چرا رجوی این موقع فیل موسسان پنجم را هوا کرد

چرا رجوی این موقع فیل موسسان پنجم را هوا کرد

خلیل انصاریان - رجوی و فیل موسسان پنجمخلیل انصاریان، نجات یافتگان در آلبانی، بیست و هفتم ژوئن 2021:… برای موسسان به اصطلاح دوم همه نفرات را در آپارتمانی در بغداد بنام معصومی بمدت یکماه زندانی کردند و رجوی به همه گفت شما بی لیا قت هستید وارتش آزادیخش منحل است وبروید پی کارتان که تعدادی آدم از پیش مشخص شده پشت میکرفون رفته وبا گریه وزاری نه اینکار را نکنید وتعهد میدهیم که بچه های خوبی برای شما باشیم!! رجوی با شامورتی بازی وحقه بازی از همه یک برگه تعهد نامه گرفت و مجدداتاسیس ارتش باصطلاح دوم را اعلام کرد. نتیجه این ابداع ، نشست عملیات جاری بود وبا اهرم عملیات جاری همه ناراضیان ومعترضین را سرکوب کردند وهیچکس حق نفس کشیدن نداشت . در رابطه با موسسان سوم خوب است اشاره ای بکنم بعد از اینکه نیروهای امریکایی سلاحهای فرقه را گرفتند تعداد زیادی از اعضاء معترض وناراضی بودند که در آن ایام روزی بیش از ۲۰ نفر فرار می کردند وخود را به نیروهای آمریکایی تحویل میدادند تا از جهنم تشکیلات رجوی آزاد شوند. چرا رجوی این موقع فیل موسسان پنجم را هوا کرد 

خلیل انصاریان - رجوی و فیل موسسان پنجمخیمه شب بازی دوباره رجوی، فراخوان ثبت نام در مؤسسین پنجم

چرا رجوی این موقع فیل موسسان پنجم را هوا کرد 

موسسان دوم سوم و چهارم و پنجم همه ابداع خود رجوی بود

خلیل انصاریان

آقای خلیل انصاریان

خلیل انصاریان ، تیرانا،  سایت نجات یافتگان از مجاهدین خلق در آلبانی ـ ایران آزادی  ـ 25.06.2021

بهتر است درشروع تاریخه ای از موسسان قبلی را اشاره ای بکنیم

همه نشستهای موسسان درست در زمان هایی بود که اجبارات و اتفاقات مثل طلاق ، خلع سلاح ،از دست دادن اشرف وانتقال به لیبرتی مثل لیست گذاری و غیره… که همه اشتباهات خط وخطوط و گندگاری تصمیمات خود مسعودرجوی بود که تعدادی از اعضاء در سازمان مساله دار شده بودند و عملا نشستهای مسئولین فرقه جواب نمیداد و مسعودرجوی برای اینکه هم  روحیه ای به اعضاء بدهد و به اونا القاء کند که شما با بقیه فرق دارید و یک تعهد آسمانی دارید و با همه افراد جهان فرق دارید با کلی تعریف وتمجید ، باید یک کاری کنید  موسسان را راه می انداخت!

برای موسسان به اصطلاح دوم همه نفرات را در آپارتمانی در بغداد بنام معصومی بمدت یکماه زندانی کردند و رجوی به همه گفت شما بی لیا قت هستید وارتش آزادیخش منحل است وبروید پی کارتان که تعدادی آدم از پیش مشخص شده پشت میکرفون رفته وبا گریه وزاری نه اینکار را نکنید وتعهد میدهیم که بچه های خوبی برای شما باشیم!!

موسسان پنجم ارتش آزایبخش ، سناریوی رجوی برای ادامه اسارت اعضای نگونبخت

رجوی با شامورتی بازی وحقه بازی از همه یک برگه تعهد نامه گرفت و مجدداتاسیس ارتش باصطلاح دوم را اعلام کرد. نتیجه این ابداع ، نشست عملیات جاری بود وبا اهرم عملیات جاری همه ناراضیان ومعترضین را سرکوب کردند وهیچکس حق نفس کشیدن نداشت .

در رابطه با موسسان سوم خوب است اشاره ای بکنم بعد از اینکه نیروهای امریکایی سلاحهای فرقه را گرفتند تعداد زیادی از اعضاء معترض وناراضی بودند که در آن ایام روزی بیش از ۲۰ نفر فرار می کردند وخود را به نیروهای آمریکایی تحویل میدادند تا از جهنم تشکیلات رجوی آزاد شوند. تعدادی هم در خواست می نوشتند که می خواهیم جدا شویم وزندگی عادی خودمان را داشته باشیم.

این افراد را تا مدتی نگه می داشتند آشوب عجیبی در تشکیلات و مناسبات فرقه پیش آمده بود وقابل کنترل نبود ومسئولین کلافه شده بودند وحریف اعضاء نمی شدند که مانند همیشه باید خود رجوی وارد صحنه شود وتشکیلات خراب وآشفته را جمع وجور کند که همین کار را کرد وبا نشسهای پی در پی ومستمر کله پزی کرد و از همه نفرات تعهد گرفت که در تشکیلات بمانند البته ناگفته نماند که اینبار خیلی دیر وارد صحنه شد چون ریزش نیرو خیلی زیاد بود وبیش از ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر فرار ویا جدا شدند .

اگر بیاد دارید رجوی در رابطه با ایستادگی اشرف پا فشاری میکرد و میگفت اینجا را ترک نمیکنیم و وقتی اشرف رو از دست داد و بیک محل کوچک به اسم لیبرتی جابجا شدند بهم ریختگی شدیدی بین اعضاء پیش آمده بود. این تناقض اینقدر زیاد شد که حتی اونایی که خیلی سینه چاک سازمان بودند و دو آتشه بودند حرف داشتند بالاخره رجوی موسسان چهارم رو راه اندازی کرد تا تناقضات رو کم کند، ولی در واقع دردی درمان نشد و خیلیها متناقض ماندند به کنایه بهمدیگر حرفهای مسعود را تکرار می کردند که مضمون آن حرفها این بود اگر اشرف ایستادگی کند دنیا وکل مردم جهان پشت اشرف می ایستند !!!

بازتاسیس ارتش خصوصی صدام در آلبانی، وحشت رجوی از صدور کارتهای هویت

هدف رجوی این بود که بتواند از جدا شدن نیروها جلوگیری بکند ولی دیدیم که تعداد زیادی جدا شدند وتعدادی هم فرار کردند وخود را از تشکیلات جهنمی رجوی راحت کردند .

حالا هم طی یکسال وچند ماهی که کرونا سر تا سرجهان را گرفته بود؛  فرقه از این شرایط استفاده کرده و به هیچ یک از اعضاء جازه تردد به شهر ویا کوهپیمایی نمی داد. براین منوال همه اعضاء پاسیو وخسته شده بودند. بعد از چند ماه تعداد درخواست جدا شدن زیاد شده بود! با توطئه و خباثت ضد انقلابی وبه بهانه اینکه «ما اجازه نمی دهیم که هیچکس بدون زدن واکسن کرونا ، جدا شود و شما باید منتظر بمانید و واکسن بزنید بعد تصمیم گیری می کنیم» یعنی  شالاتان بازی، افراد را در حصار تپه های مانز نگه داشتند.

البته باید بگویم تعدادی را که خیلی به فرقه فشار می آوردند اجازه دادند جدا شوند وقتی رجوی دید که وضعیت تشکیلات و مناسبات داخل فرقه قمر در عقرب شده است با یک نشست نوشتاری در ماه رمضان موسسان پنجم را اعلام کرد که بتواند از ریزش نیروهایش جلوگیری کند و همه را مجبور کرد که تعهد کتبی بدهند که در تشکیلات پوسیده بمانند.  از افراد  خواست که در ارتش موسسان پنجم ثبت نام بکنند واین یک سر فصل جدید در تاریخ سازمان است.

ارتش بی سلاح یا خانه سالمندان؟ اگر شما ادعا دارید که دنبال آزادی هستید خواهشا ابتدا از خودتان شروع کنید واجازه دهید اعضاء تردد آزادانه بکنند وبگذارید نفرات دیدار خانوادگی داشته باشند.

البته باید گفت ملاقات خانوادگی پیشکش ، اجازه دهید اعضائ خودتان یک تماس با پدر ومادر پیرشان بگیرند وآنوقت ببینید چه کسی برای شما می ماند .

لینک به منبع

چرا رجوی این موقع فیل موسسان پنجم را هوا کرد 

رجوی و فیل موسسان پنجم 

***

علی جهانی - مؤسسان پنجم فیل جدید فرقه رجویموسسان پنجم مسعود رجوی چرا و چگونه؟

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مؤسسان-پنجم-ارتش-آزادیبخش-ملی-ایران/

مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران چه وظیفه ای دارند

مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران چه وظیفه ای دارندصابر تبریزی، ایران اینترلینک، هشتم می 2021:… زمانی که شما هم رئیس جمهور خود را دارید وهم ارتش ولو بی سلاح با اعضای اغلب پیروپاتال را ، و دراصل خود را دولت در تبعید میدانید، مجلس موسسان از بهر چیست ؟ مجلس موسسانی که اعضایش همان ارتش تان است که پیشاپیش رئیس جمهور دلخواه خود رابرگزیده است؟! نظرمردم که اساسا عضو این مجلس خبرگان نبوده ونمیتوانند باشند، چیست و رابطه ی این مجلس رسوا با ارتش آزادیبخش ؟؟!! شما چگونه است؟ مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران 

مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران چه وظیفه ای دارندارتش خیالی فرقه رجوی و تعطیل و تاسیس کردنهای فصلی

مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران 

وظیفه ی این مجلس موسسان رجوی چیست؟

18/03/1400

مدتی است که باند رجوی برای مستند و معقول نشان دادن رجزخوانی های خود از عنوان کسی که خود را فوق لیسانس علوم سیاسی معرفی میکند وساکن تهران؟!، استفاده میکند.

اما سوای پرنویسی های این کارشناس مجعول، چیز دندان گیری که ازاین نوشته ها نصیب خواننده وحتی خود فرقه ی رجوی بشود، یافت نمیشود.

آقا بهروز مجعول بعنوان یک کارشناس ارشد که صرفا یک مدیحه گوی رجوی مستبد وضد بشراست ، درسایت های این فرقه ی ضد ملی نوشته است :

” پر واضح است که بدون نیروی انقلابی مجاهدین که هم صورت مسأله هم راه‌حل را در مواجهه با این رژیم فاشیستی از سالها پیش مطرح کرده‌اند و برای آن استراتژی و برنامه و دستور کار و سازمان‌دهی مشخص دارند، دستیابی به آنچه که امروز به‌عنوان مسأله حق مشارکت مردمی و سرنگونی رژیم ملاها، توده‌ای و عمومی شده، امکانپذیر نبود.”

موسسان پنجم ارتش آزایبخش ، سناریوی رجوی برای ادامه اسارت اعضای نگونبخت

بشریت شرافتمند وآگاه از شخص وجریانی بعنوان انقلابی نام میبرند که مدافع آزادی وبهروزی اقشار پایین جامعه ی خود باشد که سازمان استحاله یافته ی مجاهدین خلق فاقد این مشخصات میباشد!

نه تنها فاقد این مشخصات ، بلکه درضدیت با اکثریت محروم جوامع بشری موجود که مجموعا طبقاتی هستند قرار دارد.

دلیل من درطرح این ادعا، وجود روابط گسترده ی این جریان ضد ملی وننگ تاریخ معاصر ایران با خونریزترین وطماع ترین جناح های امپریالیستی- صهیونیستی جهان و کشورهای مرتجع منطقه ودیکتاتور های دست نشانده ی آمریکاست.

ضمنا مسائلی مانند مبارزه با ظلم ودیکتاتوری ، مسائلی هستند که صدها سال قبل از پیدایش مجاهدین خلق وجود داشته و توسط انقلابیون وقت تئوریزه شده اند.

ارتش بی‌رهبر و بی‌سلاح ، حاضر و آماده برای سرنگونی است

درادامه :

” بنابراین همان‌طور که برای مقاومت ایران از چهار دهه پیش صورت مسأله یعنی دیکتاتوری دینی که به فاشیسم دینی بالغ شده است، و راه‌حل رهایی از آن یعنی سرنگونی و برقراری جمهوری دمکراتیک، امری روشن بوده است، امروز نیز پاسخ عموم جامعه به مسأله سیرک انتخابات رژیم که بخشی از نمایش سیاه‌بازی همیشگی فاشیسم دینی ولایت فقیه بوده است، سرنگونی و استقرار جمهوری دمکراتیک با تأکید بر آزادیها و جدایی دین و دولت و صد البته برپایی عدالت اقتصادی و اجتماعی است “.

مسئله ی اصلی مجاهدین که بعد از انقلاب 22 بهمن 1357 مسعود رجوی با شتابی تمام سوار برآن شد ، دردست گرفتن زمام امور انقلابی که سازمان مجاهدین بخاطر ضعف کمی وکیفی اش سهمی درآن نیافت، بوده است وبرای توجیه این سهم خواهی ، لازم بود که شعارهای پوپولیستی ( مردم فریب- عوامانه) را مطرح کند وگرنه کارهای بعدی رجوی دربرخورد بانزدیکترین یارانش نشان داد که او اعتقادی به برابری وعدالت اجتماعی نداشت که اگر داشت ، قبول نمیکرد که درخوابگاه وسیع وپرامکانات خود همراه همسران متعدد ونامشروع خودروزگار بگذراند وبقیه ی اعضاء مجبور باشند با رها کردن همسر وفرزندان خود درآسایشگاههای سربازی وبطور جمعی روزگار بگذرانند.

دستگاه های تهویه و ماساژوری که در خوابگاه و حرمسرای رجوی وجود داشت، تنها با وسایل رفاهی وتفریحی شاهان وروسای جمهوری کشورهای بزرگ قابل مقایسه بود که این مورد نمونه وار نشان میدهد که حرف مسعود درباره ی عدالت اجتماعی  و برابری که متاسفانه توسط پادوانی مثل آقا بهروز مورد تایید قرار میگیرند، حرف مفت وعوامفریبانه ای بیش نیست.

بازتاسیس ارتش خصوصی صدام در آلبانی، وحشت رجوی از صدور کارتهای هویت

دوباره :

” آنچه که این هول و هراس ( رژیم) را به اوج رساند پیامی بود که فرمانده ارتش آزادیبخش ملی ایران، مسعود رجوی طی آن در پاسخ به سیرک انتخابات رژیم خبر تشکیل مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران را داد. پاسخی که نیروی انقلابی جامعه را به جوششی بی‌سابقه انداخته و اعلام آمادگی هسته‌ها و کانون‌های شورشی برای ثبت نام در مؤسسان جدید گواه این خون تازه‌ای است که در رگ و پی نیروی انقلابی دوانده است “.

زمانی که شما هم رئیس جمهور خود را دارید وهم ارتش ولو بی سلاح با اعضای اغلب پیروپاتال را ، و دراصل خود را دولت در تبعید میدانید، مجلس موسسان از بهر چیست ؟

مجلس موسسانی که اعضایش همان ارتش تان است که پیشاپیش رئیس جمهور دلخواه خود رابرگزیده است؟!

نظرمردم که اساسا عضو این مجلس خبرگان نبوده ونمیتوانند باشند، چیست ورابطه ی این مجلس رسوا با ارتش آزادیبخش ؟؟!! شما چگونه است؟

هرانسان عاقلی میداند که تشکیل این نوع مجلس ، کاری است ناممکن و در اصل اعلام تشکیل آن شعبده بازی ای بیش نیست و رجوی با هوا کردن این فیل فقط خود را مسخره کرده است!

صابر  تبریزی

مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران 

***

پرویز حیدزاده - ارتش خیالی فرقه رجویکمپ مجاهدین در آلبانی – از وطنفروشی رجوی تا فروپاشی تشکیلات

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/خلیل-انصاریان-میهمان-هفته-مردم-تی-وی/

خلیل انصاریان میهمان هفته در تلویزیون مردم تی وی

خلیل انصاریان میهمان هفته در تلویزیون مردم تی ویکانون آوا (مردم تی وی)، دوازدهم ژوئن 2021:… آقای خلیل انصاریان عضو جدا شده فرقه مجاهدین درآلبانی  دررابطه با -آخرین وضعیت تشکیلات مجاهدین درآلبانی – وضعیت روحی روانی افراد درآلبانی بعد از اعلام تشکیل موسسان پنجم (بیعت گرفتن از اعضاء برای ماندن در تشکیلات) – دفاع مریم رجوی از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری صحبت کردند.مجری برنامه آقای پارساسربی مدیر تلویزیون مردم بودند.  توجه همه علاقمندان را بدیدن و شنیدن این برنامه جالب جلب می کنیم. خلیل انصاریان میهمان هفته در تلویزیون مردم تی وی 

مؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران چه وظیفه ای دارندمؤسسان پنجم ارتش آزادیبخش ملی ایران چه وظیفه ای دارند

خلیل انصاریان میهمان هفته در تلویزیون مردم تی وی

آقای انصاریان دربرنامه زنده این هفته کانون آوا در تلویزیون مردم

برنامه های زنده مصاحبه با جداشدگان ومنتقدین سازمان مجاهدین در تلویزیون 

خلیل انصاریان میهمان هفته در تلویزیون مردم تی وی

آقای خلیل انصاریان

روزجمعه 11 ژوئن 2021 برابر با 21 خرداد ماه 1400 ساعت 12 ظهربوقت واشنگتن، ساعت 18 بوقت آلمان و ساعت 20:30 بوقت ایران آقای خلیل انصاریان عضو جدا شده فرقه مجاهدین درآلبانی  دررابطه با
-آخرین وضعیت تشکیلات مجاهدین درآلبانی
– وضعیت روحی روانی افراد درآلبانی بعد از اعلام تشکیل موسسان پنجم (بیعت گرفتن از اعضاء برای ماندن در تشکیلات)
– دفاع مریم رجوی از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری
صحبت کردند.

مجری برنامه آقای پارساسربی مدیر تلویزیون مردم بودند.  ببنندگان وشنوندگان تلویزیون مردم درطول برنامه از طریق تلفن، ایمیل ویا فیسبوک مسنجربا مهمان برنامه تماس حاصل نموده و سئوالات خودرا مطرح کردند. توجه همه علاقمندان را بدیدن و شنیدن این برنامه جالب جلب می کنیم.

لینک به منبع

خلیل انصاریان میهمان هفته در تلویزیون مردم تی وی

رجوی و فیل موسسان پنجم 

***

عاقبت اسفبار مجاهدین خلق . از صدام حسین تا بن سلمانعاقبت اسفبار مجاهدین خلق . از صدام حسین تا بن سلمان

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/موبایل-در-مجاهدین-خلق/

موبایل در مجاهدین خلق -قسمتهای اول و دوم

خلیل انصاریان - موبایل در مجاهدین خلقخلیل انصاریان، نجات یافتگان در آلبانی، بیست و دوم آوریل 2021:… پس از یکماه از ورود به آلبانی یک نشست گذاشته شد و  رجوی به دلیل شرایط سیاسی و اجتماعی آلبانی و خنثی کردن ذهنیت  مردم و رسانه ها از ماهیت فرقه ای تشکیلات مجاهدین خلق  تصمیم گرفت که به هر نفر پول ماهانه تو جیبی داده شود که سهمیه هر نفر 8 دلار ماهیانه بود که این 8 دلار برای خرید مواد خوراکی برای کوه یا تردد به شهر بود. پس از سی واندی سال پول یا در واقع 8 دلار در جیب داشتیم!!! یکی از بچه ها پیشنهاد داد که هر کس حاضر باشد 8 دلار خود را بدهد ویک موبایل دست دوم از بیرون بخریم که بتوانیم تماس با خانواده بگیریم بین دوستان صحبت کردیم و قبول کردند پولها را جمع آوری کنیم وهر ماه یک موبایل دست دوم بخریم بالاخره روز موعود سر رسید من ویکی از دوستانم باهمدیگر برای خرید  موبایل رفتیم یک موبایل دست دوم حدود 14 دلار خریدیم. موبایل در مجاهدین خلق 

خلیل انصاریان - موبایل در مجاهدین خلقدون کیشوت مقاومت ایران و ساحل سن پیترو در آلبانی

1- موبایل در مجاهدین خلق – قسمت اول

هدف از نوشتن این مطلب بیان واقعیتی است که خودم شاهدش بودم.

همه ما که به آلبانی منتقل شدیم به یک مجموعه آپارتمانهایی که توسط کمیساریای عالی پناهندگان اجاره شده بود وبه فرقه تحویل داده شده بودسکونت داشتیم و این آپارتمانها در منطقه ای که اسمش کشار بود؛ واقع شده بودند.

بعد از مدتی ما گفته شد که به همه نفرات می خواهند موبایل بدهند اما اصل موضوع چه بود؟

پس از انتقال به آلبانی ، هموطنان و منتقدین فرقه رجوی ،در فضای مجازی سوالاتی مطرح کردند که چرا سازمان مجاهدین حالاکه به آلبانی همجوار کشورهای اتحادیه اروپا منتقل شده به اعضای خود موبایل نمی دهد که این انتقادات خیلی برای فرقه سخت و ضربه بود لذا سران فرقه به تکاپو افتاده که چگونه اززیر ضرب انتقادات هموطنان ومنتقدین ، بیرون بیایند وجواب منتقدین را بدهند .

یک روز بعد از نهار همه کارها را تعطیل کردند وفردی بنام مهدی براعی با اسم مستعار احمد واقف به همه قسمتها مراجعه می کرد ونشست نیم ساعتی در رابطه با دادن موبایل به اعضاء ، افراد را توجیه می کرد .

مضون نشست این بود :

“این موبایل برای کارهای اجرایی است وبرای تماس اعضا با فرماندهان است البته مقدار محدودی هم اینترنت دارد که می توانید استفاده کنید شارژ موبایل با سازمان است و شما نباید چیزی پرداخت کنید!!!”

همه ما خوشحال بودیم که پس گرفتن موبایل می توانیم بعد از اینهمه سال که در عراق بودیم وهیچ خبری از خانواده نداشتیم با خانواده هایمان تماس برقرار کنیم و جویای حال آنها شویم .

لحظه تحویل دادن موبایلها رسید نفر خدمات فنی مسئول گذاشتن سیم کارت در موبایل بود وشیوه روشن وخاموش کردن را آموزش میداد.

خوب است که یاد آور شوم که هیچکدام ازاعضاء، اطلاعاتی در مورد موبایل نداشتیم در فیلمهای سینمایی دیده بودیم که با موبایل تماس می گیرند در لیبرتی هم فرماندهان موبایل داشتند وبرای ما که پایین دست و رده پائین بودیم پزمی دادند.( البته با حفظ اعتقاد به موازین جامعه بی طبقه)

موبایلها که توزیع شد خیلی خوشحال بودیم. در سالن غذا خوری شماره همدیگر را می گرفتیم وبا همدیگر صحبت می کردیم دنیای دیگری بود از شادی، همه بال در آورده بودیم. چند ساعتی که گذشت متوجه شدیم که این یک تلفن پلاستیکی معمولی است که اصلا به اینترنت وصل نمی شود و فقط دو زبان داشت یکی صربستانی ودیگری آلبانیایی ؛ وزبان دیگری نداشت. فرقه کاری کرده بود که فقط این دو زبان را داشت حتی فارسی وانگلیسی را هم از تلفن پلاستیکی حذف کرده بودند.

خوب است که یادآور شوم تعدادی که علم موبایل داشتند با دیدن این تلفن،  قبول نکردند تلفن را بگیرند و گفتند ما موبایل تاچ می خواهیم واین تلفن برای بچه هاست که موقعیت خودشان را به خانواده اطلاع بدهند بگذریم که چقدر آن افراد را اذیت وآزار کردند .

شب تلفن را نزد خودمان به محل استراحت بردیم از خوشحالی بال وپر در آورده بودیم چند شماره از خانواده داشتم شروع به گرفتم شماره کردم ولی موفق نمی شدم و اپراتور شرکت مخابرات می گفت تماس خارجی است و ونمی توانی تماس بگیری ، همان شب نزد یکی دو نفر رفتم وموضوع را به آنها گفتم و پس از صحبت با این نفرات تازه متوجه شدم که فرقه چه کلاهی سر اعضا گذاشته و فقط برای بستن دهان منتقدین بوده است .

تازه برای همین تلفن ها شروع شد به کنترل و گذاشتن ضوابط و … برای محدودیت افراد در استفاده از آنها؛ یک هفته که گذشت یک نشست مفصل سر موبایلهای پلاستیکی گذاشته شده واعلام کردند که موبایلها باید دم درب وردی آسایشگاه تحویل داده شود. هر زمان که خواستید به شهر بروید می توانید از مسئولتان برگه بگیرید و موبایل خودتان را دریافت کنید! همه ما معترض شدیم که اگر موبایل فردی است بگذارید نزد خودمان باشد اما  قبول نکردند وگفتند : این یک فرمان است وهمه باید فرمان را اجرا بکنند وما درست است که لباس معمولی تن کردیم ولی ما نظامی و ارتش هستیم. خلاصه کنم، با این ترفند وبهانه موبایلها راجمع آوری کردند وتمام خوشحالی که داستیم دود شد ورفت .

ادامه خاطرات  موبایل را برای آینده موکول می کنم .

خلیل انصاریان تیرانا -آلبانی

2- موبایل در مجاهدین خلق – قسمت اول

در بخش اول گفتم که چگونه فرقه رجوی با یک شامورتی بازی مدعی شد که به همه اعضاء موبایل خواهد داد وچگونه می خواستند هم انتقاد هواداران را خنثی کنند وهم افراد را به این بهانه بیشتردر کنترل داشته باشند اما جرات اینکه تلفن درست و حسابی به افراد بدهند را نداشتند از همان مدلهایی که فرماندهان رده بالاو مورد اعتماد رجور داشتند و برای بقیه پز می دادند.

بعد از اینکه تلفن ها را بین افراد تقسیم کردند و صدای افراد بلند شده بود،سران فرقه با توطئه شروع به گذاشتن ضوابط و کنترل و … برای محدودیت افراد در استفاده از تلفنهای پلاستیکی را کردند.

یک هفته که گذشت یک نشست مفصل سر موبایلهای پلاستیکی گذاشته شده واعلام کردند که موبایلها باید دم درب وردی آسایشگاه تحویل داده شود. هر زمان که خواستید به شهر بروید می توانید از مسئولتان برگه بگیرید و موبایل خودتان را دریافت کنید! همه ما معترض شدیم که اگر موبایل فردی است بگذارید نزد خودمان باشد اما  قبول نکردند وگفتند :

این یک فرمان است وهمه باید فرمان را اجرا بکنند وما درست است که لباس معمولی تن کردیم ولی ما نظامی و ارتش هستیم و از طرفی ما دشمن داریم وممکن است برای ما شنود گذاشته شود واطلاعات ارتش و مناسبات تشکیلاتی به بیرون درز بکند.! خلاصه کنم، با این ترفند وبهانه موبایلها راجمع آوری کردند وتمام خوشحالی که داشتیم دود شد ورفت .

نفراتی که بهمدیگر اعتماد داشتند نارضایتی خود را بهمدیگر می گفتند که چگونه فرقه سر آنها کلاه شرعی گذاشته است.این اعتراضات بین همه سطوح به چشم می خورد تعدادی از نفرات گفتند در نشستهای روزانه که به اسم عملیات جاری بود باید این تناقضات را بیان کرد و اگر اهمیتی داده نشد باید به شکل اعتراض به مسئول نشست گفت تا اینکه شاید به بالا و بگوش مسئولین فرقه برسد تا شاید جوابی برای این حقه بازی بما داده شود ولی باید بگویم آب از آب تکان نخورد و با توجیه های غیر منطقی این کلاه شرعی را توجیه می کردند .

همه نفرات منتظر روز شنبه بودند که به بهانه کوه رفتن ویا اینکه تردد به شهر داشته باشند( البته باید اینجا یادآور شوم هر چند نفر که تردد بیرون داشته باشند باید یک روز قبل طرح تردد بنویسند ومسئول اکیپ تردد را مشخص بکنند واین طرح بررسی می شود وبعد توسط مسئول بالای آن قسمت اوکی وامضاء میشود که یک تیم سه الی چهار نفره بتواند تردد بیرون داشته باشد)  سپس مسئول نفرات یک نشست می گذارد وساعت برگشت واحتمالات در مسیر را با نفرات بررسی می کند سپس مسئول یگان یک برگه برای گرفتن  موبایل پلاستیکی برای چند ساعت رابه نفرات میدهد. همچنین یک ویزا برای خروج ازمقر (آپارتمانهای محل سکونت ) میدهد که با امضاء فرمانده بالاتر باید باشد !!!!

من وتعدادی از دوستانم تصمیم گرفتیم که بهر شکلی که شده به خانواده های خودمان که40 سال از آنها بی خبر بودیم، وصل شویم.

پس از یکماه از ورود به آلبانی یک نشست گذاشته شد و  رجوی به دلیل شرایط سیاسی و اجتماعی آلبانی و خنثی کردن ذهنیت  مردم و رسانه ها از ماهیت فرقه ای تشکیلات مجاهدین خلق  تصمیم گرفت که به هر نفر پول ماهانه تو جیبی داده شود که سهمیه هر نفر 8 دلار ماهیانه بود که این 8 دلار برای خرید مواد خوراکی برای کوه یا تردد به شهر بود. پس از سی واندی سال پول یا در واقع 8 دلار در جیب داشتیم!!! یکی از بچه ها پیشنهاد داد که هر کس حاضر باشد 8 دلار خود را بدهد و یک موبایل دست دوم از بیرون بخریم که بتوانیم تماس با خانواده بگیریم بین دوستان صحبت کردیم و قبول کردند پولها را جمع آوری کنیم وهر ماه یک موبایل دست دوم بخریم بالاخره روز موعود سر رسید من ویکی از دوستانم باهمدیگر برای خرید  موبایل رفتیم یک موبایل دست دوم حدود 14 دلار خریدیم. خیلی خوشحال بودیم که ظرف یکی دو روز آینده پس از 40 سال، صدای خانواده هایمان  را می شنویم  ولی افسوس ، چون هیچ علمی از موبایل نداشتیم موبایل خریداری شده سیستم عامل آن ویندوز بود، مدلش قدیمی بود و نمی شد روی آن واتساپ یا غیره نصب کرد (قدیمی بودن موبایل وسیستم عامل ویندوز را ما متوجه نمی شدیم ویکی از دوستانمان  که در قسمت دیگری بود آنهم پس  از 3-4 روز این موضوع را به ما گفت) .

مجددا چند نفری که قصد خرید موبایل را داشتیم دور هم جمع شدیم وتصمیم گرفتیم مقداری پول از بچه های دیگر قرض بگیریم وموبایل دیگری بخریم. اینبار یک موبایل دست دوم بهتر به قیمت 40  دلار خریدیم همه برنامه ها را روی آن نصب کردیم. یک روز در ساعت ورزش من ویکی از دوستانم بسمت تپه های اطراف محل سکونت رفتیم دوستم  یک شماره از خانواده داشت با تلگرام پیام دادیم هر چه منتظرشدیم ولی جوابی داده نشد خیلی ناراحت وپاسیو شده بودیم فردای آنروز مجددا بسمت شهر رفتیم وتصمیم گرفتیم که از شهروندان آلبانیایی کمک بگیریم و برای ما پیام ارسال بکنند که همین کار را کردیم وموفق شدیم وصل شویم ابتدا خانواده دوستم باور نمی کردند فرزندشان پس از اینهمه سال زنده باشد چند عکس ارسال کردند ناگفته نماند این تماس فقط چت بود ونه تصویری یا صوتی .

همچنین روز بعد محل تماس را عوض کردیم ، عوامل سرکوب در فرقه مجاهدین خلق سران فرقه درساعت ورزش چند گشت پیاده در شهر گذاشته بودند و مراقب نفرات بودند به همین دلیل باید روزانه محل را عوض می کردیم ودور از چشم گشتیهای رجوی می بودیم.

ادامه دارد

لینک به منبع

موبایل در مجاهدین خلق

رجوی و فیل موسسان پنجم

***

همچنین: