رهبر فراری، رئیس جمهور در پاریس، ارتش علیل در عراق، هفت نماینده در بروکسل و یک سفیر در انگلیس

رهبر فراری، رئیس جمهور در پاریس، ارتش علیل در عراق، هفت نماینده در بروکسل و یک سفیر در انگلیس

خبرگزاری مهر، نوزدهم می 2015:…  نماینده مردم تهران گفت: ۷ نفر از اعضای پارلمان اروپا با منافقان ارتباط دارند که یکی از آن ها در جلسه با هیات ایرانی حضور یافت و سعی کرد از منافع منافقین دفاع کند که پاسخ کوبنده ای به وی داده شد و وی مجبور به عذرخواهی و ترک جلسه شد. وی ادامه داد: این نماینده پارلمان اروپایی در حمایت از دستگیرشدگان فتنه و منافقین صحبت کرد. آلیا گفت: در حین مذاکرات اعلام شد، نماینده …

مسعود رجوی قبل از فرارلطف الله میثمی: مسعود رجوی امروز هم آنجاست که پرسش‌ها را پاسخ نگوید

رهبر فراری، رئیس جمهور در پاریس، ارتش علیل در عراق، هفت نماینده در بروکسل و یک سفیر در انگلیس

ماجرای پاسخ کوبنده هیات ایرانی به نماینده انگلیسی حامی منافقین

لینک به منبع

عضو گروه روابط پارلمانی جمهوری اسـلامی ایـران با پارلمان اروپا ماجرای حضور یکی از نمایندگان انگلیسی حامی منافقین در دیدار با پارلمان اروپایی و پاسخ کوبنده هیات ایرانی را تشریح کرد.

فاطمه آلیا ماموریت گروه روابط پارلمانی ایران و و اروپا را در سفر به بلژیک موفقیت آمیز خواند و گفت: پیش از ماموریت اهداف و محتوای سخنرانی ها مشخص شده بود. ترکیب هیات ایرانی در این سفر بسیار مهم بود زیرا ترکیب باید به گونه ای می بود که شبهات اروپا نسبت به جمهوری اسلامی را بر طرف کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این سفر تبعات جنگ افروزی کشورهای آمریکایی و اروپایی در منطقه خاورمیانه و امکان نفوذ این نا امنی ها به کشورهای آسیایی و اروپایی تشریح شد.

وی گفت: یکی از موضوعات مهمی که در مذاکرات مطرح شد افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان و صادرات به اروپا بود.

آلیا اظهار داشت: یکی از مهمترین ملاقاتهای ما با رئیس پارلمان اروپایی بود که در بالاترین سطح از نظر تشریفات و پروتکل این دیدار صورت گرفت و بسیاری از شبهات وی در مورد حقوق زنان و اقلیت ها و نیزجنگ یمن بر طرف شد.

وی ادامه داد: با هیات روابط با ایران در پارلمان اروپا مذاکرات خوبی داشتیم متاسفانه موضع گیری های اروپایی ها ناشی از اطلاعات نادرستی است که گروه های معاند جمهوری اسلامی در اختیار آن ها قرار می دهند.

نماینده مردم تهران گفت: ۷ نفر از اعضای پارلمان اروپا با منافقان ارتباط دارند که یکی از آن ها در جلسه با هیات ایرانی حضور یافت و سعی کرد از منافع منافقین دفاع کند که پاسخ کوبنده ای به وی داده شد و وی مجبور به عذرخواهی و ترک جلسه شد.

وی ادامه داد: این نماینده پارلمان اروپایی در حمایت از دستگیرشدگان فتنه و منافقین صحبت کرد.

آلیا گفت: در حین مذاکرات اعلام شد، نماینده ملت ایران صحبت کند که وی با وقاحت و عصبانیت گفت: نمایندگان ملت ایران در انگلستان(سازمان منافقین) حضور دارند و اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار می دهند.

وی ادامه داد: تیم ایرانی در پاسخ تاکید کرد، آیا کسانی که ۱۶ هزار زن و کودک بیگناه را ترور کرده اند می توانند نماینده ملت ایران و منبع اطلاع رسانی به شما باشند. این افراد خائن نمایندگان ملت ایران نیستند. که وی مجبور به عذر خواهی و ترک جلسه شد.

عضو گروه روابط پارلمانی جمهوری اسـلامی ایـران با پارلمان اروپا اظهار داشت: گروه اروپایی در این جلسات بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی تاکید کردند و معتقد بودند که دیپلماسی پارلمانی آزادانه تر می تواند پیام ملت ها را انتقال دهد.

آلیا با اشاره به بحث های طولانی در مورد مذاکرات هسته ای گفت: تلاش داشتیم در تمام جلسات دو خط قرمز نظام برای مذاکرات را مبنی بر لغو همه تحریم ها و عدم نظارت ویژه و اختصاصی، اعلام کرده و تاکید کنیم که اینها دو شرط قبول توافق نهایی در ایران است.

وی ادامه داد: جلسات به لحاظ تشریفات و استقبال در سطح بسیار بالایی بود.

آلیا با شاره به تقارن سالروز پایان جنگ جهانی با سفر هیات ایرانی به اروپا گفت: در این جلسات تجاوز آل سعود به یمن و حمایت سعودی ها از داعش مورد بررسی قرار گرفت و طرف اروپایی متقاعد شد که آل سعود به مشکل منطقه تبدیل شده است.

به گزارش مهر سفر گروه روابط پارلمانی جمهوری اسـلامی ایـران با پارلمان اروپا به بلژیک (مقر پارلمان اروپا) به ریاست کاظم جلالی هفته گذشته صورت گرفت. در این سفر هیات ایرانی با مقامات زیادی از پارلمان اروپا دیدار و گفتگو کرد.

۳ اصل راهبردی در نگاه ایران به مسائل عراق/ واکنش به رویکرد تجزیه

لینک به منبع

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار با حیدرالعبادی گفت: ایران اسلامی نسبت به هر رویکردی که به دنبال تجزیه عراق و یا تضعیف هویت و وحدت ملی این کشور باشد، واکنش نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که برای انجام یک سفر رسمی به عراق رفته است با حیدر العبادی نخست وزیر جمهوری عراق دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، دولت و ملت ایران گفت: روابط ایران و عراق بسیار عمیق است و دشمنان سعی داشتند از طریق جنگ ۸ ساله به این روابط ضربه بزنند، امروز ایران و عراق با تاریخ، فرهنگ و جغرافیای مشترک در مقابل داعش وحشی ایستاده‌اند.

نخست وزیر عراق افزود: امنیت عراق با امنیت جمهوری اسلامی ایران آمیخته است و ما بر تداوم حمایت و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد ثبات و امنیت و مبارزه با تروریسم تأکید داریم.

حیدر العبادی تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم علیه ایران و امنیت آن در عراق اقدامی صورت پذیرد.

نخست وزیر عراق با اشاره به مسائل و تحولات منطقه افزود: از جنگ علیه یمن حمایت نمی‌کنیم و باید با تلاش همه کشورهای اسلامی به این جنگ خاتمه دهیم.

وی با اشاره به تلاش لابی صهیونیسم برای به شکست کشاندن مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ گفت: امیدواریم ایران در روند این مذاکرات کاملاً موفق باشد و توافق جامع که به نفع همه است تحقق پیدا کند.

نخست وزیر عراق با تأکید مجدد بر گسترش همکاری های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران گفت: گسترش همکاری‌های دفاعی-امنیتی با ایران از اولویت‌های کشور عراق به شمار می‌رود.

ایران از ابتدای تعرض جریان داعش در کنار دولت و ملت عراق ایستاده است

سردار دهقان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم معاون اول رئیس جمهور کشورمان به نخست وزیر عراق گفت: مناسبات دو کشور در سطوح عالی الگوی مناسبی از روابط دو همسایه است.

وزیر دفاع کشورمان خاطرنشان کرد: رهبری، دولت و ملت ایران همواره از تمامیت ارضی و استقرار کامل امنیت و آرامش در عراق حمایت کرده و خواهند کرد.

سردار دهقان با بیان اینکه حمایت از وحدت و یکپارچگی عراق، کمک به تحکیم امنیت فراگیر و مشارکت در توسعه و پیشرفت؛ به عنوان ۳ اصل راهبردی در نگاه جمهوری اسلامی ایران به مسائل عراق است، تصریح کرد: ایران اسلامی ارتباط خود را با عراق محدود به جریان، حزب، طائفه و قومیت خاصی نکرده و نخواهد کرد و همواره به عراق به عنوان یک مجموعه واحد نگاه کرده و نسبت به هر رویکردی که به دنبال تجزیه عراق یا تضعیف هویت و وحدت ملی این کشور باشد، واکنش نشان می دهد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از اینکه دولت، ملت و نیروهای مسلح و مردمی عراق تاکنون هوشیارانه با وجود همه توطئه‌ها، درگیر فتنه مذهبی و جنگ داخلی نشده‌اند، بر نقش برجسته مرجعیت در این زمینه تأکید کرد و افزود: در سایه ائتلاف و وحدت ملی است که می‌توان امنیت پایدار و آرامش دائمی را به عراق بازگرداند و آن را تحکیم و تداوم بخشید.

سردار دهقان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای تعرض جریان داعش در کنار دولت و ملت عراق ایستاده است، گفت: تا زمانی که دولت و ملت عراق بخواهند در کنار آنان خواهیم ایستاد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از نقش مثبت و سازنده نخست وزیر عراق در توسعه همه جانبه همکاری‌های دو کشور به ویژه گسترش مناسبات دفاعی – امنیتی، آمادگی کشورمان را برای توسعه این همکاری‌ها و تقویت و تجهیز ارتش عراق اعلام کرد

Maryam Rajavi Saddam's private army NCRIپیرزن برده‌فروش به آخر خط رسیده است!

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18354

تلاش مستاصلانه مجاهدین خلق در پارلمان اروپا برای خرابکاری در مسیر دیپلماسی با ایران

الدار مامادوف، سایت اروپایی مافتا، ترجمه خبرگزاری فارس، یازدهم می ۲۰۱۵:…  دیپلمات سابق لتونی و مشاور کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا به کشورهای غربی توصیه کرد ضمن توافق هسته‌ای با ایران، تبدیل به عروسک خیمه‌شب‌بازی گروهک تروریستی منافقین نشوند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک دیپلمات اروپایی سابق و مشاور کنونی پارلمان اروپا در یادداشتی به تلاش‌های گروهک …

خانواده ها: آقای تد پو لطفا در کنگره تان از مریم رجوی بخواهید تا دربهای کمپ لیبرتی را باز کرده فرزندانمان را آزاد کند

لینک به منبع (خبرگزاری فارس)

لینک به متن اصلی مقاله (انگلیسی)

تلاش مستاصلانه مجاهدین خلق در پارلمان اروپا برای خرابکاری در مسیر دیپلماسی با ایران

مشاور کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا: غرب نباید عروسک خیمه‌شب‌بازی رجوی شود

دیپلمات سابق لتونی و مشاور کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا به کشورهای غربی توصیه کرد ضمن توافق هسته‌ای با ایران، تبدیل به عروسک خیمه‌شب‌بازی گروهک تروریستی منافقین نشوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک دیپلمات اروپایی سابق و مشاور کنونی پارلمان اروپا در یادداشتی به تلاش‌های گروهک تروریستی منافقین برای از بین بردن مذاکرات هسته‌ای پرداخت.

«الدار مامدوف» عضو سابق وزارت خارجه لتونی و دیپلمات پیشین در سفارتهای این کشور در آمریکا و اسپانیا بوده و اکنون علاوه بر مسئولیت در هیات روابط بین پارلمانی پارلمان اروپا و ایران،‌ مشاور سیاسی گروه سوسیال دموکراتها در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا است.

وی در مطلبی با عنوان «تلاش‌های ناامیدانه گروه در تبعید و به خوبی کمک مالی شده “مجاهدین خلق” برای خرابکاری در مسیر دیپلماسی با ایران» به بررسی تحرکات و اقدامات این گروهک تروریستی در قبال مذاکرات هسته‌ای پرداخت.

در یادداشت منتشر شده او در پایگاه «MUFTAH» آمده است: «در حالی که مذاکره‌کنندگان ایران و گروه ۵+۱ مذاکرات هسته‌ای را برای رسیدن به توافق جامع پیش از پایان ماه ژوئن ادامه می‌دهند، مخالفان دیپلماسی و تنش‌زدایی احتمالی تلاش‌هایشان را برای از بین بردن هرگونه توافقی تشدید کرده‌اند».

او ادامه داد: «مجاهدین خلق در این مسیر پیشرو بوده گروهی که تا سال ۲۰۰۹ توسط اتحادیه اروپا و تا سال ۲۰۱۲ توسط آمریکا در لیست گروه‌های تروریستی قرار داشت. این سازمان مقادیر بسیار زیادی پول برای لابی کردن در بین نخبگان دو سوی آتلانتیک هزینه کرده تا آن را به عنوان جایگزین دولت کنونی ایران به رسمیت بشناسند».

مشاور سیاسی پارلمان اروپا افزود: «از آنجا که توافق چندجانبه و مبتنی بر مذاکره با ایران رویکردهای مبتنی بر تلاش به رهبری غرب برای تغییر نظام در ایران را عملا دفن و نابود خواهد کرد، مجاهدین خلق برای نابودی مذاکرات در حال تلاش برای استفاده از نفوذ غیرطبیعی خود است. تغییر نظام تنها موضوع در دستورکار آنها است».

مامدوف ضمن رد اظهارات بی اساس سرکرده گروهک تروریستی منافقین در نشست استماع کنگره آمریکا که در آن او گفته بود بهترین راه غرب برای مقابله با داعش تغییر نظام ایران است، نوشت: «ایران جزو اولین کشورهایی بوده که برای مقابله با داعش منابع مالی و انسانی هزینه کرده است. مریم رجوی اشاره‌ای به این موضوع هم نکرد که در تابستان ۲۰۱۴ و سقوط موصل، مجاهدین خلق ضمن استقبال از آن، این موضوع را “بخشی از انقلاب مردمی علیه رژیم نوری المالکی” خواند».

در ادامه او تاکید کرد: «وقتی ارتش آمریکا به جنگ با داعش پیوست، دفاع از داعش و یا کم جلوه دادن جنایات آن دیگر از نظر سیاسی غیرقابل دفاع شد در نتیجه مجاهدین خلق سریعا لحن خود را تغییر داد و ناگهان داعش را محصول و تولید ایران جلوه داد».

عضو سابق وزارت خارجه لتونی تاکید کرد که گروهک تروریستی منافقین به منظور در پیش گرفتن هدف خود در براندازی نظام ایران، در کشورهای اروپایی به دنبال بهره‌گیری از تاکتیک تاکید بر موضوعات و ادعاهای حقوق بشری ضد ایران بوده است.

وی که مسئولیتی در روابط بین پارلمانی پارلمان اروپا و ایران هم دارد،‌تاکید کرد: «مذاکره بین پارلمانی تنها جایگاه و سطح مستقر برای تعامل بین مقامات اتحادیه اروپا و ایران است. برای پیشرفت در روابط ایران و اتحادیه اروپا در موضع هسته‌ای و دیگر مسائل، ضروری است که محافظه‌کاران ایرانی را روی میز حفظ کنیم».

وی با اشاره به تلاش‌های ناکام این گروهک تروریستی برای استفاده از ادعاهای حقوق بشری جهت تحریم‌های بیشتر علیه ایران نوشت: «وقتی طرح آنها شکست خورد، آن‌ها از نمایندگان اروپایی خواستند تا سفر ماه می هیات ایرانی به بروکسل را تحریم کنند».

او با توهم خواندن «تغییر نظام ایران» نوشت: «به جای تضعیف مذاکرات هسته‌ای، راه‌های موثرتری برای رفع نگرانی‌های حیاتی درباره موضوعات حقوق بشری وجود دارد. در نهایت توافق هسته‌ای و احتمال تعامل با ایران بهتر از هرگونه توهمات درباره تغییر نظام می‌تواند سبب پیشرفت واقعی در حقوق بشر شود».

وی در پایان این مطلب هم توصیه کرد که کشورهای غربی به سمت نهایی کردن توافق هسته‌ای با ایران پیش بروند و اجازه ندهند تا «تبدیل به عروسکهای خیمه‌شب‌بازی» گروهک تروریستی منافقین شوند.

انتهای پیام/ق

Massoud Khodabandeh: America Must Make Its Underlying Intentions Toward Iran Clear

Wondering at those Americans who stand under the flag of
Mojahedin Khalq (MKO, MEK, NCRI, Rajavi cult) only to
LOBBY for the murderers of their servicemen

Remember.Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) was one of the excuses of US attacking Iraq


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18200

مریم قجر و چانه زنی برای خلافت رجوی؛ مجاهدین بازیچه ترفند ناکارآمد جنگ‌طلبان

مریم رجوی داعش تروریسم سید حجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، چهارم می ۲۰۱۵:…  اما مشکل این است رژیمی که رجوی خواهان براندازی آن است در حال حاضر با کمک‌های تسلیحاتی و مشاوره‌ نظامی به دولت عراق و گروه‌های مختلف شبه‌نظامی نقشی مهمی در توقف پیشرفت داعش در این کشور داشته است. حال سوال و یا بعبارتی تناقض حرفهای مریم رجوی این است : چگونه رجوی و …

 جنایات داعش و مجاهدین یکی است؛ آتش زدن انسانها توسط رجوی و بغدادی

لینک به منبع

مریم قجر و چانه زنی برای خلافت رجوی؛

مجاهدین بازیچه ترفند ناکارآمد جنگ‌طلبان

سیدحجت سیداسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی مجاهدین

از هفته پیش که خبر دعوت یک کمیته فرعی کنگره آمریکا از مریم رجوی برای ادای شهادت در جلسه‌ای در مورد گروه داعش منتشر شد، بسیاری این پرسش را مطرح کرده اند؛ مریم رجوی ، چه اطلاعاتی می‌تواند در مورد گروه «دولت اسلامی» که مشترکات عقیدتی زیادی بین آنان و گروه مجاهدین وجود دارد، در اختیار قانون‌گذاران آمریکایی قرار دهد؟

در متن کوتاهی که توسط مریم رجوی قرائت گردید بر خلاف تیتر اعلام شده آن، هیچگونه اطلاعاتی در مورد داعش به مخاطبین داده نشد. وی مدعی شد که بهترین راه مبارزه با داعش تغییر رژیم در ایران است؟! بنا بر متن سخنرانی مریم رجوی، «راه حل نهایی برای مشکل افراط‌گرایی اسلامی از جمله داعش تغییر رژیم توسط مردم ایران و مقاومت است.»

اما مشکل این است رژیمی که رجوی خواهان براندازی آن است در حال حاضر با کمک‌های تسلیحاتی و مشاوره‌ نظامی به دولت عراق و گروه‌های مختلف شبه‌نظامی نقشی مهمی در توقف پیشرفت داعش در این کشور داشته است.

حال سوال و یا بعبارتی تناقض حرفهای مریم رجوی این است : چگونه رجوی و مجاهدین در نظر دارند با براندازی جمهوری اسلامی به تهدید داعش پایان دهند؟

ضمن اینکه مجاهدین به عنوان گروهی مرتجع که در طیف گروههای، سیاسی – فرقه ای و با یک ایدئولوژی عقب مانده دسته بندی میشوند، حامی گروه تروریستی داعش در اوج بحران در خاک عراق بوده و پیشینه این گروه خود به اندازه کافی سوال برانگیز است. چه رسد به اینکه بخواهد راه حل هایی هم برای مبارزه با داعش بدهد؟!

البته تناقض گویی‌های مریم رجوی تنها به متن سخنرانی کوتاه وی در خطاب به کمیته فرعی کنگره آمریکا ختم نشد. وی در بیانیه مورخه ۱۰/۰۲/۱۳۹۴ خود خطاب به کمیته خارجی مجلس نمایندگان آمریکا – زیر کمیته تروریسم و منع تکثیر سلاحهای اتمی، پرت افتادگی و تلاش برای پیشبرد خط، چسباندن وصله ناچسب داعش به جمهوری اسلامی ایران که ناشی از شکست خطی – استراتژیک این گروه در پهنه سیاسی و اجتماعی ایران است را نیز به خوبی به نمایش گذاشت.

وی در بیانیه خسته کننده و تکراری خود استدلال کرد: « . . . هدف غایی و اعلام شده بنیادگرایان، اجرای استقرار خلافت اسلامی و اجرای احکام شریعت از طریق زور است. این وجه مشترک و کانونی‌ترین عنصر در بنیادگرایی اعم از سنی یا شیعه است، اختلافات آنها نسبت به این عنصر بسا فرعی است . . . »

« . . . رژیم ملاهای حاکم بر ایران، به اقتضای منافع خود، هم گرو‌ههای بنیادگرای به‌اصطلاح سنی را به خدمت می‌گیرد هم گروه‌های بنیادگرای به‌اصطلاح شیعه را. »

« . . . از جنبه نظری هم بنیادگرایی یک نظریه انحرافی در اسلام است و آنچه تحت نام شیعه یا سنی به‌صورت بنیادگرایی عرضه می‌شود، در اساس همانند است. هر دو مدافع زن‌ستیزی و تبعیض دینی‌اند، هر دو برخلاف نص قرآن با توسل به‌زور دین و عقیده را تحمیل می‌کنند، هر دو بر اساس قوانین هزاره‌های پیشین تحت عنوان شریعت، خشن‌ترین مجازاتهای ضدبشری را به کار می‌گیرند، و هر دو در پی نوعی خلافت ارتجاعی یعنی یک استبداد موحش فردی‌اند. یکی آن را ولایت مطلقه فقیه نامیده است، دیگری به آن خلافت می‌گوید . . . »؟!

مریم رجوی بعد از این مقدمه‌چینی به «ضرورت یک پاسخ فرهنگی و مذهبی به بنیادگرایی» رسیده و تلاش می‌کند گروه مجاهدین را بعنوان یک جایگزین که اسلام دموکراتیک را نمایندگی میکند، به مخاطبین خارجی خود قالب کند!

وی میگوید: « خوشبختانه در ایران سازمان مجاهدین خلق ایران بزرگترین سازمان سیاسی مخالف رژیم آخوندی است که یک راه‌حل فرهنگی و ایدئولوژیکی علیه بنیادگرایی اسلامی نیز ارائه می‌دهد. سازمان مجاهدین خلق ایران طی نیم قرن حیات خود از نظر سیاسی و فرهنگی در اشکال مختلف درگیر مبارزه با دگماتیسم اسلامی بوده و بر این باور است که بنیادگرایان از قضا اصلی‌ترین دشمنان اسلام هستند و عملکردها و نظرگاههای آنها هیچ ربطی به اسلام و قرآن ندارد و باید اسلام را از بنیادگرایان بازپس گرفت.»؟!

البته بهتر بود مریم رجوی در خصوص موضوع انقلاب ایدئولوژیک، رهبر عقیدتی ، مناسبات فرقه ای ، طلاق های اجباری ، وادار کردن اعضای سازمان به خودسوزی ، تشکیل حرمسرا و چند همسری توسط رهبری این گروه، تجاوز جنسی به زنان، زندان شکنجه و . . . نیز سخن میگفت. بگذریم…

بنظر میرسد ریشه تمامی تقلاهای بی حاصل و استدلالات غیر منطقی، مبهم و پر از تناقض در بیانیه مریم رجوی که دادِ برخی از سیاست مداران مطرح آمریکا را نیز درآورده است، ریشه در سخنرانی شهریور سال ۱۳۹۳ آقای باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مورد داعش دارد. این سخنرانی نشان داد که چه فاصله‌ی عمیقی بین درک و فهم محافل سیاسی و دینی دنیا با مجاهدین به پدیده داعش وجود دارد. نگاهی که می‌گوید داعش هیچ ربطی به اسلام شیعی ندارد و این بشدت راه را برای تبلیغات مجاهدین علیه جمهوری اسلامی ایران و دموکراتیک نشان دادن مجاهدین سد نموده و تمامی رشته‌های آنان را پنبه کرده است.

آقای اوباما در شهریور سال ۱۳۹۳ استراتژی آمریکا علیه داعش را اعلام کرد. وی گفت که داعش یک گروه “اسلامی” نیست زیرا “هیچ مذهبی کشتار افراد بی گناه را روا نمی دارد” و اشاره کرد که در واقع “اکثریت بزرگ” قربانیان داعش مسلمانان بوده اند.

او تاکید کرد که “خبر خوب این است که برای اولین بار کاملا مشخص است که مشکل پیش روی، دولت‌های سنی مذهب که بسیاری از آنها از متحدان آمریکا هستند، ایران یا موضوع شیعه و سنی نیست، بلکه افراطگرایی سنی است که خود را به شکل داعش نشان داده و بزرگترین خطر پیش رو است.”

(پایان)

***

همچنین:

ریشه تحلیل های آبکی رجوی کجاست

مسعود و مریم رجوی و جیش العدل ترویستهای اسرائیلیحجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و پنجم اوت ۲۰۱۴: … وجود چنین شکاف عمیق برای رجوی آنقدر جدی و ملموس است که او را وادار کند تا با تولید بحران های مجازی و یادآوری آن ها، تشکیلات را همچنان در مواجه با پرسش های کلیدی به سکوت

بازار سیاست مجاهدین خلق (فرقه رجوی) همچنان بوی تعفن میدهد

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقحجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، چهارم اوت ۲۰۱۴: …  بدین ترتیب باید گفت این اطلاعیه بهترین سندی است که نشان میدهد مجاهدین تلاش میکنند جنایات گروه تروریستی داعش و بقایای حزب بعث را تحت عنوان جنگ فرقه یی و جنگ شیعه علیه اهل تسنن که همان �

یکی به نعل یکی به میخ

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلحجت سید اسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۱۴: … اسنودن گفت سرویس‌های اطلاعاتی سه کشور، با استفاده از استراتژی که از آن با نام “لانه زنبور سرخ” یاد می‌شود، این سازمان تروریستی را تشکیل دادند تا قادر باشند تمامی‌افراط گرایان جهان را در یک جا جمع و ب�

وقاحت و رذالت سیاسی

رجوی مجاهدین خلق اسرائیلحجت سیداسماعیلی، ایران دیدبان، بیست و دوم ژوئیه ۲۰۱۴: … بنظر میرسد علت این همه تاخیر در انتشار اطلاعیه فوق الذکر ، درگیر بودن شبانه روزی این اوباش و سایت ها و وبلاگهای رسمی و غیر رسمی و برنامه تلویزیونی آنان در انعکاس اخبار مربوط به فعالیت گروههای تروریستی د�