برگزاری جلسه سه روزه شورای ملی مقاومت

برگزاری جلسه سه روزه شورای ملی مقاومت

اخبار روز، هجدهم ژوئیه 2013: …  کریم قصیم، روحانی و مسعود رجوی که مسئول شورای ملی مقاومت می باشد، در این نشست حضور نداشتند. آقایان کریم قصیم و روحانی اخیرا از عضویت در شورا استعفا داده اند. خانم رجوی انتخابات ریاست جمهوری را نمایش توصیف کرد و با اشاره به این موضوع که سازمان مجاهدین خلق ایران پیوسته خواهان برگزاری انتخابات آزاد بوده است، پیامد انتخابات اخیر را تنزل جدی …

(Massoud and Maryam Rajavi the cult leaders)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)


(Maryam Rajavi in terrorist cult’s HQ in Paris)

لینک به منبع

اخبار روز: جلسه سه روزه شورای ملی مقاومت در روزهای – ۶ و ۷ و ۸ تیرماه، با ریاست خانم مریم رجوی برگزار شد. خانم رجوی در سخنرانی خود به اوضاع ایران و منطقه، انتخابات ریاست جمهوری، موقعیت جمهوری اسلامی، وضعیت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در عراق و تظاهراتی که پیش از گشایش اجلاس توسط مجاهدین خلق در پاریس سازماندهی شده بود، اشاره کرد. کریم قصیم، روحانی و مسعود رجوی که مسئول شورای ملی مقاومت می باشد، در این نشست حضور نداشتند. آقایان کریم قصیم و روحانی اخیرا از عضویت در شورا استعفا داده اند.

خانم رجوی انتخابات ریاست جمهوری را نمایش توصیف کرد و با اشاره به این موضوع که سازمان مجاهدین خلق ایران پیوسته خواهان برگزاری انتخابات آزاد بوده است، پیامد انتخابات اخیر را تنزل جدی موقعیت خامنه ای، تفرقه در جناح حاکم، بن بست سیاست یک دست سازی رژیم، بن بست برنامه اتمی و تنگنای تحریم های بین المللی، فرو رفتن جمهوری اسلامی دریک جنگ محکوم به شکست در سوریه خواند و تاکید کرد: “از همه مهمتر، محاصره رژیم توسط یک جامعه ناراضی و آماده قیام است که باعث شد خامنه ای بساط نمایش انتخابات را در همان دور اول جمع کند”.

مریم رجوی در ارتباط با وضعیت اعضای مجاهدین خلق در عراق، به حمله موشکی روز ۲۵ خرداد به کمپ لیبرتی (آزادی) اشاره کرد و گفت که در جریان اصابت موشک به این کمپ ده تن کشته شده اند که دو تن از آنان اعضای شورای ملی مقاومت و بقیه از مجاهدین خلق بوده اند. وی رفتار مارتین کوبلر نماینده ویژه سازمان ملل در عراق را در ارتباط با نقض حقوق اعضای این سازمان محکوم کرد.

بنا به گزارش رسانه های سازمان مجاهدین خلق ایران، اعضای شورا در طول نشست سه روزه پیامدهای انتخابات، سیاست های جمهوری اسلامی در سوریه و عراق، وضعیت کمپ اشرف و لیبرتی، موقعیت شورای ملی مقاومت و برگزاری گردهمایی سالیانه در روز اول تیرماه در پاریس را بررسی کردند.

از اظهار نظر اعضای شورا درباره مسایلی که درجلسه سه روزه بحث و بررسی شده، تا به حال گزارشی منتشر نشده است.

اعضای شورای ملی مقاومت درپایان نشست، خواهان برکناری کوبلر شدند. مارتین کوبلر، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در عراق با استناد به اطلاعات شاهدان عینی و گزارش های جمع آوری شده، رهبران سازمان مجاهدین خلق را به نقض حقوق اعضای این سازمان متهم کرده و به سازمان ملل گزارش داده که سازمان مجاهدین حقوق اعضایش را رعایت نمی کند. سازمان مجاهدین خلق ایران، صحت گزارش نماینده ویژه سازمان ملل را رد کرده است.

اگرچه تا کنون بخشی از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران به خارج از عراق انتقال داده شده اند، اما هنوز ده تن در قرارگاه اشرف و بیش از دو هزار نفر در کمپ موقت لیبرتی در انتظار تعیین تکلیف هستند.


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )

همچنین:

سازمان ملل: رهبران مجاهدین خلق حقوق اعضای خود را نادیده می‌گیرند (انعکاس خبر در بی بی سی و رادیو فردا)

بی بی سی، هفدهم ژوئیه 2013: …  رهبران سازمان مجاهدین خلق، حقوق اعضای آن سازمان در عراق را رعایت نمی کنند. آقای کوبلر که ماموریتش در عراق رو به پایان است و از ماه آینده همین سمت را در جمهوری دمکراتیک کنگو بر عهده می گیرد، در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل گفته است که گزارش هایی دریافت شده اند که در آنها اشاره شده که رهبران سازمان مجاهدین خلق، حقوق اعضای ساکن در اردوگاه حریه (آزادی) …

هم‌دستی با مداخله‌گران، فعالیت سیاسی نیست!

علی کشتگر، خبرنامه گویا، هفدهم ژوئیه 2013: … در اين ميان اقدام فرقه رجوی به مدرک سازی برای اين محافل هيچ معنايی بجز ضديت با منافع و مصالح ايران ندارد. توسل به ابزار ناشريف فقط می تواند به اهداف ناشريف مثل قدرت طلبی خدمت کند. مخالفت با ديکتاتوری مذهبی ايران در هيچ شرايطی نمی تواند توجيه گر همدستی و خبرچينی برای محافلی باشد که سياست مداخله گرانه و تبديل ايران به عراق و يا سوريه را دنبال می کنند. بررسی ادعای …

پدران و مادران قربانیان جنایات پنهان رجوی ها

انجمن نجات، شانزدهم ژوئیه 2013: …  با خبر شدیم که آقای شعبانی پدر محسن شعبانی اسیر فرقه رجوی ، هنگام زیارت خانه خدا دچار بیماری شده و مدتی است که بستری می باشد. از این رو چند تن از جدا شدگان استان مازندران چند روز قبل برای عیادت از ایشان به منزل آنها رفتند . هر چند حال این پدر خیلی خوب نبود اما به گفته بقیه اعضای خانواده کماکان اولین دغدغه وی و همسرش ، دوری از محسن و عدم امکان ارتباط و دیدار با وی می باشد …