با تبریک میلاد مسیح و سال نو مسیحی

با تبریک میلاد مسیح و سال نو مسیحی

مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، بیست و نهم دسامبر 2014:… ای وای بر شما برای قلب تاریخ و واقعیت و آنچه که من اسمش را میگذارم خود شیفتگی و قدرت طلبی و جنگ طلبی و خشونت. بله به قولی مرگ خواهی برای یاران و عافیت برای خود و نزدیکان. حال باید پرسید آیا شما میدانید برای کسانی که خط مرگ و کشتار تعیین میکنید که یاران و دوستان سابق خودشان را به قتل برسانند که تاریخ نوشته است که کسانی که …

قربانیان رجوی پاریساین عکس کسانی است که در جریان خودسوزی برای مریم رجوی سلامتی خود را ناقص کردند

لینک به منبع

با تبریک میلاد مسیح و سال نو مسیحی

چند روزی بیشتر به پایان سال میلادی باقی نمانده و روزهای زیبای کریسمس هم برای جمعیت زیادی در کره خاکی وقت دوستی های مجدد و کنار گذاشتن کینه ها و کدورت هاست. البته هنوز جنگ و خشونت بخشهایی از زمین را گرفته است و صد افسوس که سرزمین ما ایران هم در یکی از کانونهای این جنگ یعنی عراق و سوریه قرار گرفته است، سالهای متمادی است که شهرها و مردمان ما از جنگ و کشتار خسته و فرسوده شده اند و نباید فراموش کنیم در زمانهایی که همه کشورهایی هم اکنون در جنگ و خشونت میسوزند آرام بودند و تنها این ایران و عراق بود که چنین مصیبتی را گرفتار بودند.

فارغ از چرایی جنگ و اینکه گناه و سیاست چه کسی بوده و چه کسی خواستارصلح بوده و چه کسی بد بوده و چه کسی خوب بوده نگاهی به تفکر جنگ و اتفاقات هم اکنون در حال اجرا هست نشان داده همیشه بعد از یک دهه همه کسانی که دستی در این جنگها داشته اند سعی کرده اند از آن فاصله بگیرند و تا حد امکان نقش خودشان را کم رنگ تر کنند، بله در جهانی که پیش رو داریم علیرغم همه اتفاقات سیاهی که نظاره گر آن هستیم در تمامیت، بشریت به سوی صلح و همزیستی و تقبیح جنگ پیش میرود حال میخواهد این روند بر خلاف میل تروریستها یا دیکتاتورها یا … باشد، در این روزها موضع گیریهای اپوزسیونهای تمام کشورها درعرصه رقابت برای کسب قدرت نیز از این قانون خارج نیست که سعی میکنند خودشان را هر چه اصلاح پذیرتر و مدرن تر و حرکت با جریان هایی که هر چه بیشتر رنگ و بوی پیشرفت دارد، اما این داستان در کشور و اپوزسیون ما رنگ و بویی دیگر دارد، شاید بررسی جامعه شناختی و دلایل روانی آن نیازمند بررسی و تحقیق تخصصی بیشتر باشد اما از نگاه کسی یا کسانی که خودشان قربانی خشونت و شعارهای جنگ و مرگ بوده اند شاید که نگاهی از زاویه ای دردمندانه داشته باشد،

اشاره من به پیام اخیر آقای مسعود رجوی در آستانه مراسم عزاداری شیعیان و هم عقیده های خودش میباشد. از این پیام چه میشود برداشت کرد و فهمید؟ شاید لازم باشد که این پیام را ترجمه به زبانی دیگر کرد تا از یک فرد غیر ایرانی پرسید شما از این پیام چه میفهمید تا شاید واکاوی نظرات و تراوشات ذهنی یک سازمان و تشکیلات بیمار جنگ و مرگ را بهتر بازگو کند و انگ دشمن و مزدور و خائن نخورد. اما حال دیگر روی سخنم با آقای رجوی است که خودش را رهبر بلاجانشین میداند، که آیا پیام شما معنی چراغ خاموش کردن میدهد؟ آیا شما قبل خاموش کردن چراغ لبه تیز شمشیر را برای هر آنکس که قبلا از تاریکی هوا استفاده کرده و خودش را نجات داده تا هر کسی که حتی در لایه چندم ذهنش هوس حرکت در خاموشی کرده باشد نشان ندادید. لبه تیزی که به هیچ کس رحمی ندارد. حال که دیدی وعده سرنگونی و پیشروی در خاک میهن خیلی خالی بزرگیه و ممکنه فدایی های تو نیز یک دفعه قاطی کرده و میز شما را به هم بزنند به شیوه باندهای مافیایی با وعده به خاک انداختن مخالفان و منتقدانی که به زعم شما در خارجه نشسته اند و کاری به جز عشق و حال و لگد زدن به مجاهدین ندارند به یاران اسیر خودت میدهید.

ای وای بر شما برای قلب تاریخ و واقعیت و آنچه که من اسمش را میگذارم خود شیفتگی و قدرت طلبی و جنگ طلبی و خشونت. بله به قولی مرگ خواهی برای یاران و عافیت برای خود و نزدیکان. حال باید پرسید آیا شما میدانید برای کسانی که خط مرگ و کشتار تعیین میکنید که یاران و دوستان سابق خودشان را به قتل برسانند که تاریخ نوشته است که کسانی که باشمشیر زندگی میکنند با شمشیر نیز میمیرند!؟ آیا میدانید منتقدین شما در خارج کشور برای گذران امور زندگی در چه شرایطی زندگی میکنند؟ آیا مطمئن هستید یک روز به کسانی که انگ مزدور و دشمن میزنید نباید پاسخ بدهید؟ آیا شما به خدا و آخرت خودتان که مدعی هستید معتقد هستید؟ اگر معتقد هستید چطور میتوانید اینچنین حکم قتل و مرگ صادر کنید؟ مگر در قرآن شما نگفته وقتی یک نفری را بکشید به منزله کشتن همه مردم است!؟ پس روی سخن را بار دیگر به شما برمیگردانم.

شما در چهار دهه اخیر هیچ تغییری در نظراتتان ایجاد نشده است. شما برایتان مرگ و کشتن تنها راه حیات بوده و خواهد بود. خروج از لیبرتی به مثابه طناب مرگ ایدوءولوژی و تشکیلات خواهد بود. از لحاظ تئوریک نیز دیر زمانی است که ته خط رسیده اید و دیگر امکان ساختن بند جدید انقلاب نیست. شما با تبلیغ و تلقین اینکه تمام شکست های خودتان را به حساب چند صفحه مقاله و دست نوشته منتقدین بگذارید به چیزی نخواهید رسید. به راستی اگر تمام آنچه به شما و تشکیلات و سازمان و شورا به عنوان انتقاد یا بهتر بگویم به عنوان بازگو کردن وقایع بوده جمع کنیم و کناری بگذاریم که همه اش از نظر نگارنده فقط حالت درد دل کسانی بوده اند به انحای مختلف با جریان مجاهدین در ارتباط بوده اند، حتی اگر نامه آقای مصداقی را یکی از طولانی ترین این مطالب بدانیم نویسنده نامه ۹۲ آنرا مدتها به تاخیر انداخته تا شاید شرایط عوض شود اما درد دل را اگر خیلی آدم نگاه دارد شاید باعث بیماری روان و روح شود و بعضی وقتها بر خلاف شما که همه چیز را در پول و سود میبینید بعضی اشخاص احساس مسئولیت فردی در قبال خود و جهان پیرامون خود دارند و بهای آنرا بر خلاف عافیت جویی شما هر چه که باشد میپردازند. حال شما اگرفکر میکنید که منتقدین شما خیلی خوش میگذرانند میتوانید یک نگاهی کوتاه به وضع مالی و زندگی این پناهجویان اجباری بفرمایید بعد قضاوت بفرمایید. در ضمن تمامی کسانی که مستقیم در درون تشکیلات شما بوده اند به درمانهای فراوان نیاز دارند.

در همین آلمان اسیران سابق شما در بیمارستانها بیشتر از جاهای دیگر سرک میکشند، دردهایی پنهان که بعضا پزشکان از تعجب برایشان باورش سخت است اما داستان به اینجا تمام نمیشود، آقای رجوی جهان پیش رو جای افکار کشت و کشتار نیست حال بگیرم که چند نفر از جدا شده های شما به خاک بیفتند تفاوتش برای شما چیست؟ آیا علت پیروز نشدن شما و یا علت کشته شدن افراد به زور نگه داشته شده در عراق خروج آقای روحانی و قصیم و …. از شورا و یا تشکیلات شما بوده است؟ در هر صورت دیگر هیچ یک از این ترفندها و داستانها کارگر نمی افتد.

به هر روی زمان و سال جدید به سود شما نیست. هر تصمیمی بگیرید به ضرر جنبش آزادیخواهی مردم ایران بوده و خواهد بود. شما هرگز مسیر دموکراسی و همنشنینی سکولار را در هیچ دوره از تشکیلات خودتان چه در خارجه و چه در درون تشکیلات نرفته اید و بعد از این هم با این شعارها فاصله خودتان را از سایرین بیشتر میکنید. این داستان جهاد و کشتن هم با پدیده داعش و امثالهم برای مردم منطقه و دنیا حال به هم زن شده است، پس به خود و افکارتان برسید و بدانید که نسل جدید در ایران حالشان از اینکه کسی برایشان فتوا صادر کند بهم میخورد.

در پایان برای رهایی همه اسیران عقیدتی و روحی و جسمی در لیبرتی آرزوی رهایی میکنم.

“پایان”

***

Nourizadeh on Rajavi Mojahedin Khalq NCRI May 21 2014


http://youtu.be/wFBoPhmNyxU

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=14385

نگاهی به تحلیل های آبکی چند ساله مجاهدین

مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، بیست و هشتم نوامبر ۲۰۱۴:… چند دهه بود که مجاهدین از طریق سخنرانی ها و وعده هایشان، پیروزی تمام عیار را نوید میدادند. سالیان دراز صحبت از میز مذاکرات اتمی بود که رهبری مجاهدین تحلیل میکرد، اگر روزی رژیم به پای میز مذاکراه بیاید، یعنی پایان رژیم. چه شد، تحلیل هایی که به عنوان مرزسرخ رژیم نامبرده میشد و گفته میشد اگر رژیم با مسئولان امریکایی به سر میز بنشیند …

کمپ اشرف سپتامبر 2013-2

بعد از بیش از سه دهه وعده و وعید، رجوی نهایتا اعضا و هواداران فرقه اش را به آخرت حواله داد

لینک به منبع

نگاهی به تحلیل های آبکی چند ساله مجاهدین

چند دهه بود که مجاهدین از طریق سخنرانی ها و وعده هایشان، پیروزی تمام عیار را نوید میدادند. سالیان دراز صحبت از میز مذاکرات اتمی بود که رهبری مجاهدین تحلیل میکرد، اگر روزی رژیم به پای میز مذاکراه بیاید، یعنی پایان رژیم. چه شد، تحلیل هایی که به عنوان مرزسرخ رژیم نامبرده میشد و گفته میشد اگر رژیم با مسئولان امریکایی به سر میز بنشیند، دیگر رژیم نیست و ما(مجاهدین) دیگر در وطن هستیم. راستی کسی نیست بپرسد، در این سالیان فقط یک تحلیل جدی و مهم بگویید که درست از آب آمده باشد. آخر نیرویی که خودش را پیشرو میداند، چرا باید این همه تحلیلهای آبکی و بی پایه ارائه دهد. علت واقعا چیست؟ این بسیار جالب است که به تازه گی باز هم رهبری مجاهدین، جرات تحلیل و خطوط و این که هر کس چکار باید بکند، داده است. واقعا اگر هر کسی دیگر بود، حداقل کمی به عقب نگاه میکرد و از اظهار نظر مجدد خجالت میکشید. اما وقتی تشنه قدرت و مطرح شدن باشی، دیگر هیچکدام مهم نیست. هر چقدر شکست و بن بست و روسیاهی تحلیل ها را میبیند، با خرمردرندی خاص خودشان بازهم وقیح تر از قبل به خودش اجازه میدهد برای همه تصمیم بگیرد. حال وقتی که به هر سخنرانی و موضع گیری رجوی ها نگاه میکنیم، بیشتر متوجه میشویم فاصله گرفتن از بطن جامعه چنین توهماتی را ایجاد کرده است. وانگهی، آقای رجوی بعد از مدت طولانی با تصور شق القمر کردن درباره مساله ای مثل اسید پاشی با فریاد ادای نفر اول را در میاورد. کافی بود نگاهی به دنیای مجازی و میلیونها موضع و اعتراض و محکومیت میانداخت تا که بداند از قافله خیلی عقب تر است که فکرش را بکند. کار به جایی کشیده که حتی مداحان رژیم نیز این را محکوم کردند، حال شما خیلی دیر رسیدید!

فرمان دادن به نیروهای غیبی و بزرگ نمایی های تو خالی هم حتی در میان هوادارانش خریدار ندارد، چه برسد به مردمی که با گوشت و پوست در همه زمینه ها ظلم و سختی را لمس میکنند، باید گفت، اقای رجوی، واقعا مردم دیگر حال و حوصله گوش دادن به یک مشت داد و فریاد و فحش را ندارند. باید گفت، سی سال شکست تحلیل و تفسیر برای عبرت گرفتن کافی نیست؟ حال خودتان فقط نگاهی به شش سال گذشته و تحلیل درباره اوضاع عراق و اشرف و لیبرتی و رژیم بیندازید و شما چی فکر میکردید و چی شد؟! دشمن تراشی، یکی دیگر از شگردهای همیشه گی شما برای بزرگ کردن خودتان نزد نیروهایتان هست و همه گان میدانند که دیگر در هیچ یک از معادلات ایران و جهان به حساب نمی آیید. حتی دیگر رسانه های رژیم هم مثل گذشته به شما نمیپردازند. از بس که بادکنکهای شما تبلیغاتی بود. تحلیل ها البته که شاید خطایش برای شما حتی یک عذر خواهی بجا نگذاشت، اما چه کسانی که با خروارها آرزو و اعتماد به حرفهای شما جان و عمر و خانمان گذاشتند. باشد تا تاریخ بیشتر قضاوت کند.

“پایان”

***

گزارش کمپ لیبرتی 4 گزارش چهارم ایران اینترلینک، بغداد، اکتبر

UN must investigate Rajavi’s role in the deaths of 53 MEK victims in Camp Ashraf

حسین مدنی شهریار کیا بعد از صدامآینده سازمان مجاهدین خلق پس از عراق

خانم نسرین ابراهیمی: زندگی ما در پادگان مخوف اشرف و زندگی مریم رجوی ! خود قضاوت کنید

مریم رجوی ملکهمصاحبه خانم مریم سنجابی با مسعود خدابنده. وضعیت روحی روانی مسعود و مریم رجوی

حمله به قربانیان زن فرقه رجوی (مجاهدین خلق) به امید استفاده ابزاری از تروریسم (روز جهانی زن )

همچنین:

نامه سرگشاده به باراک اوباما(به نقض مستمر حقوق بشر در درون مجاهدین خلق، فرقه رجوی، توجه کنید)

مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، دوازدهم نوامبر ۲۰۱۴:…افراد این سازمان هم اکنون بدون اراده تصمیم گیری در چنبره اختیارات فرقه ای اسیر هستند. حضور اجباری در اردوگاه لیبرتی درعراق و اصرار سازمان مجاهدین برروی تصمیم خودش که افراد را در آنجا نگاه داشته و مانع از رسیدگی نرمال سازمانهای حقوق بشری شده است. به این وسیله

نگاهی به ضوابط شورا

مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، بیست و هشتم اکتبر ۲۰۱۴: … در پروسه زمان هر چه بیشتر تحلیل ها و وعده های هزار و یک شب و توخالی مجاهدین در مورد تحولات ایران به گل و خاک مینشیند به تدریج شرایط برای حفظ نیروها و هواداران نیز دشوارتر میشود، حال میتوان گفت به شنوندگانی که همیشه با شک به گفته های جدا شده ها و فرار کرده ها

در خانه اگر کس است یک حرف بس است

مهراد ساغرچی، ایران فانوس، بیست و دوم اکتبر ۲۰۱۴: … آن وقت که پرده ها برون افتد و آقای رجوی مجبور شوند در مقابل دوربین به سوالات پاسخ بدهند را نیز ببینم. اما چه خوش خیالی و خوش باوری بیهوده ای که در این ده سال خانم رجوی که در پاریس مستقر هستند، فقط در محیط هایی که هیچ امکان سوال و جواب نباشد، حضوری داشته اند و همین ب

چگونه فروختن کولر گازی باعث ریزش افراد شد!

مهرداد ساغرچی، ایران فانوس، هشتم اکتبر ۲۰۱۴: … شاید در لحظه اول این جمله کمی مضحک و خنده دار باشد. یعنی چی که کولر گازی باعث ریزش افراد میشود؟ داستان به ایام بعد از هفده ژوئن سال ۲۰۰۳ برمیگردد. ده سال پیش در یک چنین روزهایی من و بسیاری از دوستان در شرایطی فوق تصور با استرس و وحشت روز را به شب میرساندیم. همه ی چند هزا