رجوی و گرفتاری ابدی در «راهبند استراتژیک» – یک سال پس از آن پانزده سال

رجوی و گرفتاری ابدی در «راهبند استراتژیک» – یک سال پس از آن پانزده سال

ایران دیدبان، اول اکتبر 2013: … به هر حال و اگر چه مجاهدین پس از 15 سال و در ازای هزینه بسیار هنگفت از لیست گروههای تروریستی آمریکا خارج شدند، اما نه تنها یکی از اهداف فوق محقق نشد، بلکه از زمان خروج از لیست به بعد کار برای مجاهدین هم در آمریکا و هم در عراق بسیار دشوارتر شده است. در آمریکا هرچه لابی مجاهدین بیشتر تلاش می کند، کمتر می یابد و در عراق …

لینک به منبع

رجوی و گرفتاری ابدی در «راهبند استراتژیک» – یک سال پس از آن پانزده سال

مسعود رجوی رهبر فراری گروه تروریستی مجاهدین، 15 سال ذهن هوادارانش را با این بهانه که نام این گروه در فهرست گروههای تروریستی آمریکا است از ناتوانی تشکیلاتی و به گل نشستگی استراتژیکی منحرف ساخت و سازمان کار تشکیلاتش را با خرج صدها هزار دلار معطوف به آویختن از آمریکا کرد به گونه ای که هویت تشکیلاتی مجاهدین را طی 15 سال، ایستادن در نقطه حل و فصل این مسئله ساخت.

برای مجاهدین که عنوان «راهبند استراتژیکی» به لیست گروههای تروریستی داده بودند، از اولین نتایج ضروری خارج شدن از لیست همانا حضور فعال و مقبولیت یافته درعرصه سیاسی و دیپلماتیک بود که با هدف ارتقا یافتن به سطح اپوزیسیون مشروع جمهوری اسلامی و پذیرفته شدن در جایگاه آلترناتیو تعریف شده بود.

مهمتر این که رجوی با توهم بزرگترین اپوزیسیون و دارای پتانسیل مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران، دست یابی به بسیاری از این اهداف را امری اتوماتیکمان می دانست که به محض خروج از لیست گروههای تروریستی آمریکا خودبخود راه برای آن باز خواهد شد و برنامه و اقدام دیگری را طلب نمی کند!

استراتژی خروج از لیست گروههای تروریستی آمریکا برای مجاهدین از چند نظر دیگرحائز اهمیت حیاتی بود که مهمترین جنبه آن نقش تعیین کننده ای است که رجوی برای آمریکا به عنوان نیروی مقابله کننده و هم آورد با ایران ترسیم کرده است و از این نظر تلاش دارد هرگونه مانع نزدیکی به ایالات متحده را از میان بردارد، بنابراین وجود نام این گروه در لیست نه تنها مانع بلکه مانع ساز بود. لذا به زعم رجوی تمام توان تشکیلاتی وسرمایه مجاهدین بایستی خرج خروج از این لیست می شد.

در سالهای آخر این 15 سال انتظار، موضوع خروج از لیست ابعاد حیاتی دیگری یافت که اصلی ترین آن مسئله حفظ تشکیلات مجاهدین بود که به گمان رجوی در دوصورت امکانپذیر و یا کاملاً ایده آل بود، اول ابقای حضور مجاهدین در عراق، که بنا به تحلیل رجوی خروج از لیست می توانست مانع اخراج آنان از عراق گردد و یا حتی باعث تثبیت آنان در اردوگاه اشرف گردد، دوم امکان انتقال جمعی مجاهدین به اروپا را میسر می کرد.

از جنبه روانی – تبلیغاتی نیز برای رهبری مجاهدین بسیار اهمیت داشت که اگر دشمنان ایران از آنها برای اقدامات تخریبی که انجام داده اند، تقدیر نمی کنند، لااقل آنها را تروریست قلمداد نکنند و به طور کلی به دنبال اعاده حیثیت در فضای ضدایرانی بودند!

به هر حال و اگر چه مجاهدین پس از 15 سال و در ازای هزینه بسیار هنگفت از لیست گروههای تروریستی آمریکا خارج شدند، اما نه تنها یکی از اهداف فوق محقق نشد، بلکه از زمان خروج از لیست به بعد کار برای مجاهدین هم در آمریکا و هم در عراق بسیار دشوارتر شده است. در آمریکا هرچه لابی مجاهدین بیشتر تلاش می کند، کمتر می یابد و در عراق ، اخراج آنان قطعی شده است و جامعه جهانی و آمریکا بر آن صحه گذاشته اند و کسی در باره اعمال این حق قانونی با دولت عراق محاجه نمی کند، این وضعیت البته همراه شده است با برباد رفتن هزینه ها و سرمایه گذاریهای فراوان و غیرقابل احتساب مجاهدین در عراق و …

مثل همیشه که رجوی دروغهایش را قبل از هر کس دیگر خودش باور می کند و آنها را به جای تحقق اهدافی که پیش از این وعده داده بوده می نشاند، اکنون نیز رجوی نفس خروج از لیست را یک پیروزی جا می زند و به خورد نیروهای پریشان احوال و بی انگیزه و سرخورده اش می دهد، بدون آن که توضیح بدهد که دقیقاً یک سال پس از خروج از لیست چه دست آوردی داشته است؟!

مسلماً کسانی که به ادعاهای رجوی دلخوش داشته اند، قبل از هر چیز به شعورخودشان توهین می کنند که مقبولیت و ارتقا جایگاه سیاسی را در زد و بندهای پنهان و جلب نظر آمریکا، آنگونه که رجوی تعریف می کند، دنبال می کنند وگمان دارند نداشتن پایگاه اجتماعی را می شود به این وسیله جبران کرد.

همچنین:

اذعان رجوی به نامشروع بودن دستورهایش؛ رجوی مترسک یا فرمانده!

2013/09/29 by

ایران دیدبان، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۳: … اما وقتی نوبت به توضیح در باره حضور و نگه داشتن آن ۱۰۰ نفر در اردوگاه اشرف می رسد در یک توجیه منفعلانه مدعی ماندن داوطلبانه نیروهای قربانی شده در اردوگاه اشرف می شود که از اساس و صرفنظر از استراتژی بازگشت به اشرف، حتی در تضاد […]

نماینده عراقی: حضور مجاهدین خلق (فرقه رجوی) تداعی جنایت صدام و اخراج سریع آنها از کشور قطعی است

2013/09/26 by

ایران دیدبان به نقل از اشرف نیوز، بیست و ششم سپتامبر ۲۰۱۳: …  ریاض غریب وجود اعضای گروه مجاهدین خلق را در عراق تداعی کننده جنایات صدام دانست و بقای این سازمان را در عراق برای امنیت و ثبات کشور خطرناک توصیف کرد. این نماینده پارلمان عراق از استان کربلا انتقال اعضای گروه مجاهدین خلق […]

وقتی رجوی با عصبانیت پرده از ماهیت تروریستی مجاهدین برداشت. سندی که مجاهدین از روی سایت خود پاک کردند

2013/09/19 by

ایران دیدبان، نوزدهم سپتامبر ۲۰۱۳:…  پس از آن که رهبری گروه تروریستی در یک اقدام نسنجیده و با عصبانیت کامل منتقدان و مخالفان خود را تهدید به ترور و عملیات انتحاری کرد و مجدداً مسئولیت قتل فجیع تعدادی از شخصیت های ایرانی را برعهده گرفت؛ دستگاه منگول تبلیغاتی مجاهدین این اظهارات را از سایتهای خود […]


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)