بریتانیا احتمالا هفده تن از ساکنین لیبرتی که مشخص شود هیچ رابطه ای با تروریسم ندارند را قبول خواهد کرد

بریتانیا احتمالا هفده تن از ساکنین لیبرتی که مشخص شود هیچ رابطه ای با تروریسم ندارند را قبول خواهد کرد

پارلمان بریتانیا، بیست و نهم اکتبر ۲۰۱۳: … قبول آنها بستگی خواهد داشت به گزارش و برآورد کمیساریای عالی پناهندگی در مورد فرد به فرد این متقاضیان و مشخص شدن این که هیچ کدام از آنها در فعالیت های تروریستی و یا فعالیت های دیگری که باعث لغو موقعیت پناهندگی می گردد شرکت نداشته اند. تا کنون هفده پرونده از طرف سازمان ملل به وزارت کشور ارائه شده است ولی وزارت کشور هنوز نتیجه تصمیم خود را اعلام نکرده است …

ترجمه ایران اینترلینک

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

بریتانیا احتمالا هفده تن از ساکنین لیبرتی که مشخص شود هیچ رابطه ای با تروریسم ندارند را قبول خواهد کرد

منزیز کمپبل: سوال از معاون وزیر کشور.

بدنبال سوال کتبی دهم ژوئن ۲۰۱۳ و گزارش کتبی صفحه دبلیو ۸۴ در رابطه با عراق. ایران.

وضعیت کنونی اقامتی و مهاجرتی پنجاه و دو نفر از ساکنین کمپ اشرف و لیبرتی که خواستار اقامت در بریتانیا شده اند چیست؟

مارک هارپر: هیچ یک از پنجاه و دو تن ساکنین کمپ اشرف و لیبرتی که قبلا در کشور بریتانیا اقامت داشته اند دارای مدارک معتبر مهاجرتی نیستند. با این حال ما بصورت استثناء قبول کرده ایم تا وضعیت پناهندگی آنها را مجددا بررسی کنیم.

قبول آنها بستگی خواهد داشت به گزارش و برآورد کمیساریای عالی پناهندگی در مورد فرد به فرد این متقاضیان و مشخص شدن این که هیچ کدام از آنها در فعالیت های تروریستی و یا فعالیت های دیگری که باعث لغو موقعیت پناهندگی می گردد شرکت نداشته اند. تا کنون هفده پرونده از طرف سازمان ملل به وزارت کشور ارائه شده است ولی وزارت کشور هنوز نتیجه تصمیم خود را اعلام نکرده است.

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=7180

دولت بریتانیا: عراق نتایج تحقیقات در زمینه کمپ اشرف را پس از تکمیل منتشر خواهد کرد

پارلمان بریتانیا، یازدهم اکتبر ۲۰۱۳: …  سوال در مورد واکنش دولت عراق در مورد سوال نمایندگی ما از آن در خصوص تحقیق در واقعه خشونت آمیز اول سپتامبر گذشته در کمپ اشرف. بارونس وارسی (به نمایندگی از دولت): دولت عراق به سفارت ما در بغداد اطلاع داده است که کمیته ای در زمینه حمله رخ داده در کمپ اشرف در اول سپتامبر گذشته بصورت شفاف و کامل تحقیق کرده و نتایج آن بصورت گزارشی عمومی منتشر خواهد شد …

کمپ اشرف سپتامبر 2013-2

Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran? (Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012

ترجمه  ایران اینترلینک
لینک به متن اصلی (انگلیسی)

دولت بریتانیا: عراق نتایج تحقیقات در مورد مرگهای رخ داده در کمپ اشرف را پس از تکمیل منتشر خواهد کرد

(…)

اسقف کاونتری:

سوال از دولت بریتانیا در مورد واکنش دولت عراق در مورد سوال نمایندگی ما از آن در خصوص تحقیق در واقعه خشونت آمیز اول سپتامبر گذشته در کمپ اشرف.

بارونس وارسی (به نمایندگی از دولت):

دولت عراق به سفارت ما در بغداد اطلاع داده است که کمیته ای در زمینه حمله رخ داده در کمپ اشرف در اول سپتامبر گذشته بصورت شفاف و کامل تحقیق کرده و نتایج آن بصورت گزارشی عمومی منتشر خواهد شد.

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=6807

مالکی نقش نیروهای عراقی در حمله به پایگاه اشرف را تکذیب کرد

رادیو فردا، بیست و یکم سپتامبر ۲۰۱۳: … اما نوری مالکی در اطلاعیه خود مدعی شده است که نیروهای عراقی از پایگاه اشرف «محافظت» کرده‌اند و با این حال سازمان مجاهدین خلق به آنها اجازه نداده است که وارد پایگاه شده و درباره این رخداد تحقیق کنند. نخست وزیر عراق سپس به «توافق» دولت این کشور با سازمان ملل متحد برای اسکان مجدد اعضای سازمان مجاهدین خلق و در نهایت خروج …

لینک به منبع

مالکی نقش نیروهای عراقی در حمله به پایگاه اشرف را تکذیب کرد

نوری مالکی، نخست وزیر عراق، ادعای سازمان مجاهدین خلق ایران مبنی بر «گروگان‌گیری» هفت نفر از اعضای این سازمان را تکذیب کرد و گفت که نیروهای عراقی در حمله اخیر به پایگاه نظامی اشرف نقشی نداشته‌اند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که روز جمعه، ۲۹ شهریور، در پایگاه خبری نخست وزیر عراق منتشر شد، آقای مالکی سازمان مجاهدین خلق را به «دروغ‌‌گویی» متهم کرد و گفت که نه تنها این هفت عضو مفقودشده سازمان مجاهدین خلق در اختیار نیروهای عراقی نیستند، بلکه دولت عراق تاکنون «هیچ اقدامی» علیه اعضای این سازمان نکرده است، چه در پایگاه اشرف و چه در پایگاه‌های دیگر.

در جریان حمله روز ۱۰ شهریور به پایگاه نظامی اشرف، جایی که حدود ۱۰۰ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق حضور داشتند، ده‌ها تن کشته شدند.

سازمان مجاهدین خلق تعداد این کشته‌ها را ۵۲ تن اعلام کرده و مدعی شده که نیروهای حکومت عراق چنین حمله‌ای را تدارک دیده‌اند.

در عین حال سازمان مجاهدین خلق می‌گوید که در همان روز نیروهای عراقی هفت عضو این سازمان را به گروگان گرفته‌اند و قصد دارند آنها را به حکومت ایران تحویل دهند.

اما نوری مالکی در اطلاعیه خود مدعی شده است که نیروهای عراقی از پایگاه اشرف «محافظت» کرده‌اند و با این حال سازمان مجاهدین خلق به آنها اجازه نداده است که وارد پایگاه شده و درباره این رخداد تحقیق کنند.

نخست وزیر عراق سپس به «توافق» دولت این کشور با سازمان ملل متحد برای اسکان مجدد اعضای سازمان مجاهدین خلق و در نهایت خروج آنها از خاک عراق اشاره می‌کند و این سازمان را به «نقض متعدد» مفاد این توافق‌نامه متهم می‌سازد.

تاکنون کشور آلبانی با فراخوان سازمان ملل متحد مبنی بر اعطای پناهندگی به اعضای سازمان مجاهدین خلق موافقت کرده و ده‌ها تن از اعضای این سازمان به آلبانی رفته‌اند.

در عین حال حمله اخیر به پایگاه اشرف، سازمان ملل متحد را بر آن داشت که بار دیگر فراخوان خود را تکرار کند و از کشورهای عضو این سازمان بخواهد برای اسکان مجدد نیروهای مجاهدین خلق تلاش بیشتری کنند.

اما اطلاعیه نخست وزیر عراق، واکنش پایگاه‌های خبری سازمان مجاهدین خلق و سخنگوی این سازمان را به دنبال داشته است، چنان‌چه وب‌سایت رسمی این سازمان نوشت که این مواضع آقای مالکی «نمی‌تواند حتی یک خرگوش را بفریبد» و این که چنین سخنانی حمایت از یک «معامله» مخفی میان حکومت‌های عراق و ایران دارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم اظهارات شهریار کیا، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، را بازتاب می‌دهد که اطلاعیه نخست وزیر عراق را «مضحک» می‌کند و می‌گوید این دولت عراق بوده که مانع تحقیقات درباره حمله اخیر به پایگاه اشرف شده است.

دولت شیعه‌مذهب عراق از متحدان جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. ماجرای حمله به پایگاه اشرف و مرگ تعدادی از نیروهای سازمان مجاهدین خلق نیز واکنش مثبت و استقبال نهادها و مقامات ایرانی را به دنبال داشت و از آن جمله سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از این اقدام تجلیل کرد.

رجوی مجاهدین خلق اسرائیل


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

همچنین:

مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق

۲۰۱۳/۱۰/۰۱ by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، اول اکتبر ۲۰۱۳: …  “زیباری” در گفت و گوی مطبوعاتی تصریح کرد: «دولت عراق مسئول ناپدید شدن این ۷ تن نیست و ما برای یافتن آنان اقدام کردیم و هشدار بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقیق و کارشناسی شده نیست و من با “کاترین اشتون” دیدار خواهم داشت و هیچ دلیلی […]

مطبوعات عراق: سازمان خلق منتقدین را تهدید به ترور کرد. سازمان تروریستی خلق مزدور بیگانه است. تصفیه درونی در سازمان خلق  و …

۲۰۱۳/۰۹/۱۹ by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، نوزدهم سپتامبر ۲۰۱۳: … این منابع سیاسی در گفت و گو با سایت “المستقبل العراقی” افزودند: «کشته شدن ۵۰ تن از عناصر سازمان خلق در اردوگاه اشرف در استان دیالی بدست عناصر بلندپایه خود سازمان روی داده است. این اتفاق پس از آن روی داد که ثابت شد عده ای از […]

آماده سازی های مجاهدین خلق (فرقه رجوی) برای اعلام کشته های بیشتر

۲۰۱۳/۰۹/۱۱ by

مسعود خدابنده، ایران اینترلینک، یازدهم سپتامبر ۲۰۱۳: … اگر چنین فرضیه ای درست باشد می توان با قاطعیت  گفت که این افراد “مفقود شده” که همگی از وابستگان بسیار نزدیک به شخص رجوی هستند بخشی از یک برنامه دفاعی و نجات برای فراری دادن رجوی در صورت هر گونه حمله به کمپ بوده اند. افراد […]