تروریسم سایبری فرقه رجوی

تروریسم سایبری فرقه رجوی

عاطفه نادعلیان - تروریسم سایبری فرقه رجویعاطفه نادعلیان، انجمن نجات، تهرانف بیست و پنجم آوریل 2021:… منابع امنیتی آمریکا از جمله آژانس ‌های دولتی مانند دفتر تحقیقات فدرال(FBI) و آژانس اطلاعات مرکزی (CIA)تأکید کرده اند که سازمان های تروریستی متعددی نظیر القاعده و داعش از اینترنت برای وحشت آفرینی و تأثیرگذاری های سیاسی و اجتماعی و همچنین برای برقراری ارتباط با حامیان و حتی برای جذب اعضای جدید استفاده مستمر کرده اند. سازمان مجاهدین خلق بعد از شکست در عملیات فروغ جاویدان، برقراری آتش بس بین ایران و عراق، حمله عراق به کویت، اشغال عراق توسط آمریکا و سقوط صدام حسین، از دست دادن قرارگاه استراتژیک اشرف در عراق، و انتقال کامل به کشور آلبانی، خاصیت تروریستی و نظامی خود را از دست داد و به ناچار برای این که از گردونه مزدوری خارج نشود وارد میدان تروریسم سایبری شد. تروریسم سایبری فرقه رجوی 

Lucrative MEK Fake Accounts Interfering In American PoliticsLucrative MEK Fake Accounts Interfering In American Politics

تروریسم سایبری فرقه رجوی

انجمن نجات مرکز تهران شنبه 4 اردیبهشت 1400

عاطفه نادعلیان

خانم عاطفه نادعلیان وکیل دعاوی

تروریسم سایبری یا سایبرتروریسم Cyberterrorism استفاده مستمر از اینترنت برای انجام فعالیت در فضای مجازی جهت وحشت آفرینی و خرابکاری به منظور دستیابی به دستاوردهای سیاسی یا ایدئولوژیکی از طریق ورود گسترده به شبکه های اجتماعی با حساب های جعلی است که منجر به آسیب های مالی، جسمی، اخلاقی، روانی، و اجتماعی قابل توجهی می ‌شود.

منابع امنیتی آمریکا از جمله آژانس ‌های دولتی مانند دفتر تحقیقات فدرال(FBI) و آژانس اطلاعات مرکزی (CIA)تأکید کرده اند که سازمان های تروریستی متعددی نظیر القاعده و داعش از اینترنت برای وحشت آفرینی و تأثیرگذاری های سیاسی و اجتماعی و همچنین برای برقراری ارتباط با حامیان و حتی برای جذب اعضای جدید استفاده مستمر کرده اند.

سازمان مجاهدین خلق بعد از شکست در عملیات فروغ جاویدان، برقراری آتش بس بین ایران و عراق، حمله عراق به کویت، اشغال عراق توسط آمریکا و سقوط صدام حسین، از دست دادن قرارگاه استراتژیک اشرف در عراق، و انتقال کامل به کشور آلبانی، خاصیت تروریستی و نظامی خود را از دست داد و به ناچار برای این که از گردونه مزدوری خارج نشود وارد میدان تروریسم سایبری شد.

با تغییر کاربریِ سازمان مجاهدین خلق به عنوان ابزاری در خدمت دشمنان ایران و ایرانی، فعالیت های این سازمان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گسترش یافت و به این ترتیب مستقیماً امنیت و آرامش روانی جامعه ایران را هدف قرار داد.

مزرعه ترول‌ها مجاهدین آلبانی در گزارش فیسبوک

اتاق کامپیوتر یا همان یگان سایبری در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی با ایجاد حساب های جعلی در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و غیره تلاش می کند تا اولاً به میزانی که می تواند به جذب نیرو بپردازد و ثانیاً بر افکار جامعه تأثیر بگذارد.

تنها محل باقیمانده برای استفاده توسط فرقه رجوی بعد از عراق، فضای مجازی و تبلیغات مستمر سیاسی و اجتماعی است. به عبارتی تنها کارآیی فرقه رجوی در حال حاضر برای دشمنان تشکیل یگان سایبری و فعالیت در شبکه های اجتماعی است.

هدف دشمنان، که فرقه رجوی وسیله آنست، تولید شایعات و بمباران تبلیغاتی اذهان ایرانیان است به طوری که فضا آنقدر مخدوش گردد و آب آنقدر گل آلود شود که نتوان بین سیاه و سفید را تشخیص داد.

یگان سایبری فرقه رجوی در آلبانی بر اساس دستورالعمل ‌های فریب در فضای مجازی دست به فعالیت می زند و اعضای سازمان با کار اجباری شبانه روزی سعی می ‌کنند بحران ها و تنش ‌هایی هر چند محدود در ایران را رقم بزنند.

تجربه تخلیه تلفنی در بخش “اخباری” سازمان مجاهدین خلق که لازمه آن تحلیل روانی مخاطب، تحریک مخاطب بر اساس تحلیل به دست آمده، شخصیت‌ سازی ‌های ساختگی، و اعتماد سازی است نیز به کمک اعضای یگان سایبری آمده است. افرادی که در اتاق کامپیوتر وارد عملیات سایبری یا همان عملیات فریب در شبکه‌ های اجتماعی می شوند، ساعت ‌ها توسط عوامل بخش اخباری آموزش می بینند که چگونه بر مخاطبین خود تأثیرگذار باشند، اعتماد آن ها را جلب کنند، کاربرانِ عموماً جوان و بی تجربه شبکه‌ های اجتماعی را فریب داده و تحریک کنند، و هر کدام ده‌ ها شخصیت‌ ساختگی در فضای مجازی را هدایت نمایند.

حذف حسابهای جعلی مجاهدین آلبانی توسط فیسبوک

اعضای یگان سایبری به دلیل کار تشکیلاتی و روانی که آموزش های آن را فرا گرفته اند، با ایجاد حساب های جعلی و استفاده از عکس های دختران و پسران جوان در پروفایل های خود، در برخی موارد طعمه‌ هایشان را که معمولاً‌ از بین جوانان و نوجوانان بی اطلاع انتخاب می‌ کنند به روش‌ های مختلف برای همکاری با مجاهدین خلق فریب می دهند.

اولین گام عناصر فرقه رجوی در آلبانی برای فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی، طراحی اکانت‌ های فیک با هویت‌ های ساختگی است. هر عضو براساس سرعت عمل و مهارتش، چندین حساب جعلی در شبکه ‌های اجتماعی مختلف را هدایت می‌ کند. این صفحات معمولاً با علائمی غیر از سازمان مجاهدین خلق و با عناوینی از جمله حقوق زنان، حقوق کودکان، ورزشی، حقوق بشری، صنفی یا غیره راه ‌اندازی می ‌شوند. در واقع سازمان با اطلاع از جایگاه منفورش در میان مردم ایران، از نام و آرم خود استفاده نمی‌ کند.

این هویت‌ های جعلی برای شروع ارتباط با سوژه‌ ها در شبکه‌ های اجتماعی مورد استفاده قرار می ‌گیرند و هرگاه سوژه‌ ای به دام تبلیغات آنان افتاد و در مسیر همکاری قرار گرفت، با توجه به نگاه سیاسی و اطلاعات تاریخی ‌اش که چه میزان از سابقه جنایت ‌ها و خیانت ‌های مجاهدین خلق اطلاع دارد، یا این که چه نظری در مورد سازمان ابراز می کند، کم‌ کم هویت “سازمان مجاهدین خلق” برایش آشکار می ‌شود.

استفاده از آرم و نام سازمان بعد از تکمیل روند فریب سوژه‌ ها یا همان کاربران شبکه‌ های اجتماعی در ایران نیز فقط به این خاطر صورت می گیرد که سوژه‌ ها بعد از آن که فریب می‌ خورند و جذب می‌ شوند و تمایل به همکاری نشان می ‌دهند، هر اقدامی که به دستور سرپل انجام می ‌دهند را باید با نام و آرم سازمان ثبت و ضبط نمایند. به عبارت دقیق ‌تر اگر فردی عملی انجام داد باید به نوعی نشان دهد که این کار از سوی عوامل مجاهدین خلق انجام گرفته تا سرکردگان سازمان بتوانند گزارش‌ فعالیت‌ های خود در ایران را به سرویس‌ های اطلاعاتی دشمن بفروشند.

فعالیت فرقه رجوی در فضای مجازی با هویت های ساختگی با هدف عضوگیری و انجام عملیات ایذایی، تغییر فضای اعتراضات صنفی به آشوب و درگیری، القای حس ناتوانی و عقب ماندگی به جامعه، برهم زدن محاسبات سیاسی بین المللی و منطقه ای و عملیات روانی به سود دشمن صورت می گیرد.

مزرعه یا کارخانه ترول مجاهدین خلق در آلبانی بارها طی سال های اخیر توسط رسانه های بین المللی افشا و حساب های جعلی این سازمان توسط شبکه های اجتماعی مختلف مسدود گردیده است. اخیراً خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع فیسبوک اعلام نمود که حداقل 300 حساب کاربری جعلی مزرعه ترول مجاهدین خلق در آلبانی مسدود شده است، در گذشته توئیتر نیز دست به اقدام مشابهی زده بود.

مسدود کردن این حساب ها؛ مزرعه ترول مجاهدین خلق که تقریباً با 1500 کاربر و هر یک با حدود 20 حساب جعلی شبانه روز مشغول کار هستند را تعطیل نمی کند. اما اعتراف شبکه های اجتماعی و رسانه های بین المللی به وجود مزرعه ترول مجاهدین خلق و استفاده از حساب های جعلی قطعاً ضربه بزرگی است که واکنش های هیستریک فرقه رجوی را در پی داشته است.

امروزه در دست اغلب جوانان و نوجوانان ایرانی یک گوشی هوشمند است که می تواند با اقصی نقاط دنیا در ارتباط باشد، او اگر نسبت به تهدیدات این گونه ارتباطات آگاه نشده باشد این احتمال وجود دارد که به دام دشمنان مردم ایران بیفتد. وارد شدن به فضای مجازی مانند قدم گذاشتن در میدان مین است که بدون راهنما، آگاهی، شاخص گذاری و احتیاط های لازم می تواند فوق العاده خطرناک باشد.

قطعاً دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی کشور و همچنین دستگاه های تبلیغی و تعلیمی و رسانه ها وظایف خود را در این خصوص به نحو احسن انجام می دهند اما در این مورد خاص، عموم محافل فرهنگی و هنری، انجمن ها و سازمان های غیردولتی، گروه های سیاسی، و همچنین استادان، معلمان، مربیان، روحانیون، مدیران، مسئولان و خصوصاً والدین و خانواده ها باید نقش جدی ایفا نمایند. آنان باید ابتدا خود تسلط کافی برای استفاده از فضای مجازی به دست آورده و سپس تهدیدات محتمل آن را به کسانی که تجربه کمتری دارند انتقال دهند.

عاطفه نادعلیان

لینک به منبع

تروریسم سایبری فرقه رجوی

***

Link to the detailed report by Facebook (PDF)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مجاهدین-در-انتخابات-ریاست-جمهوری/

فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری – گزارش سلسله سمینارها در یزد

عاطفه نادعلیان : فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوریعاطفه نادعلیان، انجمن نجات، (تهران و یزد)، نهم آوریل 2021:… در اسفند ماه سال 1399 به همت انجمن نجات نمایندگی استان یزد، سلسله سمینارهایی بصورت برخط (آنلاین) در نهادها و شهرهای مختلف استان با شرکت مدیران و مسئولان اجرایی و با شرکت و سخنرانی مهندس ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن نجات همراه با پرسش و پاسخ برگزار گردید. جمعبندی و ماحصل این سمینارها که با عنوان “فعالیت های سازمان مجاهدین خلق در انتخابات آینده ریاست حمهوری و شوراها” برگزار گردید، در مجموعه کامل زیر، همراه با فصل بندی و موضوع بندی به نظر خوانندگان محترم میرسد . فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری

مجاهدین خلق از کمین سر کوچه علیه امریکایی ها تا امروز مجاهدین خلق از کمین سر کوچه علیه امریکایی ها تا امروز 

فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری

مأموریت مجاهدین خلق در انتخابات سال 1400 چه خواهد بود؟

حقیقت مجاهدین خلق

انجمن نجات مرکز تهران پنج‌شنبه 19 فروردین 1400

با نزدیک شدن انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراها در ایران، و با رشد فعالیت ها و رقابت ها و هیجانات سیاسی در جامعه، در این مقطع دشمنان ایران و ایرانی همچون تمامی این سالیان حیات جمهوری اسلامی بیکار ننشسته و تلاش می کنند تا با سوءاستفاده از این موقعیت اهداف خود را دنبال نمایند. هدف آنان ایجاد جو تشنج روانی به منظور مأیوس و دلسرد کردن مردم می باشد.

عاطفه نادعلیان : فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوریبرای مشاهده متن کامل (فایل پی دی اف) اینجا را کلیک کنید.

سازمان مجاهدین خلق به عنوان یکی از ابزار کار آمریکا در دشمنی با مردم ایران نیز در این خصوص دست به کار شده و مأموریت های محوله را به انجام خواهد رساند. این سازمان تلاش خواهد کرد تا امنیت روانی جامعه را با سوءاستفاده از فضای به وجود آمده در این برهه به خطر بیندازد.

مجموعه ی حاضر سیر حرکت این سازمان از ابتدای شکل گیری را تشریح کرده و سپس نقش خائنانه فرقه رجوی در مرحله کنونی و شیوه های فعلی کار این سازمان را مورد بررسی قرار می دهد.

برای مشاهده متن کامل (فایل پی دی اف) اینجا را کلیک کنید.

گزارشات :

… در اسفند ماه سال 1399 به همت انجمن نجات نمایندگی استان یزد، سلسله سمینارهایی بصورت برخط (آنلاین) در نهادها و شهرهای مختلف استان با شرکت مدیران و مسئولان اجرایی و با شرکت و سخنرانی مهندس ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن نجات همراه با پرسش و پاسخ برگزار گردید. جمعبندی و ماحصل این سمینارها که با عنوان “فعالیت های سازمان مجاهدین خلق در انتخابات آینده ریاست حمهوری و شوراها” برگزار گردید، در مجموعه کامل زیر، همراه با فصل بندی و موضوع بندی به نظر خوانندگان محترم میرسد 

لینک به گزارش (فایل پی دی اف)

1- برگزاری همایش آنلاین مدیران اداره کل راه آهن استان یزد با مشارکت انجمن نجات یزد
 انجمن نجات مرکز یزددوشنبه 27 بهمن 1399

اولین نشست توجیهی و پرسش و پاسخ آنلاین با ابتکار و مدیریت انجمن نجات یزد و با حضور مهندس ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات و با حضور مدیران و معاونین اداره کل راه آهن استان یزد در تاریخ 19/11/1399 در محل سالن کنفرانس شهید بیگی برگزار گردید.

عاطفه نادعلیان : فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری

در این نشست توجیهی، ابتدا آقایان یغمایی و سعادت طی سخنانی به معرفی انجمن نجات و عملکرد این مجموعه در سطح کشور و در استان یزد در راستای یاری رساندن به خانواده های چشم انتظار جهت ارتباط با عزیزان گرفتارشان در سازمان مجاهدین خلق پرداختند.

سپس آقای خدابنده پیرامون شکل گیری سازمان مجاهدین خلق، فعالیتها و تحرکات آن قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران، انجام ترورهای کور و نقش خائنانه و مخرب این سازمان در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله صدام حسین علیه ایران و همکاریشان با رژیم بعث پرداخت.

در ادامه این نشست مطالبی در خصوص تحرکات تبلیغی – روانی فرقه رجوی در شرایط فعلی و ارتباط آنان با سرویس های جاسوسی غربی و منطقه ای و پیشبرد اهداف آنان و برنامه های جنگ روانی علیه جامعه ایران و جمهوری اسلامی را عنوان نمود.

در پایان این نشست برنامه پرسش و پاسخ به اجرا در آمد.

لینک به منبع

2- همایش آنلاین سراسری مدیران سازمان بهزیستی استان یزد با مشارکت انجمن نجات
 انجمن نجات مرکز یزدیکشنبه 3 اسفند 1399

دومین نشست توجیهی و پرسش و پاسخ آنلاین با ابتکار و مدیریت انجمن نجات یزد و با حضور مهندس ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات و با حضور بیش از 30 نفر از مدیران، معاونین و مسئولین مشاغل حساس سازمان بهزیستی یزد و شهرستانهای تابعه در استان در تاریخ 27/11/1399 در محل سالن کنفرانس تدبیر این سازمان برگزار گردید.

عاطفه نادعلیان : فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری

در این نشست توجیهی، ابتدا آقایان یغمایی و سعادت طی سخنانی به معرفی انجمن نجات و عملکرد این مجموعه در سطح کشور و استان یزد و در راستای واکسینه نمودن مخاطبان فرقه تروریستی رجوی در داخل کشور و تلاش برای وصل ارتباط خانواده ها با اعضای فریب خورده و گرفتار در این فرقه پرداختند.

در ادامه آقای ابراهیم خدابنده طی سخنانی نحوه شکل گیری سازمان مجاهدین خلق، فعالیت ها و تحرکات آنها قبل و بعد از انقلاب اسلامی، انجام ترورهای کور و نقش خائنانه و مخرب آنها در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، و همکاری آنها با دشمنان ایران و ایرانی را تشریح کرد.
تحرکات ایذایی و تبلیغی و روانی در شرایط فعلی و ارتباط آنها با سرویس های جاسوسی بویژه سعودی و اسرائیل و نهایتاً اهداف و برنامه های تبلیغی- روانی فرقه رجوی علیه جمهوری اسلامی خصوصاً در برهه انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراها از دیگر مواردی بود که به آن پرداخته شد.

در پایان به سوالات مطرح شده توسط شرکت کنندگان در جلسه آنلاین پاسخ داده شد.

لینک به منبع

3- برگزاری همایش آنلاین مدیر عامل انجمن نجات با فرمانداری شهرستان ابرکوه
انجمن نجات مرکز یزدیکشنبه 10 اسفند 1399

سومین نشست توجیهی و پرسش و پاسخ آنلاین با ابتکار و مدیریت انجمن نجات استان یزد و با حضور مهندس ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات و با حضور فرماندار، معاونین و بخشداران تابعه شهرستان ابرکوه استان یزد در تاریخ 4/12/1399 در محل سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان بمدت دو ساعت برگزار شد.

عاطفه نادعلیان : فعال شدن مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری

این همایش با قرائت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز گردید. سپس مجری جلسه موضوع این همایش و اهمیت آنرا یادآور شد و در ادامه آقای امامی فرماندار محترم شهرستان ابرکوه از اهمیت برگزاری اینگونه همایش های توجیهی که موجب بصیرت افزایی در بین مدیران و کارکنان مشاغل حساس می شود، سخنان کوتاهی ایراد نمود.

در این نشست توجیهی سپس آقایان یغمایی و سعادت طی سخنانی به معرفی انجمن نجات و عملکرد این مجموعه در سطح کشور و در استان یزد در راستای اطلاع رسانی و توجیه خانواده ها و جوانان و مخاطبان سازمان مجاهدین خلق در داخل کشور پرداختند.

در ادامه آقای ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات و از مسئولین سابق بخش روابط بین المللی سازمان مجاهدین خلق سخنرانی نمود.

محورهای سخنان وی به شرح ذیل می باشد:

– معرفی و نحوه جذب خویش به سازمان مجاهدین خلق بعد از انقلاب اسلامی
– نحوه شکل گیری سازمان مجاهدین خلق و فعالیت ها و تحرکات آنها قبل و بعد از انقلاب اسلامی
– انجام ترورهای کور و نقش خائنانه و اقدامات مخربانه فرقه رجوی در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران
– تحرکات ایذایی و تبلیغی – روانی در شرایط فعلی
– ارتباط فرقه رجوی با سرویس های جاسوسی غربی و منطقه ای
– هوشیاری مسئولین، مدیران، مربیان، والدین و خانواده ها و همچنین جوانان و نوجوانان در برابر تهدیدات فضای مجازی

در پایان به سوالات مطرح شده توسط حضار در جلسه پاسخ داده شد.

لینک به منبع

(پایان)

فعال شدن مجاهدین خلق در انتخابات ریاست جمهوری – گزارش سلسله سمینارها

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/دادگاه-بین%e2%80%8cالمللی-سران-مجاهدین-خلق-و/

دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق و واکنش مضحک رجوی متهم ردیف اول پرونده

دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین مسعود رجویعاطفه نادعلیان، انجمن نجات، مرکز تهران، دهم مارس 2021:… نادر چپچاپ یکی دیگر از خواهان پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت از این که این فرصت به من داده شد تا از حقوق خود دفاع کنم از دادگاه سپاسگزارم. طی چهار سال که در فرقه رجوی بودم آسیب‌ های فراوانی به من وارد شد. مرا فریب دادند و از ترکیه و به طور غیرقانونی به عراق بردند. ناخن های پاهای مرا بدون بی حس کردن کشیدند و مرا در همان وضع مجبور می کردند در کارهای نظامی، خدماتی و تشکیلاتی شرکت کنم و همین کار موجب عفونت پاهایم شد. چیچاپ که هر دو پایش به دلیل عفونت قطع شده است افزود که مرا فریب دادند که در آلمان به من کار می دهند و من اصلاً دنبال این موضوعات نبودم. می گفتند مرا می کشند و در حیاط دفن می کنند و از من به عنوان شهید خود یاد می کنند، من گفتم برای مبارزه نیامدم. دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق و واکنش مضحک رجوی متهم ردیف اول پرونده 

دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق و واکنش مضحک رجوی متهم ردیف اول پرونده

دادگاه بین‌المللی برای سران فرقه مجاهدین خلق واکنش مضحک متهم ردیف اول پرونده

انجمن نجات مرکز تهران، چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

عاطفه نادعلیان

خانم عاطفه نادعلیان وکیل دعاوی

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، دادگاهی برای رسیدگی به دادخواست ۴۲ نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق، که تحت فریب و حبس انفرادی و شکنجه و اذیت و آزار این سازمان قرار گرفته بودند، در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی و عمومی بین‌الملل تهران، با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی و سازمان های حقوق بشری و بین المللی، طی روزهای یکشنبه ۱۷ و دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹ برگزار گردید.

در ابتدای جلسه روز اول، رئیس دادگاه قاضی پورمریدی ضمن اعلام رسمیت دادگاه، خواندگان پرونده که مسعود و مریم رجوی و دیگر سران فرقه رجوی بودند را یکایک معرفی نمود. رییس دادگاه گفت که این اولین بار در تاریخ کشور است که چنین دعوایی در شعبه حقوقی مطرح می‌شود. علت برگزاری دادگاه به صورت علنی این است که برای اولین بار، اشخاصی در رابطه با حبس، شکنجه، سلب حقوق اساسی و … که توسط فرقه رجوی نسبت به آن‌ها صورت گرفته مطالبه خسارات وارده و پرداخت غرامت می‌ کنند.

وی ادامه داد که از طریق کشورهای فرانسه و آلبانی که محل اقامت اعضای این فرقه است، ابلاغ بعد از ارائه دادخواست انجام شده است. نیابت مستقیماً به وزارت دادگستری آلبانی انجام شده تا ابلاغ را انجام دهند که از طریق وزارت خارجه برای آن ‌ها ارسال شده است. رئیس دادگاه گفت که ابلاغ در دی ماه ۹۹ صورت گرفته و دو ماه فرصت قانونی نیز تا انجام رسیدگی سپری شده است.

قاضی پورمریدی بیان داشت که در ابتدا اظهارات وکیل خواهان را می‌ شنویم. او از وکیل تقاضا کرد تا در خصوص داد خواست خود توضیح دهد. در ادامه توسلی، وکیل شکات پرونده، گفت که دادخواست در چند بخش تنظیم شده است،

بخش اول ماهیت سازمان مجاهدین خلق به عنوان یک فرقه مخرب و مولفه‌ های تشکیل یک فرقه و آثار رفتار فرقه‌ ای است.

بخش دوم نیز رفتار شناسی این فرقه می باشد.

توسلی دادخواست خود را از جانب ۴۲ موکل خود به صورت مفصل و مبسوط در صحن دادگاه بیان داشت و تمامی مستندات خود را ارائه نمود. او به شرح جزئیات کامل در خصوص شکنجه ها و آسیب های جسمی و روانی که موکلین وی زمانی که در پادگان اشرف در سازمان مجاهدین خلق در عراق در زمان حاکمیت صدام حسین بودند، پرداخت و مطالبه غرامت نمود. وی افزود که خواهان‌ های این پرونده افرادی هستند که سال ‌ها مورد این آسیب و لطمات قرار گرفتند و لذا تعیین غرامت مالی هیچ وقت نمی ‌تواند عمری که از این افراد از دست رفته را برگرداند.

در این بخش از جلسه دادگاه قاضی پورمریدی عنوان کرد که تلاشمان این است که صحبت همه افراد را بشنویم و اگر امروز فرصت نشد فردا دادگاه را ادامه خواهیم داد. قاضی پورمریدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد که خطاب ما دادگاه‌ های بین ‌المللی، دادگاه ‌های کشورهای فرانسه و آلبانی است؛ چرا که حق این اشخاص است که بخواهند به شکایتشان رسیدگی شود و سازمان‌ های بین‌المللی باید احساس مسئولیت بیشتری از خود نشان دهند.

وی در ادامه روند دادرسی از اردشیر درویشی خواست تا جهت ارائه توضیحات در جایگاه قرار گیرد. درویشی ضمن قرارگیری در جایگاه گفت که حدود ۶۲ سال دارم، شخصاً در سال ۷۰ به مجاهدین خلق پیوستم؛ زمانی که وارد پادگان اشرف شدم احساسم این بود که در یک رؤیا، به میعادگاه و دنیای صداقت وارد شدم، اما بعد از حدود یک سال ‌ونیم با شناخت عمیقی که در درون تشکیلات در آنجا برای من عینی شد، متوجه شوم که اشتباه کرده‌ ام. درویشی به طور مفصل آنچه در داخل تشکیلات فرقه رجوی بر سرش آمده است را بیان کرد و به سؤالات قاضی پاسخ داد.

اردشیر درویشی دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق

اردشیر درویشی دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق

در ادامه قاضی پورمریدی از علی مرادی خواست تا جهت ارائه توضیحات در جایگاه قرار گیرد. علی مرادی بعد از قرارگیری در جایگاه گفت که اهل لرستان هستم و از پرسنل کادر نیروهای مسلح بودم که با شرکت در جنگ تحمیلی به اسارت نیروهای عراقی درآمدم. حدود ۹ سال در اردوگاه اسرای جنگی بودم و بعد از آتش ‌بس تحت تبلیغات به این فرقه پیوستم تا ما را از اسارت نجات دهند. علی مرادی به عنوان یکی از شاکیان به شرح آنچه که در سازمان مجاهدین خلق بر سر اعضا خصوصاً اعضای ناراضی و منتقد می آوردند پرداخت و نمونه های متعددی را در خصوص خود و سایرین بیان داشت.

در ادامه لیلا قاسمی خواهر حبیب‌الله قاسمی یکی از اعضای فرقه رجوی در جایگاه قرار گرفت و گفت که ۱۹ سال است که برادرم را ندیده ایم. وی از ۲۱ اردیبهشت ۸۱ به این فرقه پیوسته و هنوز از او خبری نداریم. او ابتدا به ترکیه و از آنجا با پاسپورت قانونی به یونان رفت، اما افرادی از جانب مسعود رجوی آن ‌ها را گول زدند و به پادگان اشرف در عراق بردند.

در ادامه صمد اسکندری دیگر خواهان این پرونده گفت که از بدو ورود به فرقه مجاهدین خلق نشست های زیاد تفتیش عقاید برگزار شد و من نیز نه راه پس داشتم و نه راه پیش؛ در سال ۶۸ زلزله ‌ای در استان زنجان پیش آمد که در آن زمان به دروغ به من گفتند خانواده ‌ات در زلزله از بین رفته است و همان فردی که این حرف را به من زد در اردیبهشت سال ۸۲ یعنی بعد از گذشت ۱۷ سال من را صدا کرد و گفت که خانواده ‌ات به ملاقاتت آمده‌اند که من به او گفتم مگر نگفتید خانواده‌ ام در زلزله جانشان را از دست داده‌ اند؟ اما وی پاسخی نداشت که به من بدهد.

فریدون ابراهیمی، محمود دشتستانی، و تعدادی دیگر از شاکیان و مطلعین به شرح درد و رنج های وارد شده بر آنان یا دیگران در سازمان مجاهدین خلق و آثار و تبعات جبران ناپذیر آن در جلسه اول دادگاه پرداختند.

این دادگاه در رسانه های داخلی و خارجی انعکاس فوق العاده ای داشت. به عنوان نمونه خبرگزاری مهر با عنوان “در نخستین جلسه دادگاه اعضای سابق گروهک منافقین مطرح شد: روایت شکنجه‌های مخوف فرقه خشن/ تلاش رجوی برای نابودی خانواده ‌ها” به شرح جلسه دادگاه پرداخت. روزنامه کثیر الانتشار همشهری با درج عکس های متعدد از جلسه دادگاه مقاله ای با عنوان “اولین دادگاه رسیدگی به دادخواست ۴۲ نفر از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین به سرکردگی مریم و مسعود رجوی” درج نمود. انعکاسات از اولین جلسه دادگاه سران فرقه تروریستی رجوی از صد مورد متجاوز بود.

در ابتدای دومین جلسه دادگاه رسیدگی به دادخواست ٤٢ نفر از اعضای سابق فرقه تروریستی رجوی، رئیس دادگاه قاضی پورمریدی ضمن اعلام رسمیت جلسه از محمدرضا شمسی یکی دیگر از خواهان این پرونده خواست برای ارائه توضیحات در جایگاه قرار گیرد.

شمسی بعد از قرارگیری در جایگاه گفت که برای پیدا کردن کار در سال ٨١ به ترکیه رفتم که توسط اعضای فرقه رجوی ربوده شدم. آن ها بعد از حمله آمریکا به عراق و سرنگونی دولت عراق در کوهستان سرگردان بودند. وی ادامه داد که دو نوبت مرا زندانی کردند؛ چند بار اعتراض کردم و مرا به زندان انداختند و شکنجه کردند. در این مدت فشارهای روحی و جسمی بر من وارد شد و بیش از سه ماه در زندان سازمان بودم و در شرایط کنونی نیز از این آسیب های وارده رنج می برم و از دادگاه تقاضای محکومیت سرکردگان فرقه رجوی را دارم.

در ادامه، نادر چپچاپ یکی دیگر از خواهان پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت از این که این فرصت به من داده شد تا از حقوق خود دفاع کنم از دادگاه سپاسگزارم. طی چهار سال که در فرقه رجوی بودم آسیب‌ های فراوانی به من وارد شد. مرا فریب دادند و از ترکیه و به طور غیرقانونی به عراق بردند. ناخن های پاهای مرا بدون بی حس کردن کشیدند و مرا در همان وضع مجبور می کردند در کارهای نظامی، خدماتی و تشکیلاتی شرکت کنم و همین کار موجب عفونت پاهایم شد. چیچاپ که هر دو پایش به دلیل عفونت قطع شده است افزود که مرا فریب دادند که در آلمان به من کار می دهند و من اصلاً دنبال این موضوعات نبودم.

می گفتند مرا می کشند و در حیاط دفن می کنند و از من به عنوان شهید خود یاد می کنند، من گفتم برای مبارزه نیامدم.

دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق

نادر چپچاپ ، دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق

هادی شبانی یکی از مطلعین بعد از قرارگیری در جایگاه گفت که نزدیک به ٢٠ سال در مناسبات فرقه رجوی بودم و سال ٨٣ از پادگان اشرف فرار کردم. آمده ام شهادت بدهم که همه مطالبی که عنوان شد کاملاً دقیق و درست است و من مسئول خیلی از افراد در بخش پذیرش بودم. وی اضافه کرد که زمانی که در مناسبات فرقه رجوی پا گذاشتیم همه چیزهایی که در ذهن خود بافته بودیم از بین رفت و اجازه یک بار تماس تلفنی من با خانواده ‌ام را ندادند. در ترورها فقط کشتن و ریختن خون مردم ایران مهم بود. در راهپیمایی ٢٢ بهمن قرار بود عملیات انجام دهم که خوشبختانه نشد.

محمدجواد اسدی، بعد از قرارگیری در جایگاه گفت که من سه سال و نیم در اسارت فرقه رجوی و چهار سال در اسارت آمریکایی ها در عراق بودم و شاهد بودم که به دلیل کار زیاد و زخم های عمیق ناخن های چپچاپ را کشیدند که نهایتاً منجر به عفونت و قطع هر دو پا شد. وی گفت که همه افراد برای کار آمده بودند و متفق القول سر همه ما کلاه گذاشتند. زمانی که در اشرف به ما لباس نظامی دادند، ما گفتیم ما برای جنگ نیامدیم.

در ادامه فتح الله اسکندری، اکبر خباره، رمضانعلی سعیدی، ایرج صالحی، سیروس غضنفری، کمند علی عزیزی، بخشعلی علیزاده، محمدرضا گلی، لیلا کیوکان، و تعدادی دیگر به عنوان خواهان یا مطلع در جایگاه قرار گرفته و در خصوص انواع درد و رنج هایی که بر خود یا دیگران وارد آمده است شهادت دادند.

جلسه روز دوم دادگاه نیز بازتاب گسترده ای در رسانه های تصویری و صوتی و نوشتاری داشت.

پایگاه خبری مشرق با عنوان “سند جنایت می‌ خواهید؟ پاهایم را ببینید” به شرح جلسه دوم دادگاه سران فرقه رجوی پرداخت. خبرگزاری فارس نیز با عنوان “هفت روایت مستند از جنایت‌ های وحشیانه گروهک منافقین” شرح مبسوطی از دومین جلسه دادگاه همراه با تصاویر ارائه داد.

باشگاه خبرنگاران جوان با عنوان “روایت خودسوزی با نفت در اردوگاه اشرف / صالحی: به ما می گفتند خونمان مال مسعود و نفس مان مال مریم رجوی است” همراه با فیلم اخبار دادگاه را منعکس نمود و شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی نیز به صورت فیلم و خبر به جلسات دادگاه پوشش خبری داد. در برخی رسانه های خارجی نیز به تشکیل دادگاه سران فرقه رجوی در تهران اشاره گردید.

اما واکنش بدون فوت وقت مسعود رجوی متهم ردیف اول این پروند قابل تأمل است. در بیانیه ای که تصویر آن با آرم ارتش آزادیبخش ملی و با امضای مسعود رجوی به تاریخ ۱۸ اسفند ۹۹ (روز جلسه دادگاه) در سایت های سازمان مجاهدین خلق درج شد مسعود رجوی به سیاق ثابت که سلاح داشت و تروریست بنامی بود صرفاً با زبان دشنام و تهدید به حذف فیزیکی، مخالفان و منتقدان و اعضای سابق فرقه خود را مخاطب قرار داد.

بیچاره مسعود رجوی گویا حافظه اش پاک شده و اکنون در توهم فرماندهی کل ارتش آزادیبخش ملی بسر می برد. باید به او یادآوری کرد که صدام حسین و ژنرال حبوش و استخبارات و تمامی دستگاه حزب بعث عراق نابود شدند و ارتش آزادیبخش ملی تسلیم و خلع سلاح شد و سازمان نظامی و تروریستی مسعود – حبوش منحل گردید و ترکی فیصل هم فاتحه وی را در میتینگ مجاهدین خلق در پاریس خواند و اکنون همسرش مریم رجوی با ارباب جدید یعنی ترکی فیصل با ارتش صفحه کلید در آلبانی مشغول خدمتگزاری هستند و حتی زحمت ترجمه و نشر بین المللی افاضات وی را هم به خود راه نمی دهند چون این ترهات صرفاً مصرف داخل تشکیلاتی برای کسانی دارد که آنان نیز در توهم گرفتارند.

عاطفه نادعلیان

دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق و واکنش مضحک رجوی متهم ردیف اول پرونده 

***

عاطفه نادعلیان: گامی فراتر از صدام حسینعاطفه نادعلیان: گامی فراتر از صدام حسین

***

همچنین: