خانواده ها چالش فرقه رجوی

خانواده ها چالش فرقه رجوی

خانواده ها چالش فرقه رجویراه نو، هجدهم ژوئیه 2020:… در جریان پویش اخیر و ارسال طومار اینترنتی با بیش از ۱۱۲۵۰ امضا توسط خانواده ها هرچند مقامات رسمی آلبانی سکوت اختیار کرده اند ، ولی مجموعه قرائن و شواهد نشان می دهد که سران فرقه رجوی در رابطه با موضوع خانواده ها با دولت آلبانی با مشکلاتی مواجهند. از سوی دیگر گفته می شود فراخوان امضای طومار باعث شده اعضای گرفتار در فرقه رجوی امید بیشتری برای رهایی شان از دست مجاهدین داشته باشند. ریزش های اخیر نیز نتیجه همین فرآیند است. همچنین اقدام اخیر خانواده ها، واکنش هایی را هم در مجلس نمایندگان این کشور داشته است. بنحویکه یکی از نمایندگان مجلس، یک مقام دولت آلبانی را مورد سوال قرار داده و اینکه؛  چرا به ایرانیان خصوصا خانواده هایی که خواهان دیدار با عزیزانشان در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی هستند ویزا داده نمی شود؟ خانواده ها چالش فرقه رجوی 

خانواده ها چالش فرقه رجویپیام خانواده بهمن محمدنژاد اسیر فرقه رجوی در آلبانی

خانواده ها چالش فرقه رجوی 

خانواده ها با درخواست ویزا از دولت آلبانی فرقه رجوی را به چالش کشیدند

در جریان پویش اخیر و ارسال طومار اینترنتی با بیش از 11250 امضا توسط خانواده ها هرچند مقامات رسمی آلبانی سکوت اختیار کرده اند ، ولی مجموعه قرائن و شواهد نشان می دهد که سران فرقه رجوی در رابطه با موضوع خانواده ها با دولت آلبانی با مشکلاتی مواجهند.

آلبانی کشوری است فقیر که در جنوب شرقی قاره اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور تیرانا است. جمعیت آلبانی دو میلیون و ۸۷۸ هزار نفر و جمعیت پایتخت آن ۴۲۱ هزار نفر است. نظام سیاسی آلبانی دموکراسی پارلمانی است. آلبانی از اعضای ناتو و تنها عضو سازمان همکاری اسلامی در اروپا می‌باشد. در حال حاضر دولت آلبانی به نخست وزیری ادی راما اداره می شود.

آلبانی از ژانویه ۲۰۰۳ در فهرست نامزدهای احتمالی پیوستن به اتحادیه اروپا قرار داشته و به ‌طور رسمی در ۲۸ آوریل ۲۰۰۹ برای عضویت در این اتحادیه درخواست داده ‌است.

گفته می شود فساد در سیستم قضایی این کشور، وجود باندهای مواد مخدر و همچنین حضور گروه تروریستی مجاهدین از جمله موانع در مسیر پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا محسوب می شود.

در همین رابطه نشریه آلبانیایی استاندارد در تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۲۰ در مطلبی با عنوان:

«آلبانی که در معرض خطر مجاهدین قرار دارد، فساد و دستگاه قضایی ضعیف مانع اجرای قانون در همه سطح می شود.» به این موضوع پرداخته است.

دولت آلبانی به توصیه وزیر امور خارجه وقت آمریکا، جان کری، از سال ۱۳۹۲ میزبان فرقه تروریستی رجوی است. و انتقال کامل اعضای این گروه ازی خاک عراق به این کشور تا سال ۱۳۹۵ طول کشید.

آقای مسعود خدابنده عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین در مصاحبه با خبرنگار مرکز اسناد انقلاب اسلامی، به تاریخ بیست و پنجم ژوئن ۲۰۲۰ برابر با پنجم تیر ماه ۹۹ اعلام کرد: «مجاهدین خلق از عراق اخراج شدند و آمریکا با پرداخت حدود سی میلیون دلار (سه پرداخت ده میلیون دلاری) به آلبانی و فشارهای سیاسی و خارج کردنِ سازمان از لیست تروریستی آمریکا و اروپا، دولت آلبانی را وادار کرد که این‌ها را بپذیرد.»

گردهمایی سراسری انجمن نجات در 26 تیرماه 1399 برگزار گردید

از سوی دیگر از زمانیکه گروه ترورریستی مجاهدین پای در این کشور گذاشته اند سعی کرده اند با پول های کثیف شان در تمامی دستگاههای دولتی از جمله پلیس، قضائیه، مجلس و  سیستم رهبری کننده این کشور نفوذ کنند.

برخی فعالیت های تبلیغی و نزدیک شدن به مقامات دولتی آلبانی از سوی سران فرقه به قرار زیر است:

در تاریخ ۱۴/۰۹/۹۷ سایت های خبری «مجاهدین» خبر «دیدار هیأت پارلمانترهای آلبانی با مریم رجوی» را اعلام کردند. براساس این گزارش عصر روز سه‌شنبه ۱۳آذر ۱۳۹۷، هیاتی از پارلمان آلبانی، به ریاست آقای ادی پالوکا، نایب رئیس پارلمان، با مریم رجوی، در آلبانی ملاقات و دیدار کردند.
در این ملاقات همچنین ۵ تن از نمایندگان پارلمان آلبانی، آقایان ادموند اسپاهو، اندری هاسا و جِمال جونکشی، و خانم‌ها گریدا دوما و والنتینا دوکا، حضور داشتند. که همگی حمایت هایشان را از مریم رجوی اعلام داشتند.

روز شنبه در تاریخ ۲۴/۰۹/۹۷ نیز به اعلام رسانه های گروه تروریستی مجاهدین؛  « آقای پاندلی مایکو، وزیر ارشد در دولت آلبانی و نخست وزیر سابق این کشور، همراه با آقای پاتریک کندی و خانم اینگرید بتانکورد با مریم رجوی دیدار و گفتگو کردند.»
در تاریخ ۲۲/۰۶/۹۸ ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اردوگاه این گروه در مانز بازدید و با مریم رجوی دیدار داشته است.
در ششم دیماه ۹۸ و در آستانه سال نو میلادی، مریم رجوی با شماری از شهروندان آلبانی در مناطق زلزله‌زده در مانز و دورس دیدار کرد.
در تاریخ ۱۰/۱۱/۹۸ نیز خانم کروئه مازی رئیس جنبش سوسیالیست آلبانی از اردوگاه این گروه در مانز  دیدار داشته است. به نوشته رسانه های فرقه رجوی روز «چهارشنبه نهم بهمن (۲۹ژانویه ۲۰۲۰) خانم مونیکا کروئه مازی، همسر رئیس جمهور آلبانی و ر‌ئیس جنبش سوسیالیست از اشرف ۳ دیدار و با مریم رجوی، دیدار و گفتگو کرد.»
شرکت مریم رجوی در مراسم گرامی‌داشت میلاد مسیح در کلیسای جامع سنت پل تیرانا در چهارم دیماه سال ۹۸ نیز سایت رسمی این گروه اعلام کرد؛ «در این مراسم رئیس‌جمهور آلبانی ایلیر متا و همسرش خانم مونیکا کرمازی دبیرکل جنبش سوسیالیست آلبانی، و شماری از رهبران و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی این کشور حضور داشتند. خانم الونا جبریا، دبیر کمیسیون خارجی پارلمان آلبانی و خانم دایانا چولی نویسنده سرشناس آلبانیایی در شمار شرکت‌کنندگان بودند.»

علیرغم تمامی اقدامات فوق، سران مجاهدین همچنان از نداشتن محبویت مردمی در این کشور رنج می برند.

در جریان پویش اخیر و ارسال طومار اینترنتی با بیش از ۱۱۲۵۰ امضا توسط خانواده ها هرچند مقامات رسمی آلبانی سکوت اختیار کرده اند ، ولی مجموعه قرائن و شواهد نشان می دهد که سران فرقه رجوی در رابطه با موضوع خانواده ها با دولت آلبانی با مشکلاتی مواجهند.

از سوی دیگر گفته می شود فراخوان امضای طومار باعث شده اعضای گرفتار در فرقه رجوی امید بیشتری برای رهایی شان از دست مجاهدین داشته باشند. ریزش های اخیر نیز نتیجه همین فرآیند است.

همچنین اقدام اخیر خانواده ها، واکنش هایی را هم در مجلس نمایندگان این کشور داشته است. بنحویکه یکی از نمایندگان مجلس، یک مقام دولت آلبانی را مورد سوال قرار داده و اینکه؛  چرا به ایرانیان خصوصا خانواده هایی که خواهان دیدار با عزیزانشان در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی هستند ویزا داده نمی شود؟

همچنین ارسال نامه سرگشاده از سوی مجاهدین به مقامات این کشور از زبان ۲۲ تن از اعضای گرفتار در این فرقه و اعتراض به موضوع  درخواست صدور ویزا از دولت آلبانی توسط خانواده ها ، همچنین معطوف ساختن تمامی حملات خود به سایت خبری – تحلیلی آلبانیایی گازتا ایمپکت بخاطر انعکاس نامه ها و پیام های ویدئویی خانواده ها حاکی از به چالش کشیدن سران فرقه از سوی خانواده ها و رسانه های این کشور است.

منع دیدار مادر ، طناب دار آخوندها نیست

اعمال محدودیت های شدید بر تردد اعضای گرفتار در اردوگاه مجاهدین در سطح شهر از جمله اقدامات جدیدی است که از سوی سران فرقه رجوی به بهانه شیوع ویروس کرونا در این کشور صورت گرفته است.

هر چند دولت آلبانی ساعاتی را برای تردد مردم در سطح شهر قرار داده است ولی سران فرقه رجوی نه تنها  اخبار  آنرا در داخل اردوگاه پخش نمی کند بلکه هرگونه ترددی به بیرون را هم به بهانه ویروس کرونا کاملا ممنوع کرده اند.

در حال حاضر نیز مجاهدین صرفا برای انجام برخی کارهای ضروری به بیرون از اردوگاه  آنهم در سطح تعدادی از افراد قابل اعتماد خود تردد دارند.

برای انجام کارهای درمانی اعضاء هم مثل کشور عراق با تعدادی از پزشکان  این کشور  قرارداد بسته تا  آنها برای انجام کارهای درمان به داخل اردوگاه فرقه بروند.

در ورای تمامی آنچه که بعنوان تلاش های سران فرقه رجوی برای نزدیک شدن به دولت مردان کشور آلبانی شمرده شد،  مجاهدین همچنان با مشکلات عدیده ای مواجه اند. ضمن اینکه  از عدم محبوبیت در نزد مردم آلبانی هم بشدت رنج می برند. بنحویکه مردم این کشور آنان را مسلمان هم نمی دانند. و به تدریج دارند به رفتار برده وار سران این فرقه با اعضایشان پی می برند.

بنابراین این گروه سعی می کند تمامی مسائل مبتلابه شان و حتی محبوبیت در این کشور را با پول حل و فصل کنند.

گفتنی است از اول اردیبهشت ۹۹ به ابتکار انجمن نجات کشور فراخوان امضای طومار اینترنتی مورد استقبال خانواده ها در سراسر کشور ، همچنین ایرانیان خارج از کشور قرارگرفت که بلافاصله شروع به امضای آن جهت ارسال به نخست وزیر آلبانی آقای «ادی راما» کردند. در فاصله کمی تعداد این امضاها به بیش از ۱۱۲۵۰ امضا

رسید. در متن این طومار از دولت آلبانی خواسته می شود تا به خانواده ها اجازه داده شود با عزیزانشان در اردوگاه منافقین در این کشور ملاقات کنند.

نویسنده : سعید پارسا ، راه نو.

لینک به منبع

خانواده ها چالش فرقه رجوی 

***

Maryam Rajavi AlbaniaOpen Letter to the Negotiators for Albania’s Accession to the EU

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/تقاضای-ارتباط-با-بهمن-محمدنژاد-،-گرفتا/

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین خلق در آلبانیراه نو، پنجم ژوئیه 2020:… در ویدئویی که مشاهده می کنید اعضای خانواده بهمن محمدنژاد چاوشی از مقامات آلبانی درخواست می کنند که اجازه ورود آنها به آلبانی و ملاقات با پسر عموی خود را که از سال ۱۹۸۱ (۱۳۶۰) در اردوگاه مجاهدین خلق در آن نگهداری می شود ، داشته باشند. اعضای خانواده بهمن: سعید محمدی نژاد چاوشی (برادرزاده) ، محمدرضا (برادر) ، زهرا گوزل چاوشی (همسر برادر) ، لیلا محمدی نژاد (خواهر) از دولت آلبانی درخواست می کنند که اجازه دهد آنها در اردوگاه مجاهدین با برادر تندرو خود ملاقات کنند. تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی .

Anne Khodabandeh : MEK Families Petition Addressing Albanian PMCoronavirus gives Albanian PM Edi Rama unique opportunity to control MEK

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی

گازتا ایمپکت (Gazeta Impakt): بستگان بهمن محمدنژاد چاوشی از اعضای گرفتار در مجاهدین می خواهند با برادر خود در «مانز» ملاقات کنند

لینک به متن انگلیسی 

اعضای خانواده بهمن تهمت های مجاهدین خلق را رد می کنند که ادعا می کند ظلم و ستم مذهبی و فاشیستی در ایران وجود دارد. آنها از بهمن محمدنژاد می خواهند كه به ایران بازگردد و حضور در گروه ترورریستی مجاهدین را رها کند.

خانواده های مجاهدین از مقامات آلبانی درخواست می کنند که به عزیزانشان در اردوگاه این گروه   دسترسی پیدا کنند

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین خلق در آلبانیتوضیح: ویدئوی زیر مصاحبه اینترنتی دکتر اولسی یازچی مدیر سایت اینترنتی گازتا ایمپکت (از آلبانی) به زبان انگلیسی با آقای سعید محمدنژاد برادرزاده بهمن محمدنژاد گرفتار در فرقه رجوی است که بتاریخ سوم جولای ۲۰۲۰ برابر با ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ در تبریز صورت گرفته است.

در ویدئویی که مشاهده می کنید اعضای خانواده بهمن محمدنژاد چاوشی از مقامات آلبانی درخواست می کنند که اجازه ورود آنها به آلبانی و ملاقات با پسر عموی خود را که از سال ۱۹۸۱ (۱۳۶۰) در اردوگاه مجاهدین خلق در آن نگهداری می شود ، داشته باشند.

اعضای خانواده بهمن: سعید محمدی نژاد چاوشی (برادرزاده) ، محمدرضا (برادر) ، زهرا گوزل چاوشی (همسر برادر) ، لیلا محمدی نژاد (خواهر) از دولت آلبانی درخواست می کنند که اجازه دهد آنها در اردوگاه مجاهدین با برادر تندرو خود ملاقات کنند.

اعضای خانواده بهمن تهمت های مجاهدین خلق را رد می کنند که ادعا می کند ظلم و ستم مذهبی و فاشیستی در ایران وجود دارد. آنها از بهمن محمدنژاد می خواهند که به ایران بازگردد و حضور در گروه ترورریستی مجاهدین را رها کند.

لازم به توضیح است، خانواده محمدنژاد یکی از خانواده های اهل نقده از استان آذربایجان غربی است. در طول سالیان گذشته ۴ تن از اعضای این خانواده؛ رسول، علیرضا، سیاوش و بهمن در دام این فرقه گرفتار شدند. ولی خیلی زود از نزدیک جنایات آنان در حق مردم عراق و مردم ایران در همکاری با نیروهای صدام  حسین را به عینه دیدند. آنها سعی کردند از این گروه تروریستی جدا شوند.

آقای محمدرضا محمدنژاد می گوید: برادرم سیاوش بدلیل تبری جستن از جنایات رجوی که خواهان جدایی بود، توسط همین «مجاهدین» و به کمک نیروهای عراقی در قرارگاه اشرف اعدام شد.

برادر دیگرم علیرضا موفق شد به همراه تعدادی دیگری از مخالفین فرقه رجوی از قرارگاه  اشرف فرار و پس از تحمل مشقات فراران از طریق خاک اردن به کشور سوئد پناهنده شود.

اما برادرم رسول در دست فرقه گرفتار شد. ولی هرگز در برابر فشارهای سران فرقه رجوی سر تعظیم فرود نیاورد. او تحت شدیدترین شکنجه های روحی و روانی سران فرقه در قرارگاه اشرف قرار داشت.

نهایتا تصمیم رجوی این شد که او را به زندان وحشتناک ابوغریب بفرستد. وی در این زندان نیز همانند زندان اشرف ولی اینبار توسط دژخیمان عراقی به شدت شکنجه شد تا شاید نادم شده و مجددا به نزد فرقه برگردد. ولی او هرگز در برابر فشارهای رجوی سر خم نکرد. نهایتا هم توسط دولت ایران با اسرای عراقی تبادل شد. او نیز هم اکنون در کشور سوئد زندگی می کند.

هم اکنون تنها برادر آنان بهمن در دست این فرقه و در کشور آلبانی گرفتار است. خانواده محمدنژاد تصمیم گرفته اند با تمام توان و تلاش شان و با استمداد از رسانه ها و ارگانهای بین المللی و حقوق بشری و همچنین با درخواست از مقامات دولت آلبانی بتوانند برادرشان را آزاد کنند.

از اول اردیبهشت ۹۹ به ابتکار آقای ابراهیم خدابنده مدیر عامل نجات کشور فراخوان امضای طومار اینترنتی مورد استقبال خانواده های دردمند در ایران ، همچنین ایرانیان خارج از کشور قرارگرفت که بلافاصله شروع به امضای آن جهت ارسال به نخست وزیر آلبانی آقای «ادی راما» کردند که هم اکنون نیز ادامه دارد.

بنحویکه تاکنون نزدیک به 11250 امضای درخواست از سوی خانواده ها و حامیان حقوق بشر در سرتاسر جهان در آن ثبت شده است.

در متن این طومار از دولت آلبانی خواسته می شود تا به خانواده ها اجازه داده شود با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین خلق در این کشور ملاقات کنند.

واکنش های ضد انسانی و حرمت شکنی فرقه رجوی در حق خانواده ها همچنان از سوی سران فرقه بدنام رجوی ادامه دارد. بنحویکه توانسته است ماهیت فرقه ای و ضد انسانی این گروه را در معرض دید ایرانیان و جهانیان قرار دهد.

مترجم: سحر نیامنش

لینک به منبع: رسانه آلبانیایی گازتا ایمپکت (Gazeta Impakt)

لینک به منبع (راه نو) 

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی

***

The MEK in AlbaniaThe MEK in Albania

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/خانواده-اسرای-فرقه-رجوی-همایش-میاندوآ/

خانواده اسرای فرقه رجوی – همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادیراه نو، انجمن نجات، استان آذربایجان غربی و انجمن نجات مرکز تهران، میاندوآب، سی ام ژوئن 2020:… این نامه سرگشاده اعضای سازمان، پس از پرداختن به موارد زیادی در مورد همه چیز و همه جا، که به هیچ وجه موضوع مورد توجه ما نیست، پیشنهادی را به شرح زیر ارائه می دهد: ما از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان اعزام یک هیأت حقیقت ‌یاب بین‌المللی به ایران با حضور گزارشگر ویژه حقوق بشر ملل متحد و با حضور نمایندگان ما برای دیدار با خانواده‌ها در ایران و انتشار گزارش آن برای اطلاع افکار عمومی شده‌ایم. انجمن نجات به نمایندگی از خانواده های دردمند اعضای مجاهدین خلق در آلبانی، صمیمانه از این پیشنهاد استقبال می کند و خوشحال خواهد بود که میزبان هر شخص یا سازمانی باشد که مایل به دیدار با خانواده ها در ایران و انتشار گزارشی در این رابطه گردد، به شرط آن که همچنین بتواند نامه های خانواده ها را به عزیزان آنان در داخل سازمان رسانده و آن ها را در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی ملاقات نموده و پاسخ های آن ها را گرفته و برگرداند. خانواده اسرای فرقه رجوی – همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی 

We Welcome MEK Proposal . Nejat NGO says on behalf of Families We Welcome MEK Proposal . Nejat NGO says on behalf of Families

خانواده اسرای فرقه رجوی – همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

1- همایش. اطلاعیه انجمن نجات استان آذربایجان غربی-گردهمایی تعدادی از خانواده های اسرای فرقه رجوی از شهرهای جنوب استان – میاندوآب – هشتم تیرماه ۹۹

در تاریخ هشتم تیرماه 99 تعدادی از خانواده های دردمند اعضای گرفتار در فرقه رجوی از شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی در شهر میاندوآب یک گردهمایی برگزار کردند، تا از دولت آلبانی بخواهند برای ایجاد ارتباط و دیدار با عزیزانشان در اردوگاه این گروه در خاک کشورشان برایشان ویزا صادر شود.

دکتر لیدر نوایی، پژوهشگر و استاد دانشگاه: مجاهدین هرگز جرات رودرویی با منتقدین و مخالفان خود از جمله ما خانواده ها را ندارند. چرا که اولین سوال ما از سران این فرقه حسابرسی از آنان در طول سالیان جنایت و وطن فروشی هایشان خواهد بود. شما اول پاسخ ما خانواده ها را بدهید که طی سالیان اخیر تنها کاری که کردید از فرزندان ما مشتی تروریست و آدمکش ساختید. پاسخ به ملت ایران پیشکش شما.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی راه نو، و با استناد به اطلاعیه انجمن نجات استان آذربایجان غربی، در تاریخ هشتم تیرماه ۹۹ تعدادی از خانواده های دردمند اعضای گرفتار در فرقه رجوی از شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی در شهر میاندوآب یک گردهمایی برگزار کردند، تا ضمن بزرگداشت یاد و خاطره ۷۲ تن شهید فاجعه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ که بدست گروه تروریستی مجاهدین به درجه رفیع شهادت نایل آمدند، از دولت آلبانی بخواهند برای ایجاد ارتباط و دیدار با عزیزانشان در اردوگاه این گروه در خاک کشورشان برایشان ویزا صادر شود.
این گردهمایی در ساعت ۱۱۰۰ صبح شروع و بمدت ۲ ساعت ادامه داشت.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده ها هدف از برگزاری این گردهمایی را رساندن صدای مظلومیتشان به گوش دولت مردان آلبانیایی و ارگانهای بین المللی و حقوق بشری اعلام کردند تا تسهیلات لازم برای ایجاد ارتباط و دیدار حضوری با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین در خاک آلبانی برایشان فراهم شود.
در این گردهمایی مسئول انجمن نجات استان به همراه جناب آقای دکتر لیدر نوایی، پژوهشگر و استاد دانشگاه و نمایندگان خانواده ها حضور داشتند.
در شروع گردهمایی مسئول انجمن نجات استان ضمن خوشامدگویی به خانواده های حاضر یاد و خاطره شهدای هفت تیر سال ۱۳۶۰ را گرامی داشتند.
ایشان گفتند: اکنون ۳۹ سال از آن فاجعه عظیم می گذرد. هدف رجوی از شورش مسلحانه سی خرداد ۱۳۶۰ سرنگونی سریع دولت نوپای انقلاب و تکیه بر مسند قدرت و سپس پیاده سازی الگوها و آرمانهای حکومتی خویش بود، که هرگز موفق نشد آنرا محقق کند.
اما آنچه که طی سالیان بعد اتفاق افتاد، اجرای همان الگوهای مورد علاقه رجوی در درون تشکیلات «مجاهدین» در قلعه اشرف در خاک عراق بود که نهایتا به یک فاجعه انسانی ختم گردید.
حاصل حاکمیت چندین ساله رجوی بر اعضای نگون بخت در قرار گاه اشرف؛ نظارت شدید بر نیروها، مصادره دارایی‌ها، کنترل جنسی (از جمله طلاق اجباری و ممانعت از ازدواج)، انزوای عاطفی، کار اجباری، ممانعت از خواب، بدرفتاری جسمی و محدودیت خروج، اجبار اعضای ناراضی به خودکشی با قرص سیانور، درآوردن رحِم زنان ، اجبار اعضا برای حضور در کنار سربازان عراقی برای جنگ با نظامیان ایران و . . . بود.

این وضعیت شرایطی را فراهم ساخت تا از دید سیاسیون، کارشناسان، خبرنگاران و متخصصین در حوزه فرقه ها ، سازمان «مجاهدین» بعنوان یک فرقه سیاسی – مذهبی ثبت جهانی شود.
اکنون بیش از ۴ دهه از شکست تاریخی «مجاهدین» در طراحی و اجرای انواع توطئه ها سیاسی، استراتژی های مسلحانه و روش های غیر انسانی در جذب نیرو، که به بهای جان انسانهای بیشمار و از هم پاشیدن کانون بسیاری از خانواده ها در کشورمان انجامید، می گذرد.
اکنون آنچه که از مجاهدین باقی مانده است مشتی انسانهای بیمار و سالخورده در بیابانهای آلبانی است که به مثابه گروگانی دست این فرقه قرار دارند تا با استفاده از آنها در حوزه جنگ روانی دریافت جیره و مواجیب از سوی دولت های حامی شان قطع نشود.
ایشان ادامه دادند؛ هدف رجوی مستاصل کردن و پائین آوردن روحیه خانواده هاست تا دست از هر اقدامی برای راهی فرزندانشان بردارند. ولی خانواده ها هرگز اجازه آنرا به سران فرقه نخواهند داد.
ایشان گفتند پویش و حرکت ملی اخیر خانواده ها که همچنان در صدر فعالیت های انجمن های نجات و خانواده های دردمند طی سالیان اخیر می درخشد همچون پتکی سنگینی است که بر فرق سران مجاهدین در این روزهای سخت کرونایی فرود آمد و آنان را به واکنش های هیستریک و حتی فحاشی واداشت.
بنحویکه سران فرقه در ترس از واکنش های تشکیلاتی، در تبلیغات رسانه ای و داخلی شان با خطاب کردن لفظ تروریست به خانواده ها و استفاده از عدد ۸۰۰۰ امضاء ، بجای ۱۱۲۵۰ امضا سعی می کنند از تاثیرات آن بر اعضای گرفتار در اردوگاه این فرقه بکاهند.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

مسئول انجمن نجات در بخش دیگری از صحبت هایشان به ترفند ها و اقدامات اخیر سران فرقه نیز اشاره کرده و گفتند: مجاهدین اخیرا در یک نمایش رسانه ای اقدام به نوشتن نامه ای از سوی تعداد ۲۲ تن از اعضای این گروه به مقامات آلبانیایی کرده و در آن با مستمسک قرار دادن شیوع ویروس کرونا در ایران و ترساندن مقامات دولت آلبانی از آنان خواسته اند تا مانع از آمدن خانواده ها به کشور آلبانی که درخواست ویزا داده اند، بشوند و این اقدام را یک «توطئه تروریستی» از سوی جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرده اند.
سران فرقه رجوی در این نامه از زبان اعضای خود پیشنهاد دادند که « کمیسر عالی حقوق بشر یک هیأت حقیقت ‌یاب بین‌المللی با حضور گزارشگر ویژه حقوق بشر ملل متحد و با حضور نمایندگان آنها به ایران بفرستد تا با خانواده‌ها در ایران دیدار و گرارش آنرا به اطلاع افکار عمومی برساند»
مسئول انجمن نجات استان با استناد به سخنان اخیر مهندس ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن های نجات کشور گفتند: ما از این پیشنهاد استقبال می کنیم و خانواده ها هم خوشحال هستند.
اما این سوال مطرح است: اگر عزیزان آن ها اجازه نوشتن نامه به مقامات آلبانی را دارند، چرا مجاز نیستند برای خانواده های خود نامه بنویسند تا آن ها را از نگرانی خارج نمایند؟ !

انجمن نجات به نمایندگی از خانواده های دردمند اعضای مجاهدین خلق در آلبانی، صمیمانه از این پیشنهاد استقبال می کند و خوشحال خواهد بود که میزبان هر شخص یا سازمانی باشد که مایل به دیدار با خانواده ها در ایران و انتشار گزارشی در این رابطه گردد، به شرط آن که همچنین بتواند نامه های خانواده ها را به عزیزان آنان در داخل سازمان رسانده و آن ها را در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی ملاقات نموده و پاسخ های آن ها را گرفته و برگرداند. ضمن اینکه رهبران فرقه رجوی این سوال را هم باید پاسخ دهند: آیا حاضرند هیأت پیشنهادی خود را به همراه مادران و پدران سالخورده وارد اردوگاه خود نمایند تا با اعضایشان دیدار داشته باشند؟

مسئول انجمن نجات در صحبت های پایانی خود بر ارتباط هرچه بیشتر خانواده ها با انجمن نجات استان، و ارسال پیام های تصویری جهت انتشار در فضای مجازی و داشتن روحیه قوی تاکید کردند.
در ادامه این گردهمایی جناب آقای دکتر لید نوایی پشت میکروفون قرار گرفته و سخنانی را ایراد کردند. ایشان در ابتدای صحبت هایشان ضمن تشکر از مسئول انجمن نجات و اینکه شرایطی فراهم شده است که خانواده ها بتوانند حرفهای دلشان را از نزدیک بزنند تشکر نمود.
دکتر نوایی نیز با گرامی داشت یاد خاطره شهدای هفتم تیر سال ۱۳۶۰ سران فرقه رجوی را که باعث از هم پاشیده شدن خانواه های زیادی از جمله خانوده خودشان در ایران شده اند را مورد لعن و نفرین قرار دادند.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

انجمن نجات به نمایندگی از خانواده های دردمند اعضای مجاهدین خلق در آلبانی، صمیمانه از این پیشنهاد استقبال می کند و خوشحال خواهد بود که میزبان هر شخص یا سازمانی باشد که مایل به دیدار با خانواده ها در ایران و انتشار گزارشی در این رابطه گردد، به شرط آن که همچنین بتواند نامه های خانواده ها را به عزیزان آنان در داخل سازمان رسانده و آن ها را در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی ملاقات نموده و پاسخ های آن ها را گرفته و برگرداند. ضمن اینکه رهبران فرقه رجوی این سوال را هم باید پاسخ دهند: آیا حاضرند هیأت پیشنهادی خود را به همراه مادران و پدران سالخورده وارد اردوگاه خود نمایند تا با اعضایشان دیدار داشته باشند؟

ایشان ادامه دادند؛ مجاهدین هرگز جرات رودرویی با منتقدین و مخالفان خود از جمله ما خانواده ها را ندارند. چرا که اولین سوال ما از سران این فرقه حسابرسی از آنان در طول سالیان جنایت و وطن فروشی هایشان خواهد بود.

شما اول پاسخ ما خانواده ها را بدهید که طی سالیان اخیر تنها کاری که کردید از فرزندان ما مشتی تروریست و آدمکش ساختید. پاسخ به ملت ایران پیشکش شما.
سران فرقه برای رسیدن به اهداف پلید خود خواهران، برادران، پدران و مادران ما را قربانی قدرت طلبی خودشان قرار دادند. یا آنان را کشتند و یا آواره کوه و بیابان کرده و اکنون پیر و بیمار در آلبانی و در سخت ترین شرایط روحی و روانی نگهداری می شوند.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

دکتر لیدر نوایی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات انجمن های نجات بویژه مهندس ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات کشور به امضای طومار و درخواست ویزا از سوی خانواده ها اشاره کردند.

وی گفت: نباید ساکت نشست. ما باید صدایمان را در آلبانی به گوش عزیزانمان برسانیم.
اکنون خواهر من پوران نوایی نیز سالهاست در دست فرقه مجاهدین اسیر است . آنها هرگز به تلاش های من برای دیدار خواهرم در فرانسه پاسخی ندادند که یک عمل ضد انسانی و حقوق بشری است.
علیرغم همه اینها ما همچنان پیگیر مطالبات انسانی خود از مقامات آلبانیایی و ارگانهای حقوق بشری هستیم.
بعد از صحبت های جناب دکتر لیدر نوایی به درخواست خانواده ها مستند «مادران قربانیان فراموش شده فرقه رجوی» همراه با پیام های ویدئویی اخیر تعدادی از خانواده ها از جمله خانواده محمدنژاد و حسینی پخش گردید که با استقبال تمامی آنان مواجه شد.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

همین امر باعث شد تعداد دیگری از خانواده های حاضر در گردهمایی درخواست ضبط پیام های ویدئویی شان را بدهند تا شاید با انتشار در فضای مجازی بدست عزیزانشان در اردوگاه فرقه در آلبانی برسد. که اینکار نیز انجام گرفت که متعاقبا بر روی سایت راه نو قرار داده خواهند شد.

در پایان گردهمایی نیز بیانیه خانواده ها توسط نماینده آنها آقای محمدرضا محمدنژاد قرائت گردید که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. خانواده ها با امضای این بیانیه پاسخ محکمی به یاوه گویی های فرقه رجوی داده و و عزم شان را برای رهایی فرزندانشان دو چندان کردند.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

متن بیانیه گردهمایی بشرح زیر می باشد:
۱ – ارسال طومار ۱۱۰۰۰ امضایی به نخست وزیر دولت آلبانی سند پر افتخار خانواده ها و حامیان داخلی و بین المللی آنان در مقابل سران جنایتکار فرقه رجوی بوده که بیش از ۵۰۰ امضا سهم خانواده های استان آذربایجان غربی می باشد.
۲ – با ارسال این طومار از نخست وزیر و دولت آلبانی می خواهیم تا به دلایل انسان دوستانه به ما خانواده های دردمند ویزا صادر نماید تا بتوانیم به آلبانی سفر کرده و با عزیزانمان در اردوگاه «مجاهدین» در این کشور دیدار کنیم.
۳ – آقای نخست وزیر؛ رجوی جنایتکار از زمانیکه متوجه درخواست ویزا از سوی ما خانواده ها از دولت شما شده است، با راه اندازی جنگ روانی، علنا تمامی اعضای خانواده های گرفتار در این گروه را «تروریست» نامیده است. حال سوال ما از شما این است: آیا ما خانواده ها تروریست هستم؟! چه موضعی در مقابل اتهامات خود ساخته رجوی بر علیه خانواده های ایرانی دارید؟
۴ – به جد از دولت آلبانی می خواهیم بیشتر از این وجهه کشور و مردم مسلمان خود را فدای مشتی تروریست که بیش از ۱۷۰۰۰ ترور، قتل، آدم کشی و انواع جنایت در حق مردم ایران را در پرونده خود دارند نکند و بگذارد ما فرزندان خود را از دست سران این فرقه نجات دهیم.
۵ – در این میان از کمسیاریای عالی پناهندگان، سازمان ملل و سایر ارگانهای حقوق بشری نیز می خواهیم حمایت از خانواده قربانیان فرقه رجوی بویژه مادران درمند را به رسمیت شناخته و از خواسته های برحق آنان حمایت کنند.
۶ – از دولت آلبانی می خواهیم بدلایل انسانی از کسانی هم که طی سالیان گذشته از گروه ترورریستی «مجاهدین» در این کشور جدا شده اند حمایت های لازم و قانونی را بعمل آورد.
۷ – از دولت جمهوری اسلامی نیز می خواهیم از طریق وزارت امور خارجه و با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک مناسب از جمله پلیس بین الملل سران جنایتکار فرقه «مجاهدین» در خاک آلبانی را تحت تعقیب قانونی قرار داده و آنان را برای محاکمه به کشورمان بازگردانند.

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

خانواده اسرای فرقه رجوی - همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

لینک به منبع

2- انجمن نجات در ایران از پیشنهاد مجاهدین خلق استقبال می کند

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین

انجمن نجات مرکز تهران7 تیر 1399

لینک به متن انگلیسی:

براساس اخبار مندرج در چندین وب سایت مربوط به سازمان مجاهدین خلق مستقر در آلبانی، نامه سرگشاده ای به تاریخ 23 ژوئن 2020 توسط تعدادی از اعضای سازمان که در اردوگاه مجاهدین خلق در مانز مستقر هستند، خطاب به برخی مقامات آلبانیایی نوشته شده است.

در این نامه شیوع ویروس کرونا در تهران و سایر مناطق ایران بسیار برجسته شده و سپس به عنوان بهانه ای برای رد درخواست خانواده های اعضای مجاهدین خلق برای گرفتن ویزا برای سفر به آلبانی به منظور دیدار با عزیزان خود که در اردوگاه مجاهدین خلق گرفتار هستند مورد سوء استفاده قرار گرفته است. حال چگونه است که تاکنون شیوع ویروس کرونا مانعی برای سفرهای مکرر مسئولین سازمان بین آلبانی و ایتالیا و فرانسه و غیره نبوده است؟

در این نامه به پویش طومار خانواده ها با بیش از 11250 امضا ” که از دولت آلبانی خواسته شده تا خانواده ها را در ارتباط با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین خلق قرار دهد.” اشاره گردیده و به صورت نامعقولی درخواست آن ها را یک توطئه تروریستی دانسته است. هنوز تحقیقات به این نتیجه نرسیده که این بیماری می تواند از طریق تماس صوتی یا تصویری با خانواده سرایت کند.
لازم به ذکر است که تقاضای خانواده ها برای گرفتن ویزا جهت بازدید از آلبانی حداقل به دو سال قبل از شیوع همه گیر ویروس کرونا برمی گردد. در واقع برخی از خانواده ها موفق شدند به تیرانا بروند و به محل اقامت مجاهدین خلق هم مراجعه کردند و تلاش نمودند تا از وضعیت عزیزانشان مطلع گردند اما توسط نگهبانان مجاهدین خلق مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و متأسفانه پلیس آلبانی هم از خانواده ها حمایت نکرد.

 

این نامه توسط افراد زیر به امضا رسیده است:
علیرضا بلالی
محمود سعادت
فرزین هاشمی
عباس گلریزان
مهری سعادت
پروانه ربیعی عباسی
حمید رضا نوری
مصطفی قائدی
جعفر مملوکی
خلیل حاج حسینی
علی اصغر اسلامی
رضا سلامی
صادق کیهان
شکوه قاسمی
طیبه یگانه
محمد جعفر نجفی
ناهید سعادت
محمد حسن باقرزاده
محمد رضا باقرزاده
مصطفی فروغی
وحید دولتشاهی عراقی
غلامرضا قادری

ما بلافاصله به خانواده های آنان اطلاع دادیم که سرانجام برخی از علائم حیاتی از سوی عزیزانشان مشاهده شده که در واقع آن ها را بسیار خوشحال کرد. اما آن ها این معما را مطرح کردند که اگر عزیزان آن ها اجازه نوشتن نامه به مقامات آلبانی را دارند، چرا مجاز نیستند برای خانواده های خود نامه بنویسند تا آن ها را از نگرانی خارج نمایند؟ متأسفانه ما هیچ جوابی برای این سؤال نداریم. آرزو می کنیم کاش نام های بیشتری ذکر شده بودند.

بیش از یک هزار خانواده برای عزیزانشان نامه نوشتند و این نامه ها در فضای مجازی با عکس و شماره تماس با این امید که به دست آن ها برسد منتشر گردید. این موارد مسلماً به دست مسئولین مجاهدین خلق رسیده است. اعضای سازمان مجاهدین خلق نیز همین کار را به راحتی برای خانواده هایشان می توانند انجام دهند و نیازی به ایجاد مزاحمت برای مقامات آلبانی نبود.
این نامه سرگشاده اعضای سازمان، پس از پرداختن به موارد زیادی در مورد همه چیز و همه جا، که به هیچ وجه موضوع مورد توجه ما نیست، پیشنهادی را به شرح زیر ارائه می دهد:

ما از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان اعزام یک هیأت حقیقت ‌یاب بین‌المللی به ایران با حضور گزارشگر ویژه حقوق بشر ملل متحد و با حضور نمایندگان ما برای دیدار با خانواده‌ها در ایران و انتشار گزارش آن برای اطلاع افکار عمومی شده‌ایم.

انجمن نجات به نمایندگی از خانواده های دردمند اعضای مجاهدین خلق در آلبانی، صمیمانه از این پیشنهاد استقبال می کند و خوشحال خواهد بود که میزبان هر شخص یا سازمانی باشد که مایل به دیدار با خانواده ها در ایران و انتشار گزارشی در این رابطه گردد، به شرط آن که همچنین بتواند نامه های خانواده ها را به عزیزان آنان در داخل سازمان رسانده و آن ها را در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی ملاقات نموده و پاسخ های آن ها را گرفته و برگرداند.

نکته جالب این است که مجاهدین خلق هیچ نگرانی برای سفر نمایندگان ملل متحد به ایران و بازدید از تعداد بی شماری از خانواده ها در زمان شیوع ویروس کرونا ندارند! آیا مجاهدین خلق حاضر هستند که هیأت پیشنهادی خود را به همراه مادران و پدران سالخورده وارد اردوگاه خود نمایند تا با اعضایشان دیدار داشته باشند؟

سال ها پیش تعداد زیادی نامه از خانواده ها به صلیب سرخ جهانی تحویل دادیم تا به پادگان اشرف در عراق برده شوند. این امر هرگز اتفاق نیفتاد و نامه ها پس از گذشت چندین ماه بازگردانده شدند. سرانجام مقام کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت که وی در گذشته توانسته است برای اعضای القاعده در زندان بگرام در افغانستان نامه هایی را ببرد و به آن ها تحویل دهد و پاسخ بگیرد، اما بسیار متأسف است که هرگز نتوانسته است نامه ای به ساکنان اردوگاه مجاهدین خلق برساند.

لینک به منبع

خانواده اسرای فرقه رجوی – همایش میاندوآب و استقبال از حضور هیأت پیشنهادی

تقاضای ارتباط با بهمن محمدنژاد ، گرفتار در کمپ مجاهدین

***

Albania Stops Iranian Families Meeting Their Relatives in MEK. Why?

MEK ISIS Al-Nusra and other American-backed terrorist organisationsHosting MEK in Albania Humanitarian, Not Political – Now a National Security Issue: Rama

Iran Interlink

مچنین: