رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کندجیم. د. دین نشریه وترنرنز تودی، ترجمه ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، هشتم سپتامبر 2020:… وی گفت: “من می خواهم به شما مریم رجوی بگویم که آلبانی یک کشور دموکراتیک است، و ما یک لیبرال دموکراسی هستیم، جایی که آزادی بیان داریم.” “ما هرگز ساکت نخواهیم شد. ما می خواهیم جنایات و کارهای غیرقانونی که شما در کشور من انجام می دهید را مورد بررسی و افشاگری در برابر جامعه بین المللی و آلبانیایی قرار دهیم.” سازمان مجاهدین خلق یک سوء پیشینه کثیف از سوء قصد و بمب گذاری علیه دولت و ملت ایران دارد. در زمان جنگ سال های 1980 تا 1988 همدست دیکتاتور سابق عراق و حامی صدام حسین علیه ایران بود. حدود 17000 ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حملات تروریستی کشته شده اند، که حدود 12000 نفر قربانی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق هستند. رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

Albanian journo challenges MKO ringleader to open debate, vows to keep exposing terroristsOlsi Jazexhi Ghergji Thanasi Discuss The Threat Of MEK To Albanians

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

هنگامی که کشورهای غربی به گروه های تروریستی “مفید” پناه می دهند، آن ها معمولاً می خواهند که نمود آن ها کم باشد، اما ایالات متحده استثنا است.

نوشته: جیم د. دین، سردبیر نشریه VT
5 سپتامبر 2020

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

Albanian journo challenges MKO ringleader to open debate, vows to keep exposing terrorists

نشریه آلبانی، سردسته سازمان مجاهدین خلق را به بحث و گفتگو دعوت می کند، و قول می دهد که همچنان به افشای تروریست ها ادامه دهد.

[یادداشت سردبیر جیم د. دین: این دو روزنامه نگار آلبانیایی که در مورد مجاهدین خلق که تحت حمایت کامل ایالات متحده و ناتو قرار دارد می نویسند، کاری پر سر و صدا انجام می دهند. آن ها می توانند نفرات VT باشند و آنچه را که هیچ کس دیگری جرأت نمی کند را بگویند. ما به اولسی یازچی Olsi Jazexhi و جرجی تاناسی Gjergji Thanasi درود می فرستیم.
وقتی کشورهای غربی به گروه های تروریستی “مفید” پناه می دهند، به طور کلی از آنها می خواهند تا از نمود کمی برخوردار باشند. اما ایالات متحده از این قاعده مستثنی است، زیرا رودی جولیانی، دوست ترامپ، مروج بزرگ این گروه است.
رسانه های آمریکایی و غربی به آن ها تبلیغ رایگان می دهند، بنابراین دیدن این که این دو آلبانیایی مجاهدین خلق را در کشوری افشا می کنند که می توانید با قیمت بسیار مناسب کسی را بکشید، تعجب آور است.

من از شنیدن ادعای وی مبنی بر این که نیروهای مجاهدین خلق در این کشور بیش از ارتش و پلیس هستند متعجب شدم. به نظر می رسد ویکی پدیا، با احتساب پلیس، با حدود 6000 منظم و 5000 ذخیره، با این نظر مخالف است.

اما نکته اساسی که در اینجا می توان گفت این است که یک رابطه عاشقانه طولانی مدت میان آمریکا و گروه تروریستی سازمان مجاهدین خلق جریان داشته و به این دلیل این گروه هرگز به طور رسمی یا حتی در رسانه ها محدود نشده است. این امر ممکن است منجر به جاری شدن سیل جنگ های تروریستی نیابتی شود.
این مسأله مرا یاد مادرم می اندازد، بعد از این که من را می زد، به من می گفت که چرا مرا کتک زده است. “یک اینچ در مقابل بچه عقب نشینی کن و او یک مایل جلو می آید”. در آن زمان این حرف فراتر از ذهنم بود، اما زمان مناسبی نبود که بتوانم بحث کنم یا سؤال بپرسم، در غیر این صورت دور دوم کتک ها برای فضولی شروع می شد.]

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کنداولسی یازچی (سمت راست) در حین گشت و گذار در مسجدی در شهر آکسو Aksu، در منطقه خودمختار سینا جیانگ اویغور چین (XUAR)، در 21 اوت 2019، به سخنان یک متولی گوش می دهد.

یک روزنامه نگار آلبانیایی، متعهد به افشای اقدامات جنایتکارانه گروه تروریستی مجاهدین خلق، به تهدیدهایی که از جانب رهبر گروه، مریم رجوی دریافت کرده است، پاسخ می دهد.

اولسی یازچی روز دوشنبه در یک پیام ویدئویی در یوتیوب به رجوی گفت: “من واقعاً می خواهم با شما یک مباحثه آزاد داشته باشم.”

او گفت که این فیلم را پس از این که سرانجام سرکرده مجاهدین خلق جسارت تهدید وی و جرجی تاناسی، دیگر روزنامه نگار افشاکننده آلبانیایی را از طریق دو “فرمانده” گروه پیدا کرد ساخته است. سرکرده تروریست ها تهدیدات را در دو مقاله درج شده در وب سایت های مربوط به سازمان مجاهدین خلق منعکس نموده است.

یازچی ابراز تعجب کرد که سردسته گروه تصمیم گرفته است این بار پس از سه سال “از پشت به من حمله” کند و با فشار از طریق دولت آلبانی و کارفرمای خود، او را به این روش مورد هدف قرار دهد.

وی گفت: “من بسیار خوشحالم که شما با چهره فرماندهان خود برای حمله به من بیرون آمدید” و اضافه کرد که این حملات پنهانی “زندگی من را با مشکلات زیادی روبرو کرده و از نظر اقتصادی نابود کرده است.”

“هرگز ساکت نشویم”

با این حال روزنامه نگار مربوطه متعهد شد که از تحقیق در خصوص این گروه و افشای اطلاعات در مورد آن دست نخواهد کشید.

وی گفت: “من می خواهم به شما مریم رجوی بگویم که آلبانی یک کشور دموکراتیک است، و ما یک لیبرال دموکراسی هستیم، جایی که آزادی بیان داریم.”

“ما هرگز ساکت نخواهیم شد. ما می خواهیم جنایات و کارهای غیرقانونی که شما در کشور من انجام می دهید را مورد بررسی و افشاگری در برابر جامعه بین المللی و آلبانیایی قرار دهیم.”

سازمان مجاهدین خلق یک سوء پیشینه کثیف از سوء قصد و بمب گذاری علیه دولت و ملت ایران دارد. در زمان جنگ سال های 1980 تا 1988 همدست دیکتاتور سابق عراق و حامی صدام حسین علیه ایران بود.

حدود 17000 ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حملات تروریستی کشته شده اند، که حدود 12000 نفر قربانی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق هستند.

با این وجود، کشورهای غربی که در رأس آن ها ایالات متحده قرار دارد، این گروه را از لیست سیاه گروه های تروریستی خود خارج کرده اند.

این گروه که هم اکنون در آلبانی مستقر است، هر ساله کنفرانس های مجللی را در پاریس برگزار می کند، برخی از مقامات آمریکایی، غربی و سعودی میهمانان افتخاری آن هستند. از جمله مشاور امنیت ملی سابق ایالات متحده، جان بولتون، وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، رودی جولیانی، نخست وزیر سابق کانادا، استفان هارپر، و رئیس سابق جاسوسی عربستان سعودی، شاهزاده ترکی الفیصل در این عداد هستند.
مجاهدین خلق در سال 2016 از عراق، جایی که از حمایت و حفاظت ایالات متحده برخوردار بودند، به آلبانی، جایی که توسط تیرانا اجازه ایجاد یک اردوگاه شبه نظامی را یافتند، منتقل شدند.

یازچی گفت که از آن زمان تاکنون، نفرات این فرقه در آلبانی از حدود 3000 به حدود 7000 نفر افزایش یافته است، و او خود را به عنوان اولین کسی در آلبانی معرفی می کند که علناً از دولت خود خواسته است تروریست ها را وارد این کشور نکند.

“تروریست های خوب، پیاده نظام”

یازچی گفت که این گروه به دلیل پشتیبانی که از ایالات متحده، اتحاد نظامی ناتو و اسرائیل و همچنین پولی که از عربستان سعودی و امارات متحده عربی دریافت می کند، به موقعیت “تروریست های خوب و مفید” رسیده است.

موساد اعتراف می کند که سازمان مجاهدین خلق در توطئه علیه ایران با اسرائیل همکاری کرده است.

وی افزود که این بدان دلیل بود که “آن ها به عنوان پیاده نظام نگه داشته می شوند و آماده استفاده و استقرار در هر لحظه محسوب می شوند … هر زمان که ایالات متحده و اسرائیل بخواهند.”

این روزنامه نگار گفت: “ناتو نیاز به استفاده از آن ها در جنگ آینده ای دارد که آمریکایی ها و اسرائیل قصد دارند علیه ایران برپا کنند.”

در آلبانی، تعداد نفرات سازمان مجاهدین خلق اکنون حتی از ارتش و پلیس که تعداد کل نیروهای آن ها حدود 6000 نفر است، بیشتر است.
تروریست های سازمان مجاهدین خلق به مردم آلبانی گفته اند که آن ها “با ویزای انسان دوستی” به آنجا آمده اند در حالی که وضعیت آن ها با کسانی که از جنگ در کنار گروه های تروریستی تکفیری علیه دولت و مردم سوریه مانند داعش، جبهه النصره یا تحریرالشام بازگشتند تفاوتی ندارد.
یازچی گفت که کشورهای بالکان مانند آلبانی مجبور هستند تا به پیگرد کسانی بپردازند که پس از جنگ در خارج از کشور بازگشته اند و صدها نفر از بازگردانده شدگان تکفیری را متهم کرده و به این اتهام به زندان انداخته اند.

وی خاطرنشان کرد: “با این حال، در مورد آلبانی و از آنجا که ایالات متحده و اسرائیل با ایران در جنگ هستند، مجاهدین خلق مستقر در آلبانی مورد حمایت آمریکایی ها و دولت آلبانی قرار می گیرند.”

جیم د. دین ، سردبیر
جیم د. دین سردبیر و مدیر عامل نشریه Veterans Today (VT) است که در فعالیت مدنی و توسعه اجتماعی و نگارش مقالات مختلف مشارکت دارد، به علاوه یک برنامه فعال مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی را به اجرا در می آورد.

ترجمه ابراهیم خدابنده

لینک به منبع

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

***

 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/روزنامه-نگاران-آلبانیایی-مجاهدین-خلق/

روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

روزنامه نگاران آلبانیایی مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانیمزدا پارسی، انجمن نجات، بیست و پنجم اوت 2020:… آن ها دلیل دشمنی مجاهدین خلق با روزنامه نگاران را بیم آنها از افشا شدن مناسبات درونی تشکیلاتشان می‌دانند. جرجی تاناسی بیان می‌کند که به دلیل گزارش‌های افشاگرایانه‌ای که علیه مجاهدین خلق در رسانه ها منتشر کرده است مورد تنفر مجاهدین خلق است به طوریکه عوامل مجاهدین خلق در شهر دورس که شهر زادگاه اوست، عکسهای او را به مغازه‌داران داده اند و او را به عنوان یک «تروریست» معرفی کرده‌اند. مجاهدین خلق تاناسی را عامل جمهوری اسلامی می‌دانند چون او در گذشته به ایران سفر کرده است حال آنکه چنان که می‌گوید او در طول عمرش به ده ها کشور دیگر نیز سفر کرده است. او در پایان صحبت هایش می‌گوید: « به عنوان یک آلبانیایی وطن پرست احساس شرم میکنم وقتی که میبینم مریم رجوی شهروندان آلبانیایی در منطقه مانزا را به خدمت خود در آورده است.» او از عشق به کشورش می‌گوید و اینکه اجازه نخواهد داد مریم رجوی به مانند یک نیروی اشغالگرد در کشورش رفتار کند. روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی 

Gjergji Thanasi Investigative JournalistMEK National Security Threat to Albania ; Gjergji Thanasi

روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

انجمن نجات مرکز فارس3 شهریور 1399

لینک به متن انگلیسی:

روز گذشته دکتر اولسی یازچی مورخ و روزنامه نگار آلبانیایی در صفحه یوتیوب خود ویدئویی منتشر کرد که در آن به همراه دیگر روزنامه نگار آلبانیایی جرجی تاناسی به بحث پیرامون تهدید مجاهدین خلق و مریم رجوی برای دمکراسی و آزادی بیان در کشورشان پرداختند.

در ابتدای این ویدئو دکتر یازچی از رقم هفت هزار و دویست نفر عضو در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی نام می‌برد. او به نقل از یک نماینده پارلمان آلبانی عنوان می‌کند که مجاهدین خلق که در بدو ورودشان به آلبانی سه هزار نفر بودند بین سال‌های 2016 تا 2019 تعداد نیروهای خود در خاک آلبانی را به 7200 نفر رسانده‌اند. به گفته این روزنامه نگاران این افراد عمدتا از کشورهای اروپایی، کانادا و کشورهای عضو ناتو به کمپ مجاهدین خلق در آلبانی آورده شده اند تا تشکیلات شبه نظامی یا جهادی مجاهدین خلق را تکمیل کنند. جرجی تاناسی تاکید می‌کند که از آنجایی که این گروه یک فرقه است و در آن رابطه جنسی ممنوع است و زاد و ولدی صورت نمی‌گیرد ازدیاد جمعیت آن تا دو برابر بسیار بحث برانگیز است.

 

در پی این گزارش، این دو روزنامه نگار آلبانیایی دولت آلبانی را به نقد می‌کشند مبنی بر اینکه اگر مجاهدین خلق تحت عنوان کمک های انسان دوستانه به عنوان افرادی که در عراق جانشان در خطر بود در آلبانی پناه داده شدند چرا تا امروز تعداد آن ها دوبرابر شده است. جرجی تاناسی از این مقامات می پرسد: «آیا آلبانی از دیگر کشورهای اروپایی چون کرواسی، آلمان، فرانسه یا مونتنگرو برای مجاهدین خلق امن تر است؟» آن‌ها معتقدند که تشکیلات مجاهدین خلق خاک کشورشان را به مکانی برای پرورش تروریست های جهادی تبدیل کرده است. به گفته دکتر یازچی به دلیل فقدان اطلاع رسانی در دولت آلبانی مردم از حضور این تعداد نیروی جهادی در کشورشان بی خبر هستند.

آن ها با اشاره به حملات مجاهدین خلق علیه روزنامه نگاران آلبانیایی و حتی روزنامه نگاران رسانه‌های غربی چون بی بی سی و نیویورک تایمز، مجاهدین خلق را خطری برای آزادی بیان در آلبانی می دانند و نفوذ بازوی تبلیغاتی مجاهدین خلق در میان شهروندان آلبانیایی را امری خطرناک می‌دانند. یازچی و تاناسی روابط غیر عادی و فراتر از قانون میان عوامل مجاهدین خلق و دولت و پلیس آلبانی را به چالش می کشند و حضور مجاهدین خلق را «تهدیدی علیه امنیت ملی» آلبانی می‌دانند.

روزنامه نگاران آلبانیایی مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

آن ها دلیل دشمنی مجاهدین خلق با روزنامه نگاران را بیم آنها از افشا شدن مناسبات درونی تشکیلاتشان می‌دانند. جرجی تاناسی بیان می‌کند که به دلیل گزارش‌های افشاگرایانه‌ای که علیه مجاهدین خلق در رسانه ها منتشر کرده است مورد تنفر مجاهدین خلق است به طوریکه عوامل مجاهدین خلق در شهر دورس که شهر زادگاه اوست، عکسهای او را به مغازه‌داران داده اند و او را به عنوان یک «تروریست» معرفی کرده‌اند. مجاهدین خلق تاناسی را عامل جمهوری اسلامی می‌دانند چون او در گذشته به ایران سفر کرده است حال آنکه چنان که می‌گوید او در طول عمرش به ده ها کشور دیگر نیز سفر کرده است. او در پایان صحبت هایش می‌گوید: « به عنوان یک آلبانیایی وطن پرست احساس شرم میکنم وقتی که میبینم مریم رجوی شهروندان آلبانیایی در منطقه مانزا را به خدمت خود در آورده است.» او از عشق به کشورش می‌گوید و اینکه اجازه نخواهد داد مریم رجوی به مانند یک نیروی اشغالگرد در کشورش رفتار کند.

دکتر یازچی با ارائه توضیحاتی درباره رفتار مجاهدین خلق با جدا شده‌هایی که علیه تشکیلات رجوی صدای خود را به رسانه ها می‌رسانند، به موضوع احسان بیدی و زد و بند پلیس آلبانی با مجاهدین خلق اشاره می‌کند و در پی آن می گوید: « رجوی آلبانی را تبدیل کرده است به منطقه ای ممنوعه برای ایرانی ها، چه تاجر، چه دیپلمات و چه خانواده های {اعضای تشکیلات} باشند. برای مریم رجوی ایرانی خوب ایرانی مرده است مگر اینکه در تشکیلات او عضو باشد.»

بدین ترتیب این پرسش را مطرح می کند که مریم رجوی چگونه می تواند برای مردم ایران دمکراسی و آزادی به ارمغان بیاورد در حالیکه تاب حضور یک ایرانی غیرمجاهد را در آلبانی ندارد و سپس به موضوع سمیه محمدی و رفتار مجاهدین خلق با پدر و مادر او که شهروندان کانادا هستند، اشاره می‌کند.

این دو روزنامه نگار بر این باور هستند که مجاهدین خلق از مهمان نوازی مردمشان سو استفاده می کنند به طوریکه روزنامه نگاران این کشور در‌باره هر گونه موضوعی می‌توانند به بررسی و تحقیق و انتقاد بپردازند مگر موضوع مجاهدین خلق. آن‌ها بارها برای انتقاد به حضور غیر قانونی مجاهدین خلق در کشورشان مورد حمله آن ها قرار گرفته‌اند و متهم به جاسوسی برای حکومت ایران شده اند. جرجی تاناسی مکررا این سوال را می‌پرسد که چگونه ممکن است که او بتواند درباره قاچاقچیان کوکایین یا مقامات کشور خود یا هر موضوع چالش برانگیز دیگری قلم بزند اما درباره مجاهدین خلق با خط قرمزهای شدید مواجه شود.

این دو فعال رسانه ای کشور آلبانی تاکید می‌کنند که هرگز «حاضر نیستند چکمه های مریم رجوی را لیس بزنند» و اجازه نمی‌دهند مریم رجوی با حمایت آمریکا قوانین کشورشان را زیر پا بگذارد چراکه در حال حاضر بسیاری از شهروندان آلبانیایی به جرم همکاری با گروه های جهادی در سوریه در زندان هستند و اگر بنا به تابعیت از قانون باشد مریم رجوی و نیروهای تحت امرش نیز سزاوار محاکمه و حبس هستند.

ترجمه و تنظیم از مزدا پارسی

لینک به منبع

روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

***

A Step Further Than Saddam Hussein! Albania Accession TO EUA Step Further Than Saddam Hussein!MEK ISIS Al-Nusra and other American-backed terrorist organisationsHosting MEK in Albania Humanitarian, Not Political – Now a National Security Issue: Rama

Pershendes ish terrorristen Miriam Rajavi me kete foto te shkrepur ne IRAN MALL ne Teheran, ne shkurt 2020! Kjo foto…

Posted by Gjergji Thanasi on Monday, August 24, 2020

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/احسان-بیدی-فرقه-رجوی-را-افشا-می-کند/

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند  2اگزیت نیوز آلبانی (ترجمه راه نو)، هجدهم اوت 2020:.. نماینده ای از جانب بیدی در گفتگو با اگزیت Exit News گفت که او مأمور ایران نیست و اقدام به اخراج و در نتیجه “به خطر انداختن جانش” به این خاطر است که وی از اردوگاه مجاهدین خلق خارج شده است. اگزیت قادر نبود صحت این مطلب را به هیچ طریقی مورد بررسی قرار دهد. بیدی قرار بود امروز ساعت 11:00 در هتل بین المللی تیرانا کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند تا تلاش نماید از خود رفع اتهام کند، اما این هتل در آخرین دقیقه با استناد به دستور پلیس برنامه را لغو کرد. (آقای بیدی کنفرانس مطبوعاتی را به همراه خبرنگاران حاضر در جلوی درب هتل برقرار کرد)  احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند چرا مریم رجوی به محاق رفته است؟ تاثیر آزادی احسان بیدی بر روابط دولت آلبانی با مجاهدین خلق

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

1- عضو سابق مجاهدین خلق که متهم گردیده مأمور ایران است در معرض اخراج از کشور قرار دارد.

اگزیت نیوز – تیرانا –  17 اوت 2020

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند  2

یک شهروند ایرانی و عضو سابق مجاهدین خلق، به این اتهام که مأمور یک کشور خارجی است، در معرض اخراج از کشور می باشد.

احسان بیدی همراه با بیش از 2000 عضو مجاهدین خلق از اردوگاه لیبرتی در عراق به آلبانی آمد. به وی حق پناهندگی اعطا شد كه ظاهراً تا سال 2023 معتبر است. وی در مدت اقامت در آلبانی، از مجاهدین خلق جدا شد و لذا وضعیت پناهندگی وی باطل گردید. وی سپس به مدت یک سال در بازداشتگاه کارك Karrec  با تعداد دیگری از جداشدگان زندانی شد.

در 13 اوت امسال، رسانه ها گزارش دادند كه وی از آلبانی به یونان تبعید می شود زیرا او مأمور ایران است. مجاهدین خلق ادعا می کنند که “پناهجو، طبق قوانین بین المللی، شخصی است که جان وی در کشور مبداء در خطر است”، ولی بیدی با این معیار مطابقت ندارد.

سپس بیدی به مرز یونان در کاپشتیکا Kapshtica منتقل شد اما مقامات یونانی اجازه ندادند او وارد آنجا شود. گزارش شده است که طرف یونانی مایل به تکمیل مراحل اخراج نیست.

نماینده ای از جانب بیدی در گفتگو با اگزیت Exit News گفت که او مأمور ایران نیست و اقدام به اخراج و در نتیجه “به خطر انداختن جانش” به این خاطر است که وی از اردوگاه مجاهدین خلق خارج شده است. اگزیت قادر نبود صحت این مطلب را به هیچ طریقی مورد بررسی قرار دهد.

بیدی قرار بود امروز ساعت 11:00 در هتل بین المللی تیرانا کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند تا تلاش نماید از خود رفع اتهام کند، اما این هتل در آخرین دقیقه با استناد به دستور پلیس برنامه را لغو کرد.

اگزیت با هتل تماس گرفت و پرسید که پلیس چه دلیلی برای لغو برنامه کنفرانس مطبوعاتی ارائه داد، و آنها گفتند که این امر به دلیل پروتکل های مربوط به کوید – 19 بوده است.

توضیحات:

۱ – پروتکل Kapshtica همچنین به عنوان پروتکل Kapshtica یا توافق Kapshtica نیز شناخته می شود ، توافق نامه ای بین نمایندگان آلبانی و یونان است که در شهر مرزی Kapshticë در ۲۸ مه ۱۹۲۰ به امضا رسید. براساس این توافق نامه ، هر دو طرف وضعیت مرزی یونان و آلبانی را قبل از جنگ جهانی اول پذیرفتند. و همچنین تعدادی از مفاد حمایت از جمعیت یونانی محلی ولسوالی کورچه و حقوق آموزشی و مذهبی آن.

۲ – کنفرانس در بیرون از هتل و در فضای باز انجام شده است. در این کنفرانس آقایان حسن حیرانی، دکتر اولسی یازچی، احسان بیدی، کوجتیم جوزی نماینده پارلمان آلبانی و رئیس حزب محافظه کار ملی آلبانی و جرجی تاناسی شرکت داشتند.

مترجم: سحر نیامنش

لینک به  منبع

2- احسان بیدی تمامیت فرقه بدنام رجوی را به چالش کشید.

مقاومت شجاعانه آقای احسان بیدی در برابر فشارهای فرقه رجوی و دولت آلبانی ستودنی است. چرا که هرگز حاضر نشد داوطلبانه این کشور را ترک کند. و طرح های فرقه رجوی همراه با بخش فاسد دولت آلبانی را عقیم گذاشت.

مسلما این دستاورد مهم نه یک روزه بلکه طی سالیان و با تلاش های خستگی ناپذیر تمامی جداشدگان از فرقه رجوی در آلبانی محقق شده است. بنحویکه دیگر شرایط به روال سابق باز نخواهد گشت. حال باید با رساندن این خبر به داخل فرقه گام بعدی را برداشت. و به کسانی که قصد خروج از این فرقه را دارند گفت آنها تنها نیستند و حامیان شان در بیرون از حصارهای فرقه قوی تر از همیشه در انتظارشان هستند.

آقای احسان در سال ۱۳۸۱ در خاک عراق به مجاهدین پیوست و در سال ۱۳۹۱ از جهنم رجوی در لیبرتی فرار کرد و خود را به کشور آلبانی رساند. آقای بیدی یکی از منتقدین جدی فرقه بدنام مجاهدین است.

اگر مجاهدین سالهای سال در عراق تلاش می کردند مخالفان و متقدین داخل تشکیلات را با سرکوب و شکنجه و نهایتا با سپردن آنان بدست دستگاه اطلاعاتی عراق سربه نیست کنند.

اگر روزی روزگاری رجوی با کد « زندان ابوغریب » اعضای ناراضی و منتقد سازمان را  تهدید و آنان را به تمکین و سکوت وادار می کرد ، اکنون در کشور آلبانی هم  تلاش می کند با همین شیوه و با زد و بند با جناح های فاسد حکومتی از جمله پلیس این کشور مخالفین و منتقدین این فرقه رفتار کند.

اما تناقض اینجاست گروهی که تلاش می کند در هیبت یک « اپوزیسیون و آلترناتیو » برای جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی ظاهر شده و ایفای نقش کند، حال چگونه اعتراض و انتقاد یک عضو جدا شده را بر نتافته و تلاش می کند با انواع و اقسام توطئه ها و با تطمیع پلیس فاسد آلبانی او را از این کشور اخراج و حتی در صورت امکان اقدام به حذف فیزیکی وی کند؟

احسان بیدی یکی از منتقدین جدی فرقه بدنام رجوی است.  ایشان قلمی ساده  ولی گیرا دارد و با انتشار مطالبی در فضای مجازی با صراحت تمام مناسبات فرقه ای و کارکرد رهبران فاسد آنرا در مدت ۶ سالی که در این کشور حضور دارد به نقد بکشد. او از هر فرصتی استفاده می کند تا ماهیت واقعی این گروه بدنام و تروریستی را در نزد افکار عمومی جهانیان برملا کند.

آقای احسان بیدی از هیچ کوششی در راستای احقاق حقوق خود و سایر جداشدگان هم فروگذار نمی کرد و همیشه در خط مقدم اعتراضات قانونی و بحق بر علیه فرقه حضور دارد.

در همین رابطه گفتنی است آقای بیدی از اول ماه اوریل در سال ۲۰۱۶ به همراه دیگر دوستان جداشده شان در آلبانی به خاطر اعتراض به قطع شدن مزایایشان توسط کمیساریای عالی پناهندگان که در پشت پرده دست سران بدنام مجاهدین در کار بود، دست به تحصن زد.

ایشان همان موقع شجاعانه در مطلبی نوشت: « . . . من همچنان در آلبانیا در تیرانا هستم و برای تحقق حق و حقوق خودم و برای آرامش روح دوستانم که با دستان تو (رجوی) کشته شده اند و برای انسانیت همچنان هستم و دست اخر روسیاهی برای توست . . . ».

اما مریم رجوی که بشدت از تلاش ها و فعالیت های احسان بیدی و دوستانش در آلبانی به ستوده آمده بود در یک  زد و بند سیاسی با بخش فاسد اداری و امنیتی آلبانی بواسطه پولهای کثیف، ترتیبی داد تا ایشان  توسط پلیس این کشور دستگیر و روانه زندان شود.

بنابراین به گفته فرقه ایشان « از مرداد ۹۸ برای مدت یک سال در یک کمپ بسته (در آلبانی) در وضعیت بازداشت خانگی قرار گرفت. »

بی شک آقای احسان بیدی حق داشت بعنوان یک انسان بداند چرا و با اجازه کدام مرجع قانونی و به چه جرمی دستگیر شده است. ضمن اینکه حضور در یک دادگاه عادلانه و دفاع از خود نیز حق مشروع ایشان است.

بدین ترتیب از زمانیکه آقای بیدی دستگیر و روانه زندان شد یک جنگ جدی بین فرقه بدنام رجوی از یک سو و آقای احسان بیدی و تمامی جداشدگان و خانواده های دردمند و حامیان حقوق بشر از سوی دیگر شروع گردید.

آنچه که خواست حداقلی فرقه رجوی به حساب می آمد خروج داوطلبانه آقای بیدی از کشور آلبانی بود تا با دور کردن ایشان از این کشور  صدای او را خاموش کنند.

مقاومت شجاعانه ایشان در برابر فشارهای فرقه رجوی و دولت آلبانی ستودنی است. چرا که هرگز حاضر نشد داوطلبانه این کشور را ترک کند. و طرح های فرقه رجوی همراه با بخش فاسد دولت آلبانی را عقیم گذاشت.

اما فرقه رجوی همچنان بدنبال اجرای توطئه های کثیف خود بر علیه احسان به طرق غیر قانونی بوده و  مدام در تلاش بودند تا او را وادار به ترک آلبانی نمایند.

نهایتا در تاریخ سیزدهم اوت ۲۰۲۰  (23 مرداد ۹۹) پلیس آلبانی به زور آقای احسان بیدی را به مرز یونان برده و ایشان را در محلی خالی از سکنه رها کردند.

فرقه رجوی که فکر می کرد طرح شان بر علیه آقای احسان بیدی موفق بوده است خیلی زود دست به قلم برده و در تاریخ ۲۴/۰۵/۹۹ در سایت موسوم به « ایران افشاگر » در مطلبی تحت عنوان  « تصمیم به اخراج مزدور احسان بیدی از آلبانی پس از یک سال بازداشت » نوشت: « کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۲۰ مرداد ۹۹ اعلام کرد مزدور احسان بیدی مأمور اطلاعات آخوندها که ۷ سال پیش در آذر ۱۳۹۲ توسط این کمیسیون افشاشده بود «از مرداد ۹۸ برای مدت یک سال در یک کمپ بسته (در آلبانی) در وضعیت بازداشت خانگی قرار گرفت. به گزارش رسانه‌های آلبانی در خاتمه این‌یک سال پلیس این کشور برای اخراج این مزدور از خاک آلبانی اقدام کرد. »

اما خیلی زود حیله های مریم رجوی همچون تف سربالایی بر صورت نامبارک این روباه پیر بازگشت و پس از آبروریزی های فراوان و اعتراض دولت یونان به اقدامات غیر قانون کشور آلبانی، آقای احسان بیدی سرفرازانه به کشور آلبانی بازگشت.

عذرخواهی مقامات آلبانی از آقای احسان بیدی و آزادی عمل ایشان در این کشور یک سرفصل مهم در احقاق حق جداشدگان و شکست توطئه های فرقه رجوی در کشور آلبانی است، که باید آن را پاس داشت.

مسلما این دستاورد مهم نه یک روزه بلکه طی سالیان و با تلاش های خستگی ناپذیر تمامی جداشدگان از فرقه رجوی در آلبانی محقق شده است. بنحویکه دیگر شرایط به روال سابق باز نخواهد گشت. حال باید با رساندن این خبر به داخل فرقه گام بعدی را برداشت. و به کسانی که قصد خروج از این فرقه را دارند گفت آنها تنها نیستند و حامیان شان در بیرون از حصارهای فرقه قوی تر از همیشه در انتظارشان هستند.

بنابراین جدایی هر عضوی از این فرقه می تواند ثمره شیرین تلاش ستودنی تمامی جداشدگان و خانواده های دردمند برای آزادی فرزندانشان از دست فرقه بدنام رجوی باشد.

توضیحات: احسان بیدی  در سال ۱۳۸۱ و بر اثر فریبکاری های مجاهدین به عراق رفت و سپس سر از قرارگاه اشرف درآورد. بعد از سقوط صدام حسین در اوایل سال ۱۳۸۲ و شکستن شاخ مجاهدین، خانواده ها توانستند به عراق رفته و فرزندانشان در قرارگاه اشرف را ببینند. مادر و برادر احسان نیز از جمله خانواده هایی بودند که که موفق شدند احسان را در قرارگاه اشرف ملاقات کنند.

احسان که در مدت کوتاه حضورش در قرارگاه اشرف به ماهیت فرقه ای و وطن فروشانه رجوی پی برده بود قاطعنانه تصمیم به خروج از این گروه بدنام می گیرد.

احسان که به اهداف پشت پرده سران بدنام مجاهدین پی برده بود در پی فرصتی بود که از این گروه تروریستی خارج شود. مجاهدین تلاش کردند احسان را بعنوان یک عضو ناراضی و منتقد که تاب تحمل وی را نداشتند، در حوادث روزهای ششم و هفتم مرداد ۸۸ و ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ در درگیری هایشان با نیروهای عراقی سربه نیست کنند که موفق به آوردن وی به قتلگاه نشدند.

احسان بیدی در فروردین سال ۱۳۹۱ پس از انتقال ساکنان اشرف به لیبرتی توانست جان خود را از دست این فرقه بدنام و وطن فروش نجات دهد. وی در سال ۱۳۹۲ و پس از تحمل مشقات و سختی های فراوان توانست خود را به کشور آلبانی رسانده و در این کشور اجازه اقامت ده ساله  و کار دریافت کند.

آقای احسان بیدی از لحظه ورود به کشور آلبانی در افشای ماهیت فرقه ای و جنایتکارانه و وطن فروشانه فرقه رجوی چیزی کم نگذاشت. و مطالب زیادی را منتشر کرد که به مزاق فرقه خوش نیامد.

لینک به منبع

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

*** 

Maryam Rajavi AlbaniaOpen Letter to the Negotiators for Albania’s Accession to the EU

همچنین: