در دیدار وزیر خارجه فرانسه؛ انتقاد شمخانی از فعالیت گروهک تروریستی منافقین در فرانسه

در دیدار وزیر خارجه فرانسه؛ انتقاد شمخانی از فعالیت گروهک تروریستی منافقین در فرانسه

France_Iran_MKO_MEK_Rajavi_Cultخبرگزاری مهر، تهران، سی و یکم ژانویه 2017:…  شمخانی یاد آور شد: لازم است با تلاش مشترک و واقعی جامعه بین الملل در خصوص قطع منابع مالی، انسانی، رسانه ای و تسلیحاتی گروه های تروریستی در سراسر جهان گامهای عملی برداشته شود. وی با انتقاد از فعالیت آزادانه گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه ضمن یادآوری جنایتهای کم سابقه آنان در به شهادت رساندن … 

Families of Mojahedin Khalq (MKO, Rajavi cult) hostages visit mayor of Auver Sur d’Oise

تهدید به مرگ آن خدابنده توسط مریم رجوی مجاهدین خلقIn a democracy we don’t beg terrorists not to kill us (Open letter to President Hollande)

لینک به منبع

در دیدار وزیر خارجه فرانسه صورت گرفت؛

انتقاد شمخانی از فعالیت آزادانه گروهک تروریستی منافقین در فرانسه

ایران فرانسه منافقین مجاهدین خلق فرقه رجوی تروریسم

دبیر شواری عالی امنیت ملی با انتقاد از فعالیت آزادانه گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه، گفت: هر نوع حمایت از این گروهک تروریستی موجب انتقال پیامهای غیر دوستانه به جمهوری اسلامی می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، ژان مارک اِرو، وزیر امور خارجه فرانسه بعد از ظهر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار با استقبال از گسترش روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشوردر فضای پسا برجام بر ضرورت تسریع در رفع موانع باقیمانده به ویژه در بخش مبادلات بانکی تأکید کرد و اظهار داشت: تداوم برجام در گرو پایبندی طرفین براجرای تعهدات بوده و فاصله گرفتن از این روند با هر بهانه ورویکردی، موجب شکل گیری واکنش متقابل خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامهای تروریستی انجام شده در فرانسه که کشته شدن شهروندان بیگناه این کشور را بدنبال داشت، ضرورت برخورد همه جانبه با مقوله تروریسم را یاد آور شد  و افزود: اتخاذ رویکردهای دوگانه در مقابله با تروریسم و تفکیک تروریسم به خوب و بد، فرجامی جز گسترش موج خشونت و جنایت بدنبال ندارد

شمخانی یاد آور شد: لازم است با تلاش مشترک و واقعی جامعه بین الملل در خصوص قطع منابع مالی، انسانی، رسانه ای و تسلیحاتی گروه های تروریستی در سراسر جهان گامهای عملی برداشته شود.

وی با انتقاد از فعالیت آزادانه گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه ضمن یادآوری جنایتهای کم سابقه آنان در به شهادت رساندن مسولین عالی رتبه و شهروندان عادی جمهوری اسلامی افزود: رفتارهای جنایتکارانه منافقین و همکاری مستقیم آنان با صدام حسین در جریان جنگ تحمیلی هرگز از حافظه ملت ایران پاک نشده و هر نوع حمایت از این گروهک تروریستی موجب انتقال پیامهای غیر دوستانه به جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تشریح چارچوبهای همکاری ایران، روسیه و ترکیه برای طراحی و اجرای ابتکارات سیاسی در بحران سوریه که موجب استقرارموفق ترین آتش بس طی ۶ سال گذشته و گفتگوی مستقیم دولت و مسلحین شد، اظهار داشت: راه حل سیاسی و گفتگو باید به عنوان راهکار غیر قابل اجتناب حل مجموعه بحران های منطقه ای مورد توجه قرار گرفته و جایگزین نظامی گری وبهره گیری ابزاری از تروریسم برای اعمال اراده های سیاسی شود.

شمخانی دستآوردهای سیاسی اخیر در سوریه  را حاصل استقرار و فعالیت دولت قانونی در این کشور عنوان کرد و افزود: اگر برخی طرف ها کما کان به دنبال کنار گذاشتن رییس جمهور قانونی سوریه وشکل گیری خلاء قدرت در این کشور باشند و یا با طرح موضوعاتی چون ایجاد مناطق امن و یا حائل در مسیر تجزیه این کشور گام بردارند، عملاً به تقویت تروریسم و استمرار بحران در منطقه کمک کرده اند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با قابل تقدیر خواندن اقدام دولت فرانسه در برگزاری کنفرانس پاریس که درمخالفت با شهرک سازی رژیم صهیونیستی و پایان دادن به محاصره غزه انجام شد اظهار داشت: محدود سازی و مقابله با اشغالگری و جنایتهای رژیم صهیونیستی نیازمند وارد کردن فشار بین المللی است و اروپا باید با ارایه پیام های روشن و محکم به وظیفه خود در این خصوص عمل کند.

شمخانی افزود: تجربیات دهه های اخیراین پیام را به جامعه جهانی منتقل کرده که تنها مسیر بازگشت آرامش به سرزمینهای اشغالی اعطای حقوق واقعی مردم فلسطین است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اظهار نگرانی از تشدید اقدامات نظامی و کشتار مردم بیگناه یمن از سوی ارتش عربستان سعودی، ضمن انتقاد شدید از بی تحرکی و سکوت کشورهای اروپایی و اعضای دایمی شورای امنیت سازمان ملل متحد در قبال این جنایتها افزود: برخی کشورهای اروپایی با تداوم فروش سلاح به عربستان سعودی و بی تفاوتی در قبال کشتار مردم بیگناه و تخریب زیر ساختهای یمن، عملا شریک جنایات کم سابقه سعودی دراین کشور فقیر شده وخود را دربرابراستیضاح افکارعمومی جهانی قرار داده اند.

ژان مارک اِرو وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی در خصوص سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار و گفتگو با مقامات عالی کشورمان اظهار داشت: در فضای پسا برجام چشم انداز روابط سیاسی و اقتصادی میان ایران و فرانسه بسیار روشن است.

وزیر امور خارجه فرانسه با اشاره به رفت و آمدهای مستمرو متقابل مسولین و فعالان اقتصادی ایران و فرانسه طی یک سال گذشته روند بازسازی زیر ساختهای توسعه مناسبات اقتصادی میان دو کشور را بسیار مناسب عنوان کرد و افزود: تحویل گیری اولین هواپیمای ایرباس سفارش داده شده از سوی ایران نشانه روشنی ازهموار شدن مسیر همکاریهای اقتصادی میان دو کشور است.

وی با قدردانی ازبرخورد فعال جمهوری اسلامی ایران با توافق نامه برجام و اجرای به موقع تعهدات گفت: مسیر پیش رو به طور قطع تامین کننده منافع دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی است.

*** 

نامۀ حسین نژاد به رئیس و نمایندگان مجلس ملی فرانسه (اثرات عملیات تروریستی رجوی و سازمانش در فرانسه را جدی بگیرید)ا

ناتالی گولهNathalie Goulet: Saudis, Iran must resume dialogue; Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) a big imposture

مهران کاکاوند قاتل و شکنجه گر اعزامی از عراق به پاریسMehran Kakavand, Mojahedin Khalq agent tried to assassinate ex-member Mansour Nazari in Paris (link to the report in Persian)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=27556

بیانیه بیش از صد تن از جداشدگان و خانواده ها در محکومیت حمایت فرانسه از گروگانگیر و تروریست مریم رجوی 

 ندای حقیقت، بیست و هشتم نوامبر ۲۰۱۶:… ما خانواده های اسیران در بند و جمعی از نجات یافت گان  فرقه رجوی  مطلع شدیم که  ظاهرا مریم قجر به کمک عربستان و لابی های حامی فرقه  روز گذشته به اجرای شویی جدید تحت عنوان “کنفرانس برای حقوق بشر” پرداخته است. اکنون ما امضا کنندگان زیر اعلام میکنم. حضور فرقه رجوی در هر کشوری برابر با نقض … 

فروغ جاویدان مجاهدین خلق مسعود رجوی مریم رجویشهادتهای عینی از درون، نقدی بر سیاستهای داخلی و خارجی رجوی (+نقدی بر شرکت ترکی الفیصل درشوی مریم رجوی)

فروغ جاویدانگروهک منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) رسما از داعش حمایت کرد

لینک به منبع

بیانیه بیش از صد تن  از جداشدگان و خانواده های اسیران فرقه ی رجوی

بر علیه کنفرانس به اصطلاح حقوق بشر مریم قجر در پاریس

سایت ندای حقیقت ۸ آذرماه ۱۳۹۵ برابر با ۲۸ نوامبر ۲۰۱۶

ما خانواده های اسیران در بند و جمعی از نجات یافت گان  فرقه رجوی  مطلع شدیم که  ظاهرا مریم قجر به کمک عربستان و لابی های حامی فرقه  روز گذشته به اجرای شویی جدید تحت عنوان “کنفرانس برای حقوق بشر” پرداخته است.

اکنون ما امضا کنندگان زیر اعلام میکنم. حضور فرقه رجوی در هر کشوری برابر با نقض حقوق بشر است. هرگونه اجازه ی فعالیت به این گروهک از خدا بی خبر که بر ضد بشر و ضد اولیه ترین حقوق انسانی گام برمیدارد؛ منافی قانون و قانون مداری آن کشورهاست. 

دروغ گویی و اجرای اینگونه برنامه های مضحک در اروپا و مصاحبه و مقاله کار سختی نیست. باید گفت چرا شخص مریم قجر و رجوی از یک مصاحبه و مناظره مستقیم با جداشدگان و قربانیان فرقه واهمه دارند و تاکنون حتی جرئت نکرده اند در یک اطلاعیه  ساده  موضعگیری های  به حق جدا شدگان را پاسخ دهند. مریم قجر باید قبل از هر چیز پاسخ بدهد چرا از شرکت در یک مصاحبه و مناظره علنی با جدا شدگان وحشت دارد؟!

لازم است در اینجا بگوییم که اکثر جداشدگان که با پرونده ظلم و خشونت فرقه آشنایی دارند بارها اعلام نموده اند که اگر مریم قجر. در گفتار و عمل صادق و راستگو است، ابتدا در یک مناظره تلویزیونی یا مصاحبه خبری با حضور جداشدگان شرکت کند و اگر از جان بی مقدارش می ترسد یک نماینده برای شرکت در مناظره یا مصاحبه بفرستند ولی تاکنون نه خودش و نه هیچکدام از اذنابش جرئت نکرده اند بطور علنی و رسمی حتی به یک سوال جداشدگان پاسخ دهند و بگویند به چه علت در طی بیش از سه دهه ی گذشته اعضای فریب خورده را در کمپ های  مخوف خود  حبس کرده و از هرگونه تماس و تلفن و ارتباط با خانواده منع می کردند؟!

چرا این همه از ارتباط اعضا اسیر با جامعه بیرون وحشت دارند و چرا حتی مهمترین توصیه آنان به افراد جدا شده اخیر در آلبانی  این است که حتی با بستگان و خانواده و سایر جدا شدگان تماس نگیرند؟!

به چه علت خانه و خانواده را منفور و کفر اعلام کرده و  از هم پاشیدند و طلاق اجباری را در تشکیلات ضاله ی خود پیاده کردند؟!

چرا به زنان و دختران  پیوسته به سازمان  خیانت کردند و به  چه علت زنان را عقیم  کرده و مانع مادر شدن آنان شدند؟!

چرا بیش از صد تن از جدا شدگان را سر به نیست کرده و یا مجبور به خودکشی نمودند و صدها تن از ناراضیان را بی رحمانه به زندان های شش ماه تا دو سال محکوم و محبوس کرده و سپس به زندان ابوغریب عراق می فرستادند تا تحت شدیدترین شکنجه ها و وضعیت خطرناک قرار بگیرند که در این رابطه تعدادی هم جان باختند.

چرا صدها تن از جوانان را در دهه ۱۳۸۰ شمسی از ایران و ترکیه و پاکستان با فریب پناهندگی و کار در اروپا دزدیده و به عراق بردند؟!

چرا ترور و کشتن بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم ایران در دهه ۶۰ را مرتکب شدند؟! و چرا این اعمال تروریستی خوانده نمی شود و مجامع بین المللی چشم بر این حقایق دردناک و صدها شاهد زنده پروندهای خیانت و جنایت سازمان مجاهدین بسته اند؟! و به فرقه رجوی  اجازه هر غلطی تحت عنوان دموکراسی می دهند؟!

فرقه ای که در درون تشکیلات مافیایی اش بویی از حقوق بشر و انسانیت نبرده است.

به چه علت رجوی که مسبب اصلی خیانت ها و جنایت های فرقه است اکنون ۱۴ سال است خود را مخفی کرده و حاضر به پاسخگویی برای اعمال ننگینش و از جمله موضعگیری ها و تحلیل های غلط و وطن فروشی به صدام و خیانت به خاک وطن و سپس پیوستن به آمریکایی ها نیست؟!

و هزاران چرای دیگر و رسوایی که یارای پاسخگویی هیچکدام را ندارند.

همین عدم پاسخگویی و بند و زندان و محدودیت های تشکیلات فرقه خود بالاترین دلیل و گواه بر  بی اعتباری و عدم حقانیت آنان است.

اکنون ما امضاء کنندگان زیر باز بر خواسته ی به حق خود پای میفشریم و  آنان را رسما دعوت به مناظره و مصاحبه ی آزاد می کنیم و برگزاری مراسم های مضحک در اروپا توسط این فرقه ی ضدبشری را با عنوان حمایت از حقوق بشر محکوم می نماییم.

۱٫      علی اصغر آهنگری

۲٫      نسیبه آهنگری طبقی

۳٫      هدیه آزادی

۴٫      امیرحسین ابریشمکار

۵٫       سیاوش اسدی

۶٫      عباس اسآدی

۷٫      محمد اکبرزاده

۸٫      بهروزاکبری

۹٫      علی اکرامی

۱۰٫   راحله ایرانپور

۱۱٫   عبدالحسبن ایرانپور

۱۲٫   ماه منیر ایرانپور

۱۳٫   نرگس ایرانپور

۱۴٫   خانواده ایرانپور(طاهره تقی پور)

۱۵٫   سکران باوی

۱۶٫   فهیم باوی

۱۷٫   فواد بصری

۱۸٫    خانواده ی محمد بقایی

۱۹٫   نادر بنی فرحان

۲۰٫   غلامرضا بهروزی

۲۱٫   لیلا بهشتی

۲۲٫   محمد بهشتی

۲۳٫   نرگس بهشتی

۲۴٫   ایرج بیداری

۲۵٫   عباس بیداری

۲۶٫   احسان بیدی

۲۷٫   مرتضی بیرون رو

۲۸٫   کاظم پور خفاجیان

۲۹٫   .نصرالله پیرزادی

۳۰٫   ابراهیم خدابنده

۳۱٫   مسعود خدابنده

۳۲٫   آن خدا بنده

۳۳٫   کبری خوشخو

۳۴٫   یوسف جرفی

۳۵٫    سعید جدیدیان

۳۶٫   مهوش جهانبانی

۳۷٫    عیدی محمد چهارلنگ

۳۸٫   عادل حزبه پور

۳۹٫   قربانعلی حسین نژاد

۴۰٫   خانواده حسینی(معصومه رضایی)

۴۱٫   عبدالرحمان حنظل زاده

۴۲٫   محمود دشستانی

۴۳٫   حمید دهدار حسنی

۴۴٫   بهروز دهدشت نیا

۴۵٫   سعید ذوالقدر

۴۶٫   غلامرضا راکی

۴۷٫   محمد رزاقی

۴۸٫   فرهاد ربیعی نیاری

۴۹٫   مرحمت ابوالفتحی (ربیعی نیاری)

۵۰٫   خانواده ربیعی نیاری

۵۱٫   محدثه رضایی

۵۲٫   سیاوش رستار

۵۳٫   مکی رفیعی

۵۴٫   . قربان رفعیی

۵۵٫    رضا رمضانی

۵۶٫   هادی رومی پور

۵۷٫   صادق زبید

۵۸٫   بهزاد ساجدی فر

۵۹٫   . محمد حسین سبحانی

۶۰٫   فریبا سرخی

۶۱٫   علی سرخیان

۶۲٫   سهیلا سلمان زاده( خانواده رحیم سهرابی)

۶۳٫   فاطمه سهرابی( خانواده رحیم سهرابی)

۶۴٫   طاهره سحرخیز

۶۵٫   مریم سنجابی

۶۶٫   محسن شعبانی

۶۷٫   صبورا شعبانی

۶۸٫   کاظم شهیدی

۶۹٫   غلامرضا شیردم

۷۰٫   حامد صرافپور

۷۱٫   مهران طوسی بخش

۷۲٫   میلاد طوسی بخش

۷۳٫   خانواده طوسی بخش(ماهرخ ربانی)

۷۴٫   فاطمه ظفری

۷۵٫   محمد عبادی

۷۶٫   ثریا عبداللهی

۷۷٫   سعید علویان

۷۸٫   محمود عوده زاده

۷۹٫   طالب فرحان

۸۰٫   زهره فنودی

۸۱٫   داریوش قنواتی

۸۲٫   زهرا کریمی

۸۳٫   فرشته کریمی

۸۴٫   نادر کشمیری

۸۵٫   خانواده  اصغر کلاته صیفری

۸۶٫   شنبه کلانتری

۸۷٫   شهلا کله جویی

۸۸٫   جابر مجدمیان

۸۹٫   نادر محمدی

۹۰٫   خانواده باقر محمدی

۹۱٫   علی اکبر مرادی

۹۲٫   علی مرادی

۹۳٫   مصطفی محمدی

۹۴٫   محبوبه محمدی

۹۵٫   زهرا محمدی کامیاب

۹۶٫   جهاد مطوری

۹۷٫   سعید ناصری

۹۸٫   غریب ناصری کریموند

۹۹٫   حسین نظری

۱۰۰٫                    امید نریمی

۱۰۱٫                    حمیدرضا نریمی

۱۰۲٫                    سعید وادیان

۱۰۳٫                    علیرضا وادیان

۱۰۴٫                    محمود والی زاده

۱۰۵٫                    احمد هاجری

۱۰۶٫                    شهین هاجری

*** 

 در راستای نجات گروگانها در اور سور اواز به هم بپیوندیم

 زهرا اشرفخوانینامه زهرا اشرفخانی ( التفات ) به پسرش میر واقف صداقی در آلبانی 

قربانعلی حسین نژاد خطاب به دختر اسیرش در مجادین خلقفراخوان حقوق بشری برای ترتیب دادن اولین دیدار بین دو خواهری که هرگز همدیگر را ندیده اند

احسان بیدی سیاوش رستارچرا فرقه رجوی از جدا شدگان در کمپ تیرانا می ترسد؟

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=27264

صحبت های مادری که فرزند سربازش اسیرکومله شد ولی سر از فرقه رجوی دراورد 

mohammad-ali-sasani-2محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، پنجم نوامبر ۲۰۱۶:… در منطقه کردستان در اشنویه خدمت می کرد . در تاریخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۶۶ در ارتفاعات کلاشین در اشنویه اسیر گروه کومله می شود… بعد از مدتی گروه کومله ( عبدالله مهتدی) تمامی این سربازان اسیر را با دولت صدام حسین تعویض می کنند . هر سرباز در مقابل یک گونی شکر عوض می شوند… به دلیل شرایط سخت اردوگاه ها ، به اجبار تن می دهد که برای نجات و زنده ماندش از اردوگاه صدام به فرقه … 

شکرالله پاکنژاد مزدور صدام رجوی خیانتاعضای ” شورای ملی مقاومت ” بدانند که چه نانی می خورند؟

لینک به منبع

صحبت های مادری که فرزند سربازش اسیرکومله شد ولی سر از فرقه رجوی دراورد.

مصاحبه زنده تلویزیون مردم با خانم مهنازعکافیان (ساسانی)* نهم مهرماه ۱۳۹۵ Ex-Mojahedin
https://youtu.be/meU2bwuvBvw

فیلم صحبت ها و درد دل خانم مهناز عکافیان .

چندی قبل خانم مهناز عکافیان در برنامه تلویزون شرکت کرده بود سرنوشت فرزند اسیرش محمد علی ساسانی را چنین بیان می کرد.

پسر محمد علی ساسانی اهل اصفهان است . برای خدمت سر بازی رفته بود .در منطقه کردستان در اشنویه خدمت می کرد . در تاریخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۶۶ در ارتفاعات کلاشین در اشنویه اسیر گروه کومله می شود.محمد علی به همراه ۱۲ نفر دیگر بودند که همگی اسیر می شوند .نکته قابل توجه این است که اخرین ماه خدمت وی بود که اسیر میشود . بعد از مدتی گروه کومله ( عبدالله مهتدی) تمامی این سربازان اسیر را با دولت صدام حسین تعویض می کنند . هر سرباز در مقابل یک گونی شکر عوض می شوند . دولت صدام حسین این اسیران را در اردوگاهی در موصل نگهداری می کند . بعد از ۲ سال به دلیل شرایط سخت اردوگاه ، زمانی که فرقه رجوی می گشت از اردوگاه های صدام حسین با دروغ و نیرنگ وفریب از سربازان اردوگاه های برای فرقه نیرو جمع می کرد. محمد علی ساسانی هم به دلیل شرایط سخت اردوگاه ها ، به اجبار تن می دهد که برای نجات و زنده ماندش از اردوگاه صدام به فرقه رجوی بپیوندد.

بمدت ۱۷ سال محمد علی ساسانی به عنوان مفقود الاثر اعلام شده بود. بعد از سقوط صدام حسین در سال ۱۳۸۲ با اولین سری خانواده ها که برای دیدار با فرزندانشان به عراق رفته بودند پدر و مارد موفق می شوند محمد علی را ملاقات کنند . پس از ان ۶ بار به جلو کمپ سابق اشرف و ۲ بار به مقابل کمپ لیبرتی در عراق می روند ا، اما موفق به ملاقات با فرزندشان نمی شوند .
توصیه می شود که درد دل های این مادر که با تلویزون مردم شرکت کرده است گوش بدهیم .

محمد علی ساسانی اسیر جنگی که توسط رجوی به گروگان گرفته شد

سمت راست ایستاده محمد علی ساسانی

محمد علی ساسانی اسیر جنگی گروگان گرفته شده توسط رجوی

محمد علی ساسانی اسیر جنگی گروگان گرفته شده توسط رجوی

محمد علی ساسانی اسیر جنگی گروگان گرفته شده توسط رجوی

محمد کرمی oyanyoldash@yahoo.com

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=23027

نامۀ مادر اسیر جنگی محمد علی ساسانی به کمیسر عالی پناهندگان و صلیب سرخ جهانی

پیوند رهایی، هشتم ژانویه ۲۰۱۶:…  من مهناز عکافیان مادر محمد علی ساسانی اسیر جنگی در عراق هستم که اکنون در اسارت سازمان مجاهدین خلق ایران (MKO) در عراق به سر می برد. مدت ۲۸ سال است که از فرزندم خبر ندارم. چند بار به پشت درب پادگان اشرف واخیرا هم پشت دیوارهای سر به فلک کشیده لیبرتی رفتم ولی متاسفانه موفقیتی حاصل نشد. نمیدانم مگر انسان ها باهم فرق دارند که حقوقی مساوی …

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق نوامبر 2015Mrs. Akafian, Camp Liberty, 2015
Families at Camp Liberty say ‘meeting our loved ones is a fundamental human right’

لینک به منبع

لینک به متن انگلیسی نامه

نامۀ مادر اسیر جنگی محمد علی ساسانی به کمیسر عالی پناهندگان و صلیب سرخ جهانی

محمد علی ساسانی

Mohammad Ali Sasani

کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد – ژنو

من مهناز عکافیان مادر محمد علی ساسانی اسیر جنگی در عراق هستم که اکنون در اسارت سازمان مجاهدین خلق ایران (MKO) در عراق به سر می برد.

مدت ۲۸ سال است که از فرزندم خبر ندارم. چند بار به پشت درب پادگان اشرف واخیرا هم پشت دیوارهای سر به فلک کشیده لیبرتی رفتم ولی متاسفانه موفقیتی حاصل نشد.

نمیدانم مگر انسان ها باهم فرق دارند که حقوقی مساوی وعادلانه ندارند. از شما که نماینده حقوق بشر هستید یک سئوال دارم.

همه می دانند حتی مجرمی که به اشد مجازات محکوم می شود یعنی اعدام هم شب آخر زندگی اش اجازه ملاقات با افراد خانواده اش را دارد و در همه جا این اجازه و حق را به او می دهند.

ما پدر مادرای ستم دیدهاز دست سازمان مجاهدین خلق ایران (MKO) حتی مجرم هم باشیم حق داریم که تقاضای دیدار با فرزندانمان را بکنیم و از این حق برخوردار باشیم.

چرا نباید به خواست ما ترتیب اثر داده شود؟ چه بسا پدران ومادرانی بودند چشم به راه و مشتاق دیدار فرزندشان ولی با توجه به وضعیتی که ذکر کردم موفق به دیدن فرزندشان در تشکیلات این سازمان نشدند تا اینکه به دیار باقی شتافتند.

اجازه بدهید با همین رمق کمی که در وجودمان باقی مانده است فرزندمان را ببینیم.

مهناز عکافیان مادر محمد علی ساسانی

ایران – ۷ ژانویۀ ۲۰۱۶

رونوشت به:

دفتر مرکزی صلیب سرخ جهانی – ژنو

دفتر صلیب سرخ در بغداد

مهناز عکافیان

Mahnaz Akafian

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22994

نامه های دیگری از خانواده های اسرای رجوی در لیبرتی به کمیساریا و سازمان ملل

پیوند رهایی، ششم ژانویه ۲۰۱۶:… اعرض سلام، خدمت شما مادری هستم که به مدت ۱۸ سال درفراق فرزندم می سوزم، او دراسارت ۳۸ سال عمرخود را از دست داده، چندین مرتبه، به اشرف رفتم وموفق به دیدار او هم نشدم تمام تلاش خودم را درحد یک مادر کردم عاجزانه خواهشمندم به فرزندمان کمک کنید کسی نمی تواند حتی حال ما را بفهمد. یاریمان کنید تا بتوانند باقی عمرشان را دروطن خودشان سپری کنند. چه کسی …

لینک به منبع (و متون انگلیسی)

نامه های دیگری از خانواده های اسرای رجوی در لیبرتی به کمیساریا و سازمان ملل

نامه های خانواده های: بهشتی، عینی، فروزنده، امینی و نوروزی

دبیر کل محترم ملل متحد جناب آقای بان کی مون؛

با سلام، اینجانب نرگس بهشتی خواهرمصطفی ومرتضی بهشتی می باشم که ۱۵ سال است درحسرت دیدار باعزیزانم می سوزم. متأسفانه درسال ۹۰ برادرعزیزم مرتضی بهشتی را در درگیری که در سال ۲۰۱۱ پادگان فرقۀ رجوی در عراق به نام «اشرف» پیش آمد از دست دادم برادر دیگرم مصطفی در لیبرتی اسیر است وسالها درانتظار دیدار یا یک تماس تلفنی هستیم من دراین سالها به تمامی مجامع بین المللی درخواست خودم را اعلام کردم دراین نامه هم ازشما درخواست می کنم هرچه زودتربرادرمن را ازچنگال رجوی آزاد کنید نگذارید عزیزان ما به سرنوشت مرتضی ها دچارشوند. این درخواست یک خواهری است که یک برادرش رادرفرقۀ رجوی ازدست داده و برادر دیگرش چندین بار در حملات زخمی شده است. خواهش میکنم وجدانهایتان را بیدار کنید وعزیزان ما را نجات دهید.

با احترام – نرگس بهشتی

۳ ژانویه ۲۰۱۶

***

ریاست محترم کمیساریای عالی پناهندگان

باسلام و ادب

ماخانواده یکی از فریب خوردگان واسیران دست سازمان مجاهدین (Mko) می باشیم. برادر ما حسین عینی ازسال ۱۳۶۸ در چنگال این سازمان مخوف گرفتار می باشد والآن درکمپ لیبرتی هیچ گونه امنیت جانی ندارد وهنگامی که در کمپ اشرف به سر می بردند بارها خواستیم که با ایشان ملاقات داشته باشیم اما سران فرقه اجازۀ هیچ گونه تماس ومراوده ای به ما ندادند لذا از شما تقاضا داریم امکان ملاقات وحتی تماس تلفنی را برای ما خانوادۀ چشم انتظار فراهم نمایید. بدیهی است این یک حق مبرهن و مشروع برای هر انسانی در حقوق بشر می باشد.

خانواده حسین عینی – قزوین- ایران

۲ ژانویه ۲۰۱۶

***


ریاست محترم کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد – ژنو

باعرض سلام، خدمت شما مادری هستم که به مدت ۱۸ سال درفراق فرزندم می سوزم، او دراسارت ۳۸ سال عمرخود را از دست داده، چندین مرتبه، به اشرف رفتم وموفق به دیدار او هم نشدم تمام تلاش خودم را درحد یک مادر کردم عاجزانه خواهشمندم به فرزندمان کمک کنید کسی نمی تواند حتی حال ما را بفهمد. یاریمان کنید تا بتوانند باقی عمرشان را دروطن خودشان سپری کنند. چه کسی جان این جگرگوشه هایمان راتضمین میکند که دوباره مورد حمله قرار نگیرند؟ هربار که حمله ای صورت میگیرد ما مادران وپدران وخواهران وبرادران تا لحظه مرگ می رویم.

با تشکر از شما

مادر شهاب فروزنده از کرمانشاه

۵ ژانویۀ ۲۰۱۶

***

photo 2016-01-04 08-24-51


جناب آقای بان کی مون، دبیر کل ملل متحد؛

با سلام وعرض تبریک سال نو میلادی،،، امیدواریم به انسانیت کسانی که در جایگاه برطرف کردن مشکلات دیگران از تمام امکانات و اختیارات خود قرار دارند و باید از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نکنند، جناب آقای بان کی مون دبیر کل ملل متحد خواهشمندیم نسبت به ملاقات فرزندمان غلام رضا شکری که ۲۶ سال گرفتار در سازمان مجاهدین مستقر در لیبرتی عراق می باشد ما را یاری فرمایید. با تشکر فراوان.

مادر رنج دیده و چشم انتظار، زمرد امینی

۳ ژانویۀ ۲۰۱۶

photo 2016-01-04 08-23-48

***

photo 2016-01-06 06-07-29

photo 2016-01-06 06-05-22

کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان مستقر در بغداد

موضوع: درخواست ملاقات با محمد جواد نوروزی ساکن کمپ لیبرتی

این درخواستی است از سوی اینجانب محمد نقی نوروزی ساکن ایران , برای ملاقات با پسرم محمد جواد نوروزی ساکن کمپ لیبرتی عراق ,

مدت ۲۸ سال است پسرم محمد جواد نوروزی را که سابقاً در کمپ اشرف بود و فعلاً ساکن لیبرتی است ندیده ام حتی تصویرش را ندیده و صدایش را نشنیده ام، از کمیسر محترم درخواستی بشرح ذیل دارم :

۱- اولاً ترتیب ملاقات بدهید تا بتوانم پسرم را حضوری ملاقات نمایم.

۲- آدرس ایمیل و شماره تلفن مرا به ایشان برسانید. دهها بار با مدیریت تحت نظارت لیبرتی تماس گرفته ام و شماره تلفن من و نام و نام خانوادگی ام را یادداشت نموده اند.

۳- با من صوتی و تصویری ارتباط بگیرد ,مثلاً از طریق اسکایپ و غیره.

۴- با ایشان در لیبرتی ملاقات کنید و خبر سلامتی خانواده اش را به وی و متقابلاً خبر سلامتی پسرم را به من برسانید.

در پایان یادآور می شوم شما مسئول حفظ جان پسرم هستید و باید به من پاسخگو باشید. همچنین من شهروند مستقل ساده ایرانی و به هیچ یک از نهادهای دولتی و نظامی وابسته نیستم.

این درخواست من صرفاً ملاقات و دیدار خانوادگی است و از احساس عاطفی بنده نشأت می گیرد.

photo 2016-01-06 06-07-42من می خواهم پس از ۲۸ سال تنها ۲۰ دقیقه با پسرم ملاقات و دیدار داشته باشم و تعهد می نمایم در بیست و یکمین دقیقه محل ملاقات را ترک کنم.

این درخواست جزئی و قابل اجرا می باشد.لطفاً اقدام کنید.

شماره تماس : ۹۳۸۲۱۴۶۰۸۰۰۰۹۸

محمد نقی نوروزی ساکن ایران استان گیلان

۴ ژانویۀ ۲۰۱۶

***

همچنین:

جمع بندی از آخرین وضعیت کمپ لیبرتی و آلبانی (ویدئو قسمتهای اول و دوم)

پیوند رهایی، اول ژانویه ۲۰۱۶:…  شرکت کنندگان در میزگرد: آقایان قربانعلی حسین نژاد از مسئولین قدیمی و مترجم ارشد جدا شدۀ بخش روابط خارجی فرقۀ رجوی عیسی ازاده از فرماندهان و مسئولین سابق در فرقه محمد رزاقی عضو سابق فرقه و فعال حقوق بشر در فرانسه دسامب

نامه خانم ماه منیر ایران پور به بان کی مون

ماه منیر ایرانپور، پیوند رهایی، سی ام دسامبر ۲۰۱۵:… اکنون برادران من در کمپ لیبرتی محصورند. از سال ۲۰۰۲ تاکنون خانواده‌ی ما و بویژه مادرم ده‌مرتبه به عراق برای دیدن برادرانم سفر کرده‌ایم اما سازمان MKO مانع ملاقات ما می‌شود. آقای رئیس بنظر می‌رسد؛ کمیساریای عالی پناهندگان

چند نامه از خانواده های اسرای فرقه رجوی به مقامات مسئول

پیوند رهایی، بیست و هشتم دسامبر ۲۰۱۵:… اسلام، در سال ۱۳۶۸ هجری شمسی فرزندم جواد عرب درگی متولد ۱۳۴۸ که آن زمان نوجوان ۱۹ساله یی بیش نبود به بهانه کار پردرآمد وبه دروغ «برای مدت ۲ماه» توسط سازمان مجاهدین خلق فریب خورده وربوده وبه پادگان اشرف درعراق منتقل شد ازآن زمان تا کنون علیرغم تلاش وپیگیری و درخواستهای

انعکاس اعلام جدایی خانم هدایتی در دنیا الوطن (+ افشای تقلب رجوی در کتابات فی المیزان)

پیوند رهایی، پاریس، هجدهم دسامبر ۲۰۱۵:… رام الله – دنیا الوطن: خانم فرشته خلج هدایتی از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق طی بیانیه ای جدایی خودش را از صفوف این سازمان اعلام کرد. وی به مدت سی سال در قرارگاههای مختلف سازمان در عراق عضو و مسئول بالایی بوده است. اطلاعیۀ وی که در صفحۀ

انتقال ۲۶ نفر روز گذشته از کمپ لیبرتی به آلبانی (لیست اسامی)

پیوند رهایی، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۵:…  روز گذشته سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴ برابر با ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ یک سری ۲۶ نفره توسط کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد از کمپ لیبرتی به شهر تیرانا پایتخت کشور آلبانی انتقال یافتند. بدینگونه مجموع منتقل شدگان این مرحله طی بیش از سه ماه گذشته از کمپ لیبرتی عراق به کشور