درخواست خانواده های قربانی ترور از مجامع حقوق بشری. به مناسبت رور جهانی حقوق بشر

درخواست خانواده های قربانی ترور از مجامع حقوق بشری. به مناسبت رور جهانی حقوق بشر

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، نهم دسامبر 2013: … این انجمن ضمن انتقاد از خلاصه کردن حقوق بشر به روابط میان دولت ها و افراد و بی توجهی به نقض حقوق بشر از سوی گروه ها و فرقه ها، می افزاید: حق حیات ساده ترین و اولین حق بشری است که همگان باید از آن بهره مند باشند. از آنجايي كه حقوق بشر منوط به زنده بودن بشر است، حق زندگي بر حقوق ديگر اولويت دارد؛ زيرا بدون حيات، ديگر حقوق، ارزش يا …


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )

(Maryam Rajavi directly ordered the massacre of Kurdish people)

لینک به منبع

به مناسبت رور جهانی حقوق بشر

درخواست خانواده های قربانی ترور از مجامع حقوق بشری

با فرا رسیدن روز جهانی حقوق بشر انجمن دفاع از قربانیان تروریسم متشکل از خانواده های قربانی حوادث تروریستی از مجامع حقوق بشری خواست که چشم خود را به روی جنایات بشری فرقه تروریستی مجاهدین خلق نبسته و اقدامات تاثیرگذاری در این خصوص انجام دهد.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با اشاره به سابقه ترور12 هزار شهروند ایرانی توسط فرقه مجاهدین خلق می نویسد: ” مجاهدین خلق یک فرقه شناخته شده تروریستی در منطقه و جهان است. نام این فرقه در فهرست گروه های تروریستی کشورهای مختلفی است. مسعود رجوی، رهبر این فرقه به دلیل جنایات تروریستی و نقض گسترده اصول اولیه حقوق بشری همچون روسای دیگر گروههای شناخته شده تروریستی جهان زندگی مخفی در پیش گرفته است. اما موضوعی که آثار و مصائب ناشی از جنایات رجوی و دیگر عوامل فرقه را بر دوش خانواده ها سنگین تر کرده، این است که رهبران این فرقه بدون اینکه نسبت به گذشته تروریستی شان اظهار ندامت کنند مورد حمایت برخی از محافل تندرو در غرب بوده و نهادهای حقوق بشری نیز نسبت به این وضعیت سکوت اختیار کرده اند.

این انجمن ضمن انتقاد از خلاصه کردن حقوق بشر به روابط میان دولت ها و افراد و بی توجهی به نقض حقوق بشر از سوی گروه ها و فرقه ها، می افزاید: حق حیات ساده ترین و اولین حق بشری است که همگان باید از آن بهره مند باشند. از آنجايي كه حقوق بشر منوط به زنده بودن بشر است، حق زندگي بر حقوق ديگر اولويت دارد؛ زيرا بدون حيات، ديگر حقوق، ارزش يا كاربرد ندارد. به همین دلیل است که ماده ششم میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر این حق تاکید داشته و اشعار می دارد:”حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمیتوان خودسرانه ( بدون مجوز) از زندگی محروم کرد.” اما فرقه مجاهدین خلق هزارن شهروند بی گناه را صرفا به این دلیل که عقاید مخالف با آنها داشتند را ترور کردند. فراتر از این تیم های ترور مجاهدین خلق با گشت زنی در خیابان ها، کسانی که محاسن داشته و تصور می شد که طرفدار جمهوری اسلامی هستند را به رگبار می بستند. آنها هنوز هم به مناسبت سالگرد این ترورها مراسم جشن برپا می کنند.

انجمن خانوده شهدای ترور کشور در ادامه می نویسد” اما این تنها بخشی از ماجراست. قربانیان فرقه تروریستی مجاهدین خلق به کسانی که مستقیما در انفجارهای و حملات تروریستی از بین رفته اند محدود نمی شود. دسته دوم قربانیان نقض شدید حقوق بشر بوسیله مجاهدین خلق اعضاء این فرقه هستند.بسیاری از اعضاء مجاهدین خلق تحت شرایط ضد حقوق بشری به عضویت این گروه‌ها در آمده و در وضعیت‌های غیر انسانی به انجام اقدامات تروریستی وادار می‌شوند یا در اردوگاه‌های این گروه‌های تروریستی به گروگان گرفته می‌شوند.این موضوع وقتی مهمتر جلوه می‌کند که هزار تن از اعضاء فرقه مجاهدین خلق را زنان تشکیل می‌دهند. آنها یا مجرد هستند یا از شوهرانشان طلاق گرفته‌اند و کاملاً تنها زندگی می‌کنند. این خواست فرقه است. به آنها القاء شده که خود را وقف فرقه و خواسته‌های رهبران فرقه کنند و اینگونه به رستگاری برسند.

در ادامه درخواست انجمن دفاع از قربانیان تروریسم آمده است: “شاید تصورش دشوار باشد اما واقعیت این است که اعضاء فرقه مجاهدین خلق حق ازدواج ندارند. آنها اگر هم ازدواج کرده باشند می‌بایست از همسرانشان طلاق بگیرند. در فرقه به آنها گفته می‌شد که این برای تشکیلات ضروری است. این درحالی است که حق ازدواج و تشکیل خانواده از ساده‌ترین حقوق اولیه و بنیادین هر فرد است. این حق مانند حقوق اولیه دیگری نظیر داشتن شغل و انتخاب محل زندگی سلب نشدنی است و هیچ کس نمی‌تواند این حق را از دیگری سلب کند، اما اعضاء فرقه در عراق از این حق بنیادی محرومند.”

به گزارش این انجمن غیر دولتی، بر اساس آمار مرکز تحقیقات دفاع ملی آمریکا (رند) هفتاد درصد از اعضاء مجاهدین خلق در عراق مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده‌اند و در مجموع 10 درصد از آنها که متاهل بوده‌اند دارای فرزند هستند. با این حال آنها از حق دیدن و سرپرستی کودکانشان محرومند. در گزارش اداره امنیت فدرال آلمان آمده است: کودکان خردسال اعضایی که در سازمان مشغول فعالیت بودند در «خانه‌های کودکی» که سازمان ایجاد کرده بود، درکشورهای غربی و همچنین شهر کلن اسکان داده شدند. این بچه‌ها از والدین خود جدا شده تا با تربیت مجاهدین جهت جنگجویی و نبرد در ارتش آزادی بخش آماده شوند. این در شرایطی است که بر اساس بند” و “ماده شانزدهم کنوانسیون حذف کلیه اشکال تبعیض علیه زنان: داشتن حقوق و مسئولیت‌های یکسان در رابطه با حضانت (سرپرستی)، قیمومت کودکان و فرزند خواندگی یا رسم‌های مشابه با این مفاهیم که در قوانین داخلی وجود دارد. در کلیه موارد منافع کودکان از اولویت برخوردار است.

در این گزارش تاکید شده است که : فرقه مجاهدین خلق به اعضاء فرقه اجازه نمی‌دهند با خانواده‌هایشان ارتباط برقرار کنند. آنها اعضاء را در یک محیط کاملاً ایزوله نگهداری می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که از فرقه جدا شده و به ایران بازگردند یا به یک کشور ثالث بروند. در بسیاری از موارد، عوامل فرقه مجاهدین خلق به خانواده اعضای فرقه در ایران اطلاع داده‌اند که بستگان آنها (عضو در فرقه) کشته شده یا مرده‌اند. فرقه مجاهدین خلق خصوصاً در اروپا با ژست‌های حقوق بشری تلاش می‌کنند خود را طرفدار حقوق بشر و حقوق زنان معرفی کنند. آنها خصوصاً در اروپا از مساوات و آزادی انسان ها حرف می‌زنند، گروه‌ها و تشکل‌های بسیار زیادی بنام زنان ایجاد کرده و در گروه‌های حقوق بشری فعالیت می‌کنند و بنام زنان و دفاع از آزادی زنان ایران، کنفرانس‌ها و همایش‌های متعددی برگزار می‌کنند، اما در عمل خود به آنچه می‌گویند، اعتقاد و التزام عملی ندارند و سابقه شان خلاف ادعاهایشان را نشان می‌دهد.در چنین شرایطی سکوت نهادهای حقوق بشری نسبت به جنایات گسترده عوامل فرقه مجاهدین خلق بیش از هر چیز بر مصائب خانواده های قربانی ترور می افزاید چرا که عدم توجه کافی نهادهای حقوق بشری به این موضوع عملا زمینه تداوم نقض گسترده حقوق بشر از سوی این فرقه این بار نسبت به اعضاء خود را فراهم می آورد. به عنوان مثال بی توجهی به نقض گسترده حقوق بشر به وسیله عوامل فرقه مجاهدین خلق سبب شده تا عوامل فرقه ساکنان لیبرتی را به اعتصاب غذا در راستای اهداف جاه طلبانه خود واداشته و کمترین تلاشی از سوی مریم رجوی و دوستانش بریا انتقال این افراد به کشورهای ثالث صورت نگیرد.”

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با هشدار نسبت به ادامه وضعیت اسفناک ضد بشری حاکم بر مناسبات کمپ لیبرتی از مجامع حقوق بشری می خواهد که برای پایان دادن به این وضعیت وارد عمل شده و دست کم به اطلاع رسانی در این خصوص بپردازد.

حامیان امریکایی ترویسم مجاهدین خلق فرقه رجویMeet The Weird, Super-Connected Group That’s Mucking Up U.S. Talks With Iraq (Mojahedin Khalq, Rajavi cult)

همچنین:

اعتراض کتبی قربانیان به فعالیت لابی تروریسم مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در پارلمان اروپا

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، هشتم دسامبر 2013: … چرا کسانی چون استوینسون، و جیم هیگینز از نمایندگان پارلمان اروپا برای پایان دادن به وضعیت رقت بار حقوق بشری حاکم بر کمپ لیبرتی کاری نمی کنند؟ چرا آنها برای تسهیل انتقال این افراد به کشورهای ثالث با دخالت نهادهای حقوق بشری دست روی دست گذاشته اند

وزیر عراقی: ادعای مجاهدین خلق در مورد اشرف کذب است. نماینده العراقیه: هیچ بیانیه ای در حمایت از فرقه رجوی نداده ام

کمپ اشرف سپتامبر 2013-2انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به نقل از اشرف نیوز، چهارم دسامبر 2013: …  عفاف عبدالرزاق اظهار داشت: ادعای گروهک منافقین جهت حمایت وی از آنها بی پایه و اساس است و این مسئله باید به دقت بررسی و در رسانه ها اعلام شود. این نماینده پارلمان عراق خاطرنشان کرد: حمایت از ساکنان لیبرتی به این معنا ن

از خودسوزی در پاریس تا اعتصاب غذا در لیبرتی

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، سی ام نوامبر 2013: … در عملیات های تروریستی که به تیم های ترور این فرقه محول می شد تاکید می شد که در صورت احتمال دستگیر شدن حتما باید دست به خودکشی بزنند. خودکشی در فرقه مجاهدین خلق در سال 2003 و در جریان دستگیری مریم رجوی در پاریس خود را به شکل خودسوزی نشان د

رجوی (مجاهدین خلق) کاسه داغ تر از نتانیاهو و اسرائیل

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، یازدهم نوامبر 2013: …  بی شک اظهار نظر تروریست هایی چون وی در این خصوص فاقد هر گونه اهمیت است اما آنچه قابل تامل است دیدگاه جنگ طلبانه و تروریستی او و فرقه منافقین در خصوص پرونده هسته ای ایران است که افراطی تر از نتانیاهو نخست وزیر رژیم

حمایت منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) از جیش العدل

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، نهم نوامبر 2013: …  شعف و شادمانی فرقه رجوی ها از  اقدام تروریستی جیش العدل بر اساس ماهیت خشونت طلبانه و تروریستی این فرقه قابل ارزیابی است. این گروه که خود سابقه ترور 12 هزار شهروند ایرانی را در پرونده اش دارد و حالا که به دلیل شرایط اضمح