درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجوی

درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجوی

درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجویعیسی آزاده، وبلاگ بیان حقیقت، بیست و هفتم می 2021:… سوزش فرفه و زوجین رجوی کاملا قابل فهم است و اتفاقا همه ایرانیان آزاده از این بابت خیلی خوشحالند که این فرقه نابکار همانند جعلیاتی که بعد از فوت استاد شجریان سرهم بندی کرد در رابطه با خویی بزرگ نتوانست سرهم بندی کند  این فرقه گدا صفت و ضد بشر از ترانه های خوانندگان لوس انجلسی هم نگذشت و برای ما بی خبران از همه جا می انداخت که این ترانه و این آهنگ را برای مسعود و یا مریم خوانده اند  مثل ترانه ای از امید یا ترانه گل مریم. درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجوی

تهی کردن انسانها از انسانیت در مکتب رجوی - عیسی آزادهتهی کردن انسانها از انسانیت در مکتب رجوی

درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجوی

بیادشاعر و فیلسوف ایران دکتر اسماعیل خوی

بیاد شاعر بزرگ میهن دکتر اسماعیل خویی

اسماعیل خویی، از شعرای برجسته معاصر و از بنیانگذاران کانون نویسندگان ایران، روز سه‌شنبه، چهارم خردادماه، در ۸۳ سالگی در لندن درگذشت.

اسماعیل خویی که در سال ۱۳۱۷ در شهر مشهد زاده شده بود سه دهه پایانی عمر خود را در شهر لندن گذراند.

آری
ما می‌رویم و
میخانه بسته می‌شود، اما
می‌دانی؟ میخانهٔ همارهٔ اندیشه‌های ما
بر چهارراه تاریخ
تا آن‌سوی فراتر نیز
همچنان
باز خواهد بود…

درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجوی

اسماعیل خوی  تنها بازمانده نسل اول شاعران بی همتا یی همچون شاملو و فروغ و اخوان ثالث و  …چشم از جهان فرو بست و ابدی شد اثار بسیار گرانبهایی از او برای نسل ها بیادگار مانده است و همه مشتاقان این انسان بزرگ در اقصی نقاط جهان را در غم و اندوهی جانکاه فرو برد وسیل همدردی از ایرانیان سراسر دنیا بر صفحات تلویزیونها و صفحات وب جایگاه این انسان والامقام را بخوبی نشان داد اما در این بین فرقه مرده خوار و جنایتکار رجوی با کینه حیوانی نسبت به این رادمرد مخصوصا بعد از انتشار نامه سرگشاده اش به رضا پهلوی بیشتر و بیشتر شد چون خویی به راستی حساب این فرقه وطنفروش را کف دستش گذاشت و حتی دیگر حاضر نبود اسمی از اینها  به زبان آورد 

عیسی آزاده

آقای عیسی آزاده، پاریس

بر اساس همین کینه حیوانی فرقه ای که پشه را در هوا نعل می کند و از هیچ و پیچ برای خودش دنبال نمدی است در سکوت مرگباری فرو رفت و رذالت را بحدی رساند که خبر درگذشت او را هم منتشر نکرد

چه خوب که نام پاک خویی بزرگ در رسانه های الوده رجوی ثبت نشد.

سوزش فرفه و زوجین رجوی کاملا قابل فهم است و اتفاقا همه ایرانیان آزاده از این بابت خیلی خوشحالند که این فرقه نابکار همانند جعلیاتی که بعد از فوت استاد شجریان سرهم بندی کرد در رابطه با خویی بزرگ نتوانست سرهم بندی کند 

این فرقه گدا صفت و ضد بشر از ترانه های خوانندگان لوس انجلسی هم نگذشت و برای ما بی خبران از همه جا می انداخت که این ترانه و این اهنگ را برای مسعود و یا مریم خوانده اند  مثل ترانه ای از امید یا ترانه گل مریم 

یاوه گویهای فرقه رجوی در رابطه با شجریان

فرقه در پیتی رجوی در این دنیا فقط تعدا دی رمال و فاشسیت از قبیل قصاب فلسطین و غزه تا هم جنس بازانی در امریکا و اروپا و چند شیخک ترسو و بزدل کسی را ندارد که اینها هم همگی به دلیل الودگی به ویروس رجوی در حال محو و نابودی هستند.

کما اینکه اخرین انها رئیس جمهور آلبانی است که به دلیل آلوده شدنش به ویروس رجوی ممنوع المسافرت به امریکا شد این هم از سرنوشت یک پیر مرد بیچاره که هم نشینی با مریم قجر روزگارش را  سیاه کرد

ممنوعیت ورود حامی رجوی به امریکا

باشد  که روزی  همه کسانیکه  دست در دست این فرقه جنایتکار دارند  و به ویروس رجوی الوده شدند اند رسوا و بی ابرو و محو از روزگار شوند.

پاریس27 می 2021 

لینک به منبع

درگذشت اسماعیل خویی و سکوت مریم رجوی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/عادل-اعظمی-از-مرضیه-تا-شجریان/

عادل اعظمی: از مرضیه تا شجریان

عادل اعظمی: از مرضیه تا شجریانعادل اعظمی، ایران اینترلینک، پانزدهم اکتبر 2020:… درگذشت خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان و همزمان شدن آن با سالروز وفات بانو مرضیه، یادها و خاطره هایی را در یاد ما جدا شده های سازمان، آنهای که رابطه ای با هنر داشتند را زنده می کند که غم انگیز و قابل تامل است… عمق کینه مسعود رجوی به محمدرضا شجریان بعد از ملاقاتها و محو تمام آثار وی از فرهنگی های یگانها و قرارگاهها و تمام پایگاههای خارج کشور نشان از یک جواب منفی و دندان شکن است و نه به تعبیر سازمان یک جواب رد ساده. از مرضیه تا شجریان 

مرضیه خواننده مجاهدین خلق مریم رجویدزدی دفترخاطرات خانم مرضیه و توهین در شورا (شورای ملی مقاومت ایران، فرقه رجوی)

از مرضیه تا شجریان 

درگذشت خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان و همزمان شدن آن با سالروز وفات بانو مرضیه، یادها و خاطره هایی را در یاد ما جدا شده های سازمان، آنهای که رابطه ای با هنر داشتند را زنده می کند که غم انگیز و قابل تامل است.

درگذشت استاد شجریان و تسلیت منافقانه مریم رجوی

عادل اعظمی

آقای عادل اعظمی

در ابتدا استفاده از صدای شجریان در سازمان مجاهدین مانعی نداشت و اتفاقا وقت و بی وقت در نهار و شام و حتی صبحانه آهنگهای شجریان پخش میشد. زمانی که مثل همیشه شجریان در ایران زندگی می کرد و همزمان صدای او در صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم پخش میشد، پخش صدایش در صدا و سیمای مجاهدین مانعی به حساب نمی آمد که صدایش را ممنوع کنند اما بعد از ملاقاتها و تلاش برای پیوستن استاد به این فرقه مرتجع و جواب منفی محمدرضا شجریان به یکباره تمام کاست ها و آثار او جمع آوری گردید و رسما صدای او در سراسر سازمان مجاهدین خلق ممنوع شد. اینجا دو نکته برای خودم قابل توجه بوده و هست.

اول این که آثار شجریان با فرض بر اینکه به درخواست رجوی جواب مننفی داده باشد چرا باید ممنوع شود؟ چون قبل از این هم همکاری مشخصی در کار نبوده و قرار نبوده همکاری کند ولی آثارش پخش می شد. مگر این که در ملاقاتها با استاد آواز ایران در رد پیشنهاد همکاری، به مطلب و نکته ای اشاره کرده باشد که نبض و نقطه ضعف سازمان بوده و برای شخص مسعود رجوی گران آمده است.

عمق کینه مسعود رجوی به محمدرضا شجریان بعد از ملاقاتها و محو تمام آثار وی از فرهنگی های یگانها و قرارگاهها و تمام پایگاههای خارج کشور نشان از یک جواب منفی و دندان شکن است و نه به تعبیر سازمان یک جواب رد ساده.

دوم این که بفرض و به گفته سازمان یک جواب ساده بوده  مثل داشتن خانواده و زندگی در ایران. اگر این فرض درست باشد حفیقتا این چه تشکیلات و ایدئولوژی منحط و عقب مانده ای هست که ساده ترین شکل جواب رد به همکار را که حق اولیه انسانی هر فردی است را تحمل نمی کند.

اگر چنین هست باید صدای هشتاد میلیون انسان که خانواده دارند و در ایران زندگی میکنند را خفه کرد؟!! این چه تفکر خشک و کشنده ای هست که شیرازه ایدئولوژی سازمان بر آن بنا شده و چه منطق پست و تنگ نظرانه ای هست که “هر که با من نیست، بر من است”؟. این را مسعود رجوی بارها و بارها با مثال آوردن از جداشده ها روی سن تکرار می کرد و از طرفی پیام کوتاه و فرصت طلبانه مریم رجوی نهایت فرومایگی و موج سواری این مترسک خیمه شب بازی را به نمایش گذاشت. تصور این که این قوم در قدرت باشند واقعا وحشتناک است. چه گلوها که پاره نخواهند کرد و چه قلب ها که نخواهند شکست.

البته که هنر و صوای ناب و آسمانی شجریان نیازی به حمایت این و آن ندارد و ورای فراز و نشیب های سیاسی زمانه است و در دلها جا گرفته است.

تا رفتنش ببینم و گفتنش بشنوم

از پای تا به سر همه سمع و بصر شدم

عادل اعظمی: از مرضیه تا شجریان

محمدرضا شجریان با صدایش شعر و لطافت زبان پارسی را از طاقچه های غبار گرفته آورد و مهمان دلها کرد و از آنجا که این روزها “21 مهر” سالروز درگذشت بانو مرضیه هم بود، یادی بکنیم از این بانوی آواز که داستانش کمی متفاوت و غم انگیز هست. بانو مرضیه با تمام نشیبهای این اواخرش هنوز برایم قابل احترام و صدایش دوست داشتنی و ماندگار هست.

برای مانور آمده بود و ما هم دورش جمع شده بودیم. به چهره تک تک ما نگاه میکرد و یکباره زد زیر آواز: “یه دل اینجا، یه دل اونجا، اشک حسرت توی چشما، من عزیزم راه دوره، دل من سنگ صبوره، زندگی اینجوری خواسته، سرنوشتا جورواجوره …” وقتی به “سرنشوتا جورواجوره” رسید اشک توی چمشهایش حلقه زد و خیلی از ما بغض کردیم. یاد عزیزانمان افتادیم و گذشته ها و سرنوشت مان که توی این بیابانهای داغ دارد به پایان می رسد. گویی برای دلهای ما می خواند. داستان غریب و غم انگیز ما را که سالهاست عزیزانمان را در رویا هم دیگر نمی بینیم میدانست و به همین خاطر با اندوه و از ته دل می خواند و با تحکیم روی کلمات می گفت که می دانم چه می کشید.

هیچ وقت فرصت یک دیالوگ دو نفره یا چند نفره با او را ندادند. همیشه یک باصطلاح “خواهر مسئول” در تمام لحظات با او بود و او را می پایید. شاید اگر فرصت درد دلی بود و کلامی گرم، چیزهایی عوض می شد. شاید دلایلی داشت که بانو مرضیه این آخر عمر نتوانست از دام سازمان نجات پیدا کند. شاید تنهایی و نیاز مادی بود و یا شاید نیاز به حمایت و توجه.

و سازمان بسیار ماهرانه و موذیانه روی نقطه ضعف افراد کار می کند. و اما در پایان به دید من حذف بانو مرضیه به خاطر همراهی با سازمان بان نشات گرفته از همان نگاه و منطق تنگ نظرانه سازما است که “هر که با من نیست بر من است” همچنینی که ما صدها زن گرفتار در “اشرف 3” در آلبانی را حذف نکرده ایم و آنها را اسیر ذهنی میدانیم و قابل ترحم، مرضیه هم همینطور. تنها افسوس عمیق برای هواداران صدایش بر جانها و بس.

… ساغرم شکست ای ساقی، رفته ام زدست ای ساقی …

(پایان)

محمدرضا شجریان وابستگی نداشت . رد ادعای کذب منافقین توسط همایون شجریان

از مرضیه تا شجریان 

مصاحبه زنده یاد الهه با آن خدابنده (سینگلتون) لندنمصاحبه با زنده یاد الهه، سپتامبر ۲۰۰۵، لندن

*** 

همچنین: