روایت صدای روسیه از جلسه لابی اسرائیل برای رجوی در واشنگتن – برخورد با مجاهدین خلق از نزدیک

روایت صدای روسیه از جلسه لابی اسرائیل برای رجوی در واشنگتن – برخورد با مجاهدین خلق از نزدیک

ایران دیدبان به نقل از صدای روسیه، واشنگتن، بیست و هفتم نوامبر 2013:… خبرنگار تام ریج را گیر می آورد و از او در باره حمایتش از سازمان مجاهدین خلق، مسئول قتل چند تبعه آمریکایی در گذشته، سؤال می کند. ریج در پاسخْ اسناد موجود در مورد سوابق تروریستی مجاهدین را «یک سری ادعا» می خواند و عنوان می کند: «به فرض صحت، افراد ساکن کمپ اشرف و کمپ لیبرتی در سوء قصد به اتباع آمریکایی دست نداشته اند …

Wondering at those Americans who stand under the flag of
Mojahedin Khalq (MKO, MEK, NCRI, Rajavi cult) only to
LOBBY for the murderers of their servicemen

لینک به منبع
لینک به متن اصلی گزارش صدای روسیه (انگلیسی)

روایت صدای روسیه از جلسه لابی اسرائیل برای رجوی در واشنگتن – برخورد با مجاهدین خلق از نزدیک


http://youtu.be/A7_wz8Mmwac

در پایان جلسه، خبرنگار صدای روسیه، تام ریج را گیر می آورد و از او در باره حمایتش از سازمان مجاهدین خلق، مسئول قتل چند تبعه آمریکایی در گذشته، سؤال می کند. ریج در پاسخْ اسناد موجود در مورد سوابق تروریستی مجاهدین را «یک سری ادعا» می خواند و عنوان می کند: «به فرض صحت، افراد ساکن کمپ اشرف و کمپ لیبرتی در سوء قصد به اتباع آمریکایی دست نداشته اند.»

به گزارش ایران دیدبان به نقل از صدای روسیه، لابی سازمان مجاهدین خلق در ایالات متحده یک جلسه استماع کنگره با موضوع اعضای مفقود شده از این گروه در عراق ترتیب داده است.

بر پایه این خبر، گروه تروریستی مجاهدین، که ادعا می کند در پی حمله اول سپتامبر به کمپ لیبرتی چند نفر از اعضایش با هماهنگی دولت عراق ربوده شده اند، در این جلسه از مقامات بلندپایه سابق دولت آمریکا نظیر جان بولتون (سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل) و تام ریج و برد شرمن1 (عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفرنیا) دعوت کرده است تا در حمایت از آن سخنرانی کنند.

در این گزارش آمده است که مقامات آمریکایی به جای صحبت درباره شرایط فعلی اعضای مجاهدین در کمپ لیبرتی، با حمله به مذاکرات اخیر، به بررسی تهدیدات بالقوه برنامه هسته ای کشورمان پرداخته اند و از از اقدامات براندازانه علیه ایران حمایت کرده اند.

صدای روسیه می افزاید، در بازه دو ساعته جلسه استماع، هیچ کدام از نمایندگان از تلاش های دیپلماتیک صورت گرفته در ژنو حمایت نکردند:

شیلا جکسون لی2، نماینده دموکرات کنگره آمریکا از ایالت تگزاس، در از«ضرورت خلع سلاح کامل ایران» سخن گفته است. همچنین، رندی وبر، نماینده دیگر ایالت تگزاس و عضو حزب جمهوری خواه اعلام کرده است: «چیزی که [در مورد ایران] به دنبال آنیم فقط و فقط براندازی است.»

سؤال از تام ریج (وزیر پیشین امنیت داخلی ایالات متحده)

در پایان جلسه، شون نوینس3، خبرنگار صدای روسیه، تام ریج را گیر می آورد و از او در باره حمایتش از سازمان مجاهدین خلق، مسئول قتل چند تبعه آمریکایی در گذشته، سؤال می کند. ریج در پاسخْ اسناد موجود در مورد سوابق تروریستی مجاهدین را «یک سری ادعا» می خواند و عنوان می کند: «به فرض صحت، افراد ساکن کمپ اشرف و کمپ لیبرتی در سوء قصد به اتباع آمریکایی دست نداشته اند.»

خبرنگار همچنین از تام ریج درباره گزارشات سازمان های بین المللی در مورد بدرفتاری سازمان مجاهدین خلق با اعضای خود در کمپ های کشور عراق می پرسد. وزیر سابق امنیت داخلی ایالات متحده بار دیگر صحت اسناد منتشر شده، از جمله سند مؤسسه تحقیقاتی رند، را زیر سؤال می برد: «به اعتقاد من گزارش رند چندین و چند سال است که اعتبارش را از دست داده، در مورد (گزارش دیدبان) حقوق بشر مطمئن نیستم.»

شون نوینس، در پاسخ این ادعای تام ریج به متن بیانیه رسمی وزارت خارجه آمریکا پس از خارج کردن سازمان مجاهدین از فهرست گروه های تروریستی خارجی اشاره می کند: «وزارت خارجه اقدامات تروریستی ای را که سازمان مجاهدین خلق در گذشته مرتکب شده است، از جمله مشارکت در به قتل رساندن اتباع آمریکایی در ایران در دهه 1970 و حمله در خاک ایالات متحده در سال 1992 را نادیده نگرفته، فراموش نمی کند. همچنین وزارت خارجه، خصوصاً با توجه به اظهارات درباره بدرفتاری سازمان مجاهدین خلق با اعضایش، در مورد ماهیت تشکیلاتی این گروه نگرانی جدی دارد.»

خبرنگار صدای روسیه در مورد مذاکرات ژنو، که آن زمان در حال برگزاری بود، نظر تام ریج را جویا می شود. وی در پاسخ می گوید« به نظر من مذاکره بد بدتر از مذاکره نکردن است.» ریج در سخنرانی اش در جلسه هم از تأکید کرده بود از مذاکرات با ایران حمایت نمی کند.

برخورد با مجاهدین از نزدیک

شون نوینس در بخش پایانی خبر ذکر می کند پس از آن که صحبت های وی با تام ریج تمام شد، دو نفر به اسم علی صفوی و بن برهانی از شورای ملی مقاومت ایران پیش او می آیند تا بفهمند از وزیر سابق چه سؤالاتی پرسیده است. به گفته نوینس، آن دو نفر به او می گویند پرسش هایش هم بخشی از پروپاگاندای رژیم ایران علیه سازمان مجاهدین است.

خبرنگارْ علی صفوی را دعوت می کند تا در تاریخی دیگر به استودیوی ضبط صدای روسیه بیاید و دیدگاه های گروهش را بیان کند. به علاوه، به وی پیشنهاد می دهد در صورت تمایل می تواند میزگردی را با حضور او و یکی از اعضای نیاک (شورای ملی ایرانی های آمریکای تبار) ترتیب دهد. شون نوینس، که شخصاً از جانب نیاک برای بحث با اعضای شورای مقاومت ابراز تمایل کرده بود، عنوان می کند پاسخ صفوی او را به خنده می اندازد: «صفوی بعد ادعا کرد که تریتا پارسی، رئیس نیاک، لابیست رژیم است!»

نوینس خبر خود را با این عبارت از گزارش سال 2009 مؤسسه رند در مورد مجاهدین به پایان می رساند: «آن ها در تحریف افکار عمومی متبحر هستند.»

(Rajavi cult or MKO aslo known as Saddam’s Private Army) (Maryam Rajavi directly ordered the massacre of Kurdish people) Safavi - Martin(Ali Safavi, coach witnesses before and during the hearing) (Ali Safavi as the commander of Saddam’s Private Army in Iraq) (Daniel Zucker, Maryam Rajavi and ALi Safavi in terror HQ in Paris ) Mukasey Jafarzadeh(Alireza Jafarzadeh and Michael Mukasey prior to his testimony) Jafarzadeh representing terrorist organisation NCRI (Picture form MKO/ NCRI clandestine television) Jafarzadeh has already published his suicide bombing note

همچنین:

موساد سرویس اطلاعاتی اسرائیل از رجوی چه میخواهد؟ ( قسمت چهارم )

ایران قلم، بیست و ششم نوامبر 2013: … اما موساد از رجوی چه می خواسته است؟ این خیلی نکته جالبی است که در واقع هر چیزی که اسرائیل می خواسته رجوی نه نگفته است، یعنی چیزی نبوده که بقول معروف نه گفته باشد البته اسرائیل هم مشخص است که چه چیزهایی را می خواهد از همین نقش بلندگو بازی کردن که در عمل فهمیدیم که این یک موضوع دو طرفه است و هر دو طرف سود آن را می توانند ببرند یا ترورهایی که صورت گرفته …

مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مردان ما در ایران؟

… مسعود خدابنده یک کارشناس کامپیوتر مقیم انگلستان که مشاور دولت عراق است یکی از مقامات سازمان مجاهدین خلق بود که در سال ۱۹۹۶ آنرا ترک کرد. او در یک مکالمه تلفنی با من تاکید کرد که دشمن آشکار سازمان مجاهدین خلق است و علیه این گروه کار کرده است. خدابنده میگوید او از قبل از سقوط شاه به عنوان متخصص کامپیوتر با سازمان بوده و بعنوان یک متخصص کامپیوتر عمیقا با فعالیت های اطلاعاتی ..

گاف بزرگ گزارش آمریکا  آیا وزارت دفاع امریکا به لابی مجاهدین خلق تبدیل شده است؟

ابراهیم خدابنده، ایران اینترلینک، بیست و یکم فوریه 2013: … نه تنها این موضوع صحت ندارد، بلکه یک گاف دیگر هم داده شده است. گزارش اصلی نمیگوید که من در آن زمان در زندان بوده ام و نویسنده مقاله یا به خودش زحمت نداده که یک بار گزارش اولیه را بخواند، یا احتمالا به اندازه هر کس دیگری که این