حضور مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در سوریه نه نیاز مخالفین بشر الاسد که نیاز حیاتی مسعود رجوی است

حضور مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در سوریه نه نیاز مخالفین بشر الاسد که نیاز حیاتی مسعود رجوی است

خبرگزاری فارس، چهارم می 2013: … هرچند که گروهک منافقین با این کمیت و امکانات در میدان درگیری‌های سوریه چندان به حساب نمی‌آیند، اما این سازمان به حضور در متن این درگیری‌ها برای بقای خود نیاز دارد. وی با اشاره به اینکه به لطف حمایت‌های مالی برخی کشورهای غربی و برخی دولت‌های مرتجع منطقه سوریه امروز تبدیل به میدان نبردی برای حضور گروه‌ها و جریانات تروریستی بدل شده است، ادامه داد …


(Rajavi cult or MKO aslo known as Saddam’s Private Army)

لینک به منبع

کارشناس موسسه راهبردی دیده‌بان در گفت‌وگو با فارس: حضور منافقین در سوریه برای جلوگیری از فروپاشی تشکیلات این سازمان است

کارشناس موسسه راهبردی دیده‌بان گفت: حضور اعضای منافقین در سوریه هیچ کمکی به معارضان سوری نمی‌کند، بلکه این اقدام برای جلوگیری از فروپاشی تشکیلات منافقین صورت گرفته است.

خبرگزاری فارس: حضور منافقین در سوریه برای جلوگیری از فروپاشی تشکیلات این سازمان است

علی قاسمیان کارشناس موسسه راهبردی دیده‌بان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که چرا منافقین در سوریه حضور پیدا می‌کنند؟ گفت: اساساً حضور در میدان سوریه برای منافقین حیاتی است. هرچند که گروهک منافقین با این کمیت و امکانات در میدان درگیری‌های سوریه چندان به حساب نمی‌آیند، اما این سازمان به حضور در متن این درگیری‌ها برای بقای خود نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه به لطف حمایت‌های مالی برخی کشورهای غربی و برخی دولت‌های مرتجع منطقه سوریه امروز تبدیل به میدان نبردی برای حضور گروه‌ها و جریانات تروریستی بدل شده است، ادامه داد: اخضر ابراهیمی نماینده مخصوص سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه در گزارش خود از حضور اتباع ٣٨ کشور جهان در جنگ داخلی این کشور خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، سازمان منافقین مقری برای خود در پوشش بیمارستان در سوریه تدارک دیده که در مناطق مرزی اردن و سوریه واقع شده و به نام قرارگاه حنیف شناخته می‌شود.

این مناطق تحت فرمان عزت ابراهیم معاون سابق صدام اداره می شود و ریشه در روابط گذشته منافقین با حزب بعث در زمان دیکتاتوری صدام در عراق دارد.

قاسمیان با اشاره به نیاز حیاتی منافقین به حضور در میدان سوریه گفت: سازمان مدتهاست که عوامل خود را بلاتکلیف نگهداشته و بعد از سقوط صدام حتی توان تولید فضایی برای مبارزه با ایران را نداشته است، این موضوع سبب شده که امروز شاهد ریزش‌های متعدد نیرو از این تشکیلات باشیم.

وی ادامه داد: سرکردگان منافقین میدان نبرد سوریه را برای نیروهای خود به عنوان میدان نبرد علیه جمهوری اسلامی ترسیم کرده‌اند و با مشغول سازی نیروهای خود در این حوزه چه به صورت فیزیکی یا به صورت جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی، مشغولیتی جدید بوجود آورده‌اند تا نیروها وعده‌های محقق نشده سران سازمان علیه جمهوری اسلامی را کمتر به یاد آورند؛ موضوعی که امروز حس پوچی و هدر رفت عمر را در اکثر نیروهای سازمان بوجود آورده و یکی از دلایل اصلی ریزش‌ها به حساب می‌آید.

این کارشناس امور تروریسم با بیان اینکه سازمان حضور عوامل خود در سوریه را هیچگاه انکار نکرده، اضافه کرد: دیدارهای مریم رجوی با سران ارتش آزاد سوریه در فرانسه و همچنین افشاگری اعضای تازه جدا شده منافقین و اخیراً نیز کشته شدن 2 تن از عوامل این گروه در سوریه دلایلی کافی برای اثبات حضور عوامل منافقین در سوریه است.

همچنین:
تحقیق دولت سوریه از ورود مخفیانه مجاهدین خلق (فرقه رجوی)
فرماندهان مجاهدین خلق (فرقه رجوی) جهت آموزشهای نظامی به ادلب سوریه اعزام شدند
مجاهدین خلق (فرقه رجوی) اپوزیسیون سوریه را سرمشق کرده اند!
نگرانی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) از مسدود شدن مسیر تردد سلفی ها از عراق به سوریه؛ دفاع تمام قد از جنایات اسرائیل
خاک سوریه محل جدید مزدوری مسعود رجوی (فرقه مجاهدین خلق)