رجوی و ترس از شورش ساکنان کمپ لیبرتی؛ بحران سازی برای فرار از بحران!

رجوی و ترس از شورش ساکنان کمپ لیبرتی؛ بحران سازی برای فرار از بحران!

ایران دیدبان، یازدهم ژانویه 2015:…  رجوی از خلال این بحران آفرینی می‌خواهد به نیروها بگوید که برای محافظت از آنها تلاش می‌کند و این آمریکا است که با وی برای محافظت از آنان همراهی نمی‌کند و لابد آن را ناشی از دشمنی «امپریالیسم جهانخوار» با انقلابیون معرفی می‌کند! اما از بدحادثه و برخلاف تمام ادعاها، استراتژی آویختن به آمریکا و کسب حمایت آن به هر شکل ممکن، که اساس برنامه‌ها و جوهر حرکت …

قیمت پیاده کردن خط و خطوط خیالی رجوی !خط بازگشت به اشرف، هراس از فروپاشی

لینک به منبع

رجوی و ترس از شورش ساکنان کمپ لیبرتی؛

بحران سازی برای فرار از بحران!

شکستهای پی‌درپی رجوی برای حفظ تشکیلاتش که در هر شکل و صورت با خروج نیروها از کمپ لیبرتی فرومی‌پاشد، وی را برآن داشته است با بحران آفرینی بر یکی از مهمترین بحرانهای کنونی گروه تروریستی مجاهدین فائق آید و از این رهگذر بتواند به هدفش که همانا حفظ تشکیلاتش است، برسد.

بحران آفرینی کنونی همین درخواست مسلح کردن افراد ساکن در کمپ لیبرتی و ادعای تحت محاصره قرار داشتن آنان است که در حقیقت هیاهویی برای هیچ است، چرا که کمپ لیبرتی تحت نظر سازمان ملل است.

واضح است که در شرایط عادی که رجوی درمخفیگاه امنش نشسته و به زندگی خود مشغول است و نیروها نیز در کمپ لیبرتی بیگاری می‌کنند و هیچ تهدید آنی متوجه این کمپ نیست، مگر احتمالاتی که در اوضاع ناامن عراق هر فرد و گروهی دیگری نیز در معرض آن قرار دارد، دلیلی وجود ندارد وی که تمام تلاشش را برای سرپانگهداشتن تشکیلاتش در عراق به کار بسته است، درخواست انتقال این افراد را به آمریکا بدهد و پس از مواجه شدن با مخالفت این کشور، درخواست سلاح بنماید!

سؤال این است که چه انگیزه‌ای رجوی را وادار کرده است تا چنین درخواستی بکند؟ او که از کشته شدن نیروها به منظور جلب توجه بیشتر نسبت به این گروه و برنامه تبلیغاتی‌اش بهره برداری می‌کند و حتی حاضر نیست به این افراد اجازه دهد با امکانات خانواده هایشان عراق را ترک کنند!

واقعیت این است که در طول سال گذشته، انتقادات فراوانی ذهن و ضمیر افراد ساکن در کمپ لیبرتی را نسبت به رهبری مجاهدین پر کرده است. عمده ترین این انتقادات مربوط به تنها و بدون پشتوانه رها کردن آنان در عراق و به ویژه کشته شدن بی دلیل تعداد زیادی در اردوگاه اشرف به علت اصرار نامعقول و غیرمنطقی رجوی برای نگه داشتن آنها در آن اردوگاه است.

عربده کشی رجوی در 11 آبان در مورد آن که دیگر کسی را که به اردوگاه حمله کند زنده نخواهیم گذاشت( در حالی که می داند کسی به کمپ لیبرتی حمله نخواهد کرد) و چراغها را خاموش می کنم تا بروید و حالا درخواست اسلحه همه و همه در راستای پاسخگویی به مسائلی است که اکنون از ذهن ساکنان لیبرتی عبور کرده و نقل محافل و مرافعه با گردانندگان این اردوگاه شده است.

رجوی از خلال این بحران آفرینی می‌خواهد به نیروها بگوید که برای محافظت از آنها تلاش می‌کند و این آمریکا است که با وی برای محافظت از آنان همراهی نمی‌کند و لابد آن را ناشی از دشمنی «امپریالیسم جهانخوار» با انقلابیون معرفی می‌کند!

اما از بدحادثه و برخلاف تمام ادعاها، استراتژی آویختن به آمریکا و کسب حمایت آن به هر شکل ممکن، که اساس برنامه‌ها و جوهر حرکت مجاهدین را تشکیل می‌دهد، موضوعی نیست که نیروها از آن بی خبر و غافل باشند. حضور دهها تن از شخصیت‌های آمریکایی در میتینگها و جلسات مجاهدین که از قضا رهبری این گروه، خیلی به آن مفتخر است، عمق مسئله‌داری نیروها را بیشتر می‌کند که از یک سو بایستی ادعاهای رجوی راجع به آمریکا را بشنوند و از یک سو تمایل و حرکت تمام عیارش به سوی ایالات متحده را شاهد هستند…

به هر روی در پاسخ به چرایی بحران آفرینی رجوی بایستی گفت که ترس از شورشی همه گیر در میان ساکنان کمپ لیبرتی که همچنان مهمترین مسئله شان فرار رجوی و جاگذاشتن آنها در عراق است و اکنون به مرحله هشدار رسیده است، باعث شده است رجوی بحرانی مصنوعی به اسم درخواست تسلیح (در حالی که می‌داند، هیچگاه اسلحه ای به آنها داده نخواهد شد) وخروج از محاصره (در حالی که کمپ تحت نظر سازمان ملل است) به راه بیندازد تا شاید بر بحران اصلی که همانا فوران خشم و عصیان نیروها است خلاص شود.

از منتفی شدن بهانه پایان اعتصاب غذای مجاهدین خلق و حکم قاضی اسپانیایی تا گم شدن جورابهای رجوی و زنش در لیبرتی

حامیان امریکایی ترویسم مجاهدین خلق فرقه رجویوعده سرنگونی، این بار از زبان رودی جولیانی

مسعود رجوی در حال مبارزهدون کیشوتِ مجاهدین و آسیاب های بادی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=15342

ترفند جدید رجوی برای ماندن در عراق

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1سید حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، هشتم ژانویه ۲۰۱۵:…  بدین ترتیب باید گفت درخواست سلاح در چهارم دیماه ۹۳ و اکنون شعار «مجاهدین را در لیبرتی در برابر حمله شبه نظامیان و پاسداران رژیم برای دفاع از خود مسلح کنید» که آذین بند سایت های رسمی و غیر رسمی مجاهدین شده است، ترفند جدید رهبران مجاهدین برای ایجاد مانع در مقابل انتقال باقیمانده ساکنان لیبرتی به کشورهای ثالث بعد از شکست جبهه …

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1استراتژی که در عراق جا ماند


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

لینک به منبع

ترفند جدید رجوی برای ماندن در عراق

سیدحجت سیداسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین

پیشتر گفته بودیم که شکست جبهه عربی – غربی و عقیم ماندن طرح تجزیه کشور عراق که مجاهدین نیز خود را تمام عیار با آن همراه کرده بودند یک شکست استراتژیک و بعبارت دقیق تر پایان رویای ۱۱ ساله رهبران مجاهدین برای بازگشت بعثیون به قدرت و ماندن مجاهدین در خاک عراق محسوب شده و بیش از هر زمان دیگری تشکیلات مجاهدین را در معرض نابودی و مرگ کامل سیاسی قرار داده و بحرانهای فزاینده تشکیلاتی و سردرگمی رهبران آن در چاره جویی خود از نتایج سحر است.

بنابراین نتیجه منطقی این شکست این است که مجاهدین باید دیر یا زود خاک عراق را ترک کنند. بدین ترتیب رهبران این گروه با احساس این خطر به ترفند های دیگری در راستای ماندن در خاک عراق روی آوردند.

تشکیلات مجاهدین در اولین واکنش به این شکست، در چهارم دیماه ۱۳۹۳ از آمریکا درخواست کرد که ۱۰ درصد سلاح های مصادره شده شان را در راستای حفاظت از خودشان در لیبرتی به آنها باز گرداند.

یادآوری اینکه در همان سال ۱۳۸۲ و بعد از خلع سلاح مجاهدین، مسعود رجوی در یک پیام داخلی تحلیل کرده بود که اگر امروز آمریکائی ها سلاح های ما را مصادره کردند خیلی زود سلاحهای مدرن تری را از دست همین ژنرالهای آمریکائی خواهیم گرفت.

بدین ترتیب باید گفت درخواست سلاح از آمریکا و شعار جدید مجاهدین در تسلیح ساکنان لیبرتی حاکی از وضعیت جدید مجاهدین بعد از شکست جبهه عربی – غربی در خاک عراق است. چرا که :

۱ – علیرغم اینکه رهبران این گروه هم بخوبی میدانند که با توجه به وضعیت فعلی مجاهدین کسی روی اسب باخته شرط بندی نمیکند، ولی با توجه به ماهیت تروریستی چنین درخواستی را داده است.

۲ – ساکنان لیبرتی تقریبا همگی شان در سن بازنشستگی بوده و بدلیل ابتلا به انواع بیماریهای جسمی نیاز شدید به رسیدگی‌های پزشکی آنچنانکه اطلاعیه های خود سازمان هم نشان میدهد دارند. ضمن اینکه وضعیت بد روحی و روانی آنها نیز مزید بر علت است که در صورت خروج از لیبرتی باید سالها تحت درمان قرار بگیرند.

بنابراین تسلیح مجاهدین در لیبرتی به فرض هم که عملی شود (بدون اینکه در نظر بگیریم اینکار نقض حاکمیت دولت عراق است) کاری بس خطرناک بوده و ممکن است آنها نه تنها نتوانند در مقابل دشمن فرضی مقاومت کنند چه بسا آسیب های جدی نیز به خودشان وارد سازند. ضمن اینکه باید به خواست رهبران مجاهدین و اینکه اعضای ساکن در لیبرتی هم تک تک شان همین درخواست را دارند به دیده شک و تردید نگریست.

بدین ترتیب باید گفت درخواست سلاح در چهارم دیماه ۹۳ و اکنون شعار «مجاهدین را در لیبرتی در برابر حمله شبه نظامیان و پاسداران رژیم برای دفاع از خود مسلح کنید» که آذین بند سایت های رسمی و غیر رسمی مجاهدین شده است، ترفند جدید رهبران مجاهدین برای ایجاد مانع در مقابل انتقال باقیمانده ساکنان لیبرتی به کشورهای ثالث بعد از شکست جبهه عربی – غربی در خاک عراق است.

بعبارت دقیق تر رهبران مجاهدین میخواهند به کمیساریای عالی پناهندگان، آمریکا و سایر ارگانهای بین المللی این پیام را بدهند که گروه مجاهدین همچنان به تشکیلات شان پایبند بوده و به خشونت طلبی وجهی جدانشدنی از اصول مجاهدین است. تا بدین ترتیب تنها امکان خروج اعضای ساکن در لیبرتی به کشورهای ثالث را نیز بسوزانند تا هیچ کشوری حاضر به پذیرش آنان نباشد .

در همین راستا جمله آقای برت مک گرک جانشین فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف مقابله با داعش در پاسخ به سوال اعضای کنگره آمریکا در مورد وضعیت اردوگاه آزادی (لیبرتی) در دهم دسامبر ۲۰۱۴ (۱۹ آذر ۹۳) را تکرار میکنم که گفت : « . . . دولت آلبانی بر سر این موضوع با ایالات متحده همکاری کامل داشته است. جانان واینر، مشاور ارشد من همراه با تیمش و گروهی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هم‌اکنون برای نظارت بر انتقال اعضای سازمان مجاهدین در آلبانی به سر می‌برد و من هر روز در این مورد گزارش می‌گیرم . . . هدف ما این است که همه ساکنان اردوگاه آزادی در امنیت کامل عراق را ترک کنند». و البته این زنگ خطر جدی برای رهبران مجاهدین است که دیر یا زود باید خاک عراق را تخلیه کنند.

***

گزارش کمپ لیبرتی 6مجاهد خلق. متقاضیان سلاح از امریکا. حقوق بازنشستگی این افراد را چه کسی پرداخت خواهد کرد؟ (بخشی از گزارش چهارم ایران اینترلینک)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=14942

لابی ورشکسته و آرزوهای برباد رفته مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1سید حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و پنجم دسامبر ۲۰۱۴:…  جای تعجب نیست که رهبران مجاهدین همچنان برای ادامه حیات ننگین سیاسی خود به مزدوری و دادن اطلاعات دانش فنی و . . . ایران به بیگانگان تحت پوشش مبارزه با جمهوی اسلامی روی بیاورند. بنحویکه این نشریه حمایت و تبادل اطلاعاتی با اپوزیسیون ایران (بخوانید مجاهدین) را به مقامات آمریکایی توصیه کرده و ضمن مقایسه مجاهدین با …

لینک به منبع

نگاهی به مقالات نشریه فارین پالیسی؛

لابی ورشکسته و آرزوهای برباد رفته مجاهدین

سید حجت سیداسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین

نشریه آمریکایی «فارین پالسی» روز سه‌شنبه هفته جاری طی گزارشی نوشت آمریکا باید برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد برنامه هسته‌ای ایران، به همکاری با سازمان مجاهدین بپردازد.

«ریموند تانتر» نویسنده این مطلب که به حمایت از سازمان مجاهدین و اتخاذ مواضع به شدت ضدایرانی مشهور است، در ادامه این گزارش با توضیح ارتباط تسلیحاتی ایران و حماس در زمینه موشکی و دیگر ادوات جنگی و ناتوانی دستگاه اطلاعاتی اسرائیل در ردگیری تونل‌های زیر زمینی بی‌شمار حماس، مدعی وجود تونل‌های مخفی در ایران شده و پیشنهاد داده است که واشنگتن برای شناسایی تونل‌ها، به حمایت از عوامل این سازمان بپردازد. مشابه کاری که اسرائیل از مزدوران محلی خود در سرزمین‌های فلسطینیان انجام می‌دهد.

لازم به ذکر است پیشتر نیز این نشریه آمریکایی در گزارشی تحلیلی با عنوان «واشنگتن در حال فراموش کردن متحدان خود طی مذاکرات هسته‌ای با ایران است» با ذکر راه‌کارهایی که زبان حال رهبران مجاهدین است، خطاب به کاخ سفید نوشته بود: مشارکت واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای با ایران و در عین حال نادیده گرفتن مخالفان این کشور گزینه مورد نظر سران ایران می‌باشد.

این نشریه در مطلب خود سه رهنمود به مقام‌های آمریکایی داده بود:

ابتدا آمریکا باید تعادلی را در بین مشاوران منطقه‌ای خود از قبیل اسرائیل، شورای همکاری خلیج‌فارس،کویت،عربستان، امارات متحده عربی، قطر، بحرین و عمان و نیز متحدان اروپایی خود ازجمله فرانسه، آلمان، انگلیس بر قرار کند. سپس نشست کشورهای حاشیه خلیخ فارس را که قرار است در تاریخ ۹ و ۱۰ دسامبر برگزار شود جایگاه مناسبی در پرداختن به این امور معرفی می‌کند.

مورد دوم این‌که؛ سفارت آمریکا در بغداد باید در راستای نبرد نیابتی و تعهد «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق در حمایت از مخالفان ایرانی ساکن اردوگاه لیبرتی وارد عمل شود؟!

در گزینه سوم پیشنهادی این نشریه نیز با اشاره صریح در لزوم مددگیری از به‌اصطلاح اپوزوسیون ایران آمده است: وقت آن رسیده است که کاخ سفید گفت‌وگوهای آشکار و علنی را با مخالفان جمهوری اسلامی (بخوانید مجاهدین) که در آمریکا دارای دفاتر بوده (منظور دفتر شورای ملی مقاومت مجاهدین است) و مشتاق ادامه مسیر تبادل اطلاعاتی هستند، برگزار کند.

«ریموند تانتر» مطلب خود را اینطور به پایان می‌برد: «همانطور که دستگاه اطلاعاتی اسرائیل در شناسایی وجود تونل‌های خرابکاری در غزه به دلیل فقدان نیروهای انسانی ناتوان بود، واشنگتن و اسرائیل نیاز به کسب چنین اطلاعاتی در جهت تقویت پیام‌های دریافتی ماهواره‌ای در زمینه تونل‌های مخفی وابسته به فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی ایران دارند که در این بین می‌توان به مجاهدین خلق امیدوار بود که احتمالا مشتاق به تبادل اطلاعاتی در این زمینه هستند.»

و اما چند نکته:

۱ – این مطلب و مطلب پیشین این نشریه در واقع زبان حال رهبران مجاهدین پس از شکست جبهه عربی – غربی در حمایت از گروه تروریستی داعش در خاک عراق و بعبارت دقیق تر پایان رویای ۱۱ ساله مجاهدین در ساقط کردن دولت قانونی این کشور است که برای حفظ و ادامه حیات سیاسی خود ناگزیر است اینچنین به دست و پای مقامات آمریکایی بیفتد.

۲- جای تعجب نیست که رهبران مجاهدین همچنان برای ادامه حیات ننگین سیاسی خود به مزدوری و دادن اطلاعات دانش فنی و . . . ایران به بیگانگان تحت پوشش مبارزه با جمهوی اسلامی روی بیاورند. بنحویکه این نشریه حمایت و تبادل اطلاعاتی با اپوزیسیون ایران (بخوانید مجاهدین) را به مقامات آمریکایی توصیه کرده و ضمن مقایسه مجاهدین با مزدوران محلی اسرائیل در غزه استفاده بهینه از آنان در چنین ماموریت‌هایی را به مقامات سیاسی و اطلاعاتی آمریکا گوشزد می‌کند.

۳ – به‌هرحال حتی این تصور که مجاهدین ممکن است بتوانند نقشی در آینده ایران داشته و یا بر اتخاذ هرگونه سیاست آتی ایالات متحده آمریکا در تعامل با ایران اثرگذار باشند، از نظر مردم ایران، با توجه به سابقه وطن‌فروشی و جنایت این گروه چه در حق مردم ایران و چه در حق اعضای خود این سازمان بسیار توهین آمیز است.

۴ – از سرفصل شکست جبهه عربی – غربی در راستای ساقط کردن دولت عراق، مجاهدین دیگر یک برگ سوخته محسوب می‌شوند بویژه اینکه چشم انداز روشنی نیز برای توافقات هسته ای ایران با ۱+۵ وجود دارد.

***

حسین مدنی شهریار کیا بعد از صداممجاهدین با پشتوانه ی امپریالیسم ، مدعی آزادیخواهی!! (رجوی بدنبال لوث کردن حرکت ۱۶ آذز)

همچنین:

شمه ای از اعتبار بین المللی باند رجوی! پیام رجوی به آمریکا چه بود؟

ایران دیدبان، پنجم ژانویه 2015:…  دولت آمریکا حاضر به پذیرش افراد ساکن در کمپ لیبرتی شده است به شرط آن که آنان عضویت‌شان را در گروه تروریستی مجاهدین نفی کرده و به عنوان یک شخص مورد شناسایی قرار بگیرند، اما رهبری مجاهدین با آن مخالفت کرده و در حقیقت تنها راه نجات این افراد را بسته است.  یادآوری این واقعیت که افراد س�

همدستی گروه تروریستی مجاهدین خلق با داعش در شهادت سردار تقوی؛ ورشکستگی رجوی، اقتدار ایران

مریم رجوی داعش تروریسم ایران دیدبان، چهارم ژانویه 2014:…  دیدار رسمی حسین دهقان وزیر دفاع ایران با خالد العبیدی همتای عراقی خود بود. دهقان در کنفرانس خبری تشکیل شده پس از این دیدار وعده داد ایران در تلاش مشترک برای «پاکسازی» عراق از تروریسم همه توان خود را به کار می گیرد.»*  این وضعی�

شکست فرقه رجوی برای ماندن در عراق؛ درخواست سلاح ، نشانه تعلق ماهوی مجاهدین به تروریسم

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقسید حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و هشتم دسامبر 2014:… نفس درخواست سلاح از آمریکا جدای از پیام های سیاسی به دولت مردان آمریکا،حاکی از این است که رهبران مجاهدین همچنان به خشونت بعنوان �

لابی ورشکسته و آرزوهای برباد رفته مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1سید حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و پنجم دسامبر 2014:…  جای تعجب نیست که رهبران مجاهدین همچنان برای ادامه حیات ننگین سیاسی خود به مزدوری و دادن اطلاعات دانش فنی و . . . ایران به بیگانگان تحت پوشش مبارزه با جمهوی اسلامی روی بیاورند. بنحویکه این نشریه حمایت و تبادل اطلا