اولین کنگره ملی ۱۷۰۰۰ شهید ترور برگزار شد

اولین کنگره ملی ۱۷۰۰۰ شهید ترور برگزار شد

بنیاد هابیلیان، تهران، اول سپتامبر 2013: …  بر اساس این گزارش در نوبت عصر این کنگره، ده مقاله پذیزفته شده همایش توسط نویسندگان آن درحال قرائت شدن است. شایان ذکر است نخستین کنگره ملی ۱۷۰۰۰ شهید ترور به‌همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان انرژی اتمی ایران، وزارت امور خارجه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، مجلس شورای اسلامی …

لینک به منبع

نخستین کنگره ۱۷۰۰۰ شهید ترور با حضور خانواده‌های معظم شهدای ترور، مقامات لشگری و کشوری و سفرای کشورهای خارجی و به‌همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و با همکاری نهادهای کشوری در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش بنیاد هابیلیان به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسا، نخستین کنگره ۱۷۰۰۰ شهید ترور از صبح تا عصر امروز شنبه نهم شهریورماه با حضور خانواده‌های معظم شهدای ترور، مقامات لشگری و کشوری و سفرای کشورهای خارجی و به‌همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و با همکاری نهادهای کشوری در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این کنگره حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان، نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد شهید و امور ایثارگران به ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال ۱۳۶۰ به‌عنوان نخستین گام ترور اشاره کرد و ابراز داشت: خداوند می‌خواست تا ذخیره خود را برای دوران پس از امام خمینی(ره) نگه دارد تا کشتی انقلاب اسلامی را از طوفان‌های سخت این زمان عبور دهد.

وی آمریکا را مؤسس و حامی اصلی جریان‌های تروریستی و مصداق تروریسم دولتی ارزیابی کرد و بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران که بزرگ‌ترین قربانی تروریسم در طول تاریخ معاصر است را همواره به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که آمریکا هرچه بیشتر شعار حقوق بشر می‌دهد، می‌خواهد زیر پوشش آن، حقوق بشر را از بین ببرد، تأکید کرد: آنها حزب‌الله، مقاومت و هرجا که دفاع از آزادی باشد را متهم به تروریست می‌کنند درحالی‌که خودشان مرتکب جنایات هستند و ادعای مبارزه با تروریسم را دارند.

حجت‌الاسلام رحیمیان بیشتر شدن بصیرت مردم را یکی از دستاوردهای ۱۷۰۰۰ شهید ترور دانست و افزود: نتیجه این فرآیند برخورداری جامعه و انقلاب از استحکام است و امروز علی‌رغم توطئه دشمنان، جامعه و کشور ما در این جهان مجموعه متلاطم امن‌ترین کشور دنیا است.

بر اساس این گزارش جواد کچوییان، دستیار ویژه وزیر امور خارجه در این کنگره جمهوری اسلامی ایران را مهم‌ترین قربانی پدیده تروریسم دانست و گفت: تروریسم یکی از معضلات بین‌المللی است که ابعاد پیچیده‌ای بین‌المللی پیدا کرده و جریانی است که تحت چتر برخی از کشورهای غربی به دانش روز و فناوری‌های نوین مجهز شده است.

وی به بمب‌گذاری‌های روزانه در عراق اشاره کرد و ابراز داشت: ما از مجامع بین‌المللی همواره خواستیم تا مواضع خود را درباره گروه‌های تروریستی به‌صورت صریح و شفاف اعلام و از استانداردهای دوگانه اجتناب کنند اما به‌دلایل سیاسی و اغراض این گروه‌ها را از لیست‌های خود خارج کردند و در مقابل شاخه نظامی حزب‌الله را در آن قرار دادند.

کچوییان به نسل کشی و بی‌خانمان کردن مردم بی‌گناه در سوریه و دنبال کردن سیاست برخی کشورها اشاره کرد و بیان داشت: امروز با گسترش نقش مردم، افکار عمومی و گروه‌های مردم نهاد مانند بنیاد هابیلیان در تحولات بین‌المللی بطور جدی پیگیر حقوق خانواده‌های شهدای ترور در ابعاد حقوقی و سیاسی هستیم و باتوجه به تأکیدات رییس جمهور و وزیر امور خارجه تلاش مضاعفی را در این باره به‌عمل خواهد آورد.

همچنین حجت‌الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات در این کنگره در جمع خبرنگاران با تأکید بر این‌که باید دامنه جغرافیایی این همایش گسترش پیدا کند و از سراسر دنیا فراخوان مقالات داده شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران باید بتواند به‌عنوان محوریتی راستین برای مبارزه با تروریسم معرفی شود.

وی تأکید کرد: حمایت از هرگونه حرکت ضدتروریستی و ضدخشونت به‌عنوان یک راهبرد برای جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود و در این‌صورت طبیعی است که همه ارگان‌ها و نهادهای نظام در این سمت و سو حرکت می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید: سردار محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در این کنگره در جمع خبرنگاران ین کنگره را سند واضح و روشن از قربانی بودن جمهوری اسلامی ایران در ترور دانست و اظهار داشت: عاملان قتل تمام هفده هزار و۱۶۰ شهیدی که امروز در این کنگره نام آنها برده می‌شود، در اروپا و ایالات متحده هستند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به بهانه‌های آمریکا برای حمله به عراق اشاره کرد و گفت: هدف آنها مقابله با تروریسم، بمب شیمیایی و بمب اتم نیست بلکه هدف سلطه، زورگویی، چپاول و دفاع از رژیم صهیونیستی است.

سردار نقدی در ادامه با اشاره به این‌که مادامی که این غده سرطانی از منطقه حذف نشود، این اشغال و تجاوز را خواهیم داشت، گفت: راه حل همه مشکلات محو رژیم صهیونیستی است و این‌که مردم آمریکا بیدار شوند و بدانند که منافع ملی آنان و نام کشورشان فدای یک مشت شرور، جنایتکار و تروریسم می‌شود.

همچنین سید محمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان در این کنگره اظهار داشت: از سفرای کشورهای اروپایی برای شرکت در این کنگره دعوت کردیم اما آنها حاضر به شرکت در کنگره نشدند زیرا بخشی از اتهامات درباره تروریسم به آنها برمی‌گردد.

وی گفت: از بین ۱۷ هزار و ۱۶۰ شهید ترور، ۱۲ هزار نفر از آنها توسط سازمان منافقین به شهادت رسیده‌اند که در واقع بیشترین حجم این ترورها مربوط به این سازمان است.

هاشمی نژاد اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به یمن تدابیر حضرت امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور گسترده مردم دانست و بیان داشت: خانواده شهدای ترور یک ظرفیت و پتانسیل بسیار قوی است و امروز تشکل فرزندان شهدا یک مرکز تخصصی برای موضوع تروریسم شده است.

دبیر نخستین کنگره ۱۷۰۰۰ شهید ترور اظهار داشت: ما در سه حضور در شورای حقوق بشر سازمان ملل پس از سی سال توانستیم نام جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان قربانی تروریسم در سازمان ملل قرار بدهیم.

وی با اشاره به این‌که امروز تروریسم بر انواع و اقسام دیگری غیر از حذف فیزیکی صدق می‌کند، تخریب تفکر یک ملت را مصداق تروریسم رسانه‌ای فرهنگی دانست.

دبیرکل بنیاد هابیلیان ابراز داشت: حدود سیصد مقاله در سطح خوب به کنگره ارائه شد و از بیثن آنها ۱۵۲ مقاله پذیرفته شد.

لازم به ذکر است خانواده شهدای ترور در این همایش طی بیانیه‌ای ضمن حمایت از اقدام دولت عراق در اخراج منافقین از این کشور خواهان اجرای عدالت و برپایی یک دادگاه بین‌المللی برای رسیدگی به جنایات منافقین شدند.

در این بیانیه که توسط خواهر شهید غیبی قرائت شد، همچنین آمده است: خانواده شهدای ترور با انزجار از رفتار سیاسی کشورهای غربی در پرونده هسته‌ای ایران ترور دانشمندان توسط عوامل رژیم تررویست صهیونیستی و تحریم‌های وحشیانه آمریکا و هم پیمانانش علیه کشور را جزیی از پروژه محروم سازی از حقوق مسلم خود می‌دانم و آن را محکوم می‌کند.

گفتنی است در این کنگره از یک نسخه صوتی با موضوع تروریسم با صدای حامد زمانی، تمبر یادبود نخستین کنگره ملی ۱۷۰۰۰ شهید ترور و یک فیلم داستانی با موضوع تروریسم رونمایی شد.

همچنین در این کنگره از خانواده شهدای ترور با حضور حجت‌الاسلام رحیمیان، سردار نقدی، جواد کچوییان، پدر شهید احمدی روشن و سید محمدجواد هاشمی نژاد تقدیر و تجلیل شد.

بر اساس این گزارش در نوبت عصر این کنگره، ده مقاله پذیزفته شده همایش توسط نویسندگان آن درحال قرائت شدن است.

شایان ذکر است نخستین کنگره ملی ۱۷۰۰۰ شهید ترور به‌همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان انرژی اتمی ایران، وزارت امور خارجه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست جمهوری، شهرداری تهران، شهرداری مشهد، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، قوه قضاییه، سازمان بسیج مستضعفین، وزارت جهاد و کشاورزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.

گفتنی است، بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) همزمان با سالروز انفجار تروریستی دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور ۱۳۶۰ که به همین مناسبت روز ملی مبارزه با تروریسم نام نهاده شده است، نخستین همایش ملی مبارزه با تروریسم را با عنوان کنگره ملی بزرگداشت ۱۷۰۰۰ شهید ترور آغاز کرد.

این گزارش می‌افزاید، یکی از اهداف این همایش آشنا ساختن نسل جوان با جنایات تروریستی گروهک‌های ضدانقلاب و دولت‌های حامی آنان در طول حیات انقلاب اسلامی است تا با شناخت ماهیت دشمنی معاندان نظام، همواره آماده مقابله با ترفندهای جدید آنان باشد.

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=6276

کتاب خوابگردها رونمایی شد

خوابگردهاواحد مرکزی خبر، تهران، اول سپتامبر ۲۰۱۳: …  مهندس خدابنده که ۲۳ سال عضو شورای مرکزی سازمان منافقین بود و در سال ۱۳۸۲ از این گروهک جدا شد در این مراسم گفت: حدود دو سال است که سازمان منافقین با همکاری چند گروه در جهان بدنبال پاک کردن اسناد جنایات خود در دوره پس از پیروزی انقلاب است و انتشار این کتاب در این زمینه بسیار مهم است. صفاء الدین تبرائیان نویسنده و گردآورنده این کتاب نیز در حاشیه این …

خوابگردها

لینک به منبع

همچنین در  مجاهدین دات کام

کتاب خوابگردها مجموعه اسناد ارتباط سازمان منافقین خلق با نهادهای اطلاعاتی و نظامی عراق بین سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۸۱ است رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ این کتاب را دکتر صفاءالدین تبرائیان گردآوری کرده و مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده است.

در مراسم رونمایی از این کتاب که در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات ، روح الله حسینیان رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی ، مهندس خدابنده از اعضای سابق شورای مرکزی سازمان منافقین و صفاء الدین تبرائیان نویسنده این کتاب و جمعی از خانواده های شهدای ترور حضور داشتند.

حجت الاسلام روح الله حسینیان نقش انتشار این اسناد را بسیار مهم دانست و افزود: در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب ۱۷ هزار نفر با عملیاتهای تروریستی گروهک منافقین به شهادت رسیدند و افشا کردن جنایات آنها بسیار مهم است.

حجت الاسلام حیدر مصلحی نیز گفت: افشای پشت پرده اپوزیسیون نظام بسیار مهم است البته نمی توان فضای ترورها را در قالب کتاب گنجاند زیرا یادمان هست که در همین تهران چه وضعیت پیچیده ای داشتیم.

وی گفت: اسناد منتشر شده در این کتاب اسناد سنگین و قابل توجه درباره مقوله نفاق و همکاری منافقین با آمریکا و صدام است و من از نویسنده و سایر دست اندرکاران نشر این کتاب به صورت ویژه تشکر می کنم.

وزیر سابق اطلاعات گفت: روزگاری بگونه ای بود که شخصی را بر سر سفره اش در خانه در مقابل چشم زن و فرزندان ترور می کردند تنها به جرم اینکه او محاسن داشت.

وی افزود: در آن دوران شاهد بودیم که کودک چهار ساله ترور می شد و صدایی از هیچ دفتر حقوق بشر شنیده نمی شد.

مصلحی افزود: منافقان از سال ۵۷ تا سال ۷۵ عملیات متعدد تروریستی انجام دادند یعنی آنها در هر هفته نیز ۲۰ عملیات تروریستی انجام می دادند.

وی به مسائل امروز سوریه اشاره کرد و گفت: طراحی جدیدی الآن آمریکاییها صورت داده اند و برخی کشورها و کشورهای عربی منطقه آنرا اجرا می کنند.

وی گفت: ما سند داریم و این در حالی است که استکبار رسانه ای اجازه نمی دهد این اسناد به گوش جهانیان برسد؛ اتفاقات صورت گرفته دقیقاً طراحی شده و ما پیش از این اعلام کردیم که مشخص است محموله های شیمیایی از کجا وارد سوریه شده است و نیروهای تکفیری ازان استفاده می کنند و ما این موضوع را اطلاع رسانی کردیم.

مهندس خدابنده که ۲۳ سال عضو شورای مرکزی سازمان منافقین بود و در سال ۱۳۸۲ از این گروهک جدا شد در این مراسم گفت: حدود دو سال است که سازمان منافقین با همکاری چند گروه در جهان بدنبال پاک کردن اسناد جنایات خود در دوره پس از پیروزی انقلاب است و انتشار این کتاب در این زمینه بسیار مهم است.

صفاء الدین تبرائیان نویسنده و گردآورنده این کتاب نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: اسناد موجود در این کتاب پس از سرنگونی رژیم بعث عراق به طرز معجزه آسایی در قالب ۱۲۰ ساعت فایل صوتی به دست مبارزان آزادیخواه کشور عراق افتاد که بخشی از این مدارک افشاگر ارتباط نامشروع ، پیچیده و تو در توی فرقه رجویه با نهادهای امنیتی ، نظامی و سیاسی عراق است.

این کتاب دارای بخش های مختلف است که سه بخش اصلی شامل مذاکرات مسعود رجوی با سپهبد صابر الدوری ، رییس سرویس کل اطلاعات عراق پس از انتفاضه شعبانیه ۱۹۹۱ میلادی ، مذاکرات مسعود رجوی با سپهبد طاهر جلیل حبوش ، رییس سرویس کل اطلاعات عراق و سیاهه ۱۹۴ اسناد نوشتاری و تعدادی عکس از ملاقاتهای سران فرقه رجویه با مقامات عراقی است.

همچنین:

نشست خبری مریم سنجابی و ابراهیم خدابنده نجات‌ یافتگان فرقه رجوی

تسنیم نیوز، تهران، بیست وهفتم اوت ۲۰۱۳: …  ما در منچستر بودیم که کنسولگری ایران را بمب گذاشتند و ما تصورمان این بود که آمریکا این کار را انجام داده، ولی بعد از اینکه آمریکا سازمان مجاهدین را در لیست تروریست‌ها گذاشت، واکنش رجوی این بود که زمانی که ما هفت تیر و هشت شهریور را به وجود آوردیم در لیست ترورها قرار نگرفتیم و زمانی که ترورهای سال‌های ۶۰ انجام …

خدابنده: ترور شهید صیاد شیرازی سفارش صدام به مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بود

خبرگزاری مهر، تهران، بیست و هشتم اوت ۲۰۱۳: …  خط اول این حرکت این فرقه برای کسب وجهه مردمی با شکست مواجه شده است و رجوی وقتی دید که این خط با شکست روبرو شده به ترور روی آورد و بعد از آن به سراغ صدام رفت. او استراتژی خود را قرار گرفتن در شکاف جنگ ایران و عراق می دید و می گفت برای کسب قدرت در ایران باید از حمایت یک ابرقدرت برخوردار باشیم و به همین خاطر ارتش آزادیبخش ملی را تشکیل داد و …

سخنی با حامیان فرقه رجوی

۲۰۱۳/۰۸/۲۱ by

ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، تهران، بیست و یکم اوت ۲۰۱۳: … این میزان دریدگی و بکار بردن چنین ادبیاتی، آنهم خطاب به کسانی که سه دهه از عمر و تمامی آنچه داشتند را در طبق اخلاص در اختیار او قرار دادند، تنها از یک رهبر فرقه ای بر می آید که با استفاده از تکنیک […]

مصاحبه با ابراهیم خدابنده، قسمت های اول، دوم و سوم (مسعود رجوی زنده است، حجاب ساختگی مریم رجوی قیدی ندارد)

۲۰۱۳/۰۸/۰۴ by

باشگاه خبرنگاران، تهران، چهارم اوت ۲۰۱۳: … زنده بودن مسعود رجوی بارز و آشکار است و به هیچ‌عنوان کنترل و اداره گروهک تروریستی منافقین از شخص مریم رجوی برنیامده و وی تنها هنرش این است که سرسپرده و وابسته به مسعود رجوی است و بدون او نمی‌تواند حتی گامی در فعالیت‌های این گروهک تروریستی بردارد. […]

ددکتر مارگارت تالر سینگر : فرقه ها خودکامه هستند و به آزادی انتخاب انسان اهمیت نمی دهند

دکتر مارگارت تالر سینگر : فرقه ها خودکامه هستند و به آزادی انتخاب انسان اهمیت نمی دهند

قای مسعود خدابنده عضو یابق مجاهدین خلق : بنظر می رسد که رجوی بیش از این قادر به نشستن در جایگاه “رهبر ایدئولوژیک” نباشد و اعضای فرقه اش دیگر نمی توانند از وی تبعیت کنند

مسعود خدابنده : بنظر می رسد که رجوی بیش از این قادر به نشستن در جایگاه “رهبر ایدئولوژیک” نباشد و اعضای فرقه اش دیگر نمی توانند از وی تبعیت کنند