بیانیه خانواده ها: مصاحبه اجباری مشکلی از فرقه رجوی حل نمی کند (+ رجوی مدافع مرگ)

بیانیه خانواده ها: مصاحبه اجباری مشکلی از فرقه رجوی حل نمی کند (+ رجوی مدافع مرگ)

خانواده ها بیرون کمپ لیبرتیانجمن نجات، مرکز مازندران، نهم ژوئیه 2015:…  آنها از یک سو با دادن اطلاعیه های سریالی خانواده ها را ماموران نیروی قدس یا وزارت اطلاعات می خواندند و از سوی دیگر با وقاحت هر چه تمام تر اعضای گرفتار را وادار کردند تا علیه خانواده خود مطلبی نوشته یا در جلوی دوربین حرفی بزنند . در پی اقدام ضد اخلاقی و ضد انسانی رجوی ها مبنی بر آوردن برخی از اعضا به جلوی دوربین که به تجربه ثابت شده که …

خانواده ها بیرون کمپ لیبرتیکیهان لندن: لیبرتی: سودای ارتش آزادی و ماجراجویی رهبرانش

مصاحبه اجباری اعضای گرفتار مشکلی از فرقه رجوی ها حل نخواهد کرد

لینک به منبع

مدتی قبل تعدادی از خانواده های اعضای گرفتار در فرقه رجوی به امید انجام ملاقات به لیبرتی مراجعه کردند . طبق معمول رجوی ها مانع از انجام ملاقات شده و این خانواده ها را با ددمنشی از اولیه ترین حقوق انسانی شان محروم کردند . وقتی خانواده ها دیدند از سوی رجوی و فرماندهان فرقه اش درب بر همان روال سابق می چرخد ، به ناچار شکوه و گلایه به مقامات عراقی و مجامع بین المللی بردند و در ملاقات با آنان تنها خواسته خود که انجام ملاقات است را بیان نمودند .

از سوی دیگر رجوی ها که حضور خانواده ها و ملاقات آنها با مقامات عراقی و مجامع بین المللی ضربه سنگینی بر مناسبات فرقه ای خود ارزیابی کرده و فهمیدند در درون تشکیلات افراد مسئله داری را بیشتر کوک کرده و بی شک فرار و جدایی از فرقه سرعت بیشتری خواهد یافت و از سوی دیگر با انعکاس این خبرها چهره ضد انسانی آنها بیشتر افشا خواهد شد ، به هراس افتاده و تلاش کردند تا با ترفندهای غیر انسانی و غیر اخلاقی راه گریزی هر چند موقت برای خود بیابند.

آنها از یک سو با دادن اطلاعیه های سریالی خانواده ها را ماموران نیروی قدس یا وزارت اطلاعات می خواندند و از سوی دیگر با وقاحت هر چه تمام تر اعضای گرفتار را وادار کردند تا علیه خانواده خود مطلبی نوشته یا در جلوی دوربین حرفی بزنند .

در پی اقدام ضد اخلاقی و ضد انسانی رجوی ها مبنی بر آوردن برخی از اعضا به جلوی دوربین که به تجربه ثابت شده که خواسته قلبی اعضا نبوده بلکه فشار های شدید روانی و تشکیلاتی و مغزشویی‌های مستمر و محروم کردن اعضا از دسترسی به اخبار بیرون از فرقه ، زمینه ساز آن بوده است ، تعدادی از خانواده های استان مازندران با حضور خود در دفتر انجمن نجات استان ، ضمن محکوم کردن این اقدام رذیلانه رجوی ها و حمایت از فرزندان گرفتار خود ، با صدور بیانیه ای بر بیهوده بودن این ترفند رجوی ها صحه گذاشته و تاکید کردند که تا رسیدن به خواسته خود یعنی ملاقات با فرزندان شان و رهایی آنان دست از تلاش بر نخواهند داشت .

در زیر بیانیه خانواده ها را بهمراه امضای آنان ملاحظه می فرمایید .

به نام خدا

اخیرا مطلع شدیم که فرقه رجوی و فرماندهانش اقدام به راه اندازی خیمه شب بازی جدیدی به نام «پرونده» در تلویزیون خود نموده و در یک اقدام ضد انسانی فرزندان ما را به جلوی دوربین آوردند تا بر علیه ما یعنی اقوام درجه اول خود به فحاشی بپردازند . این روش دنباله همان اقدامات ضد انسانی وادار کردن اعضا به سنگ پرانی علیه خانواده ها در جلوی درب اشرف است که موجب جراحت شدید برخی از خانواده ها و منجمله آقای شعبان شعبان پور یکی از خانواده های استان مازندران گردید که خبر و تصاویر آن در اینترنت وسیعا انعکاس یافت .

ما خانواده ها مطمئن هستیم که این صحبت ها خواسته قلبی فرزندان مان نبوده بلکه ناشی از فشار شدید تشکیلاتی و مغزشویی های مستمری است که فرقه رجوی بر روی اعضا اعمال می نماید و حتی شاهد بودیم که تعدادی از همین افراد که سران فرقه آنها را به مصاحبه اجباری کشانده بودند و در تلویزیون خود پخش نموده بود بعد از مدتی از فرقه جدا شده و دست به افشاگری علیه فرقه زدند. افراد مصاحبه کننده چه نیازی به صحبت در پشت دوربین داشتند و آنها می توانستند خیلی راحت در یک ملاقات حضوری حرف های خود را به ما بزنند .

ما خانواده های اعضای فرقه که فرزندان مان توسط رجوی ها مورد استفاده ابزاری قرار گرفته‌اند اعلام می کنیم که :

1- ما تمام این کارها را ترفند و جنگ روانی که توسط رجوی ها و فرماندهان فرقه اش اعمال شده می دانیم و فرزندان خود را که در شرایط غیر معمول اقدام به این عمل کرده اند مقصر نمی شناسیم.

2- از مراجع بین المللی و دولت عراق می خواهیم تا رجوی ها را بدلیل محروم کردن ما و فرزندان‌مان از اولیه ترین حقوق انسانی یعنی انجام ملاقات که حتی زندانیان نیز از آن بهره مند هستند ، محکوم نماید .

3- از مراجع بین المللی و دولت عراق می خواهیم امکان ملاقات با فرزندان مان را در مکانی خارج از کنترل فرماندهان فرقه فراهم نمایند .

4- ما تا رسیدن به خواسته خودمان که همانا ملاقات حضوری با فرزندان مان می باشد ، دست از تلاش خود بر نداشته و تا رسیدن به این خواسته به آنچه در توان مان باشد اقدام خواهیم کرد .

جمعی از خانواده های اعضای گرفتار در فرقه رجوی از استان مازندران

13تیر 94

رجوی مدافع مرگ می باشد نه زندگی، آقای طوسی بخش!!

لینک به منبع

آقای میلاد طوسی بخش فرزند مسعود طوسی بخش که سالیان درازی است در چنگال فرقه رجوی گرفتار شده برای بار چندم به عراق برای ملاقات با پدرش رفته بود ولی سران فرقه مانع ملاقات شدند و بعد از این کار دستگاه تبلیغاتی فرقه سریعا دست به کار شده و پدرش را به بهانه نوشتن مطلب علیه خانواده او را به کار گرفت تا هم بتواند پسرش را از آمدن به عراق باز دارد و هم پل های پشت سرش را خراب کند .

سران فرقه در سایت های خود مطلبی با عنوان چه کسی مدافع زندگی است به نام آقای مسعود طوسی بخش درج نموده است .

وی در این مطلب به تکرار حرفهایی پرداخته که اساسا نشان از این دارد که دستگاه دروغ پرداز رجوی او را وادار نموده تا علیرغم میل باطنی اش این کلمات را کنار هم قرار دهد .

وی ابتدا به معرفی خود پرداخته و بعد مدعی می شود که : حکومت ایران خواسته از طریق خانواده پای من را در مبارزه !! سست کند چون ما تنها نیرویی …. .

ابتدا باید به او بگویم که من اصلا به مبارزه ای خیالی که شما مدعی آن می شوید کاری ندارم ، البته می توان ساعتها در موردش حرف زد ولی من روی یک مسئله تاکید دارم شما بعنوان یک انسان چرا از دیدار با فرزندان و همسر خود وحشت دارید ؟ چرا سران فرقه اجازه یک دیدار به شما نمی دهد ؟

نفر دوم از راست : میلاد طوسی بخش به همراه خانواده ها در جلوی لیبرتی

در مورد حرف شما و اینکه این ها با تور وزارتی می آیند و قصد کشتار ما را دارند این حرفهای شما نیست بلکه سران فرقه می باشد که سعی دارند اینگونه شما را در نا آگاهی قرار دهند .

کدام فرزندی می تواند اجازه دهد که پدرش را بکشند ؟ البته با شناختی که از خانواده شما دارم خانواده ات هیچ وقت فراموشت نکردند و منتظر هستند که روزی از زندان رجوی ها آزاد گردی .

ما از نفراتی که فرقه جدا شدند بطور مثال آقای رضا رجب زاده کاملا به وضعیت مسئله داری شما اشراف داریم که چگونه برای دیدن فرزندانت لحظه شماری می کنی . گفتن جمله سرنگونی وظیفه نسل ماست این حرفها به شما نمی خورد چرا که وقتی فرزندانت با نفرات جدا شده در باره وضعیت شما حرف می زدند برایشان کاملا روشن شد که اگر ملاقاتی در کار باشد حتما شما آنها را انتخاب خواهید کرد و در ثانی به همسر خود بسیار بدهکار می باشید که در نبود شما این گونه فرزندان خوب به این جامعه تحویل داده است و باعث سربلندی مادرشان شدند .

آقای مسعود طوسی بخش می خواهم به شما بگویم که فرزندانت مهران و میلاد قول دادند که تا رهایی پدرشان از چنگال فرقه رجوی ها او را تنها نگذارند و مطمئن هستند که این آرزو روزی بر آورده خواهد شد .

اکنون برای همه مشخص است نوشتن این گونه مطالب و یا آوردن نفرات به تلویزیون نمی تواند پل های پشت سرشان را خراب کند که نمونه آن می توان به عین الله شعبانی اشاره نمود که در درگیری اشرف با صورت خونین مسئولین فرقه سعی نمودند ابتدا به جای درمان به فکر سوء استفاده تبلیغاتی باشند ولی همین فرد بعد از مدتی از فرقه فرار می کند و اکنون در کمال سلامتی به زندگی خود ادامه می دهد .

پس می توان نتیجه گرفت که این گونه کارهای تبلیغی سران فرقه کسی را نمی تواند فریب دهد و در آینده نزدیک هم شاهد رهایی آقای مسعود طوسی بخش از جهمنم رجوی ها خواهیم بود .

هادی شبانی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=19613

واکنش هیستریک فرقه. رجوی گروگانهای خانواده ها را تحت شکنجه رونی قرار میدهد.

خانواده ها بیرون کمپ لیبرتیمحمدرضا گلی، انجمن نجات، مرکز مازندران، چهارم ژوئیه ۲۰۱۵:…  بر اساس شناختی که ما جدا شدگان از تشکیلات فرقه رجوی داریم ، می دانیم که این افراد نه به میل خود بلکه بر اساس فشار تشکیلاتی یا مغزشویی های مستمر به جلوی دوربین برده می شوند و تنها کلماتی را باید بیان می کنند که از سوی فرماندهان به آنها ابلاغ شده است . صحبت های یک نواخت و همگون چهار نفری که اینبار به جلوی دروبین آورده …

تناقض در شعار “ننگ ما ننگ ما خانواده الدنگ ما” توسط رجوی ها !!

واکنش هیستریک فرقه را بنگرید !!

لینک به منبع

اخیرا تعدادی از خانواده های استان مازندران جهت ملاقات فرزندان خود به لیبرتی عراق رفتند، رهبران فرقه مثل همیشه اجازه ندادند خانواده ها با فرزندانشان ملاقات کنند، و در نهایت خانواده ها به ایران برگشتند حدود دو هفته از برگشتشان می گذرد ،که فرقه رجوی در طی این فاصله زمانی، سناریویی را سرهم بندی کرده و توسط سیمای خود خوراک و تغذیه تبلیغاتی دروغین را انعکاس دهد.

سیمای فرقه برنامه ای را تحت عنوان پرونده در تاریخ دهم تیر ۹۴ در رابطه با خانواده ها به نمایش گذاشت که واقعا بسیار مضحک و خنده دار بود ، در این برنامه تعدادی از اسرای در بند را به اصطلاح به سیمای آزادی آوردند تا علیه خانواده های خویش موضع بگیرند .

واکنش فرقه در رابطه با خانواده ها آن هم بعد از گذشت بیش از دو هفته که قادر شد تعداد کمی را به تلویزیون بیاورد برای من بسیار عجیب بود . من قبل از این داستان ساختگی که بنام پرونده پخش شد اطلاعیه های فرقه و شورا را در سایت هایشان خوانده بودم ، صحبت های این چهار نفر اسرا که محمدرضا خزائی ، رضا قنبرنژاد ، حسن شعبانپور و مسعود طوسی بخش باشند را با اطلاعیه ها مطابقت دادم عینا دیکته شده همان مطالب اطلاعیه ها که قبلا به نام اطلاعیه شماره ۷ و ۸ بدان اشاره داشتند بود فرقه رجوی مثل همیشه به آنها دیکته کرد تا در تلویزیون علیه خانواده ها موضع بگیرند ، خیلی جالب است بدانید تصویر گویا بود که از روی مانیتور قرائت می کردند ، واقعیت تلخ این است آنها به انتخاب خود به تلویزیون نیامدند اگر اعضاء در بند حق انتخاب داشتند صد در صد به ملاقات خانواده ها می آمدند .

نکته بعدی واکنش فرقه در این رابطه بسیار جالب است که بدانید، برای اولین بار فرقه رجوی خانواده ها را در برنامه پرونده سیمای به اصطلاح آزادی آورده که قبلا این برنامه اختصاص به جداشده ها داشت ، باید بگویم هدف گیری خانواده ها بسیار عالی بود نشان می دهد تیر آنها به هدف خورده که مجبور شدند از سر درماندگی به این اراجیف دست بزنند که حتی افراد لیبرتی هم به آن باور ندارند ، به دلیل این که فرقه این بار بی شکاف عنوان کرد آنهائی که به جهت ملاقات آمدند جزء اعضای اطلاعات ایران و بعلاوه عناصر سپاه قدس می باشند ، باید خاطر نشان کنم اگر همه خانواده ها وابسته به اطلاعات ایران هستند بدون شک باید قبول کرد پس جمعیت هشتاد میلیونی ایران همه اطلاعاتی هستند معنی اش مشروعیت حاکمیت ایران است ، بنابراین خط و ربط شما از اساس باطل است.

درست است فرقه با مغز شوئی هم شده افراد را وادار می کند به خانواده های خود توهین کنند اما خانوده ها نسبت به کارکردهای نظام فرقه ای مشرفند و می دانند در نظام فرقه ای کسی حق انتخاب ندارد اگر اختیاری وجود داشت بلاشک افراد در بند علیه خانواده ها موضع نمی گرفتند ،به همین جهت ناراحت نیستند و به دل نمی گیرند و خانواده ها مصمم هستند فرزندان خویش را به هر قیمتی شده از چنگ رجوی نجات دهند ، نگرانی خانواده ها بر این است رجوی آنها را قربانی جاه طلبی خودش بکند .

مگر رجوی ادعا ندارد افرادش انقلاب کرده اند پس چه باکی ، اجازه بدهید از موضع بالا و نه ضعف با خانواده ها ملاقات کنند وگرنه آش آنقدر شور است که خودتان هم به آن باور ندارید . پس نتیجه این که همه حرکتهای فرقه از روی ضعف است نه از سر قوت ، مگر قرار نبود به قول مسعود انقلاب مریم قجر مثل اتم عمل کند پس چه شد؟ !! اما در عمل دیدیم کبریت نم کشیده ای است و بادکنکی بیش نیست ، البته همه آن بندهای انقلاب فقط مصرف داخلی داشت و ایضا این که او می خواست بقیه را با القاب پر طمطراق و دهن پرکن خام کند تا خط خودش را پیش ببرد .

راستی مگر این خانواده ها از شما چه می خواهند غیر از این که یک ملاقات حتی نیم ساعته داشته باشند چرا به خواست حقه آنها جواب نمی دهید و در این رابطه فرافکنی کرده خانواده را به چیزهای نسبت می دهید که از اساس غیر واقعی است . رهبران و مسئولان سازمان آنقدر حقه باز هستند لازم می بینم یک فاکتی از خودم را برای شما تعریف کنم تا بدانید چقدر رهبران فرقه ضعیف و بی بوته هستند. من به عنوان مسئول ژنراتور ضلع غرب پادگان اشرف مشغول کار بودم ،که بی مقدمه مسئول قرارگاه مرا صدا زد گفت تو منبعد در اتاق کامپیوتر کار می کنی با دیگر دوستانت ، من علت را آن موقع نفهمیدم تا یک روزی یکی از دوستانم که در سالن اجتماعات با مسعود نشست صوتی داشتیم به من زیر گوشی گفت آیا خبر داری برادرانت به مدت ده روز گذشته به اشرف آمدند و همواره ترا صدا می کردند من گفتم نه خبر نداشتم در لحظه به فکر فرو رفتم به او گفتم الان می فهمم چرا ده روز گذشته مرا به اتاق کامپیوتر بردند تا من صدای برادرانم را نشنوم ، زیرا من از پیش به مسئولین سازمان گفته بودم اگر یک روزی خانواده ام به دیدارم بیایند به ملاقاتشان می روم و بر میگردم آنها می دانستند من روی حرفم هستم و بدان عمل می کنم ، برای این که شعار همیشگی رجوی ها این بود که ملاقاتی انجام نگیرد و به خانواده توهین کرده بود و شعار می داد ننگ ما ننگ ما خانواده الدنگ ما !! من طی یک گزارشی به مسئولین گفته بودم این منطق را قبول ندارم به همین جهت مخفی کاری کردند تا من نفهمم از آنجائی که حق همیشه به حق دار می رسد من توسط دوستم مطلع شدم و بعدش تصمیم گرفتم بدون اجازه مسئولین خودم را از چنگ فرقه خلاص کنم که به راحتی این کار را کردم . این فاکت را از جهت حقه بازی فرقه مطرح کردم تا بدانید در اساس فرقه نسبت به خانواده چه زاویه ای دارد و چه تنظیمی می کند به هر خار و خاشاکی دست می زند تا جلوی ملاقات افراد با خانواده را بگیرد .

سناریوی را که فرقه در برنامه پرونده مطرح کرد نشان از نگرانی و درهم ریختگی آنهاست اگر خانواده ها بساط اشرف را جمع کرده و آنان را به لیبرتی بردند این بار فرقه بداند صد درصد از لیبرتی افراد را به آغوش گرم خانواده ها باز می گردانند منتظرش باشید .

محمدرضا گلی

رجوی با فشار به اعضا، خانواده آنها را تحت شکنجه روانی قرار می دهد

لینک به منبع

بدنبال حضور خانواده ها در لیبرتی که هم چون همیشه تنها درخواست شان ملاقات و دیدار با فرزندان شان بود ، رجوی های فریبکار بار دیگر دست به اقدام ضد اخلاقی و ضد انسانی زده و تعدادی از فرزندان و اقوام خانواده های مراجعه کننده را به یک شوی تلویزیونی تحت عنوان «پرونده» آوردند تا طبق سنارویوی از قبل طراحی شده به اعضای خانواده خود توهین نمایند .

رجوی ها در این شو ، با وقاحت هر چه تمامتر خانواده ها را اعضای «وزارت اطلاعات و نیروی قدس سپاه پاسداران» معرفی کردند و گفتند که خانواده های مراجعه کننده زمینه ساز کشتار در لیبرتی هستند!!

بر اساس شناختی که ما جدا شدگان از تشکیلات فرقه رجوی داریم ، می دانیم که این افراد نه به میل خود بلکه بر اساس فشار تشکیلاتی یا مغزشویی های مستمر به جلوی دوربین برده می شوند و تنها کلماتی را باید بیان می کنند که از سوی فرماندهان به آنها ابلاغ شده است . صحبت های یک نواخت و همگون چهار نفری که اینبار به جلوی دروبین آورده شدند نیز به خوبی این را بیان می کند . علاوه بر این ، هراس از فشار های تشکیلاتی و خرد شدن شخصیت افراد در نشست های مختلف مغزشویی ، یکی از مهمترین عواملی است که افراد را مجبور به آمدن به جلوی دوربین می کند .

اما فراتر از این حرف ها در این مطلب می خواهیم بگوییم که رجوی نه از امروز بلکه از سال ها قبل و حتی قبل از سقوط صدام و نه بخاطر این که مثلا خانواده ای به گفته آنها به صورت مستقل برای ملاقات نرفته ، بالکل با ملاقات مخالف بوده است .

اصل ۴۳ از کتاب «ضوابط تشکیلاتی» که رجوی بعد از نشست های موسوم به «طعمه» به همه اعضا ابلاغ کرده بود به شرح ذیل می باشد :

۴۳- مجاهد ملاقاتی و بند به پدر و مادر و خانواده نداریم. مربوط است

این محور به خوبی برملا می کند که جلوگیری رجوی از انجام ملاقات نه به دیدگاه و تفکر سیاسی خانواده ها مربوط است و نه به نوع آمدن آن ها به اشرف یا لیبرتی ، بلکه موضوع این است که رجوی ها مخالف خانواده هستند چرا که وجود خانواده را برابر با نابودی تشکیلات می‌دانند . از همین رو هم هست که آن ها به خانواده هایی که سال هاست در خارج ایران زندگی می کنند و با جمهوری اسلامی هم مشکل دارند نیز اجازه ملاقات نمی دهند .

ضابطه فوق مربوط به قبل از سرنگونی صدام است . همان زمان که رجوی با این تصور که در عراق هر کاری می تواند انجام بدهد ، فریاد می زد که «خانواده حرام است» ، «خانواده کانون فساد است» . آن زمان که رجوی به اعضای فرقه دستور می داد که اجازه ندارند به پدر و مادر خود و به خانوادۀ خود فکر کنند و دنبال ملاقات با آنها خود باشند و به قول خودش «دربند» پدر و مادر نباشد تا بتواند آنها را تا ابد «در بند و در زنجیر» خودشان نگه دارند .

خیمه شب بازی اخیر نیز به خوبی نشان می دهد که رجوی چقدر از خانواده ها وحشت دارد و با این کار می خواهد خانواده ها را شکنجه روانی کند . از سوی دیگر این را هم نشان می دهد که حرکت اخیر خانواده چقدر به خال خورده که رجوی ها نزدیک به یک ماه است علیه آن اطلاعیه داده و تبلیغ منفی می کنند .

اما به رجوی ها باید گفت دیگر روزگار عوض شده و شما تنها با افرادی که آنها رادر پشت حصارهای فیزیکی و ذهنی از دنیا قطع کرده اید طرف نیستند بلکه امروز با خانواده هایی طرف هستند که فریبکاری های شما را شناخته و تا آزادی فرزندان خود دست از تلاش نخواهند کشید.

آن خدابنده سرگی بلیسکوPresident of MIVILUDES Serge Blisko with Anne Khodabandeh (Singleton) of the FST

مسعود خدابنده، نشریه سیاست آسیا: مجاهدین خلق و روش های تولید و انتشار اخبار جعلی در مطبوعات
مسعود خدابنده، نشریه سیاست آسیا: مجاهدین خلق و روش های تولید و انتشار اخبار جعلی در مطبوعات
 Massoud Khodabandeh
Article first published online: 27 JAN 2015
DOI: ۱۰٫۱۱۱۱/aspp.12164

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=19444

مطبوعات عراق (مجاهدین، از تاسیس قرارگاه لجستیکی برای داعش در آلبانی تا آماده باش برای حمله به خانواده ها درعراق)

ایران اینترلینک به نقل از “الصباح الجدید” و  “رووداو”، عراق، بیست و چهارم ژوئن ۲۰۱۵:…  مسعود خدابنده همچنین میگوید ” در حالی که مسیرهای ارتباطی و کمپ های آموزشی و پشتیبانی تروریستها در خاک کشورهای ترکیه و سوریه و عراق تحت نظر جدی قرار گرفته و روز به روز برایشان نا امن تر میشود، فرمانده های تروریستها و سران نیروهای مزدور می توانند از این مراکز پشتیبانی و آموزشی مجاهدین …

https://iran-interlink.org

مطبوعات عراق (مجاهدین، از تاسیس قرارگاه لجستیکی داعش در آلبانی تا آماده باش برای حمله به خانواده ها درعراق)

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیA list of some MEK agents trained by Saddam’s Republican Guard now operating in Tirana (In Persian)

نشریه اصباح الجدید یکی از معتبر ترین و پر تیراژ ترین نشریات عراق در گزارشی از وضعیت مجاهدین خلق اعلام کرد که حدود ۵۰۰ تن از این افراد مستقر در لیبرتی تاکنون به آلبانی منتقل شده اند. وی پس از توضیح مختصری از توافق مقامات آلبانی با امریکا برای تقبل تعدادی از این افراد ادامه میدهد که بنابر منابع موثق در پاریس این گروه در حال بوجود آوردن کمپی برای جایگزینی کمپ اشرف در بیرون شهر تیرانا (آلبانی) است و حدود پانزده نفر از سرگردگان گروه را برای این کار به این شهر گسیل کرده است. این نشریه معتبر عراقی با اشاره به شرکت سخنرانان اجاره ای در کارناوال اخیر مریم رجوی در پاریس میگوید حمایت غرب از این گروه الان صرفا در گرو نتیجه مذاکرات اتمی با ایران است و این گروه در صورت توافق بین پنج بعلاوه یک و ایران دیگر کارآیی نخواهد داشت که البته نگرانی جدی سران گروه را بوجود آورده است.

لینک به مطلب (عربی)
http://www.newsabah.com/wp/newspaper/52686

Head of the Iraqi Centre for Media Development, Adnan al-Sarraj

نشریه الصباح همچنین در مطلبی مجزا با دکتر عدنان اسراج، رئیس المرکز العراقی للتنمیة الإعلامیة، و از سیاستمداران متنفذ و با سابقه عراق مصاحبه ای انجام داده است که در این مصاحبه دکتر سراج با تشریح وضعیت عراق و لزوم مقابله با تروریسم بالاخص از داعش و مجاهدین خلق بعنوان نیروهای تروریستی وارداتی یاد می کند و بر اساس مدارک موجود به حمایت مستقیم و غیر مستقیم مجاهدین خلق از داعش و تهدید های آن علیه ملت عراق اشاره دارد. وی در این مصاحبه میگوید که دولت و ملت عراق یکپارچه و مصمم به پایان دادن قائله مجاهدین خلق و داعش در عراق بوده و کشور را لوث وجود این گروههای تروریستی پاک خواهند کرد.

لینک به مطلب (عربی)
http://www.newsabah.com/wp/newspaper/42114

Judit Neurink: Iraq under my skin

نشریه رووداو، از نشریات اصلی منطقه کردستان عراق در گزارشی انگلیسی به قلم خانم “جودیت نیورینک” ژورنالیست صاحب نام هلندی مستفر در کردستان مطلبی در خصوص همین مسئله منتشر نموده است و با اشاره به منابع نشریه الصباح در پاریس به بررسی وضعیت جدید مجاهدین خلق پرداخته و پس از توضیحاتی در مورد تاریخچه خیانتبار و ضد بشری گروه از جمله جنایاتشان در زمان مزدوری برای صدام حسین به نظرات ایران اینترلینک و مسعود خدابنده بعنوان متخصص در این امر اشاره می کند.

مسعود خدابنده میگوید “اکنون که سیاست های بین المللی با مذاکرات بین ایران و امریکا در خصوص مسائل اتمی رو به پیشرفت است مجاهدین خلق نگران تر از همیشه بدنبال ولینعمتانی جدید می گردند”

وی میگوید “گزارشات از استیصال مجادین خلق نشان میدهد که مجاهدین خلق برای یافتن ولینعمت جدید این روزها حتی خود را بعنوان نیروی قابل استفاده در مبارزه علیه شیعیان در یمن به سفارت عربستان عرضه کرده اند”.

مسعود خدابنده همچنین میگوید ” در حالی که مسیرهای ارتباطی و کمپ های آموزشی و پشتیبانی تروریستها در خاک کشورهای ترکیه و سوریه و عراق تحت نظر جدی قرار گرفته و روز به روز برایشان نا امن تر میشود، فرمانده های تروریستها و سران نیروهای مزدور می توانند از این مراکز پشتیبانی و آموزشی مجاهدین در آلبانی حداکثر استفاده را بکنند”.

وی ادامه میدهد “کجا بهتر از این می توان یک مرکز تعلیماتی و پشتیبانی تروریستی امن و بی خطر برای داعش احداث کرد؟ آلبانی بهترین نقطه برای آنهاست. این کشور در خاک اروپا قرار دارد ولی در عین حال جزوی از اتحادیه اروپا نیست و قوانین و نظارتهای این اتحادیه و جامعه بین الملی بر آن حاکم نیست. از طرف دیگر اگر چه آلبانی کشوری مسلمان است ولی فساد شدید اقتصادی ، حضور و روابط باندهای مافیایی در این کشور هم شهرت فراوانی دارد که طبعا دست گروههایی همچون مجاهدین و داعش را باز تر می کند.

گزارش در پایان با اشاره به حضور خانواده های گروگانهای رجوی در خارج از کمپ لیبرتی به این واقعیت اشاره می کند که تمامی این مسائل یک بعد “حقوق بشری” هم دارد و عدم اجازه دیدار به خانواده هایی که بعضی از آنها سالهای سال است که عزیزانشان را ندیده اند را نباید فراموش کرد. گزارش میگوید برخی از منابع اطلاع داده اند که مجاهدین خلق به نفرات داخل لیبرتی دستور تولید “بمب های بنزینی” و آماده باش نظامی داده اند و گفته اند که نیروهای ایران (خانواده ها) قصد حمله و کشتار همه ساکنین لیبرتی را دارند. وزارت حقوق بشر عراق و صلیب سرخ بارها از مجاهدین درخواست کرده اند که اجازه ملاقات حتی محدود به خانواده ها را بدهند ولی متاسفانه تا کنون مجاهدین قبول نکرده اند. برخی از این خانواده ها دهه هاست که نتوانسته اند اعضای خانواده خود را ملاقات کنند.

لینک به مطلب (انگلیسی)
http://rudaw.net/english/middleeast/iraq/230620152

(پایان)

***

همچنین:

مریم قجر و تکرار حرفهای پوچ و بی محتوا در ویلپنت پاریس (اول، دوم و پایانی)

مزدور مریم رجوی انجمن نجات، مرکز مازندران، دوم ژوئیه ۲۰۱۵:…  مسئول نشست در ادامه خبر تحصن آقای مصطفی محمدی با همسر و دخترش مقابل مقر مریم قجر در اورسورواز که خواستار ملاقات با

سرانجام رجوی مجبور شد بگوید درباره خانواده ها دروغ گفته است

اولین شب تحصن خانواده ها کمپ لیبرتی دهم ژوئن 2015انجمن نجات، مرکز مازندران، بیست و هشتم ژوئن ۲۰۱۵:… در این مقاله رجوی به صراحت اعتراف می کند که مراجعه کنندگان مادر و پدر پیری هستند که به دیدار فرزند خود آمدند یا دختر و پسری هست�

پایکوبی مجاهدین بخاطر شهادت غواصان ایرانی (رجوی: این کارناوال استخوان بود)

انجمن نجات، مرکز مازندران، بیست و دوم ژوئن ۲۰۱۵:…  آنها که خود از عوامل شهید شدن بسیاری از فرزندان ایران و منجمله شهدای عملیات کربلای ۴ می‌باشند ، در ادامه خوش خدمتی برای اسرائیل و دشمنی با ملت ایران و ارزش های آنان ، با بی شرمی تمام مراسم به یاد مان�