به یاد دوست و برادرمان مرحوم صمد نظری که دو سال از فراقش می گذرد

به یاد دوست و برادرمان مرحوم صمد نظری که دو سال از فراقش می گذرد

samad-nazari-20162انجمن نجات، مرکز مازندران، بیست و چهارم نوامبر 2016:…  دو سالی که فوت مرحوم صمد نظری گذشت باز هم در اوج وقاحت شاهد بودیم رجوی ملعون از کینه ای که از او داشت دست از لجن پراکنی علیه او بر نداشته و هر زمان که فرصت را مناسب می دید علیه وی شانتاژ و لجن پراکنی می کرد . البته تمام آن گفته ها لایق شخص رجوی ملعون و دار و دسته جنایت … 

زنده یاد صمد نظری حسینیه کاظمین 2012زنده یاد صمد نظری، نویسنده کتاب “رد پای اهریمن”، حسینیه کاظمین، بغداد 

زنده یاد صمد نظری داشنگاه بغداد 2012زنده یاد صمد نظری، نویسنده کتاب “رد پای اهریمن”، کنفرانس بغداد، دانشگاه بغداد 

لینک به منبع

زنده یاد صمد نظری

به یاد دوست و برادرمان مرحوم صمد نظری که دو سال از فراقش می گذرد

با توجه به فرا رسیدن دومین سالگرد فوت دوست خوب مان مرحوم صمد نظری مسئول سابق انجمن نجات استان مازندران مراسم ختمی به همین مناسبت بر مزار آن مرحوم برگزار و تعداد زیادی از نفرات جدا شده و خانواده و دوستان و آشنایان آن شرکت نمودند . وقتی بر سر مزار آن مرحوم رفتیم هنوز باور اینکه او فوت نموده باشد برایمان سخت بود . چرا او زود از میان ما رفت و ما را با انبوهی از کار و مسئولیت تنها گذاشت . در این دو سال روزی نبوده که از مرحوم صمد نظری یادی نکرده باشیم و به حق نقش برادر بزرگتر برای ما داشت .آن چهره دوست داشتنی و خنده های وی هرگز از یادمان نمی رود . او در کار و مسئولیت نه فقط  برای استان مازندران بلکه برای تمام خانواده های سراسر کشور شناخته شده بود و تا آخرین لحظه مرگش تنها آرزوش رهایی تمام افراد گرفتار از فرقه رجوی بوده است .

دو سالی که فوت مرحوم صمد نظری گذشت باز هم در اوج وقاحت شاهد بودیم رجوی ملعون از کینه ای که از او داشت دست از لجن پراکنی علیه او بر نداشته و هر زمان که فرصت را مناسب می دید علیه وی شانتاژ و لجن پراکنی می کرد . البته تمام آن گفته ها لایق شخص رجوی ملعون و دار و دسته جنایت کارش می باشد.

در طی این دو سال دستگاه تبلیغاتی فرقه رجوی با انواع تهمت ها سعی نمود چهره خوب و دوست داشتنی اش را خراب کند ولی با حضور فعال و گسترده اهالی روستای کلمدان بابل مهر باطلی بر اراجیف فرقه رجوی زدند و نشان دادند که همیشه یاد و خاطره مرحوم صمد نظری برای آنان باقی خواهد ماند و نفرات جدا شده استان نیز لجن پراکنی فرقه رجوی علیه او و دیگر نفرات استان عزم ما را بر افشای هر چه بیشتر چهره و ماهیت پلید رجوی ملعون را بیشتر نموده و این تهمت ها نمی تواند مانع کار و راه مان شود .

و این درس را به ما جدا شدگان از فرقه رجوی داد که افشاگری مرحوم صمد نظری که یک تنه قدم در راه افشاگری علیه چهره منحوس رجوی حرکتی بسیار ارزشمند و اسلامی بوده و به همین خاطر است که هنوز رجوی ملعون حتی از مرگ وی خواب آرامی ندارد و هر روز سعی دارد چهره پاک و دوست داشتنی اش را تخریب کند.

 دوست داشتن مرحوم صمد نظری با فوتش تمام شدنی نیست و برای ما جدا شدگان استان مازندران درسهای زیادی داشت هر چند وی دستش از دنیا کوتاه می باشد ولی هستند نفرات جدا شده استان که راه و آرزو وی که همانا رهایی تمام اعضای گرفتار فرقه رجوی می باشد ادامه دهند و این دور نیست .

زنده یاد صمد نظری

زنده یاد صمد نظری

samad-nazari-20164

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=14234

مراسم روز سوم همکار مرحوم مان با شکوه برگزار گردید 

انجمن نجات، مرکز مازندران، بیست و هفتم نوامبر ۲۰۱۴:…  حضور روحانیون و شخصیت های شناخته شده محلی و استانی، نشان از آن داشت که او به واقع راه «حر» را در پیش گرفت و شاید وفاتش در ماه محرم نیز بی حکمت نبود. او نشان داد که بر اساس اعتقاد و نه بر اساس مصلحت یا ترس، از فرقه رجوی جنایتکار جدا شده و تا آخرین لحظه نیز بر این اعتقادش استوار ماند. هر چند بعد از سقوط صدام، جدا شدن …

صمد نظری

لینک به منبع

مراسم روز سوم همکار مرحوم مان با شکوه برگزار گردید

یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳ به مناسبت روز سوم مرحوم صمد نظری از قدیمی ترین اعضای انجمن نجات مراسم ختمی در مسجد ولی عصر (عج) روستای کلمدان شهرستان بابل (زادگاه آن مرحوم) برگزار شد.

مرحوم صمد نظری بدلیل تلاش بی وقفه در راه افشای فرقه پلید رجوی و کمک به خانواده های اسیران برای رهایی اقوام شان از این فرقه جهنمی چهره ای کاملا شناخته شده بود و از این رو با وجود باران شدید و هوای سرد، علاوه بر اقوام، دوستان و آشنایانش، بسیاری از خانواده های اسیران و همچنین جدا شدگان از فرقه رجوی از شهرهای مختلف استان در این مراسم شرکت کردند و با قلبی اندوهناک برای آن مرحوم فاتحه خوانده و از خدای منان رحمت وی را آرزو نمودند.

حضور روحانیون و شخصیت های شناخته شده محلی و استانی، نشان از آن داشت که او به واقع راه «حر» را در پیش گرفت و شاید وفاتش در ماه محرم نیز بی حکمت نبود. او نشان داد که بر اساس اعتقاد و نه بر اساس مصلحت یا ترس، از فرقه رجوی جنایتکار جدا شده و تا آخرین لحظه نیز بر این اعتقادش استوار ماند.

هر چند بعد از سقوط صدام، جدا شدن و فرار صدها تن از این فرقه همگان را با چهره واقعی رجوی و مناسبات ضد انسانی و فرقه ای او آشنا نمود اما در شرایطی که بدلیل حاکمیت صدام دیکتاتور به سختی خبری از درون این فرقه به بیرون درز می‌کرد و کمتر کسی حتی دشمنان رجوی، تصور نمی‌کردند که وی چندین مناسبات فرقه ای ایجاد کرده باشد، بی شک نقش صمد نظری در افشای چهره رجوی یک نقش کم نظیر است.

تلاش های بی شائبه او در این مسیر آنقدر بر رجوی های جنایتکار گران آمد که بارها و بارها بر علیه او لجن پراکنی کردند و آنچه خود لایق آن بودند را به او نسبت دادند.

امروز اگر چه صمد در میان بهت و ناباوری از میان ما رفت و به رفیق اعلی پیوست اما راهی که او آغاز کرد اینک توسط بسیاری از جدا شدگان از این فرقه جهنمی و خانواده های قربانیان ادامه خواهد یافت. راهی که بی شک به فروپاشی کامل این فرقه و رهایی تمامی اسیران از چنگال رجوی جنایتکار ختم خواهد شد.

حضور جدا شدگان و خانواده ها در این مراسم و پیام های کثیر تسلیت که از استان های مختلف ایران برای او فرستاده می شود گویای این واقعیت است.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=14288

صمد نظری: از خدای خود خواستم که تنم ذره‌ای از خاک وطن شود

انجمن نجات، مرکز تهران، بیست و چهارم نوامبر ۲۰۱۴:… آقای نظری چهره زحمت کش و استوار صحنه های درد و رنج اسارت و گرفتاری در دورانی از حیات فرقه تروریستی مجاهدین می باشد که با عنایت الهی توانست در سال۷۲ از فرقه جدا و با گذراندن شرایطی سخت به ایران بازگردد. صمد متولد ۱۳۳۸می باشد و از بدو ورود به انجمن نجات شاخه مازندران با تلاش خستگی ناپذیر کوشید تا با جلسات و مصاحبه ها …

صمد نظری

لینک به منبع

صمد نظری: از خدای خود خواستم که تنم ذره‌ای از خاک وطن شود

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

کسانی که چون مصیبتی به آنها رسید گفتند : ما از آن خدا هستیم و به او باز می گردیم .” سوره البقره آیه ۱۵۶ “

متاسفانه آقای صمد نظری مولف کتاب ردپای اهریمن « خیانت و جاسوسی فرقه تروریستی مجاهدین » در روز جمعه ۳۰/۸/۹۳ بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت .

آقای نظری چهره زحمت کش و استوار صحنه های درد و رنج اسارت و گرفتاری در دورانی از حیات فرقه تروریستی مجاهدین می باشد که با عنایت الهی توانست در سال۷۲ از فرقه جدا و با گذراندن شرایطی سخت به ایران بازگردد. صمد متولد ۱۳۳۸می باشد و از بدو ورود به انجمن نجات شاخه مازندران با تلاش خستگی ناپذیر کوشید تا با جلسات و مصاحبه ها چهره زشت و کریه رهبران فرقه را برملا سازد و بتواند به قوه الهی وسیله ای باشد برای آگاهی افراد گرفتار در فرقه و راه خروج یا فرار آنها از مناسبات تشکیلاتی قرارگاه اشرف و لیبرتی در عراق و آگاهی رساندن به خانواده های آنها .

آقای صمد نظری زندگی نامه و چگونگی جذب شدن و خروج خود از فرقه تروریستی مجاهدین را چنین نقل می کند :

در یکی از روزهای تابستان ۱۳۳۸ در بابل به دنیا آمدم. در آن سال‌ها اگرچه در خانواده‌ای مذهبی بزرگ می‌شدم اما فقر حاکم بر خانواده‌، تخم کینه‌ی ناشی از تبعیض رژیم شاه را در دل ما کاشت. پدرم کشاورزی ساده‌ بود و از صبح تا شب‌هنگام برای تأمین حداقل خرج و مخارج خانواده تلاش می‌کرد و مادر از فرزندان مراقبت می‌کرد.

سال ۱۳۵۰، دوازده ساله بودم که طعم تلخ‌ترین خبر را چشیدم. چشم‌های مادر گریان بود و اندوه و ترس از آینده‌ای مبهم در چهره‌ی برادرانم موج می‌زد. پدر فوت کرد و اوضاع مالی ما بدتر از گذشته شد.

اگرچه برادر‌های بزرگ‌تر هم دوست داشتند برادر کوچکشان تنها به تحصیل بپردازد، شرایط مانع از تحقق این آرزو ‌شد. از دوازده سالگی باید پا به پای برادران کار می‌‌کردم. وضع مالی خانواده بد بود و نگرانی در چهره‌ی تک‌تک اعضای خانواده موج می‌زد.

روزها، بعد از آن که کلاس و درس تعطیل می‌شد، یک‌راست پیش برادرانم می‌رفتم‌ و به کشاورزی مشغول می‌شدم و شب‌ها اگرچه از فرط خستگی پلک‌هایم سنگین می‌شد و درد تمام بدنم را فرا‌می‌گرفت، به ناچار بیدار می‌ماندم و درس می‌خواندم.

متنفر از رژیمی بودم که چنان موقعیتی را برایمان ساخته بود. تنفر از آن‌ها که نمی‌دانستند با پول‌هایشان چه کنند و درس خواندن و گرفتن نمره ده برایشان بالاترین زحمت بود و تنفر از هر آنچه پیرامونم می‌دیدم؛ از فقر، تبعیض، ظلم و اندوه از شرایط خانواده و اوضاع روزگار که حتی مجال تهیه‌ی لباس به من و خانواده‌ام نمی‌داد.

هر شب وقتی کار و درس تمام می‌شد دراز می‌کشیدم و با خود فکر می‌کردم که چرا باید در کشوری این همه بی‌عدالتی باشد و چرا من حتی بعد از چند سال هم نتوانم یک دست لباس بخرم و بعضی‌ها این توان را داشته باشند که هر ماه لباسی بخرند و…

آن روزها تفکرات کمونیستی در میان جوانان رواج یافته بود. کمونیسم با ظاهری زیبا و با شعار برابری و عدالت آرام آرام جای خود را در میان جوانان باز می‌کرد و افرادی مثل من که از ظلم و ستم شاه به ستوه آمده بودند جذب بعضی گروه‌های انحرافی‌ مثل سازمان مجاهدین، پیکار یا انجمن‌های کمونیستی می‌شدند و به خیال اینکه عضو گروهی شده‌اند که ناجی عدالت است، وارد منجلابی می‌شدند که رهایی از آن امکان‌پذیر نبود و هر چه می‌گذشت بیشتر می‌فهمیدند که چه فریبی خورده‌اند و چگونه با ندانم‌کاری پل‌های پشت سر را یک ‌به یک خراب کرده‌اند.

در دوران دبیرستان و در هنرستان نوشیروانی بابل دوستانم کتاب‌هایی درباره‌ی سازمان مجاهدین برای من می آوردند من هم آنها را می خواندم. زندگینامه‌ی بنیان‌گذاران و شهدای سازمان را که ‌خواندم شیفته‌ی آن‌ها ‌شدم و آرزو می‌‌کردم که من نیز روزی بتوانم مثل آن‌ها به گمان و خیال خام خودم جانم را در راه وطن فدا کنم.

کم‌کم کار به جایی رسید که شیفته‌ی سازمان شدم. حتی وقت و پول و خورد و خوراکم را به کتاب اختصاص می‌دادم و درباره‌ی سازمان مطالعه می‌کردم و آرام آرام جذب سازمان شدم.

شور انقلابی تمام جودم را فرا گرفته بود. شعار‌هایی مثل‌ « اسلام انقلابی»، «برابری و عدالت»، «برپایی جامعه‌ی بی‌طبقه توحیدی» و شعار‌های پوچ دیگری از این دست که در کتاب‌ها و جزوات سازمان موج می‌زد، هر روز آتش وجودم را شعله‌ور‌تر می‌ساخت و نادانسته و از روی احساس تا به خود‌آمدم، دیدم که جذب فرقه مجاهدین خلق شده‌ام.

مدت ۱۰ سال را در خدمت این فرقه بودم و در سال ۷۲ و در یکی از روزها به دور از حصار‌های تشکیلاتی سازمان یکبار دیگر به گذشته‌ام فکر کردم. با اندیشیدن به ۱۰ سالی که گذشته بود و به سازمان که جز وطن‌فروشی و خیانت، بهخصوص در جنگ ایران و عراق، چیز دیگری را برای مردم ایران به ارمغان نیاورده بود دچار فشار روحی عجیبی می‌شدم و هر بار به طریقی تلاش میکردم خود را از این فشار خلاص کنم، تلاشی که خود بیش از هر کس دیگری به بی‌حاصل بودن آن واقف بودم.

اکنون بعد از گذشت سال‌ها و فارغ شدن از این مناسبات جهنمی، وقتی به گذشته‌ی خود و حضور در تشکیلات می‌اندیشم و خاطرات خود را مرور میکنم به انبوهی از سوالاتی مواجه می‌شوم که مدت‌ها بدون اینکه پاسخی برایشان بیابم با آن‌ها سر کرده ام و حتی لجوجانه بنا به خصیصه‌ای که اعضا فرقه‌ی رجوی دارند در همراهی با خود سازمان در سرکوب این سوالات کوشیده ام. پرسش‌هایی که روز به روز بیشتر و بیشتر شد و به جایی رسید که ذهنم گنجایش آن را نداشت، همچون کوهی بر دوشم سنگینی کرد و اکنون تمامی وجودم را خرد کرده است. آن‌چه در درونم می‌گذشت با عملکرد بیرونی‌ام در تناقض بود و دیگر نمی‌توانستم این تناقضات را تحمل کنم‌، تناقضاتی که اطمینان و باور را گرفت و حاصل امر شک و تردیدی بود که دمادم رشد ‌کرد و تمامی وجودم را در برگرفت. در نهایت، به جایی رسیدم که دیگر خواسته‌ام تحقق آرمان‌ها و شعارهایی نبود که بعدها بر پوچ بودنشان در نزد مدعیان آن اعتراف کردم بلکه تنها به فکر رهایی از ساختاری بودم که برای خود ساخته بودم و رهایی از آن غیرممکن می‌نمود؛ رهایی از سازمان و تشکیلاتی که هرگونه ضدارزشی را ارزش و هر ضدهنجاری را هنجار و در نهایت توسل به هرگونه جنایتی در نزد رهبر آن مجاز شمرده می‌شد، چنانکه پیمان با شیطان را نیز برای مبارزه با دشمنش مجاز شمرد.

از سوی دیگر، با تصویری که در طول چندین سال گذشته سازمان از نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران ترسیم کرده بود و با توجه به سابقه‌ی ده‌ساله‌ام در تشکیلات، چنین فکر می‌کردم که بلافاصله بعد از ورود به ایران دستگیر، اعدام یا حداقل به حبس ابد در اوین محکوم می‌شوم . سازمان با ترسیم این تصویر برای اعضا و تأکید مدام بر آن، سال‌ها اعضا را در چنبره‌ی خود اسیر نگاه داشت. تصویرسازی سازمان تنها محدود به نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران نمی‌شد بلکه حتی افراد خانواده و دوستان و آشنایان را نیز در بر می‌گرفت و بر کل روابط اعضا با دنیای بیرون سایه میانداخت.

با این همه، تصمیم گرفتم به ایران بازگردم. در واقع جسارت درهم شکستن این تصویر از فروریختن داشته‌های ذهنی ام در سازمان آمده بود، امری که تا پیش از این حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد. پس از تماس تلفنی با سفارت ایران، مستقیماً به سفارت مراجعه و با معرفی خودم به کمک سفارت به وطنم برگشتم. از من استقبال شد. بعد از ده سال پیشانی بر خاک وطنم ایران ساییدم، آن را بوسیدم و از خدای خود خواستم که در هرحالت مرگم در ایران فرا رسد تا گوشت و پوست و استخوانم در خاک وطن بپوسد و ذره‌ای از خاک آن شود.

با این همه در اینجا نیز گرفتار کابوسی شدم که گویی پایانی برای آن متصور نیست. تمام تلاش من امروز برای رهایی از این کابوس‌ها است، کابوس همراهی با رجویها، این خائنین به خلق و … با چنین عذاب مکرری بود که تصمیم گرفتم پرده از تشکیلات و چهره‌ی رجوی که عامل همه‌ی این جنایت‌ها و خیانت‌ها است بردارم، باشد که اگر نه تسکینی، عاملی باشد برای رهایی هر چه زودتر کسانی که کماکان در چنبره‌ی این فرقه اسیرند و به این امید که خیانت‌های این فرقه و به‌ویژه رهبری آن در سینه‌ی تاریخ ثبت شود.

روحش شاد و یادش گرامی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=14251

ادامه پیامهای تسلیت و چند خاطره بمناسبت فقدان زنده یاد صمد نظری

دوستان و همکاران زنده یاد صمد نظری از داخل و خارج از کشور، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴: … شادی روح وعلو درجات این یار بزرگوارهمه خانواده های اعضای گرفتار در فرقه رجوی را مسئلت میکنم واطمینان خاطردارم که درچشم اندازی نه چندان دور زحمات بی شائبه و بی چشم داشت همیشگی او برای رهایی اسیران گرفتار در قلعه الموت رجوی و بازگشت به دنیای آزاد و کانون گرم و پرمهرخانواده با اضمحلال …

نظری مرادیلینک جهت دانلود کتاب “رد پای اهریمن” نوشته زنده یاد صمد نظری

علی مرادی، انجمن نجات، مرکز لرستان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

صمد جان سلام

سلام ….!!!! آهای دوست ، برادر ، یار دیرین سلام ….

چرا پاسخی نمیشنوم ؟؟؟ ، آها ……

پاسخم را از پژواک صدایت در انحنای کوه و امواج دریا شنیدم .!!!!

اما چرا اینقدر زود ، چه با شتاب مثل سایر کارها و فعالیت هایت ؟؟؟ و چه بی صبرانه ما را ترک کردی و این دیار را وداع گفتی ؟؟؟؟

یادت باشد که یادت ما را به آرزو کشت .

راستی صمد جان : مهربانی و گشاده رویی ، چهره متبسم و شوخ طبعی ، و حرارت و تلاش هایت را در کجای این دل غمزده ام پنهان کنم .؟؟؟؟

آخه فقط ساعاتی پیش از اینکه رخت بربندی با هم تلفنی صحبت کردیم ،کلی شوخی کردیم ، همان شب قراربود پاسخ درخواستم را بدی !!! چه شد ؟؟؟؟

انگار خدا هم نمیخواست بی خداحافظی و بی وداع از هم جدایمان کند .

نمیدانم بعد از تو فرصتی برای زیستن این حقیر هست یا خیر اما در کنار خودت نوبتم را به کسی مسپار .

یادت گرامی و روحت قرین رحمت الهی باد .

آری در اوج بهت و ناباوری روز جمعه خبر درگذشت دوست ، برادر و همکار خوبم صمد نظری را شنیدم .

بی هیچ کلامی غرق ماتمم و ناباورانه به جاده های باریک و پرتلاطمی خیره شده ام که با هم از آن گذشتیم .

بار خدایا عاجزانه تقاضا دارم غم فراق صمد را بر خانواده و بازماندگانش بویژه دختر دلبندش سهل و آسان بگردان . الهی آمین یا رب العالمین .

علی مرادی

*

پور احمد، انجمن نجات، مرکز گیلان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

صمد جان بدرود… ولیکن آسوده بخواب

درگسستن از فرقه بدنام رجوی ازهمه پیشی گرفتی و درتاسیس انجمن نجات برای رهایی اسیران نگون بخت تشکیلات مافیای رجوی هم از بنیانگزارن بودی. دست مریزاد و خدا بیامرزی برای تو که در این کارزار سهمگین علیه یک فرقه مخرب کنترل ذهن و انسان ربای تاریخ معاصرازهیچ کوششی فروگزار نکردی و تمام هتاکی و فحاشی رجوی خائن را با جان و دل خریدار بودی و با قاطعیت و سختکوشی و البته با روی گشاده با رویکرد شوخ طلبی ومهربانی با دوستان وخانواده های مرتبط با انجمن نجات تا واپسین لحظات عمر زیبایت روزگار گذراندی .

ناله را هر قدر میخواهم که پنهان برکشم سینه میگوید که من تنگ آمدم فریاد کن

واقعا فاصله مرگ و زندگی به یک تار مو و پوست پیاز بند است و نفس ما ازآن خدای تبارک وتعالی است . آخه خستگی راه هنوز از تنم نرفته بود که صبح جمعه گذشته دوست عزیزم هادی شعبانی بهم زنگ زد وگفت که آقا صمد ازمیان ما رفت ……..اولین بار بود که با تمام وجودم شوک را حس کردم و بی آنکه اندک تاملی کرده باشم ناباورانه به ایشان گفتم هادی جان شوخی نکن . همین دیروزمن افتخار داشتم با آقا رضا جهت ملاقات حضوری با خانواده های مرتبط با انجمن نجات مازندران خدمت آقا صمد و سایردوستان جداشده باشم . درادامه از من حاشا و انکار ولیکن از آقا هادی تایید و تکرار که ” آقا صمد ازمیان ما رفت “.

کاش میشد اشک را تهدید کرد فرصت لبخند را تمدید کرد

کاش میشد درغروب لحظه ها لحظه دیدار را تجدید کرد

با جان وخرد پرواز غمساز یار و دلبندم آقا صمد را قبل ازهمه و به طور مضاعف به همسر مهربان و با وفایش وآن یگانه مروارید دختر دلبندش و سایراعضای خانواده و همچنین به تمام دوستان وآشنایان خصوصا اعضای جداشده عضوانجمن نجات مازندران صمیمانه تسلیت عرض میکنم .

شادی روح وعلو درجات این یار بزرگوارهمه خانواده های اعضای گرفتار در فرقه رجوی را مسئلت میکنم واطمینان خاطردارم که درچشم اندازی نه چندان دور زحمات بی شائبه و بی چشم داشت همیشگی او برای رهایی اسیران گرفتار در قلعه الموت رجوی و بازگشت به دنیای آزاد و کانون گرم و پرمهرخانواده با اضمحلال نهایی فرقه بدنام رجوی محقق خواهد شد و آنگاه خواهیم دید که آقا صمد درجشن بزرگ پیروزی حی و حاضر و زنده خواهد شد وبه همگان لبخند تسلیم و رضا خواهد داشت .

روحش شاد

پوراحمد

عکس صمد یک روز قبل ازدرگذشتش درجلسه با رضا رجب زاده وعکس دیگرش با خودم …

*

انجمن نجات، مرکز خراسان رضوی، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

در گذشت آقای صمد نظری ما را در غمی جانکاه فرو برد

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف و تأثر درگذشت برادر، همکار، دوست مهربان، یار و یاور اسیران و خانواده های دردمند انجمن نجات را تسلیت عرض نموده و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات را از خداوند منان طلب می‌کنیم. خبر فوت این عزیز برایمان باور کردنی نبود و ما را در غمی جانکاه فرو برد چرا که او برای همه دوستان جداشده و خانواده ها چهره ای محبوب و دوست داشتنی بود، بدون شک راهش که کمک به آزادی اسیران در بند فرقه رجوی بود را همواره ادامه خواهیم داد.

*

انجمن نجات، مرکز خوزستان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

به مناسبت فقدان دوست وهمرزم عزیزمان آقای صمد نظری

انا لله واناالیه راجعون

صمد نظری

با نهایت تاسف و تالم باخبر شدیم که آقای صمد نظری دوست عزیز، همرزم و از پیشتازان مبارزه درعرصه افشاگری برعلیه فرقه تروریستی رجوی در بامداد روزجمعه ۳۰ آبان دارفانی وداع وبه ملکوت اعلاء پیوست .

صمد نظری از چهره های زحمت کش و استوارصحنه های درد و رنج و اسارت و گرفتاری در دوره ای از حیات فرقه جهنمی رجوی بود که درنهایت سال ۷۲ بعد از تحمل سالیان اسارت وشکنجه های روحی و جسمی درزندانهای مخوف رجوی وگذراندن شرایطی سخت توانست به اغوش گرم خانواده ومیهن خود بازگردد . وی از بدو شکل گیری انجمن در کسوت مسئول انجمن نجات شاخه مازندران با تلاشی خستگی ناپذیرکوشید تا با برگزاری جلسات ومصاحبه ها چهره زشت و کریه رجوی ها را برملا سازد . و بدینوسیله راه آزادی ونجات اعضای گرفتار دربند فرقه مخوف رجوی را فراهم آورد و بیهوده نبود که سرکردگان این فرقه و بویژه شخص رجوی کینه عجیبی ازوی به دل داشتند زیرا جرمش این بود که اصرارخیانت و جاسوسی این فرقه را هویدا و ردپای رجوی اهریمن را درمعرض انظار جهانیان قرار می داد .

صمد علیرغم شرایط نامناسب جسمی که ناشی ازتحمل سالیان شکنجه در زندانهای رجوی بود لحظه ای دست ازتلاش وفعالیت خستگی ناپذیرخود برنمی داشت . وی مبارزی نستوه درعرصه اجتماعی وصحنه دانشگاهها وفضای مجازی بود .

اگرچه فقدان صمد ضایعه جبران ناپذیری برای خانواده بزرگ انجمن نجات ،وخانواده های اسیران دربند فرقه می باشد ولی بدون شک سنگر وی هرگزخالی نخواهد ماند وهم سنگران او در انجمن نجات راه مقدس وی را تا اضمحلال و فروپاشی فرقه رجوی و آزادی اسیران دربند این فرقه ادامه خواهند داد .

بار دیگر ما اعضای انجمن نجات شاخه خوزستان فقدان این یارصدیق ودوست عزیزخود را به خانواده بزرگ انجمن نجات وهم رزمان وی درانجمن مازندران وعلی الخصوص همسر ، فرزند دلبندش و دیگر بستگان وی تسلیت می گوئیم .

روحش شاد ویادش گرامی باد .

*

انجمن نجات، مرکز کرمانشاه، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

تسلیت به خانواده داغدار آقای نظری

مطلع شدیم آقای صمد نظری که سالیان است برای رهایی همسنگران و دوستان خود در حصار فرقه رجوی تلاش می کند دارفانی را وداع گفت .

انجمن استان کرمانشاه غم از دست دادن این عزیز سفرکرده را به خانواده ی آن مرحوم تسلیت گفته و خود را در غم از دست دادن آن مرحوم شریک می داند.

همچنین انجمن استان کرمانشاه این واقعه را به خانواده بزرگ انجمن نجات و به سایر دوستان و خانواده های ساکن مازندران که مرحوم صمد نظری برای رهایی فرزندانشان هرگز از پای ننشست تسلیت می گوید.

*

انجمن نجات، مرکز لرستان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

پیام تسلیت انجمن نجات لرستان به مناسبت در گذشت آقای صمد نظری

بگذار تا بگرییم چون ابر در بهاران

کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

گفتن و نوشتن از کسی که تا چند روز پیش با وی صحبت نموده و زندگی را تفسیر مینمود بسیار سخت و جانکاه میباشد ؛ نوشتن از کسی که زلال بود و مانند دریا با سخاوت و پاک ؛ کسی که در هر دیدار به راحتی میتوانستی مهر و محبت را درچهره اش ببینی و امید را در کنارش لمس نمایی .

صمد جاری بود بمانند رودی در تلاطم بود و در خروش ؛ صمد آرام بود و متبسم ؛ غیر ممکن بود وی را ببینی و لبخندی بر لب وی نباشد و این گونه بود که در برابر هر بی ملایمتی ؛ سختی و طوفان روزگار براحتی میشد با وی به ساحل امید و رهایی رسید .

صمد مهربان بود و دوست داشتنی ؛ چرا که صادق بود و امیدوار . امید وار به آینده و رهایی دیگر دوستانش و صادق به راهی که قدم در آن نهاده و با تمام وجود در آن پا نهاده بود و سختی آن را به جان میخرید و به تهمت ها و اراجیف آنان وقعی نمی نهاد و خالصانه از جان و مال خود در این راه مایه نهاد ؛

در رفتن جان از بدن گویند چندین نوع سخن

من خود به چشم خویشتن دیدم که جان میرود

آری صمد عزیز پر کشید و چه پرواز زود هنگامی ؛ در هنگام پاییز برگریزان و در روزی که ترنم باران میشوید غبارهای زمان را و امید که خدا از وی راضی و او از ما راضی در راهی که با هم بودیم .

خسروپور

*

انجمن نجات، مرکز گلستان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

پیام تسلیت انجمن نجات گلستان به مناسبت در گذشت آقای صمد نظری

انالله و انا الیه راجعون

با نهایت تاسف و تالم از درگذشت همکار و دوست عزیزم مرحوم صمد نظری مطلع شدم.

مرحوم صمد نظری یکی از دلسوزان انجمن نجات بوده و فعالیتهای بسیار زیادی در زمینه افشاگری جنایات مجاهدین داشت و از طرفی زحمات بسیار زیادی برای رهایی زندانیان دربند فرقه رجوی می کشیدند .

در اخرین باری که در نشست انجمن نجات تهران با وی هم صحبت شدم از بیماری دیابت بسیار رنج می برد و من به آن مرحوم گفتم چرا با وجود اینهمه ناراحتی به اینجا آمده ای که جواب داد رهایی زندانیان و دوستانم که در چنگال فرقه رجوی گرفتار می باشند بسیار ارزشمندتر است .

دفتر انجمن نجات استان گلستان درگذشت مرحوم صمد نظری که از همکاران صمیمی بنده بود را به خانواده بزرگ انجمن نجات و بخصوص خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان آن مرحوم آرامش و تسلی خاطر را از خداوند خواستار است .

روحش شاد و یادش گرامی باد .

*

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

پیام تسلیت انجمن نجات آذربایجان شرقی به مناسبت در گذشت آقای صمد نظری

با قلبی آکنده از حزن و اندوه ، درگذشت نابهنگام دوست وهمکار عزیزمان آقای صمد نظری را به تمامی اعضای خانواده ی محترم ایشان ، دوستان وهمکاران انجمن نجات و خانواده هایی که هریک بنحوی عضو یا اعضایی ازخود را درمناسبات فرقه ی رجوی ازدست داده و یا اسیر واسرایی در آنجا دارند، عرض تسلیت میگوییم.

برابر اطلاع ، ایشان درروز جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳دراستان مازندران دچار ایست قلبی شده ودار فانی را وداع گفته است.

خاطره اش گرامی ومزارش پرنور باد!

ازطرف:

خانواده های مربوطه در استان آذربایجان شرقی

رها شدگان از اسارت ومناسبات غیر انسانی فرقه ی رجوی

*

ایران دیدبان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴:
لینک به منبع

تسلیت درگذشت آقای صمد نظری

درگذشت آقای صمد نظری را به خانواده، دوستان و همکاران آن مرحوم تسلیت عرض می نماییم و از خداوند رحمان و رحیم برای ایشان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و بردباری بر این اندوه را خواستاریم.

*

آرش صامتی پور، صفحه فیسبوک، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

از شنیدن خبر درگذشت دوست و همرزم دیرینه ام صمد نظری در اندوه هستم. صمد از مسولین مجاهدین خلق بود که در برابر دیکتاتوری حاکم بر ایران و دیکتاتوری رجوی ایستاد، رزمید و حتا شکنجه شد اما هیچگاه از آرمان خوبش دور نماند. رجوی ها تلاش بسیاری داشتند که او را وادار به سکوت کنند اما هماره بر سنگ کوفتند و بی نتیجه بر گشتند.

روان و فروهر او شاد باد.

*

ایران اینترلینک، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

تسلیت بمناسبت فوت دوست و همکار گرامی آقای صمد نظری

با کمال تاسف از درگذشت دوست صمیمی مان آقای صمد نظری مطلع شدیم. از خداوند متعال برای خانواده و دوستان صبر جمیل و برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی مسالت داریم. ما را نیز در این غم شریک بدانید. یادش گرامی باد (ایران اینترلینک، ییست و دوم نوامبر ۲۰۱۴)

پیام تسلیت انجمن نجات:
لینک به منبع

به یاد دوست و همکار عزیزمان صمد نظری

انا لله و انا الیه راجعون

… هر از گاه در گذر زمان در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی،جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی، آغازی بی پایان را می سراید.

با کمال تاسف و تاثربه اطلاع می رسانیم ، دوست گرامی مان آقای صمد نظری در بامداد روز جمعه ۳۰ آبان ۹۳ بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفتند.

آقای صمد نظری که از فعالین و پایه گذاران انجمن نجات بودند ، از هیچ اقدامی برای افشای ماهیت تروریستی و فرقه ای رجوی فروگذار نکردند و برای آنانی که عزیزی در بند رجوی دارند قطعا اسمی آشنا است .

خوشا آن کس که نیکی حاصل اوست …………….. پیاپی عشق یزدان در دل اوست

خوشا آنکس که بعد از ترک دنیا ………………….. بهشت جاودانی منزل اوست

فراق این عزیز از دست رفته را به همه خانواده های چشم انتظار و دوستان و همکاران و خانواده محترم شان تسلیت می گوییم .

برای آن عزیز ازدست رفته علو درجات و برای بازماندگان صبرجمیل آرزو داریم .