رجوی بزرگترین مانع عملیات سازمان ملل و آمریکا

رجوی بزرگترین مانع عملیات سازمان ملل و آمریکا

ایران دیدبان،  ششم اکتبر 2013: … همچنان که همین امروز نیز و پس از تجارب فراوان بازهم رهبری گروه تروریستی مجاهدین با دادن فرمان اعتصاب غذا به نیروها، برنامه های تبلیغاتی خودش را پیش می برد و به جای تسهیل انتقال این افراد به خارج از عراق، در پی آویزان کردن و الحاق خود به آمریکا است. بنابراین کسانی که فقط به دنبال یافتن نقش رجوی و رهبری گروه تروریستی مجاهدین در قضیه اردوگاه اشرف هستند و نه بیشتر، در حقیقت …


Link to the full description of MKO Logo (pdf file)


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

لینک به منبع

رجوی بزرگترین مانع عملیات سازمان ملل و آمریکا؛

راه حل قطعی، ممکن و ساده برای تضمین سلامت و انتقال گروگانهای لیبرتی

بنابراین کسانی که فقط به دنبال یافتن نقش رجوی و رهبری گروه تروریستی مجاهدین در قضیه اردوگاه اشرف هستند و نه بیشتر، در حقیقت مانع اصلی کل پروسه جابجایی که البته عامل بدبختی ساکنان کمپ لیبرتی در هر وضعیتی که پس از این برای آنها رقم بخوردهم هست و باید قبل از هر مانع دیگری از سر راه برداشته شود را تحت الشعاع قرار می دهند.

آنچه مانع و رادع اصلی انتقال سریع و امن ساکنان اردوگاه اشرف و لیبرتی بوده است نه بی توجهی دولت آمریکا و نه کم کاری سازمان ملل، نه مانع تراشی دولت عراق و نه دشمنی دولت ایران بوده است، بلکه اصل و اساس به گروگان گرفتن این افراد توسط رجوی برای تضمین بقای تشکیلاتش است. علاوه بر آن رجوی در پی شناساندن خودش به عنوان وکیل و سخنگوی مجاهدین بود، تا از طریق معامله بر سر وضعیت این افراد، راه تعامل سیاسی و به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک سازمان سیاسی را باز کند. این بزرگترین مانع از ابتدا در جهت انتقال این افراد به خارج از عراق بوده و هست.

دولت آمریکا با تک تک ساکنان اردوگاه اشرف قرارداد بسته بود که در ازای تحویل سلاح تحت حفاظت قرار گیرند و کشور ثالثی را برای اقامت انتخاب نمایند، اما رهبری گروه تروریستی مجاهدین،‌سیاست ماندن در عراق را به آنها حقنه کرد و آنها مأموریت یافتند که برحق پناهندگی در عراق پافشاری نمایند!

کمیسیاریای عالی پناهندگان نیز از بدو امر مصاحبه های اختصاصی با تک تک افراد داشت، فلسفه وجودی این مصاحبه ها، علاوه بر روال استاندارد کار این نهاد، اخطارهای پیاپی دولت عراق برای خروج این افراد از خاک این کشور بود، در حالی که رهبری مجاهدین بارها و بارها مانع این مصاحبه ها شد، به اخطارهای دولت عراق توجه نکرد و کمترین همکاری را با سازمان ملل در این باره داشت و در یک نقطه با مانع شدن این افراد از اردوگاه اشرف به کمپ لیبرتی به طور کامل جلوی این مصاحبه‌ها را گرفت.

مشکل اصلی در راه همیاری سازمان ملل برای انتقال این افراد به خارج از عراق، به ترتیب عبارت بود از 1- اصرار رهبری مجاهدین برای انتقال یک جای این افراد به خارج از عراق که برای مدتها مانع هر اقدام مؤثری شد.2- عدم پذیرش این افراد از سوی کشورهای پناهنده پذیر آن هم به علت این واقعیت که آنان وابسته به یک سازمان تروریستی هستند که رهبری آن گروه تعیین کننده رفتار و واکنش آنان است و از این جهت تهدیدی برای امنیت آن کشورها به حساب می آیند. تنها کشور ضعیفی مثل آلبانی که نیاز به کمک های آمریکا دارد و آن هم به تعداد محدود و معدودی حاضر به پذیرش این افراد شد.

این موانع که در مسیر پناهندگی در وضعیت کنونی جهان، موانع کوچکی نیز نیست، ناشی از دخالت رهبری مجاهدین در تعیین وضعیت نیروها به مثابه مانع اصلی است.

دولت عراق که بیشترین انعطاف و رأفت را طی این چندسال از خود نشان داده است و پس از خروج آمریکایی ها با این دار و دسته که جزو دشمنان ملت و دولت عراق به حساب می آیند و از عمق توطئه ها و ضدیت های مجاهدین با خود باخبر است با متنانت و صبر برخورد کرده است، همواره از سوی رهبری مجاهدین آماج اتهامات و فحاشی های بسیار زننده و وقیحانه قرار داشته و دارد که حقیقتاً این یک وضعیت استثنا در کل جهان و در طول تاریخ است که یک گروه با تقابل صد در صدی با دولت یک کشور بخواهد که در آن کشور پذیرفته شود، در حالی که یک لحظه هم از تلاش برای ساقط کردن آن ، غفلت نکند. لابد رهبری مجاهدین گمان کرده است که دولتها نیز مثل آنان پخمه و عقب مانده هستند که تسلیم باج خواهیهای یک گروه ورشکسته شوند!

ایران نیز حقیقتاً نقش سازنده ای، پس از سقوط صدام بازی کرده است و با اعلام اینکه کسانی که دیگر وابستگی تشکیلاتی ندارند می توانند به کشور بازگردند، راه را برای حل قطعی این مسئله باز کرده است و اگر رهبری مجاهدین که با گروگان گرفتن این افراد در پی حفظ تشکیلاتش است نمی بود، قطعاً هر کس به میل و اختیار خود می توانست به ایران بازگردد و یا داوطلب رفتن به کشور دیگری شود.

همچنان که همین امروز نیز و پس از تجارب فراوان بازهم رهبری گروه تروریستی مجاهدین با دادن فرمان اعتصاب غذا به نیروها، برنامه های تبلیغاتی خودش را پیش می برد و به جای تسهیل انتقال این افراد به خارج از عراق، در پی آویزان کردن و الحاق خود به آمریکا است .

بنابراین کسانی که فقط به دنبال یافتن نقش رجوی و رهبری گروه تروریستی مجاهدین در قضیه اردوگاه اشرف هستند و نه بیشتر، در حقیقت مانع اصلی کل پروسه جابجایی که البته عامل بدبختی ساکنان کمپ لیبرتی در هر وضعیتی که پس از این برای آنها رقم بخوردهم هست و باید قبل از هر مانع دیگری از سر راه برداشته شود را تحت الشعاع قرار می دهند.

Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran? (Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012)

همچنین:

چرا ایران نمی تواند به آمریکا اعتماد کند

2013/10/05 by

«بنیاد آینده آزادی»/ ترجمه ایران دیدبان، پنجم اکتبر ۲۰۱۳: … دولت آمریکا و متحد نزدیک آن اسرائیل [رژیم صهیونیستی] از شورشیان قومی برای حمله به ایران استفاده کرده اند. ایالات متحده آمریکا در حالی از بعضی از گروه ها مانند جندالله و فرقه تروریستی مجاهدین خلق برای ضربه زدن به ایران استفاده کرده است که […]

اسنادی بر بی اعتتاری مجاهدین خلق (فرقه رجوی) و همسویی آنان با رژیم صهیونیستی

2013/10/05 by

ایران دیدبان، پنجم اکتبر ۲۰۱۳: … با حساب آقای هزارخانی که چندان هم بیراه نیست، می ماند دار و دسته رجوی و چند مقام بازنشسته آمریکایی که حتی برای فعالیت حزبی هم دیگر پیرشده و تاریخ مصرفشان تمام شده و آخر عمری حقوق بگیر این گروه شده اند و بنا به سفارش رجوی حرفهایی می […]

وارونه نگری دار و دسته رجوی و طلبکاری از منتقدین؛ وقتی رژیم آچمز شد!

2013/10/03 by

ایران دیدبان، سوم اکتبر ۲۰۱۳: …  طنز نهفته در این جمله که نوید می دهد اعضای مجاهدین پس از خارج شدن از حصار اشرف و بی مکان خاص، بسیار خطرناک تر از قبل خواهند بود؛ یعنی این که آمادگی آنها برای مردن به مثابه مقابله با هر گونه توطئه ای چندبرابر قبل خواهد شد!. با […]

رجوی چگونه شکست «استراتژی جنگ آزادیبخش نوین» را توجیه کرد؟

2013/10/02 by

حجت سیداسماعیلی، عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین، ایران دیدبان، دوم اکتبر ۲۰۱۳: … تخلیه قرارگاه اشرف با میل و رغبت شخص رجوی به زبان سیاسی و ایدئولوژیک یعنی قبول شکست استراتژی “جنگ آزادیبخش نوین” و به گردن گرفتن انبوه کشته و زخمی و معلول حداقل در طرف خود مجاهدین و البته با سه دهه خیانت […]


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)


(Washington backed Maryam Rajavi in terrorist cult’s HQ in Paris)


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )