دعوت محمود عباس به مراسم سالانه

دعوت محمود عباس به مراسم سالانه

 Mahmoud Abbas Maryarm Rajaviعلی جهانی، وبلاگ آیینه، بیست و پنجم ژوئن 2017:… از آنجایی که پر واضح و بسیار روشن هست که هزینه این مراسم رسوا و بی رونق از طرف شیوخ عربستان و اسراییل تامین می گردد و به دستور آنها چنین مراسمی برگزار می گردد لذا آنها مقرر کرده اند که محمد عباس را هم به این مراسم رسوا بیاورند تا نقش گردانندگان اصلی چنین مراسمی پر رنگ نشود ولی سوال اساسی اینجاست که آقای محمود عباس که دنبال راه حل های صلح جویانه … 

محمود عباس مریم رجوی مزدوران سابق صدام وم امروز سعدیجیبوتی ِ، محمود عباس و مجاهدین

لینک به منبع

دعوت محمود عباس به مراسم سالانه

علی جهانی

علی جهانی

بر طبق اخبار واصله سران فرقه تروریستی رجوی در تلاش هستند که آقای محمود عباس رئیس تشکیلت خود گردان فلسطین را به مراسم سالانه در رابطه با گرامیداشت سالروز ترور و خشونت به سالن کرایه ای ویلپنت پاریس بکشانند .

همانطور که همگان در جریان هستند سران فرقه همه ساله از ماهها قبل با تبلیغات فروان و صرف هزینه های هنگفت سعی می کنند به بازارگرمی برای این خیمه شب بازی رسوای شان که هر سال بی رونق تر از سال قبل هست بپردازند و امسال هم در راستای همین سیاست جمع آوری سیاهی لشکر و بازارگرمی با صرف هزینه های کلان بدنبال دعوت اشخاصی از خزب ورشکسته جمهوری خواه در آمریکا و لابی های صهیونیستی شان و از شیوخ عربستان و حتی از مقامات آلبانی و اینبار هم در تلاش هستند آقای محمود عباس را به این مراسم بکشانند .

از آنجایی که پر واضح و بسیار روشن هست که هزینه این مراسم رسوا و بی رونق از طرف شیوخ عربستان و اسراییل تامین می گردد و به دستور آنها چنین مراسمی برگزار می گردد لذا آنها مقرر کرده اند که محمد عباس را هم به این مراسم رسوا بیاورند تا نقش گردانندگان اصلی چنین مراسمی پر رنگ نشود ولی سوال اساسی اینجاست که آقای محمود عباس که دنبال راه حل های صلح جویانه برای کشورش و دنیا هست به چه مناسبتی به خودش اجازه می دهد با کسانی که تروریست هستند و سالگرد ترور را همه ساله گرامی می دارند ملاقات کند و در این مراسم که صد و هشتاد درجه عکس  اهداف جنبش فلسطین که دنبال راه های مسالمت آمیز هست شرکت نماید که امید واریم آقای محمود عباس با جواب رد دادن به این خواسته فرقه رجوی وجه صلح جویانه اش را بیش از این خراب نکند . و اما چرا فرقه رجوی بدنبال کشاندن آقای محمود عباس با این مراسم رسوا هست ؟ به نظرم یکی بخاطر اینکه نقش اربان صحیونیستی و شیوخ عربستان را در برگزاری چنین مراسمی کمرنگ نشان دهد و ثانیا اینطوری وانممد که این مراسم یک مراسمی هست که در راستای کمک به صلح و دوستی در جهان می باشد در صورتی که چنین نیست و این مراسم سالانه گرامیداشت سالروز ترور و خشونت می باشد و سران فرقه و بطور خاص مریم رجوی نمی توانند با مانور های اینچنینی نظیر دعوت از آقای محمود عباس به اینگونه مراسم چهره تروریستی خود را بزک کرده و مدره نمایی نماید و اینگونه تاکتیک ها لو رفته است و پیشاپیش محکوم به شکست می باشد .

***

https://youtu.be/cML2aJVpFeA

Grand Controversy as MEK can’t prove leader Massoud Rajavi is dead or alive

2016-06-30-1467308500-6000440-download.jpgMaryam Rajavi — MEK Propaganda Queen — Advertises Her Serives For Iran’s Enemies

The MKO, Fan club of Saudi Arabia (Mojahedin Khalq, MEK, Rajavi cult)

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیIranian resistance group MKO to move to Albania (aka Mojahedin Khalq, MEK, NCRI, …)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=26185

معمای دیدار مریم رجوی و محمود عباس 

مزدوران عربستان محمود عباس مجاهدین خلق مهرداد فرهمند، بی بی سی، قاهره، دوم اوت ۲۰۱۶:… سه هفته پس از آنکه امیر ترکی بن فیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس سخنرانی کرد، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در همین شهر با مریم رجوی دیدار کرده که در غیاب همسرش، از او با عنوان رهبر سازمان مجاهدین خلق یاد می شود. توالی این دو رویداد این گمانه را تقویت … 

محمد سید المحدثین مجاهدین خلق فرقه رجویهذیان گویی های محدثین

مزدور مریم رجوی شادمانی برای ترور عربستان سعودیرزومه مجاهدین برای استخدام دائم

لینک به منبع

معمای دیدار مریم رجوی و محمود عباس

مزدوران عربستان محمود عباس مجاهدین خلق

سه هفته پس از آنکه امیر ترکی بن فیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس سخنرانی کرد، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در همین شهر با مریم رجوی دیدار کرده که در غیاب همسرش، از او با عنوان رهبر سازمان مجاهدین خلق یاد می شود. توالی این دو رویداد این گمانه را تقویت کرده که شاید اراده ای برای برجسته کردن سازمان مجاهدین خلق و سرمایه گذاری سیاسی روی آن در کار باشد.

محتوای دیدار محمود عباس و مریم رجوی را که شنبه شب گذشته (سی ام ژوئیه) انجام گرفت، تنها منابع مجاهدین خلق مخابره کردند و هیچیک از مسئولان فلسطینی توضیحی درباره این دیدار ندادند. در حالی که همه دیگر دیدارهای آقای عباس طبق روال و تشریفات مرسوم اداری به رسانه ها اطلاع داده شد، نه سخنگوی رسمی محمود عباس، نه مسئول تشریفات دفتر او و نه نماینده تشکیلات خودگردان در پاریس با وجود تماسهای پی در پی من برای توضیح در خصوص این دیدار در دسترس قرار نگرفتند. دیگر رسانه ها نیز اطلاعاتی در خصوص این دیدار و دلیل انجام گرفتن آن در بازه زمانی کنونی از مسئولان فلسطینی منتشر نکرده اند.پیشتر بارها پیش آمده است که دولتمردان یا قانونگذارانی غیرایرانی پس از آنکه دیداری با اعضا یا سران سازمان مجاهدین خلق داشته اند یا بیانیه ای در حمایت از این سازمان امضا کرده اند در پاسخ به رسانه ها گفته اند که از پیشینه این سازمان اطلاع دقیقی نداشته اند، اما محمود عباس که از هنگام پیدایش جنبش فلسطینی فتح از فعالان آن بوده با توجه به همکاری دیرینه این جنبش با سازمان مجاهدین خلق که به پیش از انقلاب ایران باز می گردد، نمی تواند از پیشینه سازمان مجاهدین خلق بی اطلاع باشد.

پیش از انقلاب، شماری از نفرات سازمان مجاهدین در اردوگاههای جنبش فتح در لبنان آموزش می دیدند و افرادی از اعضای سابق این سازمان به من گفته اند که پس از انقلاب و در سالهای جنگ داخلی لبنان در کنار اعضای جنبش فتح در این کشور بوده اند. همچنین بخشی از نیروهای جنبش فتح دوشادوش مجاهدین خلق و تحت حمایت ارتش عراق با ایران می جنگیده اند که حاصل این همکاری، از جمله عملیات موسوم به چلچراغ در واپسین هفته های جنگ بود که در آن، شهر مهران به تصرف مجاهدین خلق درآمد. من با افرادی در لبنان گفتگو کرده ام که هنوز در جنبش فتح در لبنان عضویت دارند و از حضور خود در این عملیات گفتند. برخی از آنها حتی جای گلوله هایی را به من نشان داده اند که در جنگ با نیروهای ایرانی به تن آنها اصابت کرده بود.

یاسر عرفات، رهبر سازمان فتح در سفر به ایران با مسعود رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق دیدار کرده بود

در سالهای اخیر نیز مسئولانی از جنبش فتح بیانیه هایی در حمایت از سازمان مجاهدین خلق صادر کرده اند. با وجود چنین پیشینه ای، عملکرد دفتر محمود عباس در خصوص اطلاع رسانی از دیدار وی با مریم رجوی می تواند به این شائبه دامن بزند که وی با توجه به جایگاهی که نه به عنوان عضو قدیمی جنبش فتح، بلکه به عنوان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دارد، شاید نه با طیب خاطر که با رودربایستی و احتمالا با ترغیب و تشویق دیگران با مریم رجوی دیدار کرده است. اما ترغیب و فشار از جانب که؟

‘می دانم چه می خواهی اما جواب نمی دهم’

نشانه ای برای رسیدن به این پاسخ را شاید بتوان در رفتار مشابه هفت نماینده مجلس مصر دید که آنها هم در گردهمایی سه هفته پیش مجاهدین خلق در پاریس حضور یافتند. پس از بازگشت این نمایندگان به مصر، یکی از آنان به نام یحیی عیسوی به روزنامه الیوم السابع (روز هفتم) گفت که سلیمان وهدان، نایب رئیس دوم مجلس مصر در گردهمایی مجاهدین سخنرانی هم کرده، اما پس از آن دیگر با وجود پافشاری پی در پی من حاضر نشد به هیچ وجه سخنی در باب حضور خود و همکارانش در این گردهمایی بگوید. در دو دیدار حضوری نسبتا طولانی حتی وقتی از او خواستم درباره حضورش در همایش مبارزه با تروریسم در پاریس که ارتباطی هم با گردهمایی مجاهدین خلق داشت مقابل دوربین سخن بگوید، به من گفت می دانم چه می خواهی از من بپرسی و جوابت را نخواهم داد.دیگر نمایندگان مصری شرکت کننده در گردهمایی مجاهدین خلق نیز یا در دسترس قرار نگرفتند یا حاضر نشدند سخنی درباره حضورشان در گردهمایی بگویند. یکی از آنان حتی نام مریم رجوی را هم بدرستی به خاطر نداشت که می تواند حاکی از این باشد که چه بسا او اطلاعات چندانی درباره سازمان مجاهدین خلق ندارد. پرسش اینجاست که چرا یک قانونگذار بدون شناخت دقیق از سازمانی که گردهمایی ای را برپا کرده، در این گردهمایی که علنی برگزار و پوشش گسترده رسانه ای به آن داده شده است شرکت می کند، اما سپس حاضر نیست درباره انگیزه خود از این حضور سخنی بگوید؟ اینجا نیز گمانه ترغیب، تشویق و نفوذ احتمالی دیگران خودنمایی می کند.

مریم رجوی و شاهنامه فردوسی

مجاهدین خلق هر ساله در ویلپنت در حومه شمالی پاریس گردهمایی برگزار می کنند و شماری از سیاستمداران غیرایرانی حامی آنان نیز در این گردهمایی حضور می یابند، اما آنچه گردهمایی امسال را برجسته کرد و در توجه رسانه ها قرار داد، شرکت و سخنرانی امیر ترکی بن فیصل در آن بود.

مریم رجوی در گردهمایی “مقاومت ایران” در پاریس

سه هفته پیش که این گردهمایی برگزار شد، برخی از ناظران بر این باور بودند که حضور امیر ترکی نمی توانسته بدون هماهنگی دربار و دولت سعودی باشد و آن را نشانه ای از این دانستند که اوج گیری تنش با ایران، سعودیها را به فکر سرمایه گذاری روی سازمان مجاهدین خلق انداخته که هنوز سازمانیافته ترین گروه مخالف نظام حاکم بر ایران است.در مقابل پاره ای دیگر از ناظران معتقد بودند که امیر ترکی هم اکنون هیچ سمت رسمی در عربستان سعودی ندارد و با توجه به تنوع و حتی گاه، اختلاف میان مواضع سیاسی اعضای خاندان بزرگ و پرشمار سلطنتی سعودی، حضور او در گردهمایی مجاهدین خلق و این را که به مریم رجوی گفته است: «تلاشهای تو و شوهر مرحومت برای رهایی مردمتان همچون شاهنامه [فردوسی] در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد»، نباید به پای دولت و دربار سعودی نوشت و فراتر از ظرفیت و جایگاه شخصی او دید.اما اکنون و پس از گذشت سه هفته به نظر می رسد که نشانه های موجود بیشتر حاکی از این است که اگر اراده ای برای سرمایه گذاری سیاسی روی سازمان مجاهدین خلق در کار باشد، این اراده از منبعی فراتر از امیر ترکی بن فیصل سرچشمه می گیرد.

‘مهمترین خبر’

از جمله بارزترین این نشانه ها، پوشش گسترده ای بود که رسانه های عربی وابسته به نهادهای سعودی به گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس دادند. الحیات و الشرق الاوسط، دو روزنامه بین المللی اصلی جهان عرب، با این گردهمایی به عنوان مهمترین خبری برخورد کردند که در روز شنبه نهم ژوئیه در جهان رخ داده،‌ گزارش این گردهمایی را در صدر اخبارشان در صفحه نخست نشاندند، شمار شرکت کنندگان گردهمایی را یکصد هزار نفر اعلام کردند و مریم رجوی را رهبر مخالفان جمهوری اسلامی خواندند.

رسانه‌های نزدیک به دولت عربستان سعودی پوششی گسترده به حضور امیر ترکی فیصل در گردهمایی مجاهدین خلق دادند

سلمان دوسری، سردبیر روزنامه الشرق الاوسط به من گفت که دلیل تصمیم او در قائل شدن چنین ارزش خبری برای گردهمایی مجاهدین خلق این بوده که آن را بزرگترین گردهمایی مخالفان حکومت ایران در خارج تاکنون دانسته و گردآوردن «جمعیت عظیم یکصدهزار نفری» از دید او حاکی از این است که مجاهدین خلق را نباید سازمانی عادی به حساب آورد. آقای دوسری همچنین گفت که پوشش گسترده روزنامه اش به این گردهمایی با مشورت با دو نفر از کارشناسان ایران صورت گرفته است که با این روزنامه همکاری می کنند. وی نامی از این دو «کارشناس ایران» نبرد اما در تماسی که با امیر طاهری، روزنامه نگار باسابقه ایرانی گرفتم که سالهاست ستون ثابتی در روزنامه الشرق الاوسط دارد، وی گفت که در این خصوص هیچ مشورتی با او نشده است.تلویزیون العربیه نیز که سرمایه گذار سعودی دارد همچون الحیات و الشرق الاوسط به گردهمایی مجاهدین خلق پوششی گسترده داد و شمار دیگری از رسانه های عربی نیز همسو با این رسانه های پرمخاطب عمل کردند تا آنجا که حتی گمانه هماهنگی میان این رسانه ها را به ذهن متبادر می کرد.اگر این پوشش رسانه ای احیانا با هماهنگی صورت گرفته باشد، برنامه ریزی آن فراتر از جایگاه و امکانات امیر ترکی بن فیصل به نظر می رسد که سهمی در مالکیت و اداره و نقشی در سیاستگذاری این رسانه ها ندارد. همین تحلیل در مورد گمانه ترغیب، تشویق یا اعمال نفوذ برای انجام گرفتن دیداری میان مریم رجوی و محمود عباس و همچنین حضور هفت قانونگذار مصری در گردهمایی مجاهدین خلق نیز می تواند صدق کند.در شرایطی که رابطه دو کشور چنین تیره است و مسئولان لشکری و کشوری ایران دائما و به تندی علیه عربستان سعودی سخن می‌گویند، طبیعی به نظر می رسد که عربستان سعودی هم که توان مالی و نفوذ سیاسی بسیار بیشتری از ایران دارد، روی گروههای مخالف نظام حاکم بر ایران سرمایه گذاری کند. اما سئوال اینجاست که سیاستگذاران سعودی با چه تحلیل و شناختی از سازمان مجاهدین خلق به اندیشه حمایت از آن افتاده اند؟

***

مریم رجوی به خبر مرگ مسعود رجوی گوش میدهداعلام مرگ مسعود رجوی درست پس از شعارهای مریم عضدانلو و مدعوینش در ستایش رهبرشان

(معرفی محمد سید المحدثین شکنجه گر زندنهای صدام)

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقبازخوانی ارتش اسارت بخش فرقه رجوی – قسمت اول و دوم

تاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=25913

تقابل عربستان و ایران؛ ارسال پیام از مقر سازمان مجاهدین خلق 

jamshid_Barzegarجمشید برزگر، بی بی سی، دوازدهم ژوئیه ۲۰۱۶:… آقای فیصل زمانی که قصد داشت خطاب به مریم رجوی سخن بگوید و اقدامات او و همسرش مسعود رجوی را بستاید، از آقای رجوی با عنوان مرحوم یاد کرد، و پس از آنکه به دلیل تشویق حضار ناگزیر شد جمله اش را تکرار کند، مجددا از “مرحوم مسعود رجوی” سخن گفت. در آن زمان، نه مریم رجوی به عنوان مخاطب او و نه حاضران در نشست، واکنشی … 

لینک به منبع

تقابل عربستان و ایران؛ ارسال پیام از مقر سازمان مجاهدین خلق

جمشید برزگر
تحلیلگر بی بی سی در امور ایران

مریم رجوی

نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق ایران، در شهر بورژه در حومه پاریس، امسال بیش از هر چیز دیگر تحت الشعاع حضور و سخنان شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی (استخبارات) قرار گرفت.

جمشید برزگرجمشید برزگر

به گفته برخی منابع نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران، نشست سالانه این سازمان که معمولا در ماه ژوئن برگزار می شد، امسال به دلیل تقارن با ماه رمضان در روز شنبه نهم ژوییه برگزار شد.

رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق و برخی رسانه های عربی که به طور زنده آن را گزارش می کردند، از حضور حدود صد هزار تن از هواداران سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت در این نشست خبر داده اند.

تقریبا در همه نشست های سالانه سازمان مجاهدین خلق، شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی که اغلب در زمان حضور فاقد سمت رسمی بوده اند، شرکت و از این سازمان حمایت کرده اند، حتی اگر در زمان تصدی گری خود در مقامی سیاسی، رویکردی متفاوت در قبال سازمان مجاهدین خلق داشته یا از شرکت در نشست های این سازمان خودداری کرده بودند.

امسال نیز همچون سال های گذشته شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی و مسلمان در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران حضور یافتند و در سخنان خود از این سازمان حمایت کردند.

وبسایت سازمان مجاهدین خلق سخنرانان این نشست را چنین معرفی کرده است: نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا، جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، مایکل موکیزی وزیر سابق دادگستری آمریکا، هوارد دین رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا، فیلیپ کراولی سخنگوی سابق وزارت‌خارجه آمریکا، تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا، بیل ریچاردسون، فرماندار، سفیر و وزیر پیشین در آمریکا، ارتشبد جیمز کانوی فرمانده پیشین نیروی تفنگداران دریایی آمریکا، مارک کینزبرگ سفیر پیشین آمریکا در مراکش، ژنرال دیوید فیلپس فرمانده سابق حفاظت اشرف، لوییس فری رئیس سابق اف.بی.آی، فرانسیس تاونزند مشاور رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، اد ملکرت نماینده پیشین دبیرکل سازمان ملل‌ متحد در عراق، استرون استیونسون رئیس پیشین هیئت رابطه با عراق در پارلمان اروپا، سیداحمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، پاندلی مایکو نخست‌وزیر اسبق آلبانی، رامایاد وزیر پیشین حقوق‌ بشر فرانسه، اینگرید بتانکورد کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا و صالح القلاب وزیر پیشین تبلیغات اردن.

البته شماری از سخنرانان نیز با سمت و عنوان فعلی خود معرفی شده و در این نشست سخنرانی کرده اند: سناتور آمریکایی رابرت توریسلی، چاک والد معاون فرمانده ارتش آمریکا در اروپا، اولین یونه عضو سنای فرانسه، سر دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان (بریتانیا)، آنتئا مک اینتایر نماینده پارلمان اروپا از انگلستان، پال موناهان نماینده پارلمان انگلستان، ماتیو آفورد نماینده پارلمان انگلستان، جودی اسکرو نمایندهٴ مجلس کانادا، فرانسیس ری یل نماینده پارلمان فدرال سوئیس، محمد اللحام نماینده پارلمان فلسطین، ژیلبرت میتران رئیس بنیاد «دانیل میتران» و از فرزندان فرانسوا میتران، رئیس‌جمهور فقید فرانسه، سناتور ونسان کاپوکانیرو شهردار بورژه و دو تن از رهبران مخالفان بشار اسد در سوریه.

میهمان جنجالی

ترکی فیصل

با این همه، به نظر می رسد که یک نام بیش از دیگران توانسته هم توجه رسانه ها را به خود جلب کند و هم واکنش مقامات جمهوری اسلامی را برانگیزد: شاهزاده ترکی الفیصل، فرزند پادشاه سابق عربستان سعودی و رئیس پیشین استخبارات این کشور.

درست است که ترکی الفیصل، رییس پیشین استخبارات سعودی است، اما او فرزند پادشاه پیشین عربستان و عضوی موثر و بانفوذ در خاندان سلطنتی این کشور هم هست. جایگاه و پیشینه ترکی الفیصل به ویژه در متن روابط بسیار متشنج جمهوری اسلامی ایران با شماری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و در رأس آنان عربستان سعودی اهمیتی دوچندان به نفس حضور و سخنرانی او در نشست یکی از اصلی ترین نیروهای مخالف جمهوری اسلامی می بخشد.

تندی لحن رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی در مقابله با جمهوری اسلامی و رهبران پیشین و کنونی آن و صراحت او در تأکید بر ضرورت براندازی نظام سیاسی مستقر در ایران، هنگامی که دو کشور فاقد مناسبات سیاسی با یکدیگرند، جایی برای تفسیر و تاویل این اقدام او باقی نمی گذارد.

جمهوری اسلامی ایران هم، در درک این پیام تعلل نکرده و هم حضور و هم سخنان ترکی الفیصل را نه مواضع شخصی او، بلکه مواضع رسمی عربستان سعودی در دشمنی با خود قلمداد و آن را محکوم کرده است. اظهارات سخنگوی سپاه پاسداران و منبعی آگاه در وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنرانی ترکی الفیصل به احتمال بسیار تنها سرآغاز رشته ای از واکنش های تند خواهد بود و هر دریچه و روزنه محتمل برای بهبود روابط دو کشور در آینده قابل پیش بینی را خواهد بست.

تردیدی نیست که حضور و سخنرانی ترکی الفیصل در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران، به معنای رسمیت یافتن مناسبات و مراودات سازمان و دولت سعودی به حساب خواهد آمد.

اما چرا عربستان سعودی، که در تمامی سال های گذشته با وجود همه تنش هایش با جمهوری اسلامی در همکاری و همراهی با سازمان مجاهدین خلق احتیاط می کرد، اکنون بی مهابا، دست رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت خود را چنان باز می گذارد که در این نشست حاضر شود و با تندترین لحن ممکن از ضرورت سرنگونی نظام حاکم بر ایران سخن بگوید؟

از زمان روی کار آمدن پادشاه جدید عربستان سعودی و تیم نزدیک به او، همه اتفاقات بر شدت تیرگی روابط ایران و عربستان افزوده است. همزمان با در پیش گرفته شدن رویکردی سرسختانه تر در قبال ایران در ریاض، رهبران جمهوری اسلامی از جمله آیت الله خامنه ای و فرماندهان سپاه بر تندی لحن خود در قبال عربستان سعودی و متحدانش در منطقه افزوده اند.

اعدام شیخ نمر روابط ایران و عربستان را به شدت تیره‌تر کرد

اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی سرشناس شیعه در عربستان سعودی و حمله به سفارت این کشور در تهران، به قطع روابط دو کشور انجامید. تحولات جاری در یمن، عراق، سوریه و سرآخر دور تازه تهدیدهای رهبران ایران علیه حکومت بحرین، ظاهرا جایی برای پرده پوشی و احتیاط نزد رهبران عربستان سعودی باقی نگذاشته است.

در چنین شرایطی، حمایت آشکار و مستقیم از نیروی مخالفی که رهبران جمهوری اسلامی از همان آغاز استقرار نسبت به آن حساسیت فوق العاده ای نشان داده اند، پیامی است که تندی آن به خوبی در تهران احساس خواهد شد و ناگزیر در واکنش ها و مناسبات و تحولات منطقه ای بازتاب خواهد یافت.

از سوی دیگری، سازمان مجاهدین خلق نیز که در سال های اخیر و به دنبال از دست دادن پایگاه اصلی خود در عراق در کمپ اشرف به طور فزاینده ای تحت فشار بوده است، دلیلی نمی بیند که از این همکاری علنی و صدور چنین پیامی به تهران استقبال نکند.

هدف اصلی و اولویت غیرقابل جایگزین سازمان مجاهدین خلق ایران، برانداختن حکومت جمهوری اسلامی است. استقرار در خاک عراق، هنگام جنگ این کشور علیه ایران، به روشنی ثابت کرد که این سازمان تا کجا حاضر است برای دستیابی به هدف خود هزینه بپردازد. به همین دلیل، برای این سازمان، به ویژه در شرایط کنونی داشتن متحد یا یاریگری علنی مانند عربستان سعودی، رخدادی مثبت به حساب خواهد آمد.

‘مرحوم مسعود رجوی’؟

فارغ از لحن به شدت تند و ستیزه جویانه ترکی الفیصل در قبال رهبران جمهوری اسلامی، بخش دیگری از سخنان او نیز مورد توجه قرار گرفته است.

آقای فیصل زمانی که قصد داشت خطاب به مریم رجوی سخن بگوید و اقدامات او و همسرش مسعود رجوی را بستاید، از آقای رجوی با عنوان مرحوم یاد کرد، و پس از آنکه به دلیل تشویق حضار ناگزیر شد جمله اش را تکرار کند، مجددا از “مرحوم مسعود رجوی” سخن گفت.

در آن زمان، نه مریم رجوی به عنوان مخاطب او و نه حاضران در نشست، واکنشی نشان ندادند. با این حال در متون منتشر شده از ترکی الفیصل در رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق، کلمه مرحوم حذف شده است و حتی شاهین قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، در واکنشی به رادیو فردا با استناد به گزارش های منتشر شده در روزنامه الشرق الاوسط و دو منبع عربی دیگر، گفته که از سخنان ترکی الفیصل سوء تعبیر و نتیجه گیری نادرست شده است.

برخی منابع نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران نیز در گفتگویی که با آنها داشتم، بر زنده بودن رهبر سازمان خود تاکید کردند و اظهارات رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی را اشتباه خواندند.

مسعود رجوی از زمان سقوط صدام حسین در عراق، در مکانی نامعلوم به سر می برد. با این همه، او در سال های اخیر به طور پیوسته از طریق پیام های صوتی و تصویری با اعضای سازمان و هوادارانش در تماس بوده است.

آخرین پیام صوتی مسعود رجوی حدود ۲۱ ماه پیش، در ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۳ منتشر شده است. از آن هنگام تا کنون تنها پیام های مکتوبی از او منتشر شده است.

در چنین شرایطی به نظر می رسد که تردیدها در مورد سرنوشت مسعود رجوی تنها می تواند با ارسال پیام صوتی یا تصویری جدید و یا دیده شدن دوباره او برطرف شود.

اما حتی اگر چنین شود، باز این سوال همچنان مطرح خواهد بود که آیا کسی مانند رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت یک کشور، زمانی که می خواهد با یک نیروی مخالف صحبت کند، از وضعیت مرگ و زندگی رهبر آن مطلع نیست و به سادگی و به سهو می تواند مرتکب اشتباهی تا این حد خبرساز و غیرمنتظره شود؟

(پایان)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18746

درخواست مریم رجوی از سفیر عربستان برای استفاده از بقایای مجاهدین خلق در تجاوز به یمن 

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمخبرگزاری فارس، بیست و هشتم می ۲۰۱۵:…  «مریم رجوی»، رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در دیدار با «محمد آل الشیخ»، سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی در کمک و همکاری با عربستان در تجاوزاتش علیه ملت یمن خبر داد.  رجوی در این دیدار همچنین تاکید کرد که عربستان هرگاه از مجاهدین خلق درخواست کمک کند، این سازمان آماده اجرای درخواست‌های این کشور فورا …

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمگاف جدی تلویزیون العربیه در مصاحبه با مریم رجوی (+ مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه)

لینک به منبع

در دیدار مریم رجوی با سفیر عربستان در پاریس:

«مجاهدین خلق» برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعلام آمادگی کرد

سازمان تروریستی مجاهدین خلق آمادگی خود را برای هرگونه کمک و همکاری با عربستان سعودی در تجاوزاتش علیه یمن اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: «مجاهدین خلق» برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعلام آمادگی کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، «مریم رجوی»، رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در دیدار با «محمد آل الشیخ»، سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی در کمک و همکاری با عربستان در تجاوزاتش علیه ملت یمن خبر داد.

رجوی در این دیدار همچنین تاکید کرد که عربستان هرگاه از مجاهدین خلق درخواست کمک کند، این سازمان آماده اجرای درخواست‌های این کشور فورا و بدون ذره‌ای تردید است.

شبکه الغدیر نیز در این خصوص نوشت: به نظر می‌رسد، رجوی تلاش دارد، پس از طرد شدن گروه تروریستی‌اش از عراق به هر طریق ممکن جای پایی برای خود در عربستان پیدا کند.

منابع آگاه خاطر نشان می‌کنند که رجوی و آل الشیخ تاکنون چندین بار با یکدیگر در پاریس دیدار داشته‌اند و رجوی در این دیدارها از کمک‌ها و حمایت‌های مالی‌ عربستان سعودی در سال‌های گذشته از این گروه بویژه پس از طرد شدن از عراق، تقدیر و تشکر کرده است.

انتهای پیام/ز

Self Sacrifice Struan Stevenson Rajavi terroristsBehind Struan Stevenson’s book “Self Sacrifice

آن خدابنده سرگی بلیسکوPresident of MIVILUDES Serge Blisko with Anne Khodabandeh (Singleton) of the FST

***

همچنین:

نعل وارونه ای بنام دخالت های ایران در امورمنطقه!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، دهم می ۲۰۱۵:…  تسلط بر منابع خاورمیانه توسط دیگرانی که تلفات انسانی ومالی ناشی این حماقت وخیانت رهبران ودولتمردان خود را متقبل میشوند وحرکت راحت تر برای گشودن دروازه های شرق که اینک نقش مهم تری در جهان ایفا میکند! فرقه ی رجوی با هزار زجمت

کسی به آمدن مجاهدین فکر هم نمیکند!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، نوزدهم آوریل ۲۰۱۵:… انتشار نوشته هایی ازباند رجوی که عمدتا درصدد تولید نفرت بین اسرا وخانواده ها میباشد وطی آن با لحن تندی باشما برخورد میشود، ابدا نباید شما را به خشم آورده و با تسلیم شدن به یاس وبیعملی، سرنوشت فرزندان خود را که مسلوب الاختیار بوده وموقعیتی کمتر ازصغا

جان بولتون جزو منتصبان شِلدون گرَی اَدلسون هاست!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، سیزدهم آوریل ۲۰۱۵:… جریان ازاین قرار است که گویا دریکی ازرسانه های فارسی زبان مطلبی نوشته شده که طی آن این سناتور نئوکونسراتیو وصهیونیست امریکائی به پیشنهاد بمباران ایران متهم شده و رسانه های رجوی بعنوان وکیل مدافع او وارد معرکه شده و با درج م
 
 
مریم رجوی مزدور عربستان صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، دوم آوریل ۲۰۱۵:…  فرقه ی رجوی که منافع ننگین وگذرای خود را درهمراهی وهمکاری با این مرتجعین واربابان بزرگتر نئو کان آنها دانسته به تکاپو افتاده وعلاوه برتکرار شبانه روزی اخبار دروغین رسانه هایی که تحت تسلط وال استریت ، صهیونیست ها ونئو کان ها هستند، خود نی
 
 
مریم رجوی، حجاب اجباریصابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، بیست و ششم مارس ۲۰۱۵:…  باندازه ی طرف مقابل هم قابل اعتماد نیستند ؟ آیا فراموش کرده اید که جورج بوش بعد از اشغال افغانستان وعراق و علیرغم مشاهده ی اینکه ایران هیچ کمکی به رژیم های غیر نرمال این کشورها نکرد و بخاطر این برخوردش میبایست مورد تک
 
 
صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، بیست و سوم مارس ۲۰۱۵:…  اصلا چرا جای دوری برویم ، همینکه درسازمانی موسوم به مجاهدین خلق ایران ، عوامل عینی وذهنی معینی سبب شد که این سازمان ازنفی سیستم سرمایه داری مترقی تر ، به قبول روابط برده داری درمناسبات خود روی آورد ، نشان میدهد ک
 
 
صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، هشتم مارس ۲۰۱۵:…  وبسایت رسمی مجاهد نماهای خلق ایران نوشته است : “خانم خوله دنیا سخنگوی ائتلاف ملی سوریه: ریشه اصلی مشکلات منطقه رژیم ایران است ” جواب ساده وقاطع این ادعای سرتاپا دروغ این است که این ایران نبوده ونیست که نقشه ی ایجاد خاورمیانه ی بزرگ را د