داعش و برگ سوخته مجاهدین خلق در عراق (+رجوی بدنبال ساختن قرارگاه در آلبانی است)

داعش و برگ سوخته مجاهدین خلق در عراق (+رجوی بدنبال ساختن قرارگاه در آلبانی است)

الصباح الجدید، ترجمه بنیاد خانواده سحر، بغداد، پنجم ژوئیه 2015:… منابع آگاه در پایتخت فرانسه به الصباح الجدید گفتند که یک مشکل یا طوفانی سیاسی در آلبانی در حال شکل گرفتن می باشد زیرا سازمان مجاهدین خلق می خواهد اعضایش را در یک پادگان واحد جای بدهد و به این منظور زمینهایی را در آلبانی خریداری کرده است. دولت آلبانی بیم آن را دارد که این پادگان همانند پادگان اشرف سابق در عراق باشد و همان …

خانواده ها بیرون کمپ لیبرتیلیبرتی: سودای ارتش آزادی و ماجراجویی رهبرانش

سازمان زمینهایی را در آلبانی برای ساختن اشرف جدید خریداری می کند.

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (عربی)

ورود ۵۰۰ عضو سازمان مجاهدین خلق به آلبانی تاکنون

تلاشهای پیگیرانۀ غربیها برای اعادۀ حیثیت مجاهدین خلق

روزنامۀ عراقی الصباح الجدید

19 ژوئن 2015

سازمان مجاهدین خلق مخالف دولت ایران نهایت تلاش خود را به عمل می آورد که حد اکثر پشتیبانی و حمایت ممکن غرب را به دست بیاورد تا اصلی ترین اپوزیسیون ایران به شمار برود و در نتیجه غرب به این سازمان قبل از هر کسی و هر سازمانی دیگر نقش مورد نظر خود در هر اقدامی علیه رژیم ایران را بدهد. این سازمان که حدود دو هزار عضو آن همچنان در داخل عراق در «کمپ لیبرتی» در نزدیکی فرودگاه بغداد بسر می برند قبل از هر چیز کوشید طی یک جشن سالانه که یک هفته پیش در پایتخت فرانسه پاریس برگزار شد مواضع سیاسی جدید خود را اعلام کند.

به نظر می رسد که این تلاشها نه در یک جادۀ سرراست و آسان بلکه در یک جادۀ پر پیچ و خم جریان دارد زیرا بازیگر اصلی در روابط با جمهوری اسلامی ایران یعنی آمریکا سخت مشغول انجام گفتگوهای پیچیده با ایران در مورد برنامۀ هسته ای آن می باشد و علائم زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه دست یافتن به یک توافق نهایی بین طرفین نزدیک است.

در این راستا سازمان مجاهدین خلق با تمام توان می کوشد طرفهای آمریکایی مخالف چنین توافقی را بسیج کند بویژه که مخالفان آمریکایی این توافق هم در میان جمهوریخواهان هستند و هم در میان دموکراتها و در رأس آنان نیوت گینگریچ قرار دارد.

38 تن از دولتمردان غربی و شخصیتهای سیاسی و نظامی برجستۀ آمریکایی از جمله از میان وزرا و رؤسای حزب دموکرات و نمایندگان کنگرۀ آمریکا و اعضای مجلس سنا و سفرا و رؤسای ستاد ارتش و ژنرالهای سابق طی نامه ای به رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما و نیز به کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه دیدگاههای خودشان در قبال استراتژی آمریکا در برخورد با موضوعات مختلف خاور میانه را تشریح کرده و تأکید نموده اند که عامل نا امنی و بی ثباتی در خاور میانه رژیم ایران می باشد و در نتیجه و برای مبارزه با این رژیم باید سازمان مجاهدین خلق به رسمیت شناخته شود. از جملۀ این شخصیتها برنار کوشنر سیاستمدار معروف فرانسوی است.

آشکارا به نظر می رسد که یک جریان غربی گسترده به احیای نقش سازمان مجاهدین خلق در عرصۀ تحولات سیاسی تشویق می کند و چه بسا می کوشد گفتگوهای آمریکا و ایران در مورد برنامۀ هسته ای ایران شکست بخورد.

لازم به یادآوری است که یک خانم کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات موفق شد دولت آلبانی را راضی کند که بر پایۀ ملاحظاتی انسانی چند صد تن از اعضای مجاهدین خلق را در خاک خود بپذیرد و باز اسکان بدهد و در همین حال آمریکا نیز 28 عضو این سازمان را پذیرفت و احتمالا مجموع کسانیکه وارد آلبانی شده اند به 500 نفر بالغ می شوند. ولی منابع آگاه در پایتخت فرانسه به الصباح الجدید گفتند که یک مشکل یا طوفانی سیاسی در آلبانی در حال شکل گرفتن می باشد زیرا سازمان مجاهدین خلق می خواهد اعضایش را در یک پادگان واحد جای بدهد و به این منظور زمینهایی را در آلبانی خریداری کرده است. دولت آلبانی بیم آن را دارد که این پادگان همانند پادگان اشرف سابق در عراق باشد و همان نقش را بازی کند یعنی به یک پایگاه برای آموزش نظامی و طراحی و آمادگی برای عملیات نظامی در ایران و خارج آن طبق خواسته و هدف سازمان تبدیل گردد.

این سازمان اغلب با یک کارزار و بسیج سازمان یافته علیه هر تلاشی برای هر نوع انتقاد از آن اقدام می کند و برای پاسخ دادن به هر تلاشی در این راستا از طرفهای غربی کمک می گیرد.

داعش و برگ سوختۀ مجاهدین خلق

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (عربی)

روزنامۀ عراقی الصباح الجدید

ستون نویسندگان

21 مارس 2015

به قلم عدنان سراج رئیس مرکز عراقی توسعۀ رسانه ای

Head of the Iraqi Centre for Media Development, Adnan al-Sarraj

بسیارند سازمانهای تروریستی که برای بی ثباتی عراق و ضربه زدن به ارادۀ ملتش بویژه به دنبال ظهور باند تروریستی داعش تلاش می کنند چرا که به محض ظهور داعش این سازمانها به اعلام پیوستگی به آن و دادن کمک مسقتیم و غیر مستقیم به آن اقدام کردند. از جملۀ این سازمانها سازمان تروریستی مجاهدین خلق می باشد که بعد از اینکه جنایتهای بسیاری در دوران حکومت بعث مرتکب شد و با توسل به ترفندهای رذیلانه اقدام به تصرف زمینهای عراق و تجاوز به حقوق عراقیان نمود امروز نیز با ائتلاف با داعش می کوشد دست به اعمالی برای ناامن کردن عراق و فتنه انگیزی مذهبی در میان اجزاء تشکیل دهندۀ ملت عراق بزند و این کار را با ارتکاب جنایتهایی در مناطق مشخصی انجام می دهد تا برای مردم چنین وانمود کند که آنها مشاوران ایرانی هستند که در نبردهای جاری بین نیروهای عراقی و بسیج مردمی از یک سو و دستجات داعش از سوی دیگر مشورت می دهند در حالیکه عوامل این سازمان با هماهنگی با داعش طرحهایی را برای ضربه زدن به وحدت ملی که علت بسیاری از پیروزهای بود ترسیم می کنند.

همچنین این کارهای بزدلانه دلیل دیگری بر این است که سازمان تروریستی مجاهدین خلق چیزی جز دستجاتی تروریستی نیستند که پیوسته همراه با دیگر سازمانهای همتای خود می خواهند عراق را ویران ساخته و رشته های پیوند و همزیستی مسالمت آمیز مردم این کشور را از هم بگسلند تا از مردم به دلیل خواسته هایشان انتقام بگیرند خواسته هایی که در رأس آن اخراج آنها از خاک عراق و راحت شدن از شرشان می باشد.

مردم شهرهای عراق باید تحرکات و فعالیتهای این دستهجات و گروهها را به اطلاع نیروهای امنیتی عراق برسانند و در قبال جنایتهای آنان هشیار و بیدار باشند زیرا چنین افرادی چیزی جز فرهنگ کشتار و آواره کردن مردم و ویران ساختن مناطقی که در آن حضور دارند ندارند و تاریخ سیاهشان شاهد این امر می باشد.

دستجات داعش پیوسته دنبال کسانی هستند که با عراق دشمنی می کنند و دنبال تجارب جدید آنها هستند تا نفوذ خودشان را از طریق ائتلاف با این دستجات و گروهها با روشهایی پنهانی یا آشکار گسترش دهند و هدفشان در نهایت زیر پوششهای متعدد وارد آوردن انواع ویرانی و انجام انواع کارهای تروریستی چه در داخل یا در جبهه های جنگ می باشد. گروه تروریستی داعش از انجام وحشیانه ترین جنایتها و به کار بستن کثیف ترین شیوه های وحشیانه علیه هر آنچه عراقی است دریغ نمی کند.

از این رو عجیب نیست که سازمانی مثل سازمان مجاهدین خلق یکی از مهمترین این گروهها باشد که طرحهایی پلید را به سود داعش اجرا می کند زیرا هر دوی این گروهها در نقطۀ شروعشان به سوی هدف مشترکشان بهم می رسند و آن ویران ساختن عراق و از بین بردن تجربۀ جدیدش می باشد بدون توجه به اینکه این شیوه ها منجر به نقض حقوق بشر یا خونریزی و تجاوز به نوامیس می گردد.

روزهای آینده بسیاری از این واقعیتها را روشن خواهد ساخت.

عدنان سراج رئیس مرکز عراقی توسعۀ رسانه ای

 Judit Neurink: Iranian resistance group MKO to move to Albania (aka Mojahedin Khalq, MEK, NCRI, …)

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیA list of some MEK agents trained by Saddam’s Republican Guard now operating in Tirana (In Persian)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=19293

خانواده های ایرانی از وزارت حقوق بشر خواستار دخالت برای دیدار با عزیزانشان در اردوگاه لیبرتی شدند

صوت العراق، بغداد، نوزدهم ژوئن ۲۰۱۵:…  مهدی گفت: «خانواده های این افراد قبلا نیز بارها به عراق آمده اند تا آنها را ببینند ولی آنان همیشه با مخالفت سازمان روبرو بوده اند. سازمان بهانه اش این است که افرادش نمی خواهند خانواده هایشان را که از ایران می آیند ببینند». مهدی ادامه داد: «ما می کوشیم همۀ تسهیلات را برای خانواده ها فراهم کنیم تا آنها بتوانند عزیزانشان را ببینند و ما تلاش خواهیم کرد …

اولین شب تحصن خانواده ها کمپ لیبرتی دهم ژوئن 2015رجوی ساکنان اردوگاه لیبرتی در عراق را با منع ارتباط با خانواده شکنجه میکند (نامه ای به حیدر العبادی نخست وزیر عراق)

لینک به منبع (ترجمه بنیاد خانواده سحر)

لینک به متن اصلی (عربی)

خانواده های ایرانی از وزارت حقوق بشر خواستار دخالت برای دیدار با عزیزانشان در اردوگاه لیبرتی شدند

سایت رادیو «صوت العراق» (صدای عراق) – دوشنبه ۲۵ خرداد:

صوت العراق – بغداد – دوشنبه ۱۵ ژوئن ۲۰۱۵:

گروهی از خانواده های ایرانی از وزارت حقوق بشر عراق خواستار دخالت برای دیدار آنها با عزیزانشان در اردوگاه لیبرتی شدند. آنان تأکید کردند که فقط چند دقیقه دیدار نیاز دارند ولی وزارت حقوق بشر اعلام کرد که علت رد خواسته های این خانواده ها این است که فرزندان آنان حاضر به دیدار با آنها نیستند و می گویند باید به افراد این سازمان تأمین جانی داده شود.

حسین یکی از افراد خانواده های افراد سازمان ایرانی مجاهدین خلق در گفتگویی با المدی پرس گفت: هر بار که ما به عراق آمده ایم تا فرزندانمان را ببینیم علیرغم درخواستهای مکرر ما از همۀ ارگانها و نهادها از جمله وزارت حقوق بشر عراق و صلیب سرخ و هر کس که بتواند در این مورد به ما کمک کند این دیدار ممکن نشده است. وی تأکید کرد که ما فقط می خواهیم چند دقیقه فرزندانمان را ببینیم تا از سلامتی آنها مطمئن شویم. آنها سالیان طولانی است که به سازمان مجاهدین خلق پیوسته اند.

حسناء دختر یکی از افراد این سازمان نیز در گفتگویی با المدی برس گفت: «بارها و بارها برای دیدار با پدرم تلاش کردم پدری که او را از روز تولدم ندیده ام. من یک کودک ۴۵ روزه بودم که او تصمیم به پیوستن به سازمان گرفت ولی تمام تلاشها بعد از انتقال او به اردوگاه لیبرتی با شکست مواجه شد. این اردوگاه دیوارهای بسیار بلندی دارد که افراد را حتی از فاصله دور هم نمی توان دید». وی افزود: «من پدرم را فقط یک بار وقتی در قرارگاه اشرف واقع در استان دیالی عراق بود از دور دیدم ولی نتوانستم با او صحبت کنم».

از سوی دیگر وزیر حقوق بشر عراق هنگام دیدار با خانواده های ایرانی در مقر این وزارتخانه که المدی پرس در آن حضور داشت گفت: «مسئولیت ما به عنوان دولت عراق حفظ جان این افراد طبق موافقتنامه بین عراق و ملل متحد می باشد و ما به همۀ مقررات بین المللی احترام می گزاریم ولی حضور آنان در عراق موقت می باشد». وی افزود: «ما از هیچ کمکی که در توانمان باشد دریغ نمی کنیم و تمام تلاشمان را به کار خواهیم برد تا نیاز این خانواده ها را که برای دیدار با عزیزانشان به عراق آمده اند تأمین کنیم».

مدیر ادارۀ حقوقی وزارت حقوق بشر حیدر حسین مهدی نیز در گفتگویی با المدی پرس گفت: «وزارت حقوق بشر با گروهی از خانواده های ایرانی که می خواهند فرزندانشان و عزیزانشان را که در اردوگاه لیبرتی هستند ببینند دیدار کرد. این اردوگاه چنانکه همه می دانند افراد سازمان مجاهدین خلق ایران را در خود جای داده است».

مهدی افزود: «افراد این سازمان که تعدادشان بیش از سه هزار نفر بود در زمان رژیم سابق در پادگانی در استان دیالی مستقر شدند ولی بعد از تغییر رژیم با عدم پذیرش دولتهای پیاپی عراق روبرو شدند. یعنی هر دولتی در عراق سر کار آمد با ماندن این سازمان در عراق مخالفت کرد زیرا ماندن آنان در عراق طبق قوانین و قانون اساسی عراق ممنوع می باشد». وی خاطر نشان کرد: «مقامات عراقی تلاش کردند با همکاری ملل متحد و نیروهای آمریکایی وقتی در عراق بودند آنان را از عراق بیرون کنند».

مهدی گفت: «خانواده های این افراد قبلا نیز بارها به عراق آمده اند تا آنها را ببینند ولی آنان همیشه با مخالفت سازمان روبرو بوده اند. سازمان بهانه اش این است که افرادش نمی خواهند خانواده هایشان را که از ایران می آیند ببینند».

مهدی ادامه داد: «ما می کوشیم همۀ تسهیلات را برای خانواده ها فراهم کنیم تا آنها بتوانند عزیزانشان را ببینند و ما تلاش خواهیم کرد برای انجام این دیدار در صورت توافق دو طرف برای این امر اسامی آنان و اسامی کسانی را که می خواهند آنها را ببینند بگیریم». وی تأکید کرد که «همۀ تلاشهای پیشین شکست خورده است زیرا رهبری افراد ساکن اردوگاه همیشه با چنین دیدارهایی مخالفت می کند».

سازمان اپوزیسیون ایرانی مجاهدین خلق در سال ۱۹۶۵ برای سرنگون کردن رژیم شاه ایران بنیانگذاری شد ولی بعد از انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ با رژیم اسلامی به مخالفت برخاست و بسیاری از افراد آن در دهۀ هشتاد میلادی در زمان جنگ بین دو کشور (۱۹۸۰-۱۹۸۸) به عراق پناه آوردند. این سازمان بازوی مسلح شورای ملی مقاومت ایران که مقرش در فرانسه می باشد به شمار می رود ولی این سازمان در ژوئن سال ۲۰۰۱ اعلام کرد که خشونت را کنار گذاشته است.

مسعود خدابنده، نشریه سیاست آسیا: مجاهدین خلق و روش های تولید و انتشار اخبار جعلی در مطبوعات
مسعود خدابنده، نشریه سیاست آسیا: مجاهدین خلق و روش های تولید و انتشار اخبار جعلی در مطبوعات
 Massoud Khodabandeh
Article first published online: 27 JAN 2015
DOI: ۱۰٫۱۱۱۱/aspp.12164

Villepinte – the real message behind Maryam Rajavi’s anti-Iran speech

گزارش کمپ لیبرتی 4گزارش چهارم از بغداد، نوامبر

همچنین:

گفتگوی ابراهیم خدابنده با ابراهیم جعفری (درخواست عاجل خانواده ها)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۴:… ابراهیم خدابنده همچنین دیداری با ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق بعمل آورد و خواست عاجل خانواده ها مبنی بر برقراری امکان ارتباط با عزیزانشان در اردوگاه لیبرتی را مطرح نمود که با همدردی و قول همکاری ایشان با خا

این قصه سر دراز دارد (جهاد نکاح در فرقه رجوی)

کمپ لیبرتی ژوئیه 2014بنیاد خانواده سحر، بغداد، چهاردهم ژانویه ۲۰۱۵:…  آنچه در این رابطه قابل تأمل است وضعیت آن خانمی است که قبول میکند به دستور تشکیلات خودش را در اختیار این مرد قرار دهد. این قطعا نمونه ای بارز از مغزشوئی است و از آنطرف سازمان برای حفظ نیروهایش حاضر به انجام هر کاری هست. ظاهر�

مسعود رجوی دستور قتل مخالفانش در سازمان مجاهدین خلق را صادر کرد

مریم رجوی علی صفوی تروریسمبنیاد خانواده سحر به نقل از اشرف نیوز، بغداد، بیست و هفتم دسامبر ۲۰۱۴:…  مسعود رجوی در یک سخنرانی که توسط سایتهای خبری این سازمان تروریستی پخش شده و سایت اشرف نیوز آن را دنبال نموده دستور کشتن همۀ مخالفان خود و جداشدگان از سازمان و همۀ کسانی که ک

حیدر العبادی سازمان مجاهدین خلق را نگران کرده است

بنیاد خانواده سحر به نقل از اشرف نیوز، بیست و سوم دسامبر ۲۰۱۴:…  آقای العبادی گفت: «دولت عراق به اقدامات برای اخراج سازمان تروریستی مجاهدین خلق از عراق به علت جنایاتش علیه دو ملت عراق و ایران ادامه می دهد». این اظهارات آقای العبادی پیام اطمینان به طرف ایرانی و در عین حال پیامی به سیاستمداران عراق