بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانیابراهیم خدابنده، انجمن نجات، سیزدهم دسامبر 2020:…  از جانب خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق مایلم توجه شما را به بروز یک فاجعه انسانی به دلیل گسترش بیماری ناشی از کووید 19 در اردوگاه بسته و دورافتاده مجاهدین خلق در کشور آلبانی جلب نمایم. خبرهای بسیار نگران کننده از داخل اردوگاه حاکی است که جمع بسیاری که تخمین زده می شود بالغ بر نیمی از ساکنان باشند مبتلا به بیماری شده و حال برخی بسیار وخیم است. به قرار اطلاع حال افراد سرشناسی همچون محمود عطایی، احمد حنیف نژاد، جواد خراسان، شهین حائری، انسیه گلدوست، فرزانه میدانشاهی، مرضیه حسینی، و بسیاری دیگر که در سنین بالایی قرار دارند نامناسب می باشد. بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

Corona Crisis In MEK Camp In AlbaniaMEK Hinders Coronavirus Detection In Albania

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

بحران کرونا در اردوگاه بسته و دورافتاده مجاهدین خلق در آلبانی

اعلام آمادگی خانواده ها برای ارسال هرگونه کمک ممکن

لینک به متن انگلیسی:

Corona Crisis In MEK Camp In Albania

انجمن نجات مرکز تهرانیکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹

نامه مدیر عامل انجمن نجات ایران به مسئول بهداشت جهانی در آلبانی

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در آلبانی

با سلام و تقدیم احترام

از جانب خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق مایلم توجه شما را به بروز یک فاجعه انسانی به دلیل گسترش بیماری ناشی از کووید 19 در اردوگاه بسته و دورافتاده مجاهدین خلق در کشور آلبانی جلب نمایم.

خبرهای بسیار نگران کننده از داخل اردوگاه حاکی است که جمع بسیاری که تخمین زده می شود بالغ بر نیمی از ساکنان باشند مبتلا به بیماری شده و حال برخی بسیار وخیم است. به قرار اطلاع حال افراد سرشناسی همچون محمود عطایی، احمد حنیف نژاد، جواد خراسان، شهین حائری، انسیه گلدوست، فرزانه میدانشاهی، مرضیه حسینی، و بسیاری دیگر که در سنین بالایی قرار دارند نامناسب می باشد.

گزارشات تأکید دارند که فضای ترس و اضطراب بسیار بالایی بر اردوگاه حاکم است. ناگفته نماند که بعد از باخت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات و چشم انداز تیره و تاری که نسبت به وضعیت آینده این سازمان در برابر انظار اعضا ظاهر گردید، فضای ترس و اضطراب شکل گرفت که بر تشدید غلبه بیماری می افزاید. عدم دسترسی به دنیای خارج، اعضا و خانواده ها را به شدت نگران کرده است.

همچنین اطلاع کسب کردیم که مقداری دارو از آلمان بطور خاص برای اردوگاه ارسال شده که ظاهرا کافی نیست و رسیدگی ها و مراقبت های بسیار بیشتری نیاز است. خانواده ها تمایل بسیار دارند تا راهی بیابند تا بتوانند به اعضای داخل اردوگاه یاری رسانند و کمک های خود را ارسال نمایند.

موضوع دیگر پنهان نمودن اخبار داخل اردوگاه توسط مجاهدین خلق است که بر نگرانی خانواده ها می افزاید. لازم به ذکر است که بین سالهای 2016 که حضور مجاهدین خلق در آلبانی تکمیل شد تا 2019 به طور متوسط هر دو ماه یک نفر در اردوگاه فوت نموده است. اما تصاویر اخیر قبرستان مجاهدین خلق در کشور آلبانی نشان می دهد که در پنج هفته گذشته حداقل 10 نفر جدید فوت کرده اند.

قبرستان مجاهدین خلق درکشور آلبانی

قبرستان مجاهدین خلق درکشور آلبانی – فوتی های جدید کرونایی 

قبرستان مجاهدین خلق درکشور آلبانی ( فوتی های جدید کرونایی )

بر اساس اطلاعات کسب شده افرادی همچون حسن زارعی، حسن صلاح اندیش، غلامرضا پورهاشم، افسانه پیچگاه، روح الله راموز، خلیل حق حسینی، مهدی حق حسینی، محمد قلی احسانی، و تعدادی دیگر در هفته های اخیر بر اثر ابتلا به کرونا فوت نموده اند.

قربانیان کرونا در مجاهدین خلق

تعدادی از قربانیان کرونا در اردوگاه مجاهدین خلق

یک مشکل جدی در خصوص اردوگاه مجاهدین خلق زندگی جمعی و فشرده و عدم رعایت ضوابط بهداشتی است که سرعت انتقال بیماری را بسا بیشتر می کند. همچنین نبود نظارت بر عملکرد داخل اردوگاه نیز مزید بر علت شده و روند رشد بیماری را سرعت بخشیده است.

در این رابطه لازم است تا دولت آلبانی و سازمان بهداشت جهانی در این کشور وارد شده و موضوع را تحت بررسی قرار دهند و نظارت های لازم را به اجرا گذارند. همچنین ضروری است تا امکان ارتباط خانواده ها با افراد داخل اردوگاه که سازمان مجاهدین خلق با پشتیبانی دولت آلبانی مانع از آن شده است برقرار گردد تا خانواده ها بتوانند از وضعیت سلامت عزیزان خود آگاه گردند.

ابراهیم خدابنده
مدیر عامل انجمن نجات ایران
تهران

رونوشت به:
رئیس سازمان بهداشت جهانی
نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در ایران

لینک به منبع

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

***

Maryam Rajavi Albania EU Open Letter to the Negotiators for Albania’s Accession to the EU

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/نامه-دوم-به-کمیته-ناپدید-شدگان-اجباری-م/

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحدابراهیم خدابنده، انجمن نجات، دوم دسامبر 2020:… در مکاتبات خود درباره شکایت خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق از دولت آلبانی پاسخ داده اید که: “کمیته ناپدید شدگان اجباری (CED) مجموعه ای از متخصصان مستقل است که بر اجرای کنوانسیون توسط کشورهای عضو نظارت می کند.” جمهوری آلبانی یک کشور عضو بوده و کنوانسیون را امضا کرده است. بنابراین، این کنوانسیون در مورد آلبانی اعمال می شود. در کنوانسیون اشاره شده است که همه کشورهای عضو موظفند گزارشاتی را درباره شکایات و نحوه اجرای رفع حقوق ضایع شده به کمیته ارائه دهند. نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

Anne Khodabandeh : MEK Families Petition Addressing Albanian PMCoronavirus gives Albanian PM Edi Rama unique opportunity to control MEK

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی 

نامه دوم مدیر عامل انجمن نجات ایران به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

اعضای سازمان مجاهدین خلق در آلبانی اجبارا ناپدید شده اند و خانواده های رنج دیده آنان راهی برای ارتباط با عزیزانشان ندارند.

انجمن نجات چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

لینک به نامه اول 

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

اعضای سازمان مجاهدین خلق در آلبانی اجبارا ناپدید شده اند و خانواده های رنج دیده آنان راهی برای ارتباط با عزیزانشان ندارند

کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد
بخش دادخواستها و سوالات
دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر
دفتر ملل متحد در ژنو
1211 ژنو 10، سوئیس

با سلام و عرض احترام

در مکاتبات خود درباره شکایت خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق از دولت آلبانی پاسخ داده اید که:

“کمیته ناپدید شدگان اجباری (CED) مجموعه ای از متخصصان مستقل است که بر اجرای کنوانسیون توسط کشورهای عضو نظارت می کند.”

جمهوری آلبانی یک کشور عضو بوده و کنوانسیون را امضا کرده است. بنابراین، این کنوانسیون در مورد آلبانی اعمال می شود. در کنوانسیون اشاره شده است که همه کشورهای عضو موظفند گزارشاتی را درباره شکایات و نحوه اجرای رفع حقوق ضایع شده به کمیته ارائه دهند.

لازم به ذکر است که مطابق ماده 31، یک کشور عضو با پذیرش مفاد کنوانسیون اعلام می دارد که صلاحیت کمیته را برای دریافت و بررسی ارتباطات از طرف یا به نمایندگی از افراد تحت صلاحیت خود که ادعا می کنند قربانی نقض حقوق انسانی در این کشور عضو هستند، می پذیرد.

خانواده هایی که به شما نامه نوشتند و از آلبانی شکایت کردند این کار را به نمایندگی از افراد قربانی نقض حقوق انسانی در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی انجام می دهند که عزیزان آنها را پنهان می کند و ارتباط آنها را با دنیای خارج، به ویژه با خانواده های آنها، قطع نموده است.

شما همچنین پیشنهاد کردید که “علاوه بر روش شکایت فردی، ماده 32 کنوانسیون رسیدگی به شکایات بین دولتی توسط کمیته را هم پیش بینی کرده است”.

صدها خانواده شاکی ترجیحاً آرزو داشتند که جمهوری اسلامی ایران شکایت آنها را به صورت جمعی از طرف آنها طرح نماید و خانواده ها با نوشتن نامه به مقامات مختلف خواستار این امر شدند. اما متأسفانه به نظر می رسد که دولت ایران چندان مشتاق صرف وقت و تلاش در این زمینه نیست.

شما همچنین “اطلاعات مربوط به اقدامات انجام شده داخلی” را درخواست کردید. در همه موارد، این خانواده ها با مقامات مختلف آلبانیایی نامه نگاری کرده و خواستار هر نوع ارتباط با عزیزانشان شده اند. متأسفانه تمام این نامه ها و ایمیل ها بی پاسخ مانده اند.

شاید بدانید که دولت آلبانی بنابر تقاضای مجاهدین خلق به شهروندان ایرانی ویزا نمی دهد. بنابراین، خانواده ها نمی توانند به آلبانی سفر کنند تا موضوع را در داخل کشور بیشتر دنبال نمایند.

ابراهیم خدابنده گردهمایی سراسری انجمن نجات

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

بار دیگر من، به نمایندگی از صدها خانواده رنج دیده که شکایات خود را به همراه عکس و اسناد مربوطه به صورت جداگانه ارسال کرده اند، از شما می خواهم که روند رسیدگی به پرونده ها را تسریع کرده و راهی برای برقراری ارتباط با عزیزانشان که اجبارا در آلبانی ناپدید شده اند، پیدا کنید.

با احترام،
ابراهیم خدابنده
مدیرعامل انجمن نجات ایران

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی:

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

***

With Trump gone, is the MEK finishedWith Trump gone , is the MEK finished

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/شکایت-از-جانب-خانواده-ها-درخواست-تسریع/

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

شکایت از جانب خانواده های مجاهدین خلق آلبانیابراهیم خدابنده، انجمن نجات، ششم نوامبر 2020:… اخیراً، سازمان مجاهدین خلق به شکایات این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد در رسانه های خود واکنش نشان داده و سعی کرده است از هزاران عضو خود، چند نفر را نشان داده و وانمود کند که آنها ناپدید نیستند بلکه در مکان مشخصی حضور دارند. با این حال، خانواده های آنها هنوز ارتباطی با آنها نداشته و هیچگونه دسترسی به آنها ندارند. صدها نامه توسط این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ارسال شده است. تعداد کمی پاسخ داده شده که صرفا درخواست تکمیل توضیحات و اسناد شده که بلافاصله انجام گردیده است، اما به نظر می رسد که روند کار بسیار کند است. درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها 

شکایت از جانب خانواده های مجاهدین خلق آلبانیگامی فراتر از صدام حسین!

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

نامه مدیرعامل انجمن نجات ایران به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

انجمن نجات چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹

کمیته ناپدید شدن اجباری ملل متحد
دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر ملل متحد
دفتر ملل متحد در ژنو
1211 ژنو 10، سوئیس
3 نوامبر 2020

از طرف خانواده های رنج دیده اعضای سازمان مجاهدین خلقMEK) ، MKO)، که عزیزانشان به این سازمان پیوسته اند و اکنون هیچ اطلاعی از وضعیت آنها ندارند، می خواهم به شما اطلاع دهم که بیش از شش ماه پیش این خانواده ها صدها شکایت را با اسناد و توضیحات کامل ارسال کردند. آنها خواستار بررسی وضعیت عزیزانشان شدند که به عضویت مجاهدین خلق درآمده اند.

شکایت از جانب خانواده های مجاهدین خلق آلبانی

مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف در عراق در زمان صدام حسین مستقر بودند و در کنار عراقی ها علیه ایران می جنگیدند. پس از سقوط صدام حسین، این قرارگاه تحت حمایت ایالات متحده قرار گرفت و سپس به عنوان “آخرین سنگر باقی مانده از دوران صدام حسین” به نیروهای عراقی تحویل داده شد.

با اصرار دولتهای مختلف عراق و با تلاش ملل متحد، برنامه اخراج مجاهدین خلق آغاز شد که اسامی هر گروه که از عراق خارج و به آلبانی وارد می شدند اعلام می گردید. روند کار کند و در تعداد بسیار کمی صورت می گرفت. اما ناگهان، در اواخر تابستان سال 2016، این سازمان اعلام نمود که بقیه افراد (می بایست چند صد نفر از نزدیک به 3000 نفر باقی مانده باشند) نیز به آلبانی منتقل شده اند. اسامی این افراد هرگز منتشر نشد.

اعضای مجاهدین خلق در اردوگاهی دور افتاده و جدا در آلبانی اسکان داده شدند که ساکنان آن دور از دسترس و ارتباط هستند. خانواده های صدها نفر از اعضای مجاهدین خلق هیچ اطلاعی از وضعیت عزیزانشان ندارند.

همچنین بسیاری از این خانواده ها به دلیل ناپدید شدن این افراد با مشکلات اقتصادی و حقوقی مختلفی از جمله مسائل مربوط به ارث روبرو بوده اند و عدم دسترسی به این افراد مشکلات زیادی را طی سالیان برای آنها ایجاد کرده است. اعضای مجاهدین خلق امکان انجام کارهای حقوقی یا دادن وکالت ندارند.

اخیراً، سازمان مجاهدین خلق به شکایات این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد در رسانه های خود واکنش نشان داده و سعی کرده است از هزاران عضو خود، چند نفر را نشان داده و وانمود کند که آنها ناپدید نیستند بلکه در مکان مشخصی حضور دارند. با این حال، خانواده های آنها هنوز ارتباطی با آنها نداشته و هیچگونه دسترسی به آنها ندارند.

صدها نامه توسط این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ارسال شده است. تعداد کمی پاسخ داده شده که صرفا درخواست تکمیل توضیحات و اسناد شده که بلافاصله انجام گردیده است، اما به نظر می رسد که روند کار بسیار کند است.

لازم به ذکر است که در تاریخ 6 فوریه 2007، آلبانی کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از همه افراد در برابر ناپدید شدن اجباری را که در 20 دسامبر 2006 در نیویورک تصویب شد، امضا کرد و از 8 نوامبر 2007 به اجرا درآمد.

طبق ماده 31 کنوانسیون، یک کشور عضو باید در مورد ناپدید شدن اجباری هر شخص خاص در کشور خود همکاری کند. ماده 32 نیز بر این موضوع و مسئولیت کشورهای عضو تأکید دارد.

این خانواده ها نامه های زیادی را با توضیحات و مدارک لازم به دولت آلبانی ارسال کرده و طوماری را به امضا بیش از 11000 نفر رسانده اند. اصل امضاها در 550 صفحه به سفارت آلبانی در پاریس تحویل داده شده، اما متأسفانه تاکنون هیچ پاسخی از طرف دولت آلبانی دریافت نگردیده است.

بنابراین، کمیته ملل متحد باید تعهدات خود را در مورد شکایاتی که دریافت کرده روشن نماید و برای حل این مسئله اقدامات قانونی بعمل آورد.
من به نمایندگی از خانواده ها می خواهم پیشاپیش از کمیته ناپدیدشدگان اجباری تشکر کنم و مشتاقانه منتظر پاسخ از جانب شما هستم.

ابراهیم خدابنده
مدیرعامل انجمن نجات
تهران، ایران

لینک به منبع

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی 

***

Mojahedin Khalq MEK Rajavi Iranian Cult The shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

Families Of Mujahedin-e Khalq (MEK or Rajavi Cult) Members In Albania Cry For HelpMy Children In Albania And Their Basic Human Rights

Albania Stops Iranian Families Meeting Their Relatives in MEK. Why?

MEK ISIS Al-Nusra and other American-backed terrorist organisationsHosting MEK in Albania Humanitarian, Not Political – Now a National Security Issue: Rama

The Life of Camp Ashraf. Mojahedin-e Khalq Anne Khodabandeh (Singleton) Massoud KhodabandehThe Life of Camp Ashraf. Mojahedin-e Khalq – Victims of Many Masters
By Anne Khodabandeh (Singleton) and Massoud Khodabandeh

The Beheshtis speak to their beloved Milad taken as a hostage in the MEK camp in Albania:

همچنین: