جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنی

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنی

مریم رجوی رودی جولیانی 5یورو نیوز، اول نوامبر 2019:… مجاهدین خلق به قتل شش آمریکایی قبل از انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ و ترور دیپلمات‌های ایرانی در سال‌های بعد متهم است. این گروه در سال ۱۹۹۷ در فهرست سیاه تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفت. نام این سازمان در سال ۲۰۱۲ و با تصمیم هیلاری کلینتون، وزیر وقت امور خارجه از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارتخانه خارج شد. دانیل بنجامین، هماهنگ کننده ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به‌طور گسترده بر روی شبکه‌ سیاستمداران آمریکایی که از مجاهدین خلق پول گرفته‌اند از جمله جولیانی و موکاسی کار کرده است. بنجامین که هم اکنون استاد دانشگاه دارتموث است، گفت: «برایم بسیار ناخوشایند بود که آن‌ها برای تبلیع این گروه پول می‌گیرند حتی اگر از فهرست تروریستی خارج شده‌اند. این گروهی است که دستش به خون آمریکایی‌ها آلوده است و هرگز مسئولیت آن را قبول نکردند.» وی تاکید کرد که این گروه مدت‌هاست که تندروهای ضد ایرانی را جذب می‌کند. جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنی 

MEK Giuliani Under Investigation Giuliani Bolton MEK and the Blood Money of Global Terrorism

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنی

آیا جولیانی به دلیل لابی‌گری برای مجاهدین خلق به مشکل بر می‌خورد؟

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنیحضور رودی جولیانی در گردهمایی سال ۲۰۱۲ مجاهدین خلق در پاریسخبرگزاری فرانسه

شبکه خبری ان بی سی در گزارشی با عنوان «همکاری جولیانی با گروه ایرانی که گذشته‌ای خونبار دارد، می‌توان منجر به مشکلات قانونی بیشتری شود» به حدود یک دهه رابطه جولیانی با مجاهدین خلق ایران پرداخته است یعنی از زمانی که هنوز این گروه اپوزیسیون ایرانی در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار داشت.

Giuliani MEK Lobbyist exposed

یورونیوز بخش‌های مهم این گزارش مفصل را به فارسی برگردانده است که پیش روی شماست:

مایکل موکاسی، دادستان کل پیشین آمریکا در بهار سال ۲۰۱۷ با اعضای مجاهدین خلق که تا سال ۲۰۱۲ در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا قرار داشت، دیدار کرد.

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنیمایکل موکاسی، دادستان کل پیشین آمریکارویترز

موکاسی در این دیدار تنها نبود بلکه یکی از چهره‌های برجسته سیاسی آمریکا یعنی رودی جولیانی او را در این دیدار همراهی می‌کرد.

نزدیک به یک دهه، این دو شریک حقوقی با انجام سخنرانی یا نوشتن مطلب در روزنامه‌ها اهداف و برنامه‌های مجاهدین خلق را به پیش می‌بردند و در ازای آن پول دریافت می‌کردند. آن‌ها در حالی از این گروه حمایت می‌کردند که مجاهدین خلق در دهه ۱۹۷۰ میلادی با مرگ شش آمریکایی مرتبط بود.

اما پس از یک دهه، موکاسی به تازگی اواخر ماه گذشته فعالیت خود را به‌عنوان یک عامل خارجی لابی‌گر و بازوی سیاسی مجاهدین خلق ثبت کرد. این در حالی است که هنوز جولیانی چنین اقدامی را انجام نداده است. برخی کارشناسان می‌گویند وزارت دادگستری آمریکا ممکن است تحقیقات از او را به‌خاطر لابی‌گری غیرقانونی آغاز کند.

جاش روزنشتاین، وکیل مستقر در واشنگتن فردی است که به مراجعه‌کنندگان خود درباره پایبندی به قوانین لابی‌گری فدرال مشاوره می‌دهد. او در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت: «این همان سناریویی است که معمولا آن‌ها را به سمت آغاز تحقیقات می‌کشاند.»

اقدام موکاسی در ثبت فعالیتش به‌عنوان عامل لابی‌گر مجاهدین در حالی اتفاق می‌افتد که جولیانی، شهردار اسبق نیویورک که اکنون وکیل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است، با خطرات قانونی رو به افزایش در ارتباط با فعالیت‌های تجاری بین‌المللی‌اش روبرو است.

استحاله مجاهدین خلق ایران از زبان جولیانی

فعالیت‌های تجاری بین‌المللی جولیانی به‌خصوص درباره اوکراین پس از اینکه دو نفر از دستیاران او هفته گذشته به اتهام مشارکت در طرحی برای انتقال پول از منابع خارجی به نامزدهای انتخابات ایالتی و فدرال بازداشت شدند، زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

طبق گزارشی که در نیویورک تایمز منتشر شده است، معاملات تجاری جولیانی در معرض تحقیقات فدرال قرار دارد و دادستان ممکن است او را به علت ثبت نکردن نامش به عنوان عامل لابی‌گر خارجی تحت پیگرد قرار بدهد.

کارشناسان حقوقی می‌گویند که فعالیت جولیانی از طرف مجاهدین خلق و به‌عنوان بازوی سیاسی این گروه همچنین می‌تواند سوال‌هایی را در مورد اینکه آیا وی از قانون ثبت عاملان خارجی (فارا) تخطی کرده است مطرح کند. طبق این قانون، شهروندان آمریکا موظفند هر گونه کار روابط عمومی یا لابی‌گری به نیابت از نهاد خارجی را بدون توجه به اینکه آیا برای آن کار دستمزد می‌گیرند یا رایگان کار می‌کنند، به آگاهی وزارت دادگستری برسانند.

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنی

بررسی پرونده‌های دولتی این گروه [مجاهدین خلق] در آمریکا نشان می‌دهد که جولیانی حداقل از سال ۲۰۱۴ هر سال دست‌کم یک بار با مقام‌های مجاهدین خلق دیدار کرده است. طیف وسیعی از موضوعات از جمله «سلاح‌های هسته‌ای ایران و تروریسم ایران در منطقه شامل عراق و سوریه» در سال ۲۰۱۴ مورد بحث و بررسی آن‌ها قرار گرفت. مشکلاتی که اعضای این گروه در عراق داشتند در سال ۲۰۱۵ و اعتراضات ایران در سال ۲۰۱۸ از دیگر موضوعات مورد بحث بین جولیانی و مقام‌های مجاهدین خلق بوده است.

در این دوره زمانی، وی در برنامه‌های مرتبط با مجاهدین خلق در لهستان، آلبانی، پاریس و واشنگتن حضور داشته است. متخصصان قانون فارا می‌گویند که سخنرانی جولیانی در واشنگتن در تاریخ مه ۲۰۱۸ و نوشته‌های او در رسانه‌های آمریکایی در حمایت از مجاهدین خلق می‌تواند برای او دردسرساز شود.

متیو ساندرسون، وکیلی که در حوزه پرونده‌های لابی‌گری خارجی تخصص دارد می‌گوید: «وزارت دادگستری به احتمال زیاد سعی خواهد کرد با پیشبرد حقایق مشخص کند که آیا این تلاش‌ها برای تاثیرگذاری روی افکار عمومی در ایالات متحده آمریکا طبق درخواست یا هدایت مجاهدین خلق بوده است یا نه؟»

این وکیل تاکید می‌کند که این موضوع یک شرایط ویژه غیرمعمول است زیرا آقای جولیانی مشاور رئیس جمهور بوده و همزمان به ‌گونه‌ای عمل می‌کرده است که به نظر می‌رسد او برخی منافع خارجی مشخص را نیز نمایندگی می‌کند.

من کاری را که او [موکاسی] انجام می‌دهد انجام نمی‌دهم. او برای فعالیت‌های قبلی نامش را ثبت نکرده است. او نامش را ثبت کرده است چراکه درخواست ملاقات مشخص با دولت را دارد. رودی جولیانی  وکیل دونالد ترامپ

جولیانی در گفت‌وگو با ان بی سی نیوز گفت دلیلی ندارد که نامش را به‌عنوان عامل خارجی ثبت کند چراکه بر خلاف موکاسی او برنامه‌ای برای گفت‌وگو با مقامات دولت آمریکا درباره مجاهدین ندارد.

افتضاح مالی رودی جولیانی

جولیانی گفت: «من کاری را که او انجام می‌دهد انجام نمی‌دهم. او برای فعالیت‌های قبلی نامش را ثبت نکرده است. او نامش را ثبت کرده است چراکه درخواست ملاقات مشخص با دولت را دارد.»

جولیانی درباره جلسه با دولت توضیح بیشتری نمی‌دهد و موکاسی نیز هر گونه اظهارنظر در اینباره را رد کرده است. مجاهدین خلق نیز به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخی نداده است.

مجاهدین خلق به قتل شش آمریکایی قبل از انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ و ترور دیپلمات‌های ایرانی در سال‌های بعد متهم است.

این گروه در سال ۱۹۹۷ در فهرست سیاه تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفت. نام این سازمان در سال ۲۰۱۲ و با تصمیم هیلاری کلینتون، وزیر وقت امور خارجه از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارتخانه خارج شد.

بلومبرگ: حمایت وکیل ترامپ رودی جولیانی از مجاهدین خلق (فرقه رجوی)، رسوایی آشکار است

دانیل بنجامین، هماهنگ کننده ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به‌طور گسترده بر روی شبکه‌ سیاستمداران آمریکایی که از مجاهدین خلق پول گرفته‌اند از جمله جولیانی و موکاسی کار کرده است.

بنجامین که هم اکنون استاد دانشگاه دارتموث است، گفت: «برایم بسیار ناخوشایند بود که آن‌ها برای تبلیع این گروه پول می‌گیرند حتی اگر از فهرست تروریستی خارج شده‌اند. این گروهی است که دستش به خون آمریکایی‌ها آلوده است و هرگز مسئولیت آن را قبول نکردند.» وی تاکید کرد که این گروه مدت‌هاست که تندروهای ضد ایرانی را جذب می‌کند.

وی تاکید می‌کند که این افراد اساسا دوستان خود را هم وارد معامله می‌کنند مخصوصا این موضوع در میان تندروهای مخالف ایران بسیار معمول است. بسیاری از این افراد وقتی جیب‌هایشان با پول مجاهدین پر می‌شد حتی تندروتر هم می‌شوند.

اما سوال بزرگ بنجامین این است که مجاهدین خلق این همه پول را از کجا می‌آورد؟

کریم سجادپور، مشاور ارشد بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی، مجاهدین خلق را یک گروه حاشیه‌ای با حامیان مالی اسرارآمیز توصیف می‌کند که در کشور خود حمایت اندکی را جلب کرده‌اند.

با این وجود، فهرست آمریکایی‌های هوادار مجاهدین خلق شامل برخی از چهره‌های سرشناس می‌شود. لوئیز فریه، مدیر پیشین اف بی آی، هوارد دین و بیل ریچاردسون، فرمانداران سابق دموکرات‌ و نامزدهای پیشین انتخابات ریاست جمهوری، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ و جیمز ال جونز، مشاور سابق باراک اوباما در این فهرست قرار می‌گیرند.

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنیرودی جولیانی در جمع هواداران سازمان مجاهدین خلق در ورشو در فوریه ۲۰۱۹خبرگزاری فرانسه

جولیانی و دیگر حامیان این گروه در سخنرانی‌ها و گفت‌وگوهای رسانه‌ای تاکید می‌کنند که مجاهدین خلق اکنون یک «گروه مخالف دموکرات» است که می‌خواهد «رژیم آخوندی» در تهران را سرنگون کند. آن‌ها می‌گویند حمایت از این گروه نیز بر اساس انگیزه‌های بشردوستانه صورت می‌گیرد.

جولیانی دست‌کم از سال ۲۰۱۰ وکیل این سازمان است. در دسامبر آن سال، او و موکاسی در میان گروهی از چهره‌های برجسته جمهوریخواه برای شرکت در گردهمایی مجاهدین خلق به پاریس رفتند. در آن زمان آن‌ها در پاریس از دولت اوباما خواستند که این گروه را از فهرست گروه‌های خارجی تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا خارج کند.

طبق مطلبی که در سال ۲۰۱۰ در واشنگتن پست منتشر شد، جولیانی در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس اعلام کرد که «قرار دادن سازمان شما به‌عنوان یک سازمان تروریستی واقعا شرم آور است».

موکاسی نیز در آن زمان و طبق نوشته واشنگتن پست در بین هوادارن مجاهدین خلق، از کاخ سفید خواست تا تمام حمایت‌های فنی و پنهانی ممکن را برای کسانی که در راستای پایان دادن به «ظلم و ستم در ایران» مبارزه می‌کند فراهم آورد. وی اما با گلایه از دولت آمریکا، افزود: «آنچه انجام شده است و آنچه انجام می‌دهند چیزی غیر از شرمساری نیست.»

سال بعد، جولیانی و موکاسی به‌طور مشترک مقاله‌‌ای همراه با دو طرفدار سازمان مجاهدین خلق در مجله نشنال ریویو منتشر و از این سازمان دفاع کردند.

جولیانی و برخی دیگر در تلاش خود برای اعتراض به قرار دادن این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی در سال ۲۰۱۱ در مطلب دیگری با عنوان «مجاهدین خلق گروه تروریستی نیست» به افرادی که نسبت به حمایت آن‌ها از یک گروه تروریستی اعتراض داشتند پاسخ دادند. آن‌ها همچنین در مطلب خود تاکید کردند که مجاهدین خلق اطلاعات ارزشمندی را در زمینه برنامه‌های هسته‌ای ایران به ایالات متحده آمریکا ارائه داده است.

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنیحضور رودی جولیانی در گردهمایی سال ۲۰۱۲ مجاهدین خلق در پاریسخبرگزاری فرانسه

موکاسی در پرونده خود برای فارا به تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۹ نوشت که هیچ دستمزدی برای مشاوره‌های حقوقی به مجاهدین خلق از این گروه دریافت نکرده است.

تاریخ توافق‌نامه با مجاهدین خلق در پرونده موکاسی در فارا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ ذکر شده است.

ساندرسون وکیلی که در حوزه لابی‌گری دولتی متمرکز است تاکید می‌کند که ذکر این تاریخ می‌تواند مشکلاتی را برای موکاسی ایجاد کند اگر پیش از آن، کار لابی‌گری برای مجاهدین را شروع کرده‌ باشد.

وی افزود: «ثبت دیرهنگام پرونده مخصوصا اگر در توضیحات دقیق نباشید می‌تواند منجر به وارد کردن اتهام شود.»

این وکیل در عین حال می‌گوید ثبت دیرهنگام پرونده به‌عنوان عامل خارجی بهتر از تشکیل ندادن پرونده است: «اگر به دولت نزدیک شوید و به‌طور پیشگیرانه‌ای بگوید که نامتان را ثبت کرده‌اید حتی اگر دیر باشد خیلی بهتر از موقعیتی است که دولت سراغ شما بیاید.»

هیچ دلیلی وجود ندارد که وزارت دادگستری من را به خاطر فعالیتی که ده‌ها سیاستمدار سابق دیگر آمریکا و شخصیت‌های نظامی در آن شرکت کرده‌اند، هدف قرار دهد
رودی جولیانی 
وکیل دونالد ترامپ

جولیانی علاقمند نیست که بگوید برای حضور در برنامه‌های این گروه چقدر به او پرداخت شده است. وی گفته است هیچ دلیلی وجود ندارد که وزارت دادگستری او را به خاطر فعالیتی که ده‌ها سیاستمدار سابق دیگر آمریکا و شخصیت‌های نظامی در آن شرکت کرده‌اند، هدف قرار دهد.

جولیانی گفت: «اگر مجبور شوم که نامم را ثبت کنم، سه فرمانده سابق ستاد مشترک، هشت چهره برجسته دموکرات و هشت چهره برجسته جمهوریخواه دیگر نیز باید چنین کاری را انجام دهند.»

رودی جولیانی: مجاهدین خلق معتقد به دموکراسی، حقوق بشر و حقوق زنان هستند

جولیانی در گفت‌وگو با ان بی سی که در فوریه گذشته در ورشو، پایتخت لهستان انجام شد تصریح کرد که او تلاش کرده است تا مجاهدین خلق را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کند چرا که هیچ مدرکی مبنی بر هیچ نوع فعالیت تروریستی در ۲۰ سال گذشته وجود ندارد.

وی افزود: «آن‌ها معتقد به دموکراسی، حقوق بشر و حقوق زنان هستند.»

وی در این گفت‌وگو از وکالت این گروه همزمان با فعالیت به‌عنوان وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دفاع کرد.

جولیانی تاکید کرد: «من یک وکیل خصوصی هستم و وکیل خصوصی موکلان خصوصی دارد. این گروه برای سال‌ها موکل من بوده‌ است.»

موکاسی در سال ۲۰۱۱ به نیویورک تایمز گفته بود که طبق استانداردهای معمول برای هر سخنرانی در برنامه‌های مجاهدین خلق بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار دریافت می‌کند. وی در عین حال می‌گوید دستمزدی به خاطر مشاوره‌های حقوقی که به این گروه می‌دهد نمی‌گیرد.

مریم رجوی در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک

دادستان‌های فدرال طی سال‌ها پرونده‌های کمی را در ارتباط با قانون فارا به جریان انداختند اما این قانون در جریان تحقیقات در مورد مداخله احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

پل منافورت و ریک گیتس، دو نفر از کارکنان دولت دونالد ترامپ به دلیل اینکه نام خود را به عنوان عامل خارجی ثبت نکرده بودند متهم شدند.

جولیانی این تابستان نیز ارتباط‌های خود با مجاهدین خلق را ادامه داد به‌طوری که ماه ژوئیه برای دیدار با مریم رجوی راهی آلبانی شد.

طبق مقاله‌ای در وبسایت رسمی مجاهدین خلق، جولیانی تاکید کرده است: «آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است و از مبارزات آن‌ها برای آزادی پشتیبانی می‌کند.»

جولیانی و مجاهدین خلق . لابی گری و قانون شکنی

لینک به منبع

***

***

Camp Ashraf 3 Albania . MEK , ISIS , Al Qaeda Joint Terrorist Training Camp 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مریم-رجوی-در-سوگ-جان-ها-و-دخیل-بستن-به-جو/

مریم رجوی در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک

مریم در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورکحامد صرافپور، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و هشتم سپتامبر 2019:… مرگ آن “جان” و اخراج این “جان” که دو ضلع مثلث جنگ بودند، امید به آینده را بکلی از مریم قجرعضدانلو (که با روی کار آمدن ترامپ و شدت گرفتن فعالیت های ضدایرانی “جان مک کین” در سنای آمریکا، و همزمان دخول “جولیانی” و “جان بولتون” به داخل کاخ سفید، خود را به تنور جنگ و سرنگونی نزدیک می دید) گرفت. وی در آن هنگام بیشترین سرمایه و امید را روی این مثلث شوم گذاشته بود تا بلکه از آش دهان سوز ترامپ، کاسه ای برای خود برگیرد و سوار بر جنگ افزارهای آمریکایی و خون میلیون ها ایرانی به تهران پرواز کند! آرزویی که ترکیدن آن چندان به درازا نکشید. مریم رجوی در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک 

مریم رجوی و کودکان جنگمریم رجوی و کودکان جنگ

مریم رجوی در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک

سقوط جان ها!

حامد صرافپور

حامد صرافپور

نزدیک به سه هفته از اخراج “ جان بولتون ” از کاخ سفید می گذرد اما با وجود چنین فاجعه ای برای تشکل مجاهدین، مریم رجوی بخاطر حفظ روحیه در بین نیروهایش کوچکترین اشاره ای به آن نکرده است. پس از مرگ “جان مک کین” که مهمترین حامی مجاهدین در آمریکا محسوب می شد، اخراج “جان بولتون” بزرگترین ضربه به سیاست مریم رجوی بود که استراتژی اش اساساً روی کمک های مادی و معنوی چند شخصیت بشدت ضدایرانی در آمریکا کوک شده است. مرگ آن “جان” و اخراج این “جان” که دو ضلع مثلث جنگ بودند، امید به آینده را بکلی از مریم قجرعضدانلو (که با روی کار آمدن ترامپ و شدت گرفتن فعالیت های ضدایرانی “جان مک کین” در سنای آمریکا، و همزمان دخول “جولیانی” و “جان بولتون” به داخل کاخ سفید، خود را به تنور جنگ و سرنگونی نزدیک می دید) گرفت. وی در آن هنگام بیشترین سرمایه و امید را روی این مثلث شوم گذاشته بود تا بلکه از آش دهان سوز ترامپ، کاسه ای برای خود برگیرد و سوار بر جنگ افزارهای آمریکایی و خون میلیون ها ایرانی به تهران پرواز کند! آرزویی که ترکیدن آن چندان به درازا نکشید و با وجود وعده های “مک کین-بولتون” برای فتح چند ماهه ایران و حضور در میدان آزادی، برباد رفت و با مرگ و اخراج ناگهانی آن دو به تابوت منتقل شد.

در چندسال گذشته، جان بولتون نقش کلیدی در سخنرانی ها و گردهمایی های مجاهدین ایفا می کرد و با گرفتن دستمزدهای نجومی، به همکاری با مجاهدین مشغول بود. همو که به همراه چند شخصیت ضدایرانی دیگر -به خواست مریم رجوی- تلاش می کردند اعضای مجاهدین را در خاک عراق اسیر نگه دارند و نگذارند پای آنان به اروپا برسد. هرچند که وقتی سمبه مردم و دولت عراق و سازمان ملل پرزورتر شد او نیز به مریم رجوی هشدار داد که دیگر وقت خروج از عراق فرارسیده است. با اینحال، پس از “جان مک کین”، کلیدی ترین خرمهره جنگ طلب آمریکایی که برای رجوی امید به اشغال ایران را تداعی می کرد، “جان بولتون” بود. شخصیتی شیطانی، بشدت جنایتکار و ضدایرانی که جز به جمع آوری دلار به هرقیمت نمی اندیشید و برای بدست آوردن ثروت و قدرت هرچه بیشتر با ابلیس هم دست به یکی می شد.

با اینکه جان بولتون بخاطر حفظ شئونات دیپلماتیک و مورد اتهام واقع نشدن، پس از رسیدن به کاخ سفید رابطه آشکار پیشین با مجاهدین را قطع کرده بود، اما می دانیم که با نفوذ صهیونیست ها و کمک های مالی سعودی ها (مشاوره و لابی گری مریم رجوی) به کاخ سفید راه یافت و این بخشی از سیاست های آنان برای هدایت ترامپ به سمت جنگ با ایران بود که هم سعودی- صهیونیست ها و هم مریم رجوی با آن هماهنگ، و برای آن برنامه ریزی کرده بودند. کما اینکه نزدیک ترین دوست مریم رجوی، یعنی رودی جولیانی نیز بلافاصله به کاخ سفید راه یافت و در جایگاه وکیل ترامپ قرار گرفت. ایجاد چنین تیم جنایتکار و جنگ افروزی در کنار ترامپ، جز با نفوذ قدرتمند صهیونیستی-سعودی که توأمان با مشاوره های مجاهدین خلق بود امکانپذیر نمی شد. مسلماً هدف مریم رجوی همیشه ایجاد آتش جنگ در منطقه و سوار شدن بر موج ویرانگر آن برای رسیدن به تهران بوده است و اگر جز این بود همکاری با صدام حسین در صدر اقدامات مسعود رجوی قرار نمی گرفت و همزمان با سعودی رابطه برادری برقرار نمی کرد تا کامیون های طلا را از ریاض به بغداد منتقل نماید، لذا امروز هم می توان براحتی نوع مشاوره های مریم رجوی به کاخ سفید را حدس زد که در ماه های گذشته بواسطه حضور جان بولتون و جولیانی در آنجا صورت گرفته است. مجاهدین در تمامی این سالیان، همانطور که پیش تر به صدام مشاوره و اطلاعات نظامی می دادند، اخبار و اطلاعات داخلی کشورمان را نیز از طرق مختلف گردآوری و به بولتون ها و مک کین ها انتقال می دادند. در سال های اولیه سقوط صدام نیز همین کار را با پنتاگون به انجام می رسانیدند، و اخبار و اطلاعات مرتبط به نیروهای مقاومت مردمی عراق را به آمریکایی ها تحویل می دادند و امتیاز می گرفتند. اگرچه اکثر اطلاعات بدست آمده توسط مجاهدین از داخل ایران بزرگنمایی و بخشی نیز بکلی غیرعلمی و ساختگی بود، اما با اینحال برای سیاستبازان نادان آمریکایی، دست اول بود و روی آن حساب باز می کردند و می دانیم که همین مسائل باعث تحلیل و تفسیرهای اشتباه آنان راجع به منطقه و ایران می شد و به شکست می انجامید که در نهایت هم موجبات سقوط جان بولتون را فراهم کرد.

سقوط ناگهانی بولتون، صرفاً به دلیل شکست در مسئله اردن و مشابه آن نبود. در یکسال گذشته و پیش از آن، وی به عنوان مشاور امنیتی ترامپ، تحت مغزشویی و مشاوره هایی قرار داشت که از سوی لابی های مجاهدین القاء می شد. بولتون نیز به مانند مک کین به حدی تحت تأثیر مغلطه های مریم رجوی قرار داشت که به مرض بلاهت گرفتار آمده بود و به همین علت بدون اینکه موقعیت خودش در دنیای سیاست را در نظر بگیرد، (باز هم شبیه جان مک کین) تصور داشت که در آغاز 2019 به جای “ویلپنت” در “تهران” سخنرانی خواهد داشت!. جان با چنین بلاهت هایی به ترامپ مشاوره می داد و با وجود شکست خوردن در چند برنامه کلیدی، باز هم خط مشابهی را در خلیج فارس علیه ایران به جلو می برد تا به هرقیمت ترامپ را به جنگی بی پایان با ایران بکشاند. شکست سیاست آمریکا در خلیج فارس، از جمله بازی با نفتکش ها در بندر جبیره و متهم کردن ایران، دزدی دریایی از نفتکش “آدرین دریا”، وارد کردن پهپاد جاسوسی به حریم هوایی ایران و ساقط شدن اش، و بالاخره هدف قرار گرفتن چندین مرکز مهم اقتصادی و نظامی عربستان توسط حوثی ها (پیش از انهدام آرامکو)، همگی با سیاست های نابخردانه بولتون و همفکرانش (تحت تأثیر مشاوره های غیرعلمی مریم رجوی و دادن اطلاعات غلط در مورد فضای اجتماعی و سیاسی ایران) بوقوع پیوست. اینها نکاتی است که در خبرهای منتشره از رسانه های عربی-صهیونیستی دیده نمی شود چون برای آنها بسیار شرم آور است که بگویند بولتون هم از مجاهدین دستمزد دریافت می کرده و هم (تحت تأثیر یک زن جنگ افروز ایرانی) مشاوره های بی پایه را در مسائل امنیتی و سیاست خارجی آمریکا لحاظ می کرده است.

مسلماً بولتون به عنوان یکی از مهره های صهیونیسم جهانی، نقش مهمی در سیاست های مخرب ترامپ در فلسطین اشغالی و یا تقدیم جولان اشغالی به نتانیاهو داشت همانطور که در مورد بخش اشغالی سرزمین اردن نیز که واکنش جهانی بسیار تندی علیه اسرائیل و آمریکا داشت هم نقش داشت. با اینحال می توان گفت آنچه بولتون را با وضعیتی فجیع ساقط، و برای همیشه از صحنه سیاسی آمریکا به شکل سابق خارج کرد، سیاست های اشتباه او در مورد ایران بود که در مشاوره با رهبران مجاهدین خلق بدست می آورد و ناپخته وارد سیاست خارجی آمریکا می کرد که نهایتاً زمینه را برای مرگ سیاسی اش فراهم آورد.

مریم در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک

جولیانی، آخرین بازمانده در نمایش نیویورک!

با سقوط مفتضحانه جان بولتون از کاخ سفید و مرگ ذلت بار جان مک کین، بخوبی می توان جو نومیدی در تشکل مجاهدین را حس نمود. سکوت معنادار مریم رجوی و سایت های وابسته، سرگردانی مجاهدین را به نمایش می گذارند. مریم قجرعضدانلو که با آمدن ترامپ و جان گرفتن خشونت طلبان در کاخ سفید و سنا دچار هیجان شده بود، اینک در سوگ “2 جان” چنان درمانده و مستأصل است که حتی پیام تسلیت به مجاهدین را هم فراموش کرده و تلاش می کند با مسائل جانبی، خود و نیروهایش را سرپا نگه دارد و به آنان امید دهد که این پایان راه نیست. وی که از مدتها قبل برای تظاهرات اعتراضی نیویورک برنامه ریزی کرده بود، امروز غمزده از سقوط جان، دست به دامان یار همیشگی اش “رودی جولیانی” شده است. همان شهردار “سابقی” که سالهاست برای بدست آوردن دلارهای بیشتر به استخدام مریم رجوی درآمده و مدام با هزینه وی به پاریس و آلبانی سفر تفریحی-تجاری می کند. در گردهمایی امسال مجاهدین در نیویورک، جولیانی مثل همیشه سخنانی تکراری علیه جمهوری اسلامی و در حمایت از مجاهدین برزبان آورد که خریداری جز مریم رجوی نداشت. مسئولیت برپایی این تظاهرات اجاره ای، با سونا صمصامی نماینده مریم رجوی در آمریکا بود.

در این گردهمایی، چند لابی دست چندم آمریکایی مجاهدین سخنرانی داشتند که مهمترین شان رودی جولیانی بود. برای پوشش دادن به این خبر، چند خبرگزاری مختلف از جمله خبرگزاری فاکس نیوز (رسانه جنگ طلب ترین جناح آمریکایی که علیرضا جعفرزاده عضو مجاهدین هم کارمند آن می باشد) نیز دعوت شده بودند تا علی صفوی با آنان مصاحبه نماید. با اینحال، گردهمایی موجود بی رمق ترین تظاهرات مجاهدین در آمریکا بود. سالهای پیش از آن، مجاهدین با کمک برخی سلطنت طلب های اجاره ای مثل “شهرام همایون” موفق شدند جمعیت بیشتری را اجاره کنند که امسال از آن هیاهو خبر چندانی نبود و با زیاد کردن پلاکاردها و پرچم ها تلاش شده بود تا گردهمایی بزرگتر نشان داده شود.

مریم در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک

چهل سال شکست!

الان در سالروز انجام تظاهرات مسلحانه مجاهدین در 5 مهر 1360 که طی آن به دستور مسعود رجوی، صدها میلیشیای نوجوان مجاهدین در خیابان های تهران -به جای رفتن به مدرسه- اسلحه به دست گرفتند و شهر را با آتش و خون پر کردند، قرار داریم. سه هفته قبل، سازمان مجاهدین خلق وارد پنجاه و پنجمین سال تولد خود شد، و امروز مریم رجوی در چهلمین سال تنش آفرینی این تشکل، در کرسی رهبری این سازمان قرار گرفته است!. تنش آفرینی هایی که در راستای قدرت طلبی مسعود رجوی، زمینه را برای حضور تروریسم در ایران و منطقه رقم زد و خون دهها هزار جوان ایرانی را از هر دو طرف بر زمین ریخت. مریم رجوی بود که برای اولین بار ایده “رهبری عقیدتی و مطلقه بودن ولایت او بر مجاهدین” را مطرح نمود و ده سال بعد از آن، وی را در مقامی بالاتر از امام حسین قرار داد و مدعی شد که تضادهایی که مسعود با آن درگیر است و حل می کند، به مراتب از تضادهای امام حسین بیشتر است!. مریم بود که هدف اولیه سازمان مجاهدین که “رسیدن به جامعه بی طبقه توحیدی” بود را تنزل داد و به “کرسی ولایت مطلقه نشانیدن مسعود رجوی” محدود کرد و به صراحت گفت که “اگر همه مجاهدین کشته شوند و فقط مسعود باقی بماند برای مردم ایران کافی است”. با چنین نگرشی که مریم رجوی به سازمان مجاهدین تحمیل نمود، در طی این چهل سال، حتی یک مورد پیروزی استراتژیک برای مجاهدین رقم نخورده است و:

 با وجود چند ده مورد موفقیت ایضائی در میدان جنگ نظامی (با کمک قدرتهای خارجی و بخصوص صدام حسین و سعودی)

با وجود چند مورد موفقیت در عرصه رزم سیاسی (با سوء استفاده از جان دهها تن از هواداران و اعضای مجاهدین، چه در اعتصاب غذای سال 1366 حین اخراج مجاهدین از پاریس به گابون، چه در اعتصاب غذا و خودسوزی سال 1382 برای آزادی مریم از بازداشت)

شاهد هیچگونه موفقیت برای آنان نبوده ایم اگرچه مریم تلاش کرد هربار با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارد و شکست را پیروزی جلوه دهد. بعکس شاهد زوال روزافزون مجاهدین:

ابتدا در عرصه نظامی (با خلع سلاح و خروج از عراق)

آنگاه در عرصه تشکیلاتی (با ورود خانواده ها به قرارگاه اشرف و ریزش شدید نیرو)

نهایتاً در عرصه سیاسی (با بازداشت و محاکمه مریم رجوی، افشاگری گسترده جداشدگان در مورد فساد و جنایات رجوی، جلوگیری از فعالیت مجاهدین در فرانسه، محدود کردن مجاهدین به آلبانی)، طی 17 سال گذشته بوده ایم که پایانی هم بر آن متصور نیست

لذا به صراحت باید گفت که چهل سال شکست برای مجاهدین به رهبری مسعود و مریم رجوی در مراحل کلیدی خود قرار گرفته و به نظر می رسد با اسقاط “2 جان” و “به دریوزگی آخرین لابی بازمانده در کاخ سفید افتادن” مجاهدین، آخرین میخ ها بر تابوت آرزوهای مریم رجوی و ریاست جمهوری مادام العمر اش در حال کوبیده شدن است.

حامد صرافپور

مریم رجوی در سوگ جان ها و دخیل بستن به جولیانی در نیویورک

***

نقض سیستماتیک حقوق کودکان در مناسبات فرقه ی مجاهدیننقض سیستماتیک حقوق کودکان در مناسبات فرقه ی مجاهدین

همچنین: