در شو تلویزونی العربیه مصاحبه کننده و مصاحبه شوند ، هر دو قجر است (+ مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه)

در شو تلویزونی العربیه مصاحبه کننده و مصاحبه شوند ، هر دو قجر است (+ مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه)

محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، بیست و یکم اوت 2014: …ترجمۀ جملۀ مریم رجوی :« نقش مقاومت ایران در افشای تلاشهای رژیم برای ساختن بمب اتمی ». به جای اینکه در معادل افشا کلمۀ عربی کشف بیاورد فضح آورده که به معنی رسوا کردن یک شخص است نه افشای یک موضوع که اینجا معنی نمی دهد و نیز برای تلاشها جهود گذاشته که به معنی تلاشهای مثبت و خوب می باشد نه تلاشهای بد و منفی که باید محاولات …

بهزاد علیشاهی: آقای رجوی کجای معادله سرنگونی ایستاده؟ درباره پیام مسعود رجوی خطاب به خامنه ای و رفسنجانی

لینک به منبع

در شو تلویزونی العربیه مصاحبه کننده و مصاحبه شوند ، هر دو قجر است

در برنامه شو تلویزونی که شبکه العربیه با مریم رجوی راه اندازی کرده است ، بی ربط با دلار های که در برنامه 27 ژوئن ویلپنت به این شبکه پرداخته شد نیست. این مصاحبه را می شود از چند بعد موشکافی و تحلیل کرد .نکته مهمی که جدا از آن همه متناقض صحبت کردن در مسائل وجود دارد. استفاده از جملات و کلمات عربی است که سازمان مجاهدین در این مصاحبه استفاده کرده اند . اگر این مصاحبه را یک نفر که با ادبیات عربی کاملا آشنا است و ادبیات فارسی را هم بداند گوش بدهد . اشتباهات اساسی آن در ترجمه هویدا است . این مصاحبه العربیه که انجام شده است، ترجمه جواب ها تماما از فارسی به عربی است ( با فرهنگ فارسی) یعنی اول سئوال ها را العربیه به سازمان مجاهدین داده است ، آنها را به فارسی ترجمه کرده اند و جواب ها را به فارسی نوشته اند و سپس به عربی ترجمه کرده اند . سپس قبل از مصاحبه به العربیه داده اند ، مترجم العربیه آنها رامی خواند. و اکثرا اصطلاحات فارسی و ایرانی است و این چندان برای عربها خوش آیند نیست. از طرفی دیگر مفهوم وقابل درک نیست . و این مصاحبه را احمد افشار مترجم عربی که درمقر اورسوراواز مستقر است به همراه سنا برق زاهدی دبیر شماره 3 شورای دست ساز آنها که مسئول روابط با کشور های عربی برعهده وی است تنظیم کرده اند.

این ترجمه ها بسیار ابتدایی و خنده دار و با سطح انشای نازل و مثل بچه های ابتدایی است.

به چند نمونه که مشتی از خروازاستف در این مصاحبه مریم رجوی با العربیه اکتفا می کنم:

در جملۀ «* در این مصاحبه به نقش ویرانگر رژیم ولایت فقیه در داخل و خارج ایران اشاره شد » در مقدمۀ مصاحبه که در سبک نگارش عربی در این صورت معلوم نیست چه کسی اشاره کرده. باید مشخصا می گفت که مریم رجوی اشاره کرد.

به جای حرف عطف و کاما می گذارد در حالیکه در عربی معطوفها پیاپی و می گیرند نه کاما. نمونه فارسی این است (… ، … ، …، نمونه عربی این می شود: …و …. و…. و) این موجب شده برخی جملات اساسا بی ربط به قبلی و نا مفهوم بشود.

در ترجمۀ جملۀ «* نقش مقاومت ایران در افشای تلاشهای رژیم برای ساختن بمب اتمی ». به جای اینکه در معادل افشا کلمۀ عربی کشف بیاورد فضح آورده که به معنی رسوا کردن یک شخص است نه افشای یک موضوع که اینجا معنی نمی دهد و نیز برای تلاشها جهود گذاشته که به معنی تلاشهای مثبت و خوب می باشد نه تلاشهای بد و منفی که باید محاولات می آورد. یعنی انگار می گوید تلاشهای مثبت و خوب رژیم برای ساختن بمب اتمی.

به این دو سه نمونه توجه کردید چقدر افتضاح ترجمه شده است . از ترجمه فارسی به عربی معنی 180 درجه فرق کرده است . در آینده نزدیک حتما تمام این مصاحبه به لحاظ ادبیات عربی برای هموطنان عزیز توضیح داده خواهد شد که مریم قجر عضدانلو (مریم رجوی) چه دسته گل های این آدم بی سواد دارد آب می دهد .

نکته بعدی که باز در این رابطه زیاد به چشم میخورد تمام کامنت های است که به زبان عربی نوشته اند در جهت تمجید و تعریف این شو تلویزونی است که تماما با اصطلاحات مجاهدین و فارسی است که به دستور سازمان چند نفر این کامنت ها را درست کرده اند . که این کامنت ها خیلی بدتر از ترجمه مصاحبه مریم رجوی می باشد . اکثر این کامنت ها با دیکشنری گوکل انجام شده که اشتباه است .

واین هم نمونه ای از عمل کرد این بی سوادان است که فقط می خواهند شکلک دربیاورند با هزینه کردن های گزاف از این کار به چه هدفی رسیدند ؟؟

[email protected] محمد کرمی

ww.alarabiya.net/ar/programs/organizing-point/2014/08/16 *.

***

مریم رجوی داعش اسرائیل غزهبازار سیاست مجاهدین خلق (فرقه رجوی) همچنان بوی تعفن میدهد

کلمه: توصیف منافقین (فرقه رجوی) و رسانه‌های عربستان از اقدامات تروریستی داعش: حرکت انقلابی مردم مظلوم عراق!

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=12640

گاف جدی تلویزیون العربیه در مصاحبه با مریم رجوی (+ مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه)

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسممجتبی رشیدی، پاریس، بیستم اوت ۲۰۱۴: …   دم خروس این رسانه در همان نقظه اولیه بیرون زد و آنهم این است که العربیه مدعی است این سازمان در سال ۲۰۰۳ و بعد از سرنگونی دیکتاتور عراق جنگ مسلحانه را کنار گذاشته و به مبارزه سیاسی رو آورده است. این یک دورغ محض است .اولا که بحث ترک جنگ مسلحانه نبوده و این سازمان توسط ارتش آمریکا خلع سلاح شد وبارها هم مریم و هم همسری فراری هم …

 مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمتمامیت ارضی ایران فدای مطامع منافقین (فرقه رجوی) + مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه

(ایران اینترلینک: با تشکر از آقای رشیدی دریافت شد)

گاف جدی تلویزیون العربیه در مصاحبه با مریم رجوی

تلویزین العربیه اینباربطرز بی سابقه ای یک مصاحبه مفصل با مریم رجوی ترتیب داد و در سایت فارسی اش هم انرا بطور مشروح منعکس کرد. قبل از شروع مصاحیه خبرنگارحسن معوض نکاتی را مطرح کرد که جای تامل دارد.:

{مجاهدین خلق پس از اختلاف با سران جمهوری اسلامی بر سر قانون اساسی و به دنبال سرکوب گروه های سیاسی در ایران در اوایل انقلاب، به گروه اپوزیسیون تبدیل شده و به مبارزه مسلحانه روی آوردند. برخی از رهبران این گروه در درگیری مسلحانه با سپاه پاسداران کشته شدند و برخی دیگر به زندانافتاده و اعدام شدند. پس از این رویدادها رهبریت این گروه به فرانسه منتقل شد و با برخی نیروهای سیاسی خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی، شورای ملی مقاومت را تشکیل دادند. مجاهدین در اوایل دهه هشتاد برای ادامه مبارزه مسلحانه به عراق رفته و ارتش آزادی بخش ملی را تشکیل دادند. اما با حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ و تغییر نظام در این کشور و همچنین تحولات جدید منطقه و جهان، این گروه “جنگ مسلحانه را کنار گذاشته” و به “مبارزه سیاسی “ادامه داد. این گروه اکنون در تلاش است تا در قبال تحولات منطقه سکوت نکند و مواضع خود را اعلام کند. }…………………………….

این مصاحبه با اینکه از قبل کلیه سئوالات آن مهندسی شده بود و یک مصاحبه کاملا از قبل طراحی شده بود اما دم خروس این رسانه در همان نقظه اولیه بیرون زد و آنهم این است که العربیه مدعی است این سازمان در سال ۲۰۰۳ و بعد از سرنگونی دیکتاتور عراق جنگ مسلحانه را کنار گذاشته و به مبارزه سیاسی رو آورده است.

این یک دورغ محض است .اولا که بحث ترک جنگ مسلحانه نبوده و این سازمان توسط ارتش آمریکا خلع سلاح شد وبارها هم مریم و هم همسری فراری هم توضیح داده اند که بزرگترین اشتباه دولت آمریکا خلع سلاح کردن انهاست .یعنی ما که سلاحهایمان را تحویل نمی دادیم بلکه به زور و تهدید ارتش آمریککا مجبور به اینکار شدیم.و بعد هم سر کرده این باند اسم آنرا تحویل دهی داوطلبانه سلاحها اعلام کرد . در پیام داخلی اش مطرح کرد که مال سلاح را بر صاحب سلاح ترجیح دادیم . البته خشونت گرایی و شعار گوشخراش جنگ مسلحانه فرقه رجوی عالمگیر است . و این گاف جدی رسانه العربیه است که خواست در ابتدا در اذهان بینندگان القا کند که این فرقه تروریستی دیگر جنگ مسلحانه را کنار گذاشته و مبارزه اش یک مبارزه سیاسی است.

بعد از سال ۲۰۰۳ هم بطور مکرر سرکرده این فرقه لحظه ای از شعار خشونت گرایی و جنگ مسلحانه کوتاه نیامده و مستمر در لفظ شعار آنرا داده است و علیرغم اینکه ارتش به اصطلاح آزادیبخش رجوی وجود خارجی ندارد اما همواره در تمام پیام هایش انرا اعلام کرده است و علم و کوتل های نماد جنگ مسلحانه هم توسط همسر او هم در تمام خیمه شب بازی هایش ولو ب صورت نمایشی بالاست . بنابر این این مصاحبه از ابتدا پایه اش بربی صداقتی دست اندرکاران این شو تلویزیونی العربیه و یا در بهترین حالت در بی اطلاعی انها مردود است.

جالب این است که در رابطه با این نخ تسبیح مصاحبه گر یعنی ترک مبارزه مسلحانه و مبادرت به مبارزه سیاسی توسط فرقه رجوی حداقل تا کنون نکته ای مطرح نشده است

.که البته بنظر من .هیچ به روی خودشان نخواهند آورد زیرا هدف از مصاحبه برای العربیه و قدرت های پشت آن به اصطلاح ایجاد یک سپر دفاعی در برابر جمهوری اسلامی است با استفاده ابزاری از منفورترین فرقه که در جامعه ایران کاملا مطرود است.

والبته برای فرقه رجوی با زبان همسر سرکرده این باند .یک غلط کردم گویی است در رابطه با همپیمانی با تروریست آدمخوار مانند وحوش داعش و سایر تروریست های جنایتکار است که در ابتدای ناآرامی های اخیر در عراق فرقه رجوی از حول حلیم خودش را در دیگ انداخت و بعد که گند کار در امد مریم رئیس جمهور حسرت بدل خواست موضوع را از طریق این رسانه رفع و رجوع ک ند.

از عجایب روزگار هم این است که در این مصاحبه هم مریم حرف از دموکراسی و انتخابات آزاد و حقوق بشر می زند حرفی که مرغ پخته را به خنده وا می دارد. در سازمانی که با کمتر از سه هزار نیرو بدترین نقض های وحشتناک حقوق اولیه انسانها می شود و افراد به اصطلاح مسلمان به بت پرست تبدیل شده اند و یک شیطان را باید در جای خدا و ائمه در ضمیر و اند یشه خود قرار دهند . حرف از آزادی ودموکراسی یک حرف مفت است . سازمانی که اعضاء نگونبخت را شکنجه و زندانی و در چاه ویل نا آگاهی مطلق نگه داشته است مدعی آزادی سوریه و عراق و فلسطین است . زهی بیشرمی و بی حیایی سیاسی .بنابرین شرم وننگ بر گردانندگان شبکه العربیه که با سمبل و شاخص جهل و خرافه در قرن بیست ویکم مصاحبه تشریفاتی انجام می دهد.

اقایون چرا شما یک بار با یکی از جداشدگان این فرقه جنایتکار که حامل سالیان رنج شکنجه در فرقه رجوی و با دستور مشخص همین خانم و همسر فراری او بوده ان مصاحبه نکرده اید . که داستان غم انگیز تک تک آنها را هم بدانید و منعکس کنید . البته برای کاسبکاران بازار سیاست منفعتی ندارد. و از این نا پرهیزی ها نمی کنند

بنابر این این مصاحبه هیچ ارزشی ندارد و جز تمسخر به مدعیان دروغین آزادی که خود آزادی کش هستند چیزی در بر نخواهد داشت. زیرا بهترین گواه ملت های شریف ایران و ملت مظلوم عراق است که جز مصیبت و گرفتاری و آدمکشی و جنایت چیزی دیگری از فرقه رجوی عایدشان نشده است و دستان جنایتکار مریم و مسعود شیطان صفت تا مرفق به خون شیعیان و کردهای عراقی آلوده& ;nbs p;است و هیچ رسانه ای نمی تواند این خون های کثیف را با با بزک کردن کردن چهره سران این فرقه پا کند و انها را منادی آزادی جلوه دهد .

مجتبی رشیدی . پاریس

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=12563

اشتباه فاحش شیخ عبدالله عربستان سعودی در قبول جایگزینی صدام حسین (ملک عبدالله ولینعمت جدید گروه مزدور مجاهدین خلق، فرقه رجوی) + متن کامل حرفهای مریم رجوی در تلویزیون العربیه (عربستان سعودی)

به نقل از مجاهدین دات کام (تهران) و شبکه العربیه (عربستان)، شانزدهم اوت ۲۰۱۴: …  اشتباه فاحش اول این کشورها این است که هیچ شناخت درست و دقیقی از تحولات داخلی و درجه استحکام و ثبات سیاسی و اجتماعی ایران ندارند و به خاطر همین فکر می کنند می توانند در ایران انقلاب یا تنش سیاسی یا اجتماعی ایجاد کنند قطعا در صورت اراده، جمهوری اسلامی ایران امکانات بسیار بیشتری برای …

 

نگاهی به تاریخچه و پیدایش گروه داعش سومین گروه بزرگ و مخوف تروریستی در جهان

انتقال منافقین، مجاهدین خلق، فرقه رجوی، به کردستان عراق. (وعده ای که موساد نتوانست عملی کند)

اشتباه فاحش شیخ عبدالله عربستان سعودی در قبول جایگزینی مسئولیت سابق صدام حسین  (ملک عبدالله ولینعمت جدید گروه مزدور مجاهدین خلق، فرقه رجوی) + متن کامل حرفهای مریم رجوی در تلویزیون العربیه (عربستان سعودی)

گزارشی از حماقت ۴ کشور عربی
لینک به منبع

سازمان عدالت و توسعه حقوق بشر دیروز( جمعه ۲۴ مرداد) با انتشار گزارشی تاکید کرد که چند کشور عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان، بحرین، کویت و امارات متحده عربی با آموزش اعضای گروهک منافقین در صدد ایجاد ناامنی و تنش سیاسی در ایران هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجاهدین”، در این گزارش سازمان عدالت و توسعه حقوق بشر تاکید کرده است که عربستان، امارات متحده عربی، کویت و بحرین با حمایت مالی گسترده از گروهک منافقین خلق و آموزش نیروهای آن در خاک برخی کشورهای عربی خلیج فارس، در نظر دارند از آنان برای ایجاد ناامنی و تنش سیاسی قریب الوقوع در ایران بهره‌برداری کنند.

این گزارش می افزاید: امارات متحده عربی، تعدادی از اعضا و سران گروهک منافقین را به چند کشور اروپایی از جمله فرانسه اعزام کرده است تا در آنجا در خصوص برپایی انقلاب در ایران و براندازی انقلاب اسلامی این کشور و رهبران آن و نیز تسلط بر تاسیسات و مراکز عمومی آن، آموزش ببینند. این سازمان همچنین از دست داشتن امارات متحده عربی در آموزش تعداد زیادی از سازمان های پنهانی در خاورمیانه خبر داد که در زمینه قاچاق آثار تاریخی به اسرائیل و مدیریت گروههای تبلیغاتی به منظور جاسوسی برای اسرائیل را برعهده دارند.

اما گزارش سازمان عدالت و توسعه حقوق بشر در صورت صحت و اعتبار نشان دهنده دو اشتباه بسیار فاحش کشورهای عربستان، امارات متحده عربی، بحرین و کویت است؛

اشتباه فاحش اول این کشورها این است که هیچ شناخت درست و دقیقی از تحولات داخلی و درجه استحکام و ثبات سیاسی و اجتماعی ایران ندارند و به خاطر همین فکر می کنند می توانند در ایران انقلاب یا تنش سیاسی یا اجتماعی ایجاد کنند قطعا در صورت اراده، جمهوری اسلامی ایران امکانات بسیار بیستری برای برهم ریختن این کشورها دارد چرا که همه این کشورها دارای نظام سیاسی دیکتاتوری و قبیله ای و فاقد مشروعیت مردمی هستند و با مختصر جرقه ای آتشی در آنها شعله ور می شود که دودمان قبیله ای و فاسد خاندان حاکم را بر باد می دهد.

اشتباه دوم این کشورها این است که ظاهرا هیچ شناختی نیز از گروهک تروریستی منافقین ندارند که برای انقلاب در ایران به این گروهک دل بسته اند گروهک تروریستی منافقین هیچ زمانی چه در قبل از انقلاب و چه در بعد از انقلاب از هیچ وزن و پایگاهی در بین مردم برخوردار نبودند و در شرایط کنونی نیز این گروهک در ضعیفترین زمانن حیات ننگین خود به سر می برد. سرمایه گذاری روی این گروهک برای ایجاد انقلاب در ایران را به جرات می توان لطیفه سال خواند چرا که نشان از بی خبری محض امارات، عربستان ، بحرین وکویت دارد.

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمجاهدین، اسرائیل، داعش و بازگشت مجاهدین به روزگار وصل خویش

لینک به  متن کامل مصاحبه تلویزیون عربستان (العربیه) با مریم قجر عضدانلو (رجوی):
http://farsi.alarabiya.net/fa/iran/2014/08/15/متن-کامل-مصاحبه-مریم-رجوی-با-برنامه-نقطة-نظام-تلویزیون-العربیه.html

متن کامل مصاحبه مریم رجوی با برنامه «نقطة نظام»

جمعه ۱۸ شوال ۱۴۳۵هـ – ۱۵ اوت ۲۰۱۴م

سازمان مجاهدین خلق یکی از گروه هایی است که در انقلاب مردم ایران علیه نظام شاه سابق، حضوری پر رنگ داشت. حضور این گروه با وجود پشتوانه های مذهبی اش، در نظام جمهوری اسلامی که پس از شاه سر برآورد و روحانیون در راس آن قرار گرفتند، دیر نپایید. مجاهدین خلق پس از اختلاف با سران جمهوری اسلامی بر سر قانون اساسی و به دنبال سرکوب گروه های سیاسی در ایران در اوایل انقلاب، به گروه اپوزیسیون تبدیل شده و به مبارزه مسلحانه روی آوردند. برخی از رهبران این گروه مانند موسی خیابانی و اشرف ربیعی در درگیری مسلحانه با سپاه پاسداران کشته شدند و برخی دیگر مانند محمدرضا سعادتی پس از محکومیت به زندان اعدام شدند. پس از این رویدادها رهبریت این گروه به فرانسه منتقل شد و با برخی نیروهای سیاسی خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی، شورای ملی مقاومت را تشکیل دادند. مجاهدین در اوایل دهه هشتاد برای ادامه مبارزه مسلحانه به عراق رفته و ارتش آزادی بخش ملی را تشکیل دادند. اما با حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ و تغییر نظام در این کشور و همچنین تحولات جدید منطقه و جهان، این گروه جنگ مسلحانه را کنار گذاشته و به مبارزه سیاسی ادامه دادند.

این گروه اکنون در تلاش است تا در قبال تحولات منطقه سکوت نکند و مواضع خود را اعلام کند.

این گروه تا چه حد توانسته در طول سال های فعالیتش در خارج از کشور اقدام قابل ذکری انجام دهد؟ آیا هدفش اصلاح نظام ایران است یا سرنگونی آن و چه فصل مشترکی میان مجاهدین خلق با اپوزسیون عراق و سوریه وجود دارد که مواضع اخیر رهبران این گروه را در پی داشت؟؛ اینها از جمله محورهای مصاحبه مریم رجوی با برنامه «نقطة نظام» تلویزیون العربیه است که آن را حسن معوض اجرا می کند.

مریم رجوی از رهبران سازمان مجاهدین خلق و رئیس “شورای ملی مقاومت ایران” است.

خانم مریم رجوی شما در دوره اخیر حمایت خودتان را از انقلاب های سوریه و عراق اعلام کردید. کسانی هستند که می گویند این حمایت در واقع نه بخاطر علاقمندی شما به دو انقلاب ابراز شده بلکه شما از اعلام می خواهید به استفاده ابزاری کنید تا بتوانید از این طریق نظام حاکم بر ایران به خاطر نقشی که در سوریه وعراق دارد، هدف قرار دهید… آیا اینگونه طور نیست؟

با سلام خدمت بینندگان تلویزیون العربیه، من فکر می کنم تا آن جا که به منطقه برمی گردد، برای سوریه، عراق، ایران و سایر خلق های منطقه، یک دشمن واحد وجود دارد و آن هم رژیم آخوندها در تهران است. بنابراین آن چه که واقعیت دارد این است که مردم سوریه و مردم عراق، قبل از هر چیز، از دیکتاتوری ملاها رنج می برند چون اگر دخالت های این رژیم نبود بشار اسد الان در حاکمیت نبود و اگر نظام ملاها نبود دولت عراق هم نمی توانست این چنین جنایت و سرکوب را بر مردم عراق به خصوص اهل سنت روا بدارد.

بنابراین این دو روی یک سکه است آزادی مردم سوریه، آزادی مردم عراق، و آزادی مردم ایران در گرو نابودی ملاهاست و من فکر می کنم که آری هم چنان که گفتید ما خواهان سرنگونی ملاها هستیم و الا هیچوقت مسائل منطقه حل نخواهد شد.

در همین رابطه خانم رجوی شما با آقای احمد جربا رئیس قبلی ائتلاف ملی سوریه ملاقات کردید و پس از آن بلافاصله خبرهایی شایع شد مبنی بر اینکه برخی از اعضای مجاهدین خلق در کنار انقلابیون در سوریه و عراق وارد جنگ شده اند و این حضور خدمت داعش توصیف می شود .. شما در این باره چه می گویید؟

اینها واقعیت ندارد. اینها بیشتر تبلیغات رژیم ملاهاست. آن چه که واقعیت دارد قبل از هر چیز حمایت ماست از انقلاب مردم سوریه، از ائتلاف ملی سوریه، از ارتش آزاد سوریه و هم چنین انقلاب مردم عراق، مردم به جان آمده از دیکتاتوری حاکم. بنابراین این حمایت ما یک حمایت سیاسی در سطح بسیار عالی از انقلاب مردم سوریه است. هم چنین کاری که مقاومت ما کرده و آن را ادامه می دهد افشای دخالت ملاها در سوریه و در عراق است که منجر به کشتار مردم بیگناه سوریه شده است.

خانم رجوی شما نامه ای برای دفاع از خود در برابر اتهام وارده به شما درباره جنگ در کنار داعش به دبیرکل سازمان ملل متحد فرستاده که در آن نوشته بودید بودید چگونه ما می توانیم با داعش باشیم در حالیکه ما شیعه هستیم؟ آیا مسئله، مسئله شیعه وسنی است؟

خیر. همچنان که گفتم داعش یک گروه افراطی است، گروهی که ترور می کند، مراقد ائمه و انبیا را منفجر می کند، مسیحیان را کوچ می دهد. به همین دلیل ما داعش را محکوم می کنیم. این در واقع تبلیغات رژیم ملاها هست که می خواهند مجاهدین را به داعش مرتبط کنند. و آن را وسیله ای کنند برای حمله به مجاهدین. این واقعیت ندارد. اما مساله ما شیعه و سنی نیست. ما برادران اهل سنت و خواهران اهل سنت را خواهران و برادران خودمان می دانیم. اسلامی که ما اعتقاد داریم با فرقه گرایی فاصله زیادی دارد.

کما این که قرآن می گوید قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمه سواء بیننا و بینکم( ای اهل کتاب بیایید بر سر سخنی که میان ما وشما مشترک است). کما این که باز رفتار حضرت محمد با انتقام گیری فاصله زیادی داشت وقتی که مکه را فتح کرد فرمان عفو دشمنانش را داد. و شما می دانید که بلای فرقه گرایی بلایی است که از ملاها در منطقه آمده و ما اعتقاد داریم که خواهران و برادران سنی ما مانند خواهران و برادران شیعه و سایر ادیان باید از حقوق یکسان برخوردار باشند. ما به آنها احترام می گذاریم و آنها باید از جمله در حاکمیت در ایران، در عراق و در کل منطقه سهیم باشند و این آینده یی است که ما برای منطقه در نظر داریم. .

بسیارخوب، شما خواستار کنار رفتن مالکی برای حل بحران عراق شدید. برخی ها می گویند که صف بندی شما درکنار برخی علیه برخی دیگر چه بسا بحران اعضای شما در کمپ لیبرتی را در عراق تشدید کند… آیا با این موافق نیستید؟

آن چه که ما اعلام کردیم بارها هم گفته ایم چیزی است که مردم عراق هم یکپارچه می گویند که ریشه مشکلاتشان ناشی از حضور مالکی است که یک مهره رژیم ایران است. یعنی مشکلات عراق ناشی از دخالت های رژیم ملاها و حضور مالکی است بنابراین بنا به گفته خودعراقی ها راه حل عراق، خلع ید از رژیم ایران و رفتن مالکی به کنار و تشکیل یک دولت ائتلاف ملی است که منافع همه مردم عراق را در بر بگیرد. این خواست، خواست همه مردم عراق، مردم منطقه و موضوع یک اجماع بین المللی است که از جمله ما هم در مورد آن هم نظریم. اما مشکل لیبرتی و فشار و تحریمی که روی لیبرتی هست به خواست ملاها است. مالکی آن جا را یک زندان کرده و تمام فشارهایی را که به آن تحمیل می کند خواسته خامنه ای است و در هر حالت این کار را می کند کما این که الان هم آنها تحت فشارها هستند.

بسیار خوب، خانم رجوی هر آنچه شما در مورد مالکی گفتید همان است که مالک (از ائمه مذاهب اربعه) در وصف شراب گفت (بدگویی را به اوج رساند). شما چگونه میان او و به اصطلاح متحد سابق خودتان صدام حسین مقایسه می کنید؟

هشت سال است که مالکی در حاکمیت است. او یک مهره کامل رژیم ولایت فقیه است خامنه ای از نخست وزیری مالکی حمایت کرده و به ازای آن از او خواسته که حمله کند و مجاهدین را در اشرف و لیبرتی نابود کند تا الان در دوره مالکی ۲۶بار حمله شده ۱۱۶ نفر از مجاهدین شهید شدند ۲۰نفر در محاصره پزشکی درگذشتند، ۷نفر گروگان گرفته شده اند و بیش از ۱۳۰۰نفر مجروح داریم. بنابراین آن چه مالکی کرده به خواسته ملاها بوده است. مجاهدین در ابتدا با قوای عراقی که خاک ما را اشغال کرده بود جنگیدند و ۴ سال بعد از اینکه خاک ما را ترک کردند و دولت عراق طرح صلح ما را به عنوان مبنای مذاکرات پذیرفت، ما به عراق رفتیم. ما سال ۸۶، که به عراق رفتیم از همان زمان دو اصل داشتیم یک: استقلال دو: عدم دخالت. در سالهای ۱۹۹۲، در ۱۹۹۷ و ۲۰۰۳ وقتی بازرسان سازمان ملل وارد عراق شدند و از پایگاه های مجاهدین دیدن کردند، اعلام کردند که اینها سایت ها و پایگاههای مستقلی است و اکنون دیگر یازده سال بعد از حکومت سابق هم استقلال مجاهدین در عراق ثابت شده است.

در آن زمان هر کس که به پایگاههای مجاهدین می آمد از خبرنگار تا بازرسان سازمان ملل تا هیات سیاسی بر یک چیز همه گواهی دادند آن هم استقلال مجاهدین بود. به خصوص که در شروع رفتن به عراق هم مجاهدین استقلال عمل خود و پایبندی به عدم دخالت در عراق را اعلام کردند و دولت سابق عراق هم آن را پذیرفته و به آن پایبند بود. این چیزی است که در همه جا آثار و علایمش به وفور وجود دارد

این نکته روشن شد؛ خانم رجوی، شما همواره به این افتخار کرده اید که اطلاعات مربوط به برنامه اتمی ایران را به طرف های ذیربط در غرب رسانده اید. به نظر می آید که این اطلاعات هم اینک – آنگونه که گفته می شود- برای دستیابی به توافقاتی بین ایرانی ها یا رژیم ایران و طرفهای غربی مورد استفاده قرار می گیرد. آیا این طور نیست؟

باید به شما بگویم که برنامه اتمی ملاها یک برنامه ضد ملی است. مردم ایران مخالف آن هستند. ۷۰درصد مردم ایران زیر خط فقرند. بیش از ۳۰۰میلیارد دلار تا الان خرج برنامه اتمی شده است. و صدها میلیارد خسارت های جانبی آن است. بنابراین آری مقاومت ایران افتخار می کند که اولین کسی است که سایت های مخفی اتمی ملاها را افشا کرده و منطقه و جامعه بین المللی را از یک دیکتاتوری مذهبی مسلح به سلاح اتمی نجات داده است. بنابراین ما خواستار این هستیم که در مذاکراتی که در پیش است با ملاها به آنها امتیاز ندهند. آن باید چه در قلب این مذاکرات باشد، اجرای قطعنامه های شورای امنیت است و قطع کامل غنی سازی. برای این که یک دیکتاتوری مذهبی که به بمب اتمی مسلح باشد، به هیچکس رحم نخواهد کرد. این مذاکرات باید نقض حقوق بشر و هم چنین نسل کشی در سوریه و عراق را شامل شود.

خانم رجوی من در برابر شما کتابی می بینیم که آنطور که فهمید م شامل اسامی حدود ۱۲۰ هزار تن از کسانی است که در دوران مبارزه تان علیه رژیم حاکم بر ایران کشته شدند. یک ناظر که شاید بشود اورا بی طرف نامید شاید بگوید که در ازای این تعداد کسانی که جان باختند، شما به عنوان مخالفین رژیم ایران چه چیزی بدست آوردید؟

همان طور که شما گفتید مقاومت ایران تا الان ۱۲۰هزار تن از بهترین فرزندان مردم ایران فدای راه آزادی و دموکراسی مردم ایران شده اند و این کتاب شامل اسامی ۲۰هزار نفر از این شهداست، که در شرایطی که هنوز دیکتاتوری وجود دارد ما توانستیم آنها را جمع آوری کنیم. شهدایی از همه طبقات و لایه های اجتماعی، دانشجو، دانش آموز، بازاری، پزشک، ورزشکار. تا الان خون این شهدا به بهترین وجه ثمره داده، علتش این است که توانسته یک دیکتاتوری مذهبی با تمام قساوت و شقاوت را درسطح جامعه ایران و در سطح بین المللی افشا کند. و یک رژیم بنیادگرا را که بر پایه صدور تروریسم و سرکوب در داخل و صدور تروریسم و بنیادگرایی در منطقه خودش را در قدرت نگه داشته، توانسته افشا کند و متزلزل کند. در شرایط حاضر رژیم از هر زمان دیگری شکننده تر است. این مقاومت بوده که آن را در برنامه اتمی‌اش افشا کرده و الان در بن بست است. این مقاومت بوده که جنایت های رژیم را در عراق و سوریه افشا کرده و الان زمین در سوریه و عراق زیر پای رژیم می لرزد، و این مقاومت بوده که نقض حقوق بشر و اعدام های وحشیانه آن را افشا کرده و الان در سطح بین المللی بزرگترین دیکتاتوری ناقض حقوق بشر شناخته شده است. بنابراین برای کل دنیا و منطقه این رژیم افشا شده است و در شدیدترین و بحرانی ترین وضعیتش به سر می برد.

اما خانم رجوی در واقع علیرغم تمام این سالها که در اپوزیسیون ومقاومت بوده اید شما نتوانسته اید نظام را آن طور که همیشه گفته اید، سرنگون کنید. برخی می گویند شاید عزم بین المللی برای سرنگونی نظام ایران وجود ندارد. شما چه می گویید؟

دیکتاتوری و به خصوص دیکتاتوری دینی آن هم در یک جامعه گسترده یی مثل ایران کارش بسیار بسیار قساوت بار است. در نتیجه مقاومتی که در مقابلش ایستاده، بسیار خونبار بوده. ولی این که هنوز سرنگونی ملاها واقع نشده به دو دلیل است: یک: ابعاد گسترده سرکوب، و دو مهم چنان که گفتید سیاستهای بین المللی و سیاست مماشات که چشم پوشیده به: یک- نقض حقوق بشر و سرکوب در داخل ایران و دوم: دخالت های بین المللی و صدور تروریسم و بنیادگرایی به کل منطقه، سوریه، عراق، فلسطین، لبنان. و هم چنین چشم پوشیدند تا الان به تلاش هایش برای تولید بمب اتمی امیدوارم که یک سیاست قاطع در مقابل این رژیم اتخاذ کنند و مطمئنم که در آن صورت مردم و مقاومت ایران می توانند این رژیم را سرنگون کنند.

از سخن شما خانم رجوی این گونه بر می آید که نقطه اختلاف اصلی بین شما و رژیم مسئله ایست که ولایت فقیه نامیده می شود. آیا شما با گفته کسانی موافقید که میگویند ولایت فقیه در قانون اساسی ای آمده که مورد همه پرسی مردم ایران قرار گرفته است؟

باید بگویم نه. مردم ایران رژیم ولایت فقیه را نمی خواهند مردم ایران قانون اساسی مبتنی بر ولایت فقیه را نمی خواهند و با آن مخالف بودند. به همین دلیل یک مقاومت گسترده با ۱۲۰هزار شهید جلوی آن شکل گرفت و این مقاومت هنوز ادامه دارد. من دلم می خواهد به مردم منطقه بگویم که ملاها نماینده مردم ایران نیستند. مردم ایران رژیم ولایت فقیه را نمی خواهند مردم ایران ایرانی می خواهند که دموکراتیک و آزاد باشد و در آن حق انتخاب برای همه آحاد مردم از جمله برای صاحبان هر عقیده و دینی وجود داشته باشد. هر حزب، سازمان و گروه آزاد باشد و آحاد مردم ایرانهمه امتیازات یکسان برخوردار باشند. از اقلیت های قومی و مذهبی از اقلیت های فکری و عقیدتی تا همه اقشار و جوامع در هر جای ایران.

بسیار خوب، خانم رجوی شما در واقع آن طور که می فهمیم خواستار جدایی دین از دولت هستید. آیا این به این معنا است که اگر قرار باشد که شما در حاکمیت باشید، این ماده که می گوید شیعه اثنی عشری – یعنی مذهب جعفری اثنی عشری – دیگر پایه ویا بگوییم مثلا دین برای ایران نیست؟

مقاومت ایران و شورای ملی مقاومت ایران اعلام کرده که ایران آینده هیچ امتیازی برای هیچ دینی به رسمیت نمی شناسد. همه ادیان در آن برابرند. بنابراین این قانون اساسی که ساخته و پرداخته ملاها و ولی فقیه است بالکل دور انداخته می شود و نمایندگان واقعی مردم در مجلس موسسان که انتخاب می شوند به تدوین قانون اساسی می پردازند. ایران فردا همه ادیان از همه حقوق به تساوی برخوردارند و از نظر قانون، هیچ دینی هیچ امتیازی نسبت به دین دیگر ندارد.

یعنی آیا می توانم انتظار داشته باشم که در دوران شما اگر شما در حاکمیت باشید یک غیر مسلمان رئیس جمهور ایران شود؟

این را دیگر باید مردم در موردش تصمیم بگیرند و انتخاب کنند. ایران آینده ایرانی است که اساس آن بر رای مردم است. اساس بر انتخاب آزادانه آنها است و در آن کادر تصمیم می گیرند. بنابراین من فکر می کنم که ایرانی که در آن آزادی و دموکراسی باشد حقوق بشر در آن رعایت شود و حقوق زنان و مردان برابر باشد حقوق اقلیت های مذهبی در آن برابر و محترم شمرده شود ادیان از حقوق برابر برخوردار باشند، اقلیت های قومی از حقوق برابر برخوردار باشند، من فکر می کنم که چنین ایرانی می تواند بهترین انتخاب را برای خودش بکند.

اما خانم رجوی کسی که توجه کند می بینید که اثر پایبندی به دین و شاید جنبه دینی در جنبش شما وجود دارد، حتی برای مثال نام جنبش شما مجاهدین خلق است. در جنبش شما جایگاه دین چیست؟

شورای ملی مقاومت متشکل از احزاب، گروه ها، عقاید مختلف، نمایندگان اقلیتهای قومی، اقلیتهای مذهبی، هنرمندان، ورزشکاران، و همه اینها است. و سازمان مجاهدین هم یکی از اعضای متشکل این شورا ست. این شورا طرح جدایی دین از دولت را اعلام کرده، بنابراین هر گروه و هر حزب و سازمانی می تواند دین خودشان را داشته باشد ولی برنامه اش برای آینده ایران جدایی دین از دولت است. مجاهدین آری، مسلمانند، دموکراتند، ملی هستند، عقاید خودشان را دارند و معتقدند که آزادی انسان و هم چنین رای مردم جزو پرنسیپهای دینی آنهاست.

بسیارخوب شما میگ ویید مقاومت ایران شامل همه جریان ها است و از این حرف ها اما شامل جنبش سلطنت طلب نمی شود چرا؟

مقاومت ایران جریان هایی را در بر می گیرد که یکم: خواستار سرنگونی ولایت فقیه باشند، دوم: متعلق به گذشته نباشند. در واقع مردم ایران یک بار رژیم شاه را رد کردند و نمی خواهند دوباره به گذشته برگردند اگر هنوز کسی متعلق به رژیم شاه است یا باید آن را رد کند یا نمی تواند متعلق به دوران جدید باشد.

اما شما آن گونه که من پی بردم خیلی علاقمند به شخصیت های اپوزیسیون در داخل مانند میر حسین موسوی، خاتمی و کروبی نیستید، به این خاطر که آنها از جنس همین نظام هستند، این طور نیست؟

شما می دانید که آقای موسوی سالیان نخست وزیر خمینی بوده و در همه جنایت های او شریک بوده ولی با این حال وقتی سال ۲۰۰۹ گامی به سمت مردم برداشت و خواستار رد نظام آخوندی شد ما از آن حمایت کردیم حتی خواستار حفاظت او شدیم، اما متاسفانه در دسامبر ۲۰۰۹، او مجددا از مردم فاصله گرفت و خواستار برگشت به دوران خمینی و قانون اساسی او شد. ما نمی توانیم از کسی که به خواست مردم خیانت کرد به حمایت کنیم. بنابراین من فکر می کنم شاخص این هست که کی با خواست مردم که سرنگونی تام و تمام نظام ولایت فقیه با تمام جریانهایش است، همراه است و خواستار یک ایران دموکراتیک مبتنی بر آرای مردم برای یک جمهوری است. این خواست مردم ایران است و مقاومت ایران هم از آن حمایت می کند.

خانم رجوی به صورت خلاصه در واقع شما می گویید که پیروی کشورهای خلیج از سیاست بردباری ونرمش در قبال ایران، چه بسا آنها را ضعیف جلوه میدهد، شما از کشورهای خلیج می خواهید که چه کار کنند؟

خواست ما این است که آنها یک سیاست قاطع جلو ملاها در پیش بگیرند. یعنی مانع دخالتهای این رژیم در منطقه شوند. هم چنین دفاع کنند از مجاهدان آزادی که الان در لیبرتی در زندان هستند، دفاع کنند از انقلاب مردم سوریه و مردم عراق علیه دخالت های ملاها در این کشورها. چون تمام مصائب منطقه ناشی از دخالت های رژیم ملاها است که یک رژیم تفرقه انداز و در واقع صادرکننده تروریسم و بنیادگرایی است. ما مطمئنیم که راه حل وجود دارد. و مطمئن هستیم که این راه حل در قلبش مجاهدین خلق ایران قرار دارند. کشورهای عرب و مسلمان به همراه مجاهدین می توانند و باید رژیم ملاها را از منطقه جارو کنند و صلح و همزیستی را به منطقه برگردانند.

در پایان وخیلی سریع؛ آیا شما با نظام فدرالی درایران آینده با همه ملیت هایی که جامعه ایران را تشکیل می دهند موافقید؟

در مورد شرایط سیاسی آینده مردم ایران باید تصمیم بگیرند ولی من می توانم بگویم که در ایران آینده همه اقلیت های قومی از حقوق برابر برخوردارند در حاکمیت ملی ایرانشورای ملی مقاومت ایران طرح خودمختاری کردها را تصویب کرده، این آن چیزی است که به حقوق آنها از جمله زبان مادری و سایر حقوقشان جواب میدهد و سایر خلق ها هم می توانند از حقوق برابر برخوردار باشند. بنابراین حقوق آنها در کادر حاکمیت و تمامیت ارضی ایران تامین می شود. این آن چیزی هست که فکر می کنم پاسخ همه خلق ها باشد.

داعش رجوی تروریست 2ذوق زدگی منافقین (مجاهدین خلق) از تصرف موصل توسط

Maryam Rajavi terrorist syriaواکنش ها به خرسندی رجوی از کشتار مردم عراق

مسعود رجوی جیش العدل تروریسممسعود رجوی جیش‌العدل را برادر خود خواند

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلعدم تمایل مجاهدین خلق برای پوشش کامل اخبار غزه ناشی از چیست؟

Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran? (Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012)

همچنین:

نماینده پارلمان عراق: سازمان خلق و داعش “دو روی یک سکه” هستند

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقبنیاد خانواده سحر به نقل از العراق المرکزیه، بغداد، نهم اوت ۲۰۱۴: …  “خلف عبدالصمد” نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق طی اظهاراتی مطبوعاتی با بیان اینکه هیچ توجیهی برای حضور عناصر سازمان تروریستی خلق در عراق وجود ندارد؛ از حکومت مرکزی عراق خواست تا 

محکومیت غیرمنتظره جنایات اسرائیل از سوی مریم رجوی

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، بیست و چهارم ژوئیه ۲۰۱۴: …ادامه و تشدید جنایات اسرائیل در غزه بالاخره مریم مهر تابان را علی الظاهر به واکنش و محکومیت اسرائیل واداشت. این اقدام و آن هم پس از چند سال اقدامات مشابه و کشتن و به آتش و خون کشیدن مناطق مسکونی و کودکستان و بیمارستان که با سکوت معن

دلواپسی سرهنگ جان مک کین جنایتکار و همفکرانش برای اسرای لیبرتی!

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلنوید، انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، بیست و چهارم ژوئیه ۲۰۱۴: … وقتی جان مک کین ، سناتور خلبان و قاتل مردم ویتنام سردمدار دفاع ازحقوق برده های لیبرتی میشود، انسان نمیتواند شک وشبهه اش را نسبت به وابستگی عمیق گروه رجوی به جناح هارتر هیئت حاکمه آمریکا به