بنی صدر و رجوی – پیوستن و جدایی

بنی صدر و رجوی – پیوستن و جدایی

بنی صدر و رجوی عاطفه نادعلیان (و مشرق نیوز)، انجمن نجات، مرکز تهران، یازدهم اکتبر 2021:… می گویند که در جلسه شورای ملی مقاومت، بنی صدر از رجوی پرسیده بود که:  “گیرم با رفتن به عراق و همکاری با صدام حسین پیروز شدید و حاکمیت ایران را به دست گرفتید، جواب مردم را چه خواهید داد و این خیانت را چگونه توجیه خواهید کرد؟”  در این رابطه مسعود رجوی پاسخ هیتلر را به او داده بود که:  “هرگز کسی از پیروز سؤال نمی پرسد.”  البته هیتلر در ادامه گفته بود:  “کسی که شکست می خورد هم نمی ماند تا به سؤالات پاسخ بدهد.” . بنی صدر و رجوی – پیوستن و جدایی 

بنی صدر و رجویجدایی بنی صدر و مجاهدین خلق به نقل از انقلاب اسلامی

لینک به قسمت اول
جدایی بنی صدر و مجاهدین – بخش اول – رفتن سازمان مجاهدین به دامن صدام حسین
لینک به قسمت دوم
جدایی بنی صدر و مجاهدین – بخش دوم – دروغهای مسعود رجوی برای فرار از بحث آزاد
لینک به قسمت سوم
جدایی بنی صدر و مجاهدین – بخش سوم – ادعاهای مسعود رجوی از در خواست قباله نصف وزرا!
لینک به قسمت چهارم
جدایی بنی صدر و مجاهدین -بخش چهارم- آرزوهای واهی رجوی درباره عراق و …
لینک به قسمت پنجم
جدایی بنی صدر و مجاهدین -بخش پنجم- دعوت رهبری مجاهدین به فرار از جبهه ها…
لینک به قسمت ششم

جدایی بنی صدر و مجاهدین -بخش ششم- نامه رجوی به بنی صدر و پاسخ بنی صدر

بنی صدر و رجوی – پیوستن و جدایی

بنی صدر و رجوی

زنده یاد ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور ایران

فوت بنی صدر و سکوت فرقه رجوی

انجمن نجات مرکز تهران دوشنبه 19 مهر 1400

به قرار اطلاع دکتر سید ابوالحسن بنی صدر اولین ریاست جمهوری اسلامی ایران در بیمارستانی در پاریس در سن 88 سالگی بعد از طی دوره طولانی بیماری درگذشت.

فرقه رجوی که برای مرگ هر سناتور آمریکایی فوراً پیام تسلیت صادر می کند حتی از انعکاس خبر این موضوع هم امتناع ورزید، گویی که هرگز چنین فردی وجود نداشته است. جا داشت که مسعود رجوی از مخفی گاه خود حداقل پیام تسلیتی برای فوت متحد و پدرزن سابقش می فرستاد.

واقعیت تاریخی اینست که مسعود رجوی توانست بنی صدر را که بالاترین حد اعتماد به وی شده بود – به طوری که تنها رئیس جمهوری اسلامی ایران بود که از جانب ولی فقیه به سمت فرماندهی کل قوا منصوب گردید – فریب دهد و او را با خود به پاریس ببرد و از نام او برای حفظ و ارتقای موقعیت بین المللی خودش استفاده کند.

ابوالحسن بنی صدر مسعود رجوی

ابوالحسن بنی صدر و مسعود رجوی

بنی صدر از همان ابتدای تأسیس شورای ملی مقاومت و فرار به پاریس با سیاست های انحصارطلبانه مسعود رجوی مخالف بود و بارها موضوع کناره گیری از شورای ملی مقاومت را مطرح کرده بود. مسعود رجوی با فریب دختر کم سن و سال بنی صدر و ازدواج با وی تلاش کرد تا به شیوه دیگری او را همراه نگاه دارد.

گفته می شود که مسعود رجوی بارها گفته بود:

“بعد از انقلاب، نفوذی های خود را به همه جا فرستادیم. هر جا توانستیم تأثیر گذاشتیم مانند دفتر رئیس جمهور بنی صدر، و هر کجا نتوانستیم تأثیر بگذاریم منفجر کردیم مانند دفتر حزب جمهوری اسلامی.”

سازمان مجاهدین خلق انواع ترفندها برای تشدید تضاد بین بنی صدر و شهید بهشتی را به کار برد. از جمله نشریه مجاهد تیتر زد: “جان رئیس جمهور بنی صدر در خطر است.” و طوری القا نمود که گویی جناح رقیب قصد کشتن او را دارد.

رجوی به شیوه تمامی رهبران فرقه ها به تدریج یک ترس کاذب و فوبیا در دل سوژه اش که بنی صدر باشد کاشت و سپس به بهانه حفظ امنیتش او را به پایگاه های خود برد و اختیار وی را به طور کامل به دست گرفت و بعد او را از کشور خارج کرد و نهایت سوءاستفاده را از نام و موقعیت وی به عمل آورد.

شورای ملی مقاومت ایران . چهل سالگی تخیلات رجوی

بنی صدر زمانی به خود آمد که دید دارند او را به گماشتگی دشمن متجاوز به میهن می برند که در اینجا دیگر راه خود را از مسعود رجوی و همکاری با متجاوزین به خاک وطن جدا کرد. جالب است که بلافاصله بعد از جدایی بنی صدر، مسعود رجوی هم دختر او را طلاق داد.

می گویند که در جلسه شورای ملی مقاومت، بنی صدر از رجوی پرسیده بود که:

“گیرم با رفتن به عراق و همکاری با صدام حسین پیروز شدید و حاکمیت ایران را به دست گرفتید، جواب مردم را چه خواهید داد و این خیانت را چگونه توجیه خواهید کرد؟”

در این رابطه مسعود رجوی پاسخ هیتلر را به او داده بود که:

“هرگز کسی از پیروز سؤال نمی پرسد.”

البته هیتلر در ادامه گفته بود:

“کسی که شکست می خورد هم نمی ماند تا به سؤالات پاسخ بدهد.”

در خلال جدایی بنی صدر از شورای ملی مقاومت، مسعود رجوی با او به توافق رسیده بود که علیه یکدیگر حرفی به میان نیاورند. اما بنی صدر بعداً خود را ملزم به افشاگری علیه ماهیت سازمان مجاهدین خلق و رهبری آن دید و به این ترتیب تلویحاً اعلام داشت که رجوی او را فریب داده بوده است.

به جرأت می توان گفت که ابوالحسن بنی صدر عاقبتی به مراتب بهتر از مسعود رجوی داشت. باشد که عدم همراهی اش با فرقه رجوی در خیانت آشکار ملی و عدم همکاری اش با دشمن متجاوز به ملت ایران و گذشتن از دلارهای صدام و سعودی، سبب آمرزش روح او گردد.

حرف بنی صدر با رجوی در مورد عراق چه بود؟

یکی از اعضای جداشده از فرقه رجوی در کرمانشاه از خاطرات خود در پادگان اشرف در عراق این چنین نقل می کند:

یک روز در یکی از جلسات عمومی مسعود رجوی در قرارگاه اشرف که همه اعضا حضور داشتند، مقوله ای در نشست مطرح شد که ظاهرأ گزارشات جمع بندی شده ای بود که علت موج بریدگی اعضا و به صفر رسیدن جذب نیرو و خصوصاً دافعه حامیان خارجی از استراتژی ستون پنجمی سازمان به روی میز رجوی رسیده بود.

از صدام تا بن سلمان ، از ترامپ تا بایدن

مسعود رجوی در این خصوص مستقیماً روی حرف حق بنی صدر در خصوص رفتن به عراق رفت و در همین رابطه هیستریک شده بود و با عصبانیت عجیبی گفت:

“بنی صدر را رئیس جمهور قلابی شورای خود گذاشته بودیم تا او را دل خوش کنیم. مردک فکر کرده بود که رئیس جمهور واقعی ماست. به ما امر و نهی می کرد و کار را به جایی رسانده بود که می گفت به عراق نروید، صدام سربازان ایرانی را می کشد و با موشک و بمب شهروندان ما را به خاک و خون می کشد، می گفت نروید و رادیو مجاهدتان هم که درعراق است را بردارید.”

رجوی گفت:

“از بنی صدر سؤال کردم رادیوی مان را کجا مستقر کنیم هیچ کشورهمسایه ایران این امکان را به مجاهدین خلق نمی دهد.”

بنی صدر گفته بود:

“حتی اگر یک کشتی کرایه کنید و رادیو را روی آن مستقر کنید و در آب های آزاد باشد و به جای 24 ساعته دایر بودن، روزی یک ساعت برقرار باشد بهتر است. چون همان رادیو که شاید فکر کنید نه اسلحه است و نه بمب و فقط حرف است و خبر، اما رادیویی که در عراق باشد و در راستای جنگ فعال باشد از بمب و موشک های صدام جدا نیست.”

رجوی این اعتراف را ناخواسته در جلسه عمومی کرد و ثابت شد که بعضی از اعضای شورا، آن هایی که یک جو غیرت داشتند و حاضر به مزدوری برای صدام نبودند، با رفتن به عراق مخالف بودند.

دیدار و گفتگوی اعضای انجمن زنان با ابوالحسن بنی صدر

در اواخر خرداد ماه سال 1394 اعضای انجمن زنان خانم ها بتول سلطانی، زهرا معینی و حمیرا محمد نژاد با دکتر سید ابوالحسن بنی صدر در پاریس دیدار کردند. در این دیدار خانم ها درباره مسأله انحرافی و قدرت طلبانه مسعود رجوی و تفسیر به رأی رجوی سؤال هایی را مطرح و در خصوص وابستگی به صدام حسین و وجه المصالحه شدن و همچنین وضعیت کنونی فرقه رجوی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ابوالحسن بنی صدر زنان مجاهدین خلق

دیدار زنان نجات یافته از فرقه رجوی با زنده یاد ابوالحسن بنی صدر

ملاقات هیأتی از شرکت کنندگان در سمینار پاریس با ابوالحسن بنی صدر

روز 30 خرداد سال 1389 هیأتی به نمایندگی از شرکت کنندگان در سمینار خانواده ها و جداشدگان در پاریس با آقای دکتر سید ابوالحسن بنی صدر ملاقات نمود. در ابتدای این دیدار دکتر بنی صدر به میهمانان خوش آمد گفت و از ملاقات با خانم بتول سلطانی و خانواده محمدی و آقای محمد حسین سبحانی استقبال نمود. سپس آقای محمد حسین سبحانی ضمن تشکر از دکتر بنی صدر برای این که این فرصت را فراهم کرده اند به معرفی اعضای هیأت پرداخت و هدف از این ملاقات را مطلع کردن وی از قطعنامه و نتایج سمینار پاریس، تشکر از کمک ایشان در رساندن پیام و فریاد خانواده های قربانیان مجاهدین خلق به گوش نهادهای بین المللی و حقوق بشری و شخصیت های سیاسی اعلام نمود.

هیأت یاد شده شامل بتول سلطانی عضو سابق شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق، مصطفی محمدی، محبوبه حمزه، حوریه و مرتضی محمدی و محمد حسین سبحانی مطالب خود پیرامون شرایط اسفناک خانواده های قربانیان فرقه رجوی در مقابل کمپ اشرف در عراق و بحث استثمار جنسی در مناسبات فرقه ای مجاهدین خلق را مطرح نمودند.

ابوالحسن بنی صدر خانواده های اسرای فرقه رجوی

دیدار خانواده سمیه محمدی اسیر فرقه رجوی با زنده یاد ابوالحسن بنی صدر

ملاقات اعضای انجمن زنان با ابوالحسن بنی صدر

در اسفند ماه سال 1391 اعضای انجمن زنان خانم ها بتول سلطانی، زهراسادات میرباقری و نسرین ابراهیمی بهمراه نماینده کانون ایران قلم آقای محمد حسین سبحانی با آقای دکتر سید ابوالحسن بنی صدر دیدار کردند. دکتر بنی صدر در این دیدار به آنها خوش آمد گفت و از کار آنها در راستای آزادی و استقلال استقبال نمود و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.
در این دیدار که به مدت دو ساعت بطول انجامید، اعضای انجمن زنان در حمایت از حقوق زنان و همینطور آخرین اخبار و شیوه های کنترلی و به اسارت در آوردن جسم و روح انسانها در تمامی پایگاههای وابسته به تشکیلات فرقه مجاهدین خلق و شیوه های مقابله و روشنگری مردم در این خصوص صحبت نمودند.
در ادامه این دیدار دکتر بنی صدر سخنان مبسوطی حول توتالیتاریسم و رهبری های خودکامه نظیر مسعود رجوی در تاریخ معاصر ایران بیان کردند.

ابوالحسن بنی صدر جداشدگان مجاهدین خلق

ملاقات جداشدگان مجاهدین با زنده یاد ابوالحسن بنی صدر

دیدار بتول سلطانی با فیروزه بنی صدر

فیروزه بنی ‌صدر، همسر سابق مسعود رجوی، در دیداری که با بتول سلطانی، یکی از اعضای سابق شورای رهبری فرقه رجوی داشت، جنایات متعدد مسعود رجوی را در یک گفت و شنود مورد بحث و بررسی قرار داد.

فیرزوه بنی صدر بتول سلطانی

خانمها فیروزه بنی صدر و بتول سلطانی

بتول سلطانی در این گفت و شنود با اشاره به اسارت فکری انسان ها در صورت ها و اشکال مختلف در مناسبات تشکیلاتی مجاهدین خلق گفت: “مسعود رجوی بعد از ظاهراً دادن هژمونی به زنان و برکناری مردان در سطح کل شورای رهبری و تصمیم گیری های سازمان به مرور و بعد از طلاق های اجباری در این سازمان اقدام به راه انداختن “حوض” و “رقص رهایی” که رقص برهنه اعضای زن شورای رهبری در حضور وی می باشد، کرد.”

وی همچنین تصریح کرد:

“مسعود رجوی حتی به تجاوز جنسی به زنان در سطوح بالای فرماندهی و لایه اول زنان شورای رهبری بعد از مریم و ادامه دادن این روند با سایر زنان پرداخت.”

فیروزه بنی صدر نیز در این دیدار با اشاره به این که رجوی همچون رهبر یک فرقه عمل کرده و می کند، با تأیید اظهارات سلطانی تصریح کرد که از نظر او رجوی به‌ خاطر “قدرت” همه این کارها را انجام داده است؛ حتی برکناری مردان و دادن هژمونی به زنان و همین طور تجاوز به زنان سطح فرماندهی برای مشروط کردن در ابعاد بسیار عمیق تر به خودش و اجرای دستوراتش بوده است.

عاطفه نادعلیان

خانم عاطفه نادعلیان وکیل دعاوی

سلطانی در این دیدار در پاسخ به پرسش فیروزه بنی صدر مبنی بر سرنوشت کودکان اعضای این فرقه از جمله فرزندان مسعود رجوی و مریم قجر عضدانلو گفت که اکثر فرزندان اعضای سازمان از جمله فرزندان خودش (بتول سلطانی) قربانی شده اند و فرزندان مریم و مسعود رجوی را نیز شخص رجوی در اشرف نگاه داشته و قربانی کرده است برای این که در سایرین انگیزه ماندن در پادگان اشرف ایجاد کند.

عاطفه نادعلیان

لینک به منبع

بنی صدر و رجوی – پیوستن و جدایی 

***

گوهران بی‌بدیل انقلاب مریممجاهدین از دادگاه میترسند

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/خروج-مجاهدین-از-عراق،-پیروزی-یا-شکست؟-ا/

خروج مجاهدین از عراق، پیروزی یا شکست؟ اثبات درستی هشدار بنی صدر

از بغداد تا تیرانا، سه دهه دربدری مجاهدینناصر زرنگار، پیوند رهایی، بیست و چهارم سپتامبر 2016:… یکی از اخبار مورد توجه جامعه ایرانی مقیم کشورهای خارجه در طی روزهای اخیر انتقال باقیماندۀ اعضای سازمان مجاهدین خلق از عراق به کشور آلبانی پس از سی و چند سال حضور فعال این سازمان در عراق است. سابقه و تاریخچۀ این موضوع به سال 1365 بر می گردد یعنی پس از انتقال مقر رهبری این سازمان به عراق که رنگ و کنتراست بیشتری دارد در عین اینکه در مقدمه آن، حضور تمام عیار …  

از بغداد تا تیرانا، سه دهه دربدری مجاهدینآشنایی با شعبده بازیهای رجوی در شعارهای فریبکارانۀ «پیروزی»!

لینک به منبع

خروج مجاهدین از عراق، پیروزی یا شکست؟ اثبات درستی هشدار بنی صدر
 
اخراج مجاهدین خلق از عراق شکست یا پیروزییکی از اخبار مورد توجه جامعه ایرانی مقیم کشورهای خارجه در طی روزهای اخیر انتقال باقیماندۀ اعضای سازمان مجاهدین خلق از عراق به کشور آلبانی پس از سی و چند سال حضور فعال این سازمان در عراق است. سابقه و تاریخچۀ این موضوع به سال 1365 بر می گردد یعنی پس از انتقال مقر رهبری این سازمان به عراق که رنگ و کنتراست بیشتری دارد در عین اینکه در مقدمه آن، حضور تمام عیار و سرمایه گذاری عمده آقای رجوی بر سر این موضوع قرار دارد آنجا که تعدادی از مسئولین و اعضای سازمان مجاهدین در قالب نیروهای پیشمرگه و تحت حمایت حزب دمکرات کردستان ایران در منطقه کردی و به خصوص در مرز مناطق کردنشین ایران وعراق مستقر شده و دست به عملیات نظامی منطقه ای میزدند تا اینکه در اثر چرخش اوضاع و سیاست های بین المللی و به ویژه دولت وقت فرانسه مبنی بر محدود کردن مجاهدین در فعالیت های خود در فرانسه شخص رجوی ساز رفتن به عراق و سرمایه گذاری استراتژیک در این کشور را کوک کرد و از این سیاست و سرمایه گذاری تحت عنوان سیاست صلح در جنگ بین ایران و عراق نام میبرد.

در آن زمان متحد اصلی سازمان مجاهدین در شورای ملی مقاومت آقای بنی صدر مخالف انجام این کار و سرمایه گذاری بر سر حضور نیروهای مجاهدین در عراق بود و این کار را در زمانی که هنوز جنگ تجاوزکارانۀ عراق با ایران ادامه داشت نوعی خودکشی سیاسی تلقی میکرد و آنرا مخالف مصالح و منافع ملی ایرانیان میدانست ، ذیلا سندی از یکی از اسناد و سایت های سازمان مجاهدین جهت یادآوری این موضوع آورده می شود:

اخراج مجاهدین خلق از عراق شکست یا پیروزی

همانطوریکه در سند مشاهده میکنید دلیل اصلی جدایی آقای بنی صدر از شورای ملی مقاومت دست ساز آقای رجوی نقض اصل استقلال و آزادی در پیامد این اقدام یعنی رفتن رجوی به عراق بود. در مقابل نیز رجوی از موضوع نامه نگاری نصیحت گرانۀ آقای بنی صدر به خمینی به عنوان یک سلاح تبلیغی و سیاسی برای پوشاندن این علت اصلی جدایی استفاده میکرد تا اینکه این موضوع که دلیل اصلی جدایی آقای بنی صدر و حاکی از پرنسیب های سیاسی و ملی گرایانۀ ایشان بود در افکار عمومی و مخاطبین آنروز تبلیغات سازمان برجسته نشود در حالی که می بینیم سالها بعد یعنی در بحبوحه شورش های سال 88 ایران خود رجوی نامه هایی نصحیت گرانه به مجلس خبرگان رژیم ایران مینویسد که در مضمون و محتوا تفاوت چندانی با مضمون نصحیت گرانۀ نامه آقای بنی صدر به شخص خمینی ندارد ولی در این میان معلوم نیست چرا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و از نظر آقای رجوی چرا مرگ حق و برای هر کسی اجتناب ناپذیر است ولی البته برای همسایه .

ناگفته پیداست که در این خبر مبنی بر اینکه باقیماندۀ اعضای سازمان مجاهدین پس از سی و چند سال حضور فعال در عراق (که پس از پایان جنگ ایران وعراق در سال 1988 و هم چنین از سال 2003 به بعد که عراق در اشغال امریکا قرار گرفت و عملا و منطقا دلیلی بر ادامۀ خط و استراتژی رجوی در عراق وجود نداشت) این کشور را ترک کردند یک موضوع خود را برجسته و نمایان میکند و آن هم اثبات حقایق در اثر گذر زمان است.

حال هر چند که رهبران این سازمان مطابق مشی سیاسی تجارت گونه خود که فقط در کلمه و واژۀ ” شارلاتانیسم ” خلاصه میشود فریاد شروع مجدد و چندین ده بارۀ فاز سرنگونی رژیم حاکم بر ایران را در اثر این «عزیمت تاریخساز»! مجدد را سر می دهند و هر چند با توهین آشکار شخص رجوی و رهبران دنباله روی او در این سازمان به شعور وفهم انسانها با طرح بحث هایی نظیر ژئوپولوتیک منطقه و قانونمند بودن حضور مجاهدین در عراق به دلیل این قانون پایه ای، اشرف کانون استراتژیکی نبرد!! ، لیبرتی پلی به سوی تهران و… اکنون خروج ناگزیر از عراق را که آغازی بر فروپاشی نهایی این سازمان است را یک پیروزی بزرگ و عظیم در نبرد سرنگونی میداند و از آن نام میبرد، ولی در پهنۀ گسترده این بحث حرفهای گفته و ناگفته زیاد است که نظر به یادآوری خلاصه وار موضوعات که طبعا تمایل عموم خوانندگان این مطالب است از آن در میگذریم و تنها اشاره به یک نکته نهایی لازم و ضروری به نظر میرسد و آنهم غیبت سربزنگاه شخصی است که «عزیمت تاریخساز»!! اولیه را در سال 1365 انجام داده بود واینجاست که باید به گفتۀ شاعری اندیشید که گفت «خود کرده را تدبیر نیست»!!

در پریشانی این روزگار حادثه بار، آنچه می دارد تیمار ترا کار تو است

انقلاب اسلامی بنی صدر و رجوی

انقلاب اسلامی بنی صدر و رجوی

*** 

کیهان لندن – خداحافظ بغداد، سلام تیرانا


https://youtu.be/bQKaQTYVik4

همچنین: