تحریف تاریخ مجاهدین خلق – مسعود رجوی ونیم قرن در تکاپوی آزادی

تحریف تاریخ مجاهدین خلق – مسعود رجوی ونیم قرن در تکاپوی آزادی

تحریف تاریخ مجاهدین خلق - مسعود رجوی ونیم قرن در تکاپوی آزادیمهرداد ساغرچی، وبلاگ روشنگران و کانون آوا بیست و ششم ژانویه 2020:… حال رجوی در سوختن از اینکه چرا شعاری در حمایت از شیر همیشه مخفی یعنی مسعود داده نشده ، با توهین و بجای تحلیل شرایط گفته نیم پهلوی و شعار حمایت از از خاندان پهلوی کار وزرات و لابی ها ی آنها دانست ، باید گفت جناب شیر همیشه بیدار و مخفی اینها که دیدید از گرسنگی و بیکاری شعار دیگری پیدا نکردند که ابتدا به ساکن مشکلشان شکم های گرسنه و جیب های خالی بود ، پس سعی کنید حداقل از زندگی سالیان در دموکراسی های غربی صحبت کردن و نوشتن با شیوه لمپنیست را ترک کنید و مثل همه روزنامه نگاران دنیا و دنیای غرب ، بجای فحش وخط ونشان ، یک کلام حرف حساب بزنید . باور کنید که این روزها مردم نیاز به التیام و یار دارند . تحریف تاریخ مجاهدین خلق 

شما مجاهدین شکست خوردید فرقه رجوی هم بارکش اربابشما مجاهدین شکست خوردید

تحریف تاریخ مجاهدین خلق

دی ماه خاطره ها

این روزها بعد از حوادث خونبار سقوط هواپیما و همینطور تظاهراتی که در انتها با کشته ها و مجروحین خودش ماه دی باز هم غم انگیز شد .

کسی نیست که از این اتفاقات روح و جانش درغم و اندوه فرو نرود.

شاید رمزی یا شاید هم اتفاقی باشد که همیشه دیماه برای ایران زمین آبستن تحولات و اخبار بوده است.

بیش از هر اتفاق دیگری انقلاب ۵۷ که دراین روزها درچهل سال قبل به روزهای پایانی نزدیک میشدیم و آنچه اتفاق افتاد را نتیجه اش را در چهل سال گذشته دیدیم و شنیدیم.

فرقه مسعود رجوی هم از این فرصت استفاده کرده که خواسته از نیم قرن گذشته کیسه ای برای خودش و رجوی بدوزه و هر آنچه از تلاش و آزادی خواهی بوده و مبارزه را به جیب خودش ریخته و باقی اتفاقات تلخ و ویرانگر را به عهده سایرین بگذارد و بگوید حال که به آینده نگاه میکنیم فقط یک نفر و یک گروه باقی میماند و آنهم رجوی (خنده حضار) است.

این مطلب در پاسخ به تحریف تاریخ به مقاله ” مسعود رجوی ونیم قرن در تکاپوی آزادی!! ”  میباشد. لینک به منبع  :

https://article.mojahedin.org/i/مسعود-رجوی-بیش-نیم%E2%80%8Cقرن-تکاپو-قفای-آزادی

تحریف تاریخ مجاهدین خلق - مسعود رجوی ونیم قرن در تکاپوی آزادی

تحریف تاریخ

در این مقاله تلاش بسیار زیاد شده که اسطوره ها و پادشاهان و قهرمانان ایران زمین با حنیف نژاد و جزنی و مصدق مقایسه شود و نام آرش و سیاوش را در کنار این که ایران را فرهنگ سازان و مبارزان ساخته اند و گفته شده که رجوی با کارهایش صلاحیت از اول داشته که همیشه در مسیر درست میرفته است !

برای ثبت در تاریخ وآزادی ستیزی و ایران ستیزی و ولایت عقیدتی فرقه مجاهدین هیچ استدلالی لازم نیست و همین مقاله فرقه را اگر که زبان فرقه خوب بفهمیم میتوانیم ببینیم از همین الان با شعار ”‌ هر که با ما نیست دشمن است ” را برای خواننده بیان کرده است.

آینده ای بدون رژیم

با توجه به تحولات و اتفاقات فرقه فرض گرفته که پایان ج ا است و حالا باید به آینده فکر کنیم که چه نظامی میخواهد ایران را هدایت کند ، با توجه به اینکه در شعارها و اتفاقات اخیر در ایران هرگز حتی یک شعار به حمایت از رجوی وفرقه اش در هیچ تجمعی داده نشد و هر از گاهی با اشاره به فرزند شاه و عکسی از شاه ، از قرار معلوم که خیلی به مزاق رجوی تلخ آمده و یک خط و نشان در ابتدای مقاله کشیده که اصلا فکرش را نکنید که ما به دوران قبل از ج ا برمیگردیم. حال سوال اینجاست آقای  متخصص آزادی شناسی و مردم شناسی و حکومت مردمی که پنجاه سال است دارید مبارزه ! میکنید ، نمیدانید اولا درس آزادی و حکومت دموکراسی این است که شرط ندارد. تمام ماجرا رای مردم است و بس .

مهرداد ساغرچی میهمان تلویزیون مردم تی وی

از قرار معلوم برای شما فقط این مهم است که مردم بدانند سی دیماه رجوی از زندان شاه آزاد شد (البته هرگز گفته نشد چرا ایشون اگر مهم بودند و درزندان همکاری نکرده زنده مانده!؟) و چون ایشان بعد از آن شورش سراسری فرصت نداشت که جای رهبری را تصاحب کند باید حالا مردم بدانند ایشان از همه باسابقه تر است.

ایران آزاد فردا از همین جای داستان معلوم است برای کسانی که برای مردم خط و نشان میکشند و باید و نباید مشخص میکنند جایی نخواهد داشت.

آینده ایران

نویسنده با اشاره به آینده ایران در مقاله فرقه که به نظر میرسد شخص رجوی نوشته باشد .، میگوید ” تاریخ معاصر ایران و انقلاب نوین و دموکراتیک آن را نیز باید به نام سمبل و جریانی شناخت که در مسیر رسیدن به آزادی سر از پا نشناخته طی طریق کرده است. ”  توجه کنید که میگوید باید به نام فرقه رجوی شناخته شود.

برای اینکه متوجه شوید با چه کسانی طرف هستید کافی است این یک جمله را بخوانید و تفاوتش را بایک دیکتاتوری که میگوید شما باید به جناح ما رای دهید و راه دیگری ندارید چیست؟ موضوع این است که مردم ایران در هر اعتراض و جنبشی که تا به حال نشان داده اند از راس تا پایین رژیم را که نشانه رفته باشند اما هرگز این نبوده که فرقه مجاهدین و رجوی را حتی در یک صحنه جایگزین رژیم بدانند ، پس باید گفت خواهران و برادران متخصص آزادی کش ، ابتدا در درون فرقه خودتان اندکی تمرین ازادی کنید بعد واسه یک کشور هشتاد میلیونی پیش کش.

مرحوم رجوی ماموریت سرنگونی و هزار سوال

اعترافات فرقه وخواب بودن یک جنبش

حال که فرقه درباره انقلاب ۵۷ میگوید که قرار بوده که این انقلاب به دست فرقه رجوی و فداییان بیفتد تا اینکه ایران به ابادی و آزادی و پیشرفت برسد.

امیدوارم از خواندن این جمله دچار سردرد نشوید ، چون اگر قرار بود گروههایی با افکار خرده سوسیالیستی و خرده اسلامی و خرده بورژوازی به جایی برسند احتمالا الان نصف بیشتر دنیا با مدینه فاضله قبلی کمونیست ها هم پیمان شده بود و همه بجای فرار به غرب برای دستیابی به زندگی نسبتا برابر و ازادی به شوروی میرفتند .

وقتی این مطالب را میخوانیم از دو حالت خارج نیست یا اینکه افراد یا فردی که این را نوشته حدود چهل سال است در یک محیط بسته است و از اخبار جهانی اطلاعی ندارد یا اینکه خودش را به ندیدن و نشنیدن زده است و مطمئن هستم خوانند ه های خودش را احمق ندانسته چون میداند در عصر اینترنت با یک جستجوی چند دقیقه ای در اینترنت میتوانی انبوهی اخبار و داستان و اطلاعات تاریخی و غیره کسب کنی.

ماستمالی نقش رجوی و مجاهدین در شکل گیری خفقان

اگر به یاد داشته باشیم بسیاری از کسانی که در این سالیان قلم زده اند با اشاره به اتفاقات سال ۵۷ گفته اند که فرقه مجاهدین و شخص رجوی نقش جدی در عوض شدن صحنه داشته اند ، حال در این مقاله خواسته که پاسخی به این موضوع داده باشد میگوید : چون رجوی در زندان بوده تشکیلات قدرت نداشته و باید صبر میکرده ، در صورتیکه فیلم ها نشان میدهد که سخنرانی های رجوی و خیابانی به اندازه کافی شنونده داشته در همان ایام که اگر تشکیلات مواضع اصولی میگرفتند و با شعارها و خطوط اشتباه راه را برای سرکوب سریع آزادی فراهم کردند و اگر فرقه اعلام مبارزه مسلحانه نکرده بود آیا صحنه سیاسی ایران چنین بود؟ حال باز هم باید فرقه بگوید گناه رژیم را گردن ما انداختند ، هرگز این طورنبود چون اولین کسانی که باعث روی کار آمدن حکومتی دینی شدند همین فرقه بودند و بس.

گناه مجاهدین

در این مقاله باز هم تحریف واقعیت شده است ، گناه مجاهدین نه عشق به آزادی بوده که بلکه شیفته قدرت بودن ، از ابتدا بوده و تا امروز هم هیچ به جزرسیدن به قدرت نیست .

رجوی و تیم اطرافش هرگز لحظه ای به مردم و مشکلاتشان فکر نکردند و در این سالیان هرگز معنی گرسنگی و آواره گی و تبعید و مبارزه را لمس نکرده است. بنا به گواه همه کسانی که در فرقه هستند چرا رجوی در شورای خیالی مقاومت خودش برای آینده هیچ سمتی در نظر نگرفته است ؟ به یک دلیل او خودش را یک رهبر مادام العمر عقیدتی و بدون تکرار و بدون جانشین میداند . اگر غیر از این بود او بیش از یک دهه غیب نمیشد که نکند مشکلی برایش پیش نیاید، راستی مگر چه چیز رجوی برتر از صدها رهبر جنبش دیگر که دستگیر و زندانی و اسیر شده اند بوده است که چنین از جان خود هراس دارد.؟

شارلاتانیزم و لمپنی خاص رجوی و فرقه اش با سر تیتر رویش سرود آوران سپیده

ضرب المثل خر همان خر است فقط پالانش عوض شده ، را در انتهای این مقاله میتوان دید.

آنانکه هم از گندم ری افتادند و هم از خرمای بغداد

از نگاه من ایران یک زمین کوچک است که شاید فهمش برای غیر ایرانی ها دشوار باشد شما یک کشور هشتاد ملیونی با بیش از هشت زبان مختلف که فقط لهجه نیستند و انواع مذهب و آب و هوای متفاوت در یک فصل از سال و همینطور در یک جغرافیای کاملا متفاوت است که شما نمیتوانید واقعا بدون یک حکومت کثرت گرا از دموکرات این کشور خاص را اداره کنید، حال شاید تعدادی هم با توجه به وضع اقتصادی بسیار خراب امروز ایران کسان زیادی  باشند که اوضاع الان با زمان قبل از انقلاب را از لحاظ اقتصادی مقایسه کنند و شعاری در حمایت از دوران شاه بدهند که این هم یک مساله کاملا ساده و دو دو تا ست که نیازی به فحش و دشمن سازی نیست ، باید واقعی به مسائل نگاه کرد و قضاوت کرد.

حال رجوی در سوختن از اینکه چرا شعاری در حمایت از شیر همیشه مخفی یعنی مسعود داده نشده ، با توهین و بجای تحلیل شرایط گفته نیم پهلوی و شعار حمایت از از خاندان پهلوی کار وزرات و لابی ها ی آنها دانست ، باید گفت جناب شیر همیشه بیدار و مخفی اینها که دیدید از گرسنگی و بیکاری شعار دیگری پیدا نکردند که ابتدا به ساکن مشکلشان شکم های گرسنه و جیب های خالی بود ، پس سعی کنید حداقل از زندگی سالیان در دموکراسی های غربی صحبت کردن و نوشتن با شیوه لمپنیست را ترک کنید و مثل همه روزنامه نگاران دنیا و دنیای غرب ، بجای فحش وخط ونشان ، یک کلام حرف حساب بزنید . باور کنید که این روزها مردم نیاز به التیام و یار دارند .

تحریف تاریخ چیزی از مسئولیت شما کم نمیکند و مشتاقانه منتظر اونروز هستیم که همه در ترازوی قضاوت و عدالت قرار بگیریم و پاسخگوی اعمال و کرده های خود باشیم.

مهرداد ساغرچی

آلمان

تحریف تاریخ مجاهدین خلق

لینک به منبع

*** 

رابطه با مجاهدین خلق را قطع کنید اما بیائید پشت پرده را هم بنگریممجاهدین خلق از کمین سر کوچه علیه امریکایی ها تا امروز 

مجاهدین خلق از کمین سر کوچه علیه امریکایی ها تا امروز قتل مستشاران امریکایی توسط مجاهدین خلق ایران فرقه رجوی 

سی دیماه 1379 آزادی مسعود رجوی از زندان ساواک-5اشرف، چه پایان بد فرجامی!

Albania: MEK rebrands by assassinating unwanted membersAlbania: MEK rebrands by assassinating unwanted members

Saddam’s Private ArmySaddam’s Private Army
How Rajavi changed Iran’s Mojahedin from Armed Revolutionaries to an Armed Cult

life of camp AshrafThe Life of Camp Ashraf
Mojahedin-e Khalq – Victims of Many Masters
By Anne Khodabandeh (Singleton)  and Massoud Khodabandeh

کنفرانس ورشو شکست دشمنان ایران مجاهدین خلق مریم رجویThe Proof of US Cold shoulder to Maryam Rajavi

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/اعتصاب-غذای-نجات-یافتگان-از-فرقه-مریم-ر/

اعتصاب غذای نجات یافتگان از فرقه مریم رجوی در تیرانا. نامه سرگشاده به دولت آلبانی

مهرداد رجبی نجات یافته از مجاهدین خلق تیرانا آلبانی اعتصاب غذامهراد ساغرچی، کانون آوا، هجدهم مارس 2019:… تعداد بیش از هفتاد نفر از افرادی که از اعضا سازمان مجاهدین در آلبانی موفق به فرار از کپسول زمان فرقه رجوی شدند که بعضا بیش از سه سال در حالت بلاتکلیفی میباشند ، این موضوع به علت دخالت سازمان مجاهدین با استفاده از لابی های خودش تبدیل به یک بحران شده چرا که این افراد هیچ استاتویی ندارند و از قرار معلوم از پایان ماه مارس ۲۰۱۹ از حمایت های کمیساریا هم خارج خواهند شد.

گزارش اشپیگل آلمان از کمپ تروریستی مجاهدین خلق فرقه مریم رجوی در آلبانی و تمرین قتل و جنایت و ترورآشفته بازاری است بیا و ببین – پاسخ آقای غلامرضا شکری در رابطه با جعلیات فرقه رجوی در آلبانی

لینک به منبع

مهردادساغرچی – کانون آوا – 17 مارچ 2019

فراخوان به همه فعالان حقوق پناهندگان

نامه سر گشاده مهردادساغرچی به نخست وزیر آلبانی آقای ادی راما

جناب آقای نخست وزیر آقای ادی راما

ریاست محتر م کمیساریای پناهندگان در کشور آلبانی

مهرداد رجبی نجات یافته از مجاهدین خلق تیرانا آلبانی اعتصاب غذا

تعداد بیش از هفتاد نفر از افرادی که از اعضا سازمان مجاهدین در آلبانی موفق به فرار از کپسول زمان فرقه رجوی شدند که بعضا بیش از سه سال در حالت بلاتکلیفی میباشند ، این موضوع به علت دخالت سازمان مجاهدین با استفاده از لابی های خودش تبدیل به یک بحران شده چرا که این افراد هیچ استاتویی ندارند و از قرار معلوم از پایان ماه مارس ۲۰۱۹ از حمایت های کمیساریا هم خارج خواهند شد.

مهرداد ساغرچی آلمان

آقای مهرداد ساغرچی

این افراد اگر موفق میشدند که موقعیت پناهندگی در آلبانی یا کشورهای اروپایی پیدا کنند برای موجودیت فرقه رجوی خطرناک میشد چرا که همه افراد زندانی در دست فرقه به فکر فرار می افتادند.

در حال حاضر آقای مجید رجبی در یک اعتصاب غذای بیست روزه به سر میبرد. آقای مجید رجبی در همین اواخر یک جراحی معده داشته اند. سلامت و جان ایشان در خطر است و اعتراض ایشان در مشخص نشدن موقعیتشان هست و طبق معاهدات بین المللی این افراد باید حمایت و استاتوی پناهنده رسمی دریافت کنند. من بعنوان کسی که سالیان در این فرقه اسیر بوده ام به خوبی میدانم سازمان نمیخواهد که هیچکس از آلبانی خارج شود.

جناب نخست وزیر از شما تقاضا داریم با دخالت در این موضوع به این افراد که فقط خواستار بازگشتن به زندگی معمولی هستند کمک کنید.

ریاست محترم کمیساریا در تیرانا

افراد جدا شده در آلبانی هیچ امکان و راهی برای خروج از وضعیت موجود ندارند مگر اینکه ارگانی که شما نماینده اش هستید به این افراد یاری برسانید. مساله سلامتی آقای رجبی باید در الویت باشد. خواهشمند است با رساندن این وضعیت به اطلاع مسئولین اروپایی به پایان دادن این وضعیت کمک کنید. ما جدا شدگان در تمام شبکه های اجتماعی با افشای فشارهای فرقه مجاهدین در این راستا کمک خواهیم کرد

با احترام ۱۶.۰۳.۲۰۱۹ ساغرچی مهرداد آلمان.

لینک به توئیتر:

(پایان)

***Former People's Mujahedin member Gholamreza ShekariFormer People’s Mujahedin member Gholamreza Shekari (ALESSANDRO INCHES / DER SPIEGEL)

محمد حنیف نژادابراهیم خدابنده: تاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/نامه-سر-گشاده-به-رییس-جمهور-و-اعضای-جدید/

نامه سر گشاده به رییس جمهور و اعضای جدید دولت در آلبانی

 مهرداد ساغرچی، کانون آوا، ششم ژوئن ۲۰۱۷:… در این روزها فرقه مجاهدین تلاش دارد  با تبلیغات و نفوذ به رسانه ها در آلبانی از خودش چهره دیگری به نمایش بگذارد، بخصوص با نشان دادن شخصیت هایی که در مراسم ها و برنامه خودش نشان میدهد سعی میکند جایگاه ویژه ای از خودش نشان بدهد در صورتیکه در میان مردم ایران و حتی اعضای پایینی خودش هیچ طرفدار و هیچ جایگاهی ندارد. حضور اشخاص … 

احسان بیدی سیاوش رستارزمین گیر شدن مریم رجوی در آلبانی و واکنشی از سر استیصال 

نمایندگان پارلمان اروپا جلسه بحث در مورد مجاهدین خلق فرقه رجویDebate in the European Parliament ‘What is to be done about the Iranian Mojahedin Khalq (MEK)?’

لینک به منبع

نامه سر گشاده به رییس جمهور و اعضای جدید دولت در آلبانی

با احترام و سلام خدمت رییس جمهور جدید آلبانی آقای متا

ضمن تبریک به شما اینجانب مهرداد ساغرچی از اعضای سابق سازمان مجاهدین که به مدت بیست سال از عمر و جوانی خود را در این گروه گذرانده ام لازم دیدم که توجه شما را به چند نکته جلب کنم.

اولا ضمن تشکر از دولت و مردم آلبانی که به میزبانی تعدادی از هموطنان ایرانی من با روی گشاده خوش آمد گفتند. گروه مجاهدین در کسوت سازمانی یک فرقه بسته و خطرناک است اما در کسوت افراد تشکیل شده از افرادی با درجه های مختلف از مغز شویی ایدئولوژیک و همینطور کسانی که از یک یا چند دهه است که چنبره وحشت و ترس یک گروه گرفتار شده اند.اما آنچه که مسلم است من بعنوان یک انسان هرگز نمیتوانستم تحمل دردهای مضاعف افراد گرفتار در عراق آشوب زده وجنگ زده را کنم و لذا از این حرکت انسانی کشور مطبوع شما سپاسگزارم.

دوم اینکه این سازمان بیش از دودهه در کشور عراق بود و در همدستی با دولت سابق عراق و بعد از سقوط دولت سابق عراق یعنی حکومت صدام در ادامه به دخالت های سیاسی واجتماعی خودش در عراق ادامه داد و این کشور بحران زده را هر چه بیشتر درگیر اختلافات و اختشاش میکرد بصورتیکه آشکارا از گروههای مخالف دولت وقت عراق حمایت کرده برای اینکه این مخالفان با دریافت کمکهای بی پایان مالی و سیاسی و…را حامی خودشان در برنامه ماندن در عراق همسو کرده بود. برای نگاه به این مساله میتوان تاثیر هم اکنون نیز در اوضاع سیاسی عراق این مساله را دید.

سوم اینکه کشور آلبانی به دلایل مختلف ظرف مناسبی برای تفکرات فرقه ای این سازمان است چرا که تا کنون با ترفند های مختلف توانسته اختیار فردی افراد تحت سلطه خودش را گرفته و در یکسری قراردادهای پیچیده و پشت پرده رهبری تشکیلات را به عنوان نماینده تام الاختیار فرقه در قبال مسائل شخصی افراد اعم از تصمیم برای نحوه زندگی و مکان زندگی و کلیه امور دیگر چه در مقابل کمیساریای پناهندگان و چه در مقابل کشور میزبان ، همه چیز را در دست بگیرد . برای نمونه مستمری افراد را خودش در دست گرفته و این را به عنوان اهرم فشار در تصمیم افراد برای انتخاب آزادنه زندگی و معیشیت استفاده میکند.

چهارم اینکه این سازمان با توجه منابع مالی بی پایانی که دارد توانسته خطوط خودش را با پول و استفاده از اهرم فشاری که باهزینه های ملیونی بدست آورده حمایت های مختلفی را از اشخاص مختلف اعم از سیاسی یا فرهنگی و یا اجتماعی را جمع آوری کند، و این افراد غافل از اینکه این سازمان هرگز سر وکاری با آزادی و حقوق انسان و انسانیت ندارند. گواه حرف من نگاهی به موقعیت فعلی پایگاههای سازمان در آلبانی است که افراد در این نقطه از جهان هنوز اجازه ندارند با مردم عادی ارتباط داشته باشند. براستی باید پرسید که مشکل این سازمان چیست که در قاره اروپا نیز از افرادخودش هراس دارد که با دیگران ارتباط داشته باشند.

جناب رییس جمهور

من درطول دو دهه زندگی در این سازمان از کوچکترین حق انسانی برخوردار نبودم. تمام افراد در چند دهه اجازه تماس با افراد خانواده هایشان نداشته اند. اجازه دسترسی به رادیو و تلویزیون و رسانه ها بجز رسانه های فرقه نداشتند. تمام کارها در طول چند دهه بدون دستمزد انجام شده به طوریکه تمام افرادیکه سالیان در این سازمان بوده اند حتی یک سنت برای روزی پانزده ساعت کار دریافت نکرده اند و یکی از دلایل ترس افراد از خروج از فرقه همین نداشتن اندکی سرمایه حتی برای یک هفته زندگی است.

من یکی از دهها کسانی هستم که دریک فرصت استثنایی با توانستم از فرقه فرار کنم و خودم را به دنیای آزاد برسانم.من حاضر هستم در هر جا و هر محکمه ای برای ادعای خودم شهادت بدهم.

در این روزها فرقه مجاهدین تلاش دارد  با تبلیغات و نفوذ به رسانه ها در آلبانی از خودش چهره دیگری به نمایش بگذارد، بخصوص با نشان دادن شخصیت هایی که در مراسم ها و برنامه خودش نشان میدهد سعی میکند جایگاه ویژه ای از خودش نشان بدهد در صورتیکه در میان مردم ایران و حتی اعضای پایینی خودش هیچ طرفدار و هیچ جایگاهی ندارد. حضور اشخاص امریکایی یا غربی یا عربی هیچ دلیلی بر مشروعیت این فرقه نیست.

این نامه را بخاطر بیست تجربه زندگی در کشور عراق و اسارت به دست فرقه مجاهدین نوشتم باشد که گواهی باشد در این لحظه تاریخی که آنچه مسئولیت بنده بود انجام داده باشم.

به امید موفقیت شما در دوره جدید از مسئولیت خودتان

مهرداد ساغرچی – آلمان

*** 

همچنین: