دولت رسما مسئول حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشد

دولت رسما مسئول حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشد

حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشدگازتا ایمپکت، تیرانا، آلبانی، پنجم دسامبر 2021:… چنین نقض حقوق بشری در عین حال جزو جرائم جنایی محسوب می شود که طبق مواد قانون جزای جمهوری آلبانی، مجازات زندان را در پی دارد. فاجعه خانواده دانافر در اواخر ماه نوامبر (آبان ماه)، زمانی رخ داد که خانواده دانافر تصمیم به ترک فرقه رجوی گرفتند. پدر خانواده و دو پسرش نوید دانافر و شاهپور دانافر از مسئول خود در فرقه رجوی خواستند تا به آنها اجازه دهند که اردوگاه مانز را ترک کرده و مانند بسیاری دیگر از اعضای سابق فرقه در شهر تیرانا زندگی کنند. فرماندهان اردوگاه به دستور مستقیم مریم رجوی، رهبر فرقه، به خانواده مورد نظر اجازه خروج از اردوگاه مانز و اقامت در تیرانا را ندادند. دولت رسما مسئول حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشد

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدردستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر 

دولت رسما مسئول حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشد

5 دسامبر 2021

گازتا ایمپکت Gazeta Impact، تیرانا، آلبانی

حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشد

(ترجمه ایران اینترلینک)

لینک به متن انگلیسی:

State officially responsible for protecting Iranians sheltering in Albania

بین سال‌های 2013 (در آخرین روزهای دولت دوم بریشا Berisha) تا سال 2016، چندین هزار ایرانی بر اساس توافق‌نامه‌ای بین دولت‌های آلبانی و جامعه بین‌المللی، که هرگز علنی نشد، وارد آلبانی گردیدند.

این ایرانیان بخشی از یک سازمان سابقا تروریستی بودند (تا سال 2012 در فهرست سازمان های تروریستی وزارت خارجه ایالات متحده قرار داشت). این سازمان با نام های متعدد یا به عنوان بخشی از سازمان های پوششی مانند شورای ملی مقاومت نیز شناخته می شود. این ایرانیان پناهنده در آلبانی، به عنوان اعضای فرقه رجوی نیز معروف هستند. با ورود این سازمان از عراق به آلبانی، یک سری فرار از صفوف آنها صورت گرفت. اعضای زن و مرد، چه زمانی که ایرانیان در حومه تیرانا مستقر شده بودند و چه زمانی که به شهر مانزManez  در به اصطلاح اردوگاه اشرف 3 منتقل شدند، گروه را ترک کردند و از آن خارج شدند.

پس از اینکه آلبانی تحت تاثیر همه گیری ویروس کووید-19 قرار گرفت، فرار از اردوگاه اشرف 3 نیز افزایش یافت، زیرا این ویروس به طور قابل توجهی در اردوگاه گسترش یافت و تعداد را زیادی کشته و بسیاری را مبتلا نمود.

در روزهای اخیر، علاوه بر تداوم فرار از سازمان، حتی به صورت گروه‌های خانوادگی، نقض جدی حقوق بشر اعضای سابق فرقه رجوی صورت گرفته است. چنین نقض حقوق بشری در عین حال جزو جرائم جنایی محسوب می شود که طبق مواد قانون جزای جمهوری آلبانی، مجازات زندان را در پی دارد. فاجعه خانواده دانافر در اواخر ماه نوامبر (آبان ماه)، زمانی رخ داد که خانواده دانافر تصمیم به ترک فرقه رجوی گرفتند. پدر خانواده و دو پسرش نوید دانافر و شاهپور دانافر از مسئول خود در فرقه رجوی خواستند تا به آنها اجازه دهند که اردوگاه مانز را ترک کرده و مانند بسیاری دیگر از اعضای سابق فرقه در شهر تیرانا زندگی کنند. فرماندهان اردوگاه به دستور مستقیم مریم رجوی، رهبر فرقه، به خانواده مورد نظر اجازه خروج از اردوگاه مانز و اقامت در تیرانا را ندادند.

پیوستن آلبانی به اتحادیه اروپا – نامه سرگشاده به مذاکره کنندگان اروپایی

اقدام به خودکشی

یکی از پسران، یعنی شاهپور دانافر، با بریدن رگ های مچ دست خود اقدام به خودکشی کرد. شاهپور در بیمارستان QSUT (مرکز بیمارستان دانشگاهی “مادر ترزا Teresa”) بستری شد. ارگان های دولتی آلبانی سکوت کثیفی را در قبال این پرونده اقدام به خودکشی اختیار کرده اند.

پلیس دورسDurrës  و پلیس تیرانا در بیانیه های مطبوعاتی خود به هیچ وجه به چنین موردی اشاره نکرده اند. ریاست QSUT نیز که در این دردسر گرفتار شده است، سکوت کاملی را اختیار کرده است. به پلیس، پزشکان و رهبران فرقه رجوی یادآوری می کنیم که تحریک به خودکشی یک جرم کیفری است و مجازات آن حبس است. به رهبران پلیس در دورس و تیرانا و همچنین مدیر گلدیس نانو Gledis Nano ، آنچه را که در ماده 99 قانون شماره 7895 dt به تاریخ 27/1/1995 نوشته شده است را یادآوری می کنیم: «باعث خودکشی یا اقدام به خودکشی یک فرد شدن، در نتیجه بدرفتاری سیستماتیک یا دیگر رفتارهای سیستماتیک که به شدت به حیثیت وی لطمه می زند، توسط شخصی که به او وابسته هستند یا توسط شخصی که دارای رابطه خانوادگی یا زندگی مشترک می باشند، مجازات حبس از سه تا هفت سال را در پی دارد.»

همه آن دسته از افسران پلیس و پرسنل پزشکی که دهان خود را در برابر چنین جنایتی – که مجازات آن تا 7 سال حبس است – بسته اند، باید از خود بپرسند که آیا ارزش آنرا دارد که برای تحقق هوس های جنایتکارانه یک پیر زن و یک تروریست سابق غیر سیاسی بی وطن مثل مریم رجوی به زندان بروند؟

متأسفانه حتی اکنون که در حال نگارش این مقاله هستیم، نقض حقوق بشر در مورد قربانی مذکور، یعنی فرد نجات یافته از یک اقدام به خودکشی، ادامه دارد. از فیلم های آماتوری با تلفن همراه که مخفیانه در QSUT گرفته شده مشخص است که 2 نگهبان مرد، از اعضای فرقه رجوی، دائماً در کنار قربانی قرار دارند. به مدیر جدید QSUT خانم آلبانا فیکو  Albana Ficoیادآوری می کنم که استقرار دو نگهبان به این شکل در کنار قربانی در تمام طول روز آشکارا مغایر با مفاد آیین نامه اساسی عملکرد QSUT مصوب سال 2015 می باشد. حضور دو نگهبان «تمام وقت» چیزی کمتر از شکنجه روانی مداوم قربانی یعنی شاهپور دانافر است.

نقض قانون به این شکل فاحش به معنای مجازات های اداری و کیفری برای همه آلبانیایی هایی است که با زیر پا گذاشتن قانون و آیین نامه های جاری با فرقه رجوی در نقض حقوق بشر قربانی شاهپور دانافر همکاری می کنند.

به افسران پلیس یادآوری می‌کنم که برادر شوهر فیکو، وزیر کشور کنونی جمهوری آلبانی، پس از حادثه ای با پلیس، که عمدا خبرنگار و فیلمبردار را به داخل پرتگاه هل داد، از متهم کردن پلیس مورد سؤال ابایی نکرد. افسر پلیس مورد نظر پس از این رسوایی اطلاعاتی مبنی بر اقدام به خودکشی یک خارجی که به عنوان فردی تحت حمایت دولت آلبانی در این کشور به سر می برد (ماده 27 و ماده 33 کنوانسیون چهارم ژنو) افشا نمود. پلیس دورس و پلیس تیرانا نمی توانتد در این خصوص ساکت باشند. امیدواریم وزیر کوچی Cuci این بار زیردستان خود را متهم نکند. من علناً از مریم رجوی تروریست سابق می خواهم که سرنوشت مادر و دو پسر یعنی شاهپور و نوید را روشن کند. این خانم هنوز در کمپ اشرف 3 در مانز است. معلوم نیست که 3 عضو دیگر خانواده، بر خلاف میل خود یا داوطلبانه در اردوگاه باقی مانده باشند. آنان صرفاً در اردوگاه گروگان هستند. در مورد دوم، به پلیس آلبانی یادآوری می‌کنم که رئیس فرقه یعنی مریم رجوی و زیردستانش فراتر از هرگونه شک منطقی مرتکب جرم محرومیت غیرقانونی از آزادی شده‌اند.

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

هنوز دیر نشده است که مقامات آلبانیایی دست از همکاری جنایتکارانه خود با مریم رجوی تروریست سابق بردارند و جلوی نقض حقوق بشر افراد بیچاره را، که در اردوگاه اشرف 3 محبوس هستند، بگیرند. مشکلات تمام نشده است. برای تروریست سابق مریم رجوی ریختن خون اعضای اردوگاه اشرف 3 ادامه دارد. تبعیت در فرقه رجوی نه تنها توسط اعضای عادی بلکه توسط اعضای عالی رتبه در این فرقه نیز کنار گذاشته می شود. در دو هفته گذشته یکی دیگر از اعضای این فرقه، خواننده بسیار معروف ایرانی به نام فرشاد، اردوی مانز را ترک کرد. این خواننده هم مثل آقای شاهپور دانافر چیزی نمی خواهد جز اینکه مریم رجوی تروریست سابق به او اجازه دهد که در تیرانا به عنوان یک مرد آزاد، و نه به عنوان یک برده در اردوگاه مانز، زندگی کند. از این فرصت استفاده می‌کنم و از پلیس آلبانی می‌خواهم که مراقب آقای فرشاد باشد، زیرا او تحت فشار روانی مداوم از سوی فرماندهان فرقه است. شما می توانید همه چیز را از تروریست های سابق این فرقه انتظار داشته باشید، بنابراین از خدا می خواهم که پلیس آلبانی از آقای فرشاد محافظت کند.

تحقیقات مختصری که انجام دادم برایم فاش شد که یکی از فرماندهان فرقه رجوی با نام مستعار جواد خراسان (نام اصلی او اسماعیل مرتضایی است) فشار روانی شدیدی بر آقای فرشاد وارد کرده است. امیدوارم پلیس آلبانی از آقای فرشاد مراقبت کند و از هر گونه اتفاق غیرعادی مانند قتل، خودکشی یا حتی قتلی که به شکل دیگری جلوه نماید جلوگیری کند.

لینک به منبع 

دولت رسما مسئول حفاظت از ایرانیان در آلبانی می باشد

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مجاهدین-به-آلبانی-تحمیل-شده-اند-امنیت-م/

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر استخبرگزاری مهر به نقل از تهران تایمز، یازدهم سپتامبر 2020:… از زمان آمدن مجاهدین خلق، امنیت، حاکمیت و دموکراسی آلبانی به خطر افتاده است. بسیاری از همسایگان اروپایی به دلیل حضور مجاهدین خلق با ترس و احتیاط به آلبانی نگاه می کنند. مجاهدین خلق با باج گیری بسیاری از روزنامه نگاران، رسانه ها و سیاستمداران آلبانی را به حمایت از فعالیت های غیرقانونی مجبور کرده است. ایران و متحدان و شرکای اروپایی ما باید برای نجات آلبانی و اروپا از تهدید تروریسم و سازمان های افراطی با هم همکاری کنند. مجاهدین خلق باید منحل و ریشه کن شده و مجبور به پذیرش صلح، دموکراسی و قوانین بین المللی شود. مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است 

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر استOlsi Jazexhi Challenges Rajavi To Open Debate

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

یک روزنامه نگار آلبانیایی: منافقین به آلبانی تحمیل شده‌اند/امنیت ملی آلبانی به خطرافتاده است

اولسی یازچی گفت: مجاهدین خلق با دعوت مردم آلبانی به این کشور نیامده‌اند بلکه در سال ۲۰۱۶ توسط اوباما به آلبانی تحمیل شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روزنامه تهران تایمز، اولسی یازچی، کارشناس تاریخ و روزنامه نگار آلبانیایی، تاکید دارد که گروهک منافقین (مجاهدین خلق) با دعوت مردم آلبانی به این کشور نیامده اند، بلکه در سال ۲۰۱۶ توسط دولت اوباما به آلبانی تحمیل شدند.

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

یازچی در مصاحبه با روزنامه تهران تایمز گفته است: «وقتی دولت اوباما در سال ۲۰۱۶ از رژیم ادی راما خواست تا ۳۰۰۰ جنگجوی خارجی را در آلبانی میزبانی کند، مجاهدین خلق به آلبانی تحمیل شد.»

یازچی همچنین می افزاید: «در حالی که اکثریت آلبانیایی ها مسلمان هستند اما توسط رژیم فعلی آلبانی که مورد حمایت آمریکا است در کشور خودشان به حاشیه رانده شده و تهدید انگاشته می شوند.»

متن گفت و گوی تهران تایمز با اولسی یازچی به شرح زیر است:

لطفاً به ما بگویید مردم آلبانی درباره گروه تروریستی مجاهدین خلق چه می دانند؟

آلبانیایی ها می دانند که سازمان مجاهدین خلق یک سازمان تروریستی است که تا سال ۲۰۱۲ در لیست گروه های تروریستی ایالات متحده و اتحادیه اروپا قرار داشت. آلبانیایی ها به دلیل میزبانی دولت شان از مجاهدین خلق بسیار نگران هستند. بسیاری از آنها در گذشته اعتراض کرده و خواستار اخراج آنها شده اند، اما دولت آلبانی با ارعاب شهروندان تلاش کرده تا جلوی اعتراضات را گرفته و اجازه طرح پرسش ندهد. از طرف دیگر، مجاهدین خلق و طرفداران آن سعی می کنند گروه تروریستی خود را «یک گروه دموکراتیک» مخالف نظام در ایران به تصویر بکشند. مجاهدین خلق هزینه های زیادی را صرف نشر اطلاعات غلط در میان آلبانیایی ها و تصویر سازی شیطانی از ایران در آلبانی می کنند. در ماه های گذشته، مجاهدین خلق رادیکالیزه کردن برخی از آلبانیایی ها را برای پیوستن به فعالیت های تروریستی علیه ایران شروع کرده است، با همان روشی که داعش و جبهه النصره قبلاً این کار را می کردند.

چرا آلبانی استقرار گروه تروریستی مجاهدین خلق را در خاک خودش پذیرفت؟

آلبانی کشور مستقلی نیست. پس از آنکه آمریکایی ها در سال ۱۹۹۸ کودتا کردند و حزب سوسیالیست را به قدرت رساندند، آلبانی استقلال و آزادی های دموکراتیک خود را که پس از فروپاشی کمونیسم از آن برخوردار بودیم، از دست داد. از سال ۱۹۹۸ انتخابات به سرقت رفته است و سفارت ایالات متحده این سرقت را تایید کرده و دموکراتیک می داند. با اینکه اکثریت آلبانیایی ها مسلمان هستند، وزیران آلبانی، نخست وزیر، شهردار تیرانا و رئیس جمهور آن به انجیلی های کاتولیک و صهیونیست ها گرویده اند. مسلمانان توسط رژیم فعلی مورد حمایت آمریکا به حاشیه رانده و به عنوان تهدید تلقی می شوند و ادی راما، نخست وزیر آلبانی، از بدو رسیدن به قدرت، ده ها مسلمان را به دلیل اعتقادات سیاسی خود زندانی کرده است.

حزب سوسیالیست آلبانی آخرین انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۷ و انتخابات شهرداری های سال ۲۰۱۹ را به سرقت برده است. مخالفان از پارلمان دست شسته و انتخابات شهرداری ها نیز به همین شکل است. دولت آمریکا و سفیر آن در تیرانا، که مانند یک رهبر عالی رفتار می کند، با آلبانی رفتار بدتری نسبت به سیاست هایشان در زمان مصدق با ایران دارد. نخست وزیر آلبانی، ادی راما، مانند آناستازیا سوموزا از نیکاراگوئه است. آمریکایی ها می دانند که او یک خودکامه اسلام هراس و یک دزد است، اما با او مانند رفتار فرانکلین روزولت با سوموزا برخورد می کنند.

از آنجا که دولت ادی راما انتخابات را به سرقت برده، اقتصاد کشور را نابود کرده و بیشتر وزرای وی فاسد هستند و برخی از آنها با اتهام قاچاق مواد مخدر روبرو هستند، لذا هر کاری که آمریکایی ها از آنها بخواهند انجام می دهند چون مدیون آمریکا هستند.

اگر آنها از دستورات سفیر ایالات متحده اطاعت نکنند، با زندان و آزار و اذیت روبرو خواهند شد. اگر کسی داده های ویکی لیکس در مورد آلبانی را بخواند یا درباره تاریخ دادستان کل آدریاتیک که جرأت افشای سلطه رسانه ای ایالات متحده در مورد نهاد خود را داشت، به واقعیت پی می برد.

واقعیت این است که مجاهدین خلق مورد استقبال مردم آلبانی قرار نگرفتند، بلکه در سال ۲۰۱۶ هنگامی که دولت اوباما از رژیم ادی راما خواست تا ۳۰۰۰ جنگنجوی خارجی را میزبانی کند، به آلبانی تحمیل شدند. دولت ما این تصمیم را بدون اجازه و پرسش از آلبانیایی ها یا انجام هرگونه همه پرسی در مورد این اقدام خطرناک اتخاذ کرد.

البته مردم آلبانی اعتراض کرده و خواستار عدم استقرار مجاهدین خلق در این کشور شده اند. با این حال، آمریکایی ها و رژیم مورد حمایت آنها به مردم ما اجازه انجام همه پرسی و ابراز اراده وخواست دموکراتیک خود در مورد مجاهدین خلق را ندادند.

امروز، مجاهدین خلق مانند یک ارتش اشغالگر در کشور ما عمل می کنند. آنها سیاست خارجی آلبانی در قبال ایران را در دست خود گرفته و برای اخراج دیپلمات های ایرانی به کشور فشار می آورند.

این گروه تروریستی در میان مردم اخبار جعلی را پخش می کند؛ گویی که این دولت ایران بوده که بمب گذاری های تروریستی را انجام داده، پناهجویان ایرانی را مورد تبعیض قرار داده، دستگیر و یا زندانی می کند. آنها به سیاستمداران ما دستور می دهند که اخبار جعلی علیه ایران را بخوانند و مانع بازرسی مقامات آلبانیایی از جنایات و اقدامات غیرقانونی مریم رجوی و باندش در داخل اردوگاه شبه نظامی مانزا می شوند.

درباره کشورها یا موسساتی که بودجه فرقه رجوی را تأمین می کنند، چه می دانید؟

حامیان اصلی مجاهدین خلق در آلبانی آمریکایی ها، اماراتی ها، سعودی ها و اسرائیلی ها هستند. هنگامی که جنگجویان مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۶ به آلبانی منتقل شدند، آمریکایی ها، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و دولت ما مردم آلبانی را فریب دادند و به آنها گفتند که مجاهدین خلق به دلایل بشردوستانه به آلبانی می آید، مانند بسیاری از سوری ها، فلسطینی ها، افغانی ها و غیره. با این حال، پس از انتقال مجاهدین خلق و بی اثر سازی اعتراضات آلبانیایی ها به حضور اینها، دیدیم بسیاری از سناتورها و سیاستمداران آمریکایی مانند جان مک کین، جان بولتون و رودی جولیانی به تیرانا آمدند و از دولت آلبانی خواستند که به مجاهدین خلق اختیارات ضد قانون اساسی و غیرقانونی برای مبارزه با دولت ایران را بدهد.

از سال ۲۰۱۷، آمریکایی ها، سعودی ها، اسرائیلی ها و اماراتی ها از مجاهدین خلق، سرویس های امنیتی آلبانیایی، رسانه ها و بسیاری از سازمان های غیردولتی حمایت مالی کرده اند تا این گروه تروریستی را به عنوان «اپوزیسیون دموکراسی خواه» به تصویر بکشند.

همان تاکتیک هایی که در سوریه برای تبلیغ جبهه النصره یا داعش یا ارتش آزاد سوریه به کار گرفته شد، در آلبانی برای تصویرسازی از این جنگجویان تروریست به عنوان «دموکرات های آزادیخواه» به کار رفته است. اگرچه تا سال ۲۰۱۷، پلیس ضد ترور آلبانی، مجاهدین خلق را به عنوان یک سازمان تروریستی خطرناک با قدرت و امکان ارتکاب اقدامات تروریستی و قتل می شناخت، پس از سال ۲۰۱۸، سازمان های امنیتی ما مجبور شده اند با مجاهدین خلق و فعالیت های غیرقانونی آن کنار بیایند.

چرا وزارت امور خارجه ایالات متحده رسماً مجاهدین خلق را از لیست سازمانهای تروریستی خود خارج کرد در حالی که در ترور بسیاری از ایرانی ها نقش داشته است؟

آمریکایی ها سابقه طولانی در حمایت از سازمان های تروریستی در راستای منافع امپریالیستی خود دارند. آنها در گذشته از القاعده، داعش، جبهه النصره، ارتش آزاد سوریه و بسیاری دیگر از سازمان های تروریستی حمایت کردند. پس از نابودی سوریه، لیبی، عراق، سومالی، یمن و …، جنگ بعدی آمریکایی ها و اسرائیل علیه ترکیه و ایران است که آخرین ستون های مقاومت در برابر امپریالیسم انجیلی-صهیونیستی در خاورمیانه هستند. آمریکایی ها از مجاهدین خلق پشتیبانی می کنند مانند حمایت شان از جنبش گولنیست علیه ترکیه. این سازمان ها بهترین ابزار تروریستی هستند که برای بی ثبات کردن ترکیه و ایران در اختیار دارند. آنها مانند اسامه بن لادن همان «تروریست خوب» غرب هنگام حمله شوروی به افغانستان هستند.

فرقه رجوی از چه روشی برای انتشار اخبار جعلی استفاده می کند؟

باند رجوی از بسیاری جهات از اخبار جعلی استفاده می کند. آنها استاد دروغ و فریب هستند. از اینترنت، توییتر، وب سایت های جعلی، خریدن انتشاراتی ها و رشوه دادن استفاده می کنند. هنگامی که من برای ارائه شهادت خود در مورد مجاهدین خلق به پارلمان اروپا رفتم، بسیاری از نمایندگان اروپا به ما نشان دادند که چگونه یک کشور به آنها اجازه دسترسی به داخل نهادهای اتحادیه اروپا را داده، تا آنها روزانه علیه ایران دروغ بگویند و نمایندگان اروپا را فریب دهند.

در آلبانی برای تبلیغ اخبار ضد ایران پول زیادی صرف می کنند. آنها به روزنامه نگاران پول می دهند، صاحبان رسانه را مجبور می کنند که اخبار جعلی خود را در مورد ایران منتشر کنند و به بسیاری از سازمانهای جامعه مدنی برای تبلیغ داستانهای جعلی خود پول می دهند.

مجاهدین خلق به سیاستمداران ارشد آلبانیایی مانند ایلیر متا، رئیس جمهور، ادی راما، نخست وزیر، لولزیم باشا، رهبر مخالفان که پرونده های فسادشان در دادگاه در جریان است و با ترس از زندان زندگی می کنند، نزدیک شده و وعده داده اند تا در صورت بازدید از اردوگاه مجاهدین خلق و خواندن اعلامیه های شان، از وزارت امور خارجه ایالات متحده از آنها حمایت کنند. آنها نیز از سیاه نمایی استفاده می کنند. برخی از دارندگان تلویزیون و روزنامه نگاران که اخبار مربوط به جنایات مجاهدین خلق در آلبانی را منتشر کرده اند، با یک تماس فرماندهان باجگیر مجاهدین خلق اخبار خود را حذف می کنند، یا در غیر این صورت، مجاهدین خلق تهدید می کند که با آمریکا طرف هستند.

مجاهدین خلق در سالهای گذشته تعدادی اخبار جعلی تولید کرده است که توسط من و دوستم جرجی تاناسی افشا شد. آنها در سال ۲۰۱۸ ادعا کردند که ایران یک حمله تروریستی در آلبانی را برنامه ریزی کرده است، واقعیتی که ما جعلی بودن آن را برای رسانه ها ثابت کرده ایم. با این حال، مقالات جعلی آنها بعداً توسط رسانه های خبری بزرگ آمریکا مانند فاکس نیوز یا واشنگتن تایمز گرفته شده و به عنوان واقعی به خورد جهان داده شد.

آنها با اعضای رسمی خود چگونه برخورد می کنند؟ گزارش های زیادی وجود دارد که نشان می دهد فشار زیادی برای عدم سرپیچی و مخالفت وجود دارد.

مجاهدین خلق یک ببر کاغذی است. اکثر سربازان مجاهدین خلق که در داخل اردوگاه مانزا زندگی می کنند از مریم رجوی متنفر هستند و دوست دارند از این مکان فرار کنند. با این حال، سازمان مجاهدین خلق با پشتیبانی دولت آلبانی به آنها اجازه مخالفت و یا ترک اعمال تروریستی را نمی دهد.

اگر یک سرباز مجاهدین خلق بتواند از اردوگاه شبه نظامی مانزا که مانند زندان توسط پلیس امنیتی آلبانیایی و نگهبانان سازمان مجاهدین خلق محافظت می شود، فرار کند، زندگی بسیار سختی در انتظار خواهد بود. پلیس ضد ترور آلبانی از آنها باج خواهی خواهد کرد و فشار می آورد که به کمپ مریم رجوی برگردند. دولت به آنها اجازه کار نمی دهد. همزمان، مجاهدین خلق آنها را به جاسوسی برای ایران متهم کرده و از دولت می خواهد تا این افراد را به زندان بیندازد. سربازان مجاهدین خلق هیچ برگه سفر یا پولی برای ورود قاچاقی به دیگر کشورهای اروپایی ندارند. در نتیجه، اگر تصمیم بگیرند جنگ را کنار بگذارند و در صلح زندگی کنند، آنها با گرسنگی و مرگ تدریجی روبرو خواهند شد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، که وظیفه محافظت از این پناهندگان را دارد، از اقدامات آمریکایی ها نگران است. مجاهدین خلق در آلبانی دارای اختیارات برون مرزی هستند. اگر فرماندهان مجاهدین خلق معترضین را شکنجه، زندانی یا حتی بکشند، پلیس آلبانی هیچ قدرتی ندارد و از ورود به اردوگاه و اجرای قانون ابا دارد.

یکی از مصادیق فاجعه فراریان، داستان احسان بیدی است. وی توسط مریم رجوی به دلیل مخالفت با جنایات وی به عنوان عامل ایران معرفی شد. مجاهدین خلق به بسیاری از رسانه ها پول داد تا او را به عنوان یک عامل ایران و تهدید معرفی کنند. آنها مقامات آلبانیایی را تحت فشار قرار دادند تا در سال ۲۰۱۹ پناهندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در سازمان ملل متحد را برداشته و به دستور مریم رجوی وی را به مدت یک سال زندانی کنند. پس از گذراندن یک سال در زندان، به دستور یا رشوه توسط مجاهدین خلق، پلیس آلبانی وی را به طور غیرقانونی در مرز یونان رها کرد، جایی که ممکن بود کشته شود. البته ما و گروهی از روزنامه نگاران و نمایندگان مجلس آلبانیا، در تیرانا به اخراج غیرقانونی وی اعتراض کردیم.

مریم رجوی خیلی مایل است که فراری های کمپ را در آلبانی حذف فیزیکی کند، با این حال، او فعلاً این کار را انجام نمی دهد؛ زیرا از واکنش آلبانیایی ها و اروپایی می ترسد، و نمی خواهد افکار عمومی اروپا در مورد ماهیت هیولایی فرقه رجوی هشیار شوند.

در حال حاضر، مریم رجوی به دولت آلبانی رشوه می دهد تا مخالفان خود را در آلبانی با فقیر سازی، زندان و ترور شخصیت از بین ببرد. رجوی مجبور است با پناهجویانی که از اردوگاه مجاهدین خلق فرار کرده اند و جنگ و تروریسم را نکوهش می کنند مقابله کند، زیرا فرار این افراد آینده مجاهدین خلق را تهدید می کند. اگر آلبانی بتواند اقتدار خود را بر اردوگاه مجاهدین خلق بازگرداند، بسیاری از پناهجویان فرار خواهند کرد و جنایاتی که در داخل این فرقه مرگ اتفاق می افتد، محکوم خواهد شد.

نظر شما در مورد استاندارد دوگانه کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی، که گروه های مقاومت در غرب آسیا را «تروریست» می نامند، در حالی که از جنایات مرتکب شده توسط اسرائیل و مجاهدین خلق حمایت می کنند، چیست؟

چند روز پیش جواد ظریف وزیر امور خارجه شما در حساب کاربری خود در توییتر پاسخ داد. آقای ظریف گفت: «به لطف مایک پمپئو، ما اکنون معیارهای امریکا را برای حذف یا در فهرست ترور قراردادن وزارت امور خارجه را می دانیم: این معیار روابط با اسرائیل است.»

امروز، غرب تبدیل به گروگان اسرائیل و روایت متعصبانه انجیلی آمریکایی آن به عنوان «قوم برگزیده خدا» شده است. صهیونیسم انجیلی باعث شده تا غرب به قرون وسطی بازگردد. دولت ایالات متحده تفکر قرون وسطایی دارد. به همین دلیل است که آنها از رژیم های قرون وسطایی مانند اسرائیل یا فرقه های مرگ روانی مانند مجاهدین خلق حمایت می کنند.

به عنوان یک آلبانیایی، درباره حضور مجاهدین خلق در آلبانی به مردم ایران چه دارید بگویید؟

من می خواهم به مردم آزادیخواه ایران بگویم که ما مردم آلبانی ایران را دوست داریم. ایران کشوری بسیار مهم در جهان اسلام است که از فلسطین حمایت می کند.

ما فرهنگ و تاریخ یکسانی با ایران داریم. ما کشوری با اکثریت مسلمان هستیم که عناصر بسیاری از سنت ها و فرهنگ ایرانی را به ارث برده ایم. فرهنگ ایرانی در روشنگری مسلمانان امپراتوری عثمانی و بالکان بسیار موثر بوده است. من می خواهم از مردم شگفت انگیز ایران عذرخواهی کنم که کشور من به پایگاه فرقه تروریستی ضد ایرانی تبدیل شده است. ایران هیچ آسیبی به آلبانی نرسانده است تا با تهدید مجاهدین خلق از سوی ما روبرو شود. امیدوارم ایرانی ها درک کنند که ما مجاهدین خلق را دوست نداریم. سازمان مجاهدین خلق امنیت ملی آلبانی را تهدید کرده و توسط آمریکایی ها به آلبانی تحمیل شده است. مجاهدین خلق در کشور ما اختیارات فرا ملی دارند و با آلبانی به عنوان سرزمینی اشغالی رفتار می کند.

از زمان آمدن مجاهدین خلق، امنیت، حاکمیت و دموکراسی آلبانی به خطر افتاده است. بسیاری از همسایگان اروپایی به دلیل حضور مجاهدین خلق با ترس و احتیاط به آلبانی نگاه می کنند. مجاهدین خلق با باج گیری بسیاری از روزنامه نگاران، رسانه ها و سیاستمداران آلبانی را به حمایت از فعالیت های غیرقانونی مجبور کرده است. ایران و متحدان و شرکای اروپایی ما باید برای نجات آلبانی و اروپا از تهدید تروریسم و سازمان های افراطی با هم همکاری کنند. مجاهدین خلق باید منحل و ریشه کن شده و مجبور به پذیرش صلح، دموکراسی و قوانین بین المللی شود.

لینک به منبع

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/رهبر-تروریست-سازمان-مجاهدین-خلق/

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کندجیم. د. دین نشریه وترنرنز تودی، ترجمه ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، هشتم سپتامبر 2020:… وی گفت: “من می خواهم به شما مریم رجوی بگویم که آلبانی یک کشور دموکراتیک است، و ما یک لیبرال دموکراسی هستیم، جایی که آزادی بیان داریم.” “ما هرگز ساکت نخواهیم شد. ما می خواهیم جنایات و کارهای غیرقانونی که شما در کشور من انجام می دهید را مورد بررسی و افشاگری در برابر جامعه بین المللی و آلبانیایی قرار دهیم.” سازمان مجاهدین خلق یک سوء پیشینه کثیف از سوء قصد و بمب گذاری علیه دولت و ملت ایران دارد. در زمان جنگ سال های 1980 تا 1988 همدست دیکتاتور سابق عراق و حامی صدام حسین علیه ایران بود. حدود 17000 ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حملات تروریستی کشته شده اند، که حدود 12000 نفر قربانی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق هستند. رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

Albanian journo challenges MKO ringleader to open debate, vows to keep exposing terroristsOlsi Jazexhi Ghergji Thanasi Discuss The Threat Of MEK To Albanians

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

هنگامی که کشورهای غربی به گروه های تروریستی “مفید” پناه می دهند، آن ها معمولاً می خواهند که نمود آن ها کم باشد، اما ایالات متحده استثنا است.

نوشته: جیم د. دین، سردبیر نشریه VT
5 سپتامبر 2020

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

نشریه آلبانی، سردسته سازمان مجاهدین خلق را به بحث و گفتگو دعوت می کند، و قول می دهد که همچنان به افشای تروریست ها ادامه دهد.

[یادداشت سردبیر جیم د. دین: این دو روزنامه نگار آلبانیایی که در مورد مجاهدین خلق که تحت حمایت کامل ایالات متحده و ناتو قرار دارد می نویسند، کاری پر سر و صدا انجام می دهند. آن ها می توانند نفرات VT باشند و آنچه را که هیچ کس دیگری جرأت نمی کند را بگویند. ما به اولسی یازچی Olsi Jazexhi و جرجی تاناسی Gjergji Thanasi درود می فرستیم.
وقتی کشورهای غربی به گروه های تروریستی “مفید” پناه می دهند، به طور کلی از آنها می خواهند تا از نمود کمی برخوردار باشند. اما ایالات متحده از این قاعده مستثنی است، زیرا رودی جولیانی، دوست ترامپ، مروج بزرگ این گروه است.
رسانه های آمریکایی و غربی به آن ها تبلیغ رایگان می دهند، بنابراین دیدن این که این دو آلبانیایی مجاهدین خلق را در کشوری افشا می کنند که می توانید با قیمت بسیار مناسب کسی را بکشید، تعجب آور است.

من از شنیدن ادعای وی مبنی بر این که نیروهای مجاهدین خلق در این کشور بیش از ارتش و پلیس هستند متعجب شدم. به نظر می رسد ویکی پدیا، با احتساب پلیس، با حدود 6000 منظم و 5000 ذخیره، با این نظر مخالف است.

اما نکته اساسی که در اینجا می توان گفت این است که یک رابطه عاشقانه طولانی مدت میان آمریکا و گروه تروریستی سازمان مجاهدین خلق جریان داشته و به این دلیل این گروه هرگز به طور رسمی یا حتی در رسانه ها محدود نشده است. این امر ممکن است منجر به جاری شدن سیل جنگ های تروریستی نیابتی شود.
این مسأله مرا یاد مادرم می اندازد، بعد از این که من را می زد، به من می گفت که چرا مرا کتک زده است. “یک اینچ در مقابل بچه عقب نشینی کن و او یک مایل جلو می آید”. در آن زمان این حرف فراتر از ذهنم بود، اما زمان مناسبی نبود که بتوانم بحث کنم یا سؤال بپرسم، در غیر این صورت دور دوم کتک ها برای فضولی شروع می شد.]

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کنداولسی یازچی (سمت راست) در حین گشت و گذار در مسجدی در شهر آکسو Aksu، در منطقه خودمختار سینا جیانگ اویغور چین (XUAR)، در 21 اوت 2019، به سخنان یک متولی گوش می دهد.

یک روزنامه نگار آلبانیایی، متعهد به افشای اقدامات جنایتکارانه گروه تروریستی مجاهدین خلق، به تهدیدهایی که از جانب رهبر گروه، مریم رجوی دریافت کرده است، پاسخ می دهد.

اولسی یازچی روز دوشنبه در یک پیام ویدئویی در یوتیوب به رجوی گفت: “من واقعاً می خواهم با شما یک مباحثه آزاد داشته باشم.”

او گفت که این فیلم را پس از این که سرانجام سرکرده مجاهدین خلق جسارت تهدید وی و جرجی تاناسی، دیگر روزنامه نگار افشاکننده آلبانیایی را از طریق دو “فرمانده” گروه پیدا کرد ساخته است. سرکرده تروریست ها تهدیدات را در دو مقاله درج شده در وب سایت های مربوط به سازمان مجاهدین خلق منعکس نموده است.

یازچی ابراز تعجب کرد که سردسته گروه تصمیم گرفته است این بار پس از سه سال “از پشت به من حمله” کند و با فشار از طریق دولت آلبانی و کارفرمای خود، او را به این روش مورد هدف قرار دهد.

وی گفت: “من بسیار خوشحالم که شما با چهره فرماندهان خود برای حمله به من بیرون آمدید” و اضافه کرد که این حملات پنهانی “زندگی من را با مشکلات زیادی روبرو کرده و از نظر اقتصادی نابود کرده است.”

“هرگز ساکت نشویم”

با این حال روزنامه نگار مربوطه متعهد شد که از تحقیق در خصوص این گروه و افشای اطلاعات در مورد آن دست نخواهد کشید.

وی گفت: “من می خواهم به شما مریم رجوی بگویم که آلبانی یک کشور دموکراتیک است، و ما یک لیبرال دموکراسی هستیم، جایی که آزادی بیان داریم.”

“ما هرگز ساکت نخواهیم شد. ما می خواهیم جنایات و کارهای غیرقانونی که شما در کشور من انجام می دهید را مورد بررسی و افشاگری در برابر جامعه بین المللی و آلبانیایی قرار دهیم.”

سازمان مجاهدین خلق یک سوء پیشینه کثیف از سوء قصد و بمب گذاری علیه دولت و ملت ایران دارد. در زمان جنگ سال های 1980 تا 1988 همدست دیکتاتور سابق عراق و حامی صدام حسین علیه ایران بود.

حدود 17000 ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حملات تروریستی کشته شده اند، که حدود 12000 نفر قربانی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق هستند.

با این وجود، کشورهای غربی که در رأس آن ها ایالات متحده قرار دارد، این گروه را از لیست سیاه گروه های تروریستی خود خارج کرده اند.

این گروه که هم اکنون در آلبانی مستقر است، هر ساله کنفرانس های مجللی را در پاریس برگزار می کند، برخی از مقامات آمریکایی، غربی و سعودی میهمانان افتخاری آن هستند. از جمله مشاور امنیت ملی سابق ایالات متحده، جان بولتون، وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، رودی جولیانی، نخست وزیر سابق کانادا، استفان هارپر، و رئیس سابق جاسوسی عربستان سعودی، شاهزاده ترکی الفیصل در این عداد هستند.
مجاهدین خلق در سال 2016 از عراق، جایی که از حمایت و حفاظت ایالات متحده برخوردار بودند، به آلبانی، جایی که توسط تیرانا اجازه ایجاد یک اردوگاه شبه نظامی را یافتند، منتقل شدند.

یازچی گفت که از آن زمان تاکنون، نفرات این فرقه در آلبانی از حدود 3000 به حدود 7000 نفر افزایش یافته است، و او خود را به عنوان اولین کسی در آلبانی معرفی می کند که علناً از دولت خود خواسته است تروریست ها را وارد این کشور نکند.

“تروریست های خوب، پیاده نظام”

یازچی گفت که این گروه به دلیل پشتیبانی که از ایالات متحده، اتحاد نظامی ناتو و اسرائیل و همچنین پولی که از عربستان سعودی و امارات متحده عربی دریافت می کند، به موقعیت “تروریست های خوب و مفید” رسیده است.

موساد اعتراف می کند که سازمان مجاهدین خلق در توطئه علیه ایران با اسرائیل همکاری کرده است.

وی افزود که این بدان دلیل بود که “آن ها به عنوان پیاده نظام نگه داشته می شوند و آماده استفاده و استقرار در هر لحظه محسوب می شوند … هر زمان که ایالات متحده و اسرائیل بخواهند.”

این روزنامه نگار گفت: “ناتو نیاز به استفاده از آن ها در جنگ آینده ای دارد که آمریکایی ها و اسرائیل قصد دارند علیه ایران برپا کنند.”

در آلبانی، تعداد نفرات سازمان مجاهدین خلق اکنون حتی از ارتش و پلیس که تعداد کل نیروهای آن ها حدود 6000 نفر است، بیشتر است.
تروریست های سازمان مجاهدین خلق به مردم آلبانی گفته اند که آن ها “با ویزای انسان دوستی” به آنجا آمده اند در حالی که وضعیت آن ها با کسانی که از جنگ در کنار گروه های تروریستی تکفیری علیه دولت و مردم سوریه مانند داعش، جبهه النصره یا تحریرالشام بازگشتند تفاوتی ندارد.
یازچی گفت که کشورهای بالکان مانند آلبانی مجبور هستند تا به پیگرد کسانی بپردازند که پس از جنگ در خارج از کشور بازگشته اند و صدها نفر از بازگردانده شدگان تکفیری را متهم کرده و به این اتهام به زندان انداخته اند.

وی خاطرنشان کرد: “با این حال، در مورد آلبانی و از آنجا که ایالات متحده و اسرائیل با ایران در جنگ هستند، مجاهدین خلق مستقر در آلبانی مورد حمایت آمریکایی ها و دولت آلبانی قرار می گیرند.”

جیم د. دین ، سردبیر
جیم د. دین سردبیر و مدیر عامل نشریه Veterans Today (VT) است که در فعالیت مدنی و توسعه اجتماعی و نگارش مقالات مختلف مشارکت دارد، به علاوه یک برنامه فعال مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی را به اجرا در می آورد.

ترجمه ابراهیم خدابنده

لینک به منبع

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

***

 

همچنین: