائی البته به عهده خود خوانندگان است. پیشنهاد میشود که خصوصا جداشدگان فرقه رجوی و خانواده های اعضای این فرقه بیشتر در این خصوص مطالعه نموده و به جمعبندی مستقل برسند.

در خصوص تمامی این گروه ها و مشخصا رهبران آن ها ۱۰ نشانه خطرناک مشاهده میشود که به صورت زیر است:

۱٫     خودکامگی مطلق بدون حساب پس دادن به کسی یا جائی

۲٫     نداشتن تحمل سؤال و انتقاد از جانب اعضا

۳٫     نداشتن وضعیت درآمد و بودجه مشخص، و ارائه ندادن بیلان دخل و خرج به اعضا

۴٫     ایجاد ترس غیر منطقی نسبت به دنیای خارج از فرقه، مانند شیطانی دانستن دنیای خارج یا مثلا دخالت دادن نقش اف بی آی در همه امور

۵٫     هیچ دلیل منطقی برای ترک گروه نمی تواند وجود داشته باشد، اعضای سابق همیشه کاری شیطانی کرده یا به مثلا اف بی آی وابسته بوده اند.

۶٫     اعضای سابق اغلب همیشه افرادی خبیث و حریص و فاسد معرفی میشوند.

۷٫     مدارکی دال بر نقض حقوق انسانی در درون فرقه توسط اعضای سابق ارائه شده است.

۸٫     پیروان همیشه بر این باور نگاه داشته میشوند که خطاکار و گناه کار هستند.

۹٫     رهبر گروه هرگز اشتباه نمیکند و همیشه حق با اوست.

۱۰٫   رهبر گروه به طور خاص قابلیتی دارد که حقایق را میداند و هیچ کس دیگری چنین قابلیتی ندارد و او بهتر از همه می فهمد.

همچنین ۱۰ نشانه خطر در خصوص افرادی که درگیر یک فرقه خطرناک میشوند وجود دارد که به شرح زیر است:

۱٫     اعتماد و باور مطلق نسبت به رهبر و گروه که هر اقدامی پیشاپیش درست تلقی میشود.

۲٫     فرعی تلقی شدن اعتقادات مذهبی، ملی و اجتماعی در برابر وابستگی روحی و عاطفی نسبت به رهبر و اینکه رهبر عملا به جای خدا می نشیند و همان تنظیم رابطه با وی صورت می پذیرد.

۳٫     هرگونه سؤال یا انتقاد از رهبر خطا تلقی شده و تقبیح میگردد.

۴٫     هر گونه نحوه صحبت کردن یا تفکر و رفتار شخصی کنار گذاشته میشود. حریم شخصی کاملا از دست میرود.

۵٫     وابستگی مطلق نسبت به گروه و رهبر برای حل هر مشکلی و گرفتن هر تصمیمی صورت میگیرد.

۶٫     دوروئی و استانداردهای دوگانه درون و بیرون فرقه برای فرد تئوریزه میشود. فریب بیرونی ها توجیه پذیر است.

۷٫     حس های عادی جامعه از جمله عواطف خانوادگی و میهنی از بین میرود. عشق در هر صورت آن مگر به سوی رهبر حرام است.

۸٫     ایزوله شدن از خانواده و دوستان قدیمی مگر اینکه مورد توجه فرقه باشند صورت میگیرد.

۹٫     هر کاری که گروه و رهبر انجام بدهد، هر چقدر هم غیر اخلاقی یا غیر منطقی باشد، مشروع دانسته میشود.

۱۰٫    اعضای سابق افرادی پست و حقیر و شیطانی تلقی میشوند که قابل اعتماد نیستند و با دشمن، مثلا اف بی آی، همکاری میکنند .

اما در مقابل گروه های فرقه ای گروه های سالم و مشروع و مردمی هم هستند که ۱۰ نشانه شناخت آنان به این ترتیب است:

۱٫     یک گروه غیر مخرب همیشه به سؤالات پاسخ داده و خود را مشتاقانه در معرض قضاوت دیگران قرار میدهد.

۲٫     اطلاعاتی مانند امور مالی و بودجه و هزینه ها از اعضا مخفی نگاه داشته نمیشود. گروه های سالم همیشه بیش از آنچه که می خواهید اطلاعات در اختیارتان قرار میدهند.

۳٫     رهبر یک گروه سالم دموکراتیک عمل کرده و جمعی تصمیم گیری میکند و حسابرسی و انتقاد را مورد تشویق قرار میدهد

۴٫     ممکن است رهبر یک گروه سالم اعضای سابق را مورد سرزنش و انتقاد قرار دهد ولی هرگز ارتباط با آنان را ممنوع نمیکند.

۵٫     یک گروه سالم هرگز نسبت به اعضای سابق رفتار خصمانه ندارد و علیه آنها پرونده سازی نمیکند و جوسازی و ناسزاگوئی پیش نمی گیرد.

۶٫     یک گروه سالم روابط خانوادگی را نه تنها مجاز دانسته بلکه مورد تشویق قرار میدهد و هرگز مانع دیدار با دوستان و آشنایان نمیشود.

۷٫     یک گروه سالم به حدود و حریم شخصی هر فرد احترام میگذارد.

۸٫     انتقاد در گروه هائی که مخرب نیستند تشویق میشود و به عقاید و نظرات افراد احترام گذاشته میشود.

۹٫     رهبر یک گروه غیر مخرب به اشتباهات خود اعتراف میکند و به نصایح دیگران گوش میدهد.

۱۰٫   رهبر یک گروه سالم خود را تنها منبع دانش و خیر نمی داند و تلاش میکند تا از دیگران نیز بیاموزد و تبادل نظرات را مهم میداند.

ساده نباشیم، قدرت تشخیص خود را بالا ببریم، سنجیده و حساب شده اعتماد کنیم.  

ما میتوانیم خود را در برابر رهبران و گروه های ناسالم محافظت کنیم. ما حق داریم رهبر یا گروه خود را امتحان کنیم و قبل از اعتماد به دنبال شاهد و دلیل باشیم. یک گروه سالم همیشه بردبار است و به تصمیم اعضای خود، حتی اگر خواهان جدائی باشند، احترام میگذارد. اگر یک رهبر یا گروه در برابر نظرات داده شده عصبانی میشود یا از اینکه اطلاعاتی خواسته شده به خشم می آید باید نسبت به پیوستن به آن تجدید نظر کرد.

هوشیار باشیم.  

ابراهیم خدابنده – اسفند ۹۴

***

جیم جونز، همسر و فرزند خوانده هایشمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۱)

دیوید کورش در مقابل کلیسایشمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۲)

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۳)

مجاهدین خلق فرقه رجوی فرقه هامروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۴)

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن ابراهیم خدابندهمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۵)

مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۶)

ابراهیم خدابنده: مروری مختصر بر فرقه های مخرب - مجاهدین خلق فرقه رجوی مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۷)

ابراهیم خدابنده: مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (8)مروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۸)

ابراهیم خدابنده فرقه رجوی مجاهدین خلقمروری مختصر بر فرقه های مخرب کنترل ذهن (۹)

داستان کمپ اشرف مجاهدین خلق قربانیان اربابانی بی شمار تقدیم به خانواده های تمامی قربانیان فرقه رجوی

ابراهیم خدابنده مشهد مرگ فرقه رجوی مجاهدین خلق شورای ملی مقاومت ایرانخدابنده در نشست رویش فرهنگ: امروز گروهک تروریستی منافقین، سازمانی ورشکسته است

کالکان اینترپل انجمن نجات علیه تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجویNejat Society representatives in Interpol’s Project Kalkan meeting

ابراهیم خدابندهEbrahim Khodabandeh: Daesh, MKO (Mojahedin Khalq, Rajavi cult) fed by the same source

ابراهیم خدابنده جشنواره فجرEbrahim Khodabandeh gave an speech about the films talked about the internal situation of the MEK as a terrorist cult

همچنین:

***

 • Khodabandeh_Tabraeian_MEK_From_Terror_to_Cultخبرگزاری مهر، تهران، دوازدهم اوت ۲۰۱۸:… ابراهیم خدابنده در ادامه گفت: سازمان مجاهدین خلق سوابقی طولانی در جاسوسی و دادن اطلاعات دارد و در اکثر مواقع هم علی رغم انکار کردن شان می دانستند که اطلاعات را دارند به چه کسی می دهند. در ترور دانشمندان هسته ای و آمدن

  KhodabandehEbrahim_Nejat_Societyخبرگزاری مهر، بیست و نهم ژوئیه ۲۰۱۸:…  خدابنده در ابتدای این گفتگو با اشاره به همایش چند ماه پیش سازمان مجاهدین  در پاریس گفت: این همایش‌ها ربطی به مجاهدین خلق ندارد، همانطور که ربطی به فرانسه هم ندارد. چنین همایش‌هایی پروژه کاخ سفید است. الان شعار این گردهمایی‌ها مانن

  Khodabandeh_Ebrahim_Tehran_29112017انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و نهم نوامبر ۲۰۱۷:… مسئله اساسی مورد بحث در طی نشست های دو روزه اجلاس موضوع تروریسم در منطقه و ارتباط آن با مسئله تکفیری ها و سوء استفاده آنان از دین مبین اسلام بود. خدابنده و میرباقری با بسیاری از شرکت کنندگان از کشورهای مختلف در خصوص تجر

  انجمن نجات، مرکز سمنان، بیست و سوم اکتبر ۲۰۱۷:… طی هفته گذشته یک سلسله نشست با حضور خانواده های اعضای اسیر فرقه رجوی و مدیر عامل انجمن نجات جناب آقای ابراهیم خدابنده و تنی چند از اعضا

  پانزدهم شهریور بمبگذاری مجاهدین خلق در خیابانها 2بنیاد هابیلیان، ششم سپتامبر ۲۰۱۷:… سال ۸۲ وقتی به ایران آمدم، با مرحوم پدرم صحبت می‌کردم و سؤالی پرسید که واقعاً ذهنم را درگیر کرد. گفت من هر چیزی را راجع به این سازمان بپذیرم یک مورد را نمی‌توانم بپذیرم و آ

  Ebrahim_Khodabandeh_Iranian_History_MEK_Rajavi_Cultمرکز اسناد انقلاب اسلامی (و مطبوعات)، سی ام اوت ۲۰۱۷:… مسعود رجوی رسما خودش گفته و صدها شاهد هم هست که سازمان مسئول ترورهای ۷ تیر و ۸ شهریور است. البته هنوز سازمان زیر بار نرفته و قبول نکرده است ولی صدها عضو سازمان از خود مسعود رجوی شنیده‌اند که قبول کر

  Nejat Society MEK Rajavi Cult Families Yazd 2017انجمن نجات، مرکز یزد، بیست و نهم اوت ۲۰۱۷:… در ابتدای جلسه آقای یغمایی مسئول  انجمن نجات مرکز یزد، ضمن خوش آمد گویی به خانواده ها  و میهمانان از اینکه دعوت انجمن را اجابت نموده ودراین همایش شرکت کرده اند تشکر کرد و به بیان خلاصه ای از فعالیت دفتر انجمن ن

  khodabandeh_Ebrahim_Mashad_Mojahedin_Khalq_Rajavi_Cult_MEK_3بنیاد هابیلیان، بیست و دوم اوت ۲۰۱۷:… در منچستر بودم و اتفاقاً از جلوی کنسول‌گری ایران رد می‌شدم. دیدم یک سری از بچه‌های انجمن اسلامی که من آنها را می‌شناختم و آنها هم نمی‌دانستند که من از انجمن اسلامی جدا شده‌ام و آمده‌ام در فرقه رجوی.

  Ebrahim_Khodabandeh_Mashad_1انجمن نجات، مشهد، هفتم اوت ۲۰۱۷:… از مزیت های انتقال اسیران به آلبانی می توان به مسئله امنیت جانی آنها اشاره کرد زیرا دیگر از موشک و خمپاره خبری نیست و اینکه رجوی نمی تواند از خون(جان) این عزیزان برای فرقه خود سوءاستفاده کند. دومین مزیت انتقال به آلبانی، ارتباط و آشنایی اسیرا

  Khodabandeh_Nejat_Mashad_2017انجمن نجات، مرکز خراسان رضوی، سوم ژوئیه ۲۰۱۷:… در این همایش آقای خدابنده طبق آخرین خبرهای کسب شده از فرقه رجوی در آلبانی گفت: خانواده ها از طریق ارتباط تلفنی ، شبکه های اجتماعی مثل تلگرام، و… نامه نگاری با عزیزانشان در آلبانی دارند، باعث شده اند که تناقضات بین اعضا روزبروز

  Massoud Rajavi terrorist foroughتاریخ ایرانی، دوم ژوئیه ۲۰۱۷:… عملیات مرصاد به روایت یک شاهد عینی. تاریخ ایرانی: عملیات مرصاد (فروغ جاویدان) به روایت ابراهیم خدابنده، عضو سابق فرقه رجوی. او در این مستند که شبکه خبر سیما پخش کرده، جلسه توجیهی مسعود رجوی در اواخر تیرماه ۱۳۶۷ را شرح داده که در آن سرکرده فرق

  ایرنا، مشهد، اول ژوئیه ۲۰۱۷:… ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن نجات گفت: سازمان منافقین دست به هر کاری زد و با هر دشمن ایران همدست شد تا قدرت کسب کند اما همه تیرهایش به سنگ خورد. وی افزود: رجوی در نشستی با بنی صدر اعلام کرد که دیگر فعالیت های ترو

  Kalkan_Nejat_against MEK Rajavi cult_3گروهی از خانواده های اسرای رجوی در آلبانی، ایران اینترلینک، تبریز، بیست و چهارم ژوئیه ۲۰۱۷:…  این باصطلاح رزمندگان ، مانند عروسک های خیمه شب بازی وفقط درزمانی که درجوار مرزهای کشور ودر کمپ اشرف بودند ، آلت دست کم وبیش موثر رجوی شمرده می شدند ،حال که با تلاش طاقت ف

  Kalkan_Nejat_against MEK Rajavi cult_3انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و سوم ژوئیه ۲۰۱۷:… همچنان که به این ترتیب در سال های گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ نفر تحت نظارت صلیب سرخ جهانی به ایران بازگشته و توانسته اند بدون مشکل قضایی از امکان زندگی در ایران برخوردار شوند و بارها در رسانه ها شرح زندگی خود را بیان داشته اند.

  Ebrahim_Khodabandeh_Khozestan_against_MEK_Rajavi_Cultانجمن نجات، مرکز خوزستان، پانزدهم ژوئیه ۲۰۱۷:… روز پنجشنبه مورخه ۲۲ تیرماه تعدادی از خانواده های اسیران دربند فرقه رجوی از شهرهای اندیمشک، مسجدسلیمان، شوشتر، آبادان ، شوش و اهواز در دفترانجمن نجات شعبه خوزستان با آقای ابراهیم خدابنده محقق، پژو

  Kalkan_Nejat_against MEK Rajavi cult_1انجمن نجات، مرکز تهران، سیزدهم ژوئیه ۲۰۱۷:… خدابنده از جانب خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای فرقه رجوی که در آلبانی در اردوگاه این فرقه، منزوی از دنیای آزاد و محبوس هستند گفت: “خانواده ها هرگز برای عزیزان خود عاقبت بدی نمی خواهند. وقتی آنان موضوع استرداد اعضا

  عصر هامون، تهران، ششم ژوئن ۲۰۱۷:… خدابنده مسئولیت اعدام های سال ۶۷ را به مسعود رجوی منتسب کرد و افزود: در سال ۶۷ مسعود رجوی در عراق بود و نیروهایش ضمن تجاوز به خاک ایران، مرزبانان و مدافعان ایرانی را به قتل رساندند، وقتی همین افراد در زندان ادعا می کنند ما سرموضع خود هستیم یعنی صحه می گذارند ب

  انجمن نجات، مرکز سیستان و بلوچستان، بیست و دوم می ۲۰۱۷:…  برپایی همایش و نمایشگاه “نقد درون گفتمانی جریان فرقه رجوی” به همراه اکران فیلم سینمایی ماجرای نیمروز با همکاری انجمن نجات سیستان و بلوچستان و دانشگاه سیستان و بلوچستان. همایش در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت با سخنرا

  ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و یکم می ۲۰۱۷:…مطلع شدم که جان بولتون، لابی شناخته شده فرقه تروریستی رجوی در آمریکا، پیش بینی کرده است که قطعاً سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز خواهد شد. چند روز قبل از طریق دوستان در اروپا مطلع شدم که گویا مریم رجوی در برابر کسانی که

   ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و ششم آوریل ۲۰۱۷:… یکی از اعضای فرقه رجوی در ارتباطی غیر مستقیم که با من داشت مطرح نمود که مریم رجوی در نشست های درون تشکیلاتی در آلبانی که به منظور ممانعت از ریزش شدید نیرو و فائق آمدن بر جو مسئله داری برگزار می نمود به بحث “انتقال بزرگ” رسید و آنرا تحولی بزرگ در مبارزات سازمان مجاهدین خل

   massoud rajavi iranابراهیم خدابنده، انجمن نجات، یازدهم فوریه ۲۰۱۷:…  مسعود رجوی به خوبی از میزان ناتوانی خود در برابر جریان اصلی انقلاب اسلامی آگاهی داشت و بر این باور بود که برای کسب قدرت نیاز به کمک و حمایت خارجی دارد. اولین گزینه او اتحاد جماهیر شوروی سابق بود. هنوز چند روزی از پیروزی انقلاب اسلامی ن

  exposing-mojahedin-khalq-rajavi-cult-in-meybod-uni-1سایت دانشگاه میبد (و صدا و سیما)، یزد، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۶:… سپس یغمایی مسئول انجمن نجات استان یزد به تشریح سابقه تشکیل انجمن ، برنامه ها و فعالیت های آن پرداخت. در ادامه دکتر ابراهیم خدابنده، کارشناس مسائل فرقه شناسی و مدیر عامل انجمن نجات تهران که

   خبرگزاری تسنیم و فارس، یزد، دوازدهم دسامبر ۲۰۱۶:…  عضو سابق گروهک منافقین با اشاره به اینکه خیلی از اعضای سازمان تروریستی منافقین در زندان‌های انفرادی سازمان بودند، گفت: حتی بعداً بیان شد که ۷۰۰ نفر در این زندان‌ها بودند و خیلی از آن‌ها اقدام به خودکشی کردند. خدابنده با اشاره به اینکه این سا

   massoud-rajavi-written-by-ebrahim-khodabandehانجمن نجات، مرکز تهران، بیست و ششم سپتامبر ۲۰۱۶:… این یافته ها مشخص می سازد که عضوگیری در سازمان مجاهدین خلق از سال ۱۹۸۶ واقعا داوطلبانه نبوده و این افراد تحت اجبار در اردوگاه های سازمان در عراق نگاه داشته شده اند. ماه ژوئن سال ۲۰۰۴، JIATF (ستاد مرکزی نیروهای آمر

   ابراهیم خدابنده 2014ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، ششم سپتامبر ۲۰۱۶:…  مشکل عربستان برای نزدیک شدن به سازمان مجاهدین خلق و حمایت علنی از آن سابقه تروریستی و خصوصا همکاری با صدام حسین و همچنین سابقه نقض حقوق بشر در خصوص اعضای خودش است. عربستان سعودی مایل است که با سازمان مجاهدین خلق بدون مسعود

   ابراهیم خدابنده 2014ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، اول سپتامبر ۲۰۱۶:…  اخیرا با یک دوست قدیمی انگلیسی صحبت میکردم. در خصوص میتینگ مریم رجوی در بورژه پاریس در ۱۹ تیر امسال توضیح میدادم که مریم رجوی شعار “شیر همیشه بیدار” میداد و کمتر از نیم ساعت بعد ترکی فیصل مسعود رجوی را به “مرحوم” موصوف نمود. و

   ایران اینترلینک، بیست و نهم اوت ۲۰۱۶:… گروهی از جداشدگان، خانواده ها، و قربانیان ترور در آخرین لحظات روز یکشنبه ۷ شهریور دیداری کوتاه با خانم رویال داشتند. خانم رویال علیرغم اینکه روزی طولانی با برنامه های سخت و فشرده را پشت سر گذاشته و صبح زود روز بعد عازم ارومیه بود، با گشاد

  بی بی سی، صدای امریکا و مطبوعات دیگر، بیست و نهم اوت ۲۰۱۶:…  بیانیه رجوی:از همه یارانمان، بویژه مسلمانان فرانسه می خواهیم به خانم روایال رأی بدهند” در این بیانیه همچنین آمده است: “مطمئنیم با این انتخاب، فرانسه ارزشهای خود را بازخواهد یافت و در کنار ملتهای سرکوب شده عراق و ایران علیه بنیادگرایی

   ابراهیم خدابنده 2014ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، شانزدهم اوت ۲۰۱۶:…  ابتدا سه خبر از آخرین اخبار در خصوص فرقه رجوی را مرور می کنیم: – فرار عباس داوری، معصومه ملک محمدی، زهره اخیانی و دیگر سران فرقه رجوی از عراق به اروپا – جابجایی صدها نفر از افراد اردوگاه لیبرتی عراق به آلبانی و نشانه های تخ

   فروغ جاویدان مرصاد رجوی مجاهدین خلقباشگاه خبرنگاران، تهران، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۶:… روایتی مستند از بیست و هشت سال پیش. یعنی آخرین روزهای جنگ تحمیلی. یک گردنه معمولی که نقطه کمینگاه غرب شد و نقطه پایان همه توهم ها… عراق ترجیح میداد که با ایران آتش بس داشته باشد تا این که بخواهد تهاجمی صورت بگ