تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود

تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود

تویتهای دختر بهزاد معزیمزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، بیستم ژانویه 2021:… در رشته توییتی که فردای آن روز یعنی در روز 16 ژانویه مریم معزی فرزند ارشد سرهنگ معزی در صفحه توییتر خود منتشر کرد مشخصا روشن شد که چرا متوفی و فرزندانش علاقه ای به خاکسپاری به شیوه مجاهدین خلق نداشتند. مریم معزی که به نظر می‌رسد تنها برای انتشار اعتراض خود و خواهر و برادرش نسبت به اقدامات مریم رجوی و تشکیلات مجاهدین خلق در ژانویه سال جاری اکانت توییتری خود را افتتاح کرده است در دو رشته توییت به دو زبان فارسی و انگلیسی اذعان می‌کند که پیکر پدرش مورد سواستفاده «فرقه» مجاهدین خلق قرار گرفته است. تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود

سرهنگ بهزاد معزی از شاه تا رجویاعترافات دیرهنگام مسعود رجوی و بحران پیری و نیرویی

تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود

دختر بهزاد معزی: مریم رجوی دقیقا کاری را انجام داد که پدر ما از آن متنفر بود

تویتهای دختر بهزاد معزی

تویتهای دختر بهزاد معزی، مریم معزی

در هفته گذشته همزمان با درگذشت بهزاد معزی، خلبان پرواز فرار مسعود رجوی از تهران به پاریس، سوخت فراوان برای ماشین تبلیغاتی تشکیلات مجاهدین خلق فراهم شد. در مجموعه رسانه های مجاهدین خلق مطالبی پی در پی در مدح و ثنای سرهنگ معزی منتشر شد و نهایتا در روز بیست و ششم دی ماه مراسم بزرگداشتی با حضور مریم رجوی در کمپ اشرف سه در آلبانی برگزار گردید.

سرهنگ معزی در سن 83 سالگی در بیمارستانی در حومه پاریس بر اثر ابتلا به سرطان خون از دنیا رفت. او در گورستان اوور سور دواز به خاک سپرده شد در حالی که فرزندانش در مراسم حضور نداشتند و البته مریم رجوی نیز در این مراسم حضور نداشت چرا که بنا به گفته ها او اجازه خروج از آلبانی را ندارد. بدین ترتیب در وبسایت اصلی سازمان مجاهدین خلق بیش از آنکه مراسم خاکسپاری مرحوم معزی در گورستان بازتاب داده شود چهره مریم رجوی و آداب و سخنرانی در به اصلاح سوگ او منعکس شد.

در رشته توییتی که فردای آن روز یعنی در روز 16 ژانویه مریم معزی فرزند ارشد سرهنگ معزی در صفحه توییتر خود منتشر کرد مشخصا روشن شد که چرا متوفی و فرزندانش علاقه ای به خاکسپاری به شیوه مجاهدین خلق نداشتند.

مریم معزی که به نظر می‌رسد تنها برای انتشار اعتراض خود و خواهر و برادرش نسبت به اقدامات مریم رجوی و تشکیلات مجاهدین خلق در ژانویه سال جاری اکانت توییتری خود را افتتاح کرده است در دو رشته توییت به دو زبان فارسی و انگلیسی اذعان می‌کند که پیکر پدرش مورد سواستفاده «فرقه» مجاهدین خلق قرار گرفته است:

#رشتو۱- پدرم سرهنگ #بهزاد_معزی، در روز ۲۱ دسامبر به دلیل ابتلا به سرطان خون، در یکی از بیمارستان های حومه پاریس بستری و در روز یکشنبه ۱۰ ژانویه چشم از جهان فرو بست. متاسفانه به دلیل قوانین محدودیت سفر در دوران کرونا، این امکان را نداشتم که خودم را به پاریس برسانم.

2-همین طور خواهر کوچکترم، فاطمه و برادر بزرگترم، علی. هیچ یک از ما این امکان را پیدا نکردیم که اخرین وصیت پدرمان را اجرا کنیم و به ما خبر داده شد، که مجاهدین خلق، پیکر پدرمان را، بر خلاف خواسته اش، وسیله ای برای اجرای نمایش خودشان قرار دادند.

3-ما حتا این فرصت را پیدا نکردیم که در مراسم تدفین پدرمان رو خودمان اجرا کنیم. فرقه مجاهدین حتی روز تدفین و اجرای مراسم را از ما پنهان کردند. پدرم بسیار شفاف و به طور مستقیم به ما سپرده بود که نمی‌خواهد بعد از رفتنش پیکرش به مجاهدین خلق سپرده شود.

4-و مریم رجوی دقیقا کاری را انجام داد که پدر ما از آن متنفر بود. مجاهدین خلق حتی در اخباری که اخیرا منتشر کردند از پدر بزرگ من سپهبد محمود معزی نام بردند، باید بگویم که پدربزرگم در یک کلام از مجاهدین خلق «متنفر» بود.

5-پدرم موسیقی را دوست داشت اما هرگز ویالن نمیزد و…مجاهدین خلق حتی در مقاله و اخبار انگلیسی نام فامیل پدرم را اشتباه منتشرمی کنند، Moe’zzi به جای Moezi !

این نکات نشانه های خوبی هستند از میزان آشنایی این فرقه با بهزاد معزی.

مریم معزی، دختر ارشد بهزاد معزی، ۱۶ ژانویه، ۲۰۲۱

لازم به یادآوری است که این نخستین بار نیست که افراد مشهور مورد بهره برداری تبلیغاتی سران تشکیلات مجاهدین خلق قرار گرفته اند. پیش از این نیز جانان خرم، نوه دختری مرحوم مرضیه خواننده، خاطرات تلخ خود از روز خاکسپاری مادربزرگش و اجرای نمایش تبلیغاتی مریم رجوی بر سر جنازه خانم مرضیه مفصلا در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

لینک به منبع

تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/عادل-اعظمی-از-مرضیه-تا-شجریان/

عادل اعظمی: از مرضیه تا شجریان

عادل اعظمی: از مرضیه تا شجریانعادل اعظمی، ایران اینترلینک، پانزدهم اکتبر 2020:… درگذشت خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان و همزمان شدن آن با سالروز وفات بانو مرضیه، یادها و خاطره هایی را در یاد ما جدا شده های سازمان، آنهای که رابطه ای با هنر داشتند را زنده می کند که غم انگیز و قابل تامل است… عمق کینه مسعود رجوی به محمدرضا شجریان بعد از ملاقاتها و محو تمام آثار وی از فرهنگی های یگانها و قرارگاهها و تمام پایگاههای خارج کشور نشان از یک جواب منفی و دندان شکن است و نه به تعبیر سازمان یک جواب رد ساده. از مرضیه تا شجریان 

مرضیه خواننده مجاهدین خلق مریم رجویدزدی دفترخاطرات خانم مرضیه و توهین در شورا (شورای ملی مقاومت ایران، فرقه رجوی)

از مرضیه تا شجریان 

درگذشت خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان و همزمان شدن آن با سالروز وفات بانو مرضیه، یادها و خاطره هایی را در یاد ما جدا شده های سازمان، آنهای که رابطه ای با هنر داشتند را زنده می کند که غم انگیز و قابل تامل است.

عادل اعظمی

آقای عادل اعظمی

در ابتدا استفاده از صدای شجریان در سازمان مجاهدین مانعی نداشت و اتفاقا وقت و بی وقت در نهار و شام و حتی صبحانه آهنگهای شجریان پخش میشد. زمانی که مثل همیشه شجریان در ایران زندگی می کرد و همزمان صدای او در صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم پخش میشد، پخش صدایش در صدا و سیمای مجاهدین مانعی به حساب نمی آمد که صدایش را ممنوع کنند اما بعد از ملاقاتها و تلاش برای پیوستن استاد به این فرقه مرتجع و جواب منفی محمدرضا شجریان به یکباره تمام کاست ها و آثار او جمع آوری گردید و رسما صدای او در سراسر سازمان مجاهدین خلق ممنوع شد. اینجا دو نکته برای خودم قابل توجه بوده و هست.

اول این که آثار شجریان با فرض بر اینکه به درخواست رجوی جواب مننفی داده باشد چرا باید ممنوع شود؟ چون قبل از این هم همکاری مشخصی در کار نبوده و قرار نبوده همکاری کند ولی آثارش پخش می شد. مگر این که در ملاقاتها با استاد آواز ایران در رد پیشنهاد همکاری، به مطلب و نکته ای اشاره کرده باشد که نبض و نقطه ضعف سازمان بوده و برای شخص مسعود رجوی گران آمده است.

عمق کینه مسعود رجوی به محمدرضا شجریان بعد از ملاقاتها و محو تمام آثار وی از فرهنگی های یگانها و قرارگاهها و تمام پایگاههای خارج کشور نشان از یک جواب منفی و دندان شکن است و نه به تعبیر سازمان یک جواب رد ساده.

دوم این که بفرض و به گفته سازمان یک جواب ساده بوده  مثل داشتن خانواده و زندگی در ایران. اگر این فرض درست باشد حفیقتا این چه تشکیلات و ایدئولوژی منحط و عقب مانده ای هست که ساده ترین شکل جواب رد به همکار را که حق اولیه انسانی هر فردی است را تحمل نمی کند.

اگر چنین هست باید صدای هشتاد میلیون انسان که خانواده دارند و در ایران زندگی میکنند را خفه کرد؟!! این چه تفکر خشک و کشنده ای هست که شیرازه ایدئولوژی سازمان بر آن بنا شده و چه منطق پست و تنگ نظرانه ای هست که “هر که با من نیست، بر من است”؟. این را مسعود رجوی بارها و بارها با مثال آوردن از جداشده ها روی سن تکرار می کرد و از طرفی پیام کوتاه و فرصت طلبانه مریم رجوی نهایت فرومایگی و موج سواری این مترسک خیمه شب بازی را به نمایش گذاشت. تصور این که این قوم در قدرت باشند واقعا وحشتناک است. چه گلوها که پاره نخواهند کرد و چه قلب ها که نخواهند شکست.

البته که هنر و صوای ناب و آسمانی شجریان نیازی به حمایت این و آن ندارد و ورای فراز و نشیب های سیاسی زمانه است و در دلها جا گرفته است.

تا رفتنش ببینم و گفتنش بشنوم

از پای تا به سر همه سمع و بصر شدم

عادل اعظمی: از مرضیه تا شجریان

محمدرضا شجریان با صدایش شعر و لطافت زبان پارسی را از طاقچه های غبار گرفته آورد و مهمان دلها کرد و از آنجا که این روزها “21 مهر” سالروز درگذشت بانو مرضیه هم بود، یادی بکنیم از این بانوی آواز که داستانش کمی متفاوت و غم انگیز هست. بانو مرضیه با تمام نشیبهای این اواخرش هنوز برایم قابل احترام و صدایش دوست داشتنی و ماندگار هست.

برای مانور آمده بود و ما هم دورش جمع شده بودیم. به چهره تک تک ما نگاه میکرد و یکباره زد زیر آواز: “یه دل اینجا، یه دل اونجا، اشک حسرت توی چشما، من عزیزم راه دوره، دل من سنگ صبوره، زندگی اینجوری خواسته، سرنوشتا جورواجوره …” وقتی به “سرنشوتا جورواجوره” رسید اشک توی چمشهایش حلقه زد و خیلی از ما بغض کردیم. یاد عزیزانمان افتادیم و گذشته ها و سرنوشت مان که توی این بیابانهای داغ دارد به پایان می رسد. گویی برای دلهای ما می خواند. داستان غریب و غم انگیز ما را که سالهاست عزیزانمان را در رویا هم دیگر نمی بینیم میدانست و به همین خاطر با اندوه و از ته دل می خواند و با تحکیم روی کلمات می گفت که می دانم چه می کشید.

هیچ وقت فرصت یک دیالوگ دو نفره یا چند نفره با او را ندادند. همیشه یک باصطلاح “خواهر مسئول” در تمام لحظات با او بود و او را می پایید. شاید اگر فرصت درد دلی بود و کلامی گرم، چیزهایی عوض می شد. شاید دلایلی داشت که بانو مرضیه این آخر عمر نتوانست از دام سازمان نجات پیدا کند. شاید تنهایی و نیاز مادی بود و یا شاید نیاز به حمایت و توجه.

و سازمان بسیار ماهرانه و موذیانه روی نقطه ضعف افراد کار می کند. و اما در پایان به دید من حذف بانو مرضیه به خاطر همراهی با سازمان بان نشات گرفته از همان نگاه و منطق تنگ نظرانه سازما است که “هر که با من نیست بر من است” همچنینی که ما صدها زن گرفتار در “اشرف 3” در آلبانی را حذف نکرده ایم و آنها را اسیر ذهنی میدانیم و قابل ترحم، مرضیه هم همینطور. تنها افسوس عمیق برای هواداران صدایش بر جانها و بس.

… ساغرم شکست ای ساقی، رفته ام زدست ای ساقی …

(پایان)

از مرضیه تا شجریان 

***

مصاحبه زنده یاد الهه با آن خدابنده (سینگلتون) لندنمصاحبه با زنده یاد الهه، سپتامبر ۲۰۰۵، لندن

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/یاوه-گویهای-فرقه-رجوی-در-رابطه-با-شجریا/

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریانزهرا معینی، وبلاگ بسوی آزادی، بیست و یکم اکتبر 2020:… یکی از آن‌ها استاد شجریان بود که چند باربه سراغ استاد شجریان رفتند و هربار استاد شجریان دست رد به سینه ای رجوی میزد و پاسخ منفی به رجوی میدادبا اخر از جواب استاد شجریان سوخته بودند، از این رو شنیدن آوازهای استاد شجریان در مناسبات مجاهدین که در آن موقع بلامانع شد و به یکبار ممنوع شد . تمام کاستها و شجریان را به تمامی افراد گفتند که هرکسی کاست دارد تحویل بدهد و از تمام مراکز فرهنگی وغیره جمع کردند و انها را آتش زدند .حتی اذان ربنا شجریان را ممنوع کردند و به جای ان از ربنای ذبیحی را در ماه رمضان پخش میکردند و همین ریل را در پایگاه های خارج کشور اجرا کردند . زمانیکه مرضیه به مجاهدین پیوست به دستور مستقیم مسعود رجوی مرضیه میبایست ربنای شجریان را میخواند و ضبط کنند و بجای ربنای شجریان جایگزین کردند. یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریاندرگذشت استاد شجریان و تسلیت منافقانه مریم رجوی

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان

تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود 

خانم زهرا معینی

خانم زهرا معینی

بی‌شرمی سران تشکیلات فرقه رجوی این روزها بعد از فوت محمد رضا شجریان بیشتر از هر زمان برای مردم ایران آشکار شد. جایگاه هنرمندان در فرقه رجوی فقط برای سوءاستفاده است

اما آنچه مرا وادار کرد این مطلب را بنویسم رویکرد چند گانه فرقه ای رجوی می باشد . تازه ترین این اقدام این روزها فرقه رجوی با آوردن دو نفر: محمد شمس وحمیدرضا طاهرزاده از نور چشمیهاش ( حمید رضا طاهرزاده از فرماندهان چماقداری شان در پاریس است، که در ضرب و شتم جدا شدگان در پاریس نقش به سزای دارد ) در تلویریون به اصطلاح آزادی و باز گو کردن یک سری مزاخرافات دورغ در تلاش هستند تا با طرح ادعاهایی کذب درباره زنده یاد محمد رضاشجریان اعتباری برای خود دست و پا کنند .و چهره این هنرمند مردمی را خدشه دار کنند . این در حالیست که این هنرمند مردمی بارها در زمان حیاتش گفته بود که به هیچ حزب یا گروه سیاسی تعلق ندارد و اجازه نمیدهد که از موقعیت هنری او سو استفاده کنند .

یادم میاید در آن سال ها فرقه رجوی بدنبال این بود که هنرمندان آواز ایران را جذب رفتار خودشان کنند افرادی مثل عارف ، مرتضی ، الهه……و یکی از آن‌ها استاد شجریان بود که چند باربه سراغ استاد شجریان رفتند  و هربار استاد شجریان دست رد به سینه ای رجوی میزد و پاسخ منفی به رجوی میدادبا اخر از جواب استاد شجریان سوخته بودند، از این رو شنیدن آوازهای استاد شجریان در مناسبات مجاهدین که در آن موقع بلامانع شد و به یکبار ممنوع شد . تمام کاستها و شجریان را به تمامی افراد گفتند که هرکسی کاست دارد تحویل بدهد و از تمام مراکز فرهنگی وغیره جمع کردند و انها را آتش زدند .حتی اذان ربنا شجریان را ممنوع کردند و به جای ان از ربنای ذبیحی را در ماه رمضان پخش میکردند و همین ریل را در پایگاه های خارج کشور اجرا کردند . زمانیکه مرضیه به مجاهدین پیوست به دستور مستقیم مسعود رجوی مرضیه میبایست ربنای شجریان را میخواند و ضبط کنند و بجای ربنای شجریان جایگزین کردند .

درهمین گیر و دار  جای محمد شمس خواسته به دروغ خودش مشروعیت ببخشد از زنده یاد بانو مرضیه مایه  گذاری میکند و  به دورغ می گوید، شجریان پاریس که امده بود به دیدار خانم مرضیه هم رفته بود !؟

فرقه رجوی وقاحت و دریدگی را به حدی رسانده که وقتی جانان خرم نوه زنده یاد مرضیه اعتراض میکنند که ملاقات شجریان با مرضیه و مریم رجوی واقعیت ندارد چهار روز است که شدیداً مورد تهاجم چماقداران فرقه ای رجوی در دنیای مجازی قرار گرفته است .التبه این اولین بار و اخرین بار نبوده و نخواهد بود . سران پادو های فرقه رجوی و شخص مریم قجر در خونخواری و مرده دزدی ید طولانی دارند و خواهند داشت و از هر فردی که کشته می شود تلاش میکنند با جعل و دروغ جسد دزدی کنند بخصوص اگر این افراد که مرده اند شخص معروفی باشد .

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان 1

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان 2

لینک به منبع (وبلاگ بسوی آزادی)

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان

تویتهای دختر بهزاد معزی – پدرم از کارهای مریم رجوی متنفر بود 

***

Maryam Rajavi AlbaniaOpen Letter to the Negotiators for Albania’s Accession to the EU

همچنین: