ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره ؟

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره ؟

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریترهحسن حیرانی، نجات یافتگان در آلبانی، هشتم دسامبر 2020:…  به هر حال در آن تجمع آقای سکول شیدی که مسئول قسمت رسیدگی به وضعیت ایرانیان در وزارت کشور آلبانی و طرف حساب سازمان می باشد به پایین ساختمان در مقابل درب اصلی آمدند و در جمع نفرات با آنها شروع به صحبت کردند در جواب نفرات که چرا ما از هیچگونه برگه قانونی یا پاسپورت و یا حتی جواز سفر در این کشور برخوردار نیستیم یا اینکه حتی ویزایی به خانواده های ما داده نمی شود که بتواند بیاید ایشان گفتند در ابتدای قرارداد بین آمریکا و سازمان ملل با دولت ما قرار بود شما به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته شوید و کشور ما هم قبول کرد و ما داشتیم کارها را طبق روال انجام می‌دادیم که بعد از ورود همگی شما رهبران شما منظور رهبران سازمان پرافتخار مجاهدین در ملاقات‌های عدیده به دولت آلبانی گفتند که نفرات ما هیچگونه پاسپورت و یا جواز سفر نمی‌خواهند و هیچ نیازی هم به دیدن خانواده ندارند و از این بابت همه چی بلوک شد. شما بروید به رهبران تان بگویید که چرا جلوی این کار را گرفتند. ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره ؟

مریم رجوی بعد ترامپ . از اروپا رانده، از امریکا ماندهمریم رجوی بعد ترامپ . از اروپا رانده، از امریکا مانده

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره ؟

آیا رجوی و فرقه مجاهدین خلق وجه المصالحه بین حکومت ایران و کشورهای غربی می شود؟

انتقال مجاهدین خلق از آلبانی به اریتره در چشم انداز است؟

خودت کردی که لعنت بر خودت باد

حسن حیرانی ، تیرانا ـ سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 07.12.2020

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره

با سلام به دوستان

حسن حیرانی

آقای حسن حیرانی

حتماً خبر جدیدی را که جدیدا دررسانه‌ها منتشر شده را کمابیش اطلاع دارید.

مجله ژاکوبین امریکا، ششم دسامبر 2020:…

Daniel Benaim دانیل بنعیم در گفتگو با مجله آمریکایی Jacobian «ژاکوپین» با اشاره به اینکه خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای، بی‌اعتمادی ایران را به شدت افزایش داد، گفت که اگر بایدن به مذاکرات با ایرانبازگردد، باید امتیازهایی را بدهد.

لینک به مطلب:

President-elect Biden’s foreign policy

او گفت: من و دوستانم معتقدیم که یکی از این راهکارها کاهش حمایت از گروه تروریستی مجاهدین خلق در آلبانی و انتقال آنان به اتیوپی یا کناره دریای سرخ مانند اریتره است که می‌تواند برای تهران جذاب باشد. بنعیم یکی از اعضای ارشد در مرکز پیشرفت آمریکایی، محقق و پژوهشگر سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه و مدرس مدعو دانشگاه نیویورک است.

و اما اینکه این موضوع تا چه حد و چه درصدی به واقعیت تبدیل شود و یا این که جناب آقای دانیل بنعیم و دوستان و همفکران ایشان صاحب چه پست و مقامی در دولت جدید آمریکا باشند موضوع جداگانه ای خواهد بود.

در این سطور من تنها قصد دارم به خاطره ای اشاره کنم که بی ربط به این موضوع نیست، نتیجه گیری و قضاوت با شما خوانندگان عزیز.

نزدیک به دو سال پیش تجمع مسالمت آمیزی در مقابل وزارت کشور آلبانی توسط افراد جدا شده برگزار شد و افراد خواهان پاسخگویی به بلاتکلیف بودن خیلی مسائل جداشدگان از جمله وضعیت حقوقی و قانونی افراد جداشده از سازمان در آلبانی بودند. در آن تجمع حتی برخی از افرادی که با کمک خانواده ها و انجمن های خیریه در داخل ایران کمکهای دریافت کردند و با آن پول توانستند خودشان را به آلمان هلند و غیره برسانند و الان در آنجا به خاطر تکه استخوانی از طرف رجوی  اینطور به زیر قبای مریم خانم خزیده اند و ماله کش سازمان پر افتخار مجاهدین شده اند هم حضور داشتند. چه میشود کرد همه چیز درست میشود جز ذات خراب آن هم ذات یک فرقه خشونت طلب. بگذریم که این هم بحث جداگانه‌ای دارد.

به هر حال در آن تجمع آقای سکول شیدی که مسئول قسمت رسیدگی به وضعیت ایرانیان در وزارت کشور آلبانی و طرف حساب سازمان می باشد به پایین ساختمان در مقابل درب اصلی آمدند و در جمع نفرات با آنها شروع به صحبت کردند در جواب نفرات که چرا ما از هیچگونه برگه قانونی یا پاسپورت و یا حتی جواز سفر در این کشور برخوردار نیستیم یا اینکه حتی ویزایی به خانواده های ما داده نمی شود که بتواند بیاید ایشان گفتند در ابتدای قرارداد بین آمریکا و سازمان ملل با دولت ما قرار بود شما به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته شوید و کشور ما هم قبول کرد و ما داشتیم کارها را طبق روال انجام می‌دادیم که بعد از ورود همگی شما رهبران شما منظور رهبران سازمان پرافتخار مجاهدین در ملاقات‌های عدیده به دولت آلبانی گفتند که نفرات ما هیچگونه پاسپورت و یا جواز سفر نمی‌خواهند و هیچ نیازی هم به دیدن خانواده ندارند و از این بابت همه چی بلوک شد. شما بروید به رهبران تان بگویید که چرا جلوی این کار را گرفتند و از دولت آلبانی این را خواستند من کاری نمی توانم بکنم و در جواب هم نفرات که می‌گفتند ما از سازمان جدا شدیم و در کیس آنها نیستیم ایشان گفتند که درست است شما از تشکیلات جدا شده اید ولی به دلیل این که این یک وضعیت جدید است که شما دارید و برای آن هنوز تدابیری اتخاذ نشده فعلا شما با کل اعضای سازمان مجاهدین از نظر دولت آلبانی در یک کیس محسوب می شوید و متاسفانه خواسته آنها از دولت آلبانی به شما هم تحمیل شده این وسط و در رابطه با برخی موضوعات دیگر هم صحبت کردند و تجمع را ترک و به داخل ساختمان وزارت برگشتند.

اینکه شخص مکار و حیله گری مثل رجوی در طی تمام سالیان چه در عراق و چه در اینجا با شیوه در بن بست نگهداشتن اعضای سازمان خودش آنها را نگه می دارد شکی در آن نیست و این شیوه و تاک تیک رهبر این فرقه در نگه داشتن افراد است ولو با اهرم ناامیدی و بن بست و یک حالت بلاتکلیفی که فرد در همان قفسی که حداقل آب ونانی در آن هست را به هر وضعیت دیگری ترجیح بدهد.

اما این بار بدجوری در ظاهر کار بیخ پیدا کرده و کسی که خودش را خیرالماکرین میداند این بارمکرش به خودش برگشته و باید بید بید بلرزد که مبادا وجه المصالحه بین معامله ای بین آمریکا و حکومت ایران در آینده قرار بگیرد.

MEK Can Be Relocated From Albania to Eritrea

کلام آخر

خوب آخه ای نامرد تر از نامرد اگر اینقدر کارهای رذیلانه برای بلاتکلیف نگه داشتن افراد نمیکردی و الان همه از جمله خودت و فرماندهانت از یک استاتو مشخص قانونی برخوردار بودید و همه پاسپورت اروپایی می‌داشتند پدر جد مشاوران بایدن هم جرات زدن چنین حرفی را نداشتند. بنابراین هر اتفاقی که برای هر کدام از اعضای محسور و محصور سازمان از جمله اخراج و دربدری مجددی در کار باشه تنها و تنها مسببب و مقصر اصلی تو هستی که در دادگاه خلق باید جوابگوی خانواده هایشان باشی.

پایان

با تشکر

حسن حیرانی

لینک به منبع

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره

***

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره؟اخراج مجاهدین از آلبانی به اریتره

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/توطئه-رذيلانه-فرقه-رجوی-عليه-مستمری-بگ/

توطئه رذيلانه فرقه رجوی عليه مستمری بگيرانش در تيرانا

توطئه رذيلانه فرقه رجوی عليه مستمری بگيرانش در تيراناحسن حیرانی، نجات یافتگان در آلبانی، سی و یکم دسامبر 2019:… اما متن تعهدی كه از نفرات كه واقعا برگ سياه ديگری از اقدامات ضد انسانی اين فرقه ضد بشر ميباشد از اين قرار است است. البته اين متن نقل به مضمون و بطور خلاصه است: اینجانب …….. از سازمان مجاهدین در خواست کمک مالی بمدت شش ماه را دارم و می دانم این کمک از خون شهداست وهمچنین هزینه سرنگونی رژیم است من حق هیچگونه طلبكاری را از سازمان ندارم . همچنین در پایان این تعهد نامه آمده است: که اگرارتباطات مشکوک با رژیم ویا مزدورانش در آلبانی ازمن دیده شود و یا حتي اگر گزارش هم شود این کمک هزینه قطع خواهد شد. واقعا زهی شرم و قاحت از اين همه پليدی. توطئه رذيلانه فرقه رجوی عليه مستمری بگيرانش در تيرانا 

توطئه رذيلانه فرقه رجوی عليه مستمری بگيرانش در تيرانايك بام و چند هوای فرقه مجاهدین خلق در آلبانی

افشای توطئه رذيلانه فرقه رجوی عليه مستمری بگيرانش در تيرانا

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره 

تیرانا ، حسن حیرانی ، سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی ـ 30.11.2019

با سلام به همه دوستان

حسن حیرانی

آقای حسن حیرانی

البته همانطور كه ميدانيد توطئه هاي مافياي رجوی عليه جداشدگان چه آنهايی كه مثلا در زير چتر حمايتي خودشان و مواجب بگير آنها هستند و چه آنهايي كه در جبهه ما در راستاي تنوير افكار عمومي افشاگري ميكنند تمامی ندارد و هر روز حيله و مكری عليه جدا شدگان از تشكيلات جهنمي خودش را دارد و همانطور كه ميدانيد اخيرا هم با يك توطئه ديگري قصد به جان هم انداختن نفرات جداشده در تيرانا را داشت كه با افشاگري به موقع بيانيه ايرانيان مقيم تيرانا خنثي شد و طرحشان به شكست انجاميد و مكرشان به خودشان برگشت ولی اما مگر توطئه های اين مافيای شوم تمامی دارد؟

من باب اطلاع شما دوستان عزيز:

چند روزی است که دفتر فرقه رجوی كه توسط حاج عبدالله كه مستمری ماهيانه نفرات جداشده خودشان را البته با هزار منت و سواستفاده پرداخت ميكند نفرات را صدا می کنند و در يك اقدام ننگين و رذيلانه و شرم آوراز آنها یک برگه تعهد می گیرد كه البته سردژخيمان جواد خراسان وفریدون سلیمی كارگردانان و مسئول توجیهات این کار هستند آنها ابتدا یک بحث سیاسی در مورد تحولات  روز می کنند که الان ما در اوج هستیم و ……!؟!؟!؟! و يك سري خزعبلات از اين دست و …..

و اما متن تعهدی كه از نفرات كه واقعا برگ سياه ديگری از اقدامات ضد انسانی اين فرقه ضد بشر ميباشد از اين قرار است است

البته اين متن نقل به مضمون و بطور خلاصه است:

اینجانب …….. از سازمان مجاهدین در خواست کمک مالی بمدت شش ماه را دارم و می دانم این کمک از خون شهداست وهمچنین هزینه سرنگونی رژیم است من حق هیچگونه طلبكاری را از سازمان ندارم .

همچنین در پایان این تعهد نامه آمده است:

که اگرارتباطات مشکوک با رژیم ویا مزدورانش در آلبانی ازمن دیده شود و یا حتي اگر گزارش هم شود این کمک هزینه قطع خواهد شد.

واقعا زهی شرم و قاحت از اين همه پليدی.

از اين هم كه بگذريم اما دليل اينكار چيست مگرتعداد كل اين نفرات كه از دفتر فرقه مستمري ميگيرند آنهم كساني با چندين دهه سابقه حرفه اي در اين فرقه كه الان در كهولت و بيماري هستند چند نفر هستند و مگر چقدر به آنها كمك هزينه زندگي پرداخت ميشود و كل اين عدد مگر چقدر است آنهم براي سازمان پر از افتخاري !؟!؟!؟ كه چندين وچند كاميون كمك هاي اهدايي از طرف خواهرمريم پاك رهايشان به مردم روستاي اطرف خودشان در منطقه مانز داده اند و انبوهي هزينه هاي انساندوستانه و خرج هاي آنچناني كه در همين آلباني دارند هر روزه انجام ميدهند و …. كه واقعا سر به فلك ميزند. آيا واقعا فرقه پول كم آورده و يا اينكه خدايي نكرده خادم الحرمين الشريفين مستمري رهبران فرقه را قطع يا كم كرده و يا اينكه فرقه دارد از نفرات جداشده خودش كه البته همچنان سوگند عشق به عنوان هوادار فرقه را هم خورده اند انتقام كشي ميكند كه البته اين هم فرض محالي است چون به لحاظ تبليغاتي به ضرر خودش ميباشد و چهره نه چندان سفيدش را از ايني كه هست سياهتر ميكند.

پس اما موضوع چيست؟

موضوع به چند ماه پيش برميگردد كه رهبر نوين انقلاب مردم ايران، سيد الرجال العالمين كه به دليل شرايط سخت مبارزه از نظرها غائب ميباشد تا روزي زمينه ظهورايشان مهيا شود توسط نواب چند گانه خود پيامي به سران فرقه فرستاد كه هر بريده در تيرانا بدتر از ده پاسدار ميباشد (توجه بفرماييد كه بريده يعني نفرات خودشان نه ما كه در مقابل فرقه افشاگري ميكنيم). از آن روز بود كه در تابستان امسال دفتر فرقه كليه انرژي خودش را گذاشت كه افراد را با اغواگري و تهيج و تطميع راضي كند كه آلباني را ترك كنند كه البته موفق هم شد و چند ده نفري را توانست از آلباني ريشه كن كرده ولي اينقدر بيشرف تشريف داشتند كه همين نفراتي كه با اغواگري خودشان خاك آلباني را ترك كرده بودند و در كشور واسط گير افتاده بودند و نياز به كمك داشتند كوچكترين كمكي كه به آنها نكردند هيچ، بلكه با كلي آب و تاب و خوشحالي بريفي از شرح حال آنها رادر نشستهايشان در فرقه واسه نفرات ميخواندند كه عبرت ديگران شود و كسي به سرش نزند از فرقه بيرون برود و اگر كسي هم چنين فكري در سر دارد قبل از عنوان آن خودش منصرف شود. هدف براي تشكيلات مافيايي فرقه اين بود كه فرد در آلباني نباشد و بيرون از اينجا هر بلايي هم كه سرش آمد مهم نيست اين وسط قاچاقچي معروف كشيش بهروز قرباني از بريدگان سابق فرقه هم كه ماشالله هم تبليغ عيسي بن مريم را در دستور كار دارد و هم دستي در دست فرقه و بر سفره آنها لقمه اي ميزند نقش يك كشيش حامي نيازمندان را بازي ميكرد كه البته چه كسي نبود كه نداند هر روز صبح دستور كارش از فرقه برايش جيميل ميشد كه چيكار كند و چيكار نكند و ……..

به هرحال بگذريم،

با تمام اين تفاصيل و اقداماتي كه فرقه مستقيم و غير مستقيم كرد باز هم عده اي از مستمري بگيرانش حاضر به ترك خاك آلباني نشدند و ترجيح دادند كه در همين كشور بمانند كه اين موضوع دلخواه فرقه نبود ونيست چون وجود نفراتي كه نام هوادار فرقه را هم يدك ميكشند و در تيرانا زندگي شخصي هم دارند از يك طرف تاثير منفي بر روي نفرات در مزرعه حيوانات دارد و از طرفي هم طبق آنچه كه در بين فرماندهان وسران بالاي فرقه صحبت شده اينكه تا زماني كه بريده هايي كه ما داريم بهشان مستمري ميدهيم و صاحبخانه (منظور دولت آلباني ميباشد) به چشم هوادار ما به آنها نگاه ميكند و مزدوران هم اين وسط هستند و اينها قاطي هستند و ما نميتوانيم توسط دوستانمان در دولت يك حركت جدي عليه مزدوران رژيم داشته باشيم بنابراين بايد اول آلباني تا حد ممكن از بريده هاي خودمان تصفيه كنيم تا تنها مزدوران رژيم اينجا بمانند تا بتوانيم با يه حركت جدي توسط دوستانمان در بدنه اجرايي دولت همه آنها جارو كنيم.

علت اين تعهد چيزي نبود جز اينكه كه نفرات را بترسانند كه بعد از شش ماه از مستمري خبري نيست و ….. و اين زمانبندي شش ماه دقيقا مصادف با اول تابستان كه به دليل شروع فصل توريست زمان مناسب جهت عبور غير قانوي از مرزها و قاچاق انسان است.

دقيقا مافياي تشكلات رجوي نفرات مستمري بگيرش را به مرگ قطع شدن مستمري گرفته تا آنها را با تب راضي كند.

الان نيمه شب است كه اين افشاگري را به درخواست تني چند از دوستان كه به دلايلي ازجمله بيماري و كهولت سن وساير مشكلاتي كه دارند از دفتر فرقه مستمري ميگيرند مينوسم كه اميدوارم گامی در افشای چهره مافيای اهريمنی تشكيلات رجوی باشد.

پايان

با تشكر

حسن حيرانی

افشای توطئه رذيلانه فرقه رجوی عليه مستمری بگيرانش در تيرانا

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره 

لینک به منبع

***

Maryam Rajavi told them that ‘the regime is now ruined, we clearly see signs and symptoms of overthrow of the regimeHassan Heyrani: MEK’s Virus Removal in Quarantine and the Overthrow Joke

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مجاهدین-خلق-در-آلبانی-نباید-به-سکس-فکر-ک/

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنند

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنندلیندا پرسلی و آلبانا کاساپی بی‌بی‌سی ، تیرانا ، یازدهم نوامبر 2019:… سازمان مجاهدین خلق رابطه عاشقانه و ازدواج را ممنوع کرده بود. اوضاع همیشه این گونه نبود و والدین و فرزندانشان به مجاهدین می‌پیوستند. اما پس از یک شکست خونین مجاهدین از حکومت ایران، کادر رهبری به این نتیجه رسید که دلیل این اتفاق عدم تمرکز مجاهدین به دلیل روابط شخصی بود. پس از این بود که طلاق‌های زیادی رخ داد. بچه‌ها از والدین گرفته شدند (اغلب به مراکز نگهداری در اروپا فرستاده شدند) و از اعضای مجاهدین خواسته شد که این راه را ادامه دهند. حیرانی می‌گوید که در آن دفتر حتی باید راجع به فکر و خیالشان هم می‌نوشتند: “برای مثال، وقتی من یک بچه را در تلویزیون می‌دیدم و حس می‌کردم خودم هم دوست دارم بچه و خانواده داشته باشم.” اعضای مجاهدین مجبور بودند که مطالب دفترچه‌هایشان را در جلسه‌های روزانه مقابل فرمانده‌شان بخوانند. حیرانی می‌گوید: “این برای یک آدم خیلی سخت است.” مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنند 

رجوی مزدور و تروریست است و ما نجات یافتگان از فرقهرجوی مزدور و تروریست است و ما نجات یافتگان از فرقه

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنند 

لینک به متن انگلیسی 

مجاهدین خلق ؛ گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنند

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنند

شش سال از زمانی که آلبانی میزبان مجاهدین خلق، یکی از گروه‌های اصلی مخالف حکومت ایران شده، گذشته است. صدها نفر از اعضای گروه آن را ترک کرده‌اند و تعدادی از آنها گفته‌اند که این کار به دلیل قوانین سفت و سخت سازمان در مورد تجرد و همین طور کنترل روابط اعضای خانواده بوده است. حالا ده‌ها نفر از اعضای رنج‌کشیده این گروه در تیرانا، پایتخت آلبانی هستند؛ نه می‌توانند به ایران برگردند و نه راهی به زندگی عادی دارند.

“۳۷ سال با زن و پسرم حرف نزدم. آن‌ها فکر می‌کردند مرده‌ام. ولی گفتم نه من زنده‌ام و در آلبانی هستم… اشک‌شان جاری شد.”

“۳۷ سال با زن و پسرم حرف نزدم. آن‌ها فکر می‌کردند مرده‌ام. ولی گفتم نه من زنده‌ام و در آلبانی هستم… اشک‌شان جاری شد.”

تماس تلفنی پس از گذشت سالیان دراز، برای غلام میرزایی هم سخت بود. او ۶۰ ساله است و دو سال پیش از اردوگاه نظامی‌گونه مجاهدین در حومه تیرانا گریخت.

مجاهدین خلق در آلبانی . غلام میرزایی

حالا در شهر زندگی می‌کند، سرشار از افسوس است و البته کوله‌باری از اتهامات فرمانده‌های مجاهدین را به دوش می‌کشد که او را به جاسوسی برای دشمن قسم خورده‌شان، حکومت جمهوی اسلامی ایران، متهم می‌کنند.

سازمان مجاهدین خلق تاریخچه‌ای متلاطم و خونین دارد. به عنوان یک گروه اسلامگرا-مارکسیست افراطی، سابقه آن‌ها به مبارزه با شاه قبل از انقلاب سال ۱۹۷۹ ایران برمی‌گردد.

ولی با قدرت گرفتن آیت‌الله خمینی، رابطه آن‌ها با حکومت خیلی زود تیره و تار شد. وقتی حکومت دست به شدت عمل زد، اعضای مجاهدین برای حفظ جانشان مجبور به فرار شدند.

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کننددستگیری اعضای مجاهدین سال ۱۹۸۲ در تهران

دولت عراق آن‌ها را پذیرفت و در دوران جنگ ایران و عراق (۱۹۸۸-۱۹۸۰) گروه مجاهدین در جبهه صدام حسین علیه سرزمین مادری مبارزه کردند.

غلام میرزایی در اوایل جنگ جزو نیرهای مسلح ایران بود که اسیر ارتش صدام حسین شد. او هشت سال به عنوان اسیر جنگی در عراق زندانی بود. اما در دوران اسارت، زندانیان ایرانی مانند میرزایی تشویق می‌شدند که با هموطنان‌شان بجنگند و این همان کاری بود که او انجام داد.

میرزایی حالا یکی از اعضای “جدا شده” سازمان است. یکی از صدها عضو پیشین مجاهدین خلق که پس از حضور در آلبانی آن را ترک کرده‌اند.

با کمک وجهی که از خانواده رسیده، بعضی توانسته‌اند به قاچاقچیان پول دهند تا آن‌ها را به نقاط دیگر اروپا برسانند. احتمالا دو نفر از آن‌ها هم به ایران بازگشته‌اند، ولی تعداد بیشتری در آلبانی مانده‌اند: بی‌تابعیت و بدون اجازه کار.

اما چگونه گذر سازمان مجاهدین خلق که قبلا از سوی آمریکا و اروپا به عنوان “گروهی تروریستی” شناخته می‌شد، به این گوشه اروپا افتاد؟

با حمله سال ۲۰۰۳ نیروهای ائتلاف به عراق، زندگی مجاهدین خلق با خطر روبرو شد. صدام حسین، حامی گروه ناگهان رفت و مجاهدین پشت سر هم مورد حمله قرار گرفتند. صدها نفر از اعضا کشته و زخمی شدند. در هراس از بروز یک فاجعه انسانی، آمریکایی‌ها با دولت آلبانی وارد مذاکره شدند و آن‌ها را قانع کردند تا به حدود ۳۰۰۰ عضو سازمان اجازه ورود دهد.

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنندزنان مبارز گروه مجاهدین مشغول تمرین در زمان جنگ ایران و عراق (۱۹۸۴)

لولزیم باشا، رهبر حزب دموکراتیک آلبانی که آن زمان در دولت بود و حالا جزو نیروهای مخالف است، می‌گوید: “ما به آن‌ها پناهگاهی برای در امان ماندن از حملات و آزار و اذیت پیشنهاد کردیم و احتمالا یک زندگی عادی در کشوری که مورد حمله و ظلم و ستم قرار نگیرند.”

در آلبانی سیاست به شدت دو قطبی است و تقریبا هر چیزی مورد مناقشه قرار می‌گیرد. اما شاید بتوان گفت تنها موضوع مورد تفاهم بین دولت و احزاب مخالف، حمایت از مهمانان ایرانی است.

برای مجاهدین خلق، آلبانی محیطی کاملا تازه است. غلام میرزایی از این که می‌دید حتی بچه‌ها هم موبایل دارند، متعجب شده بود. به دلیل این که تعدادی از ساختمان‌های مجاهدین در نقاط دور افتاده تیرانا بود، کنترل سازمان روی اعضا به سفت و سختی سابق نبود.

در عراق تمامی جنبه‌های زندگی اعضا کنترل می‌شد، ولی در آلبانی آن‌ها به طور موقت توانستند درجه‌ای از آزادی را تجربه کنند.

حسن حیرانی، یکی دیگر از اعضای جدا شده سازمان می‌گوید: “زمین‌های ناهمواری پشت آپارتمان‌های ما بود که فرمانده‌ها می‌گفتند باید آن‌جا تمرینات روزانه‌مان را انجام دهیم.”

حیرانی و همراهانش از درختان و بوته‌ها به عنوان پوششی برای رساندن خودشان به یک “کافی‌ نت” که آن نزدیکی‌ها بود استفاده می‌کردند تا بتوانند یواشکی با بستگانشان تماس بگیرند.

مجاهدین خلق در آلبانی . حسن حیرانیحسن حیرانی

او می‌گوید: “وقتی که عراق بودیم، اگر می‌خواستید به خانواده تلفن بزنید، سازمان مجاهدین خلق شما را ضعیف می‌نامید. ما هیچ رابطه‌ای با بستگانمان نداشتیم. ولی وقتی به تیرانا آمدیم توانستیم از اینترنت استفاده شخصی کنیم.”

اواخر سال ۲۰۱۷ سازمان مجاهدین خلق به دفتر مرکزی‌ جدیدی منتقل شد. اردوگاه جدید روی تپه‌ای در حدود ۳۰ کیلومتری تیرانا ساخته شد.

پشت دروازه‌های آهنی بزرگ، یک طاق مرمر مجلل با شیرهای طلایی روی آن دیده می‌شود. همین طور بلواری که به بنای یادبود هزاران نفری می‌رسد که جانشان را در راه مبارزه سازمان مجاهدین خلق با حکومت ایران از دست دادند.

وقتی که عراق بودیم، اگر می‌خواستید به خانواده تلفن بزنید، سازمان مجاهدین خلق شما را ضعیف می‌نامید. ما هیچ رابطه‌ای با بستگانمان نداشتیم. ولی وقتی به تیرانا آمدیم توانستیم از اینترنت استفاده شخصی کنیم.

این جا خبرنگاران بدون دعوت با استقبال گرمی روبرو نخواهند شد. اما در ژوئیه ۲۰۱۸ هزاران نفر در نشست “ایران آزاد” مجاهدین در این اردوگاه حاضر شدند.

سیاستمدارانی از گوشه و کنار دنیا، افراد بانفوذ آلبانی و افرادی از مانزه (دهکده مجاور) در تالاری مجلل به هزاران عضو مجاهدین و رهبرشان، مریم رجوی ملحق شدند. رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم جزو مدعوین بود.

مجاهدین خلق در آلبانی . رودی جولیانیرودی جولیانی: اگر فکر می‌کنید که این یک فرقه است، یک جای کارتان ایراد دارد

او با اشاره به حاضران در تالار که یونیفرم پوشیده و جداسازی جنسیتی شده بودند، گفت: “این‌ها مردمانی هستند که وقف آزادی شده‌اند و اگر فکر می‌کنید که این یک فرقه است، یک جای کارتان ایراد دارد.”

سیاستمداران قدرتمندی مانند جولیانی از سیاست مد نظر مجاهدین یعنی تغییر رژیم در ایران حمایت می‌کنند. مانیفست این گروه همچنین شامل تعهد به حقوق بشر، برابری جنسیتی و به خصوص دموکراسی برای ایران است.

اما حسن حیرانی دیگر این حرف‌ها را باور ندارد. او پارسال سازمان را در اعتراض به آن‌چه کنترل طاقت‌فرسای رئیسان بر زندگی خصوصی‌اش می‌دانست، ترک کرد. حیرانی در حدود ۲۰ سالگی به مجاهدین پیوست. او جذب تعهد آن‌ها به کثرت‌گرایی سیاسی شده بود.

او می‌گوید: “خیلی جذاب بود. ولی اگر شما به دموکراسی معتقد باشید، نمی‌توانید روح اعضایتان را سرکوب کنید.”

حضیض زندگی حیرانی با مجاهدین عصر روزی بود که او مجبور به حضور در یک جلسه شد: “ما یک دفترچه کوچک داشتیم و باید در آن اگر لحظه‌ای تجربه سکسی داشتیم را می‌نوشتیم. برای مثال: امروز صبح حالت نعوظ پیدا کردم.”

مجاهدین خلق در آلبانی عراق حسن حیرانی

حسن حیرانی سال ۲۰۰۶ در عراق

سازمان مجاهدین خلق رابطه عاشقانه و ازدواج را ممنوع کرده بود. اوضاع همیشه این گونه نبود و والدین و فرزندانشان به مجاهدین می‌پیوستند. اما پس از یک شکست خونین مجاهدین از حکومت ایران، کادر رهبری به این نتیجه رسید که دلیل این اتفاق عدم تمرکز مجاهدین به دلیل روابط شخصی بود.

پس از این بود که طلاق‌های زیادی رخ داد. بچه‌ها از والدین گرفته شدند (اغلب به مراکز نگهداری در اروپا فرستاده شدند) و از اعضای مجاهدین خواسته شد که این راه را ادامه دهند.

حیرانی می‌گوید که در آن دفتر حتی باید راجع به فکر و خیالشان هم می‌نوشتند: “برای مثال، وقتی من یک بچه را در تلویزیون می‌دیدم و حس می‌کردم خودم هم دوست دارم بچه و خانواده داشته باشم.”

اعضای مجاهدین مجبور بودند که مطالب دفترچه‌هایشان را در جلسه‌های روزانه مقابل فرمانده‌شان بخوانند. حیرانی می‌گوید: “این برای یک آدم خیلی سخت است.”

او حالا اردوگاه مجاهدین در مانزه را به “مزرعه حیوانات” تشبیه می‌کند؛ اثر انتقادی جرج اورول در مورد اتحاد جماهیر شوروی در دوران استالین. او می‌گوید: “این یک فرقه است.”

یک منبع دیپلماتیک در تیرانا سازمان مجاهدین خلق را به عنوان “یک گروه فرهنگی بی‌همتا، نه یک فرقه بلکه شبیه یک فرقه” توصیف می‌کند.

بی‌بی‌سی نتوانسته در مورد هیچ یک از این موضوعات نظر مجاهدین خلق را بداند، به این دلیل که سازمان پیشنهاد مصاحبه را قبول نکرده است. ولی در آلبانی، که تجربه چند دهه حکومت بسته کمونیستی را دارد، احساس همدلی نسبت به رهبران مجاهدین وجود دارد؛ دست‌کم در مورد محدودیت‌های روابط شخصی.

دیانا کولی، فعال حقوق زنان و نماینده سابق پارلمان از سوی حزب حاکم سوسیالیست می‌گوید: “در موقعیت‌های افراطی، باید گزینه‌های افراطی را انتخاب کنید. آن‌ها عهد کرده‌اند که در تمام عمر برای آزادی کشورشان از دست یک رژیم تمامیت‌خواه مبارزه کنند. گاهی ما مجبور می‌شویم برای قبول یک باور قوی، خواسته‌های شخصی خود را قربانی کنیم. من این ذهنیت را درک می‌کنم.”

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنندنگهبانان زن در مقر مجاهدین خلق در آلبانی

البته گروهی از آلبانیایی‌ها هم سازمان مجاهدین خلق را به چشم تهدیدی برای امنیت کشورشان نگاه می‌کنند.

دو دیپلمات ایرانی به اتهام برنامه‌ریزی خشونت‌آمیز علیه مجاهدین از این کشور اخراج شدند و اتحادیه اروپا تهران را به نقش داشتن در توطئه علیه مخالفان رژیم، از جمله اعضای مجاهدین خلق در خاک هلند، دانمارک و فرانسه متهم می‌کند. (سفارت ایران در تیرانا پیشنهاد بی‌بی‌سی برای مصاحبه را نپذیرفت.)

یک منبع برجسته در حزب سوسیالیست هم نگرانی‌اش را از کمبود ظرفیت نیروهای امنیتی برای نظارت بر بیش از ۲۵۰۰ عضو مجاهدین که تمرینات نظامی دارند، ابراز کرد: ” اینجا هرکسی که عقل داشته باشد حاضر به قبول آن‌ها نمی‌شود.”

یک دیپلمات می‌گوید که بعضی از اعضای “جدا شده” سازمان به طور قطع با ایران همکاری می‌کنند. سازمان مجاهدین غلام میرزایی و حسن حیرانی را متهم می‌کند که مامور ایران هستند؛ اتهامی که آن‌ها رد می‌کنند.

حالا هر دو مرد روی آینده خود تمرکز کرده‌اند. حسن حیرانی با کمک خانواده‌اش از ایران، یک کافه راه انداخته و با یک آلبانیایی رابطه عاشقانه دارد. در ۴۰ سالگی او از بیشتر اعضای سازمان جوان‌تر است و خوشبین باقی مانده است.

شرایط غلام میرزایی بی‌ثبات‌تر است. وضعیت سلامتش خوب نیست. در اثر جراحات ناشی از بمباران اردوگاه مجاهدین در عراق، او لنگ‌لنگان راه می‌رود و وضعیت مالی خوبی ندارد.

او تاوان اشتباهاتی را می‌دهد که در گذشته مرتکب شده؛ مسئله‌ای که پس از اولین تماس خانواده‌اش متوجه شد. سال ۱۹۸۰ که میرزایی راهی جنگ با عراق شد، پسری یک ماهه داشت.

پس از پایان جنگ ایران و عراق، همسر و سایر اعضای خانواده به دنبال او به اردوگاه مجاهدین در عراق رفتند. سازمان مجاهدین اما حاضر به پذیرفتن آن‌ها نشد و موضوع را از نظر میرزایی مخفی نگه داشت.

مرد ۶۰ ساله هرگز نمی‌دانست که جایش به عنوان پدر و همسر چقدر خالی است تا این که پس از ۳۷ سال برای اولین بار از خانه به او تلفن زدند.

او می‌گوید: “آن‌ها نگفتند که خانواده‌ام در جستجوی من به عراق آمدند. آن‌ها هیچ چیز راجع به زن و پسرم نگفتند. تمام این‌سال‌ها من به همسر و فرزندم فکر می‌کردم. شاید آن‌ها در جنگ کشته شده بودند… من چیزی نمی‌دانستم.”

مجاهدین خلق در آلبانی . غلام میرزاییغلام میرزایی در تیرانا

نوزادی که او به چشم دیده بود حالا نزدیک به ۴۰ سال دارد و میرزایی با افتخار عکس این مرد جا افتاده را در پروفایل واتس‌اپ خود گذاشته است. اما برقراری ارتباط مجدد، خالی از رنج هم نبود.

آن‌ها نگفتند که خانواده‌ام در جستجوی من به عراق آمدند. آن‌ها هیچ چیز راجع به زن و پسرم نگفتند. تمام این‌سال‌ها من به همسر و فرزندم فکر می‌کردم. شاید آن‌ها در جنگ کشته شده بودند… من چیزی نمی‌دانستم

میرزایی می‌گوید: “من مسئول این وضعیت (جدایی) هستم. شب‌ها نمی‌توانم درست بخوابم، چون به آن‌ها فکر می‌کنم. همیشه مضطرب و عصبانی هستم و از خودم خجالت می‌کشم.”

زندگی زیر سایه شرم آسان نیست و او حالا فقط یک آرزو دارد: “می‌خواهم به ایران برگردم و با پسر و همسرم زندگی کنم. این آرزوی من است.”

غلام میرزایی در جستجوی کمک به سفارت ایران در تیرانا رفته است و خانواده او هم در تهران با مسئولین مذاکره کرده‌اند. او هنوز پاسخی نگرفته است و در نتیجه بدون گرفتن شهروندی، بدون گذرنامه و در آرزوی بازگشت به خانه انتظار می‌کشد.

(پایان)

مجاهدین خلق در آلبانی . گروهی که اعضایش نباید به سکس فکر کنند

ایستگاه بعدی مجاهدین خلق اریتره

لینک به منبع

***

بالاترین خطر برای فرقه مجاهدین در آلبانی شعله کشیدن عشق و عاطفه استعملکردهای رذیلانه سران فرقه رجوی، مجاهدین خلق، علیه جداشدگان در آلبانی

Ali Safavi and MEK Fake News Exposed In AlbaniaAli Safavi and MEK Fake News Exposed In Albania

Mojahedin Khalq MEK Rajavi Iranian Cult The shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

Nobody Can Be “Comfortable” With Regime Change Involving MEKNobody Can Be “Comfortable” With Regime Change Involving MEK

Guardian_MEK_MKO_ALbania_Terrorism_Maryam_Rajavi_1Terrorists, cultists – or champions of Iranian democracy? The wild wild story of the MEK

The Many Faces of the MEK, Explained By Its Former Top Spy Massoud KhodabandehThe Many Faces of the MEK, Explained By Its Former Top Spy Massoud Khodabandeh

مسعود خدابنده آن سینگلتون پارلمان اروپا 2018Secret MEK troll factory in Albania uses modern slaves (aka Mojahedin Khalq, MKO, NCRI ,Rajavi cult)

Are The MEK And Regime Change Finally Running Out Of RoadIt’s a mistake to treat the MEK as a normal opposition group

MEK_MKO_Maryam_Rajavi_Cult_Faking_Social_Media_Aljazeera_2018Mojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, Rajavi cult) keyboard warriors target journalists, Academics, activists

خاطرات محمد عظیم میش مست، خروج از زندان های صدام حسین و ورود به جهنم رجوی قسمت سوم و آخرخاطرات محمد عظیم میش مست، خروج از زندان های صدام حسین و ورود به جهنم رجوی قسمت سوم و آخر

*** 

همچنین: