تبریک برای آزادی دوستانم از تشکیلات فرقه رجوی در آلبانی

تبریک برای آزادی دوستانم از تشکیلات فرقه رجوی در آلبانی

پیوند رهایی، بیست و هفتم نوامبر 2017:… از خبر مسرت بخش رهایی تعدادی از دوستان از تشکیلات مخوف رجوی در آلبانی مطلع شدم. از این بابت بسیار خوشحالم که این دوستان توانستند با گسستن قید وبند های تشکیلات خودشان را به دنیای ازاد برسانند … 

مصاحبه عادل اعظمی بهمن اعظمی سعدالله سیفی تیرانا آلبانی حقوق بشر در مجاهدین خلق رجوی من و بهمن و سعدالله، کردستان و دیالی و تیرانا

لینک به منبع

تبریک برای آزادی دوستانم از تشکیلات فرقه رجوی در آلبانی

احمد – اروپا

از خبر مسرت بخش رهایی تعدادی از دوستان از تشکیلات مخوف رجوی در آلبانی مطلع شدم. از این بابت بسیار خوشحالم که این دوستان توانستند با گسستن قید وبند های تشکیلات خودشان را به دنیای ازاد برسانند. امیدوارم مقامات ذیربط مسائل حقوقی و قانونی این عزیزان را حل وفصل نمایند تا از حقوق فردی و اجتماعی خودشان بهره مند شوند.

لازم می دانم تبریکات خودم را به مناسبت رهایی دوستان قدیمی ام همچون آقایان سعدالله سیفی و بهمن اعظمی وسایرین از فرقه رجوی  ابراز دارم و جای بسی خوشحالی دارد که این دوستان پس از سالها اسارت فکری و مغز شویی توانسته اند به ماهیت ارتجاعی این فرقه پی ببرند و خود را از بندها و هفت حصار این اختاپوس مرتجع نجات بدهند.

در شرایطی که دولت های ارتجاعی منطقه که به قول سرکردۀ منفور و مفقود فرقه ارتجاع (غالب و مغلوب) هر کدام از این دولت های حاکم بر سرنوشت مردم منطقه جز فساد و جنگ و آوارگی ارمغانی برای کشور و مردم خود نیاوردند و در شرایطی که منطقه زلزله زده کرد نشین میهنمان ایران همه ایرانیان را عزا دار کرده است شاید نوشتن مقالۀ تبریک گویی مناسبتی نداشته باشد. اما با شنیدن خبر اینکه سرکردگان فرقۀ رجوی این عزیزان جدا شده از فرقه  را که هر کدام با سابقۀ پانزده تا بیست سال هستند بعد از تصمییم گیری و درخواست جداشدن از فرقه کنار خیابان های کشور آلبانی تک وتنها رها می کنند و هیچ گونه مسئولیتی هم در قبال انها نمی پذیرند و بعد از سالها استفاده و بیگاری کشیدن از آنان حتی یک سنت یا یک یورو یا یک دلار هم به این جدا شده ها نمی دهند هر انسان شرافتمندی عمیقا متأسف و متعجب می گردد.

 از طرفی هم سران فرقه با ساخت و پاخت با مسئولین کشور آلبانی و کمساریا این افراد را هم به عنوان شخص حقوقی به رسمیت نمی شناسند و می خواهند که بازهم زیر یوغ تشکیلات این فرقه باشند. آنها همه این عزیران را ار حق و حقوق یک پناهنده سیاسی محروم کرده اند در صورتیکه مستحق ترین افراد برای پناهندگی همین اسیران فرقه رجوی هستند. پس از شنیدن این خبر و واقعیتی که چه بر سر این عزیزان جدا شده آمده است دیدم واقعا دست کمی از زلزله ندارد و ارتجاع مغلوب رجوی همچون پدر خوانده خودش ارتجاع غالب عربستان سعودی و سایر مرتجعین حاکم بر سرنوشت مردم منطقه هیچ وقت به فکر انسانها  نیستند و از انسانیت و اسلام  و خدا هیچ درکی ندارند.

 اینجاست که ماهیت کثیف شخص مریم و مسعود رجوی مفقود الاثر و افکار پوسیده وضدانسانی سرکردگان بی عاطفه و الدنگ فرقه رجوی که بعد بیست سال همراهی با آنها ؛ دوستان جداشده ام از فرقه را دست خالی و تنها در یک کشور غریب به حال خود رها می کنند بر همگان روشنتر می شود واین آوارگی وبی پناهی دست کمی از زلزله ندارد و شنیدن و دیدن این وضعیت در آلبانی دل هر انسانی را به درد می آورد.

 به امید روزی که شخص مریم و مسعود در دادگاه حاضر شوند و حساب این اعمال ضد انسانی و ارتجاعی خود را پس بدهند. به امید رهایی تمام دوستان از بندهای اسارت فرقه رجوی.

احمد اروپا : 23/11/ 2017

*** 

نمایندگان پارلمان اروپا جلسه بحث در مورد مجاهدین خلق فرقه رجویDebate in the European Parliament ‘What is to be done about the Iranian Mojahedin Khalq (MEK)?’

تیرانا آلبانی مجاهدین خلق فرقه رجوی تروریسم فساد قاچاقAlbania’s Modern Slavery Problem Alienates Europe

Elona Gjebrea_Maryam Rajaviورود پلیس ایتالیا به پرونده سیاستمدار فاسد آلبانی، لابی مریم رجوی.
مدارک ارتباط النا جبریا با سران مافیای مواد مخدر و همکاری وی با قاچاقچیان بین المللی.

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=31318

خاطره ای از یک دوست (مرشد علی) در قرارگاه اشرف 

 احمد اوسطیاحمد اوسطی، پیوند رهایی، دهم سپتامبر ۲۰۱۷:… یکی از این دوستان که طبع شعری داشت و به بیماری قلبی هم مبتلا بود  در گفتگوی خصوصی  ( محفل) و به دور از چشم مسئولین  شرح حال زندگی اش در کرمانشاه را برایم تعریف می کرد که بزرگ محل بوده است و با عزت واحترام در منطقه شان زندگی می کرده و چون مرشد گود زورخانه های کرمانشاه بوده به او مرشد علی می گفتند. وی از روی جوانمردی و … 

کمپ تیرانا آلبانی مجاهدین خلق فرقه رجویهفته ای یک فرار از زندان رجوی (گروگانهای مجاهدین خلق در تیرانا، آلبانی)ا

لینک به منبع

خاطره ای از یک دوست (مرشد علی) در قرارگاه اشرف

نوشتۀ احمد اوسطی عضو جدا شده از سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی)

بیان خاطرات زندگی در فرقه و در اشرف  و دردها و مرارت هایی که تشکیلات فرقه رجوی ها و شورای دست سازش در حق تک تک ما اعضا انجام دادند مثنوی هفتاد من میشود.

اما هر بار که تنها می شوم و به گذشته و عمری که به ابطال و پوچ در بیابان های عراق گذراندم افسوس می خورم.

سلسله ای از تصاویر دوستان و همراهان گذشته به یادم می آید که درد خودم را فراموش می کنم . یکی از این دوستان که طبع شعری داشت و به بیماری قلبی هم مبتلا بود  در گفتگوی خصوصی  ( محفل) و به دور از چشم مسئولین  شرح حال زندگی اش در کرمانشاه را برایم تعریف می کرد که بزرگ محل بوده است و با عزت واحترام در منطقه شان زندگی می کرده و چون مرشد گود زورخانه های کرمانشاه بوده به او مرشد علی می گفتند. وی از روی جوانمردی و لوطی گری و حمایت از خواستۀ مظلومان پایش به اشرف و عراق و تشکیلات سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) می رسد. اما افسوس آن رؤیا  سراب بود و به اصطلاح خودمان گیر افتاده بود و ناراضی از تشکیلات ریا کار ودغل باز فرقۀ رجوی بود.

علی { اسم کامل را نمی نویسم } چون هیچ اطلاعی از او ندارم که  کجا است. درد های روحی و احجاف هایی را که به او میشد در شعر می نوشت و برای من می خواند. یک بار به او گفتم بیا از این جهنم مخوف فرار کنیم گفت  با این قلب بیمار  توان این کار ها ندارم بگذار آرام آرام  مرا بکشند . و خواهش کرد که اگر بیرون از اشرف آمدم شعرهای مرا برای دیگران بخوان  من به پاس احترام این بزرگوار و مرشد” گود زور خانه های کرمانشاه ” یک شعری از او را در این جا می گذارم که با دست خط خودش برایم نوشته بود:

کمال عشق  و وفا را ز یاد  ما بردند

جلال صدق و صفا را ز یاد مابردند

چنین که رفت دو رنگی و بی مکافاتی

مقام عدل خدارا  ز یاد ما بردند

ز بس که گفته باطل ز ما طلب کردند

حروف مدح و هجا را ز یاد ما بردند

به بت پرستی ما را جلوه آنچنان دادند

که قدر قبله نما  را ز یاد ما بردند

چنان به کینه کشی داده اند رنگ شتاب

که صبر عقده گشا را ز یاد ما بردند

  { علی مرشد زورخانه : ۸ /آذر /۱۳۸۹ – اشرف}

نوشتۀ احمد اوسطی

بلژیک ۲۶ اوت۲۰۱۷

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=28595

جابرزاده مرد و به مردۀ دیگری نیز تسلیت گفته شد!!ا

 Jaberzadeh_Saddam_Mojahedin_Maryam_Rajavi_Death1احمد از بلژیک، بیست و چهارم فوریه ۲۰۱۷:…  با شنیدن خبر فوت محمدعلی جابرزاده یاد خاطره ای اسفبار از ذلیلی و  حقارت و بت پرستی و سجده کردن های این «مرحوم» دریک نشست به اصطلاح دیگ یا همان دادگاههای جمعی شستشوی مغزی افتادم. تاریخ دقیق یادم نمی آید اما یادم هست قبل از سقوط صدام بود که مریم قجر در فرانسه بود و جابر زاده {قاسم} هم … 

محمدعلی جابرزاده انصاری مزدور صدام شکنجه گر رجوی مردچرا مریم قجر عضدانلو در خاک سپاری محمد علی جابرزاده شرکت نداشت؟!ا

لینک به منبع

جابرزاده مرد و به مردۀ دیگری نیز تسلیت گفته شد!!

بقلم احمد. از بلژیک

احمد اوسطیبا شنیدن خبر فوت محمدعلی جابرزاده یاد خاطره ای اسفبار از ذلیلی و  حقارت و بت پرستی و سجده کردن های این «مرحوم» دریک نشست به اصطلاح دیگ یا همان دادگاههای جمعی شستشوی مغزی افتادم.

تاریخ دقیق یادم نمی آید اما یادم هست قبل از سقوط صدام بود که مریم قجر در فرانسه بود و جابر زاده {قاسم} هم طبق دستور شخص مسعود باید کنار دست مریم می بود به دلیل اینکه مریم که سواد درست حسابی نداشت چونکه مریم قجر نه سواد سیاسی انچنانی و نه توان حل وفصل مسائل سیاسی را دارد لذا باید اصلی ترین ملا بنویس مسعود همراه او و در کنارش باشد.  لاجرم قاسم یا همان جابر زاده باید همیشه حی حاضر باشد تا به مریم یاد بدهد که چه بگوید  وچه نگوید و هم چنین آماده کردن متن سخرانی ها و حتی مسائل خرده ریز سیاسی را هم او باید به مریم یاد بدهد.

طبق روش معمول فرقه باید هر شش ماه یک بار تمام کارها در تشکیلات تعطیل می شد تا همه نفرات گزارش وضعیت از خود بدهند که چرا به فکر منافع مسعود (رهبرعقیدتی ) نبودند و کم کاری داشتند و فکر خانواده بودند یا از کار شانه خالی کردند و خلاصه اینکه مطمئن شوند که فرد ذهنش و روحش اسیر رهبر عقیدتی است و هوای دیگری خارج از منافع سازمان در سر ندارد. یعنی باید افراد از هر نظر چک و کنترل شوند.

برای همین منظور وبرای اینکه لایه های مختلف  تشکیلات هم از این حقیر شدن و توسری خودرن و اسیر شدن و سجده کردن در برابر رهبرعقیدتی الگو بگیرند و کار به اسارت کشیدن تمامی تشکیلات ساده باشد ابتداپا منبرهای رجوی شروع به در آوردن انواع ادا و اطوارها را از خودشان می کردند و می گفتند ما هم دچار مشکل بودیم و بحث های رهبر عقیدتی برایمان نجات بخش بوده و مارا از قید و بندی های استثماری نجات داده است.

 یادم است که گفتند سلسله نشست های به اصطلاح سر فصلی را مریم شروع کرده با لایه های اولیه تشکیلات در فرانسه و تمام کارها در اشرف تعطیل می شود و همه به گوش دادن به این نوارهای چند روزه وطولانی مشغول بشوید. 

داستان از این قرار بود که  در فرانسه نوار صوتی مسعود ملعون را می گذاشتند  بعد که تمام شد چند روزی  صحبت های مریم که تماما دیکته شده مسعود ملعون بود که از عراق برای بانو در فرانسه می فرستاد تا قاسم و دیگران را سرگرم کنند.

النهایه بعد از چند روز بانو اعلام کرد: «ای بی غیرت ها! مسعود چند روز است  داره گلوی خود را پاره می کند و برای شما حوض (منظور محل پایین تر از تریبون سخنران که در روی سن هست ) گذاشته تا شما خود را در آن از هر گونه آلودگی پاک ومطهر کرده و او شما را از هر بند و اسارت رهایتان سازد!!! اما شما بی غیرت ها به صندلی خود چسبیده اید و هیچ کس در برابر مسعود زانو نمی زند که بگوید: “برادر مسعود غلط کردم من فرد ضعیفی در مبارزه بودم  و پیوندم با شما کم شده بود و با کم کاری ام در تشکلیلات و در گوشی صحبت کردن در مورد خط و خطوط رهبری با دیگران درگوشی محفل میزدیم و همه اش به فکر تصور جنسی از زنم بودم که الان چند سال است به فرمان شما قطع رابطه کردیم و طلاق دادیم و الان ناموس رهبری شده است (یعنی به عقد رهبری عقیدتی در آمده!)” و بگوید: ” برادر مسعود! ما را ببخشید ما شبها عیال سابق  را قبل از خواب تصور می کنیم واز رهبر طلبکار هستیم که زنمان را از دستمان گرفت و چرا فرمان داد جدا از هم بخوابیم و….” ».

بعد از این چوب چرخاندن مریم درهوا با تهدید وایجاد رعب و وحشت  بود که یک دفعه جابر زاده از روی صندلی جستی زد پایین سن که حدودا یک متر از کف سالن محل نشست بالاتر و در واقع در زیر پای مریم بود و خود را انداخت زیر پای مریم و سجده کرد و شروع کرد به ادا واطوار در آوردن مشمئز کننده ای، تا اینکه در همین حین دیدیم و شنیدیم که صدای مسعود ملعون از طریق تلفن از عراق به پاریس وصل شده و پشت خط است و صحنه سازی عجیبی این شیادان درست کرده اند که انگار یک مسیح یا امام زمانی ظهور کرده است. نقش بازی کردن رقت بار جابر زاده بیشتر شد و مثل سگ که صاحبش راببیند خودش را و صورت خود را به کف سالن می مالید و ناله می کرد که برادر شکر خوردم من شما را درک نکردم؛ در مبارزه شما یک تنه با دشمن می جنگی؛  خاک بر سر من،  مرده بودم  این چند روز نشست خواهر مریم مرازنده کرد وو…!!

به این طریق این افرادی که سن و سابقه و تجربه زندان های شاه را یدک می کشیدند و واقعا در زمینه های تفکرات انقلابی آن روزگاران یل ها و شخصیت های برجسته و تحصیل کرده وداری قدرت فکر و ایده در مبارزات اجتماعی جامعه مان بودند اینگونه توسط رجوی شستشوی مغزی می شدند.

با این صحنه سازی ها ما بدنه تشکیلات و بخش اعظم افراد اسیر و بی تجربه امثال من ودیگران را درخاک عراق نگه داشتند و شیره جان مارا کشیدند و بسیاری را به کشتن دادند و بسیاری را معلول و و مجروح و بیمار و تعدادی را هم دق مرگ کردند و این گونه بود که  ما ساکنان اسارت گاه اشرف با دیدن این فیلم سینمایی که نقش اول آن را قاسم (محمد علی جابرزاده) بازی می کرد تن و جان و روان و روح و احساسات خود را به مردک شیادی به نام رجوی در طبق اخلاص تقدیم کردیم.

ما بهترین ایام عمر و جوانیمان را در بیابانهای عراق سر کردیم و این جنایت علیه بشریت است که متأسفانه کسی اطلاعی از این نوع نقض حقوق بشر ندارد و من همین جا اعلام می کنم دوستانی که مشخصا این خاطره و صحنه را به یاد می آورند آن را برای اطلاع عموم و نیز به عنوان سندی برای دادگاه ها ی آینده محاکمه سران فرقه باز گو کنند.

 سخن دیگر این است که سران فرقه رجوی با خواندن خاطره یامقالات من وامثال من  فوری به ما انگ بریده یا اطلاعاتی و… می زنند، زیرا سران این فرقه میخواهند از این طریق ما جداشدگان را  ساکت و خاموش کنند تا جنایت هایی را که علیه ما اعضای سابق مرتکب شده اند بپوشانند. پس دوستان جدا شده، ساکت نمانید و با افشاگری و نوشتن خاطرات و مشاهدات خود در تشکیلات فرقۀ رجوی نگذارید این فرقه به هدف مذکور برسد.

احمد. بلژیک

*** 

از بغداد تا تیرانا، سه دهه دربدری مجاهدیننگاهی به پیام مریم عضدانلو بخاطر مرگ محمد علی جابر زاده

محمد علی جابرزاده مردوقتی جابرزاده آیین نامه ارتش رجوی و صدام را توضیح می داد، مرده بود (شکنجه گر ها هم می میرند)ا

Wesley Martin Mojahedin Khalq Rajavi cult 2Wesley Martin at a paid gathering of Mojahedin Khalq Rajavi cult promoting Saddam’s Private Army

NEW YORK, NY - JANUARY 11: President-elect Donald Trump speaks at a news cenference at Trump Tower on January 11, 2017 in New York City. This is Trump's first official news conference since the November elections. (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

Trump Is At War With Iran, Not ISIS
Trump clearly has no intention of defeating terrorism.

همچنین:

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=17189

حمایت از بیانیه آقایان عیسی آزاده و قربانعلی حسین نژاد وداوود باقروند 

احمد اوسطیاحمد اوسطی، اروپا، چهاردهم مارس ۲۰۱۵:… ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و خبر خجسته اعلام مواضع سه تن از اعضای قدیمی و از کادرهای برجسته سازمان که سالها از نزدیک این بزرگواان را می شناسم و با تمام خصوصیات ومنش انسانی و عواطف که نسبت به ایران و ایرانی داشتن ودارند دلسوزانه سالهای عمر خود را شبانه روز وقف برقراری عدالت و برابری رفاه مردم …

احمد اوسطی

حمایت از کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

(با تشکر از آقای اوسطی دریافت شد – ایران اینترلینک)

حمایت از بیانیه آقایان عیسی آزاده و قربانعلی حسین نژاد وداوود باقروند

احمد اوسطی ۱۳/۰۳/۲۰۱۵ اروپا

ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و خبر خجسته اعلام مواضع سه تن از اعضای قدیمی و از کادرهای برجسته سازمان که سالها از نزدیک این بزرگواان را می شناسم و با تمام خصوصیات ومنش انسانی و عواطف که نسبت به ایران و ایرانی داشتن ودارند دلسوزانه سالهای عمر خود را شبانه روز وقف برقراری عدالت و برابری رفاه مردم ایران کردن و با این آرمان شبانه روز در تشکیلات سازمان زحمت کشیدن و خدا را گواه می گیرم که شخصا شاهد بودم که آقای عیسی آزاده و جلال { داوود باقروند } سالها شبانه روز بیش از دو ساعت الی سه ساعت خواب نداشتن و تمام لحظات خود را وقف آرمانهای اولیه سازمان کرده بودن اما متاسفانه با بهر برداری و به انحراف کشیدن تمام آرمانهای پاک و نابود کردن انرژی این عزیزان و سایرین توسط شخص کوته فکر و خود خواه مسعود رجوی این وطن فروش و مزدور اجنبی سرمایه های با ارزشی همچون این عزیزان بر باد رفت اما خوشبختانه با اعلام مواضع این سه بزرگ مرد امیدواری برای همه جدا شدگان نمایان شد تا در کنار هم بتوانیم حقایقی را به سمع جوانان ومردم عزیزمان برسانیم که تجربه ای تلخ اما ارزشمند را در اختیار عالم سیاست و آرمانی خواهی بگذاریم به این وسیله من هم با تمام مواضع این سه بزرگوار موافق بوده و حمایت می کنم

بروکسل فوریه 2015متن بیانیه  “اعلام مواضع اعضای قدیمی و منشعب سازمان مجاهدین خلق ایران”

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=17160

متن سخنرانی آقای عیسی آزاده در اجلاس پارلمان اروپا ۲۵ فوریه ۲۰۱۵

پیوند رهایی، دوازدهم مارس ۲۰۱۵:…  بیش از سی سال در تشکیلات سازمان مجاهدین خلق ایران (mek) بودم بعد از سرنگون شدن شاه ایران و ایجاد یک فضای باز سیاسی نشاًت گرفته از پتانسیل انقلاب به امید تحقق آزادی و دموکراسی در ایران و ساختن یک کشور جدید مبتنی برعدالت و رفاه اجتماعی و آزادی و برابری زن و مرد جذب سازمان مجاهدین خلق شدم و به صورت حرفه ای خودم را دراختیار این سازمان …

عیسی آزاده پارلمان اروپا

لینک به منبع

متن سخنرانی آقای عیسی آزاده از اعضا و فرماندهان قدیمی جدا شدۀ سازمان مجاهدین خلق ایران در اجلاس پارلمان اروپا ۲۵ فوریه ۲۰۱۵

خانمها و آقایان نمایندگان پارلمان اروپا؛ روز بخیر و با تشکر از دعوت ما به این جلسه پارلمانی و وقتی که در اختیارمان قرار دادید

اینجانب عیسی آزاده که بیش از سی سال در تشکیلات سازمان مجاهدین خلق ایران (mek) بودم بعد از سرنگون شدن شاه ایران و ایجاد یک فضای باز سیاسی نشاًت گرفته از پتانسیل انقلاب به امید تحقق آزادی و دموکراسی در ایران و ساختن یک کشور جدید مبتنی برعدالت و رفاه اجتماعی و آزادی و برابری زن و مرد جذب سازمان مجاهدین خلق شدم و به صورت حرفه ای خودم را دراختیار این سازمان قرار دادم. دو و نیم سال پیش به دنبال انتقال از قرارگاه اشرف به کمپ لیبرتی در بغداد توانستم به کمک هیأت کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد صفوف این سازمان را ترک کنم. در سال ۱۳۵۹ توسط سپاه پاسداران انقلاب ایران بازداشت و به همراه شش نفر دیگر از دوستانم زندانی شدیم و دوسال را در زندان راور کرمان در دل کویر با کمترین امکانات و سخت ترین شرایط سپری کردم. بعد از ازادی از زندان ؛ سازمان من را رد یابی کرد و با استفاده از کانال های قاچاق من را از کشور خارج نمود . و من مستقیم به بغداد و از انجا به کمپ اشرف منتقل شدم. از سال ۱۳۶۶ تا سال ۱۳۹۱ در کمپ اشرف بودم یعنی بمدت ۲۴ سال .سپس بر اساس قرارداد نماینده ویژه سازمان ملل در عراق (یونامی ) من در اولین اکیپ به کمپ لیبرتی در نزدیک فرودگاه بین المللی بغداد منتقل شدم.

خانم ها و آقایان نمایندگان محترم

من بیش از یک سال هم در کمپ لیبرتی بودم و بعنوان مدیر ایمنی در کمپ لیبرتی کار می کردم. من از بدو ورودم به کپ لیبرتی مترصد فرصتی بودم که بتوانم خودم را از اسارت فرقه رجوی رها سازم.تا اینکه در ۲۷ دسامیر ۲۰۱۳ با کمک کمیساریا خودم را از چنگال خونین فرقه رجوی نجات دادم. بعد از یک سال که تحت نظارت صلیب سرخ و کمیساریا در بغداد بودم توانستم با مشقات زیادی خودم را به خاک اروپا برسانم. در طی این مدت هم علیرغم اینکه من در سکوت مطلق و مشغول بازسازی ذهنی و روحی خودم بودم و تحت نظر پزشکان متخصص قرار داشتم این فرقه دست از سرم بر نداشت و با نوشتن چندین فحش نامه و تهمت و افترا دوباره وضعیت روحی من را متزلزل کرد. خوشحالم که امروز در حضور شما این امکان را پیدا کردم که توضیح دهم چرا من و دوستانم از این فرقه جدا شدیم.

خانم ها و آقایان

من بعد از عملیات دیوانه وار فرقه رجوی در سال ۱۳۶۷ مبنی بر حمله به خاک ایران به کمک نیروهای عراقی که بیش از ۱۴۰۰ نفر از همرزمان و دوستانم در آن به قتل رسیدند بنای مخالفتم را با مشی مسلحانه سازمان اعلام کردم و دهان به اعتراض گشودم چرا که این عملیات به غایت کودکانه و باطرحی کاملا خودسرانه توسط شخص آقای رجوی به راه افتاده بود . ولی من خیلی سریع توسط رهبری سازمان سرکوب شدم و صدایم در گلو خفه شد.

در سال ۱۳۷۳ رجوی برای زهر چشم گرفتن از اعضای ناراضی بیش از ۷۰۰ نفر را زندانی و زیر شکنجه و بازجویی های ضد بشری برد و با تهدید و شکنجه و اجبار از همه نفرات اعتراف گرفت که مزدور و نفوذی رژیم ایران هستند. و این برگه های ساختگی مستمسکی بود که افراد را بی محابا شکنجه کنند بطوریکه بیش از ده نفر هم در زیر شکنجه جانشان را از دست دادند. من در آن زمان به عنوان عضو هئیت اجرایی سازمان از این موضوع مطلع شدم و علنا در برابر این موج دستگیری اعتراض کردم که در نتیجه اینجانب را هم دستگیر و زندانی کردند و در طی اسارتم با بدترین شکنجه های روحی و جسمی مواجه شدم.

بعد از چهار ماه مرا به همراه تعدادی از دوستانم به مقر حفاظت شده آقای رجوی بردند و در یک دادگاه که قاضی بازپرس و دادستان و وکیل آن یک نفر یعنی شخص آقای رجوی بود بمدت ده دقیقه بازجویی شدم و من در همان جا در جلوی جمع با صدای بلند در مقابل رجوی اعلام کردم که این اتهام کذب محض است. رجوی لبخندی بر لب زد و گفت نه جرم تو این نیست جرم تو این است که نوشته ای میخواهی از سازمان خارج شوی.

من چند هفته قبل از دستگیری بصورت مکتوب نوشته بودم که دیگر نمی خواهم در این سازمان باشم و میخواهم پی زندگی خودم بروم. این نوشته و اعتراضم به دستگیریهای سال ۷۳ باعث زندانی شدن و شکنجه ام شد ه بود.

در این فرصت کم من می خواهم دلایل انشعابم را از سازمان مجاهدین خلق خیلی مختصر بیان کنم.

یکم. مخالفت با مشی مسلحانه که رجوی معتقد است تنها راه سرنگونی جمهوری اسلامی است. من با هر گونه خشونت و ترور با هر عنوانی که باشد بشدت مخالفم و آنرا بر خلاف اصول و معیار های انسانی می دانم.

دوم.هم سویی و همکاری نظامی و اطلاعاتی آقای رجوی با دیکتاتور سابق عراق صدام حسین در کشتار اکراد و شیعیان معترض که من خودم با چشمان خودم شاهد کشتار اکراد عراقی در شهر ها و شهرک های عراقی طوز خرماطو، سلیمان بگ، خانقین و جلولا و کفری بوده ام.

سوم. راه اندازی خیمه شب بازی تحت عنوان انقلاب ایدئولوژیک و طلاق اجباری.

در سال ۱۳۶۸ رسما توسط شخص آقای رجوی اعلام شد که زنها باید شوهرانشان و مردان هم زنانشان را طلاق دهند. آنها هم که مجرد هستند باید همسری را که در ذهن خود دارند یعنی آرزوی ازدواج را طلاق بدهند و تا ابد خبری از زن یا شوهر نیست.

رجوی عملا از سال ۱۳۶۸ تا کنون همه زنان و مردان را در یک تجرد اجباری قرار داده که این خود منشأ بیماری ها و انحرافات زیادی در بین زنان و مردان این سازمان شده است.

چهارم. دستگیری و شکنجۀ اعضا در زندانهای مخوف رجوی در کمپ سابق اشرف و بعد هم تحویل دادن تعدادی از این اعضا به سازمان اطلاعات رژیم سابق عراق و انتقال آنها به زندان بدنام ابو غریب.

آخر اینکار شنیع رجوی بر خلاف تمام اصول و معیار ها و ارزش ها این سازمان بود.

پنجم. مغزشویی و کنترل ذهن افراد تحت عناوین مختلف. مانند نشست عملیات جاری ؛ نشست دیگ ؛ نشست غسل هفتگی ؛ نشست صفر صفرهفتگی ..نشست صفرصفر ماهانه . . انواع و اقسام گزارش نویسی.

این مکانیزیم دقیقا همان کارکرد کنترل ذهن افراد در فرقه هاست که سازمان هم با همین شیوه و متد ذهن افراد را کنترل می کند بطوریکه توان فکر کردن را از افراد می گیرد.

ششم. قطع ارتباط اعضا با دنیای بیرون.

در فرقه رجوی .اینترنت یک پدیده ناشناخته ای است و مطلقا چیزی تحت عنوان اینترنت برای اعضا وجود ندارد.

داشتن موبایل در فرقه رجوی برای اعضا ممنوع است و هیچ کس هم از اعضای سازمان طرز کار با موبایل را نمی داند. من خودم وقتی از فرقه توسط کمیساریا جدا شدم، وقتی برای اولین بار موبایل را دیدم می ترسیدم به آن دست بزنم .چون در نشست کنترل ذهن به ما گفته بودند که داشتن موبایل حرام است و فرد را فاسد می کند.

روزنامه، رادیو و تلویزین بجز نشریه فرقه و کانال تلویزیونی فرقه مطلقا ممنوع و داشتن آن جرم محسوب میشود.

تعدادی از دوستان خودم صرفا بخاطر داشتن رادیو مورد شدیدترین بازجویی های تشکیلاتی قرار گرفتند.

هفتم. قطع ارتباط با افراد خانواده.

رجوی در چندین سخنرانی علنا اعلام کرده است که هیچ گونه ملاقات خانوادگی وجود ندارد زیرا خانواده ها باعث می شوند که افراد و اعضا یاد خانه و زندگی بیافتند و زمینه خروجشان از سازمان فراهم بیاید. لذا بدترین توهین ها و ناسزاها را نثار خانواده های ما می کرد مثلا می گفت: هر سگ و گربه ای هم پدر و مادر دارد ولی آیا سگ و گربه ای دیده اید که وقتی بزرگ شد سراغ پدر یا مادرش باشد؟ و طوری در نشست های کنترل، ذهن افراد را مسخ کرده اند که همه فکر می کنند خانواده های آنها دشمنان آنها هستند و هر کس هم که خانواده اش برای ملاقات به عراق آمده بود اورا مجبور می کردند که یک مصاحبه تلویزیونی بکند و به خانواده اش فحاشی نماید و به آنها اعلام کند که شما خانواده من نیستید.

هشتم. جلوگیری از خروج اعضا از عراق.

رجوی شبانه روز با روش ها و ترفندهای مختلف تلاش می کند که مانع خروج اعضا از عراق شود. حتی به بیماران دارای بیماریهای صعب العلاج هم اجازه نمی دهد که از کمپ لیبرتی خارج شوند. البته وحشت رجوی علت دارد.. زیرامی ترسد که اعضا وقتی پایشان به دنیای آزاد برسد و با وسایل ارتباطی نوین آشنا شوند و با افراد مختلف در تماس قرار گیرند و دیگر نشست های شستشوی مغزی و کنترل ذهن کارکرد خودشان را از دست داده و افراد از فرقه جدا بشوند.

به همین دلیل الان نزدیک به دوهزار نفر با متوسط سنی ۴۸ در اسارت فرقه رجوی در کمپ لیبرتی هستند. و این افراد با کلکسیونی از بیمار های عجیب و غریب باید تمام وقت در یک کمپ کانکسی عمر خود را سپری کنند. انهم در یک کشورشیعه که هم پیمان جمهوری اسلامی است.

نهم. درخواست فرقۀ رجوی از امریکا مبنی بر تسلیح مجدد آنان… که اکنون آنرا به یک شعار تبدیل کرده اند.

اولا این یک درخواست مضحک و غیر واقعی و در عالم سیاست غیر ممکن است. زیرا دولت عراق فرقه رجوی را یک گروه تروریستی نامگذاری کرده است. و در کجای دنیا چنین رسمی وجود دارد که افراد یک کمپ پناهندگی آن هم موقت را در یک کشور مجهز به سلاحهای سبک و اتوماتیک کنند. جالب این است که رجوی حتی خواستار سلاحهای ضد هوایی برای افراد لیبرتی شده است!

این حرکت رجوی یک ترفند فرقه گرایانه است که می خواهد به این وسیله اذهان اعضا را مغشوش کند. تا کسی به فکر خروج از سازمان نباشد.

دهم. انتقاد ناپذیری رهبری فرقه و نشاندن خودش در جای پیغمبر و امامان. مریم رجوی بارها به ما اعلام کرد ه است که مسعود رجوی فقط به خدا پاسخ گو است و پاسخ گوی افراد نمی باشد هر کس هم غیر از این به مسعود نگاه کند مرتد است. بنابر این، تهمت و افترا وجعل اسناد و پرونده سازی برای افراد ناراضی به کار اصلی این فرقه مبدل شده است و این فرقه در استفاده از امکانات گسترده رسانه ای با خرج پول های هنگفت توان شیطان سازی را دارد.

یازدهم. بی هویت کردن انسانها وبرخورد ابزاری با اعضاء

در سازمان همه اعضا بعنوان دیوار های گوشتی برای حفاظت رجوی هستند. بر اساس منطق فرقه رجوی جان و مال و ناموس و تمام هست و نیست افراد به رهبری تعلق دارد و هیج کس مالک هیج جیز نیست. بنابر این برای محقق کردن این امر خانم رجوی یک دستور العمل داده بود که باید برنامه های بیست و چهار ساعت افراد پر باشد و حتی در طی ۲۴ ساعت یک ساعت هم وقت برای فردی نماند. . بارها این را مطرح کرده است و من با گوش های خودم شنیده ام که باید آنقدر افراد کار کنند تا وقت شب سر به بالش می گذارند مثل آدم های بیهوش بیفتند و فرصتی برای فکر کردن حتی در هنگام استراحت نداشته باشند.

لذا بیگاری کشیدن از افراد تبدیل به یک امر رایج شده است.

در زیر یک نمونه از برنامه های روزانه فرقه را جهت اطلاع می خوانم.

بیدار باش با شیپور ساعت ۵ صبح—– کار فردی و آماده شدن برای صبحانه و رفتن برای کار/۵ تا ۵٫۵ صبح

صبحانه: ۵۰۵ تا ۵٫۴۵ . دستور روز ۵٫۴۵ تا ۶ صبح

کار از ساعت ۶ صبح تا دوازده ظهر —- نهار و تعویض لباس کار ۱۲ تا یک

نشست اجرایی.۱ تا ۲ ———– نشست عملیات جاری (نشست تفتیش عقاید و ذهنها) ۲ تا ۴ – — ورزش ۴ تا ۵ —-نشست دیگ یا جانبی (شکنجۀ روانی افراد با فحاشی و توهین جمعی به او به جرم مخالفت با ضوابط و سیاستهای رهبری و یا اشتباهات در کارش) ۵ تا ۸ ——- شام و اخبار اجباری ۸ تا ۹ شب..نشست غسل هفتگی (بیان فاکتهای جنسی جلوی همکاران فرد تا مورد توهین و تحقیر و تمسخر دیگران قرار بگیرد) ۹ تا ۱۰٫۳۰ . کار فردی از ۱۰۳۰ تا ۱۱ یا ۱۲ شب.

خاموشی یا ساعت خواب با شیپور ساعت ۲۳۰۰ و در برخی قسمتها ساعت ۲۴۰۰٫

هر فرد معمولا یک شب در میان دوساعت هم نگهبانی می دهد

متوسط خواب افراد در ۲۴ ساعت . ۵ ساعت است که در صورت نگهبانی یا هر کار فوری شبانه هم فرصت جبران بی خوابی به فرد داده نمی شود که در این مواقع مجموع ساعات استراحت فرد گاهی فقط ۲ یا ۳ ساعت در روز می شود.

لذا یکی از رویاهای تمام کسانی که اکنون اسیر فرقه هستند یک خواب راحت و بدون شیپور و بدون داد وقال و فریاد برای خواباندن یا بیدار کردن افراد است.

خانم ها و آقایان نماینده

این شمه ای از دلایل مخالفت من با سازمان مجاهدین خلق و انشعاب از این سازمان است.

من می خواهم در اینجا تصریح کنم که هر آنچه خانم مریم رجوی از دموکراسی و آزادی وبرابری زن و مرد می گوید. صرفا یک شعار برای فریب اذهان است.

مریم رجوی هیچ اعتقادی به یک جمهوری سکولار و یک نظام کثرت گرا ندارد. در محتوا او شخص مسعود رجوی را جای خدا قرار داده و اورا ولی امر مسلمین جهان می داند. همان جهان بینی و ایدئولوژی که اکنون در نظام جمهوری اسلامی و نیز گروه تروریستی و جنایتکار داعش هم وجود دارد.

مریم رجوی از بردباری داد سخن می دهد ولی او تحمل یک انتقاد ساده را از یک عضو ویا یک جدا شده ندارد و همه را دشمن خود دانسته و مأمور قتل آنها به دستور همسرش مسعود رجوی است دستوری که خود این فرقه آن را از رسانه هایش با صدای شخص مسعود رجوی پخش کرده است. در حقیقت مریم رجوی می گوید: یا با من یا اینکه همه شما مزدور رژیم ایران هستید.

اما ما معتقدیم که آقای رجوی در سازمان مجاهدین در سال ۱۳۶۴ تحت عنوان انقلاب ایدئولوژیک یک کودتا کرد و تمام معیار ها و ارزش های اولیۀ سازمان را به نفع رهبری بلامنازع خودش تبیین نمود.

لذا ما این سازمان را بعنوان اپوزیسیون به رسمیت نمی شناسیم. و بر اساس نظر سنجی های مختلف، رهبری این سازمان از جمله مریم رجوی فاقد هر گونه حمایت در میان مردم ایران می باشد و بلکه مردم ایران از این سازمان و رهبریش بیزار هستند. این را هر ایرانی که به خارج می آید می گوید و هم چنین ما وقتی از فرقه جدا شدیم و به اینترنت و دنیای آزاد دسترسی پیدا کردیم متوجه شدیم که در نتیجۀ کارکرد های غیر انسانی آقای رجوی این سازمان هیچ پایگاهی در بین ملت ایران ندارد و همه بشدت از اعمال و اندیشه های فرقه گرایانه این سازمان متنفرند.

با تشکر و قدردانی از وقتی که در اختیار من قرار دادید. بسیار سپاسگزارم.

(پایان)

*** 

همچنین:

 • احمد اوسطیاحمد اوسطی، اروپا، چهاردهم مارس ۲۰۱۵:… ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و خبر خجسته اعلام مواضع سه تن از اعضای قدیمی و از کادرهای برجسته سازمان که سالها از نزدیک این بزرگواان را می شناسم و با تمام خصوصیات ومنش انسانی و عواطف که نسبت به ایران و ایرانی داشتن و

  احمد. م خ. اروپا، بیست و پنجم ژوئن ۲۰۱۴: … بله با پول های طیب و طاهر سازمانهای اطلاعاتی اسراییل و عربستان و بودجه گنگره آمریکا و…. پول شویی های دیگر معلوم است که دست دل باز دارند پول می دهند و سیاهی لشگر جمع می 

  Mojahedin Khalq MKO MEK Rajavi cult Saddam husseinاحمد. م خ. اروپا، ایران اینترلینک، دوازدهم می ۲۰۱۴: …  افسوس از دست زمانه ولعنت به شخص مسعود خیانت کار وطن فروش و انسان کش. چرا انسان کش ؟؟ برای اینکه امثال جواد خراسان که در دوران دانشجوی زمان شاه از قشر روشنفکر ومبارزه علیه نظام شاه بودن با انگیزه های پ

  ۲۰۱۴/۰۳/۱۳ جوابیه ای به نوشته منصور قدر خواه علیه منتقدین وجدا شدگان از فرقه رجوی

  منصور قدرخواه مجاهدین خلق فرقه رجوی احمد. م خ. اروپا، سیزدهم مارس ۲۰۱۴: … ما جدا شدگان هم که مثل کمپ اشرف با تیر وکمان وسرنیزه که به سمت شما شلیک نکردیم. گفتیم  اگر به فرمان رجوی و اسراییل این فیلم را داری تهیه میکنی  بدان که حناییست که رجوی درست کرده. خودت را با آن ر

  منصور قدرخواه مجاهدین خلق فرقه رجوی احمد. م خ. اروپا، بیست و هفتم فوریه ۲۰۱۴: …  باید پرسید که چند گرفتی  و چگونه گرفتی و کجا گرفتی و به چند خود را به فرقه رجوی فروختی  که در وا نفسایی که رهبر خود ساخته و جنون زده قدرت و شیاد و زن باره برای زنده ماندن در سوراخ موش و دا

  احمد. م خ. اروپا، بیست و چهارم فوریه ۲۰۱۴: … یاداشت دیگر که در سالن باقر زاده  حضرت رهبر روی سن ظاهر شدن با لباس شبیه لباس یاسر عرفات اما با دوخت زنانه که دگمه های روی آستین و شانه اش را زنانه زده بودن این مردک یک کمی روژ لب زنانه هم به لبش مالیده بود که من چندشم آمد و شرمم آمد که این

  احمد. م خ. اروپا، نوزدهم فوریه ۲۰۱۴: … در شروع نشست برای اینکه از احساسات ما استفاده کند یک عکس نشان داد که دو بچه داشتن با هم کشتی می گرفتن و یکی از کودکان  طرف مقابلش را به زمین خوابانده بود و پشتش را به زمین زده بود رجوی کوتوله هم با یک شبیه سازی کودکانه گفت بین دعوای خودش با رژیم

  Massoud Rajavi and Saddam Hussainاحمد. م خ. اروپا، سیزدهم فوریه ۲۰۱۴: …  ما هم مجبور بودیم به جای مراورده و تماس با مردم خودمان و خانواده های خودمان که به ذن خود برای تغییر وضعیت سیاسی و اجتماعی آنها مبارزه می کردیم  در این مهمانی ها شرکت کنیم وبا این افراد پیر و پاتال  تاریخ گذشته دیسکو

  احمد. م خ. اروپا، هشتم فوریه ۲۰۱۴: …  رجوی همچون  عضدی مخالف آزاد کردن و خارج شدن اعضای قبیله اش  بود و به هر قیمت  نمی گذاشت کسی دنبال زندگی خودش و انتخاب های خودش خارج از عراق  باشد به همین منظور تمام ارتباطات افراد را با خانوادهایمان قطع کرده بود شخصا برای خارج شدن و آزاد شدن از دست این خود 

  احمد. م خ. اروپا، دوم فوریه ۲۰۱۴: …  یکی دیگر از ویژه گی های جامعه بسته که به شکل بسیار کهنه آن در قبیله ها یافت می شود جنگ طلبی و دشمن فرضی درست کردن در اذهان اعضای قبیله است تا افراد گیر کرده در این محیط بسته سر گرم جنگ ذهنی باشند و با دشمن خیالی در حال جنگ باشند . لطف به تعدادی از کلمات یا جملات

  احمد. م خ. اروپا، بیست و پنجم ژانویه ۲۰۱۴: … یاد م هست که یک روز آذر رضایی نشستی با یک لایه تشکیلاتی داشت و وقتی نشست تمام شد دیدم که همه پکر و گرفته هستن وبهت زده هستن وگیج  رفتم سراغ کاظم – ر پرسیدم موضوع نشست چی بوده گفت آذر برای اینکه ما را متوجه مسئولیت یمان بکند وکار بیشتر بکشد شروع کرده 

  احمد. م خ. اروپا، نوزدهم ژانویه ۲۰۱۴: … فکر کنم اگر بخواهم این جمله معنی کنم ” قبیله خودش را به نسل قهرمان مقدس می چسباند”  بهترین و جذاب ترین قهرمان مذهبی واسلامی را شیاد رجوی انتخاب کرده بود از نام امام حسین امام سوم شیعیان بیشترین استفاده را کرده و میکند  اگر دقت کرده باشید وقتی از تاریک خان

  احمد. م خ. اروپا، شانزدهم ژانویه ۲۰۱۴: …  با شناختی که از رک گویی ناصر داشتم و صراحت همراه با طنز   می دانستم این نقطه نظراتش به مزاج رئیس قبیله خوش نمی آید و ناصر موی دماغش هست و نمی گذارد دیگران را کله پزی کند  و به ترتیبی می خواهد از دست این تیپب افراد خلاص شود . ما بقی داستان را دوست گرامی آق

  احمد. م خ. اروپا، سیزدهم ژانویه ۲۰۱۴: … در شرایط حساس دلم می خواست که همه متمرکز این موضوع بشویم و خودم هم دل دماغی برای نقد این قبیله را نداشتم  فکر کردم مدتی کار نوشتن وافشاگری  دیدهایم از درون قبیله  فرقه رجوی را متوقف کنم تا تعیین تکلیف وضعیت اسیران لیبرتی  اما دیدم که دقیقا هدف  رجوی 

  احمد. م خ. اروپا، یازدهم ژانویه ۲۰۱۴: … اگر دقت کرده باشید سرکرده قبیله رجوی هر بار که عضوی جداشده و پایش به دنیای آزاد رسیده و افشاگری کرده که در دورن این فرقه و عشیره چه می گذرد  کوتوله رجوی سرو کله اش پیدا شده و می گویید این فرد را خودمان اخراج کردیم و در تمامی موارد هم علت اخراج را مشکل جنسی

  احمد. م خ. اروپا، نهم ژانویه ۲۰۱۴: … در این نوشته با کمک گرفتن از اینترنت به جمع آوری کلی ترین و خلاصه ترین اساسنامه های تمامی احزاب و سازمانهای عمدا چپ  پرداختم که در اکثر موارد اساسنامه مشترکاتی مورد توافق دارند و اکثرا هم برای تشکیل گروه خود از سایر احزاب پیش رو الگو برداری کردن و از جمله ف

  احمد. م خ. اروپا، چهارم ژآنویه ۲۰۱۴: … یادم هست در همان ایام مسعود دلیلی هم از فرقه جدا شده بود و به بغداد آمد و ما هم خوشحال شدیم فردی با سوابق قدیمی و در موضع حفاظت رجوی جدا شده و به جمع ما می پیوندد اما او  به هیچ طریق رازی نشد به جمع ما بپیوند و حتی جواب نامه های ما جدا شدگان را که توسط نیروهای

  احمد. م خ. اروپا، سی ام دسامبر ۲۰۱۳: …  تصمیم به اعلام جنگ مسلحانه  و وارد فاز نظامی شدن در شرایطی که دشمن خارجی عراق به وطن حمله کرده بود بدون شک از فکر و قد قواره این کوتوله نبوده بلکه توسط کانون های قدرت داخلی و خارجی در رقابت و تضعیف  حکومت  تازه شکل گرفته بوده آنقدر این فکر کودکانه بود که 

  احمد. م خ. اروپا، بیست و پنجم دسامبر ۲۰۱۳: … در پنج سال آخر که به دلیل موقعیت ای که در گارگاه های تعمیرات در کمپ داشتم توانستم یک رادیو بسیار کوچک و قدیمی و  کاملا تکه تکه شده را پیدا کنم و با ابتکار  رادیو را با سازی کنم  چون  گوش کردن به رادیو ممنوع بود و  شبها بعد از ساعت  ۲۳۳۰ که چراغ آ سایشگاه