ترکیه عامل لو رفتن شبکه ترور دانشمندان هسته ای با طراحی اسرائیل و اجرای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بود

ترکیه عامل لو رفتن شبکه ترور دانشمندان هسته ای با طراحی اسرائیل و اجرای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بود

بی بی سی، هجدهم اکتبر 2013: …  مجید جمالی فشی چند ماه بعد محاکمه و به اتهام محاربه و فساد فی الارض اعدام شد. سال گذشته نیز مقام‌های آمریکایی تایید کردند ترور دانشمندان ایرانی را سازمان اطلاعات اسرائیل، موساد، حمایت و طراحی و سازمان مجاهدین خلق اجرا کرده است. این مقام‌ها که نخواستند نامشان فاش شود، گفته بودند دولت آقای اوباما از این مسئله با خبر است اما تاکید کردند آمریکا نقشی در این ترورها نداشته است …

 

لینک به منبع

واشنگتن‌پست: ترکیه شبکه جاسوسی اسرائیل را به ایران لو داد

روزنامه واشنگتن پست کلیک نوشته است روابط بین اسرائیل و ترکیه به حدی وخیم شده که دولت رجب طیب اردوغان هویت ده ایرانی را که با ماموران موساد در ترکیه ملاقات کرده بودند برای دستگاه‌های اطلاعاتی ایران فاش کرده است.

به نوشته دیوید ایگناتیوس در واشنگتن پست، منابع مطلع این اقدام ترکیه را افشای “مهم” اطلاعات سری و تلاشی “برای سیلی زدن به اسرائیلی‌ها” توصیف کرده‌اند

واشنگتن پست این خبر را نشانه ای از جنگ همه جانبه و تندی می‌داند که در پس پرده مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب در جریان است:

“خشم اسرائیل از به خطر افتادن عمدی مامورانش ممکن است توضیح دهد چرا بنیامین نتانیاهو اینقدر سرسختانه از عذرخواهی از ترکیه در ماجرای حمله به کشتی امدادرسانی به غزه در ۲۰۱۲ خودداری کرد. در آن حادثه، کماندوهای اسرائیلی به کشتی‌ای که ترکیه برای کمک های انسان‌دوستانه به غزه فرستاده بود حمله کردند و در جریان آن ۹ شهروند ترکیه کشته شدند.”

البته پس از آنکه باراک اوباما راه حلی را برای مصالحه پیشنهاد کرد بنیامین نتانیاهو تلفنی از رجب طیب اردوغان عذرخواهی کرد.

واشنگتن‌پست می نویسد با وجود این عذرخواهی تیرگی روابط اسرائیل با دولت اردوغان ادامه دارد و از نظر اسرائیلی‌ها “هاکان فیدان رییس سرویس اطلاعاتی ترکیه قابل اعتماد نیست چون روابط دوستانه‌ای با ایران دارد.”

“گفته می‌شود چند سال پیش ماموران اطلاعاتی اسرائیل از روی شوخی او [هاکان فیدان] را در گفتگو با ماموران سیا رییس دفتر سازمان اطلاعات ایران در آنکارا خطاب می‌کردند.”

احمد داود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گزارش واشنگتن پست را “بدون پایه و اساس” خوانده و گفته است هاکان فیدان و دیگر نیروهای اطلاعاتی ترکیه فقط به “دولت و پارلمان ترکیه پاسخگو هستند.”

واشنگتن پست می‌نویسد در تابستان ۱۹۵۸ همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی ترکیه و اسرائیل در دیدار محرمانه دیوید بن گوریون و عدنان مندرس نخست وزیران اسرائیل و ترکیه شکل گرفت و به نوشته دن راویو و یوسی ملمن در کتابی با عنوان “جاسوسان علیه آرماگدون”، “نتیجه عینی این دیدار توافقی رسمی و فوق محرمانه برای همکاری همه جانبه” بین موساد و دستگاه اطلاعاتی ترکیه بوده است.

نویسندگان کتاب علاوه بر این می نویسند که حداقل ترور چهار “دانشمند هسته‌ای ایران” کار موساد و واحد ضربت آن کیدون (سرنیزه) بوده است: “ماموران موساد در تیراندازی دقیق در هر سرعتی، بی‌حرکتی هنگام تیراندازی و جاسازی بمب‌های چسبنده به دقت طراحی شده سرآمد هستند.”

ایران همواره بر اینکه ترور کارشناسان و دانشمندان هسته ای این کشور کار اسرائیل (با همکاری سازمان مجاهدین خلق) بوده است تاکید کرده است.

در فروردین ماه سال ۱۳۹۱ وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد “یکی از شبکه‌های بزرگ ترور و خرابکاری رژیم اشغالگر قدس و تعدادی از هسته‌های حفاظت شده عملیاتی آنها شناسایی شده و گروهی از تروریست های همکاری کننده با آنها بازداشت شدند.” این بیانیه به جزییات بیشتر و این که چند تن و کجا دستگیر شده اند، اشاره‌ای نکرد و فقط گفت مقادیری سلاح و بمب از این افراد کشف و ضبط شده است.

یک ماه بعد اعترافات تلویزیونی فردی به نام مجید جمالی فشی پخش شد و از او با عنوان “جاسوس موساد و عامل ترور شهید مسعود علیمحمدی، از دانشمندان هسته‌ای” نام برده شد.

در آن زمان پایگاه اطلاع رسانی دادستانی عمومی و انقلاب تهران اطلاع داد متهم این پرونده در جریان سفر به خارج، با عوامل سرویس امنیتی اسرائیل ارتباط برقرار کرده و پس از چند بار دیدار با آنان در کشورهای مختلف، در سفر به اسرائیل، “تحت آموزش‌های نظامی و تروریستی قرار گرفته بود.”

“نامبرده پس از بازگشت به کشور، با تهیه مقدمات ارتکاب جنایت، نهایتا با بمب گذاری در یک دستگاه موتور سیکلت، این دانشمند هسته‌ای کشورمان را در برابر خانه اش به شهادت رساند.”

مجید جمالی فشی چند ماه بعد محاکمه و به اتهام محاربه و فساد فی الارض اعدام شد.

سال گذشته نیز مقام‌های آمریکایی تایید کردند ترور دانشمندان ایرانی را سازمان اطلاعات اسرائیل، موساد، حمایت و طراحی و سازمان مجاهدین خلق اجرا کرده است.

این مقام‌ها که نخواستند نامشان فاش شود، گفته بودند دولت آقای اوباما از این مسئله با خبر است اما تاکید کردند آمریکا نقشی در این ترورها نداشته است.

اسرائیل در روزهای آخر سال ۲۰۱۱ قراردادی ۱۴۰ میلیون دلاری را که برای فروش تجهیزات شناسایی هوایی با ترکیه بسته بود، لغو کرد با این استدلال که این تجهیزات ممکن است به دست ایران بیفتد و به صحبتهای رجب طیب اردوغان اشاره کرد که گفته بود ایران و ترکیه در جنگ با شورشیان کرد با قاطعیت می‌ایستند.

در سال ۲۰۰۸ سیمور هرش روزنامه‌نگار سرشناس در کلیک مطلبی در نشریه نیویورکر خبر از این داد که کنگره آمریکا به درخواست جورج بوش رییس جمهور وقت بودجه‌ای را به عملیات مخفی سیا در ایران اختصاص داده است.

همچنین:

علی منصوری جاسوس مخفی رجوی

محمد رزاقی، وبلاگ رزاقی، پاریس، هجدهم اکتبر 2013: … علی منصوری از سال 1359 تا سال 1377 در ترکیه اقامت داشت از طرف فرقه مافیایی رجوی برای جمع اوری اطلاعات از مراکز حساس به داخل ایران هم اعزام می شد و سران فرقه تلاش زیادی می کردند که هیچ رد و نشانی از اینکه نشان بدهد علی منصوری برای فرقه کار می کند نماند . اکبر قربانی  از اعضاء فرقه رجوی بود که در ترکیه برای فرقه رجوی کارهای اطلاعاتی می کرد …

شکست عملیات مجاهدین خلق در ژنو. سه عضو فرقه رجوی قبل از کنفرانس اشتون/ ظریف شناسایی و اخراج شدند

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلخبرگزاری مهر، هفدهم اکتبر 2013: … یکی از حواشی نشست خبری ظریف حضور 3 عامل منافقین بود که پیش از نشست خبری برای ایجاد اخلال وارد سالن شده بودند. البته این سه با درایت مسئولان به بیرون از محل هدایت شدند اما نکته قابل توجه در این مورد این بود که همه خبرنگاران دارای کارت خبرنگاری بودند و برای دریافت این کارت باید از قبل نام خود را به وزارت خارجه سوئیس اعلام می کردند. نکته ای که به نظر مبهم می رسید …

نگاهی به سابقه همکاری و طرح ها وتبلیغات مشترک فرقه تروریستی رجوی _ اسرائیل علیه مردم ایران

مسعود رجوی نتانیاهوالف.منو سپهر، وبلاگ زنان در اسارت فرقه رجوی، شانزدهم اکتبر 2013: …  درست یک هفته قبل از این سفر دولت اسرائیل ادعا کرد که شخصی بنام علی منصوری  را به علت عکس برداری از سفارت امریکا دراسرائیل دستگیر نموده است _ بنا بر ادعای فرقه رجوی  علی منصوری از اعضای سابق  گروهک رجوی درکشور بلژیک  وعامل نفوذی بوده است ( ! )  _  نامبرده درجلسات دادگاه خودرا اینگونه نیز معرفی کرده است _ اعزام …

مطبوعات عراق: ترور دانشمندان نتیجه حمایت غرب از مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بود – سازمان خلق معضلی تحمیل شده از طرف غرب بر ملت عراق است …

بنیاد خانواده سحر، بغداد، شانزدهم اکتبر 2013: … نتیجه این حمایت، ترور دانشمندان هسته ای در ایران بوده است.» این روزنامه در ادامه به تحقیقی که شبکه “ان بی سی نیوز” سال گذشته در آمریکا انجام داده اشاره داشته، تحقیقی که طی آن دو تن از مسئولان دولت آمریکا افشا ساختند که ترور دانشمندان ایرانی توسط گروه های ایرانی جدا شده از نظام ایران “سازمان مجاهدین خلق” صورت گرفته که توسط اسرائیل حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند …

مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مردان ما در ایران؟

… مسعود خدابنده یک کارشناس کامپیوتر مقیم انگلستان که مشاور دولت عراق است یکی از مقامات سازمان مجاهدین خلق بود که در سال ۱۹۹۶ آنرا ترک کرد. او در یک مکالمه تلفنی با من تاکید کرد که دشمن آشکار سازمان مجاهدین خلق است و علیه این گروه کار کرده است. خدابنده میگوید او از قبل از سقوط شاه به عنوان متخصص کامپیوتر با سازمان بوده و بعنوان یک متخصص کامپیوتر عمیقا با فعالیت های اطلاعاتی ..